Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(96) -
Ben filmi beğendim hoşta yorumlara baktım mantık hatalarından falan bahsedilmiş. Hepsi tartışılır doğru bulunur yablış bulunurda benim gibi filmi beğenenin bile tartışamayacağı bir mantık hatası var bu filmde.

Sürprizbozan: Göster


avatar
(129) -
Netflix tam şeytanın bacağını kıracak derken beklentilerim yine Bright’da olduğu gibi yerle yeksan oldu. Orijinal güzel bir senaryo, muhteşem bir atmosfer ama film bi türlü sizi içine çekemiyor. Son kısımda tam hadi oluyor bişeyler diye beklerken ortalama bir final yapınca da filmin bir numarası kalmıyor haliyle. İzlemeyin demiyorum yalnız beklentiyi hafif düşürmenizde fayda var.
6


avatar
(405) -
Arkadaşlar filmi henüz izlemedim hafta sonu izleyeceğim büyük ihtimal ama sonu bir yere varmıyor, iyi final olmamış vs. gibi yorum yapanlar için ( bilmeyenler varsa) şunu yazayım. Annihilation Jeff VanderMeer'in Nebula ödüllü bilimkurgu serisi Southern Reach üçlemesinin ilk kitabı. Yani sonu açıkta kalması çok doğal. 2. Authority (Yetki) ve 3.kitap Acceptance (Kabulleniş) film olarak çekildiğinde sanırım her detay çözülür. Avatar ve Arrival karışımı bir film diye okuyorum. Arrival'a bayılmış biri olarak umarım beğenirim. İzleyince tekrar yazarım kesin yorumumu. Wink


Yorumlar (119)
avatar
(1) -
bu tarz konuları çok sevmemle birlikte filmi beğenmedim. the last of us oyunu vardı ona çok benzettim ama nedendir bilmem aşırı sıkıldım.
1


avatar
(195) -
Jake G.'nin Life adlı filmine benzettim birkaç yönden. Biraz boğucu, izleyiciyi fazlaca içine çekmiyor, ancak fena değil. Sonu hüsran diyecektim ki, üçleme olabilirmiş. Neyse en azından bu yoklukta seyretmeye değer bir yapım olarak karşıma çıktı.
6


default avatar
(1) -
Yorumlarda genellikle mantık hatalarından bahsediliyor. Zaman ve mekanı sorgulayan, üstüne üstlük hiçlik gibi anlaşılması oldukça zor bir konuyu işleyen bir filmin mantığının kolayca anlaşılamayacağını düşünüyorum. Görseller muhteşem. oyunculuklar fena sayılmaz. Sonu evet biraz tatminkâr olmasa da oldukça düşündürücü. Sebebi de, anlaşılması zor bir konu olmasında ileri gelen mantık zincirinin zihinde yarattığı kopukluk olsa gerek. Hiçlik mevzusunu anlamaya çalışanlar bu filmi izlemeliler.
8


avatar
(129) -
Film bir defa farklı. Herkesin anlayacağı bir türde değil. Aksiyon yok, daha çok anlamsal bir türü var. Bana göre değil ama filmi sonuna kadar izledim.

Notum 4/10
4


avatar
(241) -
Senaryo çok ilgi çekici olsa da film çok kötü. Dublajından mı bilmiyorum hiç beğenmedim.Özellikle sonu çok sıkıyor. Bitsin diye bekliyorsunuz. Zira çok saçma ve uçuk olmuş. Bol bol bilgisayar efekti. İzlenmeye değmez.
3


avatar
(82) -
Beğendim bilim kurguyu yeterince vermişler ayrıca film 3lemeymiş ve bir sonraki bölümü merakla bekleyeceğim içeriğinde natalie portman olmadığını umut ederekten.
7


default avatar
(3) -
Herhangi bir fantastik dizinin ilk bölümü gibiydi. Havada kalan çok şey var. Mantık hataları da cabası.


