Giriş Kayıt
Yorumlar (23)
default avatar
(1) -
oyunculuklar olmasa tamamen çöp bir film olurmuş.
6


default avatar
(27) -
İşlenen konu itibariyle kapitalizm,repliklerde geçen bir kaç konuşma dışında bir güçsüzlük vardı.bu güçsüzlük anlatılmaya çalışılan hakikati anlatma konusunda güçsüz kalıyordu.Emine karakteri,Nur'un Gemisi adlı cafe de çalışanlardan askere gitmeyi ret eden vicdani retçi,gözleri görmeyen kitapçı çocuk tüm bu karakterler oynadıkları karakterin içine çekmiyordu seyirciyi.Biber gazı sahnesi,Emine'nin kendini solcu biri olarak anlatması ki hiç bir solcunun kendimi böyle yetiştirdim gibi emekçi,sol propaganda bunları bu şekilde anlatma gereksinimi duymaz. Mazhar Beye şirketin önünde yaptıkları 7 kişilik eylem. Ve filimin final sahnesi kapitalizmin tüm soğukluğu,ruhsuzluğundan kurtuluşunu final sahnesinde aşka bağlaması olmamıştı bence


avatar
(99) -
Sadece Şener Şen, Rutkay Aziz hatırına filme gittim. Büyük usta yine döktürmüş ama filmi o da kurtaramamış.

Notum 2/10
2


default avatar
(9) -
Ağır aksak yürüyen filmleri hep sevmişimdir, bu filmi de sevdim. Çok iyiler arasında yer alamayacaktır belki ama Şener Şen, Rutkay Aziz ve Nihal Yalçın'ın oyunculukları filmi rahatlıkla izletiyor. Sıkıcı bulmadım.
7


avatar
(60) -
Tek kelime ile "SIKICI"
2 saat 30 dakikalık bir filmin iki saatini daral fenalık geçirerek izledik. Kalan 30 dakikalık kısmı da Şener Şen, Rutkay Aziz ve Tilbe Saran sağ olsun birazcık keyif aldık.
Senin elince çok iyi bir konu olur, sürükleme sıkıntın olmaz, sen de bunu sanat filmine çevirirsin, bütün ayrıntıları verirsin. Son derece vasat bir konuda olmaz o.
Filmin içerisinde hem kapitalist bakış açısını, hem komünist bakış açısını hem de sosyalist yaklaşımı ayrı ayrı vermiş. Böyle bakınca güzelmiş gibi görünse de aldanmayın. Bunları çok saçma bir şekilde birleştirmiş "bu mu yani aklına gelen çözüm" diyorsun.
Ayrıca kişisel fikrim, madem komünist ve sosyalist bakış açısını bu kadar öne çıkartacaksın, o kadar gizli reklam kullanamazsın. Sen hem kapitalizmi kullan hem de komünist temalı film çek. Dediğim gibi şahsi fikrim, bence farklı bir şekilde maddi kaynak bulmalılardı.

Bu kadar zengin bir kadro için ağır mı konuşuyorum. Evet çünkü film çok kötü. Senin elinde bu kadar zengin kadro olup da, bu kadar sıkıcı bir film çekersen, bunun adı beceriksizliktir.
2


avatar
(180) -
Muhteşem ikili Şener Şen ve Yavuz Turgul'un kötü filmi yok diye gittim. Fakat her şeyin bir ilki varmış. Öyle çok yerden yere vuracak kadar kötü bir film olmamış onu ilk önce söyleyeyim, ama Eşkiya, Muhsin Bey, Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, Gönül Yarası, Gölge Oyunu, Av Mevsimi gibi birlikte yaptıkları filmleri göz önüne getirirsek; evet kötü bir film olmuş. Her şeye rağmen filmi bence sinemada izleyin. Yaşayan en büyük aktörü dev ekrandan görün...
7


avatar
(272) -
Yavuz Turgul hayranları kızacaklar yine; ama tıpkı Av Mevsimi'nin "Amerikan polisiyelerine özenmesi" gibi, bu film de bolca klişe taşıyor ve özünde hiç bir özgün söylemi de yok. (Hatta Av Mevsimi'nin de gerisinde kalmış)
İyi bir Şener Şen filmi ve oyunculuğu izlemek istiyorsanız, -bence- Muhsin Bey'i, Zengin Mutfağı'nı izleyin.


default avatar
(5) -
fFlmin konusu çok bilindik çok sıradan, gadar insafsız bir patron tünelin ucundaki ışığı görünce imana geliyor merhameti hatırlıyor. Bence en iyi oyuncu Rutkay Aziz olmuş. Diğerleri de ortalamayı tutturmuşlar. Yani ortada şahane 3-4 defa izlenecek bir film yok zorlarsan 2 defa izlenir. Gereksiz uzun olmuş bence.


default avatar
(1) -
Buradaki yorumlardan anladığıma göre hala Yavuz Turgul sineması anlaşılamamış.Av mevsimi ve Yol ayrımı'nda vicdan,merhamet,para,güç,sermaye,kapital eleştirisi ise hiç anlaşılamamış.Süper kahramanlı Hollywood yapımları herkesi zehirlemiş diyorum.Türk sinemasının vicdana dokunan tek yönetmeni Yavuz Turgul'un bu güne kadar senaryolarını yazdığı ve hem yazdığı,hem yönettiği filmleri buradaki arkadaşlara tekrar baştan izlemelerini öneriyorum.

