Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(497) -
Filmin hikayesi, serinin diğer ilk 7 filminden kendisini ayırıyor.

Filme normal izleyen biri olarak baktığımda ortalamanın üstünde, ama serinin hayranı olarak baktığımda hayal kırıklığı. 7. filminden kalan soruların cevabını istiyordum, en azından bir bağ filan, ama ne karakterlerin ne de hikayenin serinin hikayesi ile hiç bir bağlantısı yoktu. Tamamen bambaşka bir film, sadece para kasmak için yapılmış gibiydi.
Sürprizbozan: Göster
Başka bir Saw filmi çıkacak mı biliyorum ama çıkacak gibi duruyor çünkü seriye böyle yarım yamalak bir film sokmazlardı, çıkmazsa yine benim gözümde yarıda kalmış bir seri gibi durur.

Tuzakların öyle akılda kalacak kadar iyi bir şeyi yoktu. Editlemede hiçbir sorun yoktu. Aktörlerde göze batacak bir şey yoktu. Tuzaklar da sanki biraz daha arkaya bırakılıp polisiye/suç daha önde gibi duruyordu. Tüm serilerde olduğu gibi yine son beyin uçurtucuydu -açıkcası süpriz bir şey bekliyordum, hatta kendimce teoriler filan üretmiştim, ama bu kadar iyi bir şey beklemiyordum, üstelik kolay da tahmin edilebir bir şeydi, yani neredeyse tahmin etmeniz için her şeyi gösteriyor zaten. Yanlış izlenim vermeyerek iyi bir şey yapmışlar.-
Sürprizbozan: Göster
Sadece sondaki ters köşe değil, filmin içinde başka ters köşeye yatıran şeyler de vardı.

Seri için gereksiz ama izlenilebilir film. İnşallah devamı gelir de hikayeyi bu kadar boş bırakmazlar.
6


avatar
(159) -
Genel olarak tahmin edilebilir ama sonundaki plot twist gercekten beni cok sasirtti. Gerilimi yuksek ve onceki filmlerle kiyaslandigindq citayi fazla yukseltememis olusu puanimi dusurdu. Ama seri olarak bakildiginda cok basarili ve seriyi de tamamlayici olmus bence.
Yine de filmin para sagmak icin yapildigi belli.
7


avatar
(497) -
Jigsaw'a küçük bir referans Insidious filmiyle bize kara tahta üzerine çizilmiş palyaço kuklası ve kuklanın altına da 8 yazılı olarak gösterilmiştir.

Saw 3D serinin son filmi olarak çekilmiş olsa da, 2012'de Lionsgate stüdyoları Saw filminin devamının çekilmesini çok istiyordu - hatta serinin yeniden çekilmesini bile düşünmüşler. - Daha sonra 2016'da Jigsaw resmi olarak çıkarılacağını duyurdu.

Jigsaw(2017) Gustavo Goulart - filmde önemli bir rol oynayan adamın doğum gününde - 26 eylül 2016'da Toronto(Kanada)'da çekilmeye başlamış. Ama kısa bir süre sonra Gustavo vizesini zamanında onaylatmadığı için filmden çıkarılmış. Yine de Gustavo ses sınavını kısa bir film olan Walking After You(2016) olarak YouTube'da yayınlamış.(YouTube'a ''Walking After You (2016) - Audition for Jigsaw'' yazarak bulabilirsiniz)

Bu filmdeki hikaye, Saw 3D(2010) filmdeki hikayenin 10 yıl ardında olacak olayların devamını anlatıyor.

İlk defa 2 yönetmenle yönetilecek ilk Saw filmi.

Seride ilk defa 2.35:1 görünüş oranı ile anamorfik(göz yanılması, google'da aratın daha iyi anlarsınız) çekim yer alacak.

Filmin adı önceden Saw: Legacy idi. Ama daha sonra Jigsaw olarak değiştirmişler. Buda, Tobin Bell'in oynadığı karakterin adı seride ilk defa filmin adı olarak gösterileceğini yapıyor.

Filmin senaryosu 2016 yılında tamamlanmış.

Saw III(2006) filminde karakterin ölmesine rağmen, Tobin Bell bu filmde rolüne Jigsaw(John Kramer) olarak devam ediyor

Bir önceki filmden 1 seneden daha fazla sürede yayınlanan ilk Saw filmi olacak.

Seride dijital ile çekilen 2. film olacak. İlki Saw 3D(2010).

