Giriş Kayıt

BBC ve Netflix ortak yapımı Troy: Fall of a City'e ilk bakış


  1. Haberler
  2. Dizi
kurt_thewolf - 21 Aralık 2017 04:23

5017 

resim
David Threlfall - Truva Kralı Priam


BBC, Netflix ile yapımını ortaklaşa gerçekleştirdiği kılıçların destansı hikayesi Troy: Fall of a City dizisinin ilk görsellerini yayınladı.

Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde çekimi tamamlanan dizinin başrollerinde İngiliz Shameless dizisindeki Frank Gallagher karakterini canlandıran David Threlfall ile birlikte Frances O’Connor ve David Gyasi bulunuyor. David Farr'ın sekiz bölüm olarak senaryosunu yazdığı dizi için BBC'nin dizi şefi Piers Wenger "3000 yıllık destan daha önce bu kadar geniş ölçekte ele alınmamıştı" yorumunda bulundu.

David Gyasi, dizide ünlü Achilles rolünü canlandırıyor. Troy filminde Brad Pitt'in canlandırdığı Achilles karakterinden sonra siyahi bir Achilles izlemek seyirciye ne kadar sıcak gelir bilinmez, ancak bu konuda tartışmaların çıkacağı da bir gerçek. Bir İngiliz dizisinde siyahi oyuncu olması normal ama tarihi bir dizide antik Yunanlı Achilles'i nasıl siyahi yaptıkları konusu büyük bir soru işareti...

resim
David Gyasi - Achilles


Dizide Louis Hunter ile Bella Dayne ise, yaşadıkları aşk ile Yunanlılar ve Truvalıları savaşa sokarak her iki imparatorluğun geleceğini tehlikeye sokan Paris ve Helen karakterlerini canlandırıyorlar.

resim
Louis Hunter, Bella Dayne - Paris ile Helen


resim
Johnny Harris - Agamemnon ve Jonas Armstrong - Menelaus

resim
Tom Weston Jones - Hector

resim

resim


Dizinin hikayesi, Truva kuşatmasının kalbindeki Truvalı kraliyet ailesini merkezine alacak. Dizinin Birleşik Krallık yayınını BBC, uluslararası yayınını ise Netflix gerçekleştirecek. Dizi 2018'de izleyicilerle buluşacak.

Troy: Fall of a City
2018
Troy: Fall of a City
Aksiyon / Macera / Fantastik / Romantik / Savaş60 dk

Yönetmen: Mark Brozel, Owen Harris, John Strickland
M.Ö. 12 veya 13. yüzyılda meydana gelen 10 yıllık Troya kuşatmasının hikâyesini anlatır. - Gönderen: ismetc...
3.8 (9,707 Oy)


Kaynak: Variety

Yorumlar

deanj 21 Aralık 2017 11:11
Cast tek kelimeyle "olmamış" .İlyada'ya ve Homeros'a hakarettir bu.
deckard 21 Aralık 2017 11:43
Zenci Aşil.Allah belanızı versin.
mirzabeyhoca 21 Aralık 2017 14:01
Tek kelimeyle Komik!
tr06man 21 Aralık 2017 22:05
Siyahi aşil güzel olmuş gerçektende Yunanlılara benziyor... Tek kelime ile Muhteşem! Çok beğendim, Keşke Agamemnon'u da afrika kökenli bi oyuncu oynasa süper olurdu, Dört gözle bekliyorum... Bir TÜRK olarak Yunan tarihini böyle başarılı bi şekilde anlatan dizileri beğenerek takip ediyorum Gülücük
ibrahimferhadli 23 Aralık 2017 00:28
Achilles'i gördükten sonra saçma geldi. Ondansa İskender'i çekseydiniz, 2004 yapımı Alexander, yetersiz bir filmdi. Daha çok savaş sahnesi olan İskender filmini çekseydiler.

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2019