Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(63) -
Arkadaşlar lütfen artık! Filmi izlemeyenler, yarıda bırakanlar, ileri sarıp sarıp bakanlar, sadece fragmanı izleyenler puanlama yapmayınız. Hatta yorumda yapmayın bence. Emin olun size ihtiyaç yok. Sadece ortalığı batırıyorsunuz.
7


avatar
(40) -
Apartman merdivenlerindeki dövüş sahnesiyle sinema tarihinin en iyi tek plan çekimlerinden birini yapmışlar.


avatar
(259) -
Kötü yorumları anlamakta zorluk çekiyorum.. Senaryo-kurgu-görüntü-müzikler hepsi çok başarılı idi.Charlize Theron efsaneydi, benim gibi o dönemin müziklerini zamanında dinleyenler ve şimdi o zamanları tekrar bu filmle yaşayanlar için harika bir yapıt olmuş Gülücük
8


Yorumlar (109)
default avatar
(12) -
Bişey anlamadım.
1


default avatar
(25) -
Senaryo vasattı ama bir iki yerde iyi dövüş sahnesi çekmişler. Resmen sopa yemiş kadar oluyorsun.
6


avatar
(1) -
Dövüş sahneleri harikaydı. Müzik seçimleri benim gibi 80 severleri ziyadesiyle memnun edecektir.


default avatar
(9) -
Filme düşük puan verenler hangi kafayla bunu yaptılar hayret. Gayet güzeldi.
8


default avatar
(1638) -
Dövüş sahneleri ve çekimler filmi ileri götürmüş , izlenir ancak üst düzeyde mi şüphe götürür....
6


default avatar
(13) -
Dövüş Sahneleri muhteşem
8


avatar
(153) -
Ajanların cirit attığı soğuk savaş döneminde geçen senaryoları beğeniyorsanız bu filmi de kaçırmamalısınız. Filmin kamera açıları ve teknikleri çok iyidi.
8


default avatar
(2) -
Çok konuşmaya gerek yok...
Yeryüzünde yaşayan en güzel kadın Charlize Theron yine döktürmüş. Güzel bir konu yakalanmış ve kaliteli oyunculuklarla süslenmiş. Öyle sürekli heyecan falan aramayın. Filmi anlayarak izleyin. Sürpriz finalle de bombayı koymuşlar.
İzleyin...
7


avatar
(254) -
Mekan iyi, rusların olması ve James McAvoy'un oyunculuğu harika ayrıca Fransız kız güzeldi Gülücük neyse filme vasatın biraz üstü desek yerinde olur...
6


default avatar
(1178) -
Ummadığım gibi çıktı..Müzikler 10/10 Geniş açı aksiyon sahneleri 9/10 Charlize Theron Performans 10/10 Konu 7/10.. puanım ise 8
8


default avatar
(4) -
Her yönüyle leş ve vasat bir filmdi. O kadar sıkıcı ki, filmin atmosferini öyle bir şey yapmışlar ki resmen izlemeyin diyorlar.
2


avatar
(25) -
Tam 6,8 puanlık bir film.
+ Charlize Theron; gerçekten kusursuz bir güzellik ve oyunculuk. Yıllanmış şarap gibi, yaşlandıkça değer kazanıyor,
+ Başarılı bir yönetmenlik, o dönemi kusursuz yansıtan kostüm, müzik ve mekan seçimleri,
+ James McAvoy yine arıza bir karakter rolünde. Başarılı ve izlemesi keyifli,
+ En önemli artısı, malum tek plan çekimi ile yapılan aksiyon sahnesi. Filmin puanına +2 katkısı var diyebilirim.
- Konu çok sıradan ama sanki atomu parçalıyorlarmışcasına yaratılan kasıntı ve karmaşık bir senaryo,
- Tempo düşük ve aksiyon dozu çok dengesiz, bu filme daha fazla aksiyon lazımdı,
- Basit, sıkıcı ve gereksiz dialoglar,
7

Cevaplar (1)
default avatar
(28) -
Güzel bi yorum olmuş, tebrikler.

