Giriş Kayıt

Vahşiler Firarda (2016) Yorumlar


Hunt for the Wilderpeople

Yorumlar (21)
avatar
(30) -
Muhteşem manzaralar ve çok güzel bir film.


avatar
(34) -
muhteşem orman maceralı ve çok film seyretmiş bir çocuk filmi.diğer filmlerden farklı ve çok keyifle izletiyor komediside cabası.ailece izleyebilirsiniz


avatar
(692) -
Sorunlu bir ergenin, koruyucu aileye geçince sihirli değnek değmişcesine değişimi gibi sıradan bir konu anlatılsa da içerdiği komedi sosu ile kesinlikle gülümsetmeyi başarıyor. Hele ki bir sahnede yapılan Yüzüklerin Efendisi göndermesinde kahkaha attım.

Absürt ögelerle daha da ilgi çekici olduğunu düşündüğüm film, enfes doğa manzaraları ile ayrı bir keyif sunuyor. Ancak gel gelelim ne oyunculuk ne yönetmenlik ne de senaryonun akışı üst düzey değil. Bu sebeple TA puanı tam yerinde buldum. Fazlasını hak ettiğini söyleyemem.
7


default avatar
(76) -
müthiş eğlenceli bir film, doğa manzaraları da harika
9


avatar
(320) -
fragmana aldanmayın, çok haşarı bir çocuk ve eğlenceli bir film bekliyordum ama beklediğim gibi çıkmadı, mekan çok güzel ama film vasat
5


avatar
(97) -
yeni zellanda manzarası görmek isteyen macera ve komedi ikilisini seven zaman kaybetmek istemeyen izleyicilerin tercihi,
ailecek izlenebilecek güzel bir yapım.
8


default avatar
(2) -
Uzun zamandır bekletiyordum doğru modda izlemek gerekir diye doğru zamanda izlediğimi düşünüyorum beni kopardı günün stresinden gayet güzel bir iş.
7


default avatar
(156) -
Yakut Kızın dediği gibi "Doğayı hisset." film oww harika falan değil eğlenceli can sıkıntısına iyi gelen basit ama güzel bir yapım
7


avatar
(110) -
Son zamanlarda ailece izlenecek filmler azaldı ama bu film yediden yetmişe seyredilebilecek sıcacık insanı saran konusu ile aldığı puanı fazlasıyla hak ediyor.. Dünyayı kurtaran, kurtarırken ortalığı darma duman eden süper kahramanlar yerine sıradan iki insanın korkularını,hayallerini ve üzüntülerini anlatan,anlatırken muhteşem tabiata boş boş bakmak yerine onunla başa çıkmaya,onu sevmeye odaklanan harika bir film olmuş.. Tavsiye ederim,tebessümle bitirin..
8


avatar
(13) -
Puanlara bakmayın... Yorumları okumayın... Sadece izleyin... Gözünüz bayram etsin diye, ruhunuz okşansın diye, asık suratlarınız gülümsesin diye... Yaşadıklarımız, bizi insan yapan özden daha mı değerlidir?
9


avatar
(379) -
Kara mizahla harmanlanmış, yer yer drama yer veren ama temelde dostluğa, iyiliğe, umuda dair keyifle izlenebilir bir film olmuş.
7


avatar
(3405) -
Puanı abartı kesinlikle ama ailecek izlenebilecek tatlı ve keyifli bir film... Velet tam bir baş belası... Bir göz atın derim ben. İyi seyirler olsun.


default avatar
(24) -
yönetmeni hindu asıllı oldugundandır puanının yüksekliği.Çok Mutlu 6 yeter

Cevaplar (2)
avatar
(1023) -
Yönetmen Taika Waititi'nin ressam olan babası Yeni Zelanda yerlisi (Maori) ve öğretmen olan annesi Avrupa kökenli Yahudi. Hindu değil!
8


2
| Bildir
default avatar
(24) -
LATİFE yaptım zaten Çok Mutlu hintlilerin her filmlerine IMDB de yuksek puan vermelerine gönderme yani...


3
| Bildir


avatar
(1023) -
Enfes Yeni Zelanda manzarasında yaşlı kurt oyuncu Sam Neill ve sevimli dombalak yerli ufaklığın katkılarıyla çoluk çocuk ailecek izlenebilecek eğlenceli bir yol filmi olmuş. Şu ana kadar gösterildiği film festivallerinde genellikle Seyirci ödüllerini toplamış. Belli ki 8 üzeri not şaşırtmış ama uzun vadede de 7 üzerinde kalacağını düşünüyorum. İlginç bulduklarım:
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(815) -
IMDB puanının oldukça abartılı olduğunu düşünüyorum!Vaktiniz varsa izleyin derim.
İyi seyirler...
5


