Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(2) -
Dizideki soygun planı "Inside Man (2006)" filminde yapılan banka soygunu planı ile ufak bir benzerlik göstermeye başlayınca , ne yalan söyleyim ; ön yargıma yenik düşerek , tam hayal kırıklığına uğrayacak gibi oldum ama , daha sonra o kadar da sıkıntı yapmadım bu durumu kendime açıkçası .

Kesinlikle çok fazla detay var. Zekice kurgunlanmış sahneler fazlasıyla mevcut.Her şeyden önce farklı bir mekanı , farklı bir tarz ile soyma girişimi var. Ve tabi ki her soygun planında olduğu gibi , evdeki hesabın çarşıya uymaması durumu var. Flashbackler çok yerinde kullanılmış. Bir anda kendinizi geçmişte bularak , olaylara birde o gözle bakabiliyorsunuz. Doğrusunu söylemek gerekirse süreyi tamamlamak adına yapılan bazı dramatik sahneleri dahi hiç sıkmıyor insanı.

Bana göze dizilerdeki en önemli kıstaslardan birisi şudur : Bir bölümünü izlemeyi tamamladığın zaman , sana canı gönülden bir sonraki bölümünü açtırıyor mu ? Yani o sürükleyiciliğe sahip midir ? Yoksa bitirdiğin bölümden sonra , konudan tatmin olmayıp , geceyi tamamlamak adına hemen başka bir dizi ya da film arayışı içerisine mi giriyorsun ? İşte bu dizi kesinlikle size bir sonraki bölümünü size açtıran cinsten.

Ve son olarak : Adamların vermiş olduğu bunca emeğe karşılık , her şeyden önce yapmış oldukları sanata karşılık diyelim , sen evinde bilgisayar karşısında oturmuş 2-3 cümle ile bu diziyi yerden yere b-vurmaya çalışıyorsan , şunu bil ki sen sadece kendini tatmin etmek adına ; "ben diğerleri gibi değilim , ben farklı bakış açılarına sahip bir insanım , diğerleri benim gördüklerimi göremez, ben uç noktalarda gezerim , ben marjinal bir insanım , en iyi eleştirmen benim , ben aykırıyım..." gibi havalara kapılmışsın ve çoktan beyin ölümün de gerçekleşmiş demektir zaten...
8


avatar
(116) -
''Netflix'' uluslararası yayın haklarını satın almasaydı, zannediyorum pek çoğumuzun bu diziden haberi dahi olmayacaktı. Yüzeysel olarak ele aldığımızda aslında oldukça sığ bir konu olmasına rağmen, bir banka soygununu on üç bölüme yaymak, hatta bununla yetinmeyip ikince sezona uzatmak, bunu yaparken izleyiciyi sıkmamak ve kurgusuyla da fazlasıyla etkilemeyi başarmak hayli büyük bir başarı. Hiç düşünmeden derhal izleme listenize almalısınız..
9


avatar
(379) -
Klişe bir soygun planı değil. Klişe bir hikaye değil. Klişe bir çekim tarzı ve kahramanlarda yok.İzleyicinin bolca şaşıracağı akıl oyunlarının oynandığı zevkle izlenebilir bir İspanyol dizisi.
Sürprizbozan: Göster
8


Yorumlar (336)
default avatar
(39) -
Dizi sıradan bir soygun dizisi değil. İçerdiği mesajlar, kırmızı tulumlar ve özellikle dali maskesi seçmeleri v.s. bunlar detayın da detayı. Sırf bu açıdan ele alırsak ister istemez akıllara Westworld geliyor. Kıyaslayacak bir dizi bulamıyorum. Prison Break desem az çok benzerliği var ama dizideki detayların kesinlikle Westworld'u andırdığını söyleyebilirim. Puanım 9'dur. Yalnız tek puan kırmamın sebebiyse dizide üç beş mantık hataları olmasıdır. Olsun o kadar. Dizinin bu kadar pohpohlanmasından dolayı overrated olduğunu düşünenlerin bir kaç bölüm izledikten sonra tekrar düşünmelerini öneririm. Kesinlikle izlenmeye değer bir dizi. Kaçırmayın derim.
9


