Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(53) -
Dizi güzel. İzlemesi eğlenceli. Gizem falan da olması daha ilgi çekici kılıyor. Bir de altyazı için çok beklemesek iyi olurdu.


default avatar
(14) -
En beğendiğim replik ''HELLO DEDECTİV'' vurgulu vurgulu söylemesi....
9


avatar
(91) -
"Herkes jazz sevmez, özellikle en iyi zamanları 1930-60 arasını." Bu diziyi sevmeyenlerinin yorumlarını okuduğumda çok şaşırdım önce, özellikle "Lauren German" daha az görünsün diyen şok etti beni. Sonra zevkler ve renkler tartışılmaz, böyle insanlarda var dünyada, saygı duymak lazım dedim içimden. Gülücük Lucifer'in kendini beğenmiş tavrı, espirileri bu dizinin markası. bir dakika düşün bir melek olarak cennetten atılmışsın. hemde baban tarafından. başka nasıl kafayı yemezdin. Bence az bile yapıyor. Kesinlikle başarılı bir dizi olmuş.
10


Yorumlar (125)
default avatar
(11) -
Eğlenceli ve keyif alarak takip ettiğim bir dizi, tavsiyemdir...
Ancak Lucifer veya bizim dilimizde şeytan epey yavan bir karakter olarak bırakılmış bence, cehennemin efendisi,olağan üstü güçler sahibi ama dünyadan ve insanlardan bihaber ortalıkta dolanıyor, yapabildiği sadece arzuladığın şey ne diye sormaktan ve arada gerçek yüzünü göstermekten ibaret. Biraz daha supernatural tarzı karakter olsaydı ve o olağandışı özelliklerini daha fazla kullanabilseydi bence daha gizemli ve ilgi çekici hale gelecekti...ama nedense bizimki polisçilik oynayıp duruyor. Neyse kaliteli dizi kıtlığında buna da şükür izlememize devam edelim demekten başka çare yok gibi..
8


default avatar
(82) -
İlk olarak bu dizi yapısal olarak yanlış,konun ve materyalin seçimi bana göre çok yanlış.Melekleri,şeyları bu tür bir tema üzerinde kurgulayıp kullanmak çok saçma ve sıkıcı bir seçim.

Bu kadar sevilmesi,iyiyorumlar almasını ve yüksek puan almasına şaşırdım doğrusu çünkü benim gibi düşünen kesimin az olduğunu gösteriyor.

Lucifer cehennemden kaçmış dünyaya geliyor;olay örgüsüne bakın dünyaya gelmiş fakat dünyadan bir haber gibi dolaşan bir melek,gelip dünyada bütün olaylara karışması kız,içki ve özellikle gelip polisçilik oynamaası gibi saçma bir kurgu benim hiç mi hiç hoşuma gitmedi doğrusu.Böyle yüksek bir şeyin bu şekilde basit kullanılması diziyi gülünç bir hale sokmuş.Ve bunun gibi daha bir sürü saçma ayrıntıların olması çok sıkıcı.Bu tür konuyu temeli ile alıpda kalıbıyla işleyebilecek bir dizi olmayacak sanırım.Buna benzer Supernaturalda bunun gibi fakat bundan iyiydi,dizi uzatçıkta uzattılar ve hiçbirşey işleyemez oldular.
3


avatar
(37) -
Beğenmedim malesef.. Sıkıcı.. Beklentim yüksekti, 1. Sezon 5. Bölüme kadar şans verdim.. Olmadı..
4


default avatar
(10) -
Bu diziyi izlemeyi bıraktım 3.sezon 2 bölümde sarmıyor artık dizi hep aynı tarz beklentim yüksekti karşılayamadı


avatar
(38) -
bu diziden çok büyük beklentim vardı, halen daha izlemeye devam etsem de çerezlik olarak devam ediyorum. beklentiye girmekten sıkıldım eğlencelik gidiyor sadece.


default avatar
(6) -
Çevirmen arkadaşım serzenişinde haklı. Tom Ellis'in motoru hiç soğumuyor. Çok dialog var.
Bası aksiyon dizilerini ingilizce seyredebiliyorum ama bu yemedi Gülücük
Tüm çevirmen arkadaşların ellerine sağlık. Büyük emek.
Nefis dizi umarım Supernatural gibi devam eder.


