Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(172) -
37. İstanbul Film Festivali'nden Kısa Kısa 2: You Were Never Really Here

You Were Never Really Here, inanılmaz bir karakter çalışması. Joaquin Phoenix, Joe rolünde harikalar yaratıyor. Lynne Ramsay ise günümüzde çalışan en iyi yönetmenlerden birisi olduğunu kanıtlamış. Filmde boşa harcanan veya sıkıcı ilerleyen tek bir sahne bile yok. You Were Never Really Here, büyük bir dikkatle izlemeniz ve her bir detaya dikkat etmeniz gereken filmlerden birisi. İnanılmaz bir sinema deneyimi. Bilet kalmadığı için filmin tamamını merdivenlerde izlemiş olsam da film öyle iyiydi ki, kendimi bu dünyanın içerisinde bulmayı başardım. Mutlaka sinemada izleyin. Film hakkındaki daha detaylı düşüncelerimi yukarıda yazdığım incelememde okuyabilirsiniz.
9


avatar
(222) -
Film çok yavaş ve ağır ilerliyor ve evet çakma leon yapılmaya çalışılmış ama olmamış.

Joaquin Phonex'in oyunculuğu filmi kurtarır sanmışlar fakat ne kadar iyi oyuncu olursan ol, kötü bir yönetmene ya da senariste denk geldiğin zaman bu senin oyunculuğunuda etkiler. Phonex belki fena oynamamış ama oda senaryodan nasibini almış. Kısacası film olmamış.
6


avatar
 kurdele (3462) -
J. Phoenix favori aktörlerimden ama bu filmi nasıl tamamladım bir ben bilirim. Farklı kafada bir yapım. Herkese hitap etmez ve bu kötü olduğu anlamına gelmez ama benim gibi ortalama sinemaseverin genelde hoşlanmayacağı kesin! Karar sizin, ben beğenmedim.


Yorumlar (43)
default avatar
(75) -
cool , ama sadece o kadar , gerisi gelmemiş
5


avatar
(353) -
Film çok ama çok sıkıcı olmuş. Bana değişik farklı bir şeyler anlatmasını bekledim uzun uzun ama, farklı olan pek bir şey sunmadı açıkcası.
5


avatar
(93) -
Psikolojik öğeleri en gerçekçi şekilde vererek uzun yıllar akıldan çıkmayacak bir yapıt. Kanayan yara sapık-pedofili mesajı ve Amerikan-Rus skandalını ortaya en iyi şekilde dökmesi. Anlayana 10 numara. (Kızı olanlar daha iyi anlar.)
10


avatar
(96) -
çocukluk travmaları olan bir kiralık katilin reşit olmayan bir kızı fuhuş batağından kurtarmaya çalışırken içinde bulunduğu ruhsal çöküntü durumu'na odaklanılmaya çalışılmış bence başarılı..

Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
avatar
(93) -
Sürprizbozan: Göster
10


0
| Bildir


avatar
(129) -
Sitedeki yorumlara bakıyorum, 6 puan almış. Bence film, tamamen sinir bozucu. Berbat üstü bir film. Zaman kaybı arkadaşlar, zaman kaybı.

Notum 1/10
1


default avatar
(59) -
Filmin anlatılmata pek müsait olmayan bir yapısı var gerçek gibi işlenmiş hikaye konular ve işleniş gerçek gibi ama bu durum filmi pek de izlenebilir yapmıyor. Baş rolün geçmişte yaşadığı tramva hiç de açıklayıcı işlenmemiş hep kopuk azar azar açıklanan ama filmin sonunda bile pek de açıklayıcı olmayan olan olaylar spoiler bile veremiyorum o derece az bilgi var. senaryo çok da ilgi çekici değil peki nesi iyi joaquin phoenix rolü oldukça iyi oynamış senaryoda verilmek istenenekleri çok iyi aktarmış küçük kızı oynayan oyuncu gerçekten çok başarılı müzikler kamera açıları süper değil ama başarılı aksiyonu az dramı bol bir miktar gerilim barındıran güzel bir film yüksek beklenti olmadan izlenebilecek iyi bir film.
7