avatar
(68) -
Olumsuz yorumlara katılıyorum.. dizi içine çekmiyor..akıp gitmiyor.. bölümler uzasın diye gereksiz muhabbetler var.. bir süre sonra sıkılıyorsunuz..
6


default avatar
(35) -
Hiç dizi ya da film görmesem sanat eseri olduğunu falan düşüneceğim.Fakat bu konuya sahip bir film zaten var (Inside Man) diziyi izlerken sürekli bu film aklıma geldi ben de pek etkilenmedim doğruyu söylemek gerekirse.Gerçekten basit bir dizi olmuş.Dizide kullanılan renk paleti çok hoşuma gitti.İzleyecek dizi kalmadıysa boş zamanınızda oturun izleyin sizi sıkmaz bir şekilde izlettiriyor fakat izlerken gerçekten çok basit bir dizi olduğunu anlıyorsunuz.İzle-sil-unut tarzı yapımlar olur ya bu da aynen öyle oldu benim için.Inside Man filmini hiç izlememiş olsaydım belki de çok etkilenirdim buraya çok farklı şeyler yazmış olurdum.
6


default avatar
(21) -
Mükemmel soygun planı falan diyenleri anlamıyorum mantık hataları ile dolu, hadi olur falan diyorsun ama kardeşim sürekli aynı kişiler aynı aptal işler sonra pişmanlık bir bölüm sonra aynı aptallıklar aynı kişiler üstüne kötü oyunculuklarla katlanmak zor yani diziye. Senaryo kendini tekrarlıyor hep hatalar ve düzeltme işlemi ayrıca gereksiz aşk mevzuları ve sahneleri zaten uzattıkça uzar dizi soygunda aşk Gülücük ne mevzu ama çok mantıksızca
6


avatar
(320) -
Mantıklı hatalarıyla dolu, senaryosu bazı karakterler yüzünden akamayan ve bundan dolayı sıkıcı olan bir dizi.
4


avatar
(12) -
Oyunculuk sıfır konu sıfır hiç bir şey çekmiyor izlerken sizi Berlin tokyo nedir allah aşkına netflix in en iyi dizisi narcos dur nokta... Hbo ve amc yapımları dışındaki yapımlar vasat kalıyor.. Bu dizi bence altdüzey izleyiciye hitap ediyor...
1


default avatar
(14) -
netflix bir tek pushiner yapımı hoşuma gitti bu diziside pek hoşuma gitmedi konu direk ilk bölümden atladılar soygunyapıcaksın kibar ve adam öldürmeden olcak orda biraz kendimce begenmedim izleyen arkadaşlara saygı duyuyorum yapımada sonuçta bi emek var ama daha iyisi olabilirdi bence


default avatar
(10) -
70 in üzerinde dizi bitirdim izlediğim en iyi 4 diziden biri 10 puan
10


avatar
(188) -
Hala bu diziye kötü diyenler var anlam veremiyorum arkadaşım izlemiyorsun madem niye milletin izlemesine engel oluyorsunuz bence dizi üst düzey bir kalite de yapılmış bir banka soygununu 2 sezona kadar götürmek kolay değil tabi 3.sezon onayı da aldı bakalım ilerleyen sezon da neler göreceğiz favorim (Berlin-Tokyo) Gülücük paunım 9/10
9


avatar
(247) -
Schindler's List filmine 2 puan vermiş adam gelmiş bu diziye kötü diyor. Schindler's List 8.7-8.9 puan almış, adam 2 vermiş.
9


avatar
(17) -
Ben de dizinin vasat olduğunu düşünüyorum. Çevremdeki insanların ve sosyal medyanın etkisinde kalarak başladım diziye fakat senaryodaki tutarsızlıklar, mantık dışı olaylar yüzünden dizinin çok da kaliteli bir yapım olmadığını ifade etmem gerekiyor. İnsanların ağzında sürekli La Casa De Papel wauw, Tokyo, oww, Berlin uww. Profesör şöyle zeki, x böyle kurnaz gibi söylemler vardı. Tek gördüğüm Netflix'in balonu olması. Yetmezmiş gibi bir de üçüncü sezon çekilecekmiş. Ne olacak üçüncü sezonda? Başka gizemli adam gelip profesöre dünyanın en korunaklı kasasında şu kadar para var, o kasayı soyarsanız rehin aldığım karını, kızını serbest bırakırım deyip profesörün ekibi toplamasını mı anlatacaklar? İlk sezonda bitse bile yadırgamazdım diziyi. Sonuç olarak sosyal medyadaki asosyallerin abarttığı bir diziden fazlası değil benim için. Hiç dizi,film izlemeyen, dizi, film kültürü olmayan biri çok sever böyle dizileri.