Şu serinin ilk filmini 10 yaşımda televizyonda görmüştüm ve beni yeterince etkilemişti. Serideki her filmi en az 5 kere izlemişimdir ve her izlediğimde film bana aynı dehşeti, aynı çaresizliği eksiksiz olarak vermiştir. Her ne kadar hikayenin zayıf olacağını bilsem de benim için filmde ki en önemli etkenler; yapılan oyunların mükemmelliği - Bir serinin üzerine 7 film yapılmasına rağmen, senaristler hala yaratıcı oyunlar oluşturmayı başarabiliyor - ortam ile atmosferin bir korku filmine göre bu kadar mükemmel ve gerçek olması, ve birde o mükemmel tema müziğini duyunca tüylerimin diken diken olması, inşallah bu filmde de o kusursuz müziği duyabiliriz.
6


Yorumlar (81)
avatar
(116) -
bu seriden verim almayı beklememek lazım artık.. herkes bir umut izliyor ama bütün kombinasyonları denedi adamlar zaten halihazırda..
5


avatar
(93) -
Şey yaptılar, sıvadılar, sildiler, bir daha sey yapıp sıvamışlardı, şimdi eşeliyorlar. Ya bu kadar olmaz bırakın artık şu seriyi, şeyi cıktı daha.. Siz yapıyorsunuz, biz de belki adam akıllı bir şey çıkmıştır diye ümitleniyoruz. İzlemeden de olmuyor, izlesek de olmuyor. Yapmayın artık şunu.
2


avatar
(223) -
Sonunda yine süpriz unsurlarını barındıran, sürükleyici bir yapım olmuş. Filmde yinede sanki bir şeyler eksik kalmış. Tabii ki Jigsaw'ın ilk filmleri ile kıyaslamıyorum fakat daha özgün bir senaryo olabilirdi.
6


default avatar
(66) -
Hadi Testere için bir devam filmi çekelim ama daha az kan olsun demişler. Kurgu çok güzel, oyunculuklar çok güzel. Sıradan bir polisiye olsaydı puanı da yüksek olurdu. Ama testere olarak beklenileni tam verememiş. Yine ben dahil serinin hayranlarını sevindirecektir.
7


default avatar
(11) -
şu filmi ciddi anlamda kötü bulan tek kişi benim herhalde, senaryo çok kötü, filmin ortasına kadar onlarca mantık hatası var, oyunculuk ona keza, sırf adının para kazanmak amaçlı yapılmış çok boş bir film
1


default avatar
(18) -
Bu film için sadece şunu söyleyeyim. Saw 1 ve Saw 2' yi izleyen bir neslin çocuğu olmaktan çok mutluyum. Iyi ki benim zamanımda çıkmış bu film ve iyi ki 1 ve 2 nin final sahnelerini görmek nasip olmuş. Bu ve daha önceleri sadece 1 ve 2 nin özlemlerini daha da artırmaktan başka bir şey yapmıyor.


avatar
(195) -
Son beş filmden farklı bir şey çıkmadı.
Sürprizbozan: Göster
5


avatar
(1138) -
Testere serisinden bağımsız başka bir film olsa hiç fena değil, izlenebilir yorumları yapılabilirdi. Ama devam filmi olduğu için insanda bir beklenti olması çok doğal. Kendini sonuna kadar izletmeyi başardı ama sanki biraz yavan kalmış gibi.
6


default avatar
(223) -
Şiddet gerilim filmi olarak fena değil. Testere 1 efsaneydi, devamların hiç biri o tadı vermedi. Mantık hataları evet ama rahatsız edici derecede sırıtmadı. Müziklerini çok seviyorum. Ters köşe iyiydi. Boşluklar kaldı ama önemsemedim. Neticede tek seferlik iyi seyirlik.
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(264) -
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(90) -
Olmamış, izlediğime pişman oldum kısaca...
4


default avatar
(5) -
Bu kadar aradan sonra daha akılda kalan sahneler yapılabilirdi, fakat diğer serileri ile kıyaslamazsak sürükleyici ve gerilimi iyiydi. 10/6.5


default avatar
(186) -
Testere filminin hayranlarından değilim o yüzden filmi korku/gerilim türünden değerlendirdiğimde izlemesi keyifli bir film olmuş diyebilirim.
7


default avatar
(18) -
Serinin diğer bölumlerine göre hafif yavan kalmış ancak gene de çok guzel
7


default avatar
(2) -
Filmin içindeki her oyun başlangıcı oyunun devamında ne olacağını hemen tahmin edebileceğimiz şekilde tasarlanmış o da keyif vermiyor .... Serideki diğer filmlere göre oldukça basit ve kısa olmuş korku gerilim vb hiç bir şey yaşatmıyor... emeği geçenlere teşekkürler
6


default avatar
(9) -
Testere serisinin hatırına sonuna kadar seyrettim. Ve hem kendimin hem de bilgisayarımın hafızasından sildim.


default avatar
(20) -
Rezalet vakit kaybı.


