Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(16) -
Film tamam güzel ama üzerine 30 dk ekleyip yeniden vizyona sokmak nedir? Ahmet Kural, Murat Cemcir.. Severiz sizleri ama bu para hırsı inanın hoş değil...


default avatar
(47) -
En iyi sahnesi
Sürprizbozan: Göster
çok güldüm hahahahaha
8


avatar
(132) -
sıkıcı mı ? tabi ki değil ama tamamen şişirilmiş bir film ,abartı oyunculuklar hat safhada ..belirtmekte yarar var,her iki oyuncuya da, işlerine de,ekibe de bayılıyorum fakat bu demek değildir ki ne yapsalar yerim,bu film olmamış maalesef... ''kardeş payı'' nın herhangi bir bölümü bile bu filmden çok çok daha eğlenceli ve )ders verici( ...
5


Yorumlar (139)
avatar
(186) -
Güzel film izlemeyen yoktur sanırım.
6


default avatar
(22) -
Celal ile Ceren filminde daha çok gülmüştüm. 7 yaş ve üzeri için komik değildir diye eklenmeli bence film afişine.. Hüsrana uğradım. Tek kas kıpırdatmadan bitirdiğim ilk ve tek komedi filmi olsa gerek... Oyuncuları çok beğenirim. Yaptıkları hemen hemen her Yapımı izledim , eğlendim ama nedense bu olmamış be abi...


default avatar
(62) -
Çokmu Komik Diğil ama güldürüyo.
8


default avatar
(490) -
Çok eğlenceli ve matrak bir film. Eğer hala izlemediyseniz, izlemenizi tavsiye ederim.
8


avatar
(22) -
Belki türk sinemasının seyirci rekorunu kıracak kadar iyi değildi ama en azından recep ivedikten iyiydi be
Ben zaten bizim halkı anlamış değilim Recep İvedik nasıl bu kadar sevilmemesine rağmen bu kadar yüksek izlenme alabiliyor ???
8

Cevaplar (1)
avatar
(216) -
Bunun Sebebi tamamen yaş ortalamasıyla ilgili Gülücük Recep ivediği izleyenlerin yaş ortalaması çıkarılırsa en fazla 17-18'dir..ee bu yaş ortalaması da bel altı esprilerine bayılıyor haliyle Gülücük)


1
| Bildir


avatar
(71) -
Dedim ki işte Hababam sınıfı seviyesinde birsey izleyeceğim yanilmadim Hababam olmuş fakat Hababam Sınıfı 3.5 olmuş. 10/4
4


default avatar
(1) -
Tam bir hüsran.

Çalgı Çengi filmiyle muazzam bir çıkış yaparak gönüllerimizde taht kuran Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisi ardından bir takım projelere imza attılar. İşler Güçler, Kardeş Payı vb. Şimdiye kadar imza attıkları projelerin hiçbirinde bu kadar sıradanlık yoktu. Bahsettiğim iki tane dizilerinin herhangi birinden 1 bölüm seyretmek bu filmi seyretmenizden daha mantıklı, güldürücü ve öğretici olabilir.
Hazır piyasada isim yapmışken bir film daha patlatalım ve parayı vuralım mantığıyla yapılmış bir film.Halk arasında şişirildiği için bu kadar çok izlendi ve amaçlarına ulaştılar.

Tavsiyem:

SAKIN İZLEYEREK PARANIZI VE ZAMANINIZI ÇÖPE ATMAYIN...


avatar
(33) -
film ben dandiğim diye kırılıyor resmen. bence hiç film çekme işine bulaşmasın bundan sonra selçuk aydemir. nokta net !
3


default avatar
(71) -
Böyle dandik bir yapımdan iyi para kırdılar ya, helal olsun ne diyeyim. Bunlarda uyanık çıktı. Baktılar cem yılmaz yahşi batı, recep ivedik serisi gibi filmlerle reklam sayesinde iyi para kırılıyor. "Biz niye yapmayalım" demiş olmalılar.