Sürprizbozan: Göster


0
| Bildir


avatar
(436) -
Theron formunda ama o bile böyle 2.sınıf flmleri kurtaramaz...birkaç elle tutulur gözle görülür sahne dışında akılda kalıcı sahnesi yok gibi...finaldeki sürpriz de bu filmi kurtarmaz bence senaryo vasat örnekleri çok...eh işte diyelim...
6


default avatar
(23) -
Tek plan çekim filmlere bayılırım.. bu da o sekanslardan birini barındırıyor. Devamı gelir. Dişi John
Wick desem abartmamış olurum.
7


avatar
(208) -
Başlarda az sıkıyor. Ama 40 dk dan sonra aksiyon durmuyor fena sayılmazdı izleyin derim ama salt kadar olamaz bu bir gerçek Gülücük 10/6.6
7


avatar
(55) -
Filmi beğenmedim ama kötü filmlere yaptığım eleştrileri bu filme yapmayacağım. Belli ki ben anlamıyorum bu tarz filmlerden konusunu tam olarak özümsemiş olmama rağmen. Eleştiremiyorum çünkü film bariz kaliteli bir film belli ki, hele 70nci dakka civarlarındaki kavga sahnesi.. ben öylesini görmedim o kadar gerçekçi o kadar mükemmel bir çekim tekniği kullanmışlar ki. Yanılmıyorsam 10dakka boyunca yeni kamera açısı almadan tek kamera 10dakkalık bir mücadele sahnesi ki yine yanılmıyorsam charlize abla dublör kullanmamış o sahnede. Ne diyeceğimi bilemedim film güzel (meraklısına) ama bana hitap etmedi.


default avatar
(127) -
Zaman geçirmek adına izlenebilir bir film olmuş, filmin beğendiğim en güzel yanı oyuncuların sergilediği performans..
6


default avatar
(6) -
Güzel film. Stolichnaya sponsorluğuyla yapılmış sanırım. Gülücük


default avatar
(46) -
Bence hak ettiğinden biraz daha düşük puan almış. 7 üzeri olmalıydı. Aksiyonu hiç azalmıyor, beni sıkmadı, senaryo abartılı değil. E pek tabii ki bir James Bond iddiasında değil. Baş rol performanslarını beğendim. Sadece Charlize Theron için bile izlenir.
7


avatar
(14) -
Beni sıktı film. Ters köşe olayını bekledim bütün film boyunca. Ve bizim charlize abla yaşlandı mı ne. Cok mu zayıfladı yoksa. Gerçekten çekici gelmedi bana. Ajda Pekkan olacak yakında :d James Mcavoy hatrına izledim. Oyunculuğu -yine- baya iyiydi. 6/10
6


default avatar
(56) -
Ne gereksiz bir filmdi...
3


avatar
(59) -
Film beni gerçekten şaşırttı bu kadar iyi olacağını düşünmemiştim. Oyunculuklar gayet iyi harcadığınız zamana kesinlikle değer tavsiye ederim.
8


default avatar
(10) -
Bu tarz filmleri sıkıldığım için uzun zamandır izlemiyordum. Atomic Blonde i izledim bi uzun dönem daha izlemeyi düşünmüyorum. Hala sıkıyor.
6


default avatar
(3) -
Gayet şık bi film Wink
7


default avatar
(13) -
Sıkılmadan izlenecek klasik bir casus filmi... Rolü Charlize Theron'un soğukluğuna pek uymuş. James McAvoy 'pislik herif' rollerinde pek başarılı ama o tipin üzerine yapışmakta olduğunun farkında mı acaba? Ve pek çekici 'mumya' rolüyle tanıştığımız Sofia Boutella... Bu esmer güzeli Hollwood'a renk katmaya devam ediyor ve önü pek açık gibi görünüyor. Son söz: eskiden Alain Delon'un filmlerinde olurdu; izleyiciler bitti diye kalkarken filmin sonu değişiverirdi, siz öyle yapmayın, sonuna dek izleyin derim.
7


