En çok beğenilen yorumlar
default avatar
samco17 - 1 ay önce
Film tamam güzel ama üzerine 30 dk ekleyip yeniden vizyona sokmak nedir? Ahmet Kural, Murat Cemcir.. Severiz sizleri ama bu para hırsı inanın hoş değil...


default avatar
gizemlover - 5 ay önce
sinemaya gidin , sinemada izleyin , sinemada izletin Gülücük

böyle yapımların izlenmesi lazım , desteklenmesi lazım

ki bu filmin devamı gelsin Gülücük Wink


beğen 47 beğen 31
| Cevapla Cevapla | Bildir
avatar
DjAnda - 5 ay önce
İşler Güçler dizisinin senaristinden, oyuncularına kadar tüm ekip burada. Eğer İşler Güçler dizisini, espiri tarzını beğeniyorsanız bu filmi kesinlikle izleyin derim. Film başlangıcından sonuna kadar bitmek bilmeyen bir tempo içinde. Sürekli hareket var. Ve özellikle filmin ikinci yarısı neredeyse hiç nefes aldırmıyor!

Oyuncuların hemen hepsi iyi oynamış ama Ahmet Kural filmi çoğu yerde tek başına alıp götürüyor. Çok bilindik bir laf olacak fakat bu adam Hollywood'da ortaya çıksaydı kesinlikle yeni Jim Carrey diye hiç bir filmi kaçırmazdık. Mimiklerini ve vücudunu inanılmaz kullanıyor.

Göze çarpan bir diğer oyuncu ise Barış Yıldız. Diziye de son 5-10 bölüm kala katılan Barış, filmde gözüktüğü sahnelerde kesinlikle çok iyi.

Tavsiyem; İşler Güçler'in komedi tarzını seviyorsanız, beklentinizi çok yükseltmeden gidin izleyin. Çok keyifli 2 saat geçirin. Saygılar
7


beğen 26 beğen 18
| Cevapla Cevapla | Bildir
Yorumlar (109)
avatar
seko7356 - 3 hafta önce
İlk gösterime girdiğinde gitmiştim. 30 dakika eklenince daha önce filmi izlemeyen iki arkadaşımla tekrar gittim. İlk halinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü eklenen 30 dakikada pek bir şey yok. Filme katkısından ziyade zararı dokunmuş, izlerken biraz sıkıldım bile denebilir sürenin çok uzun olmasından dolayı.
8


default avatar
Sinematograf - 3 hafta önce
"Şimdi 30 dakka daha uzun daha komik" nedir ya parayı bulunca bunlar da şahan gibi görgüsüzleşti. Çekimlerde beğenilmeyip filmden çıkarılan sahneleri filmde değişiklik yaptık diyerek ekleyip tekrar vizyona sokuyorlar.


avatar
CaglayanWade - 4 hafta önce
Arkadaş tamam filmi beğenirsin, olumlu yorum yazarsın da, bazıları beğenmemiş filmi ama film şu kadar para kazanmış demek nedir ya ? Çok para kazanan film çok süper oluyor bu mantığa göre herhalde. Şahsen ben bu tür sulu komedilerden hiç haz etmiyorum. Hiçbirşey vaad etmiyorlar bana göre. Sadece kolay yoldan para kazanmayı amaçlıyorlar. Böyle giderlerse kendileri hakkında fikrim değişmeyecek. Saygılar

Cevaplar (1)
default avatar
Sinematograf - 31 Mart 2014 03:28
kesinlikle katılıyorum. Eyvah eyvah, recep ivedik, düğün dernek bunlar hep aynı jenerasyon. Film olarak hiç bir işe yaramazlar sadece güldürüdür.


beğen 2 beğen 4
| Bildir


avatar
erpheus - 1 ay önce
Ben filmi sinemada keyifle izledim , 2. ya da 3. haftasında iki kişi gittik , zor yer bulduk.Bu kadronun filmi olduğu için gittim , Ahmet Kural , Murat Cemcir ve Selçuk Aydemir için gittim.Şinasi Yurtsever'i de çok severim ama ona burada bir şey söylemek istemem.