avatar
(503) -
netflix'in film piyasasına adım attı ama kalburüstü film dalında daha çok fırın ekmek yemesi lazım...bu kadar bilgisayar efekti - üstelik gerçekten başarısız bir görsellikti,çok basitti - ile yapılan film resmen sadece tv için çekilmiş dedirtti...kalite yerlerde hele finaldeki saçma son,pes...
5


avatar
(297) -
Natalie çok soğuk,hissiz ve kötü bir oyunculuk içindeydi bu filmde. Flashbackler yapılmaya çalışılmış ama olmamış maalesef,ne etkileyebiliyor ne bir şey öğretebiliyor. Flashbackler olmasa da
olurmuş.Atmosfer ve ortamı gayet iyiydi,efektlerin bir tık daha iyi olmasını isterdim.Filmin sonu sönüktü ama yorumlara baktım kitap serisiymiş bu doğal olarak devamın gelmesi lazım.Kötü film denemez,orta halli.

Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(264) -
oluşturulan ortam ve fikir güzel.. hikaye tamamlansın en gerçekçi yorum o zaman şekil bulur
6


avatar
(148) -
Bir bilinmezliğin içinde sizi sonuna kadar götürmeye mecbur eden hakikat, sizin günahlarınız olacak !

"Annihilation, yaratım ve yok oluş her zaman, her an iç içe.. tanrı kendini görmek için tekrar ve tekrar yaratacak ve yok edecek "

Derin filmlerin zemini biraz kaygan oluyor değil mi Gülücük Vicdan azabı, yitirme ve hastalıkla Tanrı'ya karşı yürüyen 5 kadın. Geriye doğru dönemeyeceğini bilmene rağmen yüzleşme dürtüsünün anlamını yitirdiği korkunç bir güzelliğin içine düşmüşsün.. Tek bir kökten filizlenen binlerce farklı bitki, mutasyona uğramış hayvanlar ya da Mesh sözüyle işaret edildiği üzere bazı insanların hayvana dönüşmesi ! Bu ayrıntıyı lütfen kaçırmayın .. Tanrı'ya karşı savaşacak mısın, yüzleşecek misin ? Yoksa bulunduğun bu şahane güzelliğin içinde teslimiyetle sorgusuz ve sualsiz naif bir ağaca mı dönüşeceksin ? ( Tabii ki bu hissi herkes hissedemeyecek )

Bu filmi bir Imax salonunda izlemek isterdim .. Görsel olarak sahiden şahane. Ve bir bilinmezi yorumlamak inanın zor efendim. İyi seyirler olsun Gülücük
8


avatar
(545) -
Hikaye güzeldi, mantık hatalarını arayıp bulmak ve neden böyle demek bana anlamsız geliyor bu türde mutlaka mantık hataları olacaktır filmle ilgili beni rahatsız eden tek şey gerçekten güzel başlayıp iyi bir final yapamamış olması, son ana kadar hadi be dedirtecek bir final bekledim, ama yinede izlenebilir iyi bir film tavsiye ederim.
7


default avatar
(76) -
Film tamamen özgünlüğüyle sizi içine alıyor. Elbette sıkıntıları var ama beklentiyi düşük tutup final beklemeyenler için güzel. Devam filmleri olacaktır.
8


avatar
(9) -
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(27) -
Bir üçlemenin ilk filmi olduğu öğrenilince buradaki onca yorum boş kalıyor. "Sonu çok kötüymüş".. Bak sen !


avatar
(213) -
Netflix hevesimizi resmen kursağımızda bıraktı ilk başta ne izliyorum diyorsun ve maalesef sonuna kadar hala ne izledim diyorsun bişey değiştiği yok o kadar ahım şahım değildi kesinlikle
7


avatar
(3115) -
Efektler, renkler ve işleniş güzeldi. Beklentimde çok yüksek olmayınca akşamımı gayet güzel geçirmiş oldum. Filmin sonundan anladığım kadarıyla bu bir seri olacak film. Devamını bekliyoruz, iyi seyirler.
6


avatar
(42) -
Görsel efektler guzeldi. Konu da aynı şekilde çok güzeldi ama mantık hataları çok fazlaydı. Devam filmini ne zaman izleri acaba.
8


default avatar
(7) -
Bilim kurgu olarak kesinlikle kötü değil, yorumlara aldanmayın izlenebilir bir film
7


