Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(3) -
Mükemmel bir film, eksikleri var tabiki ama izlerken sizi alıp götürüyor. Yeri geliyor kızıyor, yeri geliyor gülüyorsunuz. Gelişime meraklı herkesin çok zevk alacağını düşünüyorum.
9


avatar
(18) -
Yalnız özet ile pek uyuşmuyor daha doğrusu uzaktan yakından alakası yok ama oldukça güzel bir film. Sonlarına doğru hafif 1-2 damla göz yaşı dökebilirsiniz.
8


avatar
(28) -
harika bi film izleyin izlettirin...
10


Yorumlar (79)
default avatar
(2) -
Abartıldığı kadar iyi. Sadece hangi ruh hali ve hangi yaşta izlediğiniz çok önemli. Bizim gibi, yapay olan her şeyden olabildiğince çocuğunu uzak tutmaya çalışan bir aileyseniz; Abartıldığından da iyi Gülücük

En küçük kız efsane.
9


avatar
(63) -
sistemin dayattığı ve kabulünü mecbur bıraktığı her kavramı ve ahlaki değeri yerden yere vuran bir film. bir başyapıt olmasa da izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.
6


avatar
(206) -
Geçenlerde bir arkadaşım geldi "sinematografi" sözcüğünün dilime çok dolandığından dem vurdu. Güya her eleştiriye o sözcüğü kullanarak başlıyormuşum. Sinema eleştirisi yaparken peyzaj mı konuşsaydım dedim ben de. Her neyse, bu sözlerim her eleştirimi okuyan arkadaşımın yüzünde bir tebessüm oluşması içindi. Asıl konuya dönecek olursak, filmde anlatılmaya çalışan demeyeceğim, keza mesajı oldukça açık, çoğumuzun arzuladığı ancak bir türlü pratiğe geçiremediği ve nihayetinde teoride kalan şeylerin hayata geçirilmesiyle insanoğlunun nelerle karşılaşılabileceğini göstermek. Öte yandan bu filmde bana göre "neye göre donanımlı bireyler olunur" sorusunun cevabını alabiliyoruz. En azından benim düşüncelerimle paralel olarak ilerlediğini gördüm birkaç yer dışında. Bu birkaç yerden kastım ise, norma aykırı davranışların ölçülü olarak gerçekleştirilmesi. Aksi halde insanlar tarafından davranışları garipsenebileceğinden, bireyi bunalıma (burayı farklı şekillerde doldurabiliriz) sürükleyebilir. Sonuç olarak, izlenmesi gereken güzel bir film olmuş.
8


avatar
(156) -
Eğitimden ekonomiye, ailede beşeri ilişkilerden tutun üretilen zararlı yiyeceklere kadar bir çok konuda eleştiriler barındıran güzel bir film. İşlenişi ve oyunculuklar de gayet güzel. V.Mortensen rolün hakkını fazlasıyla vermiş.
Fakat! mantıklı düşünmek gerekirse filmde "doğru" olarak yansıtılan ve yozlaşmış toplumdan uzaklaşıp "doğru"yu bulmuş gibi bulunan bu ailenin yaşadığı özellikle sosyalliği reddediş boyutunda olduğundan çok realistik değil. Söylenecek çok fazla şey var bu filmle alakalı ama istenilen de bu sanırım.
Aksi taktirde bu filmi çekenler de prodüksiyonu yapanlar da milyon dolarlık kameralarını veya Hollywood'un ışıltısını ya da oyunculuğu bırakıp maaile dağa taşa yerleşmiyorlar.
7


avatar
(1550) -
Çocuk: Baba kola nedir?
Baba: Zehirli su.

