Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(2) -
Az önce bitirdim sezonu. Bitirene kadar saniyeleri saydım resmen. Her bölümde kapatmamak için zor tuttum kendimi. 2. sezonu asla izlemem.


avatar
(22) -
Luke Cage faciasından sonra bir nebze iyi geldi.
8


avatar
(2) -
Daredevil ile kıyaslanmaz ama fena değil. En büyük eksik kostüm (maske).
Dövüş sahneleri de karanlıkta olsa idi herkes beğenirdi sanırım. bknz Daredevil.
Tek sevmediğim:
Sürprizbozan: Göster
8


Yorumlar (47)
avatar
(450) -
Arrow çakması çerezlik bir dizi olmuş...Sırf the defenders için izledim
6


default avatar
(183) -
Bir çok kişinin aksine ben diziyi beğendim, Bir Daredevil olmasada kesinlikle Luke Cage ve Jessica Jones'dan çok daha iyi olmuş. The Defender dizisini izledikten sonra Iron Fist'e başlayabildim ve açıkçası The Defender'da Iron Fist karakterinin harcandığını düşünüyorum.
8


avatar
(77) -
iron first de oynarken Danny Rand karakteri gayet zayıf bir vücudu varken the defenderde oynarken iron first olmuş sana tombul first adam diziyi kalın kıyafetlerle bitirdi neredeyse.arrow da da böyle olmuştu ilk bölümlerde Oliver Queen karakterine baktığmızda kas liflerini görüyorduk sonraki sezonlarda gıdı ve göbek çıktı.


default avatar
(1) -
Adamda kas yok diyonuz o kadar kişiyle nasıl dövücek diyonuzda ip man hiç mi izlemediniz adamda sanki çok kas var da 50 kişinin arasına giriyo diziye kötü diyenlerede burdan anlamamışsınız diziyi diyorum


default avatar
(8) -
Beğenmedim. O kadar eğitim al, İron fiste sahip ol sonra gel dünya ya kim nasıl çekerse git oraya... senaryo biraz çocuksu olmuş....yok beğenmedim dareevil ve hatta lukecage den sonra olmamış...
6


avatar
(379) -
Puanı yan dizilerinden biraz düşük ama diğerlerinden bu kadar aşağı seviyede olduğunu tahmin edemedim. Dizide olumsuz bulduğum noktalar şöyle.
1) Başrol arızalı. Sürekli ama sürekli söyleniyor. Hiç sağlam bir karar mekanizması yok. Karakteri oturmamış mı denir ne denir buna bilmiyorum. Duygusal bir karmaşa içerisinde sürekli. Çok sıktı yani sonlara doğru.

2) Claire. Konu The Hand olunca yok benim arkadaşımın karnını deştiler. Beni öldürmeye çalıştılar. Ninja ordusuyla hastaneye saldırdılar. Peki bu kadının Hand'e karşı çözüm yolu ne. Onları etkisiz hale getirip polis çağırmak polis gelene kadar da başlarında beklemek mi. Onlarca yüzlerce can almış ve almaya devam edecek olan bir boss var karşıda ama Clarie yok öldürmeyin öldürürseniz ondan farkınız kalmaz diyor. Finalde ise bizim Iron Fist'e bir psikiyatriste görünmen lazım hemen şiddete başvuruyorsun falan zırvalıyor. Çok Mutlu Yani bir karakter ancak bu kadar uyuz olabilir.

3) Sen 15 yıl eğitim almışsın o kadar ninja vb. eğitimli adam dövmüşsün olmadık yerde şamar oğlanına dönüyorsun Çok Mutlu 2'ye bir dövüşürken gayet rahatsın ama
Sürprizbozan: Göster


4) Sanrılar flashbackler hiç hoş değildi. Bazı yerlerde dövüş sahneleri iyiyken bazen de sanki sokaktan birini çevirip dövüştürüyorlarmış gibiydi.

5) Bazı diyaloglar çok saçma ve gereksiz.

