Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(325) -
Noluyo lan dedirtiyor , kafayı bulandırıyor, konusu,işlenişi,gerilimi,gizemi tam tadındaydı.Ben çok sevdim,gerilim severler hemen izlesin.
8


default avatar
(4) -
Konusu itibariyle son zamanlarda rastladığım iyi gerilim filmlerinden bir tanesi. Oyuncu kalitesi ise kötü olmuş. Daha profesyonel oyuncularda daha iyi bir film izleyebilirdik.
7


default avatar
(23) -
Ön yargıyla yaklaşmıştım. Bu konudan gerilim çıkar mı diye sorup duruyordum kendime. Çıkarmış. Gayet güzelde olmuş.
8


Yorumlar (100)
avatar
(789) -
Malzeme çok iyi ancak final çok hızlı olup bitiyor. Biraz daha senaryonun üzerinde çalışılsaymış çok daha iyi olabilirmiş. Farklı bir filim arıyorsanız izleyin derim.
İyi seyirler.
6


avatar
(4) -
Daha iyi yönetmen, daha iyi kurgu, geliştirilmiş senaryo ve en önemlisi bu orijinal hikayeye layık oyunculuklar olursa güzel bir film olur. Özellikle finale doğru,3. sınıf klişe Amerikan filmlerine bağladı. Oysa başlangıç umut vadediyordu neredeyse. İzleyin.
5


avatar
(15) -
woowww oluyorsunuz oldukça güzel bir film. yüksek kalite versionlarını izlemenizi öneririm .
10


avatar
(265) -
Gizem ve gerilim unsurlarının biraz da korku ile harmanlandığı, son anına kadar izleyiciyi kendine çeken bir film. Bence gizem unsurlarının kurguda yer aldığı filmlerde izleyicilerin filmin gidişatını tahmin etmesini ne kadar engellerseniz etkileyiciliği o kadar artırırsınız. Ancak bu filmde sanırım pek çok izleyici gizemi çözmekte o kadarda zorlanmamıştır. İmdb puanının biraz aşırı olduğunu düşünüyorum ancak izlemekte gayet keyifliydi.
7


avatar
(40) -
hocam işinize karışmak gibi olmasın ama değiştirin şu özeti. filmin götürmek istediği bir yön var, ardından aracı çevirdiği bir an var. sizin özetiniz çayın yanına limon çekirdeği bırakmış. herkes onun limonlu çay olduğunu biliyor artık.

genel olarak iyi bir gerilim. ama remake tadında diyelim. hepimiz böyle çok film izlemişizdir


default avatar
(32) -
Gizem yönünün biraz eksik kalması dışında iyi bir geirlimdi. Korkuyla alakası yok. Suç - Gerilim diyelim.
8


avatar
(72) -
Neler döndüğünün tahmin edilebilir olduğu ama bir o kadar da sürükleyici bir film. Gerilimden ziyade bana gizem gibi geldi diyebilirim. IMDB puanının bu kadar yüksek olması beni çok şaşırttı. Kötü film değil ama 7.8 de değil.(Puanının neden bu kadar yüksek olabileceğini kefirdanesi arkadaşımız aşağıda güzel anlatmış.) Çok büyük beklentileriniz olmadan izlenilmesi tavsiyemdir.
6


default avatar
(6) -
soluksuz ..... tek kelimeyle harika bir gerilim... 8/10
8


default avatar
(29) -
Filmin bana hatırlattıkları: Kölelik. Devşirmelik. Mankurtluk. Güzel vefarklı bir film. Kesinlikle İzleyin pişman olmayacaksınız.
7


default avatar
(1) -
Resmen tırt bir film, Oyuncuları da figüran kahvehanesinden toplamışlar.
5


avatar
(191) -
Ani efektlerle ödümü kopardı, ekrana kilitledi ama 7.9'un biraz yüksek olduğunu düşünüyorum. Çünkü...
Sürprizbozan: Göster
gerilim dozu yerindeydi. Sonuna kadar merakla izletti. İzlerken ana tema olarak birkaç filmin karışımı olduğunu düşündüm bu yapımın:
Sürprizbozan: Göster

Dolayısıyla hep "bir yerden tanıdık" hissine kapıldım. Kısacası potpori gibi bir filmdi benim için Gülücük
7

Cevaplar (1)
avatar
(40) -
hocam filmin adı da çok yanlış seçim ya. yani orijinal adı. kendi finaline spoil vermiş, yazık.


