Giriş Kayıt

Maymunlar Cehennemi: Savaş (2017) Yorumlar


War for the Planet of the Apes

En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(43) -
Adamlar maymunlarla muhteşem film çekiyorlar bizimkiler insanlarla doğru dürüst film çekemediler daha böyle ;D
8


avatar
(48) -
Eğlence sektöründe, Andy Serkis gibi emek veren insanları nadiren görüyoruz. Çoğu parasını alıp çıkıyor, ardına bile bakmıyor. Bu adam ise, çok fazla göz önünde olmamasına rağmen, çok çalışarak, güzel şeylere imza atıp, geleceğe bir şeyler bırakmanın peşinde gibi. Hakkında hayırlısı olsun.


avatar
(461) -
Böylesine güzel bir seriye böylesine anlam dolu mesajlar ve hatta uyarılar içeren duygusallık dolu bir son yakışmış gerçekten."Savaş" kelimesini ilk duyduğumda daha yoğun bir aksiyon beklerken filmde adım adım Cesar'ın duygu durumunda ki değişikliklerle ve altında oldukça ağır mesajlar içeren diyaloglarıyla film benim açımdan gerçekten muazzamdı. İnsanın en büyük düşmanının yine insan olduğunu en net şekilde ortaya koyuyor. Özleyeceğim serilerden biri oldu benim için.
8


Yorumlar (120)
default avatar
(30) -
Bu filmi serinin bütün filmleriyle birlikte değerlendirmek lazım. Fakat 2. Filme göre heyecanı daha az olmuş. Daha çok survivor tarzında oldu. Hep böyle bişeyler bekledim filmden ama beni etkileyen pek bişey olmadı. Ayrıca filmin süresi oldukça fazlaydı. 140 dk değilde 100-110 olsa daha hızlı geçebilirlerdi bazı sahneleri. Seriyi değerlendirdigim için notum 6/10
6


avatar
(1993) -
Devam filmleri hep ilklerden kötü oluyor. Serinin gitgide zayıfladığı, hikayenin anlamının buharlaştığı, sadece patırtı çatlama patlama dolu bir film olmuş. Yine de seyredilir. 7.
7


default avatar
(342) -
Filmin adı savaş ama savaştan neredeyse eser yok... Serinin bence en durağan filmi..
6


avatar
(409) -
Sanırım yakın dönem çekilen tüm Planet of the Apes filmleri aslında eski üçlemenin prequel'i. Çünkü maymunlar ve insanlar arasındaki savaşı anlatıyor. Eski filmlerde ise evveliyatı eksiklik vardı. 2017nin en iyilerinden biri olmuş bence de bu film. Andy Serkins filmle iyice özdeşleşti.. 9/10
9


avatar
(129) -
Filmi seyrettim. Diğer serilerinden ekstrası yok. Şöyle ahım şahım bir film değil yani. Zamanınız bol ise seyredin. Ama ben tavsiye etmiyorum. Vasatın altında.

Notum 3/10
3


default avatar
(28) -
Seyir zevkinin akıcılığıyla sıkılmadan izlenebilecek film.
8


avatar
(346) -
Tüm seriler gibi bu seride kaliteliydi. 2,5 saat soluksuz bir şekilde sıkılmadan izledim. Gayet başarılıydı.
9


avatar
(316) -
- Senaryo daha iyi olabilirdi. Filmin ilk başlangıç sahnesi zaten sizi içine çekiyor. Seri olarak devam eden maymunlar cehennemi yine izleyiciye güzel vakit geçirecek bu filmle karşınızda. Orman, maymunlar, olağanüstü manzaralar sizi bekliyor.
- Eleştiri olarak senaryonun yanında birde maymunların elinde bulunan bir kaç silahtan bahsetmek istiyorum. Yönetmen görüntü olarak, maymunlara oyuncak silah askerlere gerçek silah vermiş gibi. Süperrrrrr
- Eğer seriyi takip ediyorsanız zaten izlersiniz. Ancak yeni olanlar için seriyi baştan ve mutlaka izlemelerini tavsiye ederim. Bu arada müzik harika. İyi seyirler dilerim.
8


