Giriş Kayıt

Maymunlar Cehennemi: Savaş (2017) Yorumlar


War for the Planet of the Apes

En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(36) -
Adamlar maymunlarla muhteşem film çekiyorlar bizimkiler insanlarla doğru dürüst film çekemediler daha böyle ;D
8


avatar
(50) -
Eğlence sektöründe, Andy Serkis gibi emek veren insanları nadiren görüyoruz. Çoğu parasını alıp çıkıyor, ardına bile bakmıyor. Bu adam ise, çok fazla göz önünde olmamasına rağmen, çok çalışarak, güzel şeylere imza atıp, geleceğe bir şeyler bırakmanın peşinde gibi. Hakkında hayırlısı olsun.


avatar
(438) -
Böylesine güzel bir seriye böylesine anlam dolu mesajlar ve hatta uyarılar içeren duygusallık dolu bir son yakışmış gerçekten."Savaş" kelimesini ilk duyduğumda daha yoğun bir aksiyon beklerken filmde adım adım Cesar'ın duygu durumunda ki değişikliklerle ve altında oldukça ağır mesajlar içeren diyaloglarıyla film benim açımdan gerçekten muazzamdı. İnsanın en büyük düşmanının yine insan olduğunu en net şekilde ortaya koyuyor. Özleyeceğim serilerden biri oldu benim için.
8


Yorumlar (106)
default avatar
(21) -
Cok zorlamislar, olmamis. Ilk filmin guzelliginin altinda ezilen devam filmlerinden ne yazik ki
3


default avatar
(13) -
Tam konuşamayan Maymun MUHTEŞEM.Senaryo yavan olsada izlenir.
8


default avatar
(13) -
Arkadaşın biri mevzu dağılmış diye yorum yapmış. Kesinlikle doğru tespit. Maymunlar cehennemi felsefesinden çok uzakta. Ama görselde çok iyi tabiki.


avatar
(255) -
Bu sefer aksiyon biraz azdı, filme biraz daha duygusallık ve Caesar'a biraz da karizmatiklik katmışlar,filmin beğenmediğim yönleri oldu ama genel olarak izlenilir.
7


avatar
(9) -
Evrim teorisini insanlara hoş gösterip satmaya çalışmak için yapmadıkları maymunluk kalmadı.
5


default avatar
(27) -
sadece 99 yorum.. Film zaten görsel olarak fevkaladenin fevkinde yalnız senaryo olarak da her türlü konu ilmeklerini bağlayabilmişler.. Hiç kısa yola, oldu bittiye getirmemişler, çok akıllıca bir olay örgüsüyle karşı karşıyayız. 10/9 diyorum uzun zamandır bu kadar kaliteli film izlememiştim, izleyiciye resmen insanlığı sorgulatıyorlar acaip film.. Bu da 100. mesaj
9


avatar
(9) -
Ben diğer filmler kadar sevmedim.Aksiyon yerine işi biraz romanlaştırmışlar. Mevzu biraz dağılmış.
7


default avatar
(4) -
Selam. 2 sorum olacak.

Albayla kızın bir tanısıklığı var mı
Kız neden terk edilmiş bir kasabada silahlı bir adamla yasıyordu. Silahlı adam bir yakını olsa onu öldüren maymunlardan kacar yada nefret ederdi. O silahlı adam neden kızın yanındaydı.


avatar
(387) -
Seri filmlerde kalite düşürmeden ilerlemek gerçekten zor şu zamanlarda.Bu seride kalite düşürmeden devam edenlerden biriydi.Gayet güzel bir film olmuş.Bu serideki drama çoğu filmde yok bile.8/10.
8


default avatar
(13) -
İlki çok iyiydi, ikincisini hiç beğenmedim, bu da eh işte....
6


default avatar
(65) -
Efektler çok güzel gerçekten. Seyri zevkli ve heyecanlı.
8


avatar
(221) -
Filmdeki yüzüklerin efendisindeki gibi şirin bir karakter var, onun dışında görsel efektler gayet iyi, konu olarak biraz uzatılmış, daha iyi olabilirmiş havasında bir film yapmışlar, iyi seyirler Gülücük
7


avatar
(214) -
ilk iki filminin yanından bile geçmez..durağan sahneleri epey fazla.uyumak isterseniz bu film ilk tercihiniz olmalı.
5


avatar
(984) -
Bence ilk filmi kadar etkiliydi. 2. filmi pek beğendiğimi söyleyemem ancak süresi ve ilerleyişi bakımından beni fazlasıyla memnun etti.

İyi seyirler Wink
7


default avatar
(17) -
Blockbuster filmler içinde aksiyon tuzağına düşmeden , derinlikli hikaye ve karakterler yaratan yegane filmlerden bence .
8


avatar
(44) -
üçü izlerken aklımdan tek geçen, ikinin yanından bile geçemez olduğu.
5


default avatar
(24) -
Sıkıcıydı, çok sıkıcı, kendimi zorlayarak bitirebildim...


avatar
(1504) -
Gerçekten tuhaf canlı insanevladı.