Berlin'in oyunculuğuna diyecek lafım yok.
7


avatar
(754) -
Eski yorumlarımdada herzaman söylemişimdir yine söylüyorum İspanyollar sinema sektöründe oldukça başarılı işler çıkartan bir ülkedir.Bu başarılarını şimdide dizi sektöründe göstermekteler ve bu dizide (1.sezon) gerçekten çok başarılı bir dizi olmuş.Bazı ufak tefek mantık hataları olsada göze çok batmıyor.Oyunculuklar,kurgu,senaryo harika olmuş... Saygılar
8


default avatar
(2) -
yani çok kötü diziler gördüm bu da ilk 5 e girer. dizide ters köşe yok. mantık hatası o kadar çok ki mantıklı hiç bir yer yok. oyunculuklar berbat kurgu berbat. millet neyini beğendi çözemedim. bi arkadaş tavsiye etti 2-3 günde bitirdim. beğendiğim hiç bi karakter olmadı. öyle dediğim dedik biri yok. sakın bunu yapmayın diyorlar yapınca sıkıntı yok. kural mural yok. yani breaking bad, dexter gibi dizilerle kıyaslanacak dizi değil kesinlikle. ama contrietiempo diye bi film var ispanyol 10 numara. bu ispanyol dizide acaba o kadar kaliteli mi diye büyük beklentiye girdim. hayal kırıklığı yarattı bende. şunun hatrına bunun hatrına şu kadar puan diyecem ama hiç beğendiğim bi kısım olmadı o yüzden 1/10 puan.
1


avatar
(1189) -
2 sezonluk toplam 22 bölümü 3 günde bitirdim. Bazı 90 dakikalık filmleri bile izlerken sıkılabiliyorken 22 bölümü hiç sıkmadan seyrettirecek şekilde senaryolaştırmak, kurgulamak ve izleyiciye sunmak her babayiğidin harcı olmasa gerek.

Breaking bad'den sonra en beğendiğim dizi diyebilirim.
9


default avatar
(11) -
Dizi güzel. Baya bi güzel ama içindeki TÜRK Bayraklı mesajlardan sonra soğudum.
1


default avatar
(2) -
Vasatın biraz üstü olmasına rağmen inanılmaz ses getirmesini anlayamadığım dizi.
7


default avatar
(76) -
Daha önce izlemedigim her gün için kendimden utanıyorum Gülücük Resmen efsane!!!
9


default avatar
(2) -
Harika bir dizi, breaking bad kadar olamasa da, bir prison break eder...
Kesinlikle tavsiye ederim
10


default avatar
(9) -
Çok sayıda mantık hatası olan vasat bir dizi, örneğin
Sürprizbozan: Göster
4


default avatar
(4) -
Birkaç gün arayla izledim son 6 bölümü ise 10 gün sonra izleyip bitirdim. Yani çok abartmış sosyal medya. Özellikle "yuutıbırlar" tarafından, en kaliteli en müthiş diye. Ben yerin dibine sokmuyorum. Sıradan orta karar bir dizi bana kalırsa. Soygun dizileri filmleri zordur seyirciye zikice şeyler göstermek gerekli. Neler izledik neler bunca yıl (yaş 43 Gülücük ). Tek bir sahnede hıımm ilginç dedim
Sürprizbozan: Göster
gerisi sıradandı.
Fazla göklere uçurmayıp ya da yerin dibine sokmadan izlenebilecek bir dizi.
6


default avatar
(4) -
Öyle güzel çav bella söylüyorlar ki bu bile 10 puan eder
10

Cevaplar (1)
avatar
(14) -
Aynı fikirdeyim, birçok gencin dizinin özünü kaçırdıkları için anlayamadıklarını düşünüyorum. Diğer banka soygunu senaryoları gibi, asıl amacın parayı cebe indirmek olmadığının gözden kaçması yazık oluyor.
10