default avatar
(76) -
Savaş kelimesini hangi anlamda kim yazmış düşünmüş bilmiyorum. Cesar resmen duygu yüklü bu filmde. Kesinlikle vurdulu kırdılı bir film beklemeyin. Güzeldi adım adım izletti işletti.
7


avatar
(116) -
aslında filmin ismine de bakarak beklentim daha yüksekti.. filmin giriş sahnesi de oldukça güzel başladı.. ama devamında aynı tadı bulamadım.. iyinin kötüsü oldu benim için..

Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(1200) -
Bugün filme başlarken acaba 2 saat 20 dakika yorar mı diye düşündüm ama hiç yormadı aksine başından son anına kadar ilgiyle izledim. Duygusal bir filmdi. İnsanların yerine maymunların tarafında olduğumu hissedince biraz garipsedim. Küçük kız ve hayvanat bahçesinden kaçan maymun filme büyük renk katmışlardı. Ceasar'ın, oğlu ile olan bağı da çok güzeldi. Doğal ortamda, karlı dağ, orman gibi yerlerde çekilmiş olması da filmi sevmeme sebep oldu. Aklımda yer eden çok sahnesi vardı. Kaliteli bir filmdi. Tavsiye ederim.
8


avatar
(26) -
Bence dozu iyi ayarlanmış bir 3.filmdi. Senenin en izlenebilir aksiyon filmlerinden biri. Yine de çok şey beklememek lazım.
6


avatar
(46) -
İlk 2 filmin sonrasında, belki de beklentimin yüksek olması sebebi ile bana göre yavan geldi. Bu arada nerde Chimpanzee filminde ki Oscar, nerde bu anarşik goril çetesi. 7/10
7


avatar
(239) -
Kendini yine de bir şekilde izlettiriyor fakat serinin en zayıf filmi.
5


default avatar
(23) -
Cok zorlamislar, olmamis. Ilk filmin guzelliginin altinda ezilen devam filmlerinden ne yazik ki
3


default avatar
(19) -
Tam konuşamayan Maymun MUHTEŞEM.Senaryo yavan olsada izlenir.
8


default avatar
(15) -
Arkadaşın biri mevzu dağılmış diye yorum yapmış. Kesinlikle doğru tespit. Maymunlar cehennemi felsefesinden çok uzakta. Ama görselde çok iyi tabiki.


avatar
(324) -
Bu sefer aksiyon biraz azdı, filme biraz daha duygusallık ve Caesar'a biraz da karizmatiklik katmışlar,filmin beğenmediğim yönleri oldu ama genel olarak izlenilir.
7


avatar
(9) -
Evrim teorisini insanlara hoş gösterip satmaya çalışmak için yapmadıkları maymunluk kalmadı.
5


default avatar
(41) -
sadece 99 yorum.. Film zaten görsel olarak fevkaladenin fevkinde yalnız senaryo olarak da her türlü konu ilmeklerini bağlayabilmişler.. Hiç kısa yola, oldu bittiye getirmemişler, çok akıllıca bir olay örgüsüyle karşı karşıyayız. 10/9 diyorum uzun zamandır bu kadar kaliteli film izlememiştim, izleyiciye resmen insanlığı sorgulatıyorlar acaip film.. Bu da 100. mesaj
9


avatar
(9) -
Ben diğer filmler kadar sevmedim.Aksiyon yerine işi biraz romanlaştırmışlar. Mevzu biraz dağılmış.
7


default avatar
(17) -
Selam. 2 sorum olacak.

Albayla kızın bir tanısıklığı var mı
Kız neden terk edilmiş bir kasabada silahlı bir adamla yasıyordu. Silahlı adam bir yakını olsa onu öldüren maymunlardan kacar yada nefret ederdi. O silahlı adam neden kızın yanındaydı.