avatar
(322) -
film doğan görünümlü şahin gibi, güzele benziyor ama film tat vermiyor, özellikle sonu hüsran. Her ne kadar vendette ve leon gibi efsane filmlerde oynasada ne hikmetse bir türlü ısınamadım şu kadına
6


avatar
(291) -
Konu ilk başta klişe gibi görünse de filmin ilerleyen bölümlerinde belli bir "özgün"lüğün olduğunu görüyorsunuz. Bir takım saçma yerleri var elbette ama
Sürprizbozan: Göster
Türün meraklıları için izlenmesi gereken filmlerden...
Sürprizbozan: Göster

Yine de insan biyolojik/bilimsel olarak daha fazla ayrıntı bekliyor. Yüzeysel geçilmiş pek çok yer.
Bu arada filmin türüne "fantastik" denmiş. Hayır, fantastik değil, bilim kurgu...
7


default avatar
(2) -
konu güzel, ancak yapamamışlar. çok yavaş ilerliyor. Sonu ise çok vasat
6


avatar
(374) -
Beklentim daha çoktu doğrusu, oyuncular ve görsellik iyi idi ama senaryoda bazı soru işaretleri vardı, belkide söylendiği gibi devamı geldiğinde daha iyi anlayacağız. Beklentinizi yüksek tutmadan tavsiye ederim farklı bir fantastik bilim-kurgu ..
6


avatar
 kurdele (521) -
İlk başlarda gizem çok güzel veriliyor daha sonra size ''toplama ve tanıdık'' bir hissiyat yaşatırken daha sonrada çok daha değişik hamleler yapıp farklı bir kulvara götürüyor . Benim ençok hoşuma giden filmdeki sessizlik durağanlık ve içindeki müzikler gerçekten güzeldi
ayrıca tablo gibi sahnelerin sayısıda bir hayli fazlaydı. Natalie Portman'ı çok beğenirim filmi izlememdeki en büyük etkendir.Bu filmin sevenleri de olacaktır ama,benim için zayıf halka filmlerden biri oldu. Sonuç olarak öyle çok fazla beklentiye girmeden mantık hataları aramadan ve Natalie Portman'ı seviyorsanız belki beğenebilirsiniz....


avatar
(126) -
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(13) -
türüne görece düşük kalan bütçesine rağmen yansıttığı atmosfer tatmin edici.ilgiyi kaybettirmeden merak unsurunu klişe sayılabilecek yöntemle bile ayakta tutturması filmi izlenebilir kılmak için yeterli.netflix'in en iyi filmi
6


default avatar
(41) -
Biz ne filmler gördük, bu gayet de başarılı olmuş... Beğenmeyenler farklı şeylere ters tepki veren insanlardır muhtemelen.


avatar
(38) -
Sinemada metafor dilini kullanmak genel izleyiciye hitap edememesi anlamında riskli bir seçim. Zaten bu sebeple çok fazla örneğini de göremiyoruz. Bir film metaforlar üzerinden mesaj verecekse izleyiciyi elinde tutmak için daha fazla çaba göstermeli, tempoyu düşürmemeli, kurgusu sağlam ve oyunculukları da üst düzeyde olmalı. "Annihilation" da maalesef bu unsurların hiçbiri sağlıklı işlemiyor.
Filmin aslında sağlam bir temeli olduğunu hissediyorsunuz ama o kadar dağınık ve kopuk bir ilerleyişi var ki beyniniz sahneleri sıraya koyup bir anlam çıkartmaya çalışırken pes ediyor. Bu yönüyle özellikle sonlara doğru Terrence Malick in "Tree of Life" filmindeki hissiyata kapıldım diyebilirim.
Benzer yönleri olması açısından karşılaştırmak gerekirse yerden yere vurulan "Arrival" filmi bile metafor dili kullanımı ve yukarıda belirttiğim unsurlar yönünden "Annihilation" dan çok daha nitelikli bir film benim gözümde.
Her şeyi bir kenara koyarsak, film yeni bir şeyler anlatmaya çalışıyor ve sizi üzerinde düşünmeye zorluyor. Sadece bu iki sebepten dolayı yerin dibine batırılmayı da hak etmediğini düşünüyorum. 6/10
6


