Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(212) -
Film klasik ağır ilerleyen dram,suç filmlerinden ama çıtanın üstünde.Bunu sağlayansa oyunculuklar ve eşsiz kış manzaraları
8


default avatar
(45) -
olaylarda yaşanan duygu ve hisleri izleyicilere çok çok iyi geçirmişler.. izlenilmesi gereken filmlerden.
10


avatar
(1200) -
Filmi ilgiyle izledim. Çok fazla artı yönü vardı. Öncelikle kızılderili insanlara saygısı ve duyarlılığı vardı, filin tamamı karlı, soğuk bir dağda çekilmişti, konunun gerçek hayattan olması etkileyiciydi, kurgusu ve oyunculuklar da başarılıydı. Gizemi de iyiydi. Beğendim, tavsiye ederim.
7


Yorumlar (122)
avatar
(530) -
Filmi çok beğendim, sonuca ulaşmaları biraz hızlı oldu gibi geldi bana ama belkide öyle olması gerekiyordu.
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(353) -
Tam anlamıyla mükemmel bir film. Son zamanlarda izlediğim en iyi polisiye. O soğuk, sonsuzluk insanların duyguları inanılmaz iyi yansıtılmış, izlerken 1 saniye bile sıkılmadım. Oyunculuklar ise olağanüstü. İşte vizyonda görmek istediğimiz filmler bunlar.
9


avatar
(219) -
Fena değildi senaryosunu biraz basit buldum doğrusu ama işlenişi çok güzeldi gerçekten sıkmıyor insanı izlettiriyor kendini 7/10
7


default avatar
(10) -
film süperdi filmde suç unsurunun yanında kızılderililere yapılanlarıda dolaylı yoldan anlatmış ve abd hükümetini değilde devletide eleştirmiş mükemmel izleyin.
8


default avatar
(66) -
Gayet iyiydi. Dram, drama, dürüst ve saflık vardı.. Alkolün zararı vardı ama; inanan, inanmayan herhangi biri nasıl böyle bir kötülük mertebesine erişir. Alkol yokken kötülük yok muydu? İnsanlar (Canlılar) içindeki kötülüğün çıkması için bir sebep mi arıyorlar? Sahibi tarafından kedi boğması öğretilen köpeğin kusuru Yaratıcıdan mıdır? Eğitilen, yetiştirilen(Şartlandırılan), inandırılmasından mıdır? Oku, Düşün, İyi Seyirler
9


avatar
(1993) -
Jeremy Renner'in ciddi oyunculuğu olmasa sıradan bir FBı filmi olacaktı. Ancak bu oyuncu sayesinde vasatın üstüne çıkmış bir film.
7


default avatar
(28) -
Sıkılmadan izlenebilecek akıcı bir film. 7.5/10
8


avatar
(900) -
Tipik bir Amerikan "kırsal bölge" yaşamını anlatan cinayet konulu yapım şeklinde başlayan, sonrasında olayların netleşmesiyle kalitesini gösteren bir yapım. Gerilim, dram, polisiye, intikam... Hepsi tadında ve olması gerektiği kadar kullanılmış. Yönetmen Taylor Sheridan'ın yapımlarına baktığımızda bir western sevgisi yada polisiye/çağdaş western sempatisi seziyoruz. Bu film de bu yönde. J.Renner ve E.Olsen'in güzel oyunculukları filme artı katmış... Özellikle son 20 dk "filmi iyi ki izlemişim" dedirtiyor. İzleyicinin memnun kalacağı cinsten bir yapım... 7/10
7


default avatar
(89) -
Hesaplaşma bölümü, Silahların patladığı an klasiklere çoktan girdi.
8


avatar
(33) -
Tam tadında derler ya tam da öğle bir film
8


avatar
(129) -
Aslında umduğumdan güzel çıktı. Konusu güzeldi. İşlenme şekli de. Tavsiye ederim.