0
| Bildir


default avatar
(13) -
33 yıllık hayatımda izlediğim, puanı fazlasıyla şişirilmiş ve abartılmış gerilim korku tarzında olan başka bir film görmedim. 99 yapımı the sixth sense imdb 8,1 bu film 7,9.ya git ordan.max 6 bence. bu yorumu beğenmeyen kişiler yani 8-9-10 puan verenler olacaktır.sizide ayrıca tebrik ederim üstün film bakışınızdan dolayı ve benim göremediğimi gördüğünüz için. not :gereksiz şişirenler yüzünden 6 yerine 1 verdim Wink
1


default avatar
(6) -
7.9 imdb puani hakketmiyor. film kötü demiyorum ama puanı hakketmiyor.


avatar
(15) -
Üzerinde uzun uzun düşünülecek ve ağdalı yorumlar yazılacak bir film değil ancak farklı bir gerilim havası olduğu kesin. Siyahi oyuncular, özellikle evdeki siyahi zenci hizmetçi rolündeki hanım çok çok başarılıydı. Belli bir noktadan sonra olanlar ve olacakların sebebi anlaşılıyor ve film o andan itibaren alışılageldik bir şekilde klişeleşmiş gerilim öğelerini kullanarak bitişe geçiyor. Yönetmenin filmi gereksiz sahnelerle uzatmamasını ve her şeyi dozunda bırakmasını da takdir ettim.
7


default avatar
(5) -
Film gayet güzel,bu türde çekilmiş özgün bir yapım.
9


avatar
(563) -
Filmin bu kadar ilgi görmesinin nedenini Birleşik Devletler'de polisin siyahilere yönelik orantısız güç kullanımının artmasının da etkisiyle; sahip olduğu alt metne bağlamaktayım. Elbette bu yoğun artışın ülkenin ilk siyahi başkanının dönemine denk gelmesinde de bir alt metin vardır muhakkak!

Kabaca sıralayacak olursak: Kölelik aslında kalkmadı, sadece şekil değiştirdi; beyaz ırk -oldukça da imrenerek- siyahilerin fiziki üstünlüklerinin farkında ve bunun kontrol altında tutulması gerektiğini düşünmekte; kontrol altına alınan gücün beyaz ırkın yararına kullanılmasında bir sakınca yok; siyahi birinin tek dostu yine bir başka siyahidir, beyaz ırk sadece sömürür...

Alt metinlerin gerçekliğine bir itirazım yok; filmin bütünden bağımsız olarak bir-iki ilgi çekici ve iyi çekilmiş sahnesi de mevcut ancak bütüne baktığımızda böyle bir filme "mükemmel", "özgün" veya "sıradışı" demek, krala aslında çıplak olduğunu söylememekten farksız.

Sürprizbozan: Göster


Fazla beklentiye girilmeyen alternatifsiz bir günü kurtarır.
İlerleyen zamanda da IMDb puanının 6,5 seviyelerine düşeceğinden eminim.

Ama filmin içerdiği alt metne dair ilginiz varsa size son derece çarpıcı bir belgesel olan 13. Madde'yi önerebilirim. Aslında herkesin seyretmesi gereken bir belgesel. Zira siyahilerin üzerinden anlatılmasına karşın hepimizi ilgilendiriyor.
http://www.turkcealtyazi.org/mov/5895028/13th.html

Bu da bu filmin fikir babası film:
http://www.turkcealtyazi.org/mov/0061735/guess-whos-coming-to-dinner.html
6

Cevaplar (1)
avatar
(40) -
hocam yorumun çok fazla şey ele veriyor. insanların gizem filmi diye izleyeceği şeye biraz daha saygı gerekir bence. senden ricam; yorumunun başına "filmi izlememişler olanlar için açık edici içerik bulundurabilir" gibi bir cümle koyman.


