Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(218) -
Vince Gilligan daha Breaking Bad finalini yapmadan bu dizi hakkında planlar kurmaya başlamış. Breaking Bad gibi efsane bir dizinin üzerine nasıl bir dizi geleceği çok merak konusuydu. Özellikle de Breaking Bad başarısından sonra kendini boşlukta hisseden çok aç bir seyirci kitlesi vardı. Ve bunu şu şekilde rahatça görebilirsiniz.
Dizinin prömiyeri kablolu TV'de ayrı ayrı 18–49 yaş aralıklarında 4.4 milyon, 25–54 yaş aralıklarında da 4 milyon olmak üzere toplamda 6.9 milyon izleyiciyle rekor kırdı. Seyirci hakkını vermişti yani. slcn

Öncelikle dizide genel itibari ile o Breaking Bad havasını hissedebiliyordunuz. Özellikle de Breaking Badin de çekimlerinin yapıldığı Albuquerque, New Mexico' . Diziyi izlemeye başlayınca resmen orayı özlediğinizi anımsıyorsunuz. Dizi genel hatları itibari ile bekleneni karşıladı diyebiliriz. Ama tabiki BB gibi bir ilk sezon yapmadı. O seviyede değildi ama heyecanla kendini izlettirdi ilk sezon. Sezon finaliyle ilgili söylemek istedğim fazla çarpıcı bir final olmadı hani vurucu değidi. Daha sakin bitirdi. Bekleyin beni seneye görürsünüz dercesine adeta. Wink

Bu dizinin tabiki Saul Goodman ( Jimmy McGill dizide bu isimle geçiyor gençliğinde kullandığı isim ) üzerinden geçeceğini biliyorduk. Ve belkide o karakteri BB ten sonra daha ayrıntılı görmek bizi heyecanlandırmıştı. Özellikle kendine has hareketleri, mimikleri, olaylar karşısındaki farklı bakış açılarıyla çok farklı bir avukat o. Ve geçmişi de gayet renkli, enteresan hikayelerle dolu. Bob Odenkirk gerçekten bu rolü hakkıyla oynuyor. BB te de komik olan karakteri burada daha da espirili ve eğlenceli bir şekilde canlandırıyor. Ayrıca Mike Ehrmantraut karakterini oynayan Jonathan Banks'in de dizi de olması ayrı bir olay tabi. O da kirli geçmişi, masum görünen ama altında nelerin yattığı pekte açık olmayan bir karaker. Onu izlemek te gerçekten çok keyifli.

Dizi ile ilgili söyleceklerim bunlar. İlk sezon daha çok biraz karakterleri tanıma, olaylara giriş tarzında geçti. İkinci sezon bence bu sezonun üstünde bir sezon olacak. Özellikle de Vince Gilligan'ın BB te yaptığı gibi her sezon üstüne koyacağını düşünüyorum. Diziye başlamayan için tavsiye hemen başlayın. Ne bekliyorsunuz Punky
9


avatar
(63) -
Tadı damağımda kalıyor yahu
9


avatar
(17) -
Ben bu diziyi neden izliyorum diye kendi kendine soranlara (Hatta BB dahil) Mükemmeliyetçilik, Gerçekçilik ve de Ayrıntıcılık

İzlediğimiz çoğu yapımda, diziden filme, komediden bilim kurguya o kadar sıkılmışız ki hata, eksiklik vb. şeyler görmeye gerçek hayattan gibi olan yapımlar çok seviliyor. Ayrıca Bknz; The Sopranos , Fargo ...
10


Yorumlar (187)
default avatar
(65) -
netflix dizileri arasında izlenebilecek 3-5 iyi diziden biri..
9

Cevaplar (3)
avatar
(188) -
Netflix dizisi degilki bu.
9


1
| Bildir
default avatar
(65) -
valla ben oradan izliyorum muhtemelen original değildir O zaman
9


0
| Bildir
avatar
(188) -
Degil kardes. Yayın haklarını satın almıslar. Diriliş Ertugrul gibi...
9