Cevaplar (1)
default avatar
(7) -
albay bahsetmişti. virüs taşıyan yani konuşamayan insanların tek tek öldürüldüğü konusu...
bence kulübenin orada öldürülen silahlı askerden saklanıyordu kız.
7


0
| Bildir


avatar
(412) -
Seri filmlerde kalite düşürmeden ilerlemek gerçekten zor şu zamanlarda.Bu seride kalite düşürmeden devam edenlerden biriydi.Gayet güzel bir film olmuş.Bu serideki drama çoğu filmde yok bile.8/10.
8


default avatar
(19) -
İlki çok iyiydi, ikincisini hiç beğenmedim, bu da eh işte....
6


default avatar
(92) -
Efektler çok güzel gerçekten. Seyri zevkli ve heyecanlı.
8


avatar
(235) -
Filmdeki yüzüklerin efendisindeki gibi şirin bir karakter var, onun dışında görsel efektler gayet iyi, konu olarak biraz uzatılmış, daha iyi olabilirmiş havasında bir film yapmışlar, iyi seyirler Gülücük
7


avatar
(219) -
ilk iki filminin yanından bile geçmez..durağan sahneleri epey fazla.uyumak isterseniz bu film ilk tercihiniz olmalı.
5


avatar
(995) -
Bence ilk filmi kadar etkiliydi. 2. filmi pek beğendiğimi söyleyemem ancak süresi ve ilerleyişi bakımından beni fazlasıyla memnun etti.

İyi seyirler Wink
7


default avatar
(19) -
Blockbuster filmler içinde aksiyon tuzağına düşmeden , derinlikli hikaye ve karakterler yaratan yegane filmlerden bence .
8


avatar
(78) -
üçü izlerken aklımdan tek geçen, ikinin yanından bile geçemez olduğu.
5


default avatar
(78) -
Sıkıcıydı, çok sıkıcı, kendimi zorlayarak bitirebildim...


avatar
(1560) -
Filmi bundan önceki iki filmle kıyaslarsam pek beğenmedim doğrusu. Kötü değil sadece önceki filmlerin gölgesinde kalmış. Maymun liderimiz olmasa yok yani film. Birçok olay da baştan savma durumda. Kurgu bile eksik. Neden bu olaylar oluyor falan derken her şey oldu bittiye geliyor. Evrim bilimini bilen biri olarak izlerken sadece hayranlık duyuyoruz atalarımıza. Neandertallerin soyundan gelen bizlerdeki evrim gerçekten çok şaşırtıcı. Tabi film 200.000 binlik tarihi kısa sürede eviriyor. Yönetmenin 3. filmi çekelim haydi buluruz bir şeyler demesiyle yapılmış sanki yapım. Beklentimin altında kaldı.

İyi seyirler.
Saygılar
6


default avatar
(18) -
yine çok güzel bir film izledik.maymunlar cehennemi izleyicisine hakettiğini verdi .hani bir söz vardır.işte o söz bu filmin kahramanı için biçilmiş kaftan.sezarın hakkı sezar'a verildi.


default avatar
(36) -
Bir an maymunları ülkesiz bir milletin direnişçileri gibi düşünün. İnsanlara olan benzerlikleri o kadar fazla ki bir maymun filmi değilde insanların çatışmasını izler gibi oluyorsunuz. Oysa ki senaristin maymunların geçirdiği mutasyonu derinlemesine işlemesi, asıl konudan sapmaması gerekirdi. Sıradan bir amerika ırkçılığı filmi izledim sayılır.
5


default avatar
(223) -
İlk ikisini daha çok beğenmiştim. Gerilim ve dram dozu azdı. Yer yer sıkıldığım sahneler bile oldu. Müzikler ve özellikle orman görüntülerine diyecek yok. Serinin zirvesi olmasını beklediğim için belki de tatmin etmedi. Yine de en az 7.


