Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(1) -
ingilizlerin nasıl korkup kaçtığını kahramanlığa dönüştüren gereksiz, zaman kaybı, yönetmeninin isminden dolayı fazlaca abartılmış sıradan bir film.
1


avatar
(87) -
filmi yoktan var etmişler. savaş filmi değil kaçış filmi ben beğenmedim
6


avatar
(1506) -
Ne desem boş.

Bomboş bir film var ortada. Set arkası sağlam diye hani kamera falan film gidiyor yoksa tamamen boşluk. Hayır hani milliyetçilik falan yapma bir derdim yok ama bir Çanakkale Savaşı yaşamış toplumların onlarca hikayesi varken bu film ne iştir arkadaş. Gerçi daha kendi tarihini unutup Çanakkale Savaşı yerine ondan önceki saçma sapan kişilerin dizilerini filmlerini çekenlerin olduğu bir ülkeye de üzülmek ayrı değişiklik oluyor. Bunun hangi ülke olduğunu ve neden bu hale geldiğimizi de herkes iyi biliyor da neyse filmi beğenmedim. Nolan demek bu değil. İşin içinde İngiliz varsa zaten o iş büyük abartı alıyor. Yine şaşırmadım. İyi ki bu mantığa güvenip sinemaya gitmedim. Fragmanı filmden daha ilgi çekiciydi. İçinde hiçbir senaryo yok. Belki amacı buydu belki bir deneme filmi çekti Nolan ama her türlü batırmış kendini.
Sürprizbozan: Göster

Yani film tam bir tırt.

İzlemesen de olur.
Saygılar
5


Yorumlar (217)
avatar
(2977) -
Bu film bu kadar puanı nasıl almış anlamış değilim. Ses efektinden başka hiç bir şey olmayan bu filmi inanın bitirmekte zorlandım. Acaba dedim bende mi problem var. Bilmiyorum sizde de aynı duyguları uyandırdı mı? Açıkçası sadece filmi izleme listeme almış oldum. Öyle arşivmiş, gelenlere seyrettirmekmiş hiiç düşünmüyorum.
4


avatar
(34) -
izlerken yarısına bile gelmekte zorlandım. Karakollarda suçluları konuşturmak için bu filmi izlettirin işledikleri bütün günahları itiraf etsinler. Çok acımasız oldu belki durum bu.
2


avatar
(100) -
Adamlar doğru düzgün kaçamıyor BİLE, 1 saat 39 dakikama yazık, gidin bilgisayarda Call of Duty WW2 oynayın daha iyi, yemişim kamera görselliğiymiş, kamera arkası emeğiymiş, kamera görselliği istesem Blue Planet belgeseli izlerim daha iyi. Film vasat bile değil.
4


avatar
(23) -
7 puana aldandım diyerek yorumuma başlamak istiyorum. Bütçesine bakmadım ama tahminimce iyi bir bütçeyle çekilmiş amiyane tabirle tırt bir film diyebilirim. Gerçekçi sahneler, insan psikolojisi iyi anlatılmış gibi yorumlara da asla inanmayın. Polis memuruyum, askerde ve mesleğimde girdiğim silahlı çatışmalardaki tecrübelerime dayanarak söylüyorum, asla gerçekçi bir anlatım yok.
Sürprizbozan: Göster
Daha bir çok örnek var ama lafı uzatmayayım. Ne savaşın acımasızlığını, çaresizliğini, insanı getirebileceği noktayı tam olarak anlatabiliyor nede aksiyonuyla keyifli bir seyir sunabiliyor. Hiç haz almadım seyrederken, başlamışken bitireyim dedim o kadar...


default avatar
(8) -
arşiv değeri olmayan çok abartılmış bom boşşş bır film olmuş izlemeyen bişey kaybetmez arkadaşlar.


default avatar
(1) -
verilen puana aldanmayın gerçekten zaman kaybı çok kötü...
1


avatar
(218) -
Film, Nolan'a büyük ihtimalle ilk defa Yönetmenlik dalında adaylık getirecek, belki ödülü getirecek, kurgu ve ses dallarında ödül almasına kesin gözüyle bakılıyor, 2017'nin en iyi filmleri arasında her listede adı geçiyor. Sinema adına getirdiği yenilikler her yerde konuşuluyor... Bir de alttaki yorumlara bakın Çok Mutlu