avatar
(26) -
Bu diziye başlarken çok daha iyi bir şey umuyordum ama yine de başlarda keyif almadım da diyemem ama 3.sezondur bir yere gelemedi hala.Tamam anlıyorum dizinin olayı bölüm bölüm işlenen olaylar ve arada değinilen ana konu. Tıpkı benzerleri gibi . Fakat 4-5 bölümde 1 bölüm ancak iyi diyebileceğimiz seviyede. Elde bu kadar malzeme varken bu kadar sönük gitmesi beni sezon sonu diziyi bırakıp bırakmama konusunda ciddi şekilde düşündürüyor.En azından bana hitap etmiyor artık.
7


avatar
(18) -
Bu sezon benim için son olacak galiba. Her ne kadar sıkılmasam da diziyi izlerken sanki daha çok akisyon istiyorum. Polisiye ile harcıyorlar diziyi. Bu dizi böyle gitmemeli bir kaç bölüm daha sabredebilirim artık en fazla. Her bölüm suçlu var yakalıyorlar bitiyor Hele o
Sürprizbozan: Göster
Umarım böyle devam etmez.
(03.sezon 08.bölüm için)
9


avatar
(56) -
Bu bölüm gerçektende muhteşemdi. Bölümü film yapsalar tam insanı ters köşeye yatıran film kategorisine girerdi. Ben bayıldım
(03.sezon 07.bölüm için)
10

Cevaplar (1)
avatar
(18) -
Ben çok anlamadım kısaca açıklayabilir misin ya son bölümü başta
Sürprizbozan: Göster
9


0
| Bildir


avatar
(31) -
Yayınlandığı günden beri takip ediyorum, Lucifer gibi bir karakterin ortalığı tozu dumana katması lazımdı biraz ciddiyet kazanmasını bekliyordum ama tam tersi işi tamamen eğlenceye vurdular.
7


avatar
(1) -
S03E06 daki vegasta şarkı söyleyen candy tam anlamıyla klipteki gibi giyinmesi büyük jest olmuş. Bu arada şarkının adı "Peggy lee - Fever" ve bu şarkıyı 1961
Sürprizbozan: Göster
10


default avatar
(14) -
En beğendiğim replik ''HELLO DEDECTİV'' vurgulu vurgulu söylemesi....
9


default avatar
(1) -
Dizi seyir zevki olarak gayet güzel.
(03.sezon 04.bölüm için)
9


default avatar
(30) -
Dizi ilk başından beri çok iyi gidiyor nazar değmesin. Ana karakterimiz de kendine bakıyor ve façası da iyice düzeldi. Ekran karizmasi bugüne kadar gördüğüm en iyi 3 dizi oyuncusudan biri, helal valla. Bu adamın geleceğini çok parlak görüyorum, oyunculuğu da 10 numara diziyi taşıması da...
10


avatar
(277) -
3. sezona da keyifle başladım.
Sürprizbozan: Göster
8

Cevaplar (2)
avatar
(37) -
Mazikeen canlandıran oyuncu doğum yaptığı için 3 sezona direk başlamadı.


4
| Bildir
avatar
(277) -
Teşekkürler bilgilendirme için
8


0
| Bildir


avatar
(39) -
Tom Ellis'in Lucifer karakteriyle adeta yükseldiği dizilerden birisi bence.
Eleştirel gözle bakarsak ;
Lauren German oynaması gerektirdiği düzeyde oynamış yani büyük beklentilere gerek yok. Dizinin high-endleri bence amanediel , maze ve elbette psikoloğumuz.. geri kalan karakterler sanki yan veya daha az öneme sahip gibi görünüyorlar.
9


avatar
(37) -
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(114) -
Çok geyik güzel bir dizi, bide başroldeki titektif hatun biraz oyuncu olsa zerk mimik... Azıcık [spoil]luciferden şüphelense kadın hiç hala mal gibi kadın. O kadar kurtarıyor onlarca seyden hiç sorgulamıyor[spoil] uzun lafın kısası biraz daha fantezi ve şüphe bekliyorum ama genelde CSI gibi dizilerden pek farklı değil


avatar
(28) -
beğenenlerin arka sokaklar izlediğine şüphelendiğim dizimsi bişey. vakit ve zaman kaybı
1


avatar
(48) -
Güzel bir vakit öldürme aracı.


avatar
(7) -
Supernatural gibi doğa üstü karakterlerden bahsediliyor gibi düşünülse de tam aksine epey eğlenceli ve birazda maceracı bir yapım. Diziyi izlerken insan 45'dk değilde 22'dk lık dizi izliyormuş hissine kapılıyor vakit geçirmeye birebir dizi.


default avatar
(82) -
Dizi iki sezondur senaryo ve müzikleriyle on numara olmayı hakediyor.Espriler zaten mükemmel her bölümde gülüyorum.Birde eğitici ve öğretici yanı var, bilmediğimiz yada yanlış bildiklerimizi bu dizi sayesinde öğrendik.Şeytan aslında tanrının oğluymuş ! Azrail ise kızıymış ! yani Şeytanın kızkardeşiymiş ! şaştım kaldım bu işe bakalım daha kimleri tanıyacağız .Merakla bekliyorum hangi bölümde kızkardeşi ve babası ortaya çıkacak ?..
10

