Giriş Kayıt

Casey Affleck Neden En İyi Kadın Oyuncu Oscarı'nı Sunmadı?


  1. Haberler
  2. Sinema
R3hab - 08 Mart 2018 22:23

3411 

resim

Oscar ödül törenlerinde gelenekselleşen bir yapılanma oluşmuştu. Geçen yılın En İyi Aktörü, o seneki kadın oyuncu oscarını sunmak için çağrılırdı. Fakat 90. Oscar Ödül töreninde bu durumun tersi olarak ''En İyi Kadın Oyuncu Oscarı''nı takdim etmek için Jennifer Lawrence ve Jodie Foster çağrıldı.

Bu yılın 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü' için Sally Hawkins (The Shape of Water), Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri), Margot Robbie (I, Tonya), Saoirse Ronan (Lady Bird) ve Meryl Streep (The Post) yarıştı. Kazanan Three Billboards Outside Ebbing, Missouri filmindeki performansıyla Frances McDormand oldu.

resim


Ben Affleck'in kardeşi olan ve geçen sene “Manchester by the Sea” filmi ile En İyi Erkek Oyuncu Oscarı'na uzanan Casey Affleck, 2010 yapımı “I'm Still Here” adlı filmindeki ilk yönetmenlik tecrübesinde, setindeki iki kadına yönelik uygunsuz davranış iddialarını izleyen uzlaşma ve gizlilik anlaşmaları nedeniyle küçük tartışmalara yol açtı.

Bir yıl sonra, #MeToo ve #TimesUp hareketlerinin ardından, onu çevreleyen tartışmalar yoğunlaştı ve bu durum akademiyi ateş altında bıraktı. Bunun üzerine Casey Affleck'in Oscar Töreninden çekilmesi kararı alındı.

Hatırlarsınız ki bu olaylar The Weinstein Company'nin sahibi ve Weinstein Şirketi'ni iflas eşiğine getiren Harvey Weinstein'ın taciz suçlamaları ile başlamıştı. Casey Affleck de bu kervana katılmış oldu. O haberimizi de okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

peaceflower 11 Mart 2018 04:56
Doğru bir karar olmuş.

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2018