Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(47) -
Ön yargıyla yaklaşmıştım. Bu konudan gerilim çıkar mı diye sorup duruyordum kendime. Çıkarmış. Gayet güzelde olmuş.
8


default avatar
(185) -
Gerillim filmi arıyordum ve buldum, baştan sona güzeldi. Tavsiye ederim...
8


default avatar
(8) -
Konusu itibariyle son zamanlarda rastladığım iyi gerilim filmlerinden bir tanesi. Oyuncu kalitesi ise kötü olmuş. Daha profesyonel oyuncularda daha iyi bir film izleyebilirdik.
7


Yorumlar (143)
default avatar
(8) -
Son zamanlarda izlediğim en iyi film diyebilirim.Irkçılığa bilinçaltından girip attığı farklı bakış,beyaz amerikalılara verdiği mesaj oldukça iyiydi.Genel olarak filmi çok beğendim,övgüyü fazlasıyla hak ediyor.
8


avatar
(794) -
Sürükleyici bir gerilm-gizem filmi. Başroldeki karakterin yerine kendini koyabiliyorsan ve onunla beraber filmi yaşıyorsan o film başarılıdır. Gizem filmin büyük kısmına hakim. Türü sevenlere iyi vakit geçirtiyor.
8


default avatar
(208) -
Daha sürükleyici olabilirdi, son kısımlar hariç yer yer durağan seyretti. Müzikler iyiydi. Gerilim atmosferini iyi sağladı. çok gerilmesem de sonuna kadar merakla izledim.
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(60) -
Aile, aşk filmi gibi gözüküp, güzel bir gerilim hikayesine dönüyor. Ben çok beğendim, özellikle de gereksiz yere uzatmamalarına bayıldım

Sürprizbozan: Göster


avatar
(395) -
Çok farklı değişik bir film olmuş.Böylesine yaratıcı filmler görmek güzel.Sıkmadan izletiyor .Korku filmi olarak göremesek de merak uyandıran bir film.8/10
8


default avatar
(100) -
2017 nin en iyi filmlerinden biri kesinlikle. Tavsiye ederim.
8


avatar
(89) -
Puanlamanın getirdiği gazla yüksek beklenti ile izlemeyin,sonu hüsran oluyor,kötü film demiyorum ama abartı bir puanı var
6


avatar
(231) -
Son derece şaşırtıcı ve güzel bir filmdi. Konunun normal bir seyirde başlayıp hayli ilginç bir noktaya ulaşması, bunu da ırkçılık üzerinden yapması çok farklıydı bence. Beğenmeyen ve basit bulan arkadaşları anlayamadım. Demek ki bu tarz yığınla film izlediler ki böyle söylüyorlar. Çok başarılı bir film, mutlaka izleyin. (Orijinal senaryo dalında Oscar adaylığı bekliyorum)


avatar
(148) -
Bildik konu yeniden çekim. Yine de diğer filmden iyiydi.
4


avatar
(291) -
Öncelikle siyahi arkadaşın oyunculuğu vasattı, ilk bir saat filmde hiç bir şey olduğu yok ama son 40 dakika taşlar yerine oturuyor ve gerilim, kin ve de nefretle doluyorsun, izlenilir...
7


default avatar
(26) -
Havada kalmis bazi yerler var o nasil bor teknoloji mesela nasil isleniyor hic belli degil, birde siyahi arkadas sonlara doğru robotik bir oyunculuk sergiliyor, bön bön bakiyor ekrana sanki.
6


default avatar
(8) -
Milletin abarttıgı gibi gerim gerim germedi beni çok. Ama sürükleyici mi? Evet. İzleyin pişman olmazsınız.
7


default avatar
(55) -
TEK KELİME İLE BAŞYAPIT

Sinema tarihi boyunca ırkçılık konusunu işleyen sayamayacağımız kadar film çekilmiştir. Çekilen filmlerin çoğu biyografi, dram, tarih gibi kategorilerde değerlendirilebilir. Ancak ırkçılığı merkezine alan bir gerilim/korku filmi aşina olduğumuz bir durum değil. Dolayısıyla "Kapan" filmini öne çıkaran nokta da söz konusu özelliği oluyor.