Filmde seyir zevki namına olumlu hiçbir şey yok. filmde bolca oyuncu kasıntılığı var. Çöp film kısaca.
1


avatar
(143) -
İyiki sinemada izlememişim, sırf Türkiyede en çok izlenen film oldu diye meraktan izledim. Anladığım kadarıyla halk arasında şişirilmesinden dolayı bu kadar izlendi, Recep İvedik serisi olsun, Cem Yılmazın Gora Arog olsun bundan 10 kat daha komikti.
5


avatar
(102) -
Filmin başı çok güzelde sonuna geldiğinde bütün etkisi kayboldu. Hadi komedi filmi biraz abartı olacakta ;

Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(342) -
sözüm ona "entellektüel" teröristi projelerine dahil eden bu ikili gözümden düşmüştür.ayrıca rasim öztekin kadar kasıntı,zorlama,yapmacık bir aktör bu filmde fazlasıyla sırıtmış.bi merdiven sahnesine birde magirüs sahnesine güldüm o kadar.
1


avatar
 kurdele (3364) -
Ben büyük bölümüne bayıldım. Bir yerden sonra sıktı özellikle düğünün son zamanları... ama kesinlikle izleyin derim.


default avatar
(54) -
Oyuncuları ve tarzlarını çok seviyorum önceki filmlerini ve dizilerini izledim (izlediğim nadir yerli dizilerden) ama bu filmin bu kadar seyredilmesine anlam veremedim tamam komik ama önceki filmleri çok daha iyiydi .İkinci defa seyretmek isteyeceğim filmlerden değil.
6


default avatar
(62) -
Bu filmi Türkiye'de milyonlarca kişi mi izledi şimdi ? Yazık demenin dışında söylenebilecek ne var bilemiyorum. Yere göğe sığdırılamayan 'Düğün Dernek' buysa Türk sinemasının ve izleyicisinin vay haline. Senaryo berbat, oyunculuklar başarısız, Sivas ağzı oyunculara zerre miktar gitmemiş bir buçuk saatin içinde gülünecek beş sağlam espiri bile mevcut değil.
Güzel olan tek şey filmin müziği

Cevaplar (1)
avatar
(669) -
Bence sen bir de recep ivedik 4'ü düşün,ben bu filmde değil de recep ivedik 4 filminden sonra Türkiye seyircisinden ümidi kestim,o saçmalığa o kadar kişi gittiyse,bence bu filme gidenlere fazla bir şey söyleyemeyiz.
10


5
| Bildir


avatar
(370) -
Film güzel. Lakin İşler Güçler ve Kardeş Payı'nın hitap ettiği kitle için biraz hafif kalmış. Bunun sebebiyse sanırım daha geniş bir kitleye ulaşabilmek ve biraz da "ticari" kaygılar olmuş sanırım. Zira saydığım dizilerin bazı bölümlerinde filme güldüğümden daha çok gülmüşümdür.

Artık tüm beklentimiz Çalgı Çengi 2. Onda da "bazı" kaygılarla çıtayı indirmezler umarım.
7


avatar
(1542) -
Ne öyle filmi kötüleyenler falan var. Anlamıyorum bu film kötüyse ne iyi. Şok Bence çok güzel bir film. Roberto Carlos espirisi bile yeter ya bu film için. hahahahaha Adamlar yapmış biz de izledik. Kurgu falan hikaye zaten. Git kafanı dağıt gel hesabıdır bu gibi filmler. Amaç güldürmedir ki bu film bunu başından sonuna kadar yapıyor. Helal olsun valla adamlara. Yani detaya falan takılırsanız her filmde hata bulursunuz şey yani hemen hemen(Mr.Nobody, Big Fish, İnto The Wild hariç). Son zamanlarda Türk film dünyasında değerli yapımlardan izleyin eğlenin.
8


avatar
(182) -
Komik; ama söylendiği, abartıldığı kadar değil maalesef. 30 dakika uzatılarak yeniden gösterime sokulmasını ben de komik ve saçma bulanlardanım. Gülmekten yarılırız beklentisiyle izlenmezse, yüzünüzü güldürebilecek bir film. Zira beklentim düşüktü ve ben keyif aldım izlerken. Özellikle Ahmet Kural beklendiği üzere döktürmüş gerçekten rolü.

Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(794) -
Tabiri caizse "gülmekten yarmıyor" ama keyifli vakit geçirtiyor. Özellikle bir iki sahnede çok güldüm. Türk sineması seyirci rekorunu zorlayacak bir film değil evet 2. olacak bir filmde değil ama birincinin "recep ivedik 362" olduğu yerde baş tacı yapılası bir film olduğunu düşünüyorum.
7


avatar
(223) -
Film fazla bildik.Tv filmi kıvamında.Merak sanırım gişesini yükseltti.Kardeş payı bile daha komik.
6


avatar
(132) -
sıkıcı mı ? tabi ki değil ama tamamen şişirilmiş bir film ,abartı oyunculuklar hat safhada ..belirtmekte yarar var,her iki oyuncuya da, işlerine de,ekibe de bayılıyorum fakat bu demek değildir ki ne yapsalar yerim,bu film olmamış maalesef... ''kardeş payı'' nın herhangi bir bölümü bile bu filmden çok çok daha eğlenceli ve )ders verici( ...
5


default avatar
(7) -
Sinemada izleyemediğim için üzüldüğüm, büyük beklentiler içinde nete düşmesini heyecanla beklediğim bir filmdi. Filmi izyeyince anladımki herkes bi başkasının gazıyla gitmiş yada yurdum insanı komedi filmlerine hasret kalmış. Çok büyük beklenti içinemi girdim ne bilmiyorum ama bundan çok daha fazla güldüğüm isim yapmamış filmler oldu

Sonuç olarak iyiki sinema kuyruğuna girip beklememişim. Verdiğim paranın karşılığını alamazdım galiba. Ertesi güne bırakmıyim diye dayanamayıp gece yarısı izleyerek uykusuz kaldığıma değmeyen bir film oldu. Filmde güldüğüm yerler oldu ama yaptıkları dizi bana göre bundan 10 kat daha komik ve iyidir.

Recep ivedik 4 ün yorumları ve puanı düğün derneğin yarısı kadar ama en çok izlenen film oldu. bu filmden sonra eminim onu izlemek için ekstra bi zaman ayırmam artık.. Bay Bay
5


avatar
(171) -
Olmuşmu bence olmamış filmde gereksiz yere konan izlerken insanı sıkan dialoglar çok vardı hani filmin gereksiz sahne ve dialoglarını çıkarsak bir 30 dakikası giderdi kim ne derse desin ben fazla beğenmedim. sonradan eklenenen 30 dakikalık sahnede bana kalırsa filmden çıkarılan dvd ye konucak olan sahnelerdi ama film gösterimde rekor yapınca onuda ekleyelim deyip biraz daha para kazanma derdine düşmüşler. izlemeyenler izlesin kendileri karar versin Filmin iyi olup olmadığına....
4


default avatar
(6) -
Neden bu kadar abartıldığını anlayamadığım vasat boş zaman için başka film yoksa izlenebilecek filmlerden.
Yorumlara baktığımda daha büyük beklentim vardı ama hem senaryo hem de oyuncu performansları düşünüldüğünde yetersiz bir film olmuş bence.
4


avatar
(343) -
Ahmet Kural - Murat Cemcir siz bu işi biliyorsunuz Süperrrrrr slcn Süperrrrrr
7


avatar
(673) -
İlk gösterime girdiğinde gitmiştim. 30 dakika eklenince daha önce filmi izlemeyen iki arkadaşımla tekrar gittim. İlk halinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü eklenen 30 dakikada pek bir şey yok. Filme katkısından ziyade zararı dokunmuş, izlerken biraz sıkıldım bile denebilir sürenin çok uzun olmasından dolayı.
7


default avatar
(16) -
"Şimdi 30 dakka daha uzun daha komik" nedir ya parayı bulunca bunlar da şahan gibi görgüsüzleşti. Çekimlerde beğenilmeyip filmden çıkarılan sahneleri filmde değişiklik yaptık diyerek ekleyip tekrar vizyona sokuyorlar.


