Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(10) -
Herşeyiyle keyifli bir filmdi
9


avatar
(815) -
Senaryosuyla ve oyuncuları ile izlenmeyi hak eden bir filim olmuş. Özellikle finale giden yolda herşey değişiyor. İzlemenizi tavsiye ederim,
Gerçekten farklı bir anlatım olmuş.
8


default avatar
(75) -
2017 Oscar ödül töreninde Yabancı Dilde En İyi Filmlere aday olacagina eminim. Hatta ödülü kazanacak potansiyele sahip bir film.
9


Yorumlar (45)
avatar
(31) -
Güney Koreli auteur yönetmen Park Chan-wook’a 2016 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye adaylığı getiren Hizmetçi, 1930’larda Japon işgali altındaki Kore’de geçen bir erotik gerilim. Filmde zengin, genç bir Japon kadın, onu kandırıp zenginliğini ele geçirmeye çalışan Koreli bir adam ve adamın tuttuğu Koreli hizmetçi arasındaki entrika dolu ilişkilere tanık oluyoruz. Hizmetçi, sürükleyici olay örgüsü içinde izleyiciyi her an şaşırtan, kıvrak zekalı yönetmenliğin ve üstün bir estetik anlayışın öne çıktığı bir şölen sunuyor.


avatar
 kurdele (496) -
Hikayesi kurgusu ve estetik sahneleri ile farklı gibi dursa da, öyle çokta esprisi olmayan sıradan bir film.Tamam senaryo kusursuz oyunculuklar ve müzikler güzel ama öyle inanılmaz muhteşem gibi diyerek abartmayalım ayrıca ailece izlenmeyecek kadar gereksiz erotik sahneler ve diyaloglar içeren vasat bir entrika hikayesi.Kesin izlemek istiyorum diyen kişilere sabır diliyorum..


default avatar
(64) -
çok güzel bir filmdi. Başlarda biraz sıkar gibi olsada yorumları görüp devam edeyim dedim. Iyi ki de bitirmişim. Kurgu, oyunculuk, mekanlar hepsi çok güzeldi. Cinsellik biraz daha azaltılabilirdi ancak 'love' filminde ki dumura da uğratmadı. Ailecek izlemeyin....
8


default avatar
(14) -
Ağır +18 bir film(Direk erotik). Konu ve işleniş 3 ana karakterin gözünden 3 bölümde işleniyor. Kurgusu güzel olmuş ama cinsellik çok ön planda kalmış ve bazı cinsel sahneler çok uzatılmış dozunda bırakılabilirdi. Cinsel sahneler çok uzun olmasa iyi puan verirdim ama genç izleyici tarafından puanı yükseltilmiş.
1

Cevaplar (1)
default avatar
(57) -
Cinselliğe karşı bir tepkiniz olmuş. Yemek yemek, su içmek, konuşmak kadar doğal birşey cinsellik. Bir insanın hayatında bunların hepsi de var. Genç izleyici olduğunu nasıl anladınız? Ben 53 yasındayım mesela bende yüksek oy vereceğim. Tabulardan kurtulun artık..


0
| Bildir


avatar
(31) -
çoook güzeldi.
8


avatar
(34) -
çok güzel bir hikaye anlatımıda muhteşem ailenizle izlmeyin.


avatar
(103) -
Öncelikle söylemek gerek; Lars Von Trier'ın estetikten yoksun iğrenç pornografisini beğenenlerin hazzetmeyeceği bir film. Yönetmenin ismine bakınca insan zaten vasatın epey üstünde bir seyir bekliyor ki bu da beni hayal kırıklığına uğratmadı. Kurgusu, senaryosu, sanat tasarımı, kamera açılarıyla kusursuz bir film. Her ay bunun ayarında bir film izleyebilsek keşke ama yılda bir kaç tane ya çıkıyor ya da çıkmıyor ne yazık ki. Her tarafından estetik akan, az bulunur cinsten bir gerilim.
10


default avatar
(1) -
Filmde o kadar saçma sapan hatalar var ki hangi birini sayalım.
Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (2)
default avatar
(15) -
2,5 saatiniz boşa gitmiş gerçekten. Ama bu filmin suçu değil, sizin...
10


3
| Bildir
avatar
(206) -
@gregory bu konuda haklı sevgili @papillon1907. Ben bir gezgin şövalye olarak.bu filmi çok beğendim mesela.
8