EK: Dememe kalmadı Altın Küre'de boy gösterdi bile Gülücük
9

Cevaplar (1)
avatar
(33) -
Hiç zorlama hocam “kral çıplak” Gülücük
Son 15 yılda Oscar alan filmlere bakınız, bir de gerçek izleyici puanlarına bakınız lütfen. Tamamen hamaset edebiyatı ile ısmarlama çekilmiş bir film, tabii ki imdb puanı yüksek olacak. Amacına ulaştı ve mesajı aldı çünkü izleyici Wink

Oscar akademisi izleyici beğenisini düşünüyor olsaydı Nolan’a Interstellar dan dolayı bir oscar heykelciği verirdi. Ama bu filmden dolayı vermesi şaşırtmaz çünkü her sene bir hamaset edebiyatı ödülü hakkı var, onu da Dunkirk den yana kullanacaklardır. Bunu bir başarı olarak lanse etmek gerçek sinema izleyicisinin yemeyeceği bir numaradır.

Şu filme 7 puan ve üzeri not veren arkadaşlar madde madde kendi yorumlarını yazarlarsa biz de neyi kaçırmışız anlayalım istiyorum. Çok samimiyim...

(Bkz. Hamaset edebiyatı : https://www.uludagsozluk.com/k/hamaset-edebiyatı/)
6


0
| Bildir


default avatar
(3) -
'Senaryo derinliğini ve karakter tahlilini es geçip seyirciyi direkt olarak aksiyonun içine sokmak' yeni bir fikir değil. Hatta bu türün en başarılı örneklerinden birisi 2 yıl önce George Miller'dan geldi : Mad Max Fury Road.

Film için bu tarz bir seçim yapmak aslında cesaret ister. Çünkü seyirciyi etkilemek için elinizde 2 tane şey kalıyor: Görsel ve müzik. Sarılabileceğiniz başka pek bir şey yok. Yine aynı örneğin üzerinden gidersek Mad Max bu ikisinde de çok başarılıydı. Filmin herhangi bir karesini kartpostal niyetine bir başkasına gönderebilirdiniz. Müzikleri zaten şahaneydi.
Peki Dunkirk aynısını yapabiliyor mu? Filmin kaç sahnesi sizi ekrana kitledi? Mesela ben bir tane söyleyeyim: Açılış sekansında başrolün kumsala kafayı gömdüğü ve bombaların ardı ardına patladığı sahne harika!
Filmin başarısını ölçmek için bunun gibi insanı soluksuz bırakan sahnelerin süresi belki de en önemli kriter. Hatta bir çok insan filmin IMAX'de izlenmesi konusunda ısrarcı çünkü sahne deneyiminin önemini fark etmişler.
Şimdi asıl soru şu: "Siz izlerken kaç sahneyi böyle soluksuz izlediniz?". Filme çok iyi diyorsanız en az 50-60 dakikalık böyle sahne izlemişsiniz muhtemelen. Ne mutlu size... Benim etkilendiğim sahne süresi zorlasam 15 dakika anca çıkar. Bu yüzden ortalama bir film olduğunu düşünüyorum.
7


avatar
(33) -
Christopher Nolan ın sipariş üzerine çektiği bir film sanki. Prodüksiyon anlamında başarılı, birbirinden bağımsız süre gelen sahnelerin "git-gel"lerle kurgulanması da bir farklılık yaratmış (ki bu zaten Nolan' nın tarzını konuşturduğu tek unsur) ona da tamam ama bunların haricindeki diğer tüm unsurlarda film bana göre vasatın üstüne çıkamamış. İyi oyunculuk için kimi takdir edeceğiz onu da anlamadım çünkü filmde neredeyse hiç konuşma yok. Ortada devasa bir bütçe var, o yüzden vay be ne gerçekçi savaş sahneleri vardı demek de tuhaf keza uçakların bombaladığı gemilerin batışı hariç ciddi bir aksiyon da aklımda kalmadı.
Özetle film için Nat Geo da yayınlanan 2.dünya savaşı belgesellerinin yüksek bütçeli hali diyebiliriz. Nolan hatırına izlenir geçilir, çok da yerin dibine batırmaya gönlüm razı gelemiyor.