Aldığı puanı sonuna kadar hak eden bir film var karşımızda. Konusunu bilmeden izlemek ayrı bir etki bıraktı bende. Tabi sadece bir film herkesin beğendiği ve istediği bir yaşamı kimsenin yapmaması da ayrı bir eleştiri doğrusu. Filmle ilgili en sevdiğim şeyse dayatılan o kalıp kültürün ne derece yıkılması gerektiği gerçekliği. Dinlerin ırkların ya da işte tüm dünya düzeninin ne derece boş olduğunu iyi anlatıyor yapım. Oyuncular da etkili olunca film sizlerde güzel kalıcı bir etki bırakıyor. İnto The Wild filmini anımsadım her an. Ders niyetinde tatlı bir film işte. Pişman olmayacaksın.

İzle, izlettir.
Saygılar
8


default avatar
(28) -
Alternatif yaşam biçimlerine farklı bir bakış açısı getirmiş. 8/10
8


avatar
(412) -
Kesinlikle farklı bir filmdi. Hippi hayatı yaşayan bir ailenin hikayesi anlatılan. Anneleri bir psikolojik hastalık nedeniyle intihar edince aile cenaze töreni için ormandan şehire yolculuk edecektir. Filmdeki dram kendini hisettiriyordu, ailenin yaşam ve düşünce tarzı film boyunca önümüze serildi. Kendinizi daha çok özgürleştirebilmemiz için ne yapabiliriz sorusunu sorarken buluyorsunuz. Film herşeyi, belki de doğal bulduğumuz şeyler, sorguluyor. Evet, idealizmde aşırılık oluyor, her durumu tasvip etmek durumunda değiliz ve insanın sosyolojik olarak başka insanlara ihtiyacı olduğunu da unutmamak gerek. Filmden 'Little Miss Sunshine' tadı aldım, zira film daha çok bir yol ve kendini bulma filmi. Bu ara hippilerin yaşama tarzının tam zıtını benimsiyorum. Ancak her türlü köleleştirmelere de karşıyım.
7


default avatar
(92) -
ders niteliğinde bir film!
9


avatar
(115) -
izlenir ama abartıldığı kadar iyi değil..
6


default avatar
(11) -
Bu kadar kalbe işleyen, nitelikli bir filmi uzun zamandır izlemiyorum,işte bu sinemanın büyüsü.
9


avatar
(15) -
İdealimdeki eğitim tarzı ve yaşam biçimi. 1-2 küçük +18 sahne olmasaydı harika aile filmi olmasının yanında çocuklar için cesaret verici kalıcı bir yapım olabilirdi. Aile bireylerinin birbirine sevgisi ve bağlılığı gerçek üstü güzel.
8


avatar
(197) -
global köleliği kabullenmeyen insanlar için güzel film
8


default avatar
(13) -
Izleyin izlettirin insanlik icin hala umut var , hala guzel olan seyler var.


default avatar
(76) -
Çok değişik bir tadı var izlerken gülümsedim ve mutlu hissettirdi. Çocuklar zehir gibi maşallah izleyin mutlaka Gülücük
7


avatar
(47) -
Konusu sıra dışı, verdiği mesajlar ve oyunculuklar da iyi. İzlenmeli
8


avatar
(472) -
"Modern yaşam" ve "doğal yaşam" arasındaki çatışmayı hem kapitalist düzen hem de din eleştirisiyle harmanlayarak oldukça keskin bir dille anlatan filmde özellikle ABD'de yaygın olan evde eğitim sisteminin tabiri caizse suyunu çıkarmış bir babanın kaçınılmaz olan gerçeklerle yüzyüze geldiğinde yaşadığı zorluğu, herşeyi kitaplardan öğrenen ve teoride herşeyi bilen ancak sosyal hayat ve insan ilişkileri konusunda hiçbir bilgi ve tecrübeleri olmayan 6 çocuğun bunlar karşısında nasıl bocaladıklarını izliyoruz. Her iki yaşam şeklinin de artıları ve eksileri var muhakkak ve film bize bunu çok net bir biçimde ve taraf tutmadan gösteriyor.
Sürprizbozan: Göster
Ben hem senaryoyu hem de tüm oyunculukları çok beğendim. İzleyiniz efendim.
8


default avatar
(98) -
Günümüz dünyasında bir çok şeyi eksik yaşıyoruz.. Çok güzel anlatılmış. Mutlaka izleyin
9


avatar
(5) -
Spoiler yok. Gülücük

Doğal yaşam bilgisi + Kitaplar yani Beşeri bilgi + Sosyal yaşam.