Film gayet güzel , gayet eğlenceli , oraya gitmiş olan insanlara beklediklerini veren düzeydeydi.Zaten bu filme gidip beğenmeyen insanlar benim tahminimce yukarıda adı geçmekte olan üçlüye yabancı olan insanlar.İşler Güçleri izleyen erkek arkadaşının ya da kız arkadaşının yanında sinemaya gidip İşler Güçleri hiç izlememişseniz belki beğenmeyebilirsiniz , buna da hak veriyorum.

Filme notumu 7/10 olarak verdim , bence notu budur.

''Filme'' yönelik eleştiriler çok fazla sıkıntı değil , bugün bunu yaparsın çok tutar yarın devam filmi elinde kalır , dönemsel işler nihayetinde.Yalnız şöyle bir durum var , bu tayfanın kendisi sevdirdiği o içtenlik , o bizdenlik bu yarım saat daha ekledik hadi bakalım pamuk eller cebe davranışıyla hiç uyuşmadı. nolamaz nayır

Kabaca bir bakıyorum 6,5 milyon insan izlemiş herhalde filmi , biraz eksik biraz fazla şöyle bir düşünün ödenen paraları , bence yapılan masrafları karşılayıp kara geçirmiş hatta ikincinin de bütçesini oluşturmuştur gibi geliyor bana.

Yanlış anlaşılmasın ama benim kemiksiz sadece bilete ödediğim para 42 tl(iki kişi).Yediğim içtiğim geldiğim gittim hariç , şimdi yarım saat daha görmek için bir 42 daha istemek biraz ayıp bir davranış.Elin oğlu 3 saat film yapıyor sonuna 10 dakika daha ekliyor da ikinci filme ışık tutuyor biraz.

Ahmet Kural'la Murat Cemcir'in şahsına söyleyeceğim bir şey yok , Selçuk Aydemir'in ve yapım şirketinin icadı sanırım bu + 30 dk.Şimdi siz böyle yaptınız ya , devam filminde ilk gün , ilk hafta izleyicisi umarım buna bir cevap verir.İkincisi çekildiğinde elbette ben de yine gidip sinemada izleyeceğim diye düşünüyorum.Ya da +30 dakika daha uzun olan başka yapımlara yatırırız 42 liramızı kim bilir.. Saygılar
7


avatar
sesizadam - 1 ay önce
Aydınlar ile halkın arasında hep bir uçurum olmuştur. Sinema eleştirmenleri, bu film mi şimdi der... Halk yaptırdığı gişe ile bundan iyi film mi olur dedirtir. Bi' halktan olabilsek ve halkı anlayabilsek. Sinema ne için yapılır, sanat ne için vardır gibi soruların yanıtları tek değildir. Göreceli cevap verilebilir. Sanat senin için neyse bir başkası için senin düşündüğün gibi bir şey olmak zorunda değildir. Sanat kimileri için sadece gülmektedir. Gülmek, gülebilmek ve güldürebilmek önemli şeylerdir.

Felsefe dersi burada sona erdi. Polis


default avatar
samco17 - 1 ay önce
Film tamam güzel ama üzerine 30 dk ekleyip yeniden vizyona sokmak nedir? Ahmet Kural, Murat Cemcir.. Severiz sizleri ama bu para hırsı inanın hoş değil...


avatar
AllToqetheR - 2 ay önce
Bazıları beğenememiş filmi fakat son habere göre 62 milyon tl net hasılat yapmış film 9 hafta içinde.
8


avatar
Neymar - 3 ay önce
Bende filme 2 defa gidenlerdenim ve verdiğim her kuruşa helal olsun bunu bu kadar söylüyorum.Her kuruşu helal olsun.

Film hakkında ise herkes konusu ve senaryosu güzel olmamış diyor,bunu hiç anlamadım ben,bence çok güzel düşünülmüş yani her olaydan farklı bir olay çıkıyor ve o farklı olay seni güldürüyor.özellikle Ahmet Kural slcn ,süper ya gerçekten süper,film de oyunculuklar bakımından en çok gözüme batan Murat Cemcir oldu neden bilmiyorum ve özellikle biri daha var ki "ulan nasıl oynuycak bu adam bu rolü" derken beni şaşırtan Şinasi Yurtsever'ide tebrik ediyorum,çok başarılı bir oyunculuk çıkarmış.Her insan aynı şeye gülmez,belki sen gülersin ben gülmem bu değişebilir yani anlatmak istediğim beni kurgu ve hikaye bakımından da doyurdu.Yani lüften diyorum ben gittim sinemada Recep İvedik'te izledim,Sümela'nın Şifresi'de izledim ama Düğün Dernek bana bir daha gideyim istediğini yaratan ilk türk komedi filmi oldu.