1
| Bildir


avatar
(91) -
Filmin en iyi yanı kurgusu. Aynı olayları farklı karakterlerin gözüyle görüp sıkılmıyoruz. Karakterlerin geçmişlerine geri dönüşler sayesinde senaryoda herhangi bir boşluğun önüne geçilmiş. Sevişme sahnelerine gelince ; bir çok şeyden mahrum olan iki kadının arasındaki aşkı anlatmak için verilmeydi -bazıları için abartılı olabilir tabi- , sürekli erkek egemenliği ve erkek fantezileri arasında sıkışan iki kadının kendilerine özgü bir şekilde fanteziler yaratması bir nevi ' yeter artık sizi mutlu etmek için katlandıklarımız' şeklinde bir isyan olarak görüyorum.
Tekrar tekrar izlemeyle sanatsal olarak kullanılan metaforları bulmak mümkün belki o zaman filmi daha çok beğenirim. Bir handikap da Oldboy gibi bir yapımdan sonra aynı mükemmellikte bir film yaratmanın zor olması.
8


avatar
(1233) -
Bi cesaret edip 144dk izledim..o kadar uzun olmasına rağmen daha sürse daha da izlerdim Gülücük)
8


avatar
(692) -
Ailece İZLENMEZ!

Filmin konusuna dair hiçbir yorum okumaksızın izlemeye koyulduğum için olsa gerek karşıma çıkan senaryo beni afallattı. Üç bölüme ayrılan filmde her bölümün farklı bir karakterin gözünden aynı olayı ele alışı oldukça iyi işlenmiş idi. Bu kesinlikle yönetmenliktir, ustalıktır.

Gel gelelim bu kadar cinsellik gerekli miydi? sorusuna cevap vermekte zorlanıyorum. Şahsi fikrim; İhtiyar adamın müstehcen hikayelerini illa fiiliyata dökmeleri gerekmezdi. Hele sonda ki "rüzgarsız havada çalan çanlar" işin tamamen adult boyut kazandığı noktası idi.

Beğendim mi beğenmedim mi bilemiyorum, senaryonun işlenişi ve baş rol performansı üst düzey idi ancak 8+ puanları hak ettiğini düşünmüyorum.
7


avatar
(1550) -
Neden?

Filmin neden beğenildiği sanırım az bir sorunsal barındırıyor. Biraz dayatma biraz da içinde geçen kendine özgü anlatım bunda etkin bir durum. Belirtmem gerek filmi pek beğenmedim. Ha sakın yanlış anlaşılmasın içinde geçen sahnelerden değil yani anlatım yönü biraz yoruyor ve film bir yerden sonra hızlı geçsin de sonunu görelime dönüyor. Ailecek izlemenizi önermem aslında bir sorun yok ama ülke standartları gereği izlemeyin. İçerisi ağır cinsel anlatım barındırıyor. Sakın bir erotiklik de beklemeyin. Sanatsal cinsellik diyelim buna. Aldığı puana göre izlediğim en olumsuz filmlerden biri oldu bu yapım. 8 küsür puan alıyorsun ama bu mu yani dedirtti açıkcası. Ha içindeki felsefeyi sevdim ama buna sinematik açıdan bakarsak eksik deriz. Biraz kendi anlatımına sıkışmış gibi geldi. Karakterlerin arasındaki geçiş daha dramatik olmalıydı. Ataerkil yapıya karşı bir direniş gibi görülebilir. Bu mantık şu yüzyılda gerekli olsa da filmi beğenmedim millet. Kızmayın bana.

İyi seyirler.
Saygılar
6


avatar
(139) -
İhtiyar adamlar müstehcen kitaplarda ki hoyrat hikayelerle can bulurken , bizim tutkulu kadınlarımız çanlarını çala çala güzel ufuklara açılırlar .. Erkek egosu ve duyarsızlığıyla taşlaşan kadınların , kitapları canlandırması nasıl da mükemmel Gülücük Kadının kadına bağlılığı , güveni ve tutkusu ne kadar zarif işlenmiş ..
8


avatar
(495) -
İhtiyar delikanlıdan beri Park'ı takip ederim,kesinlikle anlatım tarzı olarak çoğu yönetmenden bir gömlek üstün...senaryoları orjinal,başta bayağı bir sağlam başladı,tempo muazzamdı,ortalara doğru bi tökezledi ama finale kadar muhteşem devam etti ama final kısmı bence tam kıvamında değildi...daha başka bir son aklımdan geçti ne yalan söyleyim...yine şanına yakışır bir film yapmış Park,dikkat ailecek izlenmez uyarim...
8