1
| Bildir


default avatar
(62) -
Öncelikle; fazla ne olacağı belli senaryoda ve neredeyse tüm olayları önceden anlıyorsunuz. Aşırı tahmin edilebilir bir diziydi. Bu kadar puanı hak ettiğini sanmıyorum, 7 puan bile fazla yine de Breaking Bad hatırına verdim. Gerçi Breaking bad için de 8 puan vermişimdir o buna göre çok daha kaliteliydi.
7

Cevaplar (3)
avatar
(188) -
Ne diyecegimi bilemedim sana. Dua et (-) oy yok. Yoksa duman olmustun.
9


7
| Bildir
avatar
(60) -
Kardeşim bu dizi senaryosunu eğer sadece kestirebiliyorsan kâhin ol. Senaryosu Breaking bad öncesi ve sonrasını anlatmasına rağmen dizi furyasında ne olacağını kestiremeyeceğin dizilerdendir.
10


1
| Bildir
default avatar
(62) -
Kardeşim ODTÜ'lü işsizim 6 yıldır çalışmıyordum; 6 yılda izlemediğim film hatta anime bile kalmadı desem yeridir. Daha bir kaç aydır çalışmaya döndüm yakın zamanda bu kadar senaryo izlemek yüzündendir belki cidden hevesimi kaçırıyor tahmin edilebilir olması.Bunun için kâhin olmaya gerek yok:İlla kâhinlik istiyorsan bir de ölümlü ve ardıl depremler olacak yakında diyorum bunu da işsizliğimden ve bol zamanımdan hesapladım. 2 Yıl içinde olursa 7.8 den ufak ama 5 yıl içinde olursa 7.8 veya üzeri olacağını da öngörebiliyorum. Ve işin kötü tarafı ;eğer ki olursa deprem en fazla 3 yıl sonra tekrarlayacak, diye de ekliyorum!

İstatistiklere göre de en altta depremin muhtemel başlangıç noktasını kırmızı ile çizdim , şimdiden vatana millete geçmiş olsun diyorum!

Şimdiye kadar yaşanan ölümlü büyük depremler aşağıdaki iller ve o tarihlerde oldu.
1939 Erzincan,1942 Tokat,1943 Samsun, 1944 Bolu,Buraya kadar sıralı depremler oldu. 12 yıl sonra 1966 Muş ,9 yıl sonra 1975 Diyarbakır,1 yıl sonra 1976 Van,bilinen en uzun ara 23 yıl sonra 1999 Kocaeli, yine 12 yıl sonra 2011 Van depremi oldu.7 yıllık bir ara gerçekleşti 2 yıl ya da 5 yıl içinde yine büyük bir deprem olması ve bu depremin sıralı olması ihtimali de çok yüksek. Yani en fazla 3 yıl ara ile tekrar büyük bir tane tetikleyecek, Umalım da 23 yıl sürmesin en şiddetli depremi ve en çok ölümü 1999 da gördük.

https://mobile.donanimhaber.com/store/15/e9/1c/15e91c33dfa5d90a7a8c0e6da860bbb4.png

Yazılan tarih belli depremden sonra görüşmek üzere,sağ kalırsak...
7


0
| Bildir


avatar
(22) -
Bir yandan keşke zamanında takip etseydim dedim, bir yandan da 30 bölüm gömdüm diye sevinçliyim. Bilemiyorum Altan.
9


default avatar
(7) -
süper bir dizi.kesinlikle tavsiye olunur.tabii önce breaking bad i izlediyseniz Çok Mutlu
8


avatar
(909) -
Breaking Bad izleyicilerinin hoşuna giden ve bence çok büyütüldüğünü düşündüğüm bir dizi bu dizi.İlk sezonu fena değildi fakat pek de iyi değildi. İkinci sezonu ilk sezonundan bir hayli daha kötüydü ve beni diziden soğuttu. 3. sezonu ise bana yeni sezonu çıkarsa izlemem dedirttirdi. Olay örgüsü her sezonda aynı. Problemler hep aynı. "Chuck" kelimesini bir 200 kere duymuşumdur sanırsam. Suç sahneleri hep aynı. Tek bir şey üzerine kurulu ve bayıyor bir süre sonra. Breaking Bad'in çeyreği olamaz.Bir hayli kötü bir dizi. Bob Odenkirk iyi oynasa da diğer oyunculukları beğenmedim. Dizi benim için büyük bir hayal kırıklığı.
4