Ahmet Kural - Murat Cemcir başarılarınızın devamını dilerim,seviyorum bu ikiliyi. Saygılar
10


default avatar
254Burak - 3 ay önce
Bi Sivaaslı olarak şiveyi çok güzel oturtmuşlar hatta on numara olmuş mesela bi Sümelanın Şifresinde tamamen Trabzon da Trabzon ve dalga geçilerek yapılmış burda yok öyle bişey ve mükemmeldi. Dahası bu filme gidip de 1 puan-oy verenleri anlamıyorum ben 2 defa gittim espriye gülerken arada bi espri daha kaçıyo 2. de tam anlamıyla anlamış oldu kaçırmayın böyle filmlere ihtiyacımız var sinemada seyredilim gişe yapsın devamı gelsin 8,9/10 Saygılar
9


default avatar
mhustafa - 3 ay önce
Ahmet KURAL'ın çok iyi oyunculuğu dışında filmde hiçbir şey yok. İddia ediyorum şu filmden Ahmet'i al başka herhangi birini koy oy oranı direk 6'ya düşer. Senaryo vasat olmasına rağmen iyi oyunculuk filmi orta seviyeye taşımış. Bana göre abartıldığı kadar kaliteli bir film değil hele ki 8.1 imdb puanını kesinlikle haketmiyor. Saygılar


avatar
Murat Gültaş - 3 ay önce
Bende arkadaşımla gittim ve beğendim. Gülücük

9/10
9


avatar
OranGe - 3 ay önce
Biraz ucuz şive komedisi biraz bir yerlere çarpıp düşme biraz küfür bunlar komikse evet komik ama bugün verdiğim 6 tlye acıdım bekleyin internete düşünce izleyin derim şahşi fikrim.
3


default avatar
murattikil - 3 ay önce
-Arkadaş film güldürdü mü seni
-Evet
-Taman yeter, gerisini salla gitsin

güzel filmdi. sinemada izleyin


avatar
asdf_13 - 3 ay önce
Ben daha iyisini bekliyordum. Çalgı Çengi saf komedi anlamında çok daha iyiydi. Aslında saf komedi olarak değerlendirirsek bundan daha iyi bir çok film sayılabilir. Daha genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, emek açısından hakkını vermek lazım. Ülkemizde düzenli olarak çıkan 2. belkide 3. sınıf komedi filmleri sınıfına sokulamaz. Bazı arkadaşlar 1 puan vermişler, abartmışlar.
Ancak bu ikiliye daha çok gülmeyi bekliyor insan.
Selçuk Aydemir'in eğlenceli sahne geçişleri ve ara ara yapılan bir kaç kaliteli espri beni canlı tuttu sadece.
Özellikle Ahmet Kural'ın minibüs sahnesi favorimdi.
5


default avatar
cokkek21 - 3 ay önce
Çok büyük beklenti ile gittik ama bu nedir yaaa? Sahneler arası kopuk. Konu desen konu değil. Espriler desen çok kaliteli değil. Gerçekten film arasında çıksam mı acep bile dedim. Kötüydü hem de çok... yow yow
1


avatar
nezikudur - 4 ay önce
Uzun zamandır bir filmde bu kadar gülmemiştim, son dönem türkiye sinamasının en iyi filmi, imkanınız varsa sinemada arkadaşlarınız ile birlikte izleyin. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.
iyi seyirler
10


avatar
profesorx - 4 ay önce
Özetle İzledim ve Bayıldım Gülücük
10


avatar
barko - 4 ay önce
Biz Türk Milleti Ölmüşüz Abartıya Film Sinema Filmi Değil Bazı Sahneler Dışında Hiç Güldüğümü Hatırlamıyorum Hala Sinemaya Gitmemiş Ve Bu Yorumu Okuyorsan Sakın Gitme DVD Bekle Evde cayını iç seyret 5 puanlık sıradan bir film ( Kolpaçino-Kutsal Damacana ) Yanından Geçemez Komedy Filmi Olarak....
5