Notum 5/10
5


default avatar
(128) -
En azından sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film..
4


default avatar
(76) -
KÜLT FİLM FARGO’NUN İZİNDEN GİDEN WİND RİVER 4X4 LÜK EŞSİZ DOĞA GÖRÜNTÜLERİ İLE YILIN EN İDDİALI FİLMLERİNDEN BİRİ

Çekimleri utah ve wyoming'te tamamlanmış olan 11.000.000 dolar bütçeli yapımın türkçesiyle kardaki izler 2017 abd yapımı suç-gizem-drama filmi sicario, hell or high water gibi iyi filmlerin senaristi taylor sheridan'ın neo-western tarzındaki esintiler taşıyan filmi hikayelerini çöllerden kar fırtınasının ortasında taşıdığı, hem yazıp hem yönettiği film. sheridan zaman zaman sahenlerini ve diyaloglarını uzatsa da, yine hikayesinde ciddi bir bütünlüğü bulunan temiz bir iş çıkarmış. Aslında benim en sevdiğim film tipidir küçük bir kasaba, düşük bütçe, sıfır görsel efekt, kaliteli senaryo, kaliteli prodüksiyon. özellikle filmin tabiatı çok hoş. birçoğumuzun belki de hasretle aradığı sessiz ve kargaşadan uzak. genel olarak da öyle ancak özellikle son çeyreğiyle insanı ruhen sarsan gerçek hikayelere dayanan hüzün dolu film olmuş daha önce izlemediyseniz bu film bana doğa manzaralarının ve trajedisinin benzerliğiyle David Lynch'in efsanesi twin peaks filmini anımsattı.

Hiçliğin ortasında donarak ölmüş halde bulunan bir amerikan yerlisi genç kız cesedi ve olayı araştırmak üzere gelen pek işinin ehli görünmeyen fbi ajanı kadın ve ona yardımcı olan "kurt avcı" cory'nin cinayeti çözme çabaları doğanın sağladığı eşsiz manzara zaten nefes kesici, gerilimi de başarılı planlarla verebilmişler bir önceki filminde taylor sheridan hell or high water Amerika'nın taşrasını, bu taşrada sıkışıp kalan insanların gündelik hayatları üzerinden ele almıştı wind river filminde ise yine amerika'nın ücra bir köşesine, ötekileştirilen ve unutulan insanların hayatta kalma mücadelesine tanıklık ediyoruz. yine kovboy erilliğini ve yerlilerin mahkum edildiği paryalığı görebiliyoruz. Mahrumiyetin nasıl insanların içindeki canavarı çıkardığını, sosyo-ekonomik düzenin ıskartaya çıkardığı bu kitlenin nasıl hayatta kalmaya çalıştığını izliyoruz.

İzlemeyen sinemasever dostlarım için kişisel yorumum 7.8 imdb abartı değildir, bu tarz filmler herkesi içine çekmez, teknik açıdan, hikayeyi işlemede sıfır hata. oyunculukar çok yeterli, mükemmel bir görüntü yönetmenliği var, sınırların dışında absurtlük hiç yok. herşey olması gerektiği gibi, Oscar ödül töreninde bazı kategorilerde ödül almasını bile bekliyorum, ama bu filme herkese tavsiye eder miyim derseniz zevkini bildiğim ve beğenmeyeceğini düşündüğüm bir ton insan var, hatta beğenmeyeceğini düşündüğüm insan daha fazla fakat bazı şeyler tesadüf değil, teknik ve sinematografi açısından film oldukça başarılı ve bu yüzden bazıları için çok iyi filmdir. Bunların başında da ben geliyorum.
10 üzerinden 8
8


avatar
(175) -
Konusu 6
Kurgu 5
Oyunculuk John Bernthal hariç 5
Montajlama ve çekim 4
Kar teması 7
Genel puanım: 6/10
Çerezlik bir film olmuş.
6


default avatar
(6) -
Kesinlikle muhteşem bir filimdi. Kurgu ve olayların akışı harikaydı. Kızılderelilere saygı niteliğinde bir yapıttı.
8


default avatar
(15) -
benim yorumum
senaryosuyla 6/10 ama özellikle
Sürprizbozan: Göster
gerçek dışıydı yani
ama manzaralar okadar güzeldi ki bunları önemsemiyorsun bi süre sonra
7


avatar
(19) -
Acısını içine atıp kendi dünyasında yaşayan yalnız ve cool bir adamın kötüleri soğuk kanlılıkla yok etmesi her zaman tutar... Wink


avatar
(195) -
Kış manzarasına sahip bir yapım benden baştan 5 puanı zaten alır. Bu yapım üstüne çok fazla şey koymuş. J.Renner etkisi, güzel senaryo, her şey yerindeydi. Güzel vakit geçiriyor ve sonuna kadar bırakmıyor.
8


default avatar
(10) -
Bir filmde eğer Jeremy Renner oynuyorosa o film bir şekilde izlettiriyor kendini. Biraz ağır gibi başlıyor ama çekimler filan gayet iyi. Haftasonu izlenecek bir film tavsiye ederim


avatar
(692) -
Alıntı:
"Kayıp kişi istatistiklerinde nüfusun her kesimi hesaba katılırken Kızılderili kadınlar katılmaz. Kaçının kayıp olduğu bilinmemektedir." Çevirmen: Molar34


Karpostal gibi kış manzaraları ve yaşanmış olaydan uyarlama senaryosu filmi izlenmeli kategorisine sokan iki önemli unsur. Bunun yanında Sicario'nun da yönetmenliğini üstelenmiş yönetmen Taylor Sheridan'ın varlığını es geçmemek gerek.

Filmin başrolünde avcı/iz sürücü rolü ile Jeremy Renner çok iyi bir iş çıkarmış ancak aynı şeyi FBI ajanı olarak Elizabeth Olsen adına söyleyemeyeceğim. Bir ajan için epey fazla güzel bir seçim olmuş. yardımcı oyunculukların hiçbiri sırıtmıyor.

Filmin akışında yer yer durağanlıklar olsa da izleyiciyi sonuna kadar ekran başında tutmayı başarabiliyor. Özellikle sonunda çalan müziği ise kulak kabartmaya değer buldum. Puanı konusunda TA tam yerinde bir 7,4 puan vermiş. Molar34 çevirisi ise yine oldukça lezzetli idi. Eline sağlık sevgili @Molar34.

İzlenir, keyif alınabilir ancak başucu filmi yapılmaz diyebilirim.
7

Cevaplar (1)
avatar
(209) -
Teşekkür konusunda bende yeri ayrı olanlardan birisiniz sevgili g.c. Sağ olun Saygılar
8


1
| Bildir


avatar
(116) -
Sakin kafayla izlenecek güzel filmlerden biri.. Aksiyon çok yok belki ama seyirlik iyi..
8


avatar
(78) -
Duygu ve durum aktarımı bakımından başarılı bir film olmuş.
İzlerken üşüdüm resmen. Karakterler dolu doluydu, boş beleş çekmemişler belli.

Umursamayarak çekilen sahne yoktu.

Konu da merak uyandırdı. Tahmin etmesi öyle kolay değildi.
Kısaca bu tarz sevmesem bile, oldukça beğendim.

Tavsiye ederim.
8


default avatar
(2) -
FBI'ın duruşunu eleştiren, soğuğu rahatsız eden, şüpheyle beklediğiniz bir anda, birbirine girme sahnesinin çok iyi verildiği iyi bir film. intikam da cabası. sevdim.


avatar
(92) -
Duygusu çok yüksek. Dram yönü kuvvetli bir suç filmi olmuş. Saf kötülük nedir sorusuna cevap veriyor.
8


default avatar
(35) -
muhteşem zor doğa koşullarda adım adım gerilime girerek insanı adete içine çekiyor film. kesinlikle çok başarılı tavsiye ederim. bütçesine göre harika iş çıkarmışlar. çoktandır Jeremy Renner i böyle izlememiştim.


default avatar
(6) -
Çok ağır ilerliyor ama hoş


default avatar
(29) -
Bazı yerlerde Tarantino diyalogları olaymış ya da bu konuyu direk Tarantino işleyeymiş harika olurmuştu ama yine de izlenir.
6


default avatar
(146) -
İzlemek için arşivlik olmasına gerek yok, güzel olsun yeter buda o filmlerden bir tanesi..
8


default avatar
(131) -
Arşivlik değil ama, izlerken insanı kasmıyor. Süre ve işeyiş bakımından oldukça başarılı bir film olmuş tavsiye edilir.


default avatar
(7) -
Film çok iyi. İzlemeyen kaybeder.


avatar
(10) -
Kesinlikle arsivlik değil.
5


default avatar
(15) -
Çok çok gizemli bir polisiye film beklemek hata olur belki ama, kurgu, oyunculuk, senaryo olarak güzel film. Sıkılmadan izlettiriyor kendini
7


default avatar
(6) -
Gözü kapalı 8 puanı hak eden bir yapım.Gerek oyunculuklar gerekse akıllara kazınan replikler ve en önemlisi o duyguyu o hissi izleyiciye çok güzel aktarmasiyla aklımda kalacak olan bir yapıt..


default avatar
(1) -
Bu filme olumsuz yorum yapanların filmden anladığı yok arkadaş. Hiç düşünmeden izleyin. Efsane film.


avatar
(505) -
iyi mi kesinlikle kült mü bence bir tık geride...oyunculuklar,ortam,ambiyans gayet doyurucu senaryo desen güzel hele finale doğru Waowwww diyorsun ama tempo olarak akıcılığı sıkıntılı dram yönüne doğru eğilim gösterince zaman zaman durağanlaşıyor...yine de izlemekte fayda var derim...
7


avatar
(177) -
Yavaş akan, seyirciyi ekran başında tutacak merak duygusunu tam olarak veremeyen bir yapım. 7.8 IMDB puanının, Amerikan yerlilerinden bahsederken saygılı davranmasına sebep verildiğini düşünüyorum. Bilirsiniz, Beyaz Adam böyle filmlerle günah çıkarmaya bayılır. Amerikan yayılmacılığı altında birçoğu yok olan Kızılderili kabilelerinin ismi şimdi araba markalarında yaşıyor. (Chayenne, Corvette, Pontiac,Cherokee vs.) Saygılarını böyle göstermeleri de ayrıca ironiktir. Kıt'aya ayak bastıktan sonra milyonlarca onurlu kızılderiliyi katledip, yerine siyahları köle olarak getiren beyaz adamları hatırlatan bu filme puanım 5/10
5


avatar
(754) -
Güzel bir film olmuş.Sıkılmadan izlenebilecek bir yapım.Dram yönü ağır bassada genel olarak sağlam film olmuş... Saygılar


avatar
(1191) -
Benim kanaatimde "Wind River"'ın ağır aktığı yönünde; lakin filmde bir replikte "burada iki şey var: sessizlik ve kar" diyor. Böyle tanımlanan bir yerde de olayların hızlı gelişmemesinin doğal olduğunu düşünüyorum. Bu tempoya rağmen sıkılmadan seyredilebilir bir suç/dram filmi...
6


default avatar
(84) -
Karlı manzaralar haricinde sıradan bir polisiye.


default avatar
(26) -
Film iyi olmasına iyi ama bana göre eksiklerı var filmin bir kere oyuncular iyi ve etkileyici oynamıslar fakat tam karkterlerin duygusunu yansitamamislar mesela caylak ajan ilk defa boyle bir olaya ve tek basina bakiyo nasil oluyorsa oda biraz garip neyse ama ilk defa karsilastigi olaylara karsi sanki 20 yillik ajanmis gibi tepkiler veriyor en sonunda da aglattip bagladilar. jeremy renner karakterinin icindeki firtinalari verememisler tam olarak. atmosfer yaratma da da kusurlar var, o buz gibi soguk havayi iliklerimie kadar hissedemedim, -29 derece diyor ama caylak ajan sanki normal bir soguk havada geziyormus gibi hal tavirlar. birde insan biraz gizem katar olaya neyse yinede begendim filmi.
6


default avatar
(73) -
Filmin başında
Sürprizbozan: Göster


Bunun dışında çok beğendim. Bazı yorumlarda çok yavaş aktığından şikayetçi olunmuş ama ben katılmıyorum. sonunda kar ve buzla kaplı aşırı derecede sessiz bir ortamda geçiyor hikaye. Ayrıca çok da esaslı bir de mesaj var filmin sonunda.
7

Cevaplar (1)
avatar
(22) -
Sana efekt gibi gelmediyse iyi efekttir merak etme. Zaten efekt olduğu belli olsa ne anlamı var?


3
| Bildir


avatar
(158) -
Etkileyici bir film. Öyle yavaş falan da ilerlemiyor, olması gereken hızda ilerliyor. Görsel olarak harika manzaralar var. Kurgu ve filmin gidişatı merak uyandırıcı ve sürükleyici. Oyuncular verilmek istenen duyguları gayet güzel vermişler. Başarılı bir film..
8


default avatar
(4) -
20 yaş altı kardeşlerimiz "entel" rolleriyle her filme yorum yazıp bu siteyi çöp etti. Marvel - DC sevenlerin bu filmle ilgili 'fikir' belirtmeleri gülünç. Siteyi sadece altyazı indirmek için kullananlardanım. Lakin insanlarımız kendileri olup fikirlerini tüm internet ortamlarında belirtmeye başladıkça ne kadar salak oldukları konusunda şüphem kalmıyor. "Film ağır ilerliyor"muş. Spider man var efendim oradan buraya ağ atıyor sinek avlıyor. Bazı dialoglar derin anlamlar içermekte.
8

Cevaplar (1)
avatar
(3) -
Yorumunuza aynen katılıyorum. Özellikle Marvel-DC seyircisi ile ilgili olana Bu film sıradan izleyiciye birkaç numara küçük gelir o yüzden de sıkar.
8


0
| Bildir


default avatar
(53) -
Gerçeğe dayalı bir senaryo olduğu için soluksuz izledim. Anlatım çok güzeldi. Sıkmadan merakla izleniyor. Amerikanın gerçek sahipleri kızılderililere yapılanlardam sadece bir kesit.... Izlemenizi tavsiye ederim.
10


avatar
(374) -
Filmi Senaryo-kurgu-Oyunculuklar ve harika manzarası ile gayet başarılı buldum, henüz seyretmemiş olanlara tavsiye olunur ..
8


default avatar
(57) -
Filim gibi filim. Bilgisayar efekti falan yok. konusu gerçek hikayeye dayalı ve gayet güzel gerçekçi bir şekilde işlenmiş seyri keyifli. Beğendim.
7


default avatar
(73) -
Filmde hissetirilmek istenen duygu çok iyiaktarılmış, kurgusunu ve olayların birbirine bağlanmasını çok beğendim.Oyunculuklar ve filmin yarattığı ortam çok etkili.Her yönüyle başarılı bir film.
8


default avatar
(47) -
Film için kötü diyemeyiz, ama bir filmden fazlasını ( aksiyon, kan, kavga vs. ) arayanları tatmin etmeyecektir. Film esasında dram ağırlıklı bir polisiye. filmin yoğunluğu ise karakterlere yüklenen ağır travmaları, aktörlerin iyi oyunculuklarıyla izleyiciye aktarılmasıydı, ve filmde bunu başarmışlar.
7


default avatar
(54) -
"Jeremy Renner" varsa bu film izlenir.. 10 numara 5 yıldız harika film.. Tavsiyemdir.
10


avatar
(93) -
Tür olarak Polisiye Dram denilebilir. Film gayet güzeldi, anlatılmaz izlenmesi lazım. Oyunculuklar, senaryo, işleyiş, kamera kullanımı, ortam.. Uzun zamandır bu şekilde bir film seyretmemiştim. Tavsiye ederim.
8


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Westworld (5,838) The Expanse (3,082) The 100 (2,761) La casa de papel (2,021) Colony (1,814) The Crossing (1,585) Luke Cage (1,442) Genius (1,272) 12 Monkeys (1,141) Vikings (1,108)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018