avatar
(794) -
3. Sezonu da keyifle izledim. Jimmy ve Chuck arasındaki savaş nereye varacak kestirmek güç. Bob Odenkirk yanında Michael McKean'in oyunculuğu da bu savaştan bana keyif veren en önemli yanlardan. Final yine merak içinde oldu. 4. sezon temponun artarak devam etmesini ve olayların daha çok karışmasını bekliyorum.
3. sezon hakkında
Sürprizbozan: Göster
9


avatar
(286) -
Otopark görevlisi olan yaşlı kel amcanın dizideki hayatı pek bir heyecanlı geliyor bana sırf onun için 2 sezonu bitirdim.Filmdeki diğer karakterlerin ne olacağını pek umursamıyorum.Bazen avukatın sahnelerini ilerletiyorum bile.Benim görüşümde bu şekilde.
4


avatar
(459) -
Filmde ilk dikkat edeceğiniz şey kamera açısı. Sadece mükemmel, basit bir sahneyi bile sıradışıymış bile gösteriyor. Sonra müzik var, sadece arka plan olarak kullanılmamış. Sahnelerin bütünleşmesini sağlayan, ilerleyen konu için bağlantılı olarak özellikle seçilmiş. Senaryo, eğer sırf BB'in başarısı için yazılıp çekildi diye düşünüyorsanız öyle değil hatta gram bile öyle düşündürmüyor. Yönetmenlik ve oyunculuk BB ile eş değerde. Son olarak Bob Odenkirk etkeni var. BB'de gösterilen kalitesiz Saul'dan bir yana daha bir duygusal Saul var. Odenkirk, bildiğin bir aktör karakterini oynarken nasıl zevk alır onu öğretiyor.

Genel olarak olarak dark bir mizahı ve çok katmanlı bir konusu var. Senaryo, yönetmenlik, oyunculuk hepsi mükemmel.
8


avatar
(54) -
Herkes Breaking Bad'e bağlanması düşüncesinde olduğu dizi. Bu istek nereden geliyor anlamış değilim. Bu halde hiçbir yere bağlanmadan 10 sezon daha çekilse izlerim. Breakin Bad'le karşılaştırmayın şu diziyi artık. Ayrıca Breaking Bad'i de karıştırmayın. Harika diziydi ama bitti. Şimdi BCS devri.

Not: Breaking Bad fanları üzülecek ama ben bu diziyi Breaking Bad'den daha profesyonel buluyorum. Yönetmen kendini daha bir geliştirmiş. Çok bir fark yok ancak Breaking Bad'in ilk sezonuyla bunun ilk sezonunu karşılaştırırsanız çekim açılarının daha kendine has olduğunu göreceksiniz.
9


default avatar
(146) -
Bob Odenkirk'in oyunculuğu bile diziyi izlemeye yeter bence,
9


avatar
(188) -
Siz de benim gibi BB hastasıysanız ve o mistik havayı arıyorsanız bu dizi tam size göre. Vince Gılligan aynı üstü kapalı cekimlerle devam ediyor işine. Cok usta bi yönetmen/senarist. Ali baba ve Kırk Haramileri bile mistik havada cekebilecek bi insan. Bu diziyi izlemeyen cok sey kacırır.
9


avatar
(1189) -
90 dakikalık bir filmi bile seyrederken zaman zaman sıkılırken, 50'şer dakikadan 10 bölümlük diziyi bir günde bitirdim. Böylesi bir özelliğe sahip, sürekli konunun değiştiği, yeni sürprizlerin olduğu, akıcı ve ilginç bir dizi yapmak kolay değil.
Sürprizbozan: Göster
9


default avatar
(544) -
Ayrı ayrı tüm karakterler harika ama prodüksüyon bambaşka mükemmel.Misal Mark Margolis atıyorum Requiem for a dream de yani 17 yıl önce bile yaşlıydı ama gel gör burada neredeyse gençleştirmişler.O rollerin temposu senaryonun nereden geldiği belli olmayan sürprizleri..Bakarsan yavaş gidiyor dizi ama bir dünya şey olmuş.
10