avatar
(42) -
bu filmi seveni çok sever sevmeyeni hiç sevmez öyle bıçak sırtı bir film.bana göre şiir gibiydi anlatımı,her karesi görsel şölendi.zekice kurgulanmış bir film.yönetmeni tartışılmaz.. sevenleri kesinlikle izlemeli.ayrıca müzikleri şahane
8


default avatar
(183) -
Sonuna kadar izledim, başta bazı saçmalıklar dikkatinizi çekse de sonunu getirirseniz biraz anlam kazanıyor.
6


avatar
(396) -
Hikayesi kurgusu ve estetik sahneleri ile farklı gibi dursa da, çok esprisi olmayan sıradan bir film. Senaryo kusursuz oyunculuklar, müzik ve sinematografi inanılmaz falan diyerek abartmayalım. Film ailece izlenmeyecek kadar gereksiz erotik sahneler ve diyaloglar içeren vasat bir entrika hikayesi. Adam Oldboy'ı çektiği diye entel dantel takımı anında filmi göklere taşıyor. Geçiniz.


avatar
(217) -
Süprizlerle dolu bir film..Özellikle filmin sonundaki müziğe bayıldım Gülücük
8


avatar
(1199) -
Bence bu yılın en çarpıcı filmi. Her yönüyle çok başarılı buldum. Bu film izlenir. Benden tavsiye. Şok üstüne şok yaşatıyor. Çekimler, kurgu, hikaye çok başarılı. Diğer arkadaşların da dediği gibi erotik sahneler olduğu için filmi kiminle izlediğinize dikkat edin. Bu lafı kullanmayı sevmem ama " manyak" bir filmdi yani çok farklıydı, beni dumur etti.
9


avatar
(120) -
Senaryosu çok güzel. 3 bölüm olarak tek filmde çekilmiş. Çekim şekli, The Affair'i andırıyor. Konusu güzel, bazı sahneler de... Ama ailece izlenecek bir film değil. Filmin her bölümü kendince çok güzel. Türünün iy filmlerinden ama Oldboy'la uzaktan yakından ilgisi yok. Notum 3/10
3


avatar
(159) -
Sarah Waters'ın romanından uyarlanan 2005 yılında 3 bölümlük televizyon serisi çekilmişti. Fingersmith, kusursuz bir seri örneğiydi. Hizmetçi ise, kusursuz bir ürünün üstüne nasıl çıkarılabilir'in en iyi örneği, yönetmenlik ve oyunculuklar harika.
Filmin bize verdiği temel mesajı, kadınların ve erkeklerin arasındaki net farkı gözler önüne seriyor. Erkekler cinselliği, kadınlar ise, özgürlüğü temsil ediyor.
Ama filmi ailenizle seyretmeyin!


default avatar
(18) -
Kötü izleyici yorumlarına aldırmayınız zira Cannes Film Festivali de dahil birçok yerde öve öve göklere çıkarılmış bir filmdir. Ki haklılardır da. Son zamanların en iyi erotik/gerilim filmidir. Profesyonel eleştirmenler tarafından yılın en iyi filmleri arasında gösterilmektedir.
10


avatar
(13) -
Çok güzel kareler, iyi oyunculuklar, harikulade atmosfer bir de senaryo (keşke puzzle'ı biraz daha zor olabilseydi, kusursuz olurdu). Mutlaka izleyin fakat yanınızda çocuklar olmasın...
8


avatar
(50) -
abartılı puan verilmiş. bence vasat bir uzakdoğu filmi. erotik sahneler bile renklendirememiş filmi.
6


avatar
(815) -
Senaryosuyla ve oyuncuları ile izlenmeyi hak eden bir filim olmuş. Özellikle finale giden yolda herşey değişiyor. İzlemenizi tavsiye ederim,
Gerçekten farklı bir anlatım olmuş.
8


default avatar
(55) -
Mükemmel bir film ,tam bir başyapıt tek 10 puan yetmez 10-10-10
10


default avatar
(47) -
Ailecek izlenecek sımsıcak bir filmdi... Çok Mutlu
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (1)
avatar
(815) -
Sürprizbozan: Göster
8


2
| Bildir


default avatar
(1666) -
Sahneleri özenle çekilmiş , iyi oyunculuklarla bezenmiş , kurgusu mükemmel izlenesi bir film....
9


avatar
(251) -
Bu filmi oldboy gibi bir efsaneyle kıyaslamayı bir kenara bırakın, aldığı puan bile inanılmaz gülünç. Son zamanlarda IMDB'nin heklendiğini düşünür oldum.