default avatar
(73) -
Filmin müziklerini pek beğenmedim açıkçası, efektler felan zaten çok iyi ama ilk filminden bu filme doğru aşağıya doğru bir ivme var.Çok daha iyisini beklerdim.serinin devamı olarak izlenilebilir ama hayal kırıklığına uğradığımıda söylemeliyim.
6


avatar
(130) -
Sezar, sen tam bir reissin. Gülücük


default avatar
(24) -
Bizim de dizi sektöründe ne maymunlar var ama bunların onda biri kadar oynayamıyor..
7


default avatar
(26) -
Oldukça güzel bir film olmuş. Serinin en çok düşündüren, duygu karmaşası yaşayacağınız bir film. İnsan izlerken ya gerçekten bir gün böyle bir şey olsa diye düşünüyor.


default avatar
(166) -
Filmde hiç konuşma olmasa da olurdu. Müzikleri her şeyi anlatıyor.
9


default avatar
(1) -
3 yıl aradan sonra özlemişiz...
8


avatar
(93) -
Filmi normal bir bilim kurgu filmi olarak izlerseniz; seyirlik, güzel bir film. Ancak "Maymunlar Cehennemi" kültürüne kesinlikle yakışmayan bir yapım olmuş. Maymunlar Cehennemi'nin ana teması; insanların hayvanlar gibi köle olarak kullanılmasını ve maymunların insan üstündeki egemenliğini anlatır. Bu film tam tersi olmuş. Günü kurtarmak adına iyi ama kültüre yakışmayan bir film. Beklentimin yüksek olması ve istemediğim bir senaryoyla karşılaştığım için düşük puanlıyorum. Siz yine de izleyin tabi.
5


default avatar
(186) -
Seriye yakışır bir film olmuş, ben çok beğendim.
9


avatar
(537) -
Serinin adına yakışır bir kapanış olmuş. Andy Serkis gerçekten bir oscar'ı hakediyor. Sezar'ın korkusunu, sevincini, üzüntüsünü bütün duygularını seyirciye olabildiğince saf bir şekilde aktarmayı başarmış. Film fazla aksiyon içermiyor ancak aksiyonun yaşandığı bölümler sizleri duygusal anlamda çok çarpıcı.
8


default avatar
(17) -
Serinin en iyilerinden biri değil.Zaman zaman bir çocuk animasyonu izlediğimi hissettim.Kısaca biraz hayal kırıklığı oldu bu son film.
6


default avatar
(10) -
Ben gerçekten beğendim . Kıza Nova ismini vermeleri , maymunları bağladıkları çapraz ağaçlar vs. gibi ayrıntılarla eski filmleri anımsatmaları da ayrı güzel olmuş .


avatar
(265) -
3 film arasında seçim yapılamayacak nadir seri filmlerden bence.. hepsi tam tadında ..amiah miller adında bir yetenek kazanılmış da olabilir bu film ile
8


default avatar
(19) -
Film baya iyi olmuş ben bu kadarınını beklemiyordum.


avatar
(396) -
Filmin adı maymunlar gezegeni ama 70'li yıllardan beri bizde maymunlar cehennemi diye çevriliyor. İnsanın aklına türlü türlü komplo teorileri geliyor.


avatar
(3114) -
Serinin sıkı takipçilerindenim. Böyle devam ederse takipçiliğim hiç bitmeyecek. Dram güzel işlenmiş ve araya yeni bir karakter eklenmiş. Güzel olmuş aldım arşivime. İyi seyirler.
7


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
War for the Planet of the Apes
Dizi Altyazıları
Westworld (5,896) The Expanse (3,092) The 100 (2,795) La casa de papel (2,068) Colony (1,836) The Crossing (1,589) Luke Cage (1,456) Genius (1,293) 12 Monkeys (1,161) Vikings (1,116)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018