Bir maymun ırkı kendi türü ile yaşamak için bir yer istiyor ve biz bu mücadeleyi alkışlarla yaklaşıyoruz ama aynısını insan insana yapınca vatan haini diyoruz. Dünyada ülkemde her yerde kendi toprağını kendi kültürüyle yaşamak isteyenler doluyken buna izin vermiyor üstüne vermemeyi hak sanıyoruz. Ülkem, Myanmar, Arakan ve İspanya örneği gibi. İnsanları anlamak gerçekten zor. Öz eleştiriye çok açık bir yapım. Hani olaylara objektif bakınca bu sonuç çok rahat çıkıyor. Tabi bunları söylesem de ben de ülkem için ya da başka ülkeler için bu özgürlüğe izin vermeyecek olanlara girerdim sanırım. Yani bazen düşününce onca masumun ölmesi şehit düşmesi ne için diye soruyor insan ölümlü dünyada. Sevin sevilen yeter.

Filmi bundan önceki iki filmle kıyaslarsam pek beğenmedim doğrusu. Kötü değil sadece önceki filmlerin gölgesinde kalmış. Maymun liderimiz olmasa yok yani film. Birçok olay da baştan savma durumda. Kurgu bile eksik. Neden bu olaylar oluyor falan derken her şey oldu bittiye geliyor. Evrim bilimini bilen biri olarak izlerken sadece hayranlık duyuyoruz atalarımıza. Neandertallerin soyundan gelen bizlerdeki evrim gerçekten çok şaşırtıcı. Tabi film 200.000 binlik tarihi kısa sürede eviriyor. Yönetmenin 3. filmi çekelim haydi buluruz bir şeyler demesiyle yapılmış sanki yapım. Beklentimin altında kaldı.

İyi seyirler.
Saygılar
6


default avatar
(8) -
yine çok güzel bir film izledik.maymunlar cehennemi izleyicisine hakettiğini verdi .hani bir söz vardır.işte o söz bu filmin kahramanı için biçilmiş kaftan.sezarın hakkı sezar'a verildi.


default avatar
(5) -
Bir an maymunları ülkesiz bir milletin direnişçileri gibi düşünün. İnsanlara olan benzerlikleri o kadar fazla ki bir maymun filmi değilde insanların çatışmasını izler gibi oluyorsunuz. Oysa ki senaristin maymunların geçirdiği mutasyonu derinlemesine işlemesi, asıl konudan sapmaması gerekirdi. Sıradan bir amerika ırkçılığı filmi izledim sayılır.
5


default avatar
(186) -
İlk ikisini daha çok beğenmiştim. Gerilim ve dram dozu azdı. Yer yer sıkıldığım sahneler bile oldu. Müzikler ve özellikle orman görüntülerine diyecek yok. Serinin zirvesi olmasını beklediğim için belki de tatmin etmedi. Yine de en az 7.


default avatar
(34) -
Filmin müziklerini pek beğenmedim açıkçası, efektler felan zaten çok iyi ama ilk filminden bu filme doğru aşağıya doğru bir ivme var.Çok daha iyisini beklerdim.serinin devamı olarak izlenilebilir ama hayal kırıklığına uğradığımıda söylemeliyim.
6


avatar
(41) -
Sezar, sen tam bir reissin. Gülücük


default avatar
(19) -
Bizim de dizi sektöründe ne maymunlar var ama bunların onda biri kadar oynayamıyor..
7


default avatar
(9) -
Oldukça güzel bir film olmuş. Serinin en çok düşündüren, duygu karmaşası yaşayacağınız bir film. İnsan izlerken ya gerçekten bir gün böyle bir şey olsa diye düşünüyor.


default avatar
(149) -
Filmde hiç konuşma olmasa da olurdu. Müzikleri her şeyi anlatıyor.
9


default avatar
(1) -
3 yıl aradan sonra özlemişiz...
8


avatar
(56) -
Filmi normal bir bilim kurgu filmi olarak izlerseniz; seyirlik, güzel bir film. Ancak "Maymunlar Cehennemi" kültürüne kesinlikle yakışmayan bir yapım olmuş. Maymunlar Cehennemi'nin ana teması; insanların hayvanlar gibi köle olarak kullanılmasını ve maymunların insan üstündeki egemenliğini anlatır. Bu film tam tersi olmuş. Günü kurtarmak adına iyi ama kültüre yakışmayan bir film. Beklentimin yüksek olması ve istemediğim bir senaryoyla karşılaştığım için düşük puanlıyorum. Siz yine de izleyin tabi.
5


default avatar
(113) -
Seriye yakışır bir film olmuş, ben çok beğendim.
9


avatar
(400) -
Serinin adına yakışır bir kapanış olmuş. Andy Serkis gerçekten bir oscar'ı hakediyor. Sezar'ın korkusunu, sevincini, üzüntüsünü bütün duygularını seyirciye olabildiğince saf bir şekilde aktarmayı başarmış. Film fazla aksiyon içermiyor ancak aksiyonun yaşandığı bölümler sizleri duygusal anlamda çok çarpıcı.
8


default avatar
(16) -
Serinin en iyilerinden biri değil.Zaman zaman bir çocuk animasyonu izlediğimi hissettim.Kısaca biraz hayal kırıklığı oldu bu son film.
6


avatar
(11) -
Ben gerçekten beğendim . Kıza Nova ismini vermeleri , maymunları bağladıkları çapraz ağaçlar vs. gibi ayrıntılarla eski filmleri anımsatmaları da ayrı güzel olmuş .
8


avatar
(151) -
3 film arasında seçim yapılamayacak nadir seri filmlerden bence.. hepsi tam tadında ..amiah miller adında bir yetenek kazanılmış da olabilir bu film ile
8


default avatar
(11) -
Film baya iyi olmuş ben bu kadarınını beklemiyordum.