avatar
(77) -
Üzerine boya dökülmüş tablolar önünde bekleyen kişilere göre yapılmış sanat adı altında melankolik bi yapım...İzle ve uyu.
4


default avatar
(6) -
Film herkese göre değil özelikle steril hayat yaşamış,görmüş veya okumuş cicilere göre 10/7.5


default avatar
(83) -
Tamamen sıkıcı anlamsız ve zaman kaybı bir film ortaya çıkmış. Tavsiye etmiyorum. 4/10
4


avatar
(135) -
Oldukça iyi olmuş diyebileceğim bir yapım; gizem ile başlayıp (ki Joe kişiliğinin ruh atmosferiyle filmin içine dalıyorsunuz), aksiyon gerilim ile devam eden ve aksiyon anlatımında bile sanatsal çekimlere önem veren nadir filmlerden diye düşünüyorum. Filmin çözüm kısmında dram ile noktalanıyor. Joaquin Phoenix bu filmde beni çok şaşırttı. Bambaşka bir tipleme ve canlandırma ile karşılaştım, onca filminden sonra gerçekten çok farklı... Bunun dışında da oyun gerektirecek pek fazla rol yok zaten. Yönetmen bir çok sinema anlatımını sunmuş; bence oldukça iyi olmuş. Ama klasik aksiyon sevenlere hitap etmeyecektir.
7


avatar
(22) -
Her yaratıcılık döneminin kötü ürünleri vardır sanatçının hayatında. Bu filmde bizi iyi filmlere götürmek için yapılması gereken filmlerden biri gibi geldi. Bazı şeyleri deneyeceksin ki daha doğrusunu bulasın.

İzlemekten yarı keyif almakla beraber film tam olarak ne yaşatmak istedi bilemiyorum. Joaquin Phoenix de performans için tam alan bulamamış gibi geliyor bana. Olur mu öyle şey adam için çekmişler filmi resmen desende filmde yapılan flashback ler karakteri bizde tamamlamaya çalışıyor hep. Ve bu bence yeterli olmuyor. İyi bir karakterin yaşadıkları hissetmek onla bağ kurmak için illede flashback lere çok ihtiyacı yoktur aslında.

Ama karakterle illede bağ kurmak isteyenler için yoğun bir dişçi seansından sonra filmi izlemesini tavsiye ederim benim gibi. Özellikle benim için çok anlamlı oldu bu yüzden, çünkü bende dişçiden çıktıktan sonra, az önce birilerini öldürmüş ve annemi görmeye gidiyormuş gibi bir surat ifadesi oluşmuştu. İşte film bu yanıyla beni çok fena yakılıyor, ağrıtıyor, süründürüyor ve en sonunda çekip çıkarıyor.

Son olarak Joaquin Phoenix için her türlü izlemeye değer.Ağrısız günler dilerim, iyi seyirler...


avatar
(222) -
Film çok yavaş ve ağır ilerliyor ve evet çakma leon yapılmaya çalışılmış ama olmamış.

Joaquin Phonex'in oyunculuğu filmi kurtarır sanmışlar fakat ne kadar iyi oyuncu olursan ol, kötü bir yönetmene ya da senariste denk geldiğin zaman bu senin oyunculuğunuda etkiler. Phonex belki fena oynamamış ama oda senaryodan nasibini almış. Kısacası film olmamış.
6


default avatar
(4) -
Konusu klişe olduğu için en azından kurguyu parçalayıp seyirciye puzzle çözdürerek durumu kurtaralım sonra da bunu avangarde diye yutturalım demişler. Phoenix i çok severim ama onun oyunculuğunu bile beğenmedim. Oynadığı karaktere vermek istediği kişilik neydi hala anlamış değilim. İz bırakmadan unutulacak bir film.
5


default avatar
(3) -
Seyrederken uyuyakaldım, devamını seyretme ihtiyacı hissetmedim.


