Giriş Kayıt
Yorumlar (82)
avatar
(1001) -
ilk bölüm ne kadar başarılıysa 2. bölüm bir o kadar sıradan olmuş. bu havada giderse klasik syfy dizilerinden bir tanesi olur.
5


avatar
(671) -
Virüs,dünya nüfusunun yok oluşu...

Bir çok dizi,bu tür konuyla karşıma çıktı ve bu tarz konulara olan özel merakım sayesinde hepsini izledim ama bu dizi hepsinden daha farklı,oyuncular bir kere dizide sırıtmıyorlar,herkes çok ciddi,örnek veriyorum,Helix'in çok sabit bir konusu var bence ama bu öyle değil.

İlk 2 bölüm olarak çok çok hoşuma gitti,kesinlikle 2.sezon iznini alır.


avatar
(124) -
Dizi çok iyi başladı. Başrolde oynayan Aaron Stanford ve Amanda Schull'un oyunculukları çok iyi. Paradoks'un çok fazla içine girmemeleri daha iyi olmuş. Yeni bir dizi arayışındaysanız kesinlike tavsiye ederim.
7


avatar
(247) -
İlk bölüm itibariyle izlenilebilecek bir dizi


avatar
(255) -
Dizinin ilk bölümünü izledikten sonra şunu söyleyebilirim, izlerken sıkılmayacağınız ama bir sonraki bölümü izlemek için de gün saymayacağınız bir yapım izlenimi uyandırıyor.

Ayrıca bu yapım daha ilk bölümünden ciddi bir bütçesi olmadığını bangır bangır söylüyor ki filmin paralelinde bir senaryo ile devam edilecekse bilim kurgunun düşük bütçeyle devamı pek mümkün olmaz.

Aklıma flashforward dizisini getirdi. O yapımında başlangıç bölümü pekçok kişi tarafından "efsane" bir yapımın başlangıcı diye nitelenmişti. Oysa dizi 1. sezonu bile bitiremedi zamanında. Bu sebeple devam bölümlerini izleyeceğim ama beklentilerimi büyük tutmayacağım bir yapım olmuş diyorum. Bir de başroldeki Aaron Stanford'u ilk görünce birden Breaking Bad'deki Aaron Paul'e benzettim Gülücük
6


avatar
(53) -
Kanımca, 2-3 hafta sonra buralar negatif eleştiriyle dolacak. Dizi aşırı ilgi çekici olmaktan uzak, zira zamanda yolculuk zaten suyu çıkarılmış bir konu. Filmin yanına dahi yaklaşabileceğini düşünmüyorum. Ayrıca belli ki bütçe de düşlük. Tek sezonu görür sonra biter. Yorumumu aşırı negatif bulanlar olacaktır illaki. Umarım sizin arzularınız yönünde başarıyla devam eder diyeyim onlara da... Notum: 5
5


avatar
(1560) -
Zaman asla geriye gitmez.

Öncelikle şunu kabul edelim, dizi geçmişe gitmiyor. Evet kafanız karışabilir, ama millet dizi geçmişe gidiyor gibi görünse de geleceğin devamlılığını bizlere gösteriyor. Birçok yerde olayları irdelersek aslında geçmişe gitme durumu bile geleceğin getirisi. Stephen Hawking ya da Einstein kuramında da bahsettiği gibi zaman asla geriye gitmez. Çok karışık gibi dursa da zaman ileriye giden bir çürüme sebebidir. Her şeyin çürüdüğünü söyleyen kuramlar bu mantık çerçevesinde buluşurlar zaten. Film uçuk bir yapıya sahip. 12 Maymun filmini izlemeyen varsa mutlaka onu izlesin. Genel anlamda kurguyu anlamanızı sağlayacaktır. Fringe gibi paralel evren ya da teori üzerine kurulmuş bir dizi. İyi ki yapmışlar, çünkü bu tarz diziler sıradanlığın yıkılmasını sağlar. Film kendi içinde paradoksa düşecektir. Paradoksa düştüğü vakit tıkanan dizi bizde hatalar barındırmaya başlayacak. Bu benim tek korkum açıkçası. Gelecekten geçmişe gelip yaptığınız her değişim aslında geleceğin devam etmesi için gerekli bir eylemdir. Geçmişi değiştirerek geleceği değiştirme fikri geleceğin ilerlemesini engellemeyecektir. Diğer bir değişle filmde karşımıza çıkan değişimler aslında geleceğin şimdiki halini oluşturmuştur. Yani, filmde başrolün yapmış olduğu çaba var olan zaman dilimini yok etmeyecektir. Kafa karıştırıcı bir konuya sahip bunda hemfikirim. Dediğim gibi kendi içinde çelişki yaratmadığı müddetçe dizi iyi yapımlar arasına girecektir. Umarım Flashforward gibi bir kaderi paylaşmaz. Bir de Suits dizisinden tanıdığım Amanda Schull da filme çok yakışmış.