Edit:
Hah işte seri eksi (-) veren arkadaş da geldiğine göre artık dağılabiliriz Gülücük
6


default avatar
(37) -
Tartışmasız Nolan'ın en kötü filmi. Konu ve kurgu acayip sıkıcı. Gerçeklik unsuru yaratıp çekeyim kafasında çekilmiş bu yüzden de kötü olmuş. Bir şeyler olmasını bekleyip hiç bir şeyin olmadığı filmler vardır ya, sonra da sanatsal filmdi diyenler 10 puan verirler. Bu film kabak tadı bile vermiyor o derece kötü.
1


default avatar
(18) -
Efektler haricinde bomboş bir film. Hep bir şey olacak diye bekliyorsunuz ama nafile. Tamam yönetmen Nolan ama aşırı abartılıp reklamı yapılan bir film olmuş. Filmde konu bile yok.
Sürprizbozan: Göster
filmin tek güzel yanı müzikleri
5


default avatar
(17) -
Nolan'in kötü filmi olmadığına inanan biri olarak söyleyebilirim ki, kötü film. Nereden tutarsaniz tutun elinizde kalır. Müzikler fazla gelmiş filme. Nolanin form düşüklüğü yaşadığı bir maç diyebiliriz anca bu filme.


avatar
(60) -
Yönetmeni görünce haliyle beklenti büyük oluyor ancak Christopher Nolan'ın izlediğim en boş, en gereksiz filmiydi. Çok büyük hayal kırıklığına uğradım.. Yani o kadar tarihi olay varken neden bu gereksiz konu? Yemin olsun Pearl Harbor bu filmden kat kat iyi. Er Ryan ile kıyaslamıyorum bile.. Filmde ne aksiyon var, ne savaş sahnesi ne de dram.. Bomboş bir film ve tamamiyle zaman kaybı.
3


default avatar
(14) -
Oyunculuk yok denebilir (3/10), Senaryo zaten 2. Dünya Savaşından almışlar(2/10), Gerilim eh işte(8/10) , Nolan'ın tarzını savaş filmine yansıtması ve bunun başarısı 5/10, Almanların kötü gösterilmemesi için ekstra çaba sarf edilmesi (7/10). Hem savaş atmosferi yaratalım, hem de bardaklar kırılmasın mantığıyla çekilmiş. Nolan açısından hayatımda izlediğim en iyi film olan Interstellar'dan sonra bunu izlemek ciddi hayal kırıklığına yol açtı. Bence her iyi yönetmenin böyle kötü filmleri vardır, her ne kadar IMDB puanı bunu söylemese de....
5


avatar
(9) -
Aşırı derecede abartılmış hikayesi çok kötü olan bir ikinci dünya savaşı filmi. Çok sıkıcı bir kurgusu var draması da bir halta benzemiyor.
5


avatar
(389) -
Öncelikle yönetmen harika bir sürükleyici film yapmış.1 saniye bile sıkılmadan izledim.Fakat böyle bir kaçışı bu güzellikte farklı bir bakış açısı ile güzel ve kahramanımsı gibi göstermek ayrı bir beceri ister.Tarihi,belgesel vari bir film olarak görmezseniz seveceğiniz bir film.Ve son oalrak gerçekten bu yabancılar senaryo çizip yönetmeyi çok iyi biliyorlar.8/10
8


avatar
(56) -
Vay arkadaş, adamlar kaçışından bile kahramanlık hikayesi yaratmış.. helal olsun.. ama çok ta sıkıcı olmuş.. nolan'a da yakışmamış bence..
1


avatar
(56) -
Vay arkadaş, adamlar kaçışından bile kahramanlık hikayesi yaratmış.. helal olsun..
1


avatar
(12) -
Uyur uyanık izledim çok sıkıcı ve ağır ilerleyen bir film Tom Hardy ve Nolan'In hatırına izledim


default avatar
(12) -
Dağ fare doğurdu.Filmdeki tek iyi şey Hans Zimmer....
5


default avatar
(73) -
Konu "ingiliz askerleri" olduğu için T.A puani düşük sanırım.
ingilizlerin nasıl korkup kaçtığını kahramanlığa dönüştüren cümlesine katılıyorum ama film harika, oyunculuklar harika. Son yıllarda çıkan savaş filmlerinden (Fury ve Hacksaw Ridge) çok daha kaliteli ,gerçekçi. El bombasına rövaşata atan örümcek adam ya da havalı gözüken havalı konuşan gereksiz baş rol oyuncusu yok.
10