+1
| Bildir


default avatar
(7) -
İzlediğim en iyi gerilim filimlerinden biriydi. Kurgu, oyunculuk muhteşem. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.
8


avatar
(408) -
Eve gelişten itibaren ev ahalisindeki gariplik hemen hissediliyor zaten, hatta haddinden fazla hissettiriliyor dolayısıyla ilk sahnedeki olayla da birleştirince genel resim az çok şekillenmekle birlikte kimse bana finaldeki olayı tahmin ettiğini söylemesin zira
Sürprizbozan: Göster
Finali itibariyle ağızda biraz tatlı-ekşi bir tat bıraksa da genel olarak ben filmi başarılı buldum. Yorumu yazdıktan sonra filmin bir bütçesine baktım bir de dünya genelindeki hasılatına ve çok ciddi bir başarı gördüm. Bütçe 5 milyon dolar, dünya geneli hasılat 229 milyon dolar...herşey hasılat demek değil tabi ama ortada başarılı bişeyler var ki 5 verip 229 kazanmışlar..bence takdir edilesi.
7


default avatar
(48) -
Açıkçası puanına aldanıp büyük bir beklentiyle izledim ve beklediğimi bulamadım kötü bir film değil ama kesinlikle çok iyi bir filmde değil toplamda film 1 saat 42 dakika ama 1 saat 10 dakika neredeyse hiç bir şey olmadan tek düze ilerliyor son 30 dakika aksiyon dolu yani ilk başları biraz fazla uzatmışlar.
6


avatar
(184) -
Davet edilmiş olman, hoş karşılanacağın anlamına gelmez. Tahmin edilebilir sonuna rağmen kendini izlettiren bir film.
7


avatar
(188) -
Film 10 üzerinden 8. Farklı bir konu. İzlenmesini tavsiye ederim.
8


default avatar
(13) -
On numara film. Filmi beğenmeyerek zeka da sınıf atladığını zannedenler var. Takılmayın. Bunlara çok güzel vakit geçirdim.
10


avatar
(996) -
Yorumlarda çok met edilmesine rağmen, ben maalesef öyle çok ahım-şahım bir film olarak nitelendirmiyorum. Merak ettiriyor ama bağlantı noktası pek tatmin etmedi.
5


avatar
(134) -
O kadar da aman aman beklentiye girmeyin sakın. Film başlarında kendisini belli ediyor. Ama izlettirdi 6/10
5


default avatar
(10) -
İzle sil denebilecek çerezlik korku. 7/10
7


avatar
(1447) -
Hani farklı tamam da.

Yorumlar tabi ki önemlidir ama çoğu zaman yorumların beni etkilemesine izin vermem. Bu filmde -açık konuşmak gerekirse- yorumlar beni bayağı etkiledi doğrusu. Filmi izlemeden önce vay be hazırlan bakalım güzel bir film izleyeceksin dedim kendime. Peki, bu dediklerimi buldum mu?

Film başından itibaren denildiği gibi bir farklılık hissettiriyor izleyiciye. Oyunculuğun verdiği gerilim de eklenince izlemek daha da keyifli hale geliyor ama açık konuşmak gerekirse en fazla 7 puanlık bir senaryo var. O da belki hani bu kadar övgü aldı diye bilinçsiz yükselen notum. Filmin güzel birçok yanı var. Siyahi dramından bahsediyor olması aslında ters beyin fırtınası yapılarak oluşturulmuş. Yani millet film siyahi tarihinin acısını anlatırken aslında bu dramın sebeplerini sayıp siyahi ırkı yüceltme yoluna gidiyor. Subliminal tam da bu. Beyazın acizliği hep gözler önüne seriliyor. Bu çok zekice bir yaklaşım doğrusu. Filmin siyahi birinden çıkıyor olmasına bu nedenle şaşırmamalıyız. Zamanla artan -korku filmde yok- gerilim filme ilgili yükseltse de çok daha açık konuşuyorum. En yüksek yerinden aniden dibe vuran bir senaryoyla karşı karşıyayız. Hatta bana sorarsanız berbat bir devam edişi var filmin. Bu mu yani diyorsunuz.

