Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(49) -
Ön yargıyla yaklaşmıştım. Bu konudan gerilim çıkar mı diye sorup duruyordum kendime. Çıkarmış. Gayet güzelde olmuş.
8


default avatar
(14) -
Konusu itibariyle son zamanlarda rastladığım iyi gerilim filmlerinden bir tanesi. Oyuncu kalitesi ise kötü olmuş. Daha profesyonel oyuncularda daha iyi bir film izleyebilirdik.
7


default avatar
(3) -
bu abartı puanı ırkçılığa değindiği için aldığını düşünüyorum. ilk 1 saati de oldukça sıkıcıydı.
5


Yorumlar (150)
avatar
 kurdele (440) -
Korku filmi olarak niyetlenmeyin izlerken. Korkudan ziyade gerilim ve daha çok gizem ağırlıklı gerçekten başarılı bir yapım. Black Mirror vari bir rahatsız edicilik var filmde. Ben çok beğendim bilinmeyenin rahatsız ediciliğini. Başrolün bazı mimikleri de tuhafıma kaçtı nedense. Yani filmi irdeleyince kafamıza yatmayan şeyler çıkabiliyor ama pek de sıkıntı edilecek şeyler değil. Bence sıkıcı değil seyir zevki yüksek bir filmdi. Kaçırmayın Wink
8


avatar
(66) -
Black mirror tarzı bir senaryo, sağlam bir gerilim ve merak ettirmeyi başaran bir gizem var. Şahsen filmde toplumsal bir ırkçılık göremedim. Ruh hastası bazı insanların yaptığı ırkçılık vardı. Irkçılıktan dem vurup, öyle başarılı olduğunu söylemek haksızlık olur. Aldığı oscar'ı sonuna kadar hakediyor bence. Gerilim+ilginç bir konu arayanlara tavsiye ederim.
8


default avatar
(3) -
bu abartı puanı ırkçılığa değindiği için aldığını düşünüyorum. ilk 1 saati de oldukça sıkıcıydı.
5


avatar
(424) -
Filmde ırkçılık var; ama bu kez tersine: Siyahlar daha üstün! Fakat her hal-ü karda şeytan beyazlardan kurtulamıyorlar, birşey değişmiyor yani. Şaka bir yana, başarılı bir gerilim. Rosemary's Baby ayarında olduğu söylenebilir, konu kel alaka gibi görünse de. Yalnız, eğer eski korku filmlerine bir gönderme falan değilse,
Sürprizbozan: Göster
Pek fazla "eleştiriyi eleştirmemeye" çalışıyorum ama bir sanat yapıtına hakaret etmek eleştiri değildir, hatta fikrinizi söylemek bile değildir.
8


avatar
 kurdele (531) -
Film, ırkçılıkla ilgili yorum yaparken komedi ve korkunun ayarını çok güzel ayarlamış. Tüm kadro rolünü yeteri kadar iyi oynamış. Chris için Armitage ailesinden siz korkuyorsunuz. Oyuncular sizi gerçekten manilüpe etmeyi başarıyor, bunda yönetmenin katkısı da var. Ortam çok uygundu, sizde yeterince gerilim yaratabiliyordu, özellikle de filmin sonlarına doğru. En iyi özgün senaryo oscar ödülünü de hak eden bir film.
7


avatar
(33) -
Gerilim filmi olduğu son yarım saatte anlaşılması için çok uğraşmışlar sanki Gülücük izlenmeyecek film değil ama benden 5 puan...
5


default avatar
(17) -
Gerilim filmleri konusunda birbirinden kötü örneklere denk geldikten sonra bu film iyi geldi gerçekten. Konu itibarı ile yaratıcı bir konu bulmuşlar, oyunculuk ve diğer tüm unsurları ile de gayet keyifli bir filmdi.
9


default avatar
(10) -
Son zamanlarda izlediğim en iyi film diyebilirim.Irkçılığa bilinçaltından girip attığı farklı bakış,beyaz amerikalılara verdiği mesaj oldukça iyiydi.Genel olarak filmi çok beğendim,övgüyü fazlasıyla hak ediyor.
8


avatar
(794) -
Sürükleyici bir gerilm-gizem filmi. Başroldeki karakterin yerine kendini koyabiliyorsan ve onunla beraber filmi yaşıyorsan o film başarılıdır. Gizem filmin büyük kısmına hakim. Türü sevenlere iyi vakit geçirtiyor.
8


default avatar
(221) -
Daha sürükleyici olabilirdi, son kısımlar hariç yer yer durağan seyretti. Müzikler iyiydi. Gerilim atmosferini iyi sağladı. çok gerilmesem de sonuna kadar merakla izledim.
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(61) -
Aile, aşk filmi gibi gözüküp, güzel bir gerilim hikayesine dönüyor. Ben çok beğendim, özellikle de gereksiz yere uzatmamalarına bayıldım