Film bu saydığım üçlemenin sosyal bir varlık olan insanın yani bizim hayatımızdaki yerinin ne kadar önemli olduğunu ve hepsinden birer parça ve mükemmel bir denge ile taşımamızın gereğini anlamamı sağladı. Yaşamımızı konforlu ve mutlu bir şekilde sürdürmek istiyorsak bu üçlemeyi çok iyi bir şekilde bünyemizde barındırmamız gerekiyor. Filmde bunlardan birinin eksikliğinin insanlar üzerindeki olumsuz etkilerini rahatça göz önüne sermiş.

Sakin bir akışta seyreden bu filmi, bazı şeyleri çok derinlemesine inmeden de olsa sorgulamamıza yardımcı olacağından kahve eşliğinde ve mümkünse bu tarz şeylere beraber kafa yorabileceğiniz birisiyle seyretmenizi tavsiye ederim. Gülücük
7


default avatar
(2) -
Farklı bi konusu var izlemden geçme .
8


avatar
(995) -
Farklı filmdi. Ara ara ağırlaşır gibi olmasına rağmen sıkılmıyorsunuz.
İyi seyirler.
7


avatar
(17) -
Hic begenmedim.Bukadar insan olumlu yazdigi icin izledim.Sok icindeyim.filmin sonlarina dogru ileri ileri yapmaya basladim ve hizla sildim.Yaziklar olsun!!


default avatar
(1) -
Günümüz hayatı, dayatılan yaşam gerçekten olması gereken mi?
Sistem dışı kalıp yaşayabilir misin?
Sisteme adapte olmak gerçekten yaşamak mı?
Sistem içi, sistem dışı... İkisi arasında denge bulunabilir mi?
Bu sorulara cevabı olan ve dengeleri gözetmeyi, nasıl kurabileceğimizi gösteren mükemmel bir drama. Keyifli seyirler.
8


default avatar
(14) -
Düşünce ve yaşam tarzıyla farklı olup, günümüz dünyasındaki sistemden kendini soyutlamış bir ailenin yer yer komedi ve yer yerde dram ağırlıklı olarak hikayelerini yansıtan gerçekten çok farklı ve duygu yüklü muhteşem bir film olmuş. 9/10
9


avatar
(6) -
Çok güzel bir filmdi, belki çok benzemiyor ama bu film kadar izlenesi bir film olduğunu düşündüğüm Little Miss Sunshine'ı aklıma getirdi. Mutlaka izleyin 8/10
8


avatar
(64) -
Sürprizbozan: Göster
bu filmdeki gibi bir dünyada yaşamıyoruz.
3

Cevaplar (2)
avatar
(26) -
filmin mesajını sevmemişsin ki olabilir biraz katılıyorum sana ama filmin işlenişi çok iyiydi fikri beğenmeyip düşük puan verme yazık Gülücük
9


0
| Bildir
avatar
(1550) -
Tuhaf olan dostum senin de babanın yaşamını benimseyip yıllar sonra ona adapte olmandır. Yani sen ve bizler gibiler sadece bir kalıp onlarınki de ayrı bir kalıp. Sıradanlık sende yaşam onların ki sende aykırılık oluyor. Çok sağlam bir eleştirisi var filmin.
8