default avatar
(7) -
arkadaşımın ısrarlı tavsiyesi üzerine ve imdb puanına güvenerek izledim. Sonuç pişmanlık. Yönetmenin ve oyunculuğun başarısına diyecek birşey yok. Fakat filmi izlerken hiçbir karakterin sizi yanınıza çekememesi senaryonun başarısızlığının kanıtı. Fikir güzel kabul, ama konunun akışı ve karakterlerin ruh halleri sinirimi bozdu. Yani... Diyorsanız ki Natalie Portman olsun da isterse figüran olsun yine izlerim, buyurun izleyin.
3


default avatar
(547) -
Her ne kadar devamı düşünülerek yapılmış diye akıl yürütsek de en azından elimizde bir şey olur tutunacak.Şimdi bu izleyiciye saygısızlık değilde ne.Millet buna para veriyor yeri geldiğinde.Madem devamı olan bir şey dizi yap.Böyle sapsız supsuz tatsız tuzsuz bir film olabilirmi .Hem Natalie Portman hem Alex Garland saygı duyduğumuz işlerin içindedir hep ama buna anlam veremiyorum bir türlü.
6


default avatar
(2) -
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(46) -
Güzel film. bişi var , sıkıntı oluyor , ızdırap oluyor , problem çıkıyor haliyle.
2. si çekilirse bundan daha problemi olacaktır. Sonuç olarak hiçbirşey anlamadım. Beynim yandı
6


avatar
(207) -
Ne yalan söyleyeyim, kendimi ortamdan soyutlama ve filme odaklama çabalarıma rağmen bir türlü muktedir olmadım. Mamafih, yorum yapmadan evvel buraya yazılıp çizilenlere göz atmak , insanların neler düşündüğünü görmek istedim ve benimle benzer düşünceleri paylaşan epey insan olduğunu fark ettim.


default avatar
(165) -
Sürprizbozan: Göster

Görsel anlamda beğendim. Filmin temposu ağır olsa da böyle bir işlenişe uygundu.
7


default avatar
(2) -
Basit olmuş biraz... Netflix ten daha iyisini beklerdim.
6


avatar
(221) -
Filmin konusu ve senaryo aslında güzel fakat bazı yerleri çok aceleye getirilmiş. Görsellerde fena olmamasına rağmen film sizi çok fazla içine çekemiyor. Yerli yersiz flashbackler var. Oyuncular ve oyunculuklar fena değil. Müzikleri ise hiç beğenmedim. Yoklukta gider diye düşünüyorum.
6


default avatar
(124) -
Filmi ara ara "İleri" tuşuyla izledim!... İzlemem gerektiği için izledim çünkü değerlendirme yapmam gerekecekti. Bir şeyler eksik kalmış filmde.. Bu da kişiye göre değişiyor....
6


default avatar
(10) -
Film, fikrini söylemek için senaryodan taviz veriyor. Klasik bir acemi hatası. Ya da yönetmen kendi fikirlerini fazla önemsiyor da olabilir. Ayrıca sonu da ne kadar kötü hayret. Yönetmen film film düşünmekten aciz. Ex Machina'ya benzer bir son üretilmiş. Ancak o son o filmi daha da muhteşem yaparken, bu son zaten yalpalaya yalpalaya giden filmi daha da çökertmiş.


avatar
(12) -
Müthiş başlayan, müthiş devam eden ama bana göre kötü finaliyle efsane filmler kategorisine girmekten kıl payı dönen bir film olmuş. Ama yine de mutlaka izlenilesi bir film.