Sürprizbozan: Göster


avatar
(412) -
Çok farklı değişik bir film olmuş.Böylesine yaratıcı filmler görmek güzel.Sıkmadan izletiyor .Korku filmi olarak göremesek de merak uyandıran bir film.8/10
8


default avatar
(105) -
2017 nin en iyi filmlerinden biri kesinlikle. Tavsiye ederim.
8


avatar
(89) -
Puanlamanın getirdiği gazla yüksek beklenti ile izlemeyin,sonu hüsran oluyor,kötü film demiyorum ama abartı bir puanı var
6


avatar
(243) -
Son derece şaşırtıcı ve güzel bir filmdi. Konunun normal bir seyirde başlayıp hayli ilginç bir noktaya ulaşması, bunu da ırkçılık üzerinden yapması çok farklıydı bence. Beğenmeyen ve basit bulan arkadaşları anlayamadım. Demek ki bu tarz yığınla film izlediler ki böyle söylüyorlar. Çok başarılı bir film, mutlaka izleyin. (Orijinal senaryo dalında Oscar adaylığı bekliyorum)


avatar
(192) -
Bildik konu yeniden çekim. Yine de diğer filmden iyiydi.
4


avatar
(332) -
Öncelikle siyahi arkadaşın oyunculuğu vasattı, ilk bir saat filmde hiç bir şey olduğu yok ama son 40 dakika taşlar yerine oturuyor ve gerilim, kin ve de nefretle doluyorsun, izlenilir...
7


default avatar
(26) -
Havada kalmis bazi yerler var o nasil bor teknoloji mesela nasil isleniyor hic belli degil, birde siyahi arkadas sonlara doğru robotik bir oyunculuk sergiliyor, bön bön bakiyor ekrana sanki.
6


default avatar
(9) -
Milletin abarttıgı gibi gerim gerim germedi beni çok. Ama sürükleyici mi? Evet. İzleyin pişman olmazsınız.
7


default avatar
(72) -
TEK KELİME İLE BAŞYAPIT

Sinema tarihi boyunca ırkçılık konusunu işleyen sayamayacağımız kadar film çekilmiştir. Çekilen filmlerin çoğu biyografi, dram, tarih gibi kategorilerde değerlendirilebilir. Ancak ırkçılığı merkezine alan bir gerilim/korku filmi aşina olduğumuz bir durum değil. Dolayısıyla "Kapan" filmini öne çıkaran nokta da söz konusu özelliği oluyor.

Filmin konusunu kısaca ele alıp öyle devam edelim. Siyahi bir genç olan Chris, fotoğrafçılıkla uğraşan kendi halinde birisi. Bir hafta sonu sevgilisi Rose'un ailesi ile tanışmak için birlikte yola çıkarlar. Chris'in aklında Rose'un ailesinin kendisinin siyah olmasıyla ilgili ne düşünecekleri noktasında soru işaretleri vardır. Tanışma konusunda ne kadar isteksiz olsa da Rose'un telkinleriyle kafasındaki kötü düşünceleri atar. Ailenin şehir dışındaki evlerine vardıklarında Chris'in ilk dikkatini çeken şey tıpkı kölelik yıllarında olduğu gibi beyaz ailenin emri altında çalışan siyahi hizmetçiler olur. Bu hizmetçilerin tuhaflıkları Chris'in endişesini ikiye katlar. Chris, Rose'un tuhaf ailesine biraz olsun alışmaya başlarken kendisini hiç hesaplamadığı geleneksel bir toplantının içinde buluverir. Bu noktadan sonra içindeki endişeleri haklı çıkartacak kanıtlara ulaşsa da artık çok geç kaldığını fark eder. Çok usta bir şekilde tuzağa çekilmiştir ve artık kapana kısılmıştır. Artık kıstırıldığı kapandan kurtulmak için mücadele etmeye başlar...

Irkçılık problemini elbette dram türüyle aktarmak, anlatmak mümkün ve bu en olası yollardan biri olabilir fakat Get Out, bu çizgiyi aşarak, ırkçılığı gerilim-gizem temasıyla birlikte anlatıyor. Filmde de adı geçen Obama‘nın burada kendi ülkesindeki sinema üzerindeki etkisinden bahsetmek gerek. 8 yıllık yönetimi boyunca artmış ve cesaretlendirilmiş bir Afro Amerikan sinema akımı var. Filmlerin başarılı yada başarısız olması değil, olabiliyor olması temel konu. 12 Years a Slave, Moonlight, Fruitvale Station, Creed, Fences, Birth of a Nation ve Selma gibi adından söz ettirmiş filmler örnek gösterilebilir.

Irkçılık çok küçük şeylerin, sözlerin altında saklanabilir veya Get Out filminde olduğu gibi yaptırımları / sonuçları çok daha farklı şekillerde de olabilir.
Get Out, korku-gizem türünün ötesinde ve iyi yönetilmiş bir film. Direkt ve dolaylı yoldan verdikleriyle daha çok konuşulacak ve izlenecek gibi.
8


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 7 Sonraki ›
Get Out
Film Altyazıları
Siberia (3,344) Ready Player One (1,209) 211 (1,074) Rampage (1,011) Chappaquiddick (983) A Quiet Place (851) Traffik (754) Overboard (573) The Catcher Was a Spy (538) Tomb Raider (435)
Dizi Altyazıları
Westworld (2,821) The 100 (2,405) La casa de papel (2,020) Colony (1,111) Vikings (1,033) 12 Monkeys (941) Preacher (825) Yellowstone (817) The Expanse (813) Sharp Objects (809)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018