avatar
(88) -
Anlatım şekli ve olay kurgusu güzel yapılmış. İzlemeden geçmeyin derim. Benim beğenimi kazanmasının en önemli nedeni filmde anlatılan çatışma, tahliye, çaresizlik ve hayatta kalma dürtüsünü terörle mücadele kapsamında 10 ay boyunca Hakkari ve Irak dağlarında yaşamış olmam. Yer yer tekrar o zamanlara götürdü beni film. Ekranda zaman zaman kaybettiğimiz, yaralandığı için tahliye etmek zorunda kaldığımız, bir dilim ekmeği paylaşıp, bir sigarayı bölüştüğümüz arkadaşlarımın yansımalarını gördüm.
8


default avatar
(25) -
Nolan' ın diğer filmlerini beğendim ama bunu beğenmedim. Çok durağan, hiç bir heyecan, sürükleyicilik yok. Vicdanlı eleştiri yaptığıma da eminim.
6


default avatar
(110) -
Ne bileyim benim de içimi sarmadı :s
5


default avatar
(23) -
filmin ilk 5 dakikasını izle ve son 5 dakikasını izle ,,,arada bişey kaçımış olmazsın )) ingilizler geri çekiliyor işte ,, kamera çekimi ,müzik, oyunculuk filan 7 alır .evde 5+1 sinema sisteminde yinede zevk verir ,,izle unut .
7


avatar
(790) -
Film Nolan'a özgü anlatım tarzıyla, Hans Zimmer'in kalite kokan müzikleriyle ve Interstellar başyapıtında oscar getiren görüntü yönetimi ekibinin çekimleriyle benden 7 puan alabildi. Kötü film değil ancak Nolan'ın çıtayı koyduğu yere ve öncesinde özgün senaryolarla çektiği filmler ile karşılaştırınca sönük kalan bir yapım olmuş.

Film ile ilgili yorumlarda filmden öte Dunkirk tahliyesi yorumlanmış. Şayet filmi bu taraftan bakılacaksa yine doğru şekilde bakmak lazım. Boş yorum yapmadan biraz bilgi sahibi olmak lazım. Dunkirk tahliyesi bir korkaklık değil bir stratejidir. Savaşlar cahil cesaretleriyle değil doğru stratejilerle kazanılır. Dunkirkte geri çekilen ingiliz ordusu 400 bin askerinin bir cendereden kurtarmış ve savaştan tamamen saf dışı kalmaktan kurtulmuştur. Aynı zamanda Hitler'in bu çekilme sırasında yeterince bu bölgeye saldırmaması da savaşı kaybetmesinde önemli bir hata olarak yorumlanır.

Nolan'nın çektiği filmleri bilenler ve sevenler için izlenebilir bir ikinci dünya savaşı filmi olmuş. Aksiyon vs. arayarak izleyenler sıkılacaktır.
7


avatar
(6) -
Kamera arkasında çalışan ekibin emeğini düşündüğüm için 7 yoksa 5-6 arası bir film.Abartılmış puanını hak etmiyor.
7


avatar
(48) -
Konusu çok boş bi filmdi, en azından bana göre öyleydi, bunuda kahraman bi millet gibi yansıtılması ayrı bi parantez, ambiyans iyiydi, düşmanı görmeden sözde bi savaş bi filmi izledik.
4


default avatar
(292) -
Başladığım için bitirdim imdb puanıyla alakası bile yok...5 de Nolan'ın hatrına.
5


avatar
(3) -
Gayet başarılı bir ikinci dünya savaşı filmi. Klasik, bayat dövüş sahnelerinin aksine daha içten, daha dramatik, daha gerçekci sahneler var. Mutlaka izlenmeli bir film. Ama tabii ki, Nolan olunca insan daha fazlasını bekliyor.
8


avatar
(9) -
Nolan’ın kariyeri için kötü olmuş. Ya bu filmi ya da öncekileri başkası çekmiş sanki her açıdan o kadar fark var
4


default avatar
(9) -
sıradan durağan heyecandan uzak bir nolan filmi var deseler inanmazdım çok şaşırdım imd puanına aldanmayın ..
5