Cevaplar (1)
default avatar
broodofqueen - 07 Ocak 2014 11:37
Ahmet Kural ve Şafak Sezer; Kolpaçino ve Düğün Dernek.... Karşılaştırmam bile. Espriden ve güldürmekten anladığımız şeyler bambaşka. Kutsal Damacana'yı sadece 10 dakika izleyebildim. Şafak Sezer'i gördüğümde kanal değiştiriyorum.... Zevk meselesi tabii.


beğen 13 beğen 5
| Bildir


default avatar
Tichaine1925 - 4 ay önce
Süper ötesi Ahmet Kural yeter Gülücük
10


avatar
2afoxsem - 4 ay önce
Abi gitmez olaydım, patilerime zincir vuracam bundan sonra. Film akıcı bir şekilde gidiyor ama bazı yerlerde gülmekten kopuyorsun saliselik sonrası vasat. Benden uyarı gidecekler sakın gitmesin filmin çıkmasını bekleyin !!! nolamaz nayır
5


beğen 12 beğen 16
| Cevapla Cevapla | Bildir
default avatar
alpkmr - 4 ay önce
Bir Cem Yılmaz kalitesi beklemeyelim bir eyvah eyvah kadar komik değil izlenir mi sinemada izlenilecek bir film değil evde boş vakitte izlenilebilir.Şuan verdiğim paraya acıdım çok reklamı yapıldı abartıldı bu film.


beğen 10 beğen 13
| Cevapla Cevapla | Bildir
avatar
Oguz Alim - 4 ay önce
Çok güleceğim umuduyla gittim ama gördüm ki abartılacak kadar komik değil sadece şarkısı güzel. Beklentilerimi karşılamadı bir ara recep ivedik gördüm sadece kılları eksikti.
Kalitede bir malın kaliteli olduğunu anlamak için karşılaştırma yapmak gerek ben yapıyorum.
The Hangover > Dügün dernek mi
Arkadaşlar böyle filmlere destek olalım demişler ama keşke olmasaydım beni yanlış yönlendirdiğiniz için yazıklar olsun diyorum.
Toparlarsak film fena sayılmaz ama para vermeye değmez.
örneğin siz böyle gülmek için gidersiniz : hahahahaha
ama film sizi ancak bu kadar güldürür : Gülücük


avatar
fernazbey - 4 ay önce
Türkiye'de alışkın olmadığımız kadar hızlı bir komedi filmi izledik. Dün geceden bu yana aklımda kalan en önemli özelliği buydu herhalde.

Uzun uzadıya canı çıkarılan sahnelerin ve esprilerin yerine çok hızlı ve birbiri ardına eklenen sahneler, diyaloglar, olaylar filmi hem izlenilir lezzete taşımış, hem de kalitesinin çıtasını çok yükseltmiş. İzleyicisine güvenmesi, "Siz espriyi anlarsınız" der gibi beklemeler yapmaması Türkiye'nin pek alışık olmadığı türden. Küfürlü konuşmalara pek başvurmaması, bir kaç yerin dışında, bu güveni temsil ediyor. Bir düğün organizasyonundan bundan ala hikaye çıkarılabilir miydi, pek bilemeyeceğim.

Ahmet Kural, Murat Cemcir ikilisi için kariyerlerinde parıldayacak bir başarı bence.... Helal olsun.
8


default avatar
enesalbayrak4747 - 4 ay önce
Daha önce yorum yapmıştım ama bazı yorumlar nedeniyle tekrar yorum yapma gereği duydum. Bu film gülmek içinse sadece evet güzel bi filmdi. Ama film değildi sorun da bu . Doğaçlama bir senaryo. Gelişigüzel bir kurgu . Bunun böyle olmasının nedenide yine biz seyircileriz. Böyle bir filme mükemmeldi dersek eğer arkasından gelen filmler farksız olmayacaktır. Sonra biz ancak 20 yılda bir "Kabadayı" 30 yılda bir "vizontele" 30 yılda bir de "pardon" filmlerini çıkarırsak kimse bundan şikayetçi olmasın. Elin gavuru bir dizi yapar ayda bir bölüm yayınlar ortalıgı kasıp kavurur. Biz bir dizi yaparız haftada bir bölüm yayınlarız ama beş para etmez . . . Bu düşüncelere katılmayanlara saygım sonsuz.Ama durum bu bence. Saygılar
1

