Giriş Kayıt
Yorumlar (12)
avatar
(1540) -
Siyasi ya da toplumları etkileyen olaylar üzerinden çekilen filmlere karşı izlemeden saldırı mevcut ne yazık ki ülkem insanlarında. Kendi çapımızda haklı sebeplerimiz olsa da mantık içinde düşününce film sadece bu. Çekilsin tabi. Bu açıdan bakmak da gerekli. Tek taraflı düşünen zihinler ki onlar ülkeyi yok oluşa götürür aslında. Sırf Ermeni diye bu ülkede biri öldürüldü. Bu tarz düşünceler katliamları meşrulaştırır ve katil beş para etmez bir ülke haline geliriz. Tarihimizde çok fazla var bu kafayla yapılan saldırılar. Hollanda'yla aramız bozuldu diye portakalları eline alıp sıkıp yere atan insanlar oldu ya ülkemde. Sonra kışın da portakalları vitamin diye yiyecekler. Demem o ki geçmiş şimdinin intikamı olmamalıdır çünkü şimdi geçmişe neden olmamıştır. Ülkeleri, insanları, dinleri aptalca ayırıp çoğaltan insanların sayısı yani linç bilinci çok tehlikelidir. Bu Ermenistan'da soykırım yalanı diye bir film çekilse ve Ermeniler de karşı çıksa dahildir. Her millet için. Tarihi nefret, dünyayı yönetenlerin kullandığı bir silahtır. Atatürk bunu yıllar önce fark edip o kadar savaş yapılmasına rağmen Yunanistan'la dostluk kurmak istemiştir. Gerçek lider savaşı değil barışı sağlayandır. Bir de bu tarz filmler çekiliyor diye bir ülke özgür ya da ekonomisi yüksek olmaz. Özgürlük anayasal yani demokratik haklarını herkese eşit dağıtmakla olur. Ekonomi para değerini diğer ülkelerin para değerlerine yakın tutmakla olur. Satmakla değil yapmakla olur. Vergiyle değil ihracatla olur. Ne diyelim daha bilinçli bir ülke ve daha bilinçli sinemasever olmak umuduyla.


default avatar
(5) -
Göç etmek için doğdular. Ya göç edeceklerdi ya da ölecekler....... Şaka mı bu film? Türkiye' de? Cidden? Kimse bana..

1. Ekonomi kötü.
2. Özgürlük yok.

..demesin abiler.


default avatar
(34) -
Bu film türkiye de nasıl giriyor vizyona hala hayret ediyorum.
1


avatar
(251) -
Valla Türkiye'de böyle bir film vizyona girebiliyor. Acaba Ermenistan'da, Ermeni katliamını anlatan bir film çekilebilir miydi? çekilse vizyona girebilir miydi?

Bir de bu ülkede özgürlük olmadığından bahsedilir.

Cevaplar (3)
default avatar
(3) -
Film bir hafta dayanabildi. Vizyondan çekildi.


0
| Bildir
avatar
(251) -
Filmin vizyonda 1 hafta kalması baskılardan mı kaynaklanıyor, yoksa filmin izlenmeye değer bulunmayıp gişede batmasından mı?

Hedef saptırmayalım


0
| Bildir
avatar
(1540) -
İşte tuhaf bir durum öyle değil mi?


0
| Bildir


default avatar
(44) -
Dünyada azınlıklara kucak açmış, neredeyse tek devlet Osmanlı'dır.
1


default avatar
(12) -
Göç etmeyip kalanlar nasıl kaldılar bu konuyla ilgili hiç bir bilgi yok.

Cevaplar (1)
default avatar
(24) -
var.Biraz araştırma yaparsan cevabı bulabilirsin.Ayrıca filmin oyuncularının ismine baksana,bunlar türk görünümlü ermeniler işte.


5
| Bildir


default avatar
(55) -
filmin bütçesi amerikan mı israil mi fransız mı acaba ? bizim ülkemizde bizi aşşağılamaya çalışıyolar. madem öyle şunu söylemek isterim.


avatar
(177) -
Olmayan şeyleri olmuş gibi göstermek içimizdeki irlandalılara mahsus bir durum sanırım. Ben de Giresunluyum bu arada.
1


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018