Sürprizbozan: Göster

2. sezon böyle olacaksa gelmesin. Bu arada Defenders'da ezerler bu çocuğu böyle olursa.
Kıyaslama yapacak olursak;
Daredevil >>>>>>>>>>>> Luke Cage > Jessica Jones >>> Iron Fist
5


avatar
(31) -
Bazrn Marvel gerçekten kötü filmler diziler yapabiliyor. Senaryo üst yaş sınırı lise ogrencisi gibi...
5


default avatar
(24) -
Hayal kırıklığı yaşayanlar grubuna hoş geldiniz Gülücük Bende çok kişi gibi yüksek beklentilerle izlemeye başlamıştım, sırf Netflix markasına güvendiğim için, ama bu sefer olmadı Netflix bey. Oyuncu seçimi tam olmamış gibi hissetim, tamamı için değil bu söylediğim bazı karakterler iyi oturmuş, dövüş sahnelerindeki hareketlerin karakterlere kısa sürede öğretilen birşey olduğu çok bariz, 3-4 aylık bir çalışmanın ürünüdür muhtemelen, bir İnto the Badlands kalitesinde dövüş figürleri beklemeyin.
Mantıksızlık ararsanız o da mevcut örnek vermek gerekirse
Sürprizbozan: Göster
gibi mesela.
Karakterimiz fazla saf, fazla duygusal, fazla iyi niyetli, gerçekleri görmekten aciz, bi tonda dayak yiyor ama o İron Fist böyle İron Fist mi olur la, beni 15 sene dövüş sanatlarında eğitseler, kavgada 1 metre yanıma kimse yaklaşamaz. Umarım 2. sezonda bişeyleri düzeltirler, şöyle Daredevil ağırlığında ve kalitesinde bişey çıkartırlar.
(01.sezon için)
7


default avatar
(267) -
Çok vasat bir dizi olmuş. Başrole başka birini bulamamışlar mı acaba? Yedi yaşındaki bir çocuk bile bundan daha iyi ve estetik dövüşür. Oyunculuklar komple yerlerde. Senaryo acaip saçma ilerliyor. Baştan sona mantık hatası dolu dizi. Resmen bu süper kahramanımız da kırılmasın,dizisiz kalmasın diye çekilmiş bir yapım.Marvel'de kahraman,netflix'te de para bitmeyecek anlaşılan...
5


avatar
(207) -
Tüm suç Daredevil'de. Yalan yok, o kadar güzel bir dizi yaptılar ki ondan sonra gelen her Netflix ve Marvel ortaklığında bir Daredevil ruhu aradık. Aradık aradık ama bulamadık. Iron Fist bana göre bu ortaklığın en kötü yapımıdır.
1- Dizinin kurgusu çok kötü. Konu bütünlüğü yok. Bir bölümde iş hayatına atılırken diğer bölümde sokak kavgası yapılıyor. Bu iki ayrı olguyu, iki farklı karakteri birbiri ile bağlayamamışlar. İzlerken bu ne alaka dediğim yerler oldu maalesef.
2- Başrolümüz çok yavan. Hem kendisi hem de rolü çok çok yavan kalmış. Sanki 10 yaşındaki bir çocuk oynuyormuş sandım dizi boyunca. Bu kadar yavan bir karakter nasıl oluşturuldu, nedeni neydi çok merak ediyorum.
3- Dizinin mantığı dövüş üzerine ama bu kadar kötü dövüş sahnelerinin olduğu bir dizi ne kadar başarılı olur tartışılır. Cüneyt Arkın'ı gözlerim aradı resmen. Iron Slap diye bir dizi çekilse ve başrol Cüneyt Arkın olsa daha çok beğenilirdi kuşkusuz.
5


default avatar
(6) -
dizi yeni bitti ama ne çileler çekerek bitti oyunculuk sıfır senaryo berbat amaç yok görsellik yok , hele o dövüş sahneleri çok amatörce 2. sezon izlermiyim bilmiyorum köye gidince yoklukda birşey bulamaz isem belki. yeni başlayacaklara uzak durmasını tavsiye ederim. Puanım 4/10.
4


default avatar
(4) -
sümsükten süper kahraman mı olur la?
5


default avatar
(11) -
Sezonu bitirdim ama ömrümden ömür gitti.Neden bu kadar ısrarcı oldum onuda anlamadım. Vitaminsiz süper kahraman olur mu sorusunun cevabı bu dizide. Dövüş sahneleri iğrenç, 3. sınıf karate filmlerinde çok daha iyilerini izleyebilirsiniz. Ben izledim 2 gün kaybettim lütfen siz yapmayın.
5


default avatar
(4) -
zorla bitirdim sezonu ya umarım sonra ki sezon daha iyi olur
5


