Giriş Kayıt

Ölüm Günün Kutlu Olsun (2017) Yorumlar


Happy Death Day

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(494) -
Eğer filmden tamamen korku istiyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz, ama komedi, gizem ve gerilim gibi şeylerin karışımını istiyorsanız, belki, iyi bir şeyler alabilirsiniz.

Filmin gerilim ve komedi arasında gelip gitmesi salakça görünüyordu ama güzeldi.Tahmin edilebilir veya tatmin edemeyen bir son vardı filan demeyeceğim, gerçekten saçma bir son bekliyordum ama yeterince zekice bitirmişler. Yazarlar çoğu filmdeki bilindik klişeleri paketleyip beklenmedik bir şey yaparak mizah haline dönüştürmüş. Zekice hazırlanmış bir senaryo var ama daha çok özen gösterilebilirdi. Film mizahı iyi kullanarak sizi güldürmeyi başarmış ve filmde her dakika katilin kim olduğunu düşünmek sizi filmi sonuna kadar izletebiliyor.

Önce beklenmeyen şeyi bekleyin, sonra beklenen şeyi bekleyin, daha sonra tekrar beklenmeyen şeyi bekleyin. Sürekli filmin böyle ters köşelere yatırıp klişelerden uzak durması, filmi bir derece daha yükseltmiş.
7


avatar
(93) -
Son zamanlarda izlediğim en iyi gençlik-gerilim filmlerinden. Esprili sahneler güldürüyor, ayrıca tadında bir gerilim var. Katilin kim olduğunun gösterilmemesi de sizi filmin sonuna kadar bağlıyor. Bu tarz filmlerde (tekrarlı gün, aynı sahnelerin tekrarlanması) izleyiciyi sıkmadan seyrettirmek çok önemli. Yönetmen bunu bence başarmış. Sahneler, efektler, müzikler de gayet yerinde ve başarılı. Filmin süresi de oldukça uygun, sıkmıyor. Dublajdan kaçınmak sureti ile kesinlikle sinemada izlemenizi öneririm.
8


avatar
(406) -
Sinemadan şimdi geldim çok keyifli bir gençlik/gerilim filmiydi. Aynı günü tekrar yaşama temalı filmleri referans almasına rağmen o filmlerden daha farklı ve izleyiciyi asla sıkmayan güzel bir kurgusu var. Kesinlikle izlenmeli.


Yorumlar (76)
avatar
(185) -
Groundhog Day 1993 yılıdaki filmi seyredin en azından vaktiniz boşa geçmemiş olur.
1


default avatar
(199) -
çok büyük bir keyifle izledim insanı sıkmıyor hem geriyor hemde eğelendiriyor izle geç kötü kesinlikle değil...
7


default avatar
(31) -
Sürprizbozan: Göster

Diğer yandan evet kült filmlerle mukayese edilemez.
5


avatar
(1138) -
Yokluk zamanında peynir ekmek gibi gitti diyebilirim. Buna benzer kült filmler ile tabi ki mukayese edilemez ama en azından bu zamanda böyle filmlerin çıkması da mutluluk verici.
7


default avatar
(9) -
boş zamanımı doldurmak için izledim ve eğlenceli bir filmdi. Ama korku neresindeydi bilmiyorum herhalde o kısmı kaçırdım


default avatar
(32) -
Bugün aslında dündü filmi bu tür konusu olan filmlerin zirvesiydi. bu film berbattı.yanına yaklaşmayın bence.çok sıkıldım izlerken....
6


avatar
(323) -
Groundhog Day (1993) ve Edge of Tomorrow (2014) filmlerini izleyenler bu filmi pek beğeneceğini düşünmüyorum.
6


avatar
(671) -
Korku-gerilim filmi tadında sizi başlatıyor ama daha sonra komedi'ye çeviriyor,benim hoşuma gitti.Katil kim ? sorusu bile size filmi izlettirir.Üstüne birde hafif komedisiyle zevkle izlettirir.
7