avatar
(363) -
En başta Breaking Bad havasını alıyım yeter demiştim ama ekstra olarak mükemmel bir diziyle karşı karşıya kaldım. Breaking Bad izlemeden izleseniz de olur ama eğer izlerseniz aldığınız haz 2-3 katına çıkacaktır.
9


avatar
(381) -
3. Sezon finali roman tadında bir finalle bitti. Karakterlerin son davranışları ve olaylara tepkileri çok iyi örülmüş. Diziyi bu seviyeye getirilmesinde kimlerin zekası varsa sadece sinema değil edebiyat yönünden entelektüel bir zekaya da sahip. Final bölümünde bunu daha iyi anladım.
9


avatar
(283) -
Breaking Bad hayranı olarak bu diziyi 2 yıl geç izlemeye başladım ve Ramazan ayını komple bu dizi ile geçirdim. An itibariyle 3 sezonu izlemiş bulunmaktayım. Büyük bir boşlukta gibiyim... Diziyi her gün izlediğim ve bitirdiğim için bi garip ruh hali içerisindeyim. Çünkü şuan izleyemiyorum yani resmen alışmışım diziye. Gündelik bir alışkanlık gibi olmuş. Dizi 9 küsür puanı kesinlikle ''Breaking Bad özlemi'' adı altında verilen puanlardan alıyor ki bende hiç düşünmeden 9 puan verdim.

Benim için dizinin (-)Eksi yönleri;
Sürprizbozan: Göster

Herkes ''Breaking Bad'e bağlan artık'' yazmış ama zaten bağlı. Bir ton Breaking Bad karakteri var. İlla Heisenberg amcam mı dizide gözüksün?
Sürprizbozan: Göster


Bu arada şunu farkettiniz mi?
(Breaking Bad'i izlemeyenler spoilere basmasın)
Sürprizbozan: Göster
9


default avatar
(11) -
Yine mükemmel bir sezondu ama kesmiyor ya 10 bölum 50dkknın nasıl geçtiğini anlamadığım nadir dizilerden
Sürprizbozan: Göster
(03.sezon 10.bölüm için)
10

Cevaplar (1)
avatar
(283) -
Sürprizbozan: Göster
9


1
| Bildir


default avatar
(17) -
Fargodan sonra en beğendiğim dizi bunları izleyince diğer diziler çok kötü geliyor.
9


default avatar
(40) -
Karakterlerin başından geçen olaylar çok iyi düşünülerek hazırlanmış.Bu diziyi de güzel yapan bu bence.
10


default avatar
(2) -
Bu aralar her bölümünü heyecanla beklediğim iki diziden birisi Better Call Saul. Diğeri de Fargo tabiki.
Saul muhteşem bir oyuncu. Dizinin senaryosu harika. Breaking bad i izlemeden bu diziye başlayan arkadaşlar aynı hazı alamayabilirler. Ama ben kendi adıma bu dizi için söylenecek güzel söz bulamıyorum.
10


default avatar
(4) -
Breaking bad den sonra gelen aynı havayı neredeyse hissede bileceğiniz tamamen kalite kokan bir dizidir. Bu kalite de diziler nadir şimdiden bitince ne yapacağız diye düşündürüyor.
9


avatar
(291) -
Bir Better Call Saul, bir Fargo; 1 haftayı zor bekliyor insan... Bu ara daha iyisi yok...
9


default avatar
(37) -
Sonunda Saul Goodman'ı görebildik ama reklamcı olarak göreceğimi beklemiyordum.
8


avatar
(291) -
Breaking Bad'den önce ya da sonra izlemenin bir önemi yok bence; sadece birini seven izleyici kitlesi, diğerini de sever...
9


default avatar
(6) -
3. sezon 5. bölüm dizideki şu ana kadarki en efsane ve beni en çok heyecanlandıran bölümlerdendi. Muhteşemdi, çok beğendim. Zaten 3. sezon genel itibari ile çok iyi gidiyor.