default avatar
(312) -
Film hakkında fazla bir yorum yapmaya gerek yok beklentim çok daha üst seviyededi ancak benim için tamamen hayal kırıklığı oldu ayrıca bazı yorum yapan arkadaşların söylediği gibi puanı fazla abartılmış olduğunu da belirteyim
5


default avatar
(6) -
Çok umutluydum ama büyük hayalkırıklığı oldu. Filmde sürekli bir beklenti içinde gelişme bekliyorsunuz fakat maalesef yavan bir şekilde bitiveriyor. Bomboş bir film...
5


avatar
(218) -
Konu itibarî ile gerçektende işlemesi çok geç film aşırı derece de ağırdan gidiyor resmen sabrımızı sınıyorlar ama maalesef dayanmak çok zor doğrusu neler olup bittiğini anlamak çok zor izleyenlere de şimdiden iyi seyirler diyorum puanım 6/10
6


default avatar
(22) -
Hızlı sarma ile 15 dakikada tamamladım. Bunun yerine youtube'da komik kedi köpek videoları izlesem daha iyiydi. Neyse sağlık olsun.
3


avatar
(37) -
Joaquin Phoenix'in daha güzel filmini görmedim. Bu da onlardan biri oldu. Ne olduğu belli olmayan kötü kurgu. Boş bir senaryo. Film kısa olmasına rağmen çok sıktı. Hızlı sarmak için bile vakit kaybı olacak kötü bir film.
3

Cevaplar (1)
default avatar
(42) -
"Her" filmini izle. Orda çok iyi rol yapmış.


1
| Bildir


avatar
 kurdele (545) -
Film daha çok psikolojik gerilim modunda. Türü sevenleri üzmeyeceğini tahmin ettiğim uzatılmamış sahnelerle ve akıcı yapısıyla, iyi çekilmiş ayrıca senaryosuda bir puzzle gibi, film boyunca yavaş,yavaş birleşiyor konuya öyle hakim oluyorsunuz Filmin bana göre en önemli özelliği yüksek şiddet içermesine rağmen bunu izleyiciye pek göstermeden bilinç altına etkili bir şekilde işlemesi olmuş.Son olarak kesinlikle herkesin beğenebileceği bir film değil ama ben Joaquin Phoenix'i çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim birde şunu yazayım iyiki sinemada izlememişim....


default avatar
(7) -
defalarca işlenmiş bir konu ve genel anlamda tad vermeyen bir işleyişle hak ettiği puanın fazlasını almış bir film.


avatar
(172) -
"You Were Never Really Here’a dair yürütülen senaryo tartışmalarını anlamıyorum. Filmde paramparça bir zihne girip, bölük pörçük, belki de yalnızca sinema aracılığıyla deneyimleyebileceğimiz bir travma tecrübesi yaşıyoruz. Senaryo ekonomisi de buna göre kurulmuş durumda haliyle.

Sinema dilinin nasıl yaratımlara gebe, nelere kadir olduğunu bütün filmik unsurları iç içe geçirerek tanımlayan, olağanüstü bir vizyona sahip, tasarım harikası bir film bu bana kalırsa. Sesi görüntüden, senaryoyu yönetmenlikten ayırmak nasıl mümkün olabilir ki böyle bir örnekte.

Bir bilincin içinde kırık cam parçaları, üstünde yalınayak gezinen ve yaratılan hisse ortak edilen seyirci ve nihayetinde birbirinden farkı kalmamış iki eylem -yaşamak ya da ölmek- için güzel bir gün."

Kaan Karsan'ın Twitter'da yazdığı yorumu sizlerle paylaşmak istedim.
9


avatar
(3109) -
Böyle dakikalarca bir yöne bakmaktan bir merdiveni 15 dakikada inmekten ve bir koridoru 10 dakikada geçmekten ibaret olan filmler bana göre değil nedense. Resmen sıkıntıdan patladım. Tam böyle çocukluk anılarını gösterip bir şey olacak artık dediğim anda ki hayal kırıklıklarımı ben bilirim. Film severlere iyi seyirler.
4


default avatar
(16) -
Filmi beğenen kesimdenim ben de. Daha güzel olabilirdi ama...
Sürprizbozan: Göster
8


default avatar
(20) -
bildiğin güzel film. müziği görüntüsü senaryo detayları. uzun sekans'lar biraz rahatsız etsede karaktere yakınlaşmayı sağlıyor. benden 7
7