Cevaplar (2)
avatar
(282) -
Diziyi bende çok beğeniyorum , eğleniyorum Luci karakterini çok güzel yansıtıyor. Ama fazla kaptırma istersen eğitici falan değil sonuçta gerçek şeytan uyarlaması değil dc vertigo ; lucifer cizgi romanı uyarlaması yani hayal ürünü ...
10


0
| Bildir
default avatar
(82) -
Biliyorum canım gerçek olmadığını gırgırına yazdım.Kim bilirki şeytanın azrailin cinsiyetini akrabalığını olacak şeymi.Sevgilerle.
10


0
| Bildir


avatar
(53) -
Dizi güzel. İzlemesi eğlenceli. Gizem falan da olması daha ilgi çekici kılıyor. Bir de altyazı için çok beklemesek iyi olurdu.


default avatar
(2) -
Lucifer Morningstar bildiğim kadarıyla DC çizgi roman karakteri olarak en güçlü 2. kişi. Ama buradaki fazla iyi bir şeytan Gülücük


default avatar
(8) -
Müzikler gercekten süper ve biraz daha gücü olsa daha iyi olurdu ama yine de espriler süper. Sarisin olmasi gereken Lucifer'i bile unutturmus bir Tom Ellis performansi yetiyor.
9


default avatar
(3) -
Supernatural'da Lucifer'ı tanıdıktan sonra bir şeytanı bu kadar severek izleyeceğimi hiç düşünmemiştim ama oyuncu kalitesi ve dizi müzikleri gerçekten diziyi insana sevdiriyor birde şu arkasokaklar modundan çıksalar efsaneler listesine adını yazdıracak ama her güzelin kusuru vardır deyip heyecanla yeni bölümlerini bekliyorum.


default avatar
(13) -
2-3 yıldır ana karakterlerin polislikle alakası olmayı hep FBI dedektif nypd karıştığını görüyorum kısaca örneği forever limitless olsa gerek. cidden bu durum can sıkmaya başladı ana karakterler farklı izlediğin diziyi birdaha izliyormuşsun gibi oluyor luciferdede aynı durum yaşanıyor. dc evrenin en güçlü ilk 3karakterinden biri sadece yüzünü değiştirip insanları manipule edebiliyor :d yüz göz efekti bana biraz sırıtıyor insan fazlasını bekliyor diziden bir beklentim yoktu ama çok basit kaldı 2sezon düzelir umuduyla izliyorum 2x6bölüme geldim ilk sezondan farkı yok dizi eğlenceli karakterimiz komik hazırcevap izletiyor sevdirtiyor ama artık birşeyler göstermesi lazım umarım ilerde polisiye saçmalığından kurtulur limitless foreverin iptal edilmesindeki en büyük etklerden biriydi bence.
4


default avatar
(10) -
konusu ne kadar sacma olsada izlemekten vazgecemiyorum
9


default avatar
(67) -
çok fazla ara verdiler


default avatar
(4) -
Yıllardir bir sürü dizi izledim ve izliyorum. Kesinlikle en iyi müziklere sahip dizi.
9


default avatar
(2) -
son zamanlarda eğlendiğim nadir zamanlar lucifer'ı izlediğim zamanlar. üzerine müzikleri de harika. açın izleyin.
9


avatar
(17) -
sizcede şeytan çok basit değilmi ? koskoca şeytan abi sadece akla girip beyinmi okuyor ? dizi güzel hoş ama polisiye den çıkamıyor kanımca.Ben şahsen lucifer'in dizide daha güçlü olmasını beklerdim
(01.sezon için)
7


avatar
(880) -
Çizgi Romandan esinlenilmiş harika bir yapım.Konusunu çok güzel işlemişler.Tom Ellis harika.Fakat her bölüm aynı gidiyor keske o konuda birsey yapabilseler.Bir tık daha fazla fantastik ögeler olsa daha iyi olur.Chloe Decker karakterinin aktörlüğü gerçekten çok zayıf.Dizinin en kötü yanı o aktrisin ROL YAPAMIYOR olması
5


avatar
(156) -
1.sezon da çok güzel gidyordu. Gizemi vardu.