Siyahi insanların ya da işte tarihte hep az oldukları için ya da farklı dine, dile, renge sahip oldukları için yok edilmeye çalışılan her insan adına filmi beğendim. Öncelikle her zaman filmin anlatmak istediği daha önemli olmuştur benim için. Toplum için sanat anlayışını savunmanın birçok akademik boyutu bile var. Bu filmin bakış açısı yönüyle iyi ama film akışı yönüyle kötü diyorum. Bunu bilerek izleyin. Ne az şey bekleyin ne de çok şey.

İyi seyirler.
Saygılar
7


default avatar
 kurdele (93) -
Get Out, başarılı komedi oyuncusu Jordan Peele'ın yazıp yönettiği bir korku filmi. Normalde böyle bir filmin felaketle sonuçlanması gerekirken şaşırtıcı bir derecede Peele, son zamanların en iyi korku filmlerinden birisine imza atmayı başarmış.

Film, Rose'un zenci sevgilisi Chris'i haftasonu için ailesinin yanına götürmesiyle başlıyor. Chris, etraftaki herkes beyaz olduğu için kendisini pek rahat hissetmezken ortamdaki dostane havadan dolayı Rose'un ailesine yavaş yavaş ısınmaya başlar. Fakat birdenbire Chris, bu aileyle ilgili garip şeylerin olduğunu farkeder ve perde arkasında nelerin döndüğünü anlamaya çalışır.

Normalde korku filmlerinden pek haz etmem ama Get Out, benim için oldukça başarılı bir işti. Gerektiği zaman komikti, aynı zamanda gizemli atmosferi çok başarılıydı. Ve ortaya atılan fikirler de çok yaratıcıydı.

Aynı zamanda oyunculuklar da çok başarılıydı. Bir İngiliz olan Daniel Kaluuya, bu filmde çok iyiydi ve özellikle de Amerikan aksanı çok başarılıydı. Girls dizisinden tanıyacağınız Allison Williams, ilk sinema filmi olmasına rağmen iyi bir performans sergilemiş. Ayrıca Catherine Keener, Bradley Whitford ve Betty Gabriel de oldukça ürperticiydi. Benim için filmdeki her sahneyi çalmayı başaran kişi, LilRel Howery'di. Gerçek hayatta da bir komedyen olan Howery, filme daha samimi bir hava getirmiş ve ortaya çıkan sonucu daha da eğlenceli yapmış.

Bunun dışında dediğim gibi, Jordan Peele'ın yönetmeliği ve senaryosu çok başarılıydı. Peele, ortaya ilginç bir gizem koymuş ve bunu oldukça ilgi çekici bir şekilde açığa çıkarmış.

Get Out'la ilgili sadece birkaç ufak sorunum var. Film, tam olarak aklınızda kalan bütün soruları cevaplayamıyor ve sonunu bir devam filmi için yarım bırakmış izlenimi veriyor. Ayrıca senaryoda da birkaç boşluk vardı.

Uzun lafın kısası, eğer korku filmlerini seviyorsanız Get Out'u izlemelisiniz. Oldukça sürükleyici ve aynı zamanda da komik bir film. Oyunculukları başarılı ve senaryosu yaratıcıydı aynı zamanda. Mükemmel değil ama kesinlikle göz atmaya değecek bir iş.
7


avatar
(47) -
Fena gerdi film bitttiginde bile filmi düşünüyosan o film iyi filmdir düşük bütçeyle en iyi napılırın iyi bir örnegi darısı bizim başımıza
8


default avatar
(9) -
Neden siyah insan(lar) bu soruyu sorup durdum ?

