Giriş Kayıt

Jurassic World: Yıkılmış Krallık (2018) Yorumlar


Jurassic World: Fallen Kingdom

Yorumlar (16)
avatar
(404) -
Sıradan bir hikaye olmasına rağmen yine de zevkle izleniyor. Jurassic Park serilerinden bir farkı yok ilk filme göre daha zayıf.


avatar
(95) -
Zayıf hikaye.Sinemada izlemenizi gerektirecek hiç bir şey yoktu bence.
6


avatar
(25) -
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(6) -
Sinemada izlemelik değil nerede 1993 deki jurassic park..gerçekten uykum geldı 1. seans iyiydi ama 2. seans bitmek bilmedi hikaye kötü oyunculuk vasat..ben dvd si çıkında alıp izleyin derim..herkese iyi bayramlar.


avatar
(56) -
Jurassic Park serisinde izlerken en çok zevk aldığım ikinci film bu oldu. İlk jurassic park filmi inanılmaz güzel konusuyla farklı deneyim yaşatıyordu ancak ondan sonra çıkan filmler birincinin kopyası olmaktan öteye gidememişti. Jurassic World'ün ilk filmi de neredeyse jurassic Park'ın aynısıydı. Nostalji olarak izlenecekse güzel gerisi tatsız. Bu film ise acımasızca eleştirilmiş. IMAX 3D olarak izledim. Görsel efektler çok başarılıydı. Bunun yanında konusu da gayet tatmin ediciydi. Ben verdiğim paranın karşılığını aldığımı düşündüm filmden sonra. Kötü yorumlara aldanmayın. Han Solo filmine de böyle yaptılar. Ancak film çok zevkliydi. Ne bekliyorlarsa sanki yıllar önce çıkan ilk star wars filmi gibi mi olacaktı? Bu film de öyle. Ne kadar uğraşsalar bile jurassic park filminin önüne geçemezler. Çünkü insanlar ilk defa o filmde dinozor fikriyle karşılaştılar. O filmden sonra gelen her film o filmin farklı bir versiyonu olabilir ancak. Her neyse eğer ilk jurassic park filmi gibi bir film bekliyorsanız izlemeyin ama seriye yakışır bir film olmuş.


Not: Michael Giacchino sevdiğim bir müzisyen ve bu filmde de müzikler harikaydı
7


default avatar
(6) -
her seri filmde olduğu gibi, bir sonraki bölüm vasat oluyor. beklentiniz çok yüksek olmasın.
6


default avatar
(66) -
Sinemada 3D izledim dün. Yani görsel efekt, kovalamaca, dinozor türleri, ayaklarının yürürken ki sesleri, gürlemeleri, gerilimin dozajı vs.. Bir Jurassic serisinde ne olması gerekiyorsa hepsi vardı. Devam filminin de geleceği sinyali ile bitirilmiş. Yani beklentileri karşılayarak bence seriye dahil oldu..
7


default avatar
(35) -
İlk film daha iyiydi. Efektler gayet güzeldi ancak yer yer sıkıldığım oldu. Evde izleseniz daha iyi ama illa izleyecekseniz 3D izlemeyin. 3D sahne olmadığı halde neden o iğrenç, karanlık ve göz yoran görüntüye bizi zorluyorlar anlamıyorum.
6


default avatar
(1) -
bir önceki tadı alamadık, hem görsel olarak hem de senaryo olarak
6


default avatar
(137) -
Bazı filmler vardır, sürekli benzer konular(alt metin) işlendiği için yeni filmler yavan gelir. Onun gibi bir hisse kapıldım bu filmde. Film bahane efektler şahane gibiydi. Dinoların tekrar görmek şahaneydi. En etkili sahne olarak bence de
Sürprizbozan: Göster
Karakterler zayıf, kalmış... Hikayenin bir mesajı bile yoktu hani
Sürprizbozan: Göster
. Saçma sapan bir şekilde sanki hiç sebep yokken olaylar başlamış gibiydi. ''Ayşegül_ ''ve herzaman ki gibi ''Denisilin'e'' katılıyorum. Ben çocukluk filmim diye gittim; pişman olmadım, ama gitmeseniz de olur türden. Birde film sanki çok karanlıktı veya benim gözlerde yaşlandı artık(real 3d de izledim)