Cevaplar (5)
avatar
2afoxsem - 05 Ocak 2014 06:34
Haklısın, bence değil genelleme bir durum zaten.
5


beğen 1 beğen 7
| Bildir
default avatar
Loveliest - 09 Ocak 2014 22:30
Her filmi sanat kaygisiyla mi izlemek gerek. Senaryo olmamis olabilir.Basit olmus olabilir. Bunlar cok onemli degil cunku gulmeye gittik ve gulduk. Komedi filmi bu yahu.


beğen 6 beğen 2
| Bildir
default avatar
eminem - 10 Ocak 2014 20:59
biz eleştirmen değiliz sonuç olarak sanat açısıyla değerlendirerek izlemesek bile hangi film kaliteli hangi film kalitesiz görmek zor değil . filmde tek güldüren tiplemelerdi onun dışında gülünecek ne vardı ki ..bu filme 3 kez giden insanlar var ben onları hiç anlamıyorum. oturup evde boş bi vakitte izlenilecek bi film sinemaya verilen paraya yazık bence....
1


beğen 1 beğen 8
| Bildir
avatar
scientist - 22 Ocak 2014 03:29
enesalbayrak4747;
Bu sitede okuduğum en güzel yorumlardan birisiydi. Tebrik ediyorum. Verdiğiniz puanla ilgilenmiyorum. Yorum çok güzel.


beğen 1 beğen 3
| Bildir
default avatar
enesalbayrak4747 - 24 Ocak 2014 21:48
teşekkür ederim desteginiz için
1


beğen 0 beğen 3
| Bildir


default avatar
tarantinoesk - 4 ay önce
senaryosundaki garip hamlelere rağmen güldürmekte hiç sıkıntı yaşamayan bir film.ahmet kural ve murat cemcir filmi alıp götürmüşler tabii rasim öztekin usta ve diğer oyuncular da güzel eşlik etmişler.uzun zamandır sinemada bu kadar gülmemiştim.


default avatar
leaveaop - 4 ay önce
filme çok büyük beklentilerle gittim çünkü bu ekibin takip ediyordum üsküdar'a giderken,çalgı çengi ve işler güçler ama heyhat beklentilerimi karşıladı diyemem. neden diye sorar sanız ilk olarak selçuk aydemirin işler güçlerden alıştığımız enteresan sahne geçişi filmin başında o kadar abartılmış ki dikkat edin filmin başında 5-6 sahne o kadar hızlı geçiyor ki sanki önceden düğün dernek filminin devam filmi çekilmiş hikayeyi her kez biliyor. ilk on dakikada hikayeyi toparlıya filim hız kazanıyor ahmet ve murat ikilisinden murat cemcirin komedi tarzı tartışıla bilir ama ahmet kural gerçekten çok komik.filimde İnan Ulaş Torun hariç diğer oyuncuların oyunculukları bence iyi. senaryo olarak da komedi filmidir günahı olmaz mantığı ile düz bir senaryo oyunculuklara ve diyaloglara bağlanmış umutlar. sonuç olarak filimde çok kral espiriler var ama dendiği gibi tempo hiç düşmüyor komedinin ardı arkası kesilmiyor bir yapım değil. işler güçlerin herhangi bir bölümününde bu filim kadar güldüreceğini düşünüyorum film güzel ama abartmaya gerek yok
6


avatar
35Smyrna35 - 4 ay önce
Sinemada izlemeyin paranıza yazık.