avatar
(251) -
Bu işte bir iş var. 8,1 IMDB notunu hak edecek film, benim için başyapıttır. Az önce izlediğim film ise gayet sıradan bir filmdi. Peki ne oldu da bu notu aldı anlayamıyorum.
5


default avatar
(43) -
imdb'deki 8 puanı hak edecek bir film değil. Umarım yakında düşer. Bir film 8 puan aldıysa bittiğinde harikaydı ya dedirtecek bir kaç şey bırakmalı akılda. Bundan aklımda sadece formlarla ilgilli espri kaldı o kadar.
6


avatar
(255) -
Bana Wes Anderson'ın filmlerini hatırlattı yönetmenin tarzı. Hikaye, işleniş ve özellikle oyuncular oldukça başarılı. İnsanı sarıp sarmalayan sıcak hikayesi ile izleyici sürekli tebessüm ettiren bir yapım çıkmış ortaya. Şarkı seçimleri de gayet başarılı. Bu yılın izlemeye değer filmlerinden biri olarak görüyorum.
8


default avatar
(490) -
What We Do In The Shadows'un yönetmeni Taika Waititi'nin yeni işi Hunt For The Wilderpeople, hiçliğin ortasında yaşayan yaşlı bir çiftte yaşamaya başlayan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Ricky Baker adlı bu çocuk, bir süre sonra evden ayrılıp ormanın derinliklerinde kaybolur. Bir süre içerisinde de evde ona bakan huysuz amcası Hector onu bulur ve birlikte ormanda bir yolculuğa çıkarlar. Bu sırada da Hector ile Ricky'nin arkadaşlığı pekişecek, bir yandan da peşinde olan polislerden kaçacaklardır.

Açıkçası bu filmden hiçbir beklentim yoktu ve ortaya çıkan sonucun ne kadar başarılı olduğuna dair şaşırıp kaldım. Hunt For The Wilderpeople'ın oldukça başarılı bir tarzı var ve ben de buna bayıldım. Dram ile komedi arasındaki ince çizgiyi tutturmayı başarmış. Bu sayede de filmi izlerken kafanızı fazla yormadan eğleniyorsunuz, aynı zamanda da karakterlerle daha çok yakınlaşmış oluyorsunuz.

Ve şunu söylemem gerekir ki, Taika Waititi'nin yönettiği bu filmi, What We Do In The Shadows'dan daha çok sevdim. Çünkü bu film çok hızlı ilerliyor ve izlerken de hiç sıkmıyor. Buna muhteşem manzaraların ve başarılı oyunculukların katkısı da büyük.

Sam Neill'ın performansını bu filmde çok başarılı buldum. Jurassic Park'dan beri sürükleyici bir performansını gördüğümü hatırlamıyorum Neill'ın ama bu filmdeki performansını bir süre boyunca hatırlayacağım galiba. Karakterine tam uymuş.

Ayrıca Ricky'yi canlandıran genç oyuncu Julian Denniston'ın performansı da çok başarılıydı, özellikle de yaşını göz önünde bulundurursak. Denniston, samimi tarzıyla filme büyük miktarda enerji katmış, filmi daha eğlenceli bir hale getirmiş. Onu izlemekten büyük zevk aldım.

Filmin sadece şöyle bir eksi yanı var; Filmdeki bazı olayların gereğinden fazla hızlı veya yavaş geçilmesi ve o yaşanan olaylarla ilgili akıllarda soru işareti bırakılmasıydı. Bu her ne kadar büyük bir sorun olmasa da, filmi izlerken akıllara bazen takılıyor. Bu durum bazı dramatik sahnelerdeki dramatik tonu arttırmak için kullanılmış ve o sahneleri izlerken "evet, bu sahne gerçekten üzücüymüş de gelecek sahneye geçebilir miyiz acaba?" hissi uyandırıyor.

Ama genel anlamda Hunt For The Wilderpeople'ı izlerken çok keyif aldım. Seyirciyi yormayan, eğlenceli karakterleri ve değişik bir tona sahip, sımsıcak bir film. Tam da olması gerektiği gibi olmuş, ne eksik ne de fazla. Kesinlikle göz atmanızı öneririm, beklediğinizden daha fazlasını bulacağınıza eminim. İyi seyirler.

FİLMİN İYİ YANLARI:

+ Sam Neill ve Julian Dennison.

+ Manzaralar ve filmin içinde bulunduğu konsept.

+ Renkli yan karakterler.

+ Dramı ve komediyi çok iyi dengelemiş.

FİLMİN KÖTÜ YANLARI:

- Bazı sahnelerini gereksiz yere uzatıp kısaltabiliyor.

TOPLAM PUAN: 8.3/10
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Hunt for the Wilderpeople
Dizi Altyazıları
Westworld (16,936) La casa de papel (3,768) Supernatural (3,294) Into the Badlands (2,316) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,172) Krypton (2,131) Gotham (2,124) Arrow (1,692) The Big Bang Theory (1,673) Lucifer (1,609)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018