avatar
(909) -
Beklentimin altında bir diziydi.Iron Fist karakterini çok sevdiğim için hevesle diziyi izledim.Fakat basit kalmış.Bu senenin en merakla beklediğim dizisiydi ve diğer Netflix Marvel dizilerinden kötüydü.(Daredevil , Jessica jones , Luke Cage) Fakat ben karakteri çok sevdiğimden diziyi büyük bir ilgiyle izledim.Kötü yanları senaryolardaki klişeler çok basit kurgu, diziye hiç para harcanmamış ve basit çekimler olmuş, ve en önemli sorunu ise bu karakterin özel yeteneği dövüşmek.Kung fu yapması.Ve bu dizideki dövüş sahneleri o kadar yapmacık ve yetersizdi ki.Çok amatörce dövüş sahneleri vardı.Beceriksizliğini kapatmak için dövüş sırasında bir çok yönden çekilen kameraların montajını düzgün ayarlamaya uğraşmışlar ve onda da çok hata vardı. Dizinin son kötü özelliği de genel olarak Meachum ailesine ayrılan sahnelerin çok fazla olduğunu düşünüyorum.Başrole daha fazla yoğunlaşmaları gerekirdi. Ward karakterini çok beğendim.(banshee dizisindeki Bunker) Gerçekten harika oynamış.Finn Jones ve Jessica Henwick'in çok iyi bir aktörlüğünü görmedim fakat kötü de oynamamışlar.Dizi izlenir.Merakla yeni sezonunu bekleyeceğim.Ne kadar hatası olsa da Iron Fist çizgi romanları en sevdiğim çizgi romandır ve dizisini de takip edeceğim.Beklentiyi yüksek tutmamak gerekir.Normal bir dizi kıvamında izlerseniz sevebilirsiniz.Pek bir süper kahraman dizisi değil fakat fantastik suç dizisi seviyorsanız izleyebilirsiniz.
9

Cevaplar (2)
avatar
(379) -
Peki böyle bir yoruma 9 puan çok değil mi ?
5


0
| Bildir
avatar
(909) -
Genelde yaptığım yorumlar hep eleştirisel olsa da filmi/diziyi izlediğim sırada bende yarattığı etkiye/duyguya dayanarak puanlandırıyorum.Objektif olarak bakmış olsam evet haklısınız fakat çizgi romanlarını okuyan ve çok seven biri olarak dizisini izlemek (ne kadar beğenmediğim noktası olsa da) bana bir hayli heyecan vermişti.Filmi/diziyi o anda eğlenmek için izlerim ve ona göre puan veriyorum.Mantıksız gelebilir.Fakat filmi izlerken objektif yaklaşmıyor filmden sonra olumsuzluklarını yazıyorum böylece dizi/film den keyf almış oluyorum.
9


0
| Bildir


avatar
(22) -
Luke Cage faciasından sonra bir nebze iyi geldi.
8


default avatar
(9) -
daradevilla aynı muhabet gibi gidiyor biyerlerden kingpin çıkarsa hiç şaşırmam Gülücük
10


avatar
(2) -
Az önce bitirdim sezonu. Bitirene kadar saniyeleri saydım resmen. Her bölümde kapatmamak için zor tuttum kendimi. 2. sezonu asla izlemem.


default avatar
(26) -
Sürprizbozan: GösterSürprizbozan: Göster
7


default avatar
(10) -
Genelde sürükleyiciydi..Iron fist'i Scott Adkins canlandırsa daha iyi olurdu..Defenders dizisini bekleyeceğiz artık;Iron Fist,Daredevil,Elektra,Luke Cage ve J.Jones birarada...


default avatar
(10) -
dövüş sahneleri çok kötü olmuş meditasyon sahleneleride çok gereksiz. Diğer marvel dizlerinin yanında sönük kalmış beni çok heycanlandırmadı
8


default avatar
(47) -
Bu nasıl kung fu ustasıdır arkadaş! 10 yaşındaki yeğenim daha kaslı bu adamdan! ergen çocuk pazusuna sahip adam 20 - 30 kişi dövebiliyor. 15 senedir manastırda kung fu & iron fist için eğitilmiş adamın kollarına bak! 15 gün antalyada maraş dondurma satsa daha çok pazu yapar! Biraz ucunda mantık bulunsun, bizde inanmış rolü yapmaya kendimizi zorlayalım
5


avatar
(2) -
Daredevil ile kıyaslanmaz ama fena değil. En büyük eksik kostüm (maske).
Dövüş sahneleri de karanlıkta olsa idi herkes beğenirdi sanırım. bknz Daredevil.
Tek sevmediğim:
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(9) -
İlk bölümü şimdi izledim, sıkmadan ilerleyen yapısı var.
Sürprizbozan: Göster
Şimdilik iyi duruyor, ilerleyen bölümlerde neler olur göreceğiz.
(01.sezon 01.bölüm için)
7


default avatar
(93) -
Dizideki şu dövüş sahnelerini bu kadar yapmacık yapmasalar gideri var aslında.
7


avatar
(94) -
Beğenmedim. Bu dizi diğer Netflix dizilerine göre çok başarısız kalmış. Ana karakter ilginç ama beklentilerimi kursağımda bırakacak kadar kötü sahneler var dizide. Özellikle bazı dövüş sahneleri vasattın altında. Söz konusu Marvel olunca beklentilerimi yüksek tutmuştum sanırım.