avatar
(382) -
Filmin adı maymunlar gezegeni ama 70'li yıllardan beri bizde maymunlar cehennemi diye çevriliyor. İnsanın aklına türlü türlü komplo teorileri geliyor.


avatar
(2960) -
Serinin sıkı takipçilerindenim. Böyle devam ederse takipçiliğim hiç bitmeyecek. Dram güzel işlenmiş ve araya yeni bir karakter eklenmiş. Güzel olmuş aldım arşivime. İyi seyirler.
7


avatar
(1118) -
Serinin ilk iki filmine göre aksiyon neredeyse hiç yok, tamamen dram filmi olmuş. Süre de 2 saat 20 dakika olunca zaman zaman sıktı...
6


default avatar
(108) -
Gerçekten çok yerinde bir film olmuş. Bu yıla damgasını vurmuş benim açımdan


avatar
(232) -
Eski tadı yok, seneler önce ilk bölümünü izlediğimde hayran olmuştum. şimdi her şeye felsefe katıyorlar. görsel yönleri iyi.
7


avatar
(3) -
Çok ana çok çok kötü bir film olmuş. Neyi neden anlatıyor belli değil. Hiç bir karakter derinliği yok. Bu kadar güzel bir seri ancak bu denli kötü devam ettirilirdi. Vaktiniz bol ise izleyin ancak akşam izleyeyim keyfim yerine gelsin diyorsanız başka bir film seçin.
1


avatar
(436) -
Seri güzel bir şekilde eski versiyonundan bağımsız olarak devam ediyor...finalde ki sürpriz beni şaşırttı beklemiyordum doğrusu...eğer devamı çekilirse seri nereye evrilecek kestirmek güç...efektler çok iyi aksiyon dozajında gerilim kıvamında...
7


avatar
(193) -
Sezar'daki karizma Jon Snow'da bile yok...
8


avatar
(304) -
Maymunlar Cehennemi serisinin kalitesine ihanet etmeyen, hikayeye odaklanırken maymun karakterlere yine başarı ile ayrıntı ile bakmayı başaran bir filmdi. Cesar yine intikam peşinde ve mecburen savaşmak zorunda kalırken maymunları değil insanları hayvanlar gibi görmemizi sağlayacak kadar iyi başarılı bir film olmuş. Final sahnesi ayrı bir sürpriz ile bitti ki bence güzel bir son düşünmüşler. Görsellik ise gayet başarılı.
7


default avatar
(28) -
Olmadı, 2 fılme gore vasat, duygusallıkla 2 saat fılm olmaz ask fılmı degıl aksıyon dozajı artmalıydı...
6


default avatar
(55) -
Vay be demek maymunlar Dünyayı böyle ele geçirmiş.
7


avatar
(208) -
İlk iki filme rağmen daha düşük tempoda ve daha durağan ilerlemesine rağmen yine güzel film olmuş fakat hikayeyi biraz oldu bittiye getirmişler.
7


avatar
(75) -
Bence seriye yakışır bir son oldu mesajları , efektleri muazzamdı.İsminde ''savaş'' var diye beklentiye girenleri üzebilir.
7


avatar
(253) -
Çocukluğumun Charlton Heston'lu Maymunlar Cehennemi serisi bir yana, bu seri bir yana. Çok güzel bir bir film serisi daha harika bir sonla noktalandı.

Bu kadar iyi bir final açıkçası beklemiyordum. Şaşırdım ve halen Hollywood'dan böylesi duygusal ve akıl dolu bir senaryo çıkmış olmasına da sevindim.

Saf aksiyon bekleyen arkadaşlar filmi beğenmeyeceklerdir ama film gerçekten çok güzel. İnsan (aslında Maymunlar sözkonusu ama Maymunlar'da insan zekasına erişip, insan tepkileri verdikleri için film genel olarak insanın doğasıyla ilgili) hayvanının zayıflıkları, güçlü yanları ve duruma göre göre çok değişken olabilen ruh haliyle ilgili çok güzel sahneler ve konuşmalar filmde mevcut.

Özleyeceğim bir seriydi.
8


default avatar
(83) -
Film pek iyi değildi;ama beni ağlattı ve kız çok tatlı Sümüklü
6


avatar
(225) -
Filmin adında savaş olmasına rağmen savaş sahnesi yok denecek kadar azdı. serinin diğer filmlerinde insanlar aciz gösterilirken bu filmde maymunlar aciz durumdaydı. genel olarak güzel bir film ben beğendim.İzlemenizi tavsiye ederim


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017