Giriş Kayıt

Idris Elba’ya Göre Luther Filmi Yakında Gerçek Olacak


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 24 Mayıs 2021 10:39

253 

resim

BBC’nin 2019’da 5. sezonuyla final yapan suç dizisi Luther için bir film uzantısı çekileceği uzun yıllardır gündemde. Dizinin baş karakteri dedektif John Luther’ı canlandıran Idris Elba’nın Variety röportajında verdiği ipuçlarına göre, 2012’den beri kimi oyuncular ve yapımcılar tarafından hatırlatılan Luther filmi hayali gerçek oluyor.

İsmi uzun yıllardır Daniel Craig’in ardından yeni James Bond olmaya aday oyuncular listesinde Tom Hardy ve John Boyega’yla birlikte zikredilen Elba’nın Luther’la ilgili açıklamaları, Bond’u canlandırma konusunda bir umudunun kalmadığı şeklinde yorumlanıyor. Nitekim geçtiğimiz yıllarda kendisine olası bir uzun metraj Luther macerası ihtimalleri sorulduğunda genel geçer cevaplar veren İngiliz aktör, bu kez daha somut açıklamalar yaptı, hatta tarih verdi. Çekimlere eylül ayında start verilmesinin planlandığına değinen Elba, uzun zamandır bu projenin hayata geçmesi için beklediklerini ve artık sabırsızlandığını söylüyor. Prodüksiyon sürecinin başlaması için yapımcılar tarafından yeşil ışık yakılmasına çok yakın olduklarının altını çiziyor.

2016’da Idris Elba’ya Oyuncular Birliği Ödülü kazandıran Luther’ın yaratıcısı Neil Cross, film projesinin de senaryosunu yazıyor. Henüz yönetmen ya da oyuncu kadrosuna dair herhangi bir açıklama yok. Idris Elba’nın yanı sıra diziden hangi oyuncuların kamera karşısına geçeceği en büyük merak konusu. Dizi final yapmadan önceleri; Alice Morgan performansıyla Luther hayranlarının favorilerinden biri olan Ruth Wilson’ın da olası film uyarlamasında rol alacağı konuşuluyordu. Fakat ortalığın kan gölüne döndüğü beşinci sezonun ardından planların değişmiş olması yüksek ihtimal.

Luther
2010
Luther
Suç / Dram / Gizem60 dk

Yönetmen: Sam Miller, Brian Kirk, Stefan Schwartz
Luther, Idris Elba'nın John Luther isimli Dedektif Başmüfettişi oynadığı, İngiliz yapımı psikolojik bir suç-drama televizyon dizisidir. Altı bölümlük ilk sezon BBC One kanalında 4 Mayıs - 8 Haziran 2010 tarihleri arasında yayınlandı. Yine dört bölümlük...
8.4 (137,147 Oy)

Kaynak: Bant Mag


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2022