Filmin konusunu kısaca ele alıp öyle devam edelim. Siyahi bir genç olan Chris, fotoğrafçılıkla uğraşan kendi halinde birisi. Bir hafta sonu sevgilisi Rose'un ailesi ile tanışmak için birlikte yola çıkarlar. Chris'in aklında Rose'un ailesinin kendisinin siyah olmasıyla ilgili ne düşünecekleri noktasında soru işaretleri vardır. Tanışma konusunda ne kadar isteksiz olsa da Rose'un telkinleriyle kafasındaki kötü düşünceleri atar. Ailenin şehir dışındaki evlerine vardıklarında Chris'in ilk dikkatini çeken şey tıpkı kölelik yıllarında olduğu gibi beyaz ailenin emri altında çalışan siyahi hizmetçiler olur. Bu hizmetçilerin tuhaflıkları Chris'in endişesini ikiye katlar. Chris, Rose'un tuhaf ailesine biraz olsun alışmaya başlarken kendisini hiç hesaplamadığı geleneksel bir toplantının içinde buluverir. Bu noktadan sonra içindeki endişeleri haklı çıkartacak kanıtlara ulaşsa da artık çok geç kaldığını fark eder. Çok usta bir şekilde tuzağa çekilmiştir ve artık kapana kısılmıştır. Artık kıstırıldığı kapandan kurtulmak için mücadele etmeye başlar...

Irkçılık problemini elbette dram türüyle aktarmak, anlatmak mümkün ve bu en olası yollardan biri olabilir fakat Get Out, bu çizgiyi aşarak, ırkçılığı gerilim-gizem temasıyla birlikte anlatıyor. Filmde de adı geçen Obama‘nın burada kendi ülkesindeki sinema üzerindeki etkisinden bahsetmek gerek. 8 yıllık yönetimi boyunca artmış ve cesaretlendirilmiş bir Afro Amerikan sinema akımı var. Filmlerin başarılı yada başarısız olması değil, olabiliyor olması temel konu. 12 Years a Slave, Moonlight, Fruitvale Station, Creed, Fences, Birth of a Nation ve Selma gibi adından söz ettirmiş filmler örnek gösterilebilir.

Irkçılık çok küçük şeylerin, sözlerin altında saklanabilir veya Get Out filminde olduğu gibi yaptırımları / sonuçları çok daha farklı şekillerde de olabilir.
Get Out, korku-gizem türünün ötesinde ve iyi yönetilmiş bir film. Direkt ve dolaylı yoldan verdikleriyle daha çok konuşulacak ve izlenecek gibi.
8


avatar
(865) -
Gerilim dozunu ve kendine özgü hikayesini oldukça beğendim. İzlerken bir an bile sıkılmadım. Herşeyiyle harika ve izlenmeli diyorum. Konuşabileceğim iki nokta var, birisi birçok arkadaşın yorumunda bahsettiği basit son... Biraz daha sürprizli ve karmaşık, izleyiciyi şaşırtacak bir sonu ben de bekledim. O konuda pek yapacak bişey yok tabi. Tercihi bu yönde kullanmışlar. Asıl amaçları sanırım gerilimi ve heyecanı yansıtmakmış. Diğer yandan konuşacağım şey ise filmde mevcut bir mantık hatası.

Sürprizbozan: GösterBu nokta dışında sırıtan hiçbirşey gelmedi gözüme ve bayan oyuncu (A.Williams) da çok iyiydi.
Özellikle gerilim severlere tavsiyemdir. 8/10
8


default avatar
(8) -
Bu filmdeki çocuğun bilinç altına karanlık yolculuğu Türk dizisi İstanbullu Gelin tarafından utanmadan kopyalanmıştır.
6

Cevaplar (1)
avatar
(865) -
Şaşıranları bekliyorum buraya... Ben şaşırmadım Çok Mutlu
8


0
| Bildir


default avatar
(14) -
@trafalgar haklısın keşke sonu bu kadar tahmin edilebilir olmazsa ama yine de süper film. Gülücük Bazen duyuyorsunuzdur eve girip evdeki bütün altınları toplayıp götüren falcılar falan, onlar da bu şekilde yapıyorlar herhalde...
7


default avatar
(34) -
Süper bir film. İlla eleştirmek için çabalamamak lazım. 10 numara 5 yıldız bir filmdi. kötü diyenlere aldanmayın hemen izleyin derim.


avatar
(9) -
Orijinal hikaye, gerilim dozu güzel ve gerçekçi öğeler fazla. Hipnoz konusunda bilgisi olmayanlara saçma gelmiş olabilir. Şeytan çıkarmalı, cinli , perili film sevenleri de sarmamış olabilir. Bence kesinlikle vakit kaybı değil.
8


avatar
(8) -
Başroldeki oyuncu haricinde güzel bir filmdi.
6


default avatar
(2) -
Irkçılıkla ilgili klasik bir film beklerken çok başka bir açıdan olaya yaklaşmışlar.
Konu özgün ve gayet başarılı işlenmiş.

Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (2)
avatar
(865) -
Sürprizbozan: Göster
8


0
| Bildir
default avatar
(3) -
Sürprizbozan: Göster


1
| Bildir


avatar
(794) -
Öncelikle film güzeldi çünkü konusu bambaşkaydı, özgündü. Adamlar işin içerisine enteresan şeyler katmayı becermiş. Böyle güzel bir konu daha iyi işlense başyapıt ortaya çıkabilirdi. Filme diyecek yok...Sadece iyi isimlerin ellerinde başyapıt olabilirmiş diyorum.

Irkçılığa farklı bir perspektiften bakan bir film. Ben izlemenizi tavsiye ederim. Çok fazla korku yoktu fakat gerilim dozundaydı.

Sürprizbozan: Göster


Keyifli seyirler. 7/10
7


default avatar
(116) -
Film fena değil güzel bir gerilime sahip


default avatar
(29) -
Bu kadar yüksek puan alıpta bu kadar dandik berbat flim görmedim


avatar
(1) -
izledim başarılı bir gerilim filimi hop oturup hop kalkmayacaksınız ama sizi sona doğru sürükleyecek ne olacak diye beklersiniz imdb 7.8 hakkeder mi dersiniz konunun ırkçılıkla olunca akan sular durur izlenmesi gereken bir filim olduğunu düşünüyorum ben şahsen ırkçılığın farklı bir boyutunu ele alınmış bir filim
6


avatar
 kurdele (388) -
Hemen hemen İlk dakikalardan itibaren tedirgin edici atmosferiyle ve gizemli sahneleriyle sizi içine çok kolaylıkla çekebiliyor .Yaklaşık son yarım saati ise oldukça başarılıydı.Film çok kötü değil ve izlenebilir düzeyde tavsiye ederim.....


avatar
(90) -
Filmin konusu orijinal, hikaye sürükleyici, gerilimi de iyidir, türün takipçilerine tavsiye ederim.
9


avatar
(363) -
Her sene yüzlercesi çıkan klasik filmlerden biri. O filmlerden tek farklı noktası biraz daha farklı bir konusu vardı. Verilen puanlar ve yorumlar nedeniyle izleme kararı aldım ama ortalama bir filmden öteye gidememiş bir film maalesef. Filme vereceğim puan 4 ama konusunu farklı bulduğum için 5/10.
5


avatar
(230) -
Film başlangıçta gizemini hissettiriyor, yalnız sonuç bölümündeki mantık hatalarıyla dolu finali hiç beklemiyordum, iyi seyirler Gülücük
5


avatar
(177) -
Filme başlamadan önce çok uykum vardı. Film başlayıp içine girdikçe uyku muyku kalmadı. Yerini adrenalin, merak ve gerilim aldı. Çok güzel ve farklı bir film. Gerim gerim gerilmek isteyenlere tavsiye edilir.
9


avatar
(55) -
Filmi yeni izleme fırsatı buldum. Şuna açıklık getirelim, film kesinlikle korku değil, gerilim eh işte. Hatta şişman siyahi arkadaşımız sayesinde tebessüm edebilirsiniz. İlk 60 dakka evet yanlış duymadınız ilk 60 dakika hiçbirşey olmuyor ve izleyiciye "noluor lan burda" dedirtmektan başka bir şey sunmuyor ama sonrasında film özgün yapısını gözler önüne sererek en sonda da "iyi buda böyle garip değişik bir filmmiş işte" dedirtmeyi başarıyor. Beklentiyi buna endekslersek, benim gibi hüsrana uğramayabilirsiniz.


avatar
(809) -
Jordan Peele'in ilk yönetmenlik deneyimiymiş şaşırtıcı. Sonraki projelerini gerçekten merak ediyorum Konu sıkıntı çeken türlerin başında korku-gerilim geliyor. Birbirinin tekrarı yapımları izliyoruz. İşte Get Out yeni bir soluk getirebilecek kadar özgün bir yapım. Sırf bu bile önemini oldukça arttırıyor.