default avatar
(137) -
Bende filmi çok beğenenlerdenim. Öyle efekt bol dolu filan ama o gerilimi ve hissiyatı oyunculuklar ve kurguyla çok güzel yansıtmışlar. Kendi içinde mantık saçmalıklar yok mu var tabii oda ararsan(bence)!
8


avatar
(116) -
bence kaliteli bir film.. keyifle izledim..
8


default avatar
(77) -
Öncel doğaüstü yetenekleri olanların dizileri sonra marvelin filmleri derken fantastik türü filmler belli bir kalıba ve beklentiye hapsedildi. Belli bir kitlede bunlara abone oldu. Bu filminde fantastik olduğunu görünce bu kitlede hemen yerini almış. Halbuki fantastik türü çok geniş bir yelpaze olduğu için bu filmi kendi bildikleri fantastik türüne uygun bulamayan bu kitle doğal olarak beğenmemiş yadırgamış. Oysa gizemi film boyunca diri tutmuş, türüne sadık, gerilimi ve şiddeti dozunda gayet başarılı bir film olmuş. İşte beklentiniz fantastik kalıpları dışında ise (Zaten film bilim-kurgu gizem gerilim fantastik macera türünde çoklu bir karışım) mutlaka izleyin. Keyif verici, akılda kalıcı.
8


avatar
(405) -
Nihayet izledim. Müthiş bir yapım değil ama yerden yere vurulacak kadar da kötü değil. Sonuna kadar filmin gizemi sürüyor. Görüntüler iyi konu ilginç ama biraz daha gerilim dolu bir hikaye olsaydı çok daha seyirciyi kendine bağlayabilirdi. Devamı gelecek gibi duruyor aşağıdaki yorumumda yazdığım gibi diğer iki kitabı da Netflix el atıp anlaşabilirse çekilebilir. Ama son haberlere göre film Amerika'da gişede battığından dolayı devam filmi çekilmeyebilirmiş. Nedeni de yönetmenin kitaba sadık kalmayıp senaryoyu değiştirmesi imiş.


default avatar
(2) -
Film çok kötü malesef. Vaktiniz çoksa izleyebilrsiniz.. Tek güzel şey:
Sürprizbozan: Göster
Gerilmedim değil.
3


default avatar
(20) -
Filmi; çekim kalitesi, görsel efektler...vs harici değerlendiriniz lütfen. Ne kadar net tartışılır ama çok açık psikolojik bir hesaplaşmayı içeriyor. Filmin ana teması: Depresyon
Saygılar.
8


default avatar
(96) -
Ben filmi beğendim hoşta yorumlara baktım mantık hatalarından falan bahsedilmiş. Hepsi tartışılır doğru bulunur yablış bulunurda benim gibi filmi beğenenin bile tartışamayacağı bir mantık hatası var bu filmde.

Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
avatar
(1023) -
Sürprizbozan: Göster
7


3
| Bildir


default avatar
(18) -
Merakla devam filmlerini bekliyorum. Film içinde kalan süresine bakıp 'İyi, daha varmış' diye sevindiğim ender filmlerden. Keşke bitmese diye yavaş yavaş okuduğum bir kitap gibi.
8


default avatar
(27) -
Film başlamadan önce büyük yapım şirketleri olan "Paramount" ve Skydance media"yı da işin içinde görünce helal olsun sana Netflix dedim, fakat filmi izledikçe fikrimin değiştiğini fark etmem uzun sürmedi. Bence senaryo güzel ama oldu bittiye getirilmiş...
2


avatar
(2) -
Oyuncular iyidi aslında. Yine Netflix yapmış yapacağını derken ne oldu, nasıl bitti, amaç neydi anlamadığım bir film çıktı. Boş zaman öldürmek için güzel bir film ama öyle ahım şahım bir şey beklemek gereksiz olur.Sonu belirsiz bitti ama sonraki film, çekilirse tabi, bir şeyleri açıklar inşallah.Devam filmi olsa dahi, yine de fazlaca havada kalmış.


default avatar
(4) -
Başı ilgi uyandıran ama ilerledikçe ve de sonunda tam bir hayal kırıklığı. Konu güzel ama işleniş ve malzemeyi çarçur ediş mahvetmiş. Bilim kurgu yokluğunda izledim. Puan 5/10
5


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Westworld (7,865) The Expanse (2,291) La casa de papel (2,185) The 100 (1,916) Colony (1,911) Luke Cage (1,854) Genius (1,389) 12 Monkeys (1,156) The Crossing (1,123) Vikings (1,002)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018