default avatar
(146) -
Korku demek yersiz olur, gerilim yanına bile yaklaşamaz geride ne kaldı derseniz izleyin görün..
6


avatar
(563) -
Bu tür yani korku-gerilim filmlerinde o kadar bir kıtlık var ki iyisini bulunca tadını çıkararak izlemek gerekiyor:) Özellikle efsane Groundhog Day filmine yapılan gönderme ile iyice beğenimi kazandı. Kaçırmayın derim.8 puan
8


default avatar
(31) -
Film hakkında bazı kötü eleştiriler gördüm. Film diğer izleyenlerin de bahsettiği gibi sadece gerilim ve korku türünde gitmemiş. Fakat izleyenlerin şu noktaya değinmeleri gerekirdi;Gerilim sahnelerinde o sahnenin gerilimi izleyici tarafından hissediliyor mu ? Evet. Peki Komedi bölümlerinde insanları gerilim hissinden çıkartıp rahatlatıyor mu ? Cevap yine evet. Gerilim korku filmi yapmak zor fakat gerilim/korku, komedi türlerini birleştirip aralarındaki geçişlerde izleyiciyi sıkmayacak durumda izletirse o zaman filmin kalitesi ortaya çıkar. Senaryo açısından da filme gayet olumlu yaklaşıyorum. Daima katilin kim olduğunu merak etmek ve filmin sonuna kadar bu heyecanı yaşamak izleyiciye güzel bir tat bırakıyor. Oyunculuklar da gayet iyidi.
Genel itibari ile filmde sırıtan bir şey göremedim. Sıkılmadan izlenilebilir.
7


default avatar
(223) -
Sürükleyen, sıkmayan, gerilim dozu düşük, merakla takip edilen..neticede tek defalık olsa da izlemelik bir film. Rollerinin hakkını da gayet iyi vermişler.
6


avatar
(545) -
30'lu yaşlarında olan kişilerin hatırlayacağı "Groundhog Day" ülkemizde "Dün aslında bu gündü" ismi ile izlediğimiz film'den fazlası ile esinlenilmiş günümüze kurgulanmış hali diye bilirim benzer bir çok film yapıldı hatta supernatural dizisinin bir bölümünde bile benzer şeklini yaptılar ama işin ilginç tarafı bu konu nerde işlenirse işlensin her zaman eğlenceli oluyor


default avatar
(7) -
Çerezlik güzel bir film. Boş vaktiniz varsa farklı konusuyla izlenilebilir.
6


avatar
(27) -
Baştan söyleyelim ,film korku veya gerilim tadında değil,Dejavu seven yada sürekli aynı olayların yaşandığı filmleri sevenler için güzel bir seçim Bi gizem barındırıyor ve bu anlamda kendini izlettiriyor ama daha çok komedi ve gençlik filmi
6


default avatar
(37) -
Fazla bir olayı yok.Keyifli bir film.Korku ve Gerilim zayıf Gizem yanı iyi ama film sana kafanda fikir oluşturacak birşeyler vermiyor ki düşünesin.
6


default avatar
(50) -
Gerilim ve korkudan ziyade eğlenmek istiyorsanız izleyin.
6


avatar
(211) -
Çok abartılı olmayan ancak gerilimini sonuna kadar sürdüren bir yapım. Boş bir vakitte göz atılabilir
6


default avatar
(2) -
Tutarsız senaryo, katilin ciguli gibi koşuşu, bıçağı ya da herhangi bir aleti sekseninci sallayışında tutturması vb. gibi klişe korku filmlerinde olan her şey mevcut. Zaten doğru düzgün karizmatik bir katil de yok. Senaryo biraz tutarlı olsa ve karakter biraz daha derinlikli olsa klişeler izlenir ama maalesef film boyunca sinir krizi geçirdim. Bu kadar aptal karakter tek bir filmde büyük başarı. Böyle olacağını tahmin etmiştim ama sitelerdeki yorumlara ve puana göre kendisine şans vereyim dedim. Olmadı. 6.5 puanıyla bile overrated filmler arasında en ön sıralarda olur.
2