Size önerim beklentilerinizi aşağıda tutarak izleyin.
(01.sezon 03.bölüm için)
5


default avatar
(27) -
Netflix üzerinden izlerken bu dizi beni pek de sarmadı açıkçası, ama bir de baktım ki 5.bölüme gelmişim, zaten 13 bölümlük... Gideri var izlenir.
6


avatar
(287) -
İlk 4 bölüm iyiydi merak uyandırdı beklentiye soktu ancak sonrasında baya bir vasatlaştı. Yani bir Daredevil beklemiyordum zaten ama luke cageden bile kötü bir dizi olmuş. Finn Jones tip olarak yakışıyor ama oyunculuğu ve dövüş sahneleri beni şok edicek kadar kötüydü. Bu kadar vasat beklemiyordum... Ward ve bizim Night nurse (Rosario Dawson) dışında hepsi vasattı. 8 puan verdim oda sırf CW (DC) nin apaçiye bağlayan dizillerinden düşük kalmasın diye yoksa puanım 6.9/10
8


default avatar
(45) -
Keşke başroldeki oyuncu yumruk atmayı da bilse. Sırf bir saati doıldurabilmek için fazlaca uzatılan sahneler var. Ama izlenebilir düzeyde mi evet. Benden bir 6.5-6.7'yi hak ediyor.
6


default avatar
(6) -
5 bölümdeyim netflix'in diğer dizilerini izledikten sonra idare eder diye düşünüyorum.
Sürprizbozan: Göster
6

Cevaplar (1)
default avatar
(87) -
Sürprizbozan: Göster


1
| Bildir


avatar
(1233) -
Dizinin bazı bilgileri eksi yada yanlış
Bakuto rolundeki kişi "Ramon Fernandez" değil "Ramon Rodriguez" imdb de de bu yanlış ancak filimin jeneriğine dikkat ederseniz görebilirsiniz

Ayrıca 10. bölüme geldim sanırım an kötü Marvel dizisi olmuş iron fist nasıl bu kadar çelimsiz ve beceriksiz olabilir..
Sürprizbozan: Göster


Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(2) -
Arkadaşlar bence olumsuz yorumlara aldanmayın tamam ilk bölümler biraz vasat gibi gelebilir ama Sona doğru izleyiciye seyir zevki veren bir dizi olmuş fazla beklentiye girmeden izleyin derim.
8


avatar
(412) -
Diziyi bitirdim izletiyor fakat çok güzel efsane diyemeyiz .Çerezlik bir dizi kötü diyemeyiz ama çok da iyi değil. Herkesin dediği gibi Ward karakteri efsane olmuş bence .Son olarak bu marvel karakterlerini adam öldürmemeye mi programlıyor Daredvil sımdıde bu Gülücük
7


avatar
(96) -
4 bölüm izledim. 3-5 arkadaş toplanıp dövüş sahnesi için kareografi yapmaya kalksak izlediğim dizilerden filmlerden bi kaç hareket kopyalayıp daha iyi sahneler yaparız. Ama imkan yok işte. Şaka bir yana gerçekten çok kötü. Sen o kadar eğitim almışsın 15 sene nerelerde yaşamışsın, attığı yumruk yumruk değil,salladığı tekme tekme değil. Çok çok çok amatörce duruyor. Ha yeni yeni eğitim almaya filan başlamış olsa eyvallah. Bu beni çok rahatsız etti. Geri kalan olaylar,durumlar için bir şey demeyeceğim. Merak uyandıran ilginç sohbetler geçiyor ama o sahneler gelince çok soğuyorum. Merak filan kalmıyor. Sonuna kadar izlemiş olan arkadaşlar varsa samimi bir şekilde izlemeye değip değmeyeceği konusunda yorumda bulunabilir mi? Gerçekten merak ettiğim bir karakter ama diğer Marvel dizilerine bakınca çok amatör duruyor. 4 bölüm izlediğim için puan vermek istemiyorum. Saygılar...