İyi seyirler.
Saygılar
8

Cevaplar (2)
avatar
(171) -
güzel bir konuya değinmişsin
Sürprizbozan: Göster
ama dizide bunu biraz değiştirecekler gibi... birde zaman kavramında geçmişe giderek geleceğin aslında değiştirilemeyeceği zaten yaşanmış bir olaya ne yaparsan yap engel olunamayacağı gibi bir kavram var... örnek filmler terminatör,zaman makinesi ve 12 maymun filmleri...


0
| Bildir
avatar
(1560) -
Yani zaten karışık bir teori...
Sürprizbozan: Göster
8


0
| Bildir


avatar
(43) -
Diziye başlamadan önce filmi bir kere daha izlemek iyi olur diye düşünüyorum. Hem de en azından ilk 3 bölümü atlatmış olsun yapım ki akıbeti belli olsun.


default avatar
(147) -
Efsane diyenlere katılmıyorum ama gayet güzel bir başlangıç... İlerleyen bölümlerde suyunu çıkarmazlarsa keyifle izlenir.

"Zamanda yolculuk ve buna bağlı olarak değişen ya da değişecek olan gelecek" gibi normal döngülerin yanı sıra; "zamanda yolculuk sebebiyle gelecekte yaşanmış bi olayı geçmişe aslında kendilerinin götürdüğü gerçeği" gibi güzel döngüler de var. Senaryoya çelişkiler (paradokslar) de eklendiğinde çok daha keyifli anlar yaşayacağımıza inanıyorum. İyi seyirler.


default avatar
(7) -
Mükemmel bir giriş bölümü olmuş. Aynı dozu korudukları sürece harika bir dizi bizi bekliyor. İzleyiciyi paradoks içinde boğmazlarsa ve aşırı beyin yakmazlarsa klasikler arasına girer.3-5 bölüm sonunda anlarız zaten.


avatar
(171) -
müthiş bir başlangıcı yok,Lost la alakası yok ,heleki ilk bölümünün Film inden güzel olması mevzu bahis bile olamaz...şu yapım abartmalarını ve film kıyaslamalarını bırakalım artık.her yapımın kendine has gizemi ve atmosferi vardır.

Dizimiz hızlı giriş yaptı 3-4 bölümlük konuyu ilk bölümden harcadılar bu yüzdende bazı konularda da çok hızlı geçiş yaptılar.Bu şekilde konu sabit olsada filmiyle fazla benzer özellikler taşımayacak gibi gözüküyor.ilerleyen bölümlerde dizimizin gidişatı belli olur...


avatar
(103) -
İlk bölüm on numara olmuş. Umarım devamı da güzel olur
6


avatar
(71) -
efsane bir başlangıç yaptı dizi.. yeni bir lost etkisi yaratabileceğini düşünüyorum, allah sonunu benzetmesin Gülücük
9


avatar
(412) -
Dizi kendini bu paradoks'un içinde boğacak gibi gözüküyor.De yinede karamsar olmamak lazım.Umarım altından kalkarlar bu senaryonun.


avatar
(132) -
İlk bölüm filminden daha güzel olacağını işaret ediyor. 7 Gün beklemenin dışında her şey harika.

Not: Sabredip hepsini bir çırpıda izlemekte var..


avatar
(242) -
Filminin de hayranı olarak harika bi' ilk bölümdü...

Ekleme: İlk bölüm, 2. bölüm derken 6. bölümde bırakıyorum diziyi... Eğer devam ederse konuyu toparlayıp birikmiş bölümleri güzeeeel güzel izlerim... Ama hiiiç ihtimal vermiyorum...


avatar
(280) -
Kaliteli bir başlangıç oldu. Oyuncuların çoğu Nikita'da rol almış oyunculardan oluşuyor Gülücük Diğer bölümlerini merakla bekleyenlerdenim...
8


avatar
(310) -
İlk bölümü mükemmeldi.. En çok izlenen diziler arasına gireceği kesin bence...
9


default avatar
(2) -
Umarım Fargo gibi olur dizisi de filmi kadar iyi olur Gülücük

Cevaplar (2)
default avatar
(4) -
Başrol oyunculukları çok kötü. Adam Aaron Paul taklidi. Film hatrına katlanıyoruz. Çok uzun sürmeyecek gibi..


1
| Bildir
avatar
(195) -
Ben de filmi hatırına seyrediyorum. Bu gidişle ikinci sezonu görmez.
2


0
| Bildir


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
12 Monkeys
Dizi Altyazıları
Westworld (10,680) The 100 (3,311) The Expanse (2,772) La casa de papel (2,579) 12 Monkeys (2,285) The Crossing (2,247) Into the Badlands (1,842) Colony (1,626) Vikings (1,301) Legion (1,270)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018