avatar
(1134) -
İşim içinde Nolan varken ortaya böyle bir film çıkması beni şaşırttı doğrusu... Fazla derinliğine girmeden yüzeysel işlenmiş bir konuya sahip.
6


avatar
(314) -
Belirgin bir hikayeye ve karekterlere derinlemesine girmeden Dunkirk adlı Fransa'daki limandan tahliye edilmeye çalışan askerler ile buna engel olmak isteyen Almanlar arasındaki savaşa kamera uzatılmış. Görsel açıdan bence oldukça güzel sahneler mevcut. Sayfadaki olumsuz eleştiriler bence biraz abartılı. Yorumlara bakarsak filmi izlemeye gerek yok. Ancak bence kesinlikle filme haksızlık yapan yorumlar var. Kameranın yedinci sanat olarak kullanıldığı sahneler mevcut bence. Ama hikayelerin ve karakterlerin derinliğine girilmemesi 'Tom Hardy ve Cillian Murphy gibi kaliteli karakter oyunculara rağmen' filmi daha yukarı seviyelere çıkmasını engellemiş.
7

Cevaplar (1)
default avatar
(501) -
Tom Hardy demişken ikinci bir Bane vakası gibi uçağın içinde ağız burun kapalı yine .Diğer yandan'' İnsanlar geleceği değiştiremedikleri için durmadan geçmişi değiştirir dururlar ''diyen düşünüre burdan selam olsun.Yıllar sonra savaşı Rusya sayesinde kazandıklarında bunu da bir taktik di deme pişkinliği.Bravo
3


0
| Bildir


default avatar
(35) -
Öncelikle Filmi beğendim. 2017 filmleri içerisinde kesinlikle ilk 10 a girer Nolan her zamanki gibi çok başarılı ve biz film severleri her zaman olduğu gibi çok heyecanlandırıyor büyük bir merakla bir sonraki proje ne diye aylarca takip ediyoruz bundan şüphe yok. Filme gelince arkadaşlar bence filmde bir eksiklik göze çarpıyor zaten burada herkes kendince bulduğu eksikliği anlatmaya çalışmış. Bana göre mekanlar da sıkıntı var gibiydi. Dış mekan sahnelerin çoğunu olayın geçtiği gerçek yerde çekilmek istenmesi (Dunkerque, Nord, France) bende mekanlar 1940 ların değil de daha çok 1970 ler 80 ler hissi uyandırdı. Bence mekanlarda çok büyük sıkıntılar vardı. Bu da filmin içine girmenize engel oluyor ve filmdeki o duyguyu yakalayamıyorsunuz. Belki burada teknik bir hata yapılmış olabilir. Hatırlarsanız Troy filmi Çanakkale yerine Malta da çekilmişti ve bence de çok doğru bir karardı.
ÖZETLE : Filmde senaryo müzikler (Tabiki Usta Zimmer e şapka çıkarmak lazım yine) ve özellikle gerilim harikaydı. Aksiyon vasat mekanlar sınıfta kaldı diyebilirim...


default avatar
(87) -
Emsallerine nazaran kötü bir film olmuş. Er ryan ince kırmızı hat pasifik hızlı bir şekilde izleseydim bundan daha iyi zaman geçirirdim. Nolan in her yaptığı şaheser olacak diye birşey yok.
5


default avatar
(23) -
biri bana bu filmin altında Nolan'ın değilde başka bir yönetmenin imzası olsa 5ten fazla puan alacağını söyleyebilir mi? hiç sanmıyorum. Herkes nolan nolan nolan diye kılıflar giydirmeye çalışsa da hiçbir şeyi olmayan bir film. tek artısı var Nolan... ordan keseyide, eleştiriyi de, övgüyü de kotarmış. nereden tutsan elinde kalır ama dünya adaletsiz....
4


default avatar
(34) -
Filmi izlerken çok sıkıldım... Er Ryan'ı kurtarmak açılış sahnesi gibi bişey mi aradım bilemiyorum.. Sahneler de sanki eski zamanda geçmiyormuş gibi...
5


default avatar
(3) -
Kötü film değil ama beklentim daha yüksekti...