avatar
(488) -
Arkadaş tamam filmi beğenirsin, olumlu yorum yazarsın da, bazıları beğenmemiş filmi ama film şu kadar para kazanmış demek nedir ya ? Çok para kazanan film çok süper oluyor bu mantığa göre herhalde. Şahsen ben bu tür sulu komedilerden hiç haz etmiyorum. Hiçbirşey vaad etmiyorlar bana göre. Sadece kolay yoldan para kazanmayı amaçlıyorlar. Böyle giderlerse kendileri hakkında fikrim değişmeyecek. Saygılar

Cevaplar (1)
default avatar
(16) -
kesinlikle katılıyorum. Eyvah eyvah, recep ivedik, düğün dernek bunlar hep aynı jenerasyon. Film olarak hiç bir işe yaramazlar sadece güldürüdür.


4
| Bildir


avatar
(29) -
Ben filmi sinemada keyifle izledim , 2. ya da 3. haftasında iki kişi gittik , zor yer bulduk.Bu kadronun filmi olduğu için gittim , Ahmet Kural , Murat Cemcir ve Selçuk Aydemir için gittim.Şinasi Yurtsever'i de çok severim ama ona burada bir şey söylemek istemem.

Film gayet güzel , gayet eğlenceli , oraya gitmiş olan insanlara beklediklerini veren düzeydeydi.Zaten bu filme gidip beğenmeyen insanlar benim tahminimce yukarıda adı geçmekte olan üçlüye yabancı olan insanlar.İşler Güçleri izleyen erkek arkadaşının ya da kız arkadaşının yanında sinemaya gidip İşler Güçleri hiç izlememişseniz belki beğenmeyebilirsiniz , buna da hak veriyorum.

Filme notumu 7/10 olarak verdim , bence notu budur.

''Filme'' yönelik eleştiriler çok fazla sıkıntı değil , bugün bunu yaparsın çok tutar yarın devam filmi elinde kalır , dönemsel işler nihayetinde.Yalnız şöyle bir durum var , bu tayfanın kendisi sevdirdiği o içtenlik , o bizdenlik bu yarım saat daha ekledik hadi bakalım pamuk eller cebe davranışıyla hiç uyuşmadı. nolamaz nayır

Kabaca bir bakıyorum 6,5 milyon insan izlemiş herhalde filmi , biraz eksik biraz fazla şöyle bir düşünün ödenen paraları , bence yapılan masrafları karşılayıp kara geçirmiş hatta ikincinin de bütçesini oluşturmuştur gibi geliyor bana.

Yanlış anlaşılmasın ama benim kemiksiz sadece bilete ödediğim para 42 tl(iki kişi).Yediğim içtiğim geldiğim gittim hariç , şimdi yarım saat daha görmek için bir 42 daha istemek biraz ayıp bir davranış.Elin oğlu 3 saat film yapıyor sonuna 10 dakika daha ekliyor da ikinci filme ışık tutuyor biraz.

Ahmet Kural'la Murat Cemcir'in şahsına söyleyeceğim bir şey yok , Selçuk Aydemir'in ve yapım şirketinin icadı sanırım bu + 30 dk.Şimdi siz böyle yaptınız ya , devam filminde ilk gün , ilk hafta izleyicisi umarım buna bir cevap verir.İkincisi çekildiğinde elbette ben de yine gidip sinemada izleyeceğim diye düşünüyorum.Ya da +30 dakika daha uzun olan başka yapımlara yatırırız 42 liramızı kim bilir.. Saygılar
7


avatar
(391) -
Aydınlar ile halkın arasında hep bir uçurum olmuştur. Sinema eleştirmenleri, bu film mi şimdi der... Halk yaptırdığı gişe ile bundan iyi film mi olur dedirtir. Bi' halktan olabilsek ve halkı anlayabilsek. Sinema ne için yapılır, sanat ne için vardır gibi soruların yanıtları tek değildir. Göreceli cevap verilebilir. Sanat senin için neyse bir başkası için senin düşündüğün gibi bir şey olmak zorunda değildir. Sanat kimileri için sadece gülmektedir. Gülmek, gülebilmek ve güldürebilmek önemli şeylerdir.