default avatar
(45) -
Eleştiriler çok acımasız olmuş, film kötü değil. Evet kurgu olarak daha iyi olabilirdi ama yine de gayet güzel bir film. Ancak Spielberg'in Jurassic Park'ını bekliyorsanız tabi beğenmezsiniz. Aksiyonu, temposu ve görsel efektleri gayet güzel olan bir yapım olmuş. Bazı arkadaşların söylediğinin aksine, kesinlikle sinemada izlenmesi gerekiyor bence. Film bittikten sonra bir sahne daha var, yazıların bitmesini bekleyin. İyi seyirler.
8


avatar
(126) -
sıradan senaryo, kocaman yaratıklı, aksiyon bombardımanlı kötü bir çocuk filmi. para vermenize değmez.
3


avatar
(78) -
Hollywood artık kaliteli filmler üretemiyor kolay kolay. Bu film de ona çok güzel bir örnek. Sinemada verilen paraya yazık gerçekten de. Çok da tavsiye etmem izlemenizi.
5


avatar
 kurdele (3456) -
Aslında bana eski filmlere özenilmiş gibi geldi, karakterler, aralarındaki ilişki ve düştükleri durumlardan anlık komedi çıkarılmaya çalışılmış ama zayıf ve tekrara giren bir senaryo olmuş. En etkileyici sahne konusunda sevgili ‘Aysgegul_’ ile hemfikirim. Dinozor sahneleri gayet iyi yine amaç dino izlemekse bu yerine getirilmiş. Ya biz eski filmleri çok büyüttük gözümüzde ya da artık olay sadece efekt ve görsellik sanılıyor. Zaten yorum sayısı, filme olan ilgiyi yeterince gösteriyor. Sinemada değil ama nette çıkınca bir şans verin derim ben... İyi seyirler olsun.


default avatar
(1) -
Hayatımda ilk defa sinema'da film izlerken uyuya kaldım.Hikaye olarak çok kötüydü.Daha önce herhangi bir Jurassic park filmi izlemedim ve hakkında çok az bir bilgiye sahibim haliyle beklentim olabildiğince azdı.
Sürprizbozan: Göster
Görsel efektler gayet güzeldi özellikle dinozorların derilerine kadar özenle efekt yapılmıştı.Oyunculuk konusunda Chris Pratt dışında ortalamaydı.

Film hakkında daha ne denilebilir bilmiyorum hikaye bulundurmayan 2 saatlik bir görsel şölenden başka bir şey değil. 4/10
4


avatar
(184) -
Dinazorlu sahnelerin gerilimi fena değildi, görsellik muazzam; fakat hikaye çok kötüydü ve fazla zorlama olmuş ve işin suyunu çıkarmışlar bana kalırsa. Bir önceki film bundan çok daha iyiydi.

Zia ve Franklin'in hikayenin sırf bu karakterlere ihtiyaç duyulduğu için eklenmiş olduğu havası "bakın ben bunun için buradayım" der gibi bağırıyordu adeta. Bu karakterler zayıf ele alınmış. Hatta olmamış.

Hikâye iyi bir fikirle başladı "ne kadar vahşi de olsa canlıları ölüme terk etmemek."
Hatta en etkileyici sahne benim için
Sürprizbozan: Göster
kısımdır.
Sonra biz bu ideali alır da acaba nasıl suyunu çıkarırız diye çok kafa patlatmış olacaklar ki böyle bir hikaye akışıyla karşımıza çıkmışlar.
Devamı da gelecek gibi duruyor.
5


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Jurassic World: Fallen Kingdom
Dizi Altyazıları
Westworld (6,161) The Expanse (3,219) The 100 (2,866) La casa de papel (2,156) Colony (1,899) The Crossing (1,652) Luke Cage (1,526) Genius (1,383) 12 Monkeys (1,200) Vikings (1,155)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018