default avatar
(6) -
Beklediğimden iyiydi. Sonundaki bir kaç mantık hatası gözardı edilirse zevkle izlenir.


default avatar
(388) -
Yine şok içinde bıraktı ve anlamak için beynimi zorladı 7 puan (:
7


avatar
(226) -
Çıtayı yükselten bir devam olmasada izlenebilir nitelikte.
6


avatar
(77) -
Finali güzel bağlamışlar, lakin senaryo sığ kalmış, yarım saat daha uzatıp geniş bi açıdan işlenebilirdi, yinede kötü değil.
6


default avatar
(1) -
Bir testere hayranı olarak filmi beğendim. Seri halinde olan filmleri hiçbir zaman birbiriyle karşılaştırmam. Evet bir seride genelde ilk çıkan filmler çok etkileyici olur ama böyle karşılaştırmamak lazım. Ben bu filmden de eski filmlerdeki tadı aldım. Sürpriz sonu hepsinden olmasa da serinin çoğu filminden iyiydi hatta. Bu plot twist'i 2. filmdekine çok benzettim. 8 filme rağmen hala bu serinin suyunun çıkmadığını, daha da yapılırsa kendini sıkmadan izlettireceği kanaatindeyim. Çünkü ortada mükemmel bir kurgu ve altyapı var. Bu altyapıdan daha birçok güzel hikaye çıkabilir. Hatta mini-dizi yapsalar bile sıkmaz diye düşünüyorum.
8


avatar
(18) -
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(7) -
Serinin diğer filmleri kadar olmasa da güzeldi.İzlenilebilir.


avatar
(260) -
Serinin devam filmi hemen hemen sıkılmadan izlersiniz. 10/6.5
7

Cevaplar (2)
avatar
(18) -
eminmisin devam olduguna?


0
| Bildir
avatar
(260) -
Hayır değilim.
7


0
| Bildir


avatar
(235) -
Testerenin bu oyunu pek sevilmeyebilir, tatmin edici değildi, gereksiz diyaloglar var, filmde zeki ve ters köşe edecek bir konu yok, iyi seyirler Gülücük
7


default avatar
(44) -
İnsanlar sanıyor ki bu film para için yapıldı. Testere 1 çekilirken arkasından gelecek 11 filmlik senaryo zaten hazırdı. 7'de niye final yaptılar. Seriye ilgi baya azalmıştı çünkü. 7 sene sonra kaldıkları yerden devam. Bu filmin 7 ile bağlantısı yok diyorlar. Serinin arka arkaya gelen kimi filmleri bir öncekiyle bağlı değil zaten.
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(5) -
Oyunculuklar kötü... Senaryo kötü... Yönetmen kötü... Tuzaklar kötü... Aşırı tahmin edilebilir sahneler, zerre şaşırtmayan tuzaklar, sıkıcı ve bayağı dialoglar, eski filmlerdeki akılcılıktan eser yok.. Bence izlemeyinde o eski güzel haliyle kalsın aklınızda.
3


default avatar
(22) -
şimdiye kadar çekilen kötü partlar arasına kendisini yazdırdı. Ilk 3 seri dışında ben bu seriden keyif alamadım. Ayrıca senaryoda hatalar vardı.
Sürprizbozan: Göster
kısacası olmamış. Vasatın altında 4/10


default avatar
(11) -
Film beklentilerim çok altındaydı
6


default avatar
(26) -
Emeği geçen herkes adına utanç uyandıracak kadar kokuşmuş bir yapım.
1


default avatar
(7) -
Çok hoşuma gitmedi yaw, o ilk filmin heyecanını vermedi. her seri gibi gittikçe heyecanını, güzelliğini kaybetmiş başka bir seri bence.
6


avatar
(185) -
İlk iki filmin ardından gittikçe kötüye saran bir hikâye...
İzlenmese de olur.
3


default avatar
(30) -
Gittikçe kendini dibe çeken bir yapım bizde hayranız ama överek yorum yapanlara anlam vermek gerçekten zor seride herkesin bir soru işareti var cevap beklentiside ama asla beklediğini bulamıyacakları aşikar o yüzden yorumları boş yere abartarak yazmayın
3


avatar
(93) -
Bu John Kramer (Jigsaw) ne kadar terbiyeli biri ki o kadar insan öldürdü fakat ağzından bir kez olsun 'f*ck' sözü bile çıkmadı Gülücük Mükemmel ve tahmin edilemez senaryo. Lakin güçlü aktör ve aktirisler eşlik etse tadından yenmezdi. Jigsaw 2-3-4 diye devam edecektir bilginize.. Bu yeni serideki bağlantılar ileri bölümlerde ortaya çıkacaktır. (%100 Hollywood filmi olmayınca, film esnasında laptopta apple logosu vs. olmayınca film puanı nedense illaki düşük oluyor. Filmde bir adet reklam ibaresi olmayışı harika) Gerçek testere fanları bu filme bayılır devamını iple çeker.
8