Filme gelecek olursak bir arkadaşın da dediği gibi +18 kategorisinde değerlendirilebilecek bir yapım. Ayrıca senaryo hem kopuk, hem de seyirciyi yoran bir anlatımı var. Ama arşivlik bir film asla değil.
4


default avatar
(15) -
Anlasılan bu film için yorum yapanlar ekseri erkek. Yorumlara bakarak izledim, Uzakdoğu yapımlarını sevmeme ragmen yorumlardaki hayranlıga sayan birsey göremedm. Ne arsıvlık nede yeniden izlemelik,izlenmesede olur.
3


default avatar
(75) -
2017 Oscar ödül töreninde Yabancı Dilde En İyi Filmlere aday olacagina eminim. Hatta ödülü kazanacak potansiyele sahip bir film.
9

Cevaplar (2)
avatar
(1189) -
O kadar emin olmayın bence; çünkü Güney Kore'nin 2017 Oscar Ödülleri için Yabancı dilde en iyi Film Adayı'nın "The Age of Shadows" olacağı Eylül ayında açıklanmıştı. Gülücük
8


1
| Bildir
default avatar
(75) -
Bilmiyordum Gülücük The Age of Shadows u izlemedim ama bu filmle cok iddiali olabilirlerdi. Bilgi icin tesekkürler gri72
9


1
| Bildir


avatar
(3099) -
Sürprizbozan: Göster


Film hizmetçi olarak geldiği evde hanımına bağlanan bir kadını anlatıyor. Araya katılan enişte ve servet avcısı filmin özüne dokunmuyor.


Moderatör: Yorumunuz "Ailece izlenmez" dediğiniz için değil, filmle alakalı hiçbir şey yazmadığınız, sadece "Ailece izlenmez" yazdığınız için silinmiştir. Film hakkındaki yorumunuza ek olarak "Ailece izlenmez" fikrinizi not düşseydiniz yorumunuz silinmezdi. Sırf "Ailece izlenmez" görüşünüzden dolayı yorumunuz silimiş olsa, sizin tüm yorumlarınızı silmemiz gerekir, değil mi?
4


avatar
(1189) -
Ünlü İngiliz yazar Sarah Waters'ın 2002'de yayımlanan Fingersmith adlı romanı; 2005 yılında aynı adla BBC'de 3 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanmıştı. Ah-ga-ssi, bu romanın/dizinin Güney Kore versiyonu yani Remake...

Filme gelirsek; Oyunculukların üst düzey olduğu, zekice kurgulanmış bir senaryoya sahip ve yetişkinlere yönelik bu yapımı izlerken 144 dakikanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor bile.

Son zamanların en iyi filmi bence
8

Cevaplar (1)
default avatar
(18) -
Film romandan uyarlama sadece, diziyle alakası yok. Diziyi izleseydiniz anlardınız zaten, oldukça farklı yanları var. Remake değil yani...
10


3
| Bildir


default avatar
(61) -
Kaliteli bir yapım. Spoiler vermemek için filmin konusuna girmeyeceğim. Sadece başlarda biraz tempo düşük sayılabilir.
8


avatar
(10) -
Herşeyiyle keyifli bir filmdi
9


default avatar
(14) -
iyi film. sıkılmadan geçiyor 2 buçuk saat. abartı olmadan erotizm mevcut. yine de aile için uygun değil.
8


default avatar
(15) -
Oldboy'u seven bu filmi de sever bence.
7


avatar
(226) -
Zekice kurgulanmış bir senaryo + muhteşem oyunculuk = Maxiumum keyif.

Şu güney kore filmlerinin en sevdiğim yanı daha önce hiç işlenmemiş senaryolar üretip film çekmeleri olmuştur.. Film düşündüren, duygulandıran, keyiflendiren, heyecanlandıran ve tahrik eden enteresan bir yapım. Filmi dikkatle izlemenizi tavsiye ederim. Jung-woo Ha'nın performansıda cidden yerindeydi.
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Ah-ga-ssi
Dizi Altyazıları
Westworld (18,286) La casa de papel (3,627) Into the Badlands (2,716) The Flash (2,691) Supernatural (2,452) Legion (2,451) Krypton (2,261) Fear the Walking Dead (1,987) The Big Bang Theory (1,733) The 100 (1,710)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018