Sevgilinin ailesiyle tanışmak için gidilen ziyaret... Böylesine sığ bir giriş yaptıktan sonra, farklı bir şeylerin çıkma ihtimalinin düşük olmasından dolayı açıkçası biraz beklentim düşmüştü. Ama ilerledikçe gördüm ki çok yanılmışım.
Etkileyici atmosferinin de etkisiyle her geçen saniye gizem ve geriliminin arttığı, soru işaretleriyle dolu, oyuncu performanslarının zirve yaptığı, mutlaka görülmeye değer bir yapım.
Türün bilindik klişelerine yer vermiş olmaları ve final bölümünün hızlı gelişmesi de filmin eksileri.

Yanlış beklentilerle izlememek gerek. Filmden alacağınız keyifte büyük etkisi olur. Yerinizden sıçratacak kadar korkunç sahneleri olan bir yapım değil.
7.5-->7
7


avatar
(55) -
Filmi izlemedim korkunç çok korkunç bir film arıyorum bunu buldum ama sanırsam buda yeterince korkunç değil. Arkadaşlar bana bir korku filmi söyleyin psikolojim bozulsun o derece. Ama eski olmasın mümkünse shining den filan korkamıyorum istesem bile.


default avatar
(3) -
Orjinal bir senaryo ve vahşete bulanmamış gerilim arıyorsanız film sonlarına kadar tatmin edici. Sonlarda Tarantino kadar olmasa da "Keşke böyle olmasaydı" dedirtecek kadar kanlı bitiyor. Totalde baktığımızda izleyelim mi? Evet izleyelim, gideri var. Gerilim filmi çekmek zaten zor, bu kıvama gelmeyi başarmış bu filmi ıskalamayalım.
7


avatar
(28) -
film güzeldi beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.sonu biraz aceleye getirilmiş gibi geldi sadece.
9


avatar
(65) -
Senaryo çok sağlamdı, ama daha profesyonel ve tanıdık simaları eklenerek çekilmiş olsa unutulmazlar arasına girer belkide seri filmi olabilirdi.
7


default avatar
(21) -
iyi film


default avatar
(24) -
korku filmi sonuçta bazı benzerlikler olur. klişe bazı sahneler var yorumları bundan kaynaklanıyor. ama oldukça farklı bir film olduğunu görebilirsiniz. sonuna kadar heyecanınızı koruyorsunuz. ve şunu söyleyebilirim diğer filmler gibi sizi gerip bırakmıyor film bitince üstünüzden bir yük kalkıyor sanki. fragmandan da anlaşılabilir ama ben şu söz ile özetlemek istiyorum:
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(26) -
Değişik bir konsept uygulayıp çok iyi bir film çıkartmışlar ortaya. Yer yer geren yer yer şüphelendiren yer yer gülebileceğiniz bir film olmuş. Gizem Türünü Film atmosferine çok güzel yedirmiş. Kimi zaman ileriki sahnede ne olacağını tahmin edebildiğiniz gibi Kimi zamanda ne çıkacağını dört gözle bekliyorsunuz. Zekice bir fikir çok güzel kurgulanmış perdelere Gerçekçi bir fantastiklikte koymuşlar filme
Sürprizbozan: Göster
Genellikle korkutmak istediği zamanlarda Ses Efektleriyle bunu başarmaya çalışmış yer yer başarmış tabikide. Senaryoda boşluklar tabikide var bunun finale yansımasını beklerdim ama finali biraz sıradan buldum diyebilirim. Kısacası Çok Zevkli ve Değişik atmosfere sahip bir film olmuş. Yer yer verdiği ince detaylar
Sürprizbozan: Göster
filme ayrı bir zevk katıyor. Kısacası Son Zamanlarda Yapılmış Kaliteli Yapımlardan Birisi Get Out
8


avatar
(815) -
Malzeme çok iyi ancak final çok hızlı olup bitiyor. Biraz daha senaryonun üzerinde çalışılsaymış çok daha iyi olabilirmiş. Farklı bir filim arıyorsanız izleyin derim.
İyi seyirler.
6


