Giriş Kayıt

George R.R. Martin: "Game of Thrones'un Sonu Kitaplardan Çok da Farklı Olmayacak"


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 16 Nisan 2019 01:19

189 

resim

Game of Thrones’un uyarlandığı A Song of Ice and Fire serisinin yazarı George R.R. Martin, son sezonlarında kitaplardan bağımsız ilerlemesine rağmen dizinin sonunun kitaplardan çok da farklı olmayacağını açıkladı.

Tüm zamanların en sevilen dizileri arasında yer alan Game of Thrones, bugün heyecanla beklenen 8. sezonuyla ekranlara geri döndü. 8. sezonun yayınlanmaya başlanması ile birlikte Game of Thrones için sona bir adım daha yaklaşıldı. Zira dizinin 8. sezonu aynı zamanda final sezonu olacak. HBO’nun sevilen dizisi, 6 bölümden oluşan 8. sezonu ile ekranlara veda edecek.


resim

Game of Thrones’un final yapacak olması hem dizi hem uyarlandığı kitap serisi için pek de alışık olmadığımız bir durumun ortaya çıkmasına neden olacak. Çünkü dizi uyarlandığı A Song of Ice and Fire serisinden önce final yapacak. Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda bu durum hakkında karmaşık duygular içerisinde olduğunu söyleyen George R.R. Martin, bugün dizinin kitap serisinin önüne geçip, büyük ölçüde kitaplardan bağımsız ilerlemesi hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Amerika’da bir televizyon programına konuk olan Martin, Game of Thrones’un finali hakkındaki düşüncelerini: “Daha önce gerçekleştirdiğimiz görüşmeden dolayı Dan (Weiss) ve Dave (Benioff)’in hazırladığı sonun benim kitaplarda yazdığım sondan çok da farklı olacağını düşünmüyorum, ama belki bazı yan karakterler için değişiklikler olabilir. Eminim bu konu hakkında tartışma olacak. Bazı insanlar Dan ve Dave’in hazırladığı son George’un yazdığından daha iyiydi, iyi ki değiştirmişler diyecekler. Bazıları da Dan ve Dave doğru bitiremediler, George’un sonu daha iyi diyecek. İnternette tartışıp duracaklar, bu iyi bir şey. İster bir film olsun istersen bir eser, tüm sanat eserleri için en kötü şey dikkate alınmamaktır.” sözleriyle açıkladı.


Game of Thrones
2011
Game of Thrones
Aksiyon / Macera / Dram57 dk

Yönetmen: Alan Taylor, David Nutter, Alex Graves
Yedi Krallık diyarının kralı olan Robert Baratheon beklenmedik bir zamanda hayatını kaybederek Demir Taht'ı çocukluk arkadaşı olan Eddard Stark'a bıraktığını vasiyet eder. Eddard etrafındaki sinsilik ve kokuşmuşluktan dolayı kime güveneceğini bilemez....
9.5 (1,443,827 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarDizi Altyazıları
Game of Thrones (65,211) Supernatural (2,976) The Flash (2,168) Star Trek: Discovery (2,152) Into the Badlands (1,635) Arrow (1,556) The Big Bang Theory (1,297) Vikings (1,251) American Gods (1,200) This Is Us (1,116)
Yakında
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019