Cevaplar (1)
avatar
(272) -
Bahsettiğiniz vicdan, merhamet, para, vs. eleştirileri için o kadar iyi Avrupa filmleri çekilmiş ki bunlar bayağı basit olmaktan ve "söyleneni durmadan tekrar etmekten" öteye geçemiyor.
Ne yazık ki artık Yavuz Turgul filmleri, izleyiciye yeni bir şey söylemiyor ya da başka bir bakış getirmiyor.
("Başka bir bakış" derken de hemen Nuri Bilge'yi örnek verebilirim)


1
| Bildir


default avatar
(2) -
Kısaca film kötü.Şener Şenin oyunculuğunun hatırına falan demiş arkadaşlar ama ben bi oyunculuk göremedim. Yönetmenlik desen rezalet. Senaryo vasat.Yönetmenim diye ortada dolasan adamlara dışarda reklam bile çektirmezler.Bu adamlar hiçmi yabancı film izleyip örnek almıyor.
5

Cevaplar (4)
default avatar
(31) -
laf attığın kişinin Yavuz Turgul olduğunun farkındasındır umarım


4
| Bildir
avatar
(60) -
Bu bakış açısı nedir ya? Yavuz Turgul yönetti ise, eleştirilmemeli mi yani? Arkadaş haklı, çok kötü film çekmiş. Nasıl daha önceki filmlerini olumlu eleştirdiysek, kötü yaptığı filmi de olumsuz eleştireceğiz tabi ki.
2


4
| Bildir
default avatar
(31) -
''Yönetmenim diye ortada dolasan adamlara dışarda reklam bile çektirmezler.''
Vay be sağlam ve yapıcı eleştri .dd


0
| Bildir
avatar
(60) -
Ya niye yapıcı eleştiri yapmak zorundayız arkadaşım. İğrenç bir film çekmiş 2:30 saatimi çöpe attım, dolayısıyla da yerden yere vuruyorum ya da vuruyoruz... Nedir bu bizim milletin, daha önce beğendiği kişileri illa savunma iç güdüsü.
Adam kendini aşamamış, aynı temalar devam ediyor, bir konuya değineceğim derken olayı çorbaya çeviriyor, üstelik aşırı derecede sıkıcı. Yapıcı eleştiri mi istiyorsun, bu iğrenç filmi çekmek için Türkiye'nin en iyi bir kaç sanatçısını aynı çatı altında toplayabilmiş, tek başarısı bu yönetmenimizin.
2


0
| Bildir


avatar
(53) -
Film ağır gitti. Ama yine de keşke herkes filmi izleyip kendine bir pay çıkartsa. Bence anlamlı bir filmdi.
7


default avatar
(8) -
Çok kötü bir senaryo. Hikayenin bazı yerleri kamu spotu gibi. Kurgu bir türlü içine çekmiyor. Üstelik gereksiz uzun tutulmuş. Oyunculara bir lafım yok ama doğallıktan ve samimiyetten uzak tiyatro vari abartılı oyunculuklar çok sırıtıyor. Malesef olmamış.
4


default avatar
(136) -
büyük hayal kırıklığı. Filmin Yönetmeni ve cast ekibi düşünüldüğünde çok nitelikli bir iş çıkmalıydı. Üzgünüm ama olmamış. Beklentilerin çok altında kalmış...
4


avatar
(171) -
Bu senaryoyu Şener Şen gibi bi usta bile kurtaramaz.
4


default avatar
(2) -
İlk yorumu yapmak bana nasip olmuş, üzülerek belirtmek isterim ki maalesef olmamış.Şener Şen gibi bir duayene yakışmamış. Senaryo esasında güzel olmakla beraber çok fazla eksikleri var. Ayrıca cast olarak da maaleasef yanlış cast seçilmiş.Mesela, Şener Şen ile annesi rolündeki kişinin aynı yaşta görünmesi. Filmin adı yol ayrımı ve çok güzel oturmuş fakat bize yol ayrımını göster, nasıl o hale geldi Mashar Bey içinde neler yaşadı,bizi inandır. Mashar Bey’in savaşını verdiği fikre inandır bizi, sonuçta karakter delirmedi,hayata bakış açısını değiştirdi. Biraz inandırıcılığı olsun. Hiçbir holding ve iş sahibi patron artık işçiler ana hissedar olsun der mi allah aşkına. 150 dk da ayrıca gereksiz uzun. Rutkay Aziz’e bayıldım.Çok doğal oynamış. 10/6 o da Şener Şen’in güzel oyunculuğuna...
6

Cevaplar (2)
avatar
(147) -
Nasıl izledin ?


1
| Bildir
avatar
(60) -
Gliaxx pardon da sen nasıl izledin acaba. At gözlüğüyle bakıp "kadro çok iyi o zaman film de güzel olmalı" şeklinde mi?
2


0
| Bildir


avatar
(49) -
Şener Şen'i uzun bir aradan sonra ekranlarda görecek olmanın mutluluğu... Beğenmediğim filmlerinin olduğu ama beğenmediğim hiçbir oyunculuğunun olmadığı Şener abi... Rabbim sana uzun ve sağlıklı ömürler versin. Ülkedeki ender değerlerden... Elbette filmi sinemada izleyeceğim.


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018