Arkadaşlar bi projede Ahmet Kural ve Murat Cemcir varsa o kesinlikle diğerlerinden daha farklı ve güzeldir. Ancak ben bu filmi Çalgı Çengi ile kıyaslamam bile.. Çalgı çengi her dakikasında ayrı güldüğüm defalarca izlediğim arkadaş ortamında esprilerini alıntıladığım harika bir film çünkü.
Malesef bu filmde sinemadan çıktığımda esprilerden aklımda kalan bile yok.

Çalgı Çengi'yi izlemeyen arkadaşlar bu filme bayılabilir, çünkü malesef Türk sinemasında çok fazla ucuz ve bayat espriler var kısacası yaratıcı olamıyoruz. O nedenle bu film daha kaliteliymiş gibi görünebilir ancak çok daha iyisi yapılabilirdi.
Belki de ben bu filmde çıtayı Çalgı Çengi nedeniyle çok yüksek tuttum.

Kısacası bir kaç sahnede güldürdü ve genel olarak film keyifliydi ancak benim beklentimi karşılamadı. Buna bayılan arkadaşlara Çalgı Çengiyi tavsiye ederim karınlarına ağrı gireceğine eminim Hıhı

Not: Umarım en kısa zamanda Çalgı Çengi 2 gelir... Utandı


default avatar
selcuk55 - 4 ay önce
arkadaşlar,filme sırf entellik dantellik olsun diye "espriler kaliteli deil komik deil gibi" yorum yapanlara aldırmayın.10 numara 5 yıldız bir film.çok uzun zamandır bu kadar gülmedim.özellikle bazı bölümleri var ki muhteşem.ahmet kural kendini aşmış.mutlaka izleyin derim.filme verilen emeği alkışlıyorum.. Saygılar


avatar
berkdemiröz - 4 ay önce
Uzun zamandır yerli bir filmde bu kadar çok kahkaha attığımı hatırlamıyorum...Verdiğim her kuruşa ve bilet sırasında beklediğim zaman helal olsun,çok güzel bir filmdi...
9


default avatar
serengul - 4 ay önce
İnsanların abarttığı kadar güzel bir film degildi buyuk heveslere kapılıp gitmeyin hüsrana uğrarsınız. Çoğu insan para verdim güleyim bari dediği için gülüyordu. Bazı kısımlardaki espriler güzeldi ama tam anlamıyla çok iyi bir komedi filmi değildi.


default avatar
cesaret63 - 4 ay önce
En iyi sahnesi
Sürprizbozan: Göster
çok güldüm hahahahaha
8

Cevaplar (1)
default avatar
qazad - 31 Aralık 2013 15:02
Sürprizbozan: Göster
10


beğen 1 beğen 0
| Bildir


avatar
gitarisyen - 4 ay önce
Filmin ikinci yarısında tempo biraz düşer gibi görünse de uzun zamandır bir Türk komedi filminde bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Rahat, sıkmayan, germeyen ve samimi anlatımıyla özellikle ilk yarı vaktin nasıl geçtiğini anlamadım. Bende iyi niyetli ve eli, yüzü düzgün bir film izlenimi uyandırdı. Buradaki olumlu yorumlar üzerine filme gittim, iyi ki de gitmişim. Çünkü mutlu olmaya gittim ve film beni mutlu etti, güldürdü, hoşça vakit geçirtti.

Keşke insanın böyle çılgın ama sıcacık, samimi ve yardımsever dostları olsa. Ne gam kalırdı ne kasavet. Gülücük

Özellikle

Sürprizbozan: Göster


esprisine çok güldüm.

Oyunculuklar, sahne geçişleri, filmin hızla akışı, karakterlerin işlenişi ve müzikler hoşuma gitti. Bazı yerlerinde argo ve -az da olsa- küfürlü konuşmalar olmasına rağmen hayatın olağan akışı içinde de bunlara sıkça rastladığımızdan ve konuya uyduğundan bunlar çok sırıtmıyor. Bu yüzden eğer gitmediyseniz bu filme bir şans tanımakta yarar var.
8

Cevaplar (1)
avatar
fernazbey - 04 Ocak 2014 13:48
Elinize sağlık...
Yorumun altına imzamı atarım.
8


beğen 2 beğen 0
| Bildir


default avatar
mgmbka - 4 ay önce
Filmi, gelenler gülsün eğlensin diye yapmışlar ve başarılı olmuşlar. Son zamanlarda bu kadar çok güldüğüm başka bir film yok.