Sürprizbozan: Göster
(03.sezon 05.bölüm için)
10


default avatar
(34) -
bu sitedeki breaking bad filminin resimlerindeki 200. resme baksanıza
9

Cevaplar (3)
default avatar
(53) -
Nolduki neyine bakalım. Better call saul lafı zaten breaking badde meşhur oldu.


4
| Bildir
default avatar
(34) -
Bilmiyordum, öğrenmiş oldum. Ukalalık yapmaya gerek yok.
9


2
| Bildir
default avatar
(6) -
sanki tabelacının düşme numarası yaptığı sahne çekiliyo arkada. Saul da gidip kurtaracak Gülücük


0
| Bildir


default avatar
(11) -
Hani bir an bişey izlemek istersin ama ağır olsun sürükleyici olsun da istersin breaking badı hiç izlememiş olmayı dilersinde olmazya işte o zaman BETTER CALL SOUL yardıma koşucak
10


avatar
(49) -
Sürprizbozan: Göster
(03.sezon 04.bölüm için)
9


default avatar
(67) -
Bu Dizinin Ömrü Hakkında Bir fikri olan var mı
mesela kaç sezona yayarlar meseleyi
birde BB ye bağlanır mı iş
ayrıca bu dizie bb den önce mi izlenmeli yoksa yayınlandığı gibiş BB den sonra mı izlememi tavsiye edersiniz..

Cevaplar (3)
avatar
(22) -
bb'den sonra izlemelisin.


5
| Bildir
default avatar
(11) -
Bbden sonra izlemelisin yoksa tadını pek cikaramazsin karakterleri anlaman lazim
10


1
| Bildir
default avatar
(67) -
çok teşekkür ederim çok iyi anladım sağolun


0
| Bildir


avatar
(287) -
Breaking Bad i izlemeyenler için biraz farklı gelebilir ama Saul Goodman ı Breaking bad de tanıdıktan sonra bu dizinin neden böyle ilerlediğini ve ne kadar güzel işlendiğini anlamak daha kolay ve keyif verici ...
10


avatar
(291) -
3. sezon, tadından bir şey kaybetmeden devam ediyor.
Sürprizbozan: Göster
9


default avatar
(53) -
Sürprizbozan: Göster
İlk bölüm sıkıcı bir giriş oldu ama yavaş yavaş canlanıyor.


avatar
(17) -
Designated Survivor in yeni bolumlerini beklerken zaman gecirmek icin cok iyi yorumlar aldigi icin bu diziye baslayayim dedim.Boyle yorumlari haketmeyen vasata yakin gibi geldi bana.bilmiyorum kafam cok karisti.s1e7 ye geldim.silmek uzereyim diziyi

Cevaplar (2)
default avatar
(9) -
Önce Breaking Bad i izle o zaman herşey yerli yerine oturur


0
| Bildir
avatar
(291) -
Diziyi sevmek için Breaking Bad'i izlemeye gerek yok; bu haliyle de sevilebilir ya da sevilmez. Fakat işleniş tekniği olarak Breaking Bad'le çok benzer.
9


1
| Bildir


avatar
(381) -
Depresif, komik ama aynı zamanda acar avukatımız nihayet kara mizah dolu hayatının koridorlarında yürümeye başladı.
9


avatar
(22) -
Nedir bu Breaking Bad'a bağlanma isteği, anlam veremedim. BCS şu an çok iyi bence. Adamlar öyle bi dizi yapmış ki her karaktere ayrı dizi çekilir. Saul ve Mike karakterlerinin derinliklerini izlemek inanılmaz keyif verici. Şimdi 3. sezon da başladı, Gus reis de geliyor, Of anam of şu seyir zevkine bak.


avatar
(49) -
3. Sezonda belki bir ihtimal Walter reisi hep beraber görürüz diye umut ediyordum ama AMC'nin sitesinden yayınlanan Better Call Saul Season 3: Greeting From Set videosunda Bryan Cranston'un dizide oynamayacağı yazıyor.

