Giriş Kayıt
Yorumlar (11)
avatar
(818) -
Oyunculukları gerçekten beğendim. Evi de biraz avrupai korku filmlerindeki evelere benzetmeye çalışmışlar, iyi de olmuş. Efektler de fena değildi, sadece konu biraz sıradandı. Her şey düşünülmüş o biraz aceleye gelmiş gibi. Senaryoyu da hesaba katsalarmış Türkiye'nin en iyi korku filmlerinden biri olabilirmiş. Alper Mestçi bu tür filmlerin babalarından. Elinden çıkan filmler çok kötü olmuyor. Bu da izlenebilirdi.

İzlemek isteyenler için tüm seri YouTube üzerinde mevcuttur. İyi seyirler olsun.
6


avatar
(242) -
ben beğendim filmi, geren yerleri var güzel oyunculuklar ve güzel oyuncularla kötü olmayan bir senaryo ile bence güzel bir yapım ortaya çıkmış. şu cin filmlerine atıp tutan arkadaşlar yıllardır şeytan çıkarma, şeytan çarpması, şeytan kaçması filmlerinden usanmamışlarmı acaba zaten neredeyse 10 yıldır adam gibi korku filmi yapmaya başladık insaf yani ne bekliyorsunuz ki anlamadığım yerli yapım olunca neden bu kadar ön yargılı davranıyoruz.siccin serisi bence gayet başarılı bir seri.
6


default avatar
(5) -
Çok güzel bir korku filmi. Bizimkiler de istediklerinde yapabiliyorlar demek ki. Her hâliyle iyiydi. The Conjuring etkisi uyandırdı bende. Beğenmeyenlerin büyük bir çoğunluğu muhakkak ki ön yargısından dolayı beğenmiyordur. Film ekibini tebrik ederim.
7


default avatar
(14) -
Siccin 4 gitmeyi düşünenler için ufak bir inceleme;
Öncelikle efektler ve makyajlardan başlarsam her ikiside mükemmel.
Müzikleri Siccin 3 ve Sahipli dizisinden almış keşke Siccin 4e has müzikler olsaydı ama kötü değildi kesinlikle.
Oyuncuların hepsi çok güzel rol yaptı bence. Öyle Dabbe Zehr-i Cin filmindeki gibi paradan kaçmak için kötü oyuncular almamış.
Konusu efsane olmuş anlatırsam sürpriz sahneler var onları öğrenmiş olursunuz.
Senaryo akışı çok güzel ama mantık hatası ve birkaç tane klişe var. Ayrıca filmde korku sahnesi çıkacak diye epey bir geriliyorsun.
Kamera süper olmuş öyle gereksiz sallanma falan yok kesinlikle.
DVD çıkar izlerim mantığını düşünenlere tavsiyem gitsin izlesin çünkü sinemadaki tadı alamazsınız.
Küçük bir tavsiye Hasan Karacadağ ile bilgilerinizi birleştirip çok sağlam bir film veya 10 bölümlük dizi çıkarabilirsiniz.
Filme puanım 10/8
8


avatar
(40) -
ana teması cin musallatı olan filmler içerisinde bence kurgu açısından en çok öne çıkan seridir.
Hasan Karacadağ ile başlayan bu furyadan rahatsız olsak da nasıl ki hayalet temalı vampir temalı filmler holywood da bitmiyorsa bu tema da ülkemizde bitmeyecektir.
Önemli olan daha iyisini başarabilmek. ..
3.cü filmi izlemiş birisi olarak beğenmedim desem yalan söylemiş olurum..
6


default avatar
(32) -
Siccin,Cincin,Miccin,Hopcin,Atlacin,Hadicin,Bizedegel cin. Arkadaş ne bitmez cin filmleriymiş yaaa. Gülücük


avatar
(14) -
Beğenmeyenlerin korku filmlerinden beklentisi ne acaba ? Ya da ben hiç korkmuyorum böyle filmlerden deyip kendini mi tatmin ediyor? Filmi izlemeden de cinli korku kesin kötüdür diye yorum yapmayın arkadaşım. Ben korkmadım çok kötü diyenler bile en az 3 kez sıçramıştır. Gidin sinemada izleyin..İnsanı geren iyi korku sahneleri olan bir siccin serisi.. ALper Mestçi, Hasan Karacadağ da hep film çeksin bence..10/7
7


avatar
(53) -
Dizi dizi incisin, kolpalıkta birincisin. Normalde Cinler insanlara dadanır. Yine yönetmenler Cinlere dadandı. Bırakın, çekmeyin. Adam gibi yapmayacaksanız yapmayın. Yaptığınız zaman "Adam yapmış" desinler. Sonuna kadar ne olduğu anlaşılamayan, sonunda toparlamaya çalışan, parasını hak etmeyen bir film..
2


avatar
(26) -
Alper Mestçi'nin en sevdiğim yönü, korku türünü dramla oldukça başarılı bir şekilde harmanlayabiliyor olması. Durum böyle olunca, (en azından bana göre) 'korku' kapsamındaki teknik eksiklikler, yetersizlikler ya da kusurlar göze batmıyor ve film tatmin edici bir düzeye ulaşıyor. Bir önceki film Cürmü Aşk, diğerlerine oranla çıtayı düşürmesine rağmen, vasatı aşmayı başarmıştı.

Fakat bu filmi çekmekle tam olarak neyi amaçlamış ya da herhangi bir amaç edinmiş mi pek emin değilim. Her bakımdan yetersiz, neresinden tutsan elinde kalacak düzeyde bir devam filmi. Kurguda ve işlenişte ciddi sıkıntılar mevcut. Karakterler arası diyalog ve eylemlerde kopukluk; tutarsızlık var ve bunun üzerine oyunculuklar da 'eh işte' düzeyinde olunca, aktarılmak istenen his, duygu izleyiciye bir türlü geçemiyor. Serinin önceki filmlerini de baz alarak teknik ya da duygusal açıdan, etkileyici veya çarpıcı düzeyde tek bir sahne dahi yok diyebilirim. En azından 'ses' olayında bir gelişme, düzelme beklerdim; o da yok. Sahneye cin çıkınca desibel iki katına çıkıyor, daha fazla da olabilir.
Alper Mestçi'nin bu seriyi artık sonlandırması gerektiğini düşünüyorum. Potansiyeli olan bir yönetmen, daha kaliteli işler ortaya çıkarabilir. Bunun farkına vararak ibreyi artık yukarı doğru çevirmesi, kendini geliştirmesi gerek.

Özetle Siccin 4, muhtemelen zoraki çekilmiş, vasata dahi ulaşamayan, serinin en zayıf halkası olarak niteleyebileceğimiz, benim için büyük bir hayal kırıklığı yaratmış olan yapım.
Tavsiye etmiyorum, izleyecek olanlara iyi seyirler...
4

Cevaplar (1)
default avatar
(14) -
herkesin zevki farklıdır ki ben çok beğendim Çok Mutlu
8


1
| Bildir


default avatar
(4) -
Korku sektöründen uzak durmalı bence bu yönetmen.. Çok sıradan ve beklenilir sahneler içeriyordu. Sinemada verdiğim paraya değmedi, pişmanım.
4


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Westworld (4,275) La casa de papel (2,183) The Expanse (1,881) Legion (1,486) Colony (1,377) Cloak & Dagger (1,183) Goliath (1,167) Vikings (866) Supernatural (727) 12 Monkeys (721)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018