Cevaplar (5)
avatar
(2807) -
https://www.youtube.com/watch?v=EY8A0LmR05w

Bunu bir izle istersen..
6


-1
| Bildir
avatar
(134) -
Bende bir bağlantısı var diye bekledim sevmedigim adamı bana 5 dakika izlettin cok sagol
5


0
| Bildir
avatar
(184) -
Siyahilerin genetikleri daha iyi olduğu için.
7


0
| Bildir
avatar
(211) -
Filmde bunun cevabını diyaloglar halinde veriyorlar.

Mesela birisi: "Artık siyah olmak çok moda" diye bir cümle kuruyor.

Bir diğeri: Siyahların genetiğinin daha üstün olduğundan bahsediyor. v.b.
8


0
| Bildir
default avatar
(1) -
dedelerinin bir zenci tarafından almanyada yenilmesi nedeniyle


+1
| Bildir


default avatar
(21) -
Az çok tahmin ediyorsunuz neler olduğunu,olacağını.Zaten bu aşamada film sizden birşey saklamıyor ,öyle kendinizi süper zeki sanmayın.Gözünüze gözünüze sokuyor kurguyu ki bu sizi daha çok geriyor,daha çok hikayeye çekiyor.
Sürprizbozan: Göster

Bir gerilim filminden ne bekliyorsanız alıyorsunuz.Öyle çoğu arkadaşın bahsettiği gibi oyunculuklarda yerlerde falan değil.Gayet iyi bir seviyede.Tadında kıvamında nefisbir film.
8


avatar
(51) -
Gerilimli ve heyecanlı bir film ama bence kısa. Bazı hikayeler yarım kalıyor gibi. Belki Kapan 2 -3.. gibi serisi gelir. Keşke sonu bu kadar tahmin edilir olmasa.
6


default avatar
(23) -
Ön yargıyla yaklaşmıştım. Bu konudan gerilim çıkar mı diye sorup duruyordum kendime. Çıkarmış. Gayet güzelde olmuş.
8


avatar
(197) -
korku bazında değerlendirirsek yanlış olur..daha çok psikolojik gerilim tarzında olmuş.biraz da gizem girmiş işin içine ve sonucunda da film izlenebilir hale gelmiş..
7


avatar
(56) -
Fikir fena değil yalnız fikri daha ileri boyutlara taşıyabilirlermiş ucu çok açık bir konu çünkü, ham halde bırakmışlar biraz basitti, Yönetmenlik konusunda da fikrin hakkını pek verememişler. Filmi yazan ve yöneten kişi Jordan Peele adamın bu türle alakası yok zaten nerden esmişte yapmış ilginç bir potansiyel yaratmış ama tam becerememiş. Yinede sıkılmadan izledim
6


default avatar
(1) -
Valla çok beklentiye mi girdim bilmiyorum çok boş gereksiz geldi bana, durmadan altyazı okumaktan gözüm de ağrıdı ayrıca, film bitti mi de harcadığım zamana çok üzüldüm.
5


default avatar
(36) -
İzledim ve geçtim. Çok beklentiye kapılmayın öyle ahım şahım vayy be aman be gibi tepkiler verdirtmiyor.
5

Cevaplar (1)
avatar
(134) -
aynen katılıyorum
5


-1
| Bildir


default avatar
(11) -
yaa arkadaş bu film nasıl İMDB de 8 puan almış. ve sayfa da 7.3 puanı var. üstüne yorumlara aldanarak izledim zamanıma yazık oldu. kesinlikle haketmeyen bir puanı var. olsa olsa en fazla 5 olsun puanı. oyunculuklar karakterler işleyisi ilerleyişi vs vs çok zayıf çok basit geldi bana. izle sil bile değil hiç izlemesende bişey kaybetmezsin. film için vaktiniz varsa başka alternatifleri değerlendirin bence.
5

Cevaplar (1)
avatar
(134) -
+++++ katılıyorum
5


0
| Bildir


avatar
(211) -
Film muhteşem bir gerilim. Klişelerden uzak ve farklı bir senaryosu var. Aslında filmin ilk yarısında dikkatli izleyiciler sonuna dair tahminlerde bulunacak ve yanılmayacaklardır.