Felsefe dersi burada sona erdi. Polis

Cevaplar (1)
avatar
(576) -
Güldürebilmek gerçekten önemli bir meziyet, bu konuda sana sonuna kadar katılıyorum ama -bu arada, eğer bir cümlede "ama" varsa, ondan önce söylenenleri unutabilirsin derler- nasıl güldürdüğün çok daha önemlidir bence. Yaşınız kaç bilemiyorum; ama TRT'nin tek kanal olduğu yıllarda yaşamamışsanız, o günlerden bu günlere halkın ne kadar yozlaştırıldığını idrak etmeniz biraz güç. Burada birkaç satırla izah etmek de mümkün değil. Ama şu kadarını söyleyebilirim ki, yıl olmuş 2014; ve hâlâ mı kadın kılığına girmiş sakallı bir erkek ve kimsenin bunu anlamaması şeklinde kotarılan bir hikaye?
6


2
| Bildir


default avatar
(16) -
Film tamam güzel ama üzerine 30 dk ekleyip yeniden vizyona sokmak nedir? Ahmet Kural, Murat Cemcir.. Severiz sizleri ama bu para hırsı inanın hoş değil...

Cevaplar (2)
avatar
(576) -
Haklısın ama bunu yapımcıya söylemek lâzım; yani Necati Akpınar'a.
6


0
| Bildir
avatar
(84) -
Yalnız bu yayıncı firma ile ilgili bir durum olabilir. Benim de hoşuma gitmedi yoksa...
9


1
| Bildir


avatar
(212) -
Bazıları beğenememiş filmi fakat son habere göre 62 milyon tl net hasılat yapmış film 9 hafta içinde.
8


avatar
(669) -
Bende filme 2 defa gidenlerdenim ve verdiğim her kuruşa helal olsun bunu bu kadar söylüyorum.Her kuruşu helal olsun.

Film hakkında ise herkes konusu ve senaryosu güzel olmamış diyor,bunu hiç anlamadım ben,bence çok güzel düşünülmüş yani her olaydan farklı bir olay çıkıyor ve o farklı olay seni güldürüyor.özellikle Ahmet Kural slcn ,süper ya gerçekten süper,film de oyunculuklar bakımından en çok gözüme batan Murat Cemcir oldu neden bilmiyorum ve özellikle biri daha var ki "ulan nasıl oynuycak bu adam bu rolü" derken beni şaşırtan Şinasi Yurtsever'ide tebrik ediyorum,çok başarılı bir oyunculuk çıkarmış.Her insan aynı şeye gülmez,belki sen gülersin ben gülmem bu değişebilir yani anlatmak istediğim beni kurgu ve hikaye bakımından da doyurdu.Yani lüften diyorum ben gittim sinemada Recep İvedik'te izledim,Sümela'nın Şifresi'de izledim ama Düğün Dernek bana bir daha gideyim istediğini yaratan ilk türk komedi filmi oldu.

Ahmet Kural - Murat Cemcir başarılarınızın devamını dilerim,seviyorum bu ikiliyi. Saygılar
10


default avatar
(23) -
Bi Sivaaslı olarak şiveyi çok güzel oturtmuşlar hatta on numara olmuş mesela bi Sümelanın Şifresinde tamamen Trabzon da Trabzon ve dalga geçilerek yapılmış burda yok öyle bişey ve mükemmeldi. Dahası bu filme gidip de 1 puan-oy verenleri anlamıyorum ben 2 defa gittim espriye gülerken arada bi espri daha kaçıyo 2. de tam anlamıyla anlamış oldu kaçırmayın böyle filmlere ihtiyacımız var sinemada seyredilim gişe yapsın devamı gelsin 8,9/10 Saygılar
9


avatar
(8) -
Ahmet KURAL'ın çok iyi oyunculuğu dışında filmde hiçbir şey yok. İddia ediyorum şu filmden Ahmet'i al başka herhangi birini koy oy oranı direk 6'ya düşer. Senaryo vasat olmasına rağmen iyi oyunculuk filmi orta seviyeye taşımış. Bana göre abartıldığı kadar kaliteli bir film değil hele ki 8.1 imdb puanını kesinlikle haketmiyor. Saygılar