avatar
(29) -
Daha iyi yönetmen, daha iyi kurgu, geliştirilmiş senaryo ve en önemlisi bu orijinal hikayeye layık oyunculuklar olursa güzel bir film olur. Özellikle finale doğru,3. sınıf klişe Amerikan filmlerine bağladı. Oysa başlangıç umut vadediyordu neredeyse. İzleyin.
5


avatar
(37) -
woowww oluyorsunuz oldukça güzel bir film. yüksek kalite versionlarını izlemenizi öneririm .
10


avatar
(355) -
Gizem ve gerilim unsurlarının biraz da korku ile harmanlandığı, son anına kadar izleyiciyi kendine çeken bir film. Bence gizem unsurlarının kurguda yer aldığı filmlerde izleyicilerin filmin gidişatını tahmin etmesini ne kadar engellerseniz etkileyiciliği o kadar artırırsınız. Ancak bu filmde sanırım pek çok izleyici gizemi çözmekte o kadarda zorlanmamıştır. İmdb puanının biraz aşırı olduğunu düşünüyorum ancak izlemekte gayet keyifliydi.
7


avatar
(56) -
hocam işinize karışmak gibi olmasın ama değiştirin şu özeti. filmin götürmek istediği bir yön var, ardından aracı çevirdiği bir an var. sizin özetiniz çayın yanına limon çekirdeği bırakmış. herkes onun limonlu çay olduğunu biliyor artık.

genel olarak iyi bir gerilim. ama remake tadında diyelim. hepimiz böyle çok film izlemişizdir


default avatar
(41) -
Gizem yönünün biraz eksik kalması dışında iyi bir geirlimdi. Korkuyla alakası yok. Suç - Gerilim diyelim.
8


avatar
(150) -
Neler döndüğünün tahmin edilebilir olduğu ama bir o kadar da sürükleyici bir film. Gerilimden ziyade bana gizem gibi geldi diyebilirim. IMDB puanının bu kadar yüksek olması beni çok şaşırttı. Kötü film değil ama 7.8 de değil.(Puanının neden bu kadar yüksek olabileceğini kefirdanesi arkadaşımız aşağıda güzel anlatmış.) Çok büyük beklentileriniz olmadan izlenilmesi tavsiyemdir.
6


default avatar
(9) -
soluksuz ..... tek kelimeyle harika bir gerilim... 8/10
8


default avatar
(50) -
Filmin bana hatırlattıkları: Kölelik. Devşirmelik. Mankurtluk. Güzel vefarklı bir film. Kesinlikle İzleyin pişman olmayacaksınız.
7


default avatar
(1) -
Resmen tırt bir film, Oyuncuları da figüran kahvehanesinden toplamışlar.
5


avatar
(209) -
Ani efektlerle ödümü kopardı, ekrana kilitledi ama 7.9'un biraz yüksek olduğunu düşünüyorum. Çünkü...
Sürprizbozan: Göster
gerilim dozu yerindeydi. Sonuna kadar merakla izletti. İzlerken ana tema olarak birkaç filmin karışımı olduğunu düşündüm bu yapımın:
Sürprizbozan: Göster

Dolayısıyla hep "bir yerden tanıdık" hissine kapıldım. Kısacası potpori gibi bir filmdi benim için Gülücük
7

Cevaplar (1)
avatar
(56) -
hocam filmin adı da çok yanlış seçim ya. yani orijinal adı. kendi finaline spoil vermiş, yazık.


0
| Bildir


default avatar
(14) -
33 yıllık hayatımda izlediğim, puanı fazlasıyla şişirilmiş ve abartılmış gerilim korku tarzında olan başka bir film görmedim. 99 yapımı the sixth sense imdb 8,1 bu film 7,9.ya git ordan.max 6 bence. bu yorumu beğenmeyen kişiler yani 8-9-10 puan verenler olacaktır.sizide ayrıca tebrik ederim üstün film bakışınızdan dolayı ve benim göremediğimi gördüğünüz için. not :gereksiz şişirenler yüzünden 6 yerine 1 verdim Wink
1


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Get Out
Dizi Altyazıları
La casa de papel (24,752) Vikings (2,471) Black Mirror (2,208) Counterpart (2,009) Bron/Broen (1,781) Legends of Tomorrow (1,415) Supernatural (1,153) Altered Carbon (1,024) The Alienist (1,015) Blindspot (899)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018