Ancak yine de her dakikasında izleyiciyi içine alan ve başarılı oyunculuklarıyla zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız türden bir havası da var.

Mutlaka izlemelisiniz.
8


avatar
(219) -
Kötü senaryo, iyi yönetmenlik...
İyi bir öykü olabilecekken, yazılmış bu kadar kötü bir senaryoyu (mantıksızlıkları da dahil) sonuna kadar izletmeyi başaran, yönetmenin başarısıdır...

Cevaplar (1)
avatar
(134) -
haklısınız
5


+1
| Bildir


default avatar
(16) -
Gerilim dozu iyi güzel bir film. Konusu bana farklı geldi. İyi seyirler
7


default avatar
(325) -
Noluyo lan dedirtiyor , kafayı bulandırıyor, konusu,işlenişi,gerilimi,gizemi tam tadındaydı.Ben çok sevdim,gerilim severler hemen izlesin.
8

Cevaplar (2)
avatar
(134) -
bu film mi noluyo dedirtiyor ? kafa bulandırıyor. başka bir filmle mi karıştırdınız acaba..
5


0
| Bildir
default avatar
(325) -
Kişiye göre değişir, şahsi görüşümdür ve sorunuzun cevabı başka bir filmle karıştırmadım.
8


0
| Bildir


avatar
(494) -
Türündeki kıtlık düşünüldüğü zaman, filmi izleyince altın madeni bulmuşa döndüm desem abartmış olmam. Çok film izlemenin en kötü yanı da bir süre sonra izleyecek film bulmakta zorluk çekmek.Gerilim sever biri olarak hangi filmi izlemeye kalksam önceden izlediğimi fark ediyordum. Yani bu film bu gece bana verilmiş bir noel hediyesi gibiydi. Puanı 1 ayar artırarak 8 puan veriyorum ve tavsiye ediyorum.
8


avatar
(73) -
Konu dedikleri kadar güzel fakat yeni bir fikir değil tam olarak bu ve buna benzer bir kaç yapım daha var. Ben daha çok Martyrs tadı alanlardanım. Düşük bütçeye rağmen iyi iş çıkmış fakat baş yapıt diyenler biraz fazla büyütmüş gibi geldi. İzlemenizi tavisye ederim sıkı bir gerilim filmi.
7


default avatar
(5) -
2005 The Skeleton Key filmi ile aynı konuya sahip sayılır. Güzel film ancak ben yinede The Skeleton Key'i tercih ederdim.
7


avatar
(76) -
Bana böyle gerilimlerle gelin kardeşim Gülücük hem eğlenceli hem gizemli.. Sıkılmadan izlenebilecek güzel bir film..
7


avatar
(347) -
bir film değil gerçek bir kabus. insana güveni derinden sarsabilecek bir yapım. müzikler ve atmosfer harika. baş karakter film boyu tutarlı. gidişat olabildiğince kolaya kaçmadı. gerim gerim gerilmek için bire bir.
8


default avatar
(3) -
Hiç beğenmediğim özgün olmayan bir film.
3


default avatar
(3) -
Konu olarak özgün diyen arkadaşların ''İskelet Anahtar'' filmini izlediler mi merak ediyorum. Filmin sürükleyici yanı yok bende burda ki yorumlara ve puanlamaya bakarak izledim. Kesinlikle tavsiye etmiyorum en fazla 10 üzerinden 5 alır.
3


default avatar
(1) -
Kesinlikle senaryoyu okumadan izleyin tüm sürprizi kaçar yoksa ama yinede güzeldi 10/9


default avatar
(30) -
+ özgün senaryo
+ müthiş oyunculuklar
+ akıcı
+ müzikler

- birkaç mantık hatası

Gerçek bir gerilim uzun zamandır bu kadar keyif almamıştım.
9


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017