default avatar
(20) -
Gençlik filmi gibi izlenir ise bir beklentiye girmeden keyif alabilirsiniz. Buradaki yorumlara bakıp izledim ve ne yazık ki sevemedim filmi. Daha eli yüzü düzgün derli toplu aynı günü yaşama filmleri bulabilirsiniz.
4


avatar
(109) -
Konusuna aldanıp izledim yeni nesil 14-16 yaş filmi çıktı. Trailer'da ölüp dirilmes ve slasher oluşu ilgi çekiciydi fakat desteksiz bir senaryo, aşırı basmakalıp sahneler, kötü müzikler(since i don't have you hariç) vs.... Böyle filmleri "plastik" olarak adlandırıyorum. Benim için zaman kaybıydı. Kaliteli gençlik filmi arayanlar 80'lere gitmeli. Özel mesaj atarsanız film tavsiyesinde bulunabilirim böyle vasat filmlerle zaman harcamayın
4


default avatar
(39) -
Bu filmi seyrettikten sonra şunu anladım; Hollywood' da artık konu kalmamış.
6


avatar
(110) -
Korku değil, ancak kendini izlettiriyor..
6


default avatar
(186) -
Aslında tekrarlayan zaman döngüleri genelde sıkıcı olur ama bir şekilde bu filmde bunu aşmışlar ve izlemesi keyif veriyor. Korku filmi değilde içinde gerilim öğeleri barındıran gençlik filmi olarak yorumlanabilir.
7


default avatar
(8) -
Aslında korku gerilim filmi dediğin işte tamda böyle bir şey. İzleyin pişman olmazsınız. Harika bir zaman geçirdim.


avatar
(118) -
Groundhog Day ile paralel senaryoya sahip. Zaten atıfta bulunuluyor film içinde. Eğer izlemediyseniz önce Groundhog day'i izlemenizi öneririm. Çok güleceksiniz eminim. Daha sonra bu filme şans verebilirsiniz. Kötü bir film değil. Eğlencelik izle ve geç.

Bu tarz bir korku-gerilim arıyorsanız triangle filminini öneririm.
6


avatar
(129) -
Gerilim sevenlere "izleyin" diyemem. Konu güzel ama işleyiş basitçe. Hatta komedi unsuru bile var. Korku filminde gerilim filminde "komedi" unsuru olmaz. Olursa da, sırıtır. Bu film o türden.

Notum 2/10
2


default avatar
(12) -
Film güzel ama bunun konusunda çok fazla film var biraz daha yaratıcı olabilirdi.

Cevaplar (2)
avatar
(93) -
Daha ne kadar yaratıcı olunabilir ? 10 kez ölüp dirilmedi mi? Çok Mutlu
8


2
| Bildir
default avatar
(12) -
Film izlemeye yeni başladın sanırım.


1
| Bildir


default avatar
(49) -
Biraz gençlik filmi, biraz gizem, biraz komedi, benim hoşuma gitti, hatta hiç sıkılmadan izledim, keyifli bir filmdi...


default avatar
(90) -
Gerdi,meraklandırdı,güldürdü ben begendim bi şans verin final de ters köşe yaptı. "ne diledin - yarını. "
8


default avatar
(2) -
izleyin keyifli bir film
7


default avatar
(18) -
Son zamanlarda izlediğim en eğlenceli film diyeblirim. Kesinlikle bir şans verin derim.
8


avatar
(22) -
Groundhog day filmindeki aynı günü tekrar yaşama teması olan gençlik-gerilim filmi. Ama bu kadar klişe konu herhalde bu kadar iyi işlenebilirdi detirtiyor bu film insana. Komedi sahneleri, gerilim sahneleri hepsi tadında ve aşırıya kaçmıyor. Filmde de zaten Groundhog day filminin ismi bir yerde geçiyor ama neresinde söylemeyim de tadı kaçmasın. Geçen yılki Nerve filmi gibi bu da güzel bir gençlik filmi.
8