default avatar
(67) -
Bütün puanı Tobin Bell / John Kramer / JIGSAW a veriyorum, bir de son sahneyi güzel yapmislar...
10


avatar
(138) -
Tadı kaçtı, sonu iyi bitmedi, beklentim fazlaydı belki ama yinede John'u görmek güzeldi.
7


avatar
(104) -
Serinin ilk filmlerinde ciddiyet,kasvet,merak duygusu,üzerine çok düşünülmüş senaryo ve güzelce kurgulanmış anlatım maalesef bu filmde yok.Adına Jigsaw deyip, bir iki tuzak + tahmin edilebilir bir pilot twist koymak bence iyi bir Testere filmi yapmaya yetmemiş.Böyle bir serinin devam filmi olmasaydı kabul edilebilirdi ama malesef serinin zayıf bir halkası olmaktan öteye gidemiyor.
5


avatar
(3112) -
Serinin sıkı takipçilerindenim. İlk filmden sonra büyük beklentileri olan bizleri giderek çıtayı düşürüp sanki filmden soğutmaya çalışıyorlar. Filmde onlarca mantık hatası var olması bir yana sanki rollerde yapmacık gibiydi. Ama bu seriden soğumama neden olmaz. Yine saçmalasınlar yine seyrederim. İyi seyirler.
5


avatar
(59) -
Hiç uzatmayacağım beğenmedim.
1


avatar
(130) -
Sonunu kestirebilmek gerçekten zordu. Ama tahmin edemememiz için de bazı mantık hatalarına imza atılmış. Bu pek hoşuma gitmedi. Oyunculuklar da hafif sırıtıyordu. Bunlar dışında seriyi berbat etmeyen ama eski tadı da pek veremeyen bir yapım olmuş.
Sürprizbozan: Göster
6


default avatar
(84) -
Serinin en kötüsü. Mantık hataları ile dolu. Hele filmin sonu hiç olmamış, filmin gidişatı ile sonunun hiçbir bağlantısı yok. Sonu saçma bir kandırmaca içeriyor. Ters köşe gibi yapılmaya çalışmış ama olmamış. Yani o ilk serinin yerini kesinlikle tutmaz.
5


default avatar
(50) -
Serinin en kötü filmi. Ama yinede izlenir.
5


avatar
(61) -
Beklediğimden iyi çıktı açıkçası.
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(66) -
Filmdeki kurbanlar inanılmaz derecede gerizekalı. Hiç bir pratik zekaya sahip değiller. Bu yüzden filme konsantre olamıyorsunuz. Filmi 2 günde zor bela bitirdim.
5


default avatar
(51) -
Hiçbiri ilk filmin yerini tutamıyor ancak yeniden görmek güzeldi.
5


avatar
(548) -
Büyük hayranı ve tüm filmlerini izlemiş birisi olarak söylemek isterim ki serinin en sıradan filmi bu filmdi diğer filmlerini izlerken 1 dk. gözümü filmden ayırmaz heyecan ile izlerdim bu filmde sürekli hatalar gözüme battı
Sürprizbozan: Göster
bunlardan birisiydi ama yinede film kendisini izlettirmeyi başarıyor

Cevaplar (1)
default avatar
(1) -
Sürprizbozan: Göster


1
| Bildir


default avatar
(18) -
Sürprizbozan: Göster

Kısacası nerde o eski Jigsaw...
5


default avatar
(9) -
Daha ne kadar ekmeğini yiyecekler derken yine yediler testere serisinin ekmeğini tebrik ederim. Eski filmlere göre daha az testere filmi gibi hissettirdi.


default avatar
(3) -
Belli bir ara verdikten sonra yenisi çıkınca süpe içerisinde gittim filme ama film bittikten sonra dedim ki iyi ki yapılmış.tekrardan yeniden testere çok beğendim çok iyidi..
10


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Jigsaw
Film Altyazıları
Rampage (13,094) Ready Player One (7,852) Blockers (1,823) Escape Plan 2: Hades (1,810) Tomb Raider (1,422) The Cured (724) Den 12. mann (605) Future World (590) Black Panther (507) Red Sparrow (359)
Dizi Altyazıları
Westworld (9,255) The 100 (2,709) La casa de papel (2,122) 12 Monkeys (2,081) The Expanse (1,934) The Crossing (1,685) Into the Badlands (1,683) Vikings (1,103) Legion (1,091) Supernatural (938)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018