default avatar
(21) -
Film bazi yonlerden gercekten basarili, degisik bir atmosfer var zaten soguk savas almanyasi basarili bir sekilde resmedilmis. tur olarak daha hizli bir kurgu bekliyorsunuz lakin film sanki bilerek bunun tam tersini yapiyor yani sanki daha hizliymista bir tik agir cekimle izliyormusum hissi uynadirdi bende, bu ne kotu ne de cok iyi olmus film icin. bazi yerlerde kopukluklar goze carpiyor. ama kacis sahnesi baya iyi kotarilmis, doyurucu bir aksiyon ve gerilim yaratilmis. charlize theronunda hakkini vermek lazim dovus sekanslarinda gayet basiriliydi gercekmis hissi had safhadaydi kanimca. ama yinede bu kadin karakterlerin dev gibi adamlari harcayabilmesi elbette yinede isin fantastik tarafi yoksa hadi canim demek geliyor icimden.

Buna mukabil sonu tahmin edilebilirdi yani james mcavoyun canlandirdigi karakterin ustune bilerek yada bilmeyerek fazla yuklenilmis oda yine ariza bir karakter yaratmis ki kendisi uzmandir bu konuda.
7


avatar
(266) -
Dövüş sahneleri,çekimler,atmosfer en önemlisi müzikler harikaydı.İlk başlar da film karışık gelse de sonlara doğru yerine oturuyor.Charlize Theron cool olmak için ara sıra çok kasılıp,sırıtmış olsa da fena değildi.


default avatar
(45) -
Filmi beğendim. Theronu, atmosferi ve aksiyon çekimlerini beğendim. Özellikle bugünlerde kullanılan bilgisayar efektleri ile yapılan emeksiz aksiyon sahneleri düşünüldüğünde filim eski usul emek verilerek çekilmiş denilebilir. Dahada iyileştirilerek devamı geleceğini düşünüyorum.
7


avatar
(40) -
Apartman merdivenlerindeki dövüş sahnesiyle sinema tarihinin en iyi tek plan çekimlerinden birini yapmışlar.

Cevaplar (2)
avatar
(153) -
Ben de mest oldum o sahnede ama keşke kamera arkası görüntülerini izlemeseydim Sümüklü
8


0
| Bildir
default avatar
(10) -
Dikkatli izlersen tek plan değil.
6


0
| Bildir


avatar
(304) -
Bu filmden aklımda en çok finale doğru sert kavga görüntüleri kalacak sanırım. Bir kadının bunca erkekle bu kadar yumruk yumruğa kanlı canlı kavgasını pek hatırlamıyorum. Öte taraftan film "kadın James Bond" karakteri yaratmaya çalışıyor sanırım. 1980'lerin Almanyası ve Berlin Duvarının yıkılması temasında, oldukça renkli görüntüler altında durmayan bir aksiyon var.
6


avatar
(2960) -
Nihayet akşam oturup izleme fırsatı buldum filmi. Maalesef bende kafa karışıklığına neden oldu film. Aksiyon ve dönemin yansıtılması bakımından oldukça güzel olmasına rağmen konunun karışıklı ve hangi ajanın kime bağlı olduğunu tespitinin zor olması beni yordu açıkçası. Nena'nın parçalarını dinlemek keyif verdi. İyi seyirler olsun.
5


default avatar
(3) -
Konu dağınık. Film sıkıcı...vasat....


avatar
(109) -
Film iyiydi, 2'si gelmeli diye düşünüyorum. Charlize Theron üst düzey oyunculuk göstermiş.
8


avatar
(58) -
Alanında (aksiyon) oldukça iyi olmuş; gerilim olduğunu düşünmüyorum. Çizgiroman uyarlaması olduğu için çizgiroman tarzı filime de yansımış, belki de bu nedenle gerilim türüne girmiyor. Soğuk savaş dönemi ajan savaşları hikayesi olunca senaryo biraz zorluyor. Film eğlence için seyredilecek bir aksiyon gibi dursa da sıkı takip istiyor; hikayeyi kaçırınca sadece aksiyon seyredersiniz, bu da pekmez suyuna batırılmamış Ankara simidine benzer ki sadece karnınız doyar. Aksiyon üzerinden 8 hakkediyor ama ben genel açıdan değerlendirip seyredilir olan 7 puanımı veriyorum.
7


