Giriş Kayıt
Yorumlar (15)
avatar
(3) -
Tıpkı 4N1K gibi, Tatlım Tatlım da ilk vizyona girdiğinde izleme fırsatı bulamadığım bir filmdi. Her ne kadar bu filmin hikayesi pek ilgimi çekmemiş olsa da, oyuncu kadrosu ve Yılmaz Erdoğan'ın tiyatro oyunundan uyarlanmış olduğu düşüncesiyle biraz ilgiliydim. Ve 4N1K gibi, bu film de yeniden vizyona girince bir göz atmaya karar verdim.

"Tatlım Tatlım, sırasıyla Serkan Keskin/Büşra Pekin, Fatih Artman/Gupse Özay, Bülent Emrah Parlak/Aylin Kontente ve Şebnem Bozoklu/Çağlar Çorumlu'nun canlandırdığı 4 farklı çifte odaklanıyor ve ilişkilerinin hikayelerini 5 farklı bölümde inceliyor. İlk önce çiftlerin teker teker birbirleriyle tanışmasını, sonra ilk buluşmaya çıkmalarını, birlikte yaşamalarını, tartışmaya başlamalarını ve en sonra da birbirlerinden ayrılmalarını görüyoruz."

Oyunculuklar harikaydı öncelikle. Tatlım Tatlım zaten bir tiyatro oyunundan uyarlandığı için bu filmde oyuncuların yeteneklerini daha da net görebiliyorsunuz. Şahsen filmde izlemesi en eğlenceli çift Keskin/Pekin çiftiydi çünkü onların yaşadığı ilişki durumları normalden biraz daha yaratıcıydı. Filmdeki en iyi oyuncular ise Çağlar Çorumlu ile Gupse Özay'dı. Bütün filmi bu oyuncuların harika performansları izlenebilir kılmış.

Ayrıca senaryonun arkasındaki fikri de çok yaratıcı buldum. 4 farklı çifti 5 farklı bölümde izlemek, Tatlım Tatlım'ı normalde çekilen romantik/komedi filmlerinden bir tık yukarıya taşıyor. Son olarak yapılan şakalar da gayet komikti, filmi izlerken yerlere yattığım kısımlar oldu.

Ama genel anlamda filmi nasıl bulduğumu sorarsanız, Tatlım Tatlım'ı pek iyi bulmadım doğrusu. Film kesinlikle kötü değildi ve oyuncuları izlemesi çok keyifliydi fakat senaryo çok zayıftı.

Filmde en çok Keskin/Pekin çiftini izlemesi keyifliydi çünkü dediğim gibi, onların ilişkilerinde yaşadığı durumlar normalden biraz daha farklıydı. Diğer çiftler ise neredeyse aynı sorunları tekrar ve tekrar yaşıyor. Bu yüzden de bütün film boyunca aynı sorunu 4'er defa izliyormuş gibi hissediyorsunuz. Ne yalan söyleyeyim, bu da bir süreden sonra seyirci için biraz yorucu oluyor. Ve Tatlım Tatlım'ı kötü bir film yapmaktan kurtaran tek şey, oyuncuların izlemesi eğlenceli performansları oluyor.

Eğer daha önceden görmediğiniz, yaratıcı bir fikre sahip olan bir romantik/komedi filmi arıyorsanız, Tatlım Tatlım'a bir göz atabilirsiniz. Hikayesindeki yaratıcı fikirler ve oyuncuların inanılmaz performansları bu filmi izlenebilir kılıyor. Fakat kendisini tekrara bağlayan zayıf bir senaryo ve gereğinden fazla hızlı gelişen finali, Tatlım Tatlım'ın başarısını aşağıya çekmiş. Eğer her çiftin yaşadığı sorunlar birbirinden bağımsız olup aynı şeyler tekrar tekrar gösterilmeseydi, ortaya daha sürükleyici bir iş çıkabilirdi. Film bu haliyle de fena değil gerçi, çünkü yapılan şakalar komikti ve oyuncuların tiplemelerini izlemesi eğlenceliydi. Ama filmin senaryosunun da bir süreden sonra baydığı da bir gerçek. Sadece türünün sevenlerine tavsiyemdir.
6


avatar
(28) -
Eğlenceli,güzel vakit geçirilecek bir film. Türk milletinin aşk-evlilik-evlilik sorunlarını gayet doğru bir tanımlamayla komik bir dille anlatmışlar. Amaç güldürmek olduğu için dram yönlerini fazla kasmamışlar. Bence hakettiği puan 7 ama ortalaması düşük oduğu için, 6 yı da haketmediğini düşündüğümden 8/10...
8


default avatar
(24) -
Eğlenceli bir film izlenmeyi hak ediyor Gülücük
7


avatar
(3409) -
ben çok eğlendim izlerken filmi... bu aralar çok yaşıyorum benzer şeyler, ufaklığa 1 ay kala hormonlar tavan yapınca Gülücük kadrosu gayet iyi, ara ara sıkan muhabbetler yok değil ama genel anlamda iyi film. iyi seyirler olsun.


default avatar
(29) -
izle sil at ne güldürdü ne ağlattı aptal aptal baktırdı bi ara uykum geldi dır dır konuşmalar ekşi elmaları seyredin tavsiyem


default avatar
(224) -
Tiyatro versiyonuna göre biraz sönük kalmış, oyuncu kadrosuna göre biraz beklentilerimin altında kaldı.
5


avatar
(1550) -
Bu neydi şimdi?