avatar
John Q - 4 ay önce
Şimdi beni baya bi kişi eksileyecek biliyorum Gülücük
Filmi bugün izledim.. Güleceğimi biliyordum. Güldüm , eğlendim zaten bu ikiliye hep gülmüşümdür. Fakat yinede eleştirilmesi gerekiyorki daha iyisi yapılabilsin.
Ahmet Kural'dan başlamam gerekirse kendisinde Recep İvedik havası sezdim biraz , yani her hareketinde izleyiciyi bi güldürme çabası var rolünde , samimiyeti kaçıyor işin o zaman.
Sivas ağızı oyuncuların hiçbirinin ağzına yakışmamış. Daha doğrusu Sivas ağızı zorlama bir ağızmış gibi; ne çıkarsa , ne kadar güldürürse kardır mantığıyla sanki.
Senaryo basit; yönetmende çok kasmamış. Gerçi bu işlerde paraya bakar.

Güzel yanı güldük , sadece güldük , sizde sadece ama sadece gülmek istiyorsanız sakın kaçırmayın. Bu ikiliyi böyle her zaman izleyemessiniz Gülücük
9

Cevaplar (2)
avatar
Nicolay - 22 Aralık 2013 01:24
eleştirilerinize bakılırsa 4 verdiğin puana bakarsak 9 hangisini güvenelim... birde siz burdan istediğiniz kadar eleştirin film üzerinde hiçbir etkisi olmaz adamlar 2.sini çekmek isterlerse çekerler oda gişedeki başarısına bakar ki şuan için gayet iyi bir gişesi var....


beğen 2 beğen 3
| Bildir
avatar
John Q - 22 Aralık 2013 05:36
Etkisi olsun ya da olmasın sadece görüşlerimi yazmak istedim. Umarım yanlış anlaşılmamışımdır. Amacım kötülemek değil tabiki. Zaten bu bir komedi filmi ve güldürmüşse amacına ulaşmış demektir Gülücük
9


beğen 4 beğen 0
| Bildir


avatar
Watch Dogs - 4 ay önce
Doğma büyüme Sivaslı olarak filmden çok büyük keyif aldım.Bazı sahnelerde gülmekten gözümden yaşlar geldi.Beklentim çok fazlaydı ve beklentimi de fazlası ile karşıladır.Sadece şive ve küfürü biraz abartılı buldum.Çünkü kendi röportajlarında gidin ve ailenizle eğlenin diyorlardı ki aile ile izlenecek bir film olduğunu düşünmüyorum.Çünkü birkaç bel altı sohbet ve ağır küfür vardı.Arkadaş ile gidilip çok büyük keyif alınacak harika bir yapımdı.Aldıkları her kuruşu hak ettiklerini düşünüyorum.Devamı da gelir ve yine eğleniriz umarım. 9/10 Şiddetle tavsiye edilir.
9


avatar
kmrkcygt - 4 ay önce
kafa dağıtmak için bire bir Gülücük sivas yöresi iyi yansıtılmış gerçekten.
7


avatar
dexterrr - 4 ay önce
senaryo çok zayıf ama oyunculuklar sayesinde ayakta kalmış film.özellikle ahmet kural çok iyiydi.tek amacınız gülmek ve eğlenmekse mutlaka izleyin ki başından sonuna kadar güldürmeyi başarıyor.
7


avatar
alicanson - 4 ay önce
Bu filmde yalnızca gülün;bu filmde mantık aramayın,muhteşem bir seneryo ve ya kurgu beklemeyin yalnıca gülmek için gidin eğlenin ve dönün evinize..

Ben öyle yaptım güldüm ,eğlenceli vakit geçirdim.Ahmet Kural yine oyunculuğunu konuşturmuştu.Bazen sadece gülmeli ve işin eğlencesi bırakmalıyız,her filmden bir sanat filmi beklemeyelim.Ayrıca bir Türk komedisi olduğunu ve Türkiye sineması çerçevesinde değerlendirin.İyi seyirler...


avatar
askerasker85 - 4 ay önce
Biraz yorumlara baktım ama puanı esas alarak sinemaya izlemeye gittim...
İyi ki gitmişim , saçma sapan bizim espri anlayışımıza uymayan yabancı komedilerden , uzun bir aradan sonra güldüm..
9


default avatar
glenn - 5 ay önce
Film bende büyük hayal kırıklığı yaşattı.

+ Ahmet Kural'ın müthiş oyunculuğu
+Sivas'ın, o Anadolu'nun kültürü filme iyi yansıtılmış
+Bir kaç tane koparan sahne

- Basit ve saçma senaryo
-Genel olarak pek fazla komik sahne yok
-Fazla abartılmış olması (bu sizi beklenti içine sokuyor)

Ayrıca Çalgı Çengi bu filmden daha güzeldir..
6


avatar
AllToqetheR - 5 ay önce
İyiydi bayağı, çok eğlendik salonca.. Fakat Murat Cemcir gerçekten abartmış sanki biraz sivas ağzını.. Cümleleri anlaşılmıyor arkadaş.. Rasim Öztekin & Ahmet Kural 10 numara 5 yıldızdı.. Sivas Otel ve 95 merdiven sahneleri kopardı bizi ya hahahahaha
8


avatar
helesmort - 5 ay önce
Çok büyük beklentiyle gitmeyin, Gülmek ve zaman geçirmek için güzel film, gidin izleyin.
7


avatar
LeoQuatre - 5 ay önce
"Kesinlikle sinemada izleyin" diyebilecek kadar geniş bi' yelpazesi olduğunu düşünmüyorum ki bence daha çok -belirli- kitle filmidir. Ben de o "kitle" içinde yer aldığımdan filmden haz aldığımı söyleyebilirim. Ve siz de hitabete tabii kesimden sayıyorsanız kendinizi eminim zevk alacaksınız.
7


avatar
munzevi627 - 5 ay önce
ahmet kural çok renkli bir oyuncu onu ekranda görmek tabi ekiple beraber insana iyi geliyor fakat ahmet kuralın bizlere tanıdık gelmesinin en önemli nedeni geçmişte çocukluğumuzdan kalma bir kişiyi bizlere anımsatmasıdır o değerli kişide rahmetli öztürk serengildir.eğer öztürk serengilin flimlerine bakacak olursanız kaşgöz hareketleri güldüğünde yanaklarının aldığı hal çehresini hareketleri ni görünce kendinizi aman allahım öztürk serengil ölmemiş demekten alamıyorsunuz.


avatar
mavi_seyytan - 5 ay önce
Film'i izledim yer yer güzel espriler vardı.Ancak oyuncuların ilk 20-30 dk da neden seslerini bu kadar yüksek çıkarttıklarını çözemedim.Cem yılmaz' ın dediği gibi para verdim güleyim boşa gitmesin diye gelen salonu dolduran çok insan vardı.
Sürprizbozan: Göster
5


beğen 14 beğen 14
| Cevapla Cevapla | Bildir
avatar
cihat525 - 5 ay önce
Bu ikili sabaha kadar oturup muhabbet etsin sabaha kadar oturup izlerim
8


avatar
Htmakina - 5 ay önce
Eğlenceli filmdi. Yer yer gözümden yaş geldi gülmekten.
6


avatar
c00lvin - 5 ay önce
Türkçe Altyazı Top 250'lik değil ama 10 üzerinden 6.5 lik bir filmdi. Yer yer güldürdü fakat daha çok beklenti içerisindeydim malesef hayal kırıklığına uğradım.

Sürprizbozan: Göster
6


default avatar
mokt1905 - 5 ay önce
Güzel yorum yapan arkadaşlara gerçekten çok teşekkür etmek istiyorum sayenizde gittim izledim. Gerçekten çok komik ve eğlenceliydi. Beğenmeyen arkadaşlarda beğenmeyebilirsiniz ama bu filmi kimsenin yerin dibine sokmaya hakkı yok. Henüz gitmeyen arkadaşlara tavsiyem gidin stresinizi atın derim.


default avatar
_NarsiL_ - 5 ay önce
Filmi kötüleyen yorumları umursamayın bile. Gidin izleyin eğlenin.
8


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›