0
| Bildir


avatar
(207) -
Muazzam bir dram filmi. Hikayenin alışılagelmişin dışında olmasından dolayı konuyu aktarmanın güçlüğünün üzerinden hakkıyla gelmiş Captain Fantastic. Başka diyarlara gitmek istiyorsanız mutlaka izleyin.
9


avatar
(50) -
din mefhumuna takılınmazsa içinizi ısıtıcak güzel bi yapım. Ama arşivlikmi düşündürücü..!
6


default avatar
(18) -
din ile ilgili kısımlara takılmazsanız özgün senaryosu ve farklı bakış açısı ile gerçekten mükemmel bir film olmuş...
9


avatar
(495) -
into the wild'ı tersten anlatmaya çalışmış ama vermek istediği mesaj kimine göre doğru kimine göre yanlış...objektif bir tarafı var ama günümüz dünyasına realistik bir bakış açısı ile yaklaşmamış değişen dünyaya uyum sağlama konusunda sınıfta kalır bence...sinemasal olarak başarılı,oyunculuklar göz doldurucu...inanç konusu ise nesnel onun için yorum yok...
6


avatar
(200) -
sistem eleştirisi yapan filmleri seviyorsanız bu film bu alanda en iyiler arasına girecek kalitedir
8


avatar
(1233) -
evet " in to the wild " yanı sıra ayrıca "Mandıra Filozofu" harmanlayın ortaya bu film çıkar Gülücük "Eğitim şart" ancak Eğitim dediğimiz şey kitaplardan ibare değildir.. Sosyal olmadığınız sürece eğitim bir halta yaramaz.. Aynı, sisteme ve eğitim sistemine güvenmeyip kızı damla koray ı okula göndermeyen Erkin koray vakaası gibi .. Harika, 4x4 film diyen kişilere şunu da sormadan edemiyorum..Filimde işlenen konunun beğendiğiniz içeriğin kaçını bu kadar doğru olduğunu bildikten sonra uyguluyorsunuz..
6


avatar
(374) -
Filmi izlerken içimi bir sıcaklık kapladı, ne zamandır böyle içten film seyredememiştim, böyle filmlerle daha çok buluşuruz umarım Gülücük
8


avatar
(49) -
süperdi, ilaç gibi geldi.
9


avatar
(38) -
film çok akıcı olmadığı için benim hoşuma gitmedi, ama ben akıcı olmayan filmleri sevmediğim için benim görüşüm bu.film izlerken değerlendirme kriteri benimki gibi akıcılık olanlar için fikir beyan ettim.
5


default avatar
(15) -
İkinci bir Into the Wild vakası. Bence mutlaka izleyin arkadaşlar. Oldukça başarılı.
7


avatar
(173) -
Filmi izledikten sonra ister istemez kendi yaşamımla kıyasladım ve canım sıkıldı, sonra bazı arkadaşların yorumlarını görünce sıkıntım geçti, bu arkadaşlarla aynı kafa yapısına sahip olmadığıma sevindim, Şimdi telefonun alarmını ayarlıyorum iş için, yine canım sıkıldı bak Gülücük
8


avatar
(396) -
O sistemde yaşamayı seçmiş organik düşünen, organik bir aile filmi. Kapitalizme ve eğitim sistemine olan eleştirileri fazlaca ama, haksız da değil film. İçinde bulunduğumuz sistemin bizi nasıl çöpe çevirdiğini şık ve eğlenceli bir dille anlatıyor. Düşündüren, üzen, eğlendiren ama kesinlikle görülmesi gereken bir film. Ufaklık şahane,
Sürprizbozan: Göster
Çok beğendim filmi.


default avatar
(136) -
Captain Fanrastic doğallıktan zerre uzaklaşmayan, temposu ne artan ne de azalan, günümüz sosyal yaşantıyı sonuna kadar eleştiren, oyunculukların zirveye çıktığı ve bizim sanat filmi kategorisine koyduğumuz, entel ve güzel bir film..