avatar
(30) -
görsel anlamda harika olsada konu anlamında gereksiz bir film olmuş. izlenmesede bişey kaybelmiyecek boş zaman filmi bence. kısaca hayal kırıklığı.
5


default avatar
(1) -
ingilizlerin nasıl korkup kaçtığını kahramanlığa dönüştüren gereksiz, zaman kaybı, yönetmeninin isminden dolayı fazlaca abartılmış sıradan bir film.
1

Cevaplar (1)
avatar
(63) -
Yorum olarak yazmayı düşündüğüm her şeyi yazmışsınız, aklın yolu bir, elinize sağlık...
7


-1
| Bildir


default avatar
(295) -
Yorumları okuduğumda genelde film hakkında olumlu görüşler belirtmişler saygı duyuyorum. sinemasever biri olarak ben maalesef bu yorumlara katılmıyorum. Nedeni ise epeydir beklediğim bu film beni hayal kırıklığına uğrattı. Daha açık söylemek gerekirse ortada bir savaş var uçaklar uçuyor gemiler vuruluyor bir sürü asker piyasada ama kim kiminle savaşıyor belli değil. Daha enteresanı denizin ortasında savaş var ortaya birden nerdeyse özel yatlar diyeceğimiz tekneler piyasaya çıkıyor seyirci olarak beni şaşırtıyor bir ara acaba PlayStation oyunumu oynanıyor diye insanın içinden geçmiyor değil. Bu nedenle beni tatmin etmeyen şahsi görüşüm olarak filme olumlu görüşde bulunamıyacağım.


avatar
(209) -
Beğendim diyemem beğenmedim de diyemem, Imdb puanı tamamen sürü psikolojisini yansıtıyor. Senarist ve yönetmen Nolan olmasa 5 puanı zor alırdı. Nolan söz konusu olduğu için ona yakışmamış bu film.
6


default avatar
(9) -
Bu film hakkında yorum yazmaya mecbur hissettim kendimi.
bir kere film çok yavaş ilerliyor.
amerikayı eleştiriyoruz ya amerikan propagandası diye bu da ingiliz propagandası olmuş.
oyunculuklar son derece sıkıcı ve inandırıcılıktan uzak. düşünün savaş ortamındasınız bombalar uçuşuyor.askerler aval aval bakıyor.
bütün film boyunca 3 avcı uçağı 1 bombardıman uçağı, 1-2 gemi, 1-2 uçak takip sahnesi var.
dunkirk abluka altında fakat binalarda bir tane kurşun izi yok. yepyeni. sokaklar tertemiz. zannedersiniz kumkapıdaki eski evlerin restore edilmiş hali.
yani demem o ki adamlar ufacık şeyleri parlatmayı çok iyi biliyor. şimdi "300 bin kişinin tahliyesi ufak bir şey mi?" .değil. ama o tahliyeyle ilgili en ufak bir şey hissedemedim.
artı bizim o kadar kahramanlıklarımızın olduğu savaşlar var. biz parlatamıyoruz.
ve bu filmin puanı imdb de 8.3 ise ayla filmi 10 üzerinden 10.


avatar
(115) -
Beklentilerin altında.Kötü denmez sahneler,geçişler güzel, hikayede ara sıra kopukluk yaşadım o biraz can sıkıcı oldu. İzlenebilir ama çok yüksek beklentileriniz olmasın tarihi güzel bir nolan filmi.
7


default avatar
(6) -
Umduğumu bulamadım açıkçası evde izlenir zaman geçirilir ancak ama o zamanda zor geçiyor..6/10
1


default avatar
(11) -
bu filmi nolan reis değil de başka bir yönetmen yönetseydi filmin yarısında çıkardınız.nolan reis bile filmi kurtarmış mı kurtaramamış mı hala muallaktayım.gereksiz bir film.


default avatar
(326) -
beklentimin altında kaldı
4


default avatar
(13) -
Sıkıcı bir film, kesinlikle bu puanı haketmiyor filmde 350.000 askerin nasıl böyle aciz duruma düşebileceğine tanık oluyorsunuz.


avatar
(87) -
filmi yoktan var etmişler. savaş filmi değil kaçış filmi ben beğenmedim
6


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Dunkirk
Dizi Altyazıları
Vikings (9,104) Supernatural (3,927) Mr. Robot (3,782) The Big Bang Theory (3,215) Game of Thrones (3,206) Gotham (2,991) Shameless (2,823) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,812) Arrow (2,759) The Flash (1,882)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017