Bryan Cranston will NOT be in this season of Better Call Saul!
Because he's NOT in the show!
(03.sezon için)
9


avatar
(29) -
Yeni sezon ne zaman bilgisi olan?
9

Cevaplar (4)
avatar
(49) -
İmdb'de Nisan 2017 diyor.
Yabancı dizi takip etmenin zararları.Çok ara veriyorlar ama hakkınıda veriyorlar Gülücük
9


2
| Bildir
avatar
(29) -
Bir dizi bu kadar keyifli olunca bekliyoruz Çok Mutlu
9


1
| Bildir
avatar
(165) -
Bu kadar uzun ara da olmaz kardeşim ya unutuyoruz valla


1
| Bildir
avatar
(49) -
Bu yüzden sezonun en son bölümlerini silmiyorum.Ta kii yeni sezon başlayana kadar Gülücük
9


1
| Bildir


avatar
(1189) -
..."Adamlar yapmış" demekten başka yazabileceğim bir şey yok...
9


avatar
(49) -
3. sezonun ilk bölüm resmi Walter White'ın mı, ben mi yanlış görüyorum. 1. sezondan sonra izlemeye ara verdim. Gerçekten 3. sezonda Breaking Bad ile bağlanacak mı bu dizi ??


default avatar
(8) -
hadiii bağlan artık breakin bad'e
10


avatar
(21) -
1. Sezon: Kaliteli. Seçkin. İzlenesi. Ve ama Breaking Bad referansı ile güçlü. 2.Sezon: Henüz izlemedim. Ama 1. sezondan çok daha iyi olduğundan kuşkum yok. Breaking Bad'i yad ediyor olmak bile güzel.
8


avatar
(77) -
Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(247) -
Nasıl bir aile bu ya hepsi ayrı cinnlik peşinde Çok Mutlu
9


avatar
(165) -
Tam bir pisliksin be Chuck!Walter White karıdan çektiydi bu da kardeşten çekiyor.


default avatar
(1) -
Mükemmel bir dizi izlememek için hiç bir sebep yok.
10


avatar
(17) -
2.Sezonun bitmesiyle Ayrıntıcılığın dibine vuran saklı bir mesaj dizinin fanı olan bir kişi tarafından ortaya çıkartıldı arkadaşlar.
Sürprizbozan: Göster

Vince Gilligan: "Sanırım fanlarımızın dehalarını ve sıkı çalışmalarını ciddi anlamda hafife aldık"
Konuyu yazın sonlarına doğru kendileri gündeme getirmeyi planlıyorlarmış ^^

Bölümlerin durağan gitmesi normal arkadaşlar. Dizinin tarzı bu akılcı, gerçekçi ve ayrıntı odaklı ilerliyor. Eminim 3.sezon beklentilerin ciddi anlamda karşılanacağı bir sezon olacaktır. İyi seyirler
10


avatar
(794) -
Çekimleri, senaryosu ve oyunculukları çok iyi olsa da sezon finali sönük kaldı. Belkide çok uzun bir dizi olarak planlandı ve alınan reytingler ona göre gidiyorken yavaş yavaş ilerliyorlar. 2. sezon finalinde en azından daha şaşırtıcı ve bir sonraki sezonu merak ettirici olmasını beklerdim. 10 bölümlük bir dizi için fazla ağır ilerliyor. Bakalım 3. sezonda bir kademe üstüne çıkabileceklermi.
Sürprizbozan: Göster
9


default avatar
(1) -
2. sezon da gayet iyiydi. Tüm sezonun bölümlerini biriktirip tek bir solukta izledim.
Şimdi bekle ki 3. sezon gelsin.
10


default avatar
(92) -
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(544) -
Chuck ın sistematik nefreti ve ihanetleri bana kalırsa da Saul Goodman a giden yolda önemli kilometre taşları.Jimmy ile bir empati kurup kendinizi onun yerine koyacak olursanız dramın boyutu mide kaldırıcı bir boyutta.Ama şimdi asıl sorun : Neden on bölüm nedeeeen?(burada izleyici contayı sıyırır.)
10


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Better Call Saul
Dizi Altyazıları
Westworld (6,283) The Flash (4,458) The 100 (4,231) La casa de papel (3,802) The Expanse (2,753) Legion (2,527) Supernatural (2,112) Krypton (1,801) Colony (1,762) The Big Bang Theory (1,592)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018