Genelde sanat filmlerini pek beğenmiyorum özellikle de yerli olanları.. Ama bu filmin doğası diğerlerinden farklı.. Bir kere çok sağlam bir sosyal yaşantı eleştirisi var daha önce de bahsettiğim gibi.. İnsan izlerken "Acaba gerçekten böyle mi olmalı? Biz yanlış olanı mı yapıyoruz?" sormadan edemiyorsunuz.. Bunun cevabı bana göre hem evet hem de hayır.. Ben ki özellikle bir sosyal medya eleştiricisi olarak filmde eleştirilen noktaları sonuna kadar doğru buluyorum.. Tabii bizim ülkemizde bu tip bir yaşantı söz konusu olmuyor maaalesef.. Olsa bile durumunuzun çok iyi ve devamlı havadan gelirinizin olması gerek.. Gerçi dünya kadar paraya sahip olsak ta biz yapamayız.. Bize ters.. Alışık değiliz çünkü.. E tabii bir de madalyonun öbür yüzü var.. Her şeyden kendini soyutlamak tamam ama bunun da bir sınırı olmalı.. Filmdeki gibi aşırıya kaçılmamalı.. Bence sorun tamamen teknolojide.. Tamam üretiyoruz ama kullanamıyoruz.. Kullanamadığımız içinde kölesi oluyoruz.. İşte bu noktada da film bizi sağlam bir tartışmaya götürüyor.. Üzerinde çok konuşulması ve tartışılması gereken bir film..

Oyunculuklar büyük küçük herkesin gayet iyiydi.. V. Mortensen zaten usta, G. M. Kay 11.22.63 dizisinden sonra üstüne koyan bir iş çıkarmış.. Diğer çocuklar da muazzamdı gerçekten.. Hikaye ve senaryonun güçlülüğü filmi film olmaktan çıkarıp bizi içine çekiyor.. Yönetmenin performansı da gayet iyi konumuna göre..

Söylenecek çok şey var.. Ama özetle izleyin derim.. Film 8,0/10 puanıyla iyi seyirler..
8


avatar
(277) -
Öyle afilli sinema terimleri yazamam. Bu film bende " gerçek " bir şeyler hissettirdi. Evet insan olarak gerçeklikten uzak, kalıplar içinde yaşadığımızı hatırlattı. Hayatımız bizim değil. İstediğimizi yemiyor, istediğimizi giymiyor, istediğimiz yerde yaşamıyoruz. Normlar bize ne diyorsa onu yapıyoruz.

Bana gerçekliğimi hissettirdiği için teşekkür ederim ekibe. Ve kesinlikle izleyin.
8


avatar
(1189) -
In to the wild'ın aile versiyonu fakat tersten gideni. Yani o filmde modern hayattan izole yaşama geçiş anlatılıyordu, bu filmde ise izole yaşamdan modern hayata geçiş anlatılıyor.

Verdiği ya da vermek istediği her bir mesaj tartışmaya açık; lakin sadece film olarak güzel, ilginç ve etkileyici bir hikayeye sahip..
7


default avatar
(29) -
Bizde doğa severiz yaz kış türkiyenin çoğu dağlık yerlerinde kamp yapmışımdır eşelediğimiz topraktan yiyecek çıkartır ateş yakar vs vs Doğanın aşığıyız ama Burada öyle mesajlar veriliyorki Ne doğa sevgisi ne Özgürlük ile yakından alakası yok veirlmek istenilen mesaj tamamen Din karşıtlığıdır...
İlla bütün hippiler çıplak olmak zorunda mı!!!Hepsi alkol kullanmak zorunda mı!!!Hiçbiri side Allaha yaradana inanamaz mı???
1

Cevaplar (4)
avatar
(89) -
Sen İnan yeter be..Şeye de inan ama psikiyatriye-psikanalize..hem inan hem de ihmal etme..!!!
3


2
| Bildir
default avatar
(156) -
din karşıtı olamaz mı film. Herkes dindar olmak zorunda mı. Bir müslüman olarak söylüyorumki isteyen istediğine inansın ve bu kadar da garip karşılamayın şunu. Tanrıcılık oynamaktan vazgeçin
7