2.sezon ise, gizemini yetirmiş, sıradan bir tv serisi haline döndü sanki.


default avatar
(121) -
lucifer ve chole ile ilgili
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(509) -
Aynı yıl içinde ikinci sezon.Hiç şikayetim yok doğrusu.Türkçe dublaj bile çıktı arada ancak Lucifer yani Tom Ellis in aksanıyla izlemek apayrı bir keyif.
9


default avatar
(18) -
mükemmel bir dizi..
10


default avatar
(101) -
yuppi yeni sezon başladı Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu Tom Hellis bu karakter için gerçekten muhteşem seçim olmuş
10


avatar
(91) -
"Herkes jazz sevmez, özellikle en iyi zamanları 1930-60 arasını." Bu diziyi sevmeyenlerinin yorumlarını okuduğumda çok şaşırdım önce, özellikle "Lauren German" daha az görünsün diyen şok etti beni. Sonra zevkler ve renkler tartışılmaz, böyle insanlarda var dünyada, saygı duymak lazım dedim içimden. Gülücük Lucifer'in kendini beğenmiş tavrı, espirileri bu dizinin markası. bir dakika düşün bir melek olarak cennetten atılmışsın. hemde baban tarafından. başka nasıl kafayı yemezdin. Bence az bile yapıyor. Kesinlikle başarılı bir dizi olmuş.
10


avatar
(91) -
Nihayet başladı sezon çevirmenlere kolay gelsin ellerine sağlık şimdiden
10


default avatar
(6) -
Bu çocugun oyunculuguna bayıldım inşallah bozmazlar ve devam ederler 5.bölümdür güzel gidiyor.Tidektif(dedektif) Gülücük


avatar
(269) -
2.Sezonun başlamasına az kalmışken. 2.sezonda tek istediğim Chloe Decker(Lauren German) karakterini görmemek yada daha az görmek inş bu dileğim kabul olur Çok Mutlu yoksa valla 2.sezonu devam ederse diğer sezonları izlemeyi erteleyeceğim.
5


avatar
(269) -
Dizinin adı lucifer ama gel gelelim içeriği tamamen diğer dedektiflik dizilerinin aynı.Başka bi nokta ise amerikan dizilerine yeni giriş yaptıysanız ve işin polisiye kısmına sadece arka sokaklar v.b dizilerden aşinaysanız bu dizi size kesinlikle 10/10 gelecektir.Diğer bir nokta ise efsane denecek dizilerden tat aldıysanız örnek vermek gerekirse the wire yada breaking bad v.b gibi bu diziyi izlerken yaşayacağınız bazı duygular şöyle olabilir;Eğer keyfiniz yoksa izlerken lucifer'ın çok konuşması,kibri ve saçma espirileriyle keyfinizi daha da kaçırabilir.Dedim ya efsanelerden tat almışssanız konu ve hikayenin basitliğide biraz tat kaçırabilir.Dizi geneli için son eklemek istediğim çok hızlı gelişiyor herşey 1.sezon tamamen biribini tekrarlayan bölümlerden ibaret sanki 1.sezonda işin dedektiflik ksımını biraz daha kısa tutsalarmış diye geçirdim içimden.Dizinin tek artı yanı çok fazla yakın çekim yok örneğin bazı dizilerde bazen sadece kafa izliyorsun oyuncunun giydiği kıyafet yada el hareketleri bile gözükmüyor.Neyseki allahtan bu lucifer da öyle çok fazla kafa seyretmiyoz.
5


default avatar
(78) -
Ve bu dizide tarih oldu galiba


avatar
(145) -
Herkesin aksine başrol bana çok itici geliyor senaryo da oyle dudak uçuklatan cinsten değil her bölüm ayrı hikaye mantığını da hiç sevemedim zaten
1


avatar
(39) -
Şeytanı sevdirecekler bize resmen Gülücük Aslında bazı noktalarda insanların hataları başkalarına yıkma çabasını çok iyi yansıtıyor. Son bölümlerde dizinin ekseni biraz değişti tam zamanında senaristler el attı olaya. Dizi çok başarılı. Tom Ellis de çok iyi ancak Psikolog hanım Linda'yı da Maze'ide pas geçmeyelim. İşin içine çok iyi gizem kattılar. Chloe de sır nedir büyük merak konusu Gülücük Listemi her perşembe kontrol ederim hep önceliğimi Lucifer alır. Esprileri çok yerinde ve gayet ince Gülücük Ama şeytan biraz daha çakal ya da akıllı olmalı. Güzel güzel!
10


default avatar
(37) -
her bölümü sabırsızlıkla bekliyorum...
9


default avatar
(8) -
Espri kalitesi iyi olanlar geçen çoğu espriyi anlar ve o zaman farkına varır çok güzel dizi
9


avatar
(31) -
Zaman kaybı, artık eskisi gibi dizi yapamıyor amerikalılar, konular hep aynı uçan kaçan
5


default avatar
(1) -
Sadece Lucifer için izlediğim doğrudur Gülücük))
8


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018