default avatar
(76) -
Filmi çok beğenmeyen bir benim sanırım :/
5


avatar
(59) -
Kesinlikle kötü bir film değil zaman geçirmek için bire bir.
6


avatar
 kurdele (546) -
Bir filmde aynı sahneleri tekrar tekrar göstermesi filme olan konsantremi bozuyor güzel diye başladım maalasef hüsran Film gerilim olsun diye yapılmış basit kleşe sahnelerle dolu bu filme yorum bile yapmaya gerek yok film diye izlledim ama yorumcu arkadaşların önerilerini dikkate alarak KETENPERE'ye gelmişim.....


default avatar
(11) -
puan aldatmasın izlemeye değer
8


default avatar
(228) -
Benzer türde filmler arasından sıyrılabilen bir yapıda çekilmiş. Senaryo, seyirciyi sürekli ters köşeye yatırıyor.
7


default avatar
(2) -
Böyle bir filmin bile 100 milyon dolar barajını geçmesi, dünya genelinde ne kadar boş şeylerden para kazanabilirsiniz gösteriyor. Senaryo klişe. Sıradan üniversite hayatı olayı klişe. Ben beğenmedim.
1


default avatar
(43) -
Valla ne yalan söyliyeyim beğendim hacılar izlersenizde pişman olmassınız ama öyle bir edge of tomorrowda beklemeyin onuda söyliyeyim
7


default avatar
(83) -
Çok fazla mantık hataları olmasına karşın biraz merak uyandırabilmeyi başarabilen bir film. Film içerisindeki ufak ters köşeler senaryoyu güzel kılıyor. Biraz gençlik tarzı ve gizem türünde. Çok fazla beklentiye girmeden izlenebilir. 6 puan
6


avatar
(185) -
Eğlenceli filmdi.
6


avatar
(260) -
Filmi baştan sona hiç sıkılmadan izledim. Edge of tomorrow filmini seven bunu da kesinlikle sever. Filmde mantık hataları illaki vardı ama olsun o kadar yine de güzel filmdi kesinlikle izleyin. 10/7.2
7


avatar
(3109) -
Bugün Aslında Dündü filminin değişik bir versiyonu. İçine biraz gerilim, gizem ve korku katılmış. Güzelde olmuş açıkçası. Sıkılmadan izledim filmi. İyi seyirler.
5


default avatar
(16) -
Sürprizbozan: Göster
1


default avatar
(322) -
Başta biraz sıkıyor ama sonra toparlıyor fena değildi.
6


default avatar
(5) -
Vaktiniz bolsa izlenir. Eğlence dozajı iyi ayarlanmış. Korku hiç yok türden çıkartılsa yeridir.
6


avatar
(568) -
Çok lezzetli bir pilav yerken son kaşıktan çıkan taşın dişinizi kırması gibi bir final dışında,film genel anlamda iyiydi.Konu,vermek istediği mesaj güzeldi.Sıkılmadan izlenebilir.Sadece finali sağlam bir temele dayandırılmamış,havada kalmış.Onun dışında ister sinema ister ev olsun keyifle izlenebilecek bir yapım...
8


avatar
(294) -
Fena değildi,bir şekil kendini izlettiriyor.İlkte kıza gıcık kapsamda sonradan beğendim.Tam anlamıyla korku filmi değil daha çok gizem filmi.

Sürprizbozan: Göster


default avatar
(14) -
Bu aralar Gerilim/Korku filmleri o kadar vasatın altındaki bu filme bile Ehhh diyebiliyoruz.
5


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Westworld (4,499) La casa de papel (2,264) The Expanse (1,926) Legion (1,589) Colony (1,400) Goliath (1,200) Cloak & Dagger (1,199) Vikings (913) Lucifer (769) 12 Monkeys (767)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018