Kötüydü demek olmayacak tabi ama kötü bir film var karşımızda. Özellikle zorla burnumuza sokulan kadın bedeni hiç hoşuma gitmedi. Hani muhabbet belki anlaşılır ama filmin yapılış amacı hiç hoş olmamış. Tiyatroyla kıyaslama yapılırsa film beter. Gitme izleme. Oyuncuların kalitesi falan da pek etki etmiyor. Hani kadın-erkek muhabbetleri olacağı belli de biraz basit kaldı gözümde olanlar.

İyi seyirler.
Saygılar
6


avatar
(9) -
Beklentimi düşük tuttuğum için mi bilemiyorum ama izlenilesi bir iş çıkmış ortaya. Günümüz ilişkilerine bakış açısıyla, mizahıyla, oyunculuklarıyla izlemesi keyifli bir film.

Çok klişe olacak belki ama, herkesin kendi aşk hayatından, en kötü ihtimalle arkadaş çevresinden muhakkak bir şeyler bulabileceği, ikili ilişkilere dair muazzam tespitlerle dolu bir hikaye.
6


default avatar
(43) -
Bazı yerleri acayip güzel güldürdü ama bazi yerleride "gecin abi artık ileri tusu yokmu basin gecsin" dedirttirdi iste o yerler kısa kesilip ilerleseydi baya güzel birsey çıkardı genede idare eder bir film olmuş
6


avatar
(14) -
Sinemdan uzak ama herkese yakın yakın bir film. Neredeyse herkes bir zaman bu tarz hikayenin içine düşmüştür diyebilirim. Zaten bu tarz olaylara şahit olmayan biri varsa o zaman iş ciddi o kişi için hayat draması yolunda. Genel itibariyle filmi pek beğenmedim. Bir zaman sonra sıkılıyorsunuz. BKM oyuncularının çektiği filmler nedense hep dizi tadında. Sinema oyunculuğu biraz daha gelişmeli ülkemde. Gidip izlemelik bir film olduğunu düşünmüyorum kısacası. Hatta sakın ailecek de gitmeyin biraz rahat muhabbetler dönüyor ha normal muhabbetler iki sevgili için ama işte aile başka aşk başka falan.
5


default avatar
(5) -
oturup sit com yapılsa bu filmin senaryosundan daha etkili olurdu .film dediğin olaylar örgüsü olmalı konusu olmalı .bu film de ne var peki sadece karşılıklı diyaloglar konuşmalar .olmadı olmamış ilk defa bir filmden çıkmak istedim.bence gitmeyin boşuna paranıza yazık.


avatar
(217) -
Tabiki de orijinal gerçeküstü aşk gibi bir beklentiyle izlememek lazım..ama sonuna kadar gülümsettiği hatta bazı yerlerinde epey güldürdüğü kesin..özellikle oyuncuların seçimi çok doğru yapılmış.
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(17) -
Ben böyle bir güzellik izlemedim. Tavsiyem hemen ilk fırsatta sinemada izlemeniz. Kesinlikle pişman olmazsınız. 10/10


avatar
(66) -
"Ekşi elmalar", Kelebeğin Rüyası" gibi üst seviye filmlerden sonra daha üst seviye işler bekliyor insan. Yani seviyeyi gitgide yükseltmenizi istiyor sizden insanlar. Böyle olmayınca da hayal kırıklığı oluyor. Bana da tam anlamıyla böyle oldu. Yakışmadı Yılmaz Erdoğan, size yakışmadı.

Şebnem; beğendiğim, hayli çekici olduğunu düşündüğüm sanatçılardan biriydi ama söylemeden yapamayacağım. Afişte çok kötü görünüyor, fotoğrafın açısından mıdır nedir, o çekicilik kaybolmuş gitmiş
filme girmeden önce bir 10 dakika kadar afişi inceledim. Bu şebnem mi ? diye düşündüm. Dublör kullandığını zannettim bir an Gülücük
4


avatar
(216) -
Bu ne şimdi? Temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp önümüze konulan bir konu. Sen bunun tiyatrosunu seneler evvel oynamışsın zaten. Sinemaya tiyatroyu sokmak niye? Vizontele'nin , Organize İşler'in, Kelebeğin Rüyası'nın yönetmeni şu sıralar üretmek konusunda yerinde sayıyor galiba.
6


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Westworld (18,709) La casa de papel (3,780) The Flash (3,193) Into the Badlands (2,777) Legion (2,639) The 100 (2,602) Supernatural (2,596) Krypton (2,361) Fear the Walking Dead (2,077) The Big Bang Theory (1,814)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018