9
| Bildir
default avatar
(3) -
Size katılmakla birlikte şunu eklemek istiyorum Kiliselerin papazların insanları sömürdüğü paralarını din adına aldığı bir ülke coğrafyasından çıkan bir filmdir


0
| Bildir
avatar
(1550) -
devletdüşmanı önce vatan sevmek imandandır sözünü hatırlatır ardından tüm dinlerin ne derece kapitalist bir süreç içinde günümüz şeklini aldığını hatırlatırım. Din bir afyondur sözü ne yazık ki sende de var. Akıl ve dini bir arada tutamayanlar ki onlar zaten yok ediyor inançları.
8


1
| Bildir


avatar
(159) -
Into to wild'in aile versiyon gibiydi.

Sanki into to wild filminin kalitesinin pek yakalayamamış.


avatar
(89) -
Bir hippy ile evliliğin neye mal olacağına dair güzel bir örnek bunun dışında filmin tamamı yanlış mesaj..
Sürprizbozan: Göster
3

Cevaplar (1)
avatar
(1550) -
Bu filmden bu sonuçları çıkartmışsın ya gerçekten acı. Sana GDOlu gereğinden fazla paralarla satılan ürünleri sıraya girip almak devletlerin çıkarı doğrultusunda doğru kabul edilip senden çalınan paralar hırsızlık kabul edilmeyip bu yapılanlar mı hırsızlık. 1000 dolarlık telefona fahiş fiyatlarla 6200 tlye satanlar mı hırsız yoksa bu insanlar mı? Aptalca cemaatlere binalara paralar harcayıp sokakta dilenen insanlara yardım etmeyen devletler mi hırsız yoksa bu insanlar mı. Acı...
8


0
| Bildir


default avatar
(18) -
Hayatı yaşayış düzenine eleştirel bir bakış sergileyen, samimi, doğal bir film olmuş. Seyredilmesini şiddetle tavsiye ederim.
9


avatar
(28) -
harika bi film izleyin izlettirin...
10


default avatar
(49) -
Alternatif bir dünyada çocuklarını yetiştirmek isteyen bir babanın modern dünyaya boyun eğişini anlatan güzel bir film.
9


avatar
(31) -
harika bi filmdi... izleyin izlettirin Wink
9


default avatar
(267) -
Güzel bir filmdi. Konusu mandıra filozofunun evli ve çocuklu hali gibiydi. +18 öğeler biraz var ve birazcık abartı. Akıcı bir konuya sahip ama
Sürprizbozan: Göster
İyi seyirler...
7


avatar
(815) -
Doğru taraf "doğa", yanlış taraf "medeniyet". Ve bunun gibi zıtlıkları biraraya getirerek seyircinin, bunları sorgulaması istenmiş aslında. Aykırılık gibi görünenler mi doğru mu, medeniyet de verilenler mi?
Ayrıca daha önce izlemişseniz "Dogtooth"u filmini, konuyu hemen çözmeye başlamışsınızdır zaten. Çocukların babası Fantastik Kaptan, aslında Dogtooth’taki, çocuklarını eve hapsedip onlara kendi eğitimini,idesini veren babanın ta kendisidir.
İyi seyirler.
7


avatar
(21) -
Bu ve bunun gibi filmleri izledikten sonra, sorgulanması gereken çok şey var.Bu bakımdan bu ve bunun gibi filmleri insanlık adına yapılmış güzel işler olarak görüyorum.Yapımcılarını,yazarını, oynayanları emeği gecen herkezi,canı gönülden bütün içtenliğimle teşekkür ederim.
(Belki biraz daha aydınlık)
7


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Captain Fantastic
Dizi Altyazıları
Westworld (17,768) La casa de papel (3,336) Into the Badlands (2,605) Supernatural (2,299) Legion (2,172) Krypton (2,161) Fear the Walking Dead (1,884) The Flash (1,863) Gotham (1,614) The Big Bang Theory (1,567)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018