default avatar
(2) -
Nuri Bilge Ceylan seven biri olarak bu filmde inanılmaz sıkıldım. Hadi kardeşim bin su arabaya hadi kardeşim bırak iki saat bakmayı hadi hadi ittire ittire sardıra sardıra zor bitti. Abarti puanları hak etmeyen çakma leon olmuş


avatar
(66) -
Tek keliyle müthiş bir film, Joaquin Phoenix' in oyunculuğuna bayıldım. Daha önce görmediğim farklı ama güzel sahne geçişleri dikkatimi çekti. Müziği filmin içine gömmüşler resmen, izleyince anlayacaksınız ne demek istediğimi. Yönetmene en üst düzeyde saygılarımı sunuyorum


avatar
(426) -
Yahu çok iyi filmdi be... Bazen "herkes için değil" falan diyoruz ya? Yani "ben izledim ama sizi bilmem" hesabı. Herkes için olan film hangisi ki? Bence bu film herkes için mesela. Çocuklar hariç tabii ki. Aman diyim. Joaquin Phoenix'in sakal+bıyık bırakması iyi olmuş; role oturmuş. Birşey daha var ama onu söylemeyeyim, bilen bilir. Filmin sonuna doğru "absürdleşiyor mu ne" falan dedim ama değilmiş.
9


avatar
(18) -
Ruh doktorları tarafından bu klinik vakadaki rahatsızlığın ayrıntılarını tartışmak ilginç olabilir.Çocukluk döneminde maruz kaldığı işkenceler var.O anılardan bugünkü durumu ile ilgili analiz yapmak psikiyatri alanındakiler için filmi izlenir kılacaktır.Normal izleyici için çok cazip bir film değil.Hardcore Leon diyebiliriz belki.


default avatar
(49) -
puanı fazlası ile abartılmış sıradan konu sanatsal bir anlatım olunca iyice sıkıcı oldu zaman kaybı
1


default avatar
 kurdele (495) -
“Ratcatcher” (1999) ve “We Need to Talk About Kevin” (2011) gibi sıra dışı filmlerin de yönetmeni olan Lynne Ramsay, bu kez de “You Were Never Really Here” ile usta işi bir başka filme imza atmış… Filmdeki bir diğer ustada eli çekiçli kiralık katil Joe karakterinde inanılmaz bir performans ortaya koyan Joaquin Phoenix… Böyle olunca da düşük bütçeli 90 dakikalık bu psikolojik gerilim, bir anlamda yönetmen Lynne Ramsay ile başrol oyuncusu (Nina Votto karakterinde çocuksu güzelliği ile dikkat çeken Ekaterina Samsonov dışında da hatırda kalan bir başka karakter ve oyuncuda yok gibi zaten) Joaquin Phoenix’in bireysel şovlarına dönüşen muhteşem bir film halini almış… Ancak kimse alınıp darılmasın ama yine üzülerek belirtmeliyim ki, maalesef bu filmde; yanan ve yıkılan köprüler, mantar gibi dakika başı patlayan bombalar, takla atan otomobiller, uçan tekmeler gibi bol aksiyon ile bilgisayar mucizesi görsel efektlerle cilalanmış büyük bütçeli Hollywood prodüksiyonlarından hoşlananlara göre değil… Bu tür filmlerden hoşlananlara, “You Were Never Really Here”ın her bir dakikası ıstırap dolu bir ömür gibi gelebilir… O yüzden de bu filmden kesinlikle uzak durmalılar… Arşivime de dâhil ettiğim bu filmi ben büyük bir ilgi ve keyifle izledim… Umarım sizlerde seversiniz… İzleyecek herkese keyifli seyirler…
7


avatar
(127) -
Neyse ki buradaki bazı gereksiz yorumları dikkate alıp filmi izlememezlik etmedim.Çünkü her yönüyle gayet güçlü bir filmi kaçırmış olacaktım.Kurgusu,nitelikli ve etkileyici sahneleri çok başarılıydı.Temposu da yerindeydi.Belki biraz daha derinleşmesi gereken yerlerle birlikte filmin süresi uzatılsa daha iyi olabilirdi.Phoenix'i izlemek zaten her zaman büyük keyif.Boş,uzun ve sıkıcı sahnelerden bahseden arkadaşlara Transformers serisiyle mutluluklar. Gülücük
9


default avatar
(44) -
Kolay kolay bir filme zaman kaybı demem ama cidden çok sıkıldım ve zor dayandım.Çok boş sahne var.
5


avatar
(173) -
Sürekli boş sahne çekimleri hemde uzun uzun. ne bileyim bir dükkanın girişini 2-3 dk çekilmesi, yada bir sokağın. Esas adamın yürürken uzun uzun çekilmesi. Az konuşma bol yürüme, bol bol boş sahneler. Sonuç festival filmi. Bu tarz sahneler çıksa film 20 dk.yi geçmez. Haa bunu bazılarımız çok muhteşem harika bir sanat olarak görecektir. Olabilir ama ben izlerken zor dayandım.
Bol bol keman eşliğinde ağır çekim yapan türk dizileri gibi .
3


default avatar
(164) -
Sürprizbozan: Göster
Psycho modda bir atmosfer ve piyasa filmlerinden tamamen farklı bir çözümleme. Müzikler ve sahneler çok başarılıydı.Uzun zamandır klişe barındırmayan böylesine bir film izleyememiştim.
8


avatar
 kurdele (3462) -
J. Phoenix favori aktörlerimden ama bu filmi nasıl tamamladım bir ben bilirim. Farklı kafada bir yapım. Herkese hitap etmez ve bu kötü olduğu anlamına gelmez ama benim gibi ortalama sinemaseverin genelde hoşlanmayacağı kesin! Karar sizin, ben beğenmedim.


default avatar
(4) -
Film şiddet sahnelerini göstermeden kiralık bir katilin hayatının bir kesitini gösteriyor. Filmin neyi anlatmak istediğini ben çözemedim. Karışık ve can sıkıcı bir atmosferi var filmin. Bence zaman harcamaya değmez, yinede siz bilirsiniz.


default avatar
(157) -
ben festival ödüllü filmleri beğenemiyorum yine de ön yargılı olmayıp izleyeyim dedim ama bazı ön yargılar boşa oluşuor demek ki. Benlik bir film değil filmi anlamak için çok dikkatli izlemelisiniz bu arada
6


avatar
(172) -
37. İstanbul Film Festivali'nden Kısa Kısa 2: You Were Never Really Here

You Were Never Really Here, inanılmaz bir karakter çalışması. Joaquin Phoenix, Joe rolünde harikalar yaratıyor. Lynne Ramsay ise günümüzde çalışan en iyi yönetmenlerden birisi olduğunu kanıtlamış. Filmde boşa harcanan veya sıkıcı ilerleyen tek bir sahne bile yok. You Were Never Really Here, büyük bir dikkatle izlemeniz ve her bir detaya dikkat etmeniz gereken filmlerden birisi. İnanılmaz bir sinema deneyimi. Bilet kalmadığı için filmin tamamını merdivenlerde izlemiş olsam da film öyle iyiydi ki, kendimi bu dünyanın içerisinde bulmayı başardım. Mutlaka sinemada izleyin. Film hakkındaki daha detaylı düşüncelerimi yukarıda yazdığım incelememde okuyabilirsiniz.
9

Cevaplar (1)
default avatar
(28) -
Ya kusura bakmada vasat bir filme şu şekil methiyeler dizmek bana aşırı itici geliyor. 4-5 puanlık bir filme 9 puan vermekte ne bileyim, show resmen.
4


2
| Bildir


avatar
(226) -
Hevesle başladım fakat beklediğim kadar sarmadı. Bilemiyorum filmi izlediğime ne pişman oldum ne de mutlu oldum.
6


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Westworld (4,419) La casa de papel (2,231) The Expanse (1,899) Legion (1,552) Colony (1,387) Cloak & Dagger (1,192) Goliath (1,177) Vikings (882) Lucifer (757) 12 Monkeys (740)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018