Cevaplar (2)
avatar
(173) -
Sürprizbozan: Göster
4


3
| Bildir
avatar
(96) -
Gittikçe kötüleşiyor yani? O zaman izleyerek vakit kaybetmeye gerek yok. Aşağı yukarı bir bölüm 60dk az değil. Bütçe hiç ayırmamışlar herhalde diyeceğim ama görünüşe bakılırsa bütçe diye bir şey yok ortada. Ne versek gidiyor diye mi düşündüler, Iron Fist zaten pek tanınan bir karakter değil diye mi özen göstermiyorlar anlamadım. Dublör mublör alayını bir temiz sopadan geçireceksin bunların. Dojodaki elemanlar bile daha estetik dövüşüyor. Zaman ayırıp cevapladığın için teşekkürler.


2
| Bildir


avatar
(40) -
Olmamış, karakterin ciddiyeti yok. Uzakdoğu alıntıları falan da eğreti duruyor 5 bölüm sabredebildim.


avatar
(173) -
Dövüş sahneleri koreografileri vasatın altında. tekmelerin karşısındaki oyuncuya değmediği çok belli oluyor. bir iron fist dizisinin ana temasında bu süper dövüşçümüz varken pek olmamış. daredevilin dövüş sahneleri on numaraydı. bunda koreografileri kim hazırladıysa daredevil dizisinin yanında bile geçememiş.
4


default avatar
(68) -
ward un oyunculuğu hariç bence olmamış. dövüş sahneleri felan kötü aksiyon sahneleri de çok kötü.
7


default avatar
(12) -
13 bölümüde yeni bitirdi.Dizi Harika olmuş.Sıradan süperkahraman dizisi olarak görmemek lazım.Özellikle 4. bölümden sonra dizi rayına oturuyor ve ne anlatmak istiyorsa onu anlatmaya başlıyor.Danny Randin hikayesi bu ve başarılı bir şekilde hikaye anlatımı var.8-10-11 ve 12. bölümlerde ise inanılmaz bir sorgulama kurgusu var.Colleen ve Danny üzerinden bu çok güzel işleniyor.Bize öğretilenler öğretenler,sahip oldugumuz anlayışların hangisi dogru ne kadarı dogru ne kadarı yanlış,hepsini sorgulamamızı sağlıyor.Dövüş sahnelerine gelirsek dizini ilk yarısında baya amatör gibi ancak dizinin sonlarına dogru dövüş sahneleride baya düzeltilmiş!Daredevilden sonra en iyiMarvel-netflix serisi jessica ve lukeden daha iyi bir seri olmuş diyebilirim.
9


default avatar
(102) -
dövüş koreografileri baya kötü gerçektende. Ne biliyim tony jaa donie yen gibi isimler daha güzel karakter olabilirlerdi. Bir mafya elemanını bile zor dövüyor. Taaaaa başka boyutta dövüşü öğrenmiş içinede ejderha girmiş Gülücük bumudur yani dedim bazı dövüş sahnelerinde ......
6


avatar
(1233) -
Eleman Jude Law a benziyor ama neyse Gülücük .. 3. bolumdeyim şimdilik keşfedebildiğim Colleen Wing..

Sürprizbozan: Göster


Rosario Dawson 6 degil 5. bölümde diziye giriyor ve bu kadını hiç sevemedim inatla bu tip dizilerde karşıma çıkıyor ayn Daredevil ve Luke cage dizileri gibi Marvel le Dc kadını paylaşamadılar. DC ye gitsin de en azından fazla gormemiş olurum Gülücük))
7


avatar
(48) -
Tom Pelphrey in Ward karakteri güzel bir tat bırakıyor. David Wenham Harold baba karakteriyle fena iş çıkarmamış. Fakat dövüş koreografileri baya kötü. Esas oğlanın iron fist olduğuna bir türlü inanamadım. 10/6 çok fazla beklentiye girmeyin.
6


avatar
(412) -
3 bölüm izledim ve iyi gidiyor şuan için 8/10 bir dizi .
(01.sezon 03.bölüm için)
7


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Iron Fist
Dizi Altyazıları
Westworld (6,283) The Flash (4,458) The 100 (4,231) La casa de papel (3,802) The Expanse (2,753) Legion (2,527) Supernatural (2,112) Krypton (1,801) Colony (1,762) The Big Bang Theory (1,592)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018