avatar
(142) -
Bende arkadaşımla gittim ve beğendim. Gülücük

9/10
9


avatar
(77) -
Biraz ucuz şive komedisi biraz bir yerlere çarpıp düşme biraz küfür bunlar komikse evet komik ama bugün verdiğim 6 tlye acıdım bekleyin internete düşünce izleyin derim şahşi fikrim.
3


default avatar
(18) -
-Arkadaş film güldürdü mü seni
-Evet
-Taman yeter, gerisini salla gitsin

güzel filmdi. sinemada izleyin


avatar
(436) -
Ben daha iyisini bekliyordum. Çalgı Çengi saf komedi anlamında çok daha iyiydi. Aslında saf komedi olarak değerlendirirsek bundan daha iyi bir çok film sayılabilir. Daha genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, emek açısından hakkını vermek lazım. Ülkemizde düzenli olarak çıkan 2. belkide 3. sınıf komedi filmleri sınıfına sokulamaz. Bazı arkadaşlar 1 puan vermişler, abartmışlar.
Ancak bu ikiliye daha çok gülmeyi bekliyor insan.
Selçuk Aydemir'in eğlenceli sahne geçişleri ve ara ara yapılan bir kaç kaliteli espri beni canlı tuttu sadece.
Özellikle Ahmet Kural'ın minibüs sahnesi favorimdi.
5


default avatar
(14) -
Çok büyük beklenti ile gittik ama bu nedir yaaa? Sahneler arası kopuk. Konu desen konu değil. Espriler desen çok kaliteli değil. Gerçekten film arasında çıksam mı acep bile dedim. Kötüydü hem de çok... yow yow
1


avatar
(111) -
Uzun zamandır bir filmde bu kadar gülmemiştim, son dönem türkiye sinamasının en iyi filmi, imkanınız varsa sinemada arkadaşlarınız ile birlikte izleyin. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.
iyi seyirler
10


avatar
(21) -
Özetle İzledim ve Bayıldım Gülücük
10


avatar
(47) -
Biz Türk Milleti Ölmüşüz Abartıya Film Sinema Filmi Değil Bazı Sahneler Dışında Hiç Güldüğümü Hatırlamıyorum Hala Sinemaya Gitmemiş Ve Bu Yorumu Okuyorsan Sakın Gitme DVD Bekle Evde cayını iç seyret 5 puanlık sıradan bir film ( Kolpaçino-Kutsal Damacana ) Yanından Geçemez Komedy Filmi Olarak....
5

Cevaplar (1)
default avatar
(6) -
Ahmet Kural ve Şafak Sezer; Kolpaçino ve Düğün Dernek.... Karşılaştırmam bile. Espriden ve güldürmekten anladığımız şeyler bambaşka. Kutsal Damacana'yı sadece 10 dakika izleyebildim. Şafak Sezer'i gördüğümde kanal değiştiriyorum.... Zevk meselesi tabii.


14
| Bildir


default avatar
(3) -
Süper ötesi Ahmet Kural yeter Gülücük
10


avatar
(283) -
Abi gitmez olaydım, patilerime zincir vuracam bundan sonra. Film akıcı bir şekilde gidiyor ama bazı yerlerde gülmekten kopuyorsun saliselik sonrası vasat. Benden uyarı gidecekler sakın gitmesin filmin çıkmasını bekleyin !!! nolamaz nayır
5


default avatar
(9) -
Bir Cem Yılmaz kalitesi beklemeyelim bir eyvah eyvah kadar komik değil izlenir mi sinemada izlenilecek bir film değil evde boş vakitte izlenilebilir.Şuan verdiğim paraya acıdım çok reklamı yapıldı abartıldı bu film.


avatar
(3) -
Çok güleceğim umuduyla gittim ama gördüm ki abartılacak kadar komik değil sadece şarkısı güzel. Beklentilerimi karşılamadı bir ara recep ivedik gördüm sadece kılları eksikti.
Kalitede bir malın kaliteli olduğunu anlamak için karşılaştırma yapmak gerek ben yapıyorum.
The Hangover > Dügün dernek mi
Arkadaşlar böyle filmlere destek olalım demişler ama keşke olmasaydım beni yanlış yönlendirdiğiniz için yazıklar olsun diyorum.
Toparlarsak film fena sayılmaz ama para vermeye değmez.
örneğin siz böyle gülmek için gidersiniz : hahahahaha
ama film sizi ancak bu kadar güldürür : Gülücük


avatar
(273) -
Türkiye'de alışkın olmadığımız kadar hızlı bir komedi filmi izledik. Dün geceden bu yana aklımda kalan en önemli özelliği buydu herhalde.

Uzun uzadıya canı çıkarılan sahnelerin ve esprilerin yerine çok hızlı ve birbiri ardına eklenen sahneler, diyaloglar, olaylar filmi hem izlenilir lezzete taşımış, hem de kalitesinin çıtasını çok yükseltmiş. İzleyicisine güvenmesi, "Siz espriyi anlarsınız" der gibi beklemeler yapmaması Türkiye'nin pek alışık olmadığı türden. Küfürlü konuşmalara pek başvurmaması, bir kaç yerin dışında, bu güveni temsil ediyor. Bir düğün organizasyonundan bundan ala hikaye çıkarılabilir miydi, pek bilemeyeceğim.

Ahmet Kural, Murat Cemcir ikilisi için kariyerlerinde parıldayacak bir başarı bence.... Helal olsun.
8


default avatar
(35) -
Daha önce yorum yapmıştım ama bazı yorumlar nedeniyle tekrar yorum yapma gereği duydum. Bu film gülmek içinse sadece evet güzel bi filmdi. Ama film değildi sorun da bu . Doğaçlama bir senaryo. Gelişigüzel bir kurgu . Bunun böyle olmasının nedenide yine biz seyircileriz. Böyle bir filme mükemmeldi dersek eğer arkasından gelen filmler farksız olmayacaktır. Sonra biz ancak 20 yılda bir "Kabadayı" 30 yılda bir "vizontele" 30 yılda bir de "pardon" filmlerini çıkarırsak kimse bundan şikayetçi olmasın. Elin gavuru bir dizi yapar ayda bir bölüm yayınlar ortalıgı kasıp kavurur. Biz bir dizi yaparız haftada bir bölüm yayınlarız ama beş para etmez . . . Bu düşüncelere katılmayanlara saygım sonsuz.Ama durum bu bence. Saygılar
1

Cevaplar (5)
avatar
(283) -
Haklısın, bence değil genelleme bir durum zaten.
5


1
| Bildir
default avatar
(1) -
Her filmi sanat kaygisiyla mi izlemek gerek. Senaryo olmamis olabilir.Basit olmus olabilir. Bunlar cok onemli degil cunku gulmeye gittik ve gulduk. Komedi filmi bu yahu.


6
| Bildir
default avatar
(3) -
biz eleştirmen değiliz sonuç olarak sanat açısıyla değerlendirerek izlemesek bile hangi film kaliteli hangi film kalitesiz görmek zor değil . filmde tek güldüren tiplemelerdi onun dışında gülünecek ne vardı ki ..bu filme 3 kez giden insanlar var ben onları hiç anlamıyorum. oturup evde boş bi vakitte izlenilecek bi film sinemaya verilen paraya yazık bence....
1


1
| Bildir
avatar
(124) -
enesalbayrak4747;
Bu sitede okuduğum en güzel yorumlardan birisiydi. Tebrik ediyorum. Verdiğiniz puanla ilgilenmiyorum. Yorum çok güzel.


1
| Bildir
default avatar
(35) -
teşekkür ederim desteginiz için
1


0
| Bildir


avatar
(359) -
senaryosundaki garip hamlelere rağmen güldürmekte hiç sıkıntı yaşamayan bir film.ahmet kural ve murat cemcir filmi alıp götürmüşler tabii rasim öztekin usta ve diğer oyuncular da güzel eşlik etmişler.uzun zamandır sinemada bu kadar gülmemiştim.
5


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Dügün Dernek
Dizi Altyazıları
Westworld (9,698) La casa de papel (5,692) The Flash (3,409) Legion (2,970) The 100 (1,940) Fear the Walking Dead (1,820) The Terror (1,706) Into the Badlands (1,401) Lucifer (1,365) The Big Bang Theory (1,339)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018