0
| Bildir


avatar
(2) -
bu dizinin neden bu kadar abartıldığını ben pek anlamadım..sanırım çok yüksek beklentiyle izlemeye başladığım içindir.henüz 1.sezonun ortasındayım umarım dizi bundan sonra açılıyordur.yoksa benim için vasat bir dizi olarak kalacak.sonuçta bir soygun hikayesi.bunun gibi bir sürü film yapıldı zaten,bundaki farkı ben pek anlayamadım.ben daha gizemli, daha ters köşeli ,yuh artık dedirtecek bir şey beklyordum.benim beklentimi karşılamadı ama izlemeye devam edeceğim belki daha sonraları ilginç birşeyler oluyordur.


default avatar
(37) -
mukemmel degil ama cok iyi. Kesinlikle izlemeye deger. Busayede bikac ispanyolca kelimede ogrenmis oldum. Ilk baslarda Denver in gulusleri gicik geliyordu ama zamanla baya hosuma gitmeye basladi Gülücük.
Umarim 3. sezon sacmalamazlar.
9


avatar
(798) -
Çok çok ama çok iyi kurgulanmış bir diziydi. Bazı sahnelerde adeta zeka fışkırıyordu. Muazzam başlangıç yapan dizi bulmak zordur. Hemen konuya, karakterlere ısıtan, olayın içine çeken bir dizi La Casa de Papel.

Dizi de farklı duygular görmek mümkün, bu da seyir zevkini daha da arttırıyor diyebilirim. Karakter seçmeden hepsinin farklı bir özelliği var ve bu doğrultuda hepsine farklı bir bağlanıyorsunuz. Onlarla birlikte soygun yapıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz ki bu bir dizi için çok önemli. Olaya sizi de dahil ediyorsa, işte o zaman o dizi olmuştur. La Casa de Papel'de de bu durum mevcuttu.

Tek eleştireceğim nokta, 2. sezonda aniden fazlaca gelişen aşk olayları. Tabi her filmde, her dizide, her animasyonda aşk olmazsa olmaz. Bu bir gerçek ama bu biraz abartılmış geldi.

Sürprizbozan: Göster


En sevdiğim karakterler Berlin ve Professor'dü. Bakalım sizinkiler ne olacak? Wink

Kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ettiğim bir dizi... 3. sezonu duyruldu, Bence gerek yoktu, böyle hatırlanması en iyisiydi. Tabi bir yanımda daha izlemek istiyor. Umarım bozmazlar.

Inside Man (2006) olayına falan girmek istemiyorum. Böyle şeylere takılmaya gerek yok, tadını çıkarın. Her ikisini de izleyin.

Keyifli soygunlar efendim...
9


default avatar
(14) -
Fııııssss sesi ilk bölümle birlikte geldi. Abartılmasının sebebi ne kardeşim anlamadım.
1


default avatar
(4) -
Her yanı subliminal mezaj dolu çok çok tahlikeli bir dizi. Siyasiler izlemesin.
8


avatar
(3098) -
Çok açık şekilde ifade etmek isterim ki, en çok beğendiğim diziler arasında yer almayı başarmıştır. İçerisinde çok az mantık hatası barındıran ve her bölümde ayrı bir heyecan uyandıran ender dizilerden. Bu diziyi bence izlemeli ve arşive almalısınız. İyi seyirler.
8


default avatar
(44) -
ispanyollardan bir cacık olmaz. 2.bölümde firar ettim diziden. Rezalet , bu dizi neden popüler oldu neden böyle oldu güzelim Türk gençleri buna zaman harcadı inanın bilmiyorum
4


default avatar
(44) -
Dizi rezalet. 3. bölümde bırakmak durumunda kaldım.
(01.sezon için)
4

Cevaplar (1)
default avatar
(21) -
Esas 1 sezon en iyisi devam edin dizinin tutması aslında farklı bir hikaye barındırması ve samimi olması neymar sergio roberto messi gibi futbolcular paylaşımlarında La Casa De Papel'in reklamını yapıyorlar Latinler diziyi çok sevdi avrupa diziyi çok sevdi ve 2 sezonda bitirlmesi gereken dizi 3 sezon onayı aldı ve Netflix buyük bir para vererek dizinin haklarını satın aldı 3 sezon Netflix desteğiyle daha geniş kitlelere yayılacaktır
10


0
| Bildir


default avatar
(15) -
3. Sezon resmen duyrulmuştur arkadaşlar. 2019 bizlerle olacakmış. Ben beklentimi pek yüksek tutmuyorum nedense.

Cevaplar (3)
avatar
(47) -
Gelsin gelsin.İzleyecek dizi kalmadı piyasada. Can sıkıntısından LOST'a başladım tekrar Gülücük
10


2
| Bildir
default avatar
(13) -
Lost çok kötü bir dizidir, niye Lost'a başladın ki? Çok Mutlu
10


1
| Bildir
avatar
(47) -
Kime göre neye göre kötü Gülücük Bana göre ilk 2 sezonu bomba.Zaten dizideki flashbackleri izlemiyorum. Gülücük
10


1
| Bildir


default avatar
(10) -
son bölüm oldukça heyecanlıydı. özellikle son dakikalar. ancak
Sürprizbozan: Göster
(02.sezon 06.bölüm için)


default avatar
(34) -
öyle abartılacak bir film değil. bir çok mantık hatası var. özellikle filmin sonu çok hızlı işlenmiş. filmi beğendim ama öyle 9-10 puan alacak bir film değil kesinlikle.
7


default avatar
(3) -
Almış olduğu puan bence az bile en az 9'un üzerinde olmalı ince zeka plan kurgu ve istem dışı gelişen olaylar. Çok kısa süre soluksuz izleyip bitirdiğim nadir dizilerden birisi hiç düşünmeden izleyin ne duruyorsunuz Gülücük
10


default avatar
(2) -
2. sezon hayal kırıklığı olmuş bence. soygun dizisi birden saçma sapan aşk dizisine dönüşmüş. (aşk dizisi ne demekse Çok Mutlu) keşke 1. sezona 2-3 bölüm daha ekleyip bitirselermiş.
7


avatar
(22) -
Baştan söyliyim. Abartıldığı kadar değil. Dizide onlarca mantık hatası vardı. Bırakmak istediğim zamanlar bile oldu ama detaylara çok takılmayan aksiyon, gerilim ve heyecan aramak isteyenler için iyi bir dizi.
6


default avatar
(540) -
O kadar çok fazla bahsedilecek neyi var bakalım dedik ama sanki abartma var .Herkesin dilinde yayınlarda her yerde.Yalnız olay maskelerde bitiyor.Vendetta tarzı Scream tarzı yeni bir figür Dali suratıyla...
Burdan sonrası izledikten sonraki yorumlar.
Yaklaşık sekiz dokuz bölüm çok da bir sonraki bölümü merak ettirecek bir şey olmuyor sonrası evet sürükleyici.Mantık hatası dersen çok çatışma sahnelerinde bilhassa ama John Wick serisi gibi değil nihayetinde .Sonuç olarak izlediğine değecek ama baş yapıt diyemeyiz.Ciao Bella Canlar
8


default avatar
(14) -
Bu dizinin ikincisi yapılır mı ? Bence yapılır. İyi bir iş çıkıp çıkamayacağı muamma fakat olursada yine soluksuz izlerim.


avatar
(1) -
Süper bir dizi yapmışlar soluksuzca seyrettim.


default avatar
(8) -
Arkadaşlar bu ıkıncı sezon ne oluyor ayrı bolumler mi?
10

Cevaplar (2)
avatar
(48) -
Netflix 6 bölümü 9 bölüme bölmüş, onun haricinde bir farklılık yok. Dizinin 6 bölümlük olan sürümleri normalde 1 saat netflix 9'a bölerek 40'ar dk olarak yayınlamış.
10


2
| Bildir
default avatar
(3) -
Çok teşekkür ederim bu bilgi için. Ben de çözememiştim bazı yerlerde niye 6 bölüm gözüküyor diye.


0
| Bildir


default avatar
(2) -
Breaking bad dizisinden sonra beni en çok etkileyen sıkılmadan ve heyecanla takip ettiğim dizi oldu. 3.sezon çıkar mı bilmem ama 2 sezon yetti benim için. 3.sezon da aynı duyguyu heyecanı yansıtabilirler mi bilmiyorum.
Sürprizbozan: Göster
10


default avatar
(16) -
Bilemedim bir tek ben mi sıkıldım diziyi izlerken? Sadece 5-6 bölüm izlemeye dayanabildim. Bence abartıldığı kadar değil.
7


default avatar
(10) -
yeni bitirdim çok iyi bir diziydi sulandırmadan tadında bitti.Ayrıca çeviren arkadaşlara çok teşekkürler


default avatar
(16) -
ıspanyol dızısı oldugu ıcın bıraz soguk bakmıstım.fakat oyle degılmıs.ıkı gunde bıtırdım.konusu gercekten ıyı sıkılmadan bır cırpıda ızlersınız
9


avatar
(374) -
Amerikalılar çekse belki daha gösterişli olurdu ama bu kadar sevmezdik sanırım, çünkü İspanyollar bize daha samimi ve sıcak geliyor. Dizi o kadar popüler oldu ki ülkemizde; hakkında çok şey söylemeye gerek yok. Hala seyretmeyen kaldıysa ne yapsın yapsın zaman ayırıp seyretsin Gülücük
9


default avatar
(10) -
Mantık hatalarını aşağıda zaten belirtmiş arkadaşlar.
Benim düşüncem şu ki, Bir avuç ''kalbi temiz'' soyguncuların olması şaşırtıcıydı.
7


avatar
(226) -
Vaktiniz varsa düşünmeden izleyebileceğiniz kalitedebir yapım. İzleyin.
8


avatar
 kurdele (491) -
Kesinlikle sizi ekrana bağımlı hale getirecek bir İspanyol dizidir.Tartışmasız
bir oturuşta tüm sezonu bitirebileceğin nitelikteki diziler kategorisindedir.Doğruyu söylemek gerekirse hırsızlardan yana olduğum dizi.İspanyolların elinden çıkan müthiş bir yapım .diziyi izlerken karakterleri derinlemesine tanıyorsunuz ve iyi - kötü kavramını unutuyorsunuz ve bu dizide emeği geçen herkesi gönülden tebrik ederim ve bravo İspanyol'lara .Daha fazla uzatmadan izleyin keyif alacaksınız...


avatar
(80) -
sosyal medyada çokça dile getirildikten sonra yıldızı parlayan bir dizi. Hani dizi kültürü olan izleyiciler der ya, falanca diziyi izledim sezon bitti boşluğa düştüm yeni sezon başlayana kadar aradaki boşluğu değerlendirecek yeni bir dizi lazım bana. işte bu dizi öyle bir dizi. kötü bir dizi değil ama öyle yere göğe sığdırılmayacak tarzda bir dizi de değil. özetle dizi izlemeye yeni başlayan biri iseniz beğenirsiniz ama dizi kültürü olan biri iseniz de sizin için sezon aralarında izleyeceğiniz izle geç tarzında bir dizi olur. iyi seyirler Gülücük
8


avatar
(43) -
Birinci sezonunu yeni bitirdim. Şimdi dizi güzel mi? Evet güzel. Gündeme pompalandığı kadar iyi mi? Orası pek de öyle değil. Yani bizler ki Walter White reyizin askerleri olarak bu kadar yoğun pr sonrasında daha efsane şeyler bekliyorduk. Neyse yine de oyum 8. Çeviriler için de teşekkürler.
8

Cevaplar (1)
avatar
(412) -
Mr Heisenberg 'in yerini saten hiç bir karakter alamaz.Breaking Bad türünün tartışmasız bir numarasıdır.Bundan sonra gelenler anca onun arkasında 2. olur.
9


3
| Bildir


default avatar
(9) -
benim için üç tane muazzam sahne var bu dizide.o kaosu, anarşiyi, terörü iliklerinize kadar hissettiğiniz üç sahne:
Sürprizbozan: Göster


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
La casa de papel
Dizi Altyazıları
Westworld (15,428) Supernatural (4,637) La casa de papel (4,112) Agents of S.H.I.E.L.D. (3,372) Gotham (3,352) Arrow (2,512) The 100 (2,049) 13 Reasons Why (2,045) Lucifer (1,836) The Flash (1,791)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018