avatar
(332) -
1. Renkler ve ortamlar, kış atmosferi, kıyafetler güzeldi
2. Müzikler 80'ler, güzeldi ama 1 kez dahi Blonde - Atomic çalmadı, ilginç..
3. Kişiler arası ilişkileri, isimleri görevlerini anlıyayım derken ruhunuzu teslim edebilirsiniz, izleyiciyi yoran komplex bir akışı var, ajan filmi olduğu için herhalde.
4. James McAvoy ve Eddie Marsan 2013 yapımı Filth filminde yine birlikteydiler ve James yine böyle pislik herif rolündeydi..
5. Charlize Theron.... cool ötesi.. sigarayı en sexy içen aktris...
6


default avatar
(36) -
daha geçen gün düşündüm artık niye soğuk savaş, ajan filmi çekilmiyor diye, cevap gibi oldu bu film... aslında ben çok beğendim ciddi bir filmdi... fakat bana göre tek eksiği insanları fragmanla yanlış yönlendiren film yapımcıları... neden çok kötü matrix vari dövüş sahneleri yapmışlar ki... eskiden charles bronsonun ajan filmleri gibi normal sahneler olsa, abartılı olmasa bu oyuncularla yine de hoşumuza giderdi...uyduruk sırtlarına tel takarak yaptıkları dövüş, uçma, düşme vb sahneleri hariç ben filmin konusunu ve oyunculukları beğendim...


default avatar
(2) -
Güzel bir film. 'Soğuk savaşın' soğukluğunu renk ve müzikleriyle güzel yansıttığını söyleyebilirim. Konu casusluk olunca hikaye içinde hikaye ve onun içinde bir başka hikaye şeklinde ilerliyor film. Blue monday ile başlayıp London calling ve Under pressure ile bitmesi de cabası.
8


avatar
(259) -
Kötü yorumları anlamakta zorluk çekiyorum.. Senaryo-kurgu-görüntü-müzikler hepsi çok başarılı idi.Charlize Theron efsaneydi, benim gibi o dönemin müziklerini zamanında dinleyenler ve şimdi o zamanları tekrar bu filmle yaşayanlar için harika bir yapıt olmuş Gülücük
8

Cevaplar (2)
default avatar
(3) -
Katılıyorum sıkıcı....Hicbir cazip yönü yok....


-2
| Bildir
avatar
(259) -
Katılmıyorum demek istediniz herhalde Gülücük Fikrinize saygı duyarım, ama asla 2-3 puanlık bir film değil ben anlamakta zorluk çekiyorum derken onları kastettim .. Konu bazılarına karışık gelebilir ama filmi iyi yapanda bu zaten, biraz sabır, zeka, ve önyargı olmadan izlense bakış açısı farklı olurdu ..
8


+5
| Bildir


default avatar
(22) -
Dövüş sahneleri inandırıcılıktan uzak derecede abartılı, konusu dağınık, oyuncuların rol yetenekleri berbat ve çok sıkıcı bir film. Charlese abla yaşlanmadan önce biraz daha vücüdunu sergilemeye çalışmış. Filmin hiç bir mataf yanı yok. Can sıkıntısı olduğunda izlenebilir belki, ama can sıkıntınızı artırma ihtimali hayli fazla. 3 puan
3


default avatar
(25) -
ajan solt'u ve john wick'i karıştırmışlar önümüze koymuşlar. vasat...


default avatar
(38) -
Gayet güzel bir filmdi.Senaryo ve oyuncularda başarılıydı.Son zamanların en güzel filmlerinden bir tanesi tavsiye ederim.
9


default avatar
(11) -
Başarılı bir filmdi senaryo öyle ilk izlemede anlaşılacak tipten değildi. dönem iyi yansıtılmış dövüş sahneleri ve kareografisi çok iyiydi Charlese theron harbiden iyi iş çıkarmış dönem ve oritamı iyi yansıtılmış tabi biraz abartı olsa da genel olarak iyiydi birkaç küçük prüz vardı ilk üretimi 1999 olan humer jip 1989 yılında boy gösteriyordu mesela tavsiye edilir.
8


avatar
(253) -
Film gayet iyi arkadaşlar. Vaadettiği şey aksiyon ve tam olarak bunu izleyiciye sunuyor. Özellikle dövüş ve silahlı çatışma sahneleri muazzam ve bu tekniği sinema dünyasıyla tanıştıran John Wick filmine teşekkür etmek lâzım.

Bunun yanısıra filmin müzikleri nefis! Tam o dönemin hit neredeyse bütün şarkılarını filmde dinlemek mümkün ve filmin havasına müthiş oturmuş!

Düşük puan verenlere aldırmayın. Aksiyon filmlerinden hoşlanıyorsanız izleyin.
7


default avatar
(9) -
Vasatın biraz üstü izlerken zevk almadım
5


default avatar
(63) -
Arkadaşlar lütfen artık! Filmi izlemeyenler, yarıda bırakanlar, ileri sarıp sarıp bakanlar, sadece fragmanı izleyenler puanlama yapmayınız. Hatta yorumda yapmayın bence. Emin olun size ihtiyaç yok. Sadece ortalığı batırıyorsunuz.
7

Cevaplar (2)
default avatar
(101) -
Beğenenin de hakkı var, beğenmeyenin de..!


-1
| Bildir
default avatar
(63) -
Beğenip beğenmemek için önce izlemek gerek.
7


0
| Bildir


default avatar
(386) -
Bu bütçe ve bu kadro ile çok çok daha iyi olabilirmiş,sıkılmadan izlenir ama süper değil.
6


default avatar
(86) -
sonuna kadar dayanamadım.o derece sıkıcı,vasat bir film.sadece oyuncuları iyi.başka bir numarası yok.
5


default avatar
(46) -
CHARLİZE THERON SARIŞIN BOMBA FİLMİ 2017 YILININ KALİTELİ CASUSLUK FİLMLERİNDEN

türkçesiyle sarışın bomba 2017 abd yapımı aksiyon-gizem-gerilim filmi. david leitch'in yönettiği film antony johnston'ın yazıp sam hart'ın çizdiği 2012 çıkışlı the coldest city adlı çizgi romandan sinemaya uyarlanmıştır film başrollerinde charlize theron ve james mcavoy yer almıştır istihbarat temalı güncel bir film olarak arşivlere eklenebilecek olan yapımda theron'un her zamanki muhteşem güzelliği dikkat çekicidir filmin müziklerini ise tyler bates yapmıştır son olarak filmin imdb.com puanı 7,2/10'dur

Oyunculuk olarak Charlize Theron ve James McAvoy döktürdüğü söylemeden geçilmez son dönemlerde mükemmel oyuncluk performansı ile james mcavoy yine çok iyi bir iş çıkarmış resmen hayran oldum Özellikle de merdivenlerde başlayıp Berlin sokaklarına kadar taşan tam 10 dakika süren tek çekimlik bir aksiyon sahnesi inanılmaz derecede muhteşemdi uzak ara bu yılın en iyi aksiyon sahnesiydi bu sahneyi çekmeyi nasıl becerdiklerine gerçekten şaşkınım çok iddialıyım hayatımda izlediğim en iyi ve en gerçekçi dövüş sahnesidir sadece bu 10 dakikalık sahne için bile olsa izleyin filmi

Konusu kısaca
ingiliz gizli servisi mi6'in en yetenekli ajanlarından olan lorraine broughton (charlize theron) soğuk savaş'ın son günlerinde berlin'e özel bir görev için tek başına gönderilir. burada ona yardımcı olmak üzere görevlendirilmiş david percival (james mcavoy) ile temasa geçer ancak böyle bir şehirde o günlerde kimseye güvenmek mümkün değildir ve Lorraine birçok tuzak ve ihanetten sağ çıkıp görevini tamamlamaya çalışacaktır izlemeyen sinemasever dostlara önereