Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(124) -
Film klasik ağır ilerleyen dram,suç filmlerinden ama çıtanın üstünde.Bunu sağlayansa oyunculuklar ve eşsiz kış manzaraları
8


default avatar
(44) -
olaylarda yaşanan duygu ve hisleri izleyicilere çok çok iyi geçirmişler.. izlenilmesi gereken filmlerden.
10


avatar
(1150) -
Filmi ilgiyle izledim. Çok fazla artı yönü vardı. Öncelikle kızılderili insanlara saygısı ve duyarlılığı vardı, filin tamamı karlı, soğuk bir dağda çekilmişti, konunun gerçek hayattan olması etkileyiciydi, kurgusu ve oyunculuklar da başarılıydı. Gizemi de iyiydi. Beğendim, tavsiye ederim.
7


Yorumlar (92)
default avatar
(108) -
Arşivlik değil ama, izlerken insanı kasmıyor. Süre ve işeyiş bakımından oldukça başarılı bir film olmuş tavsiye edilir.


default avatar
(4) -
Film çok iyi. İzlemeyen kaybeder.


avatar
(10) -
Kesinlikle arsivlik değil.
5


default avatar
(11) -
Çok çok gizemli bir polisiye film beklemek hata olur belki ama, kurgu, oyunculuk, senaryo olarak güzel film. Sıkılmadan izlettiriyor kendini
7


default avatar
(3) -
Gözü kapalı 8 puanı hak eden bir yapım.Gerek oyunculuklar gerekse akıllara kazınan replikler ve en önemlisi o duyguyu o hissi izleyiciye çok güzel aktarmasiyla aklımda kalacak olan bir yapıt..


default avatar
(1) -
Bu filme olumsuz yorum yapanların filmden anladığı yok arkadaş. Hiç düşünmeden izleyin. Efsane film.


avatar
(436) -
iyi mi kesinlikle kült mü bence bir tık geride...oyunculuklar,ortam,ambiyans gayet doyurucu senaryo desen güzel hele finale doğru Waowwww diyorsun ama tempo olarak akıcılığı sıkıntılı dram yönüne doğru eğilim gösterince zaman zaman durağanlaşıyor...yine de izlemekte fayda var derim...
7


avatar
(166) -
Yavaş akan, seyirciyi ekran başında tutacak merak duygusunu tam olarak veremeyen bir yapım. 7.8 IMDB puanının, Amerikan yerlilerinden bahsederken saygılı davranmasına sebep verildiğini düşünüyorum. Bilirsiniz, Beyaz Adam böyle filmlerle günah çıkarmaya bayılır. Amerikan yayılmacılığı altında birçoğu yok olan Kızılderili kabilelerinin ismi şimdi araba markalarında yaşıyor. (Chayenne, Corvette, Pontiac,Cherokee vs.) Saygılarını böyle göstermeleri de ayrıca ironiktir. Kıt'aya ayak bastıktan sonra milyonlarca onurlu kızılderiliyi katledip, yerine siyahları köle olarak getiren beyaz adamları hatırlatan bu filme puanım 6/10
6


avatar
(740) -
Güzel bir film olmuş.Sıkılmadan izlenebilecek bir yapım.Dram yönü ağır bassada genel olarak sağlam film olmuş... Saygılar


avatar
(1118) -
Benim kanaatimde "Wind River"'ın ağır aktığı yönünde lakin filmde bir replikte "burada iki şey var: sessizlik ve kar" diyor. Böyle tanımlanan bir yerde de olayların hızlı gelişmemesinin doğal olduğunu düşünüyorum. Bu tempoya rağmen sıkılmadan seyredilebilir bir suç/dram filmi...
6


default avatar
(32) -
Karlı manzaralar haricinde sıradan bir polisiye.


default avatar
(21) -
Film iyi olmasına iyi ama bana göre eksiklerı var filmin bir kere oyuncular iyi ve etkileyici oynamıslar fakat tam karkterlerin duygusunu yansitamamislar mesela caylak ajan ilk defa boyle bir olaya ve tek basina bakiyo nasil oluyorsa oda biraz garip neyse ama ilk defa karsilastigi olaylara karsi sanki 20 yillik ajanmis gibi tepkiler veriyor en sonunda da aglattip bagladilar. jeremy renner karakterinin icindeki firtinalari verememisler tam olarak. atmosfer yaratma da da kusurlar var, o buz gibi soguk havayi iliklerimie kadar hissedemedim, -29 derece diyor ama caylak ajan sanki normal bir soguk havada geziyormus gibi hal tavirlar. birde insan biraz gizem katar olaya neyse yinede begendim filmi.
6


default avatar
(46) -
Filmin başında
Sürprizbozan: Göster


Bunun dışında çok beğendim. Bazı yorumlarda çok yavaş aktığından şikayetçi olunmuş ama ben katılmıyorum. sonunda kar ve buzla kaplı aşırı derecede sessiz bir ortamda geçiyor hikaye. Ayrıca çok da esaslı bir de mesaj var filmin sonunda.
7

Cevaplar (1)
avatar
(20) -
Sana efekt gibi gelmediyse iyi efekttir merak etme. Zaten efekt olduğu belli olsa ne anlamı var?


+3
| Bildir


avatar
(115) -
Etkileyici bir film. Öyle yavaş falan da ilerlemiyor, olması gereken hızda ilerliyor. Görsel olarak harika manzaralar var. Kurgu ve filmin gidişatı merak uyandırıcı ve sürükleyici. Oyuncular verilmek istenen duyguları gayet güzel vermişler. Başarılı bir film..
8


default avatar
(1) -
20 yaş altı kardeşlerimiz "entel" rolleriyle her filme yorum yazıp bu siteyi çöp etti. Marvel - DC sevenlerin bu filmle ilgili 'fikir' belirtmeleri gülünç. Siteyi sadece altyazı indirmek için kullananlardanım. Lakin insanlarımız kendileri olup fikirlerini tüm internet ortamlarında belirtmeye başladıkça ne kadar salak oldukları konusunda şüphem kalmıyor. "Film ağır ilerliyor"muş. Spider man var efendim oradan buraya ağ atıyor sinek avlıyor. Bazı dialoglar derin anlamlar içermekte.
8


default avatar
(32) -
Gerçeğe dayalı bir senaryo olduğu için soluksuz izledim. Anlatım çok güzeldi. Sıkmadan merakla izleniyor. Amerikanın gerçek sahipleri kızılderililere yapılanlardam sadece bir kesit.... Izlemenizi tavsiye ederim.
10


avatar
(257) -
Filmi Senaryo-kurgu-Oyunculuklar ve harika manzarası ile gayet başarılı buldum, henüz seyretmemiş olanlara tavsiye olunur ..
8


default avatar
(45) -
Filim gibi filim. Bilgisayar efekti falan yok. konusu gerçek hikayeye dayalı ve gayet güzel gerçekçi bir şekilde işlenmiş seyri keyifli. Beğendim.
7


default avatar
(34) -
Filmde hissetirilmek istenen duygu çok iyiaktarılmış, kurgusunu ve olayların birbirine bağlanmasını çok beğendim.Oyunculuklar ve filmin yarattığı ortam çok etkili.Her yönüyle başarılı bir film.
8


default avatar
(35) -
Film için kötü diyemeyiz, ama bir filmden fazlasını ( aksiyon, kan, kavga vs. ) arayanları tatmin etmeyecektir. Film esasında dram ağırlıklı bir polisiye. filmin yoğunluğu ise karakterlere yüklenen ağır travmaları, aktörlerin iyi oyunculuklarıyla izleyiciye aktarılmasıydı, ve filmde bunu başarmışlar.
7


default avatar
(27) -
"Jeremy Renner" varsa bu film izlenir.. 10 numara 5 yıldız harika film.. Tavsiyemdir.
10


avatar
(56) -
Tür olarak Polisiye Dram denilebilir. Film gayet güzeldi, anlatılmaz izlenmesi lazım. Oyunculuklar, senaryo, işleyiş, kamera kullanımı, ortam.. Uzun zamandır bu şekilde bir film seyretmemiştim. Tavsiye ederim.
8


avatar
(198) -
Güzel bir gerilim yapımı uzatmamışlar seyredilebilir.
6


avatar
(74) -
Sade bir konuyu muhteşem kış manzaraları güzel oyunculuklarla ve merak unsurlarıyla birleştirip nasıl güzel film çekildiğini göstermişler ,bizim sinemamızda hala çekilemiyor böyle filmler nedense.
8


default avatar
(1638) -
Çok sağlam bir film , güçlü oyunculuklar, enfes doğa manzaraları , iyi bir kurgu , izlemeden geçmeyin...
9


default avatar
(197) -
Yorum yapan arkadaşlardan biri sağolsun olduğu gibi konuyu özetlemiş...Bana çok iyi geldi film... Cuma gecesi ritüelimiz olan iki filmüstüste nin bu akşamki filmiydi.Diğer (suzanne'den) filmden çok daha fazla beğendim bu filmi...Konusu ve oyunculuk on numara bana göre...Bi de klasik FBI güzellemesi değil gayet gerçekçi...En sevdiğim bölüm "adaletin sağlandığı" anlar oldu...


default avatar
(60) -
Gerçekten 10 numara bir film olmuş , senaryo , mekanlar oyunculuk üst düzey, izlemelisiniz...
10


avatar
(232) -
30 bin kişi ortalama 7.9 puan vermiş. Bence bu filme 7.9 çok. Kötü değil ama o kadar da değil.
7


avatar
(143) -
Sonunda bir sürpriz olur diye bekledim ama maalesef.
Onun dışında ağır ilerleyen güzel bir yapım olmuş. Müzikler daha iyi olabilirdi.


avatar
(151) -
Basit bir hikayeyi çok yalın bir şekilde anlatmışlar.. Güzel bir yapım olmuş. Oscar adayı filmler arasına girebilir 2018 subat ayında
7


default avatar
(5) -
Bu tarz filmleri sevmesem de film hoşuma gitti.. Oyunculuklar ve manzara iyiydi..
7


default avatar
(34) -
Karlı kayın ormanında geçen iyi bir filmdi.nedense karı fon olarak kullanan filmleri seviyorum.
7


avatar
(1150) -
Filmi ilgiyle izledim. Çok fazla artı yönü vardı. Öncelikle kızılderili insanlara saygısı ve duyarlılığı vardı, filin tamamı karlı, soğuk bir dağda çekilmişti, konunun gerçek hayattan olması etkileyiciydi, kurgusu ve oyunculuklar da başarılıydı. Gizemi de iyiydi. Beğendim, tavsiye ederim.
7


default avatar
(1) -
Film başından sonuna kadar hep keyif verdi.Oyuncuların kalitesi,doğanın güzelliği ve gerçekçi vurulma sahneleri gayet başarılıydı...
8


default avatar
(29) -
Herşeyi ile kaliteli bir sinema filmi izlemek isteyenler kaçırmayın derim.


default avatar
(93) -
Bu kadar rezalet filmlerin vizyona girdiği bi dönemde bu filmin vizyona girmemesine inanamıyorum.


avatar
(382) -
Tam oscar akademisinin sevdiği türden bir film; ağır ilerleyen ama fazlasıyla sahici ve yalın bir yapısı var.ana hikayenin yanında amerikan yerlilerinin(özellikle kızılderili demiyorum) devlet tarafından dışlanmışlığına ve bununla beraber kültürel asimilasyonuna da parmak basan kaliteli bir yapım.taşrada şansa yer yoktur Gülücük
8


default avatar
(34) -
Saçmasapan filmlerin bol olduğu bir dönemde ilaç gibi geldi. Çoğu izleyen durağan demiş film için evet öyleydi biraz belki ama bir saniyesinde bile sıkmadı. Jeremy Renner da çok iyi oynamış. Rolü kendisine yakışmış. Böyle filmleri daha çok görürüz inşallah.
8


avatar
(2953) -
Ailece başladık filme sonuna kadar seyreden tek ben kaldım. Duygusal, manzaralı ama bir o kadarda durağan bir filmdi. İyi seyirler.
6


default avatar
(86) -
Günümüzde yaşanan kadın cinayetlerinde verilmesi gereken cezalara örnek teşkil eden bir film. Ne dediğimi filmi izledikten sonra anlicaksiniz ki izleyin kaliteli bir film.
8


default avatar
(324) -
Sürükleyici güzel bir film. Duyguyu veriyor.
7


default avatar
(63) -
Bizdeki film puanlaması, interneti kullanabilenlerle sınırlı olduğu için daha çok genç ve genç öncesi kişilerin beğenilerini yansıtıyor. Yani bir çizgi kahraman devşirmesi veya hafif komedi tarzı filimler için verilmiş puanlar ve yorumlar birebir tutarken -kimse alınmasın ama- daha içi dolu, toplumun içinden gelen, aklı başında, bir mesajı olan filmler haksızlığa uğruyor. Bu kitlenin aksiyon ve enerji dürtüsünün kurbanı oluyor. Yani diyeceğim o ki eğer kendinizi bu kitleye ait değil hissediyorsanız kesinlikle izleyin eminim seveceksiniz. Değilseniz suların durulduğu ruhun dinlendiği bir zamanda şans verip izleyin derim. Jeremy Renner'ın oyunculuğu çok iyi, konusu basit ama kurgusu ve diyalogları çok etkileyici. Doğası harika. Kaliteli bir film kaçırmayın.
8


avatar
(207) -
Senaryosu size çok basit gelebilir. Ama nasıl işlenmiş onu görmeniz lazım. Baştan sona kadar hiç sıkılmadan izledim. Kesinlikle kaçırmayın. 10/7.8
8


avatar
(303) -
Dram, gerilimin ve polisiyenin harmanlandığı film Amerikanın kırsalında geçiyor. Bence 2017'nin iyi filmlerinden. Konunun Amerikan yerlilerinin ağırlıkta olduğu bir kasabada geçmesi ve işlenen suçun çözümünün filmin bütününe katılarak gizem yaratılması filmi bir üst seviyeye çıkarmış.
8


default avatar
(75) -
Bir filmin akılda yer etmesi için başı ve sonunun iyi olması gerekir. Bu filmde onu sağlamışlar.
7


avatar
(784) -
Ağır ilerleyen fakat gayet iyi olan bir gizem suç filmi.Yer yer yavaş ilerlemesi güzel gerilim etkisi de yarattı.Karlı ortam.Atmosferi çok iyi.Bazı yerlerde gereksiz ve uzun diyaloglar olsa da film bence gayet iyiydi.Jeremy Renner iyi oynamış.Elizabeth Olsen filme ayrı bir tat katmış.Ağır ilerleyen fakat duygulara hitap eden bir gizem, suç filmiydi.Tarzı sevenlere tavsiye ederim.
8


default avatar
(7) -
Hiç fena film değil, ben beğendim. Vakit geçirmek için ideal özellikle...


avatar
(207) -
Yönetmen Taylor Sheridan 'Kardaki İzler' ile Cannes Film Festivali’nde 'Belirli Bir Bakış' kategorisinde en iyi yönetmen ödülünü kazandı. Daha önce bir süre Sons of Anarchy dizisinde rol alan Sheridan, 2015 yılında Denis Villeneuve tarafından yönetilen Sicario'nun senaryosunu yazdı. 2016 da ise yine senaryosunu yazdığı 'Hell or High Water' geldi.
Yukarıda adı geçen yapımlardan aşina olduğumuz üzere yine bir dram ve suç filmi bizleri bekliyor. Wyoming’deki Wind River bölgesi ABD'nin birçok yerinde kızılderililer için ayrılmış özel statüsü olan bölgelerden. Yerel polisin yetki alanı dışında kalan ve kendine has özerkliği bulunan bu bölgeler; sınırlı sayıda ve yine kendine has bir güvenlik gücü tarafından korunuyor. Özellikle verimsiz ve yoksul olan bu lokasyonlarda işlenen suçlar da muhtemelen daha fazla ve davalar çözümsüz kalıyor. Filmde de görüleceği üzere sadece bazı durumlarda federal polisin yani FBI'ın sınırlı bir müdahalesi söz konusu. Filmde de çaylak bir FBI ajanı olan Elizabeth Olsen, Balıkçılık ve Vahşi Yaşam Bürosu görevlisi olan Jeremy Renner tarafından bulunan kadın cesedi için bölgeye geliyor. Jeremy Renner filmde izleyeceğiniz bazı nedenlere istinaden kişiselleştirdiği bu cinayet olayının çözümü için çaylak ajana fazlasıyla iyi bildiği bölgede iz sürücülük yeteneklerinin de yardımıyla yol gösteriyor. Doğa koşullarının ve seçilen mekanların uzak plan çekimlerle görsel etkisi daha da yükseliyor. Kısa rollerde dahi yönetmenin oynadığı dizilerden arkadaşları yani tanıdık yüzler var. Film gündelik hayatta da yerli kadınların yüksek oranda cinsel saldırıya uğradığı Amerika'da güncel bir soruna keyifli ve sinemasal bir bakış sunmayı başarıyor. İyi seyirler dilerim...
7

Cevaplar (2)
avatar
(62) -
Muhteşem bir yorum olmuş, elinize sağlık.
9


+1
| Bildir
avatar
(207) -
Estağfurullah. Teveccühünüz.
7


0
| Bildir


avatar
(332) -
Wyoming'in karlı dağları arasında geçen, duygusal yoğunlukların olduğu bir dram-suç filmi. Suç çözümlemesi yapılan her filmde olduğu gibi bu film de sona doğru hareketleniyor, güzel film.
6


avatar
(7) -
Son zamanlarda izlediğim nadir güzel filmlerden di. Amerikalıların, kızılderilileri nasıl zorlu şartlarda yaşamaya mecbur bıraktıklarının da bir nevi belgesi olmuş. Oyunculuklar beklemediğin ölçüde mükemmeldi. Kendinizi dış dünyadan soyutlayarak seyrederseniz, film atmosferinin içinde kaybolup gidiyorsunuz. Olsen'ın oyunculuğunu seyretmekte keyifliydi. İyi seyirler.
9

Cevaplar (1)
avatar
(382) -
Amerikalı olanlar aslında kızılderililer,diğerleri dağdan gelip bağdakini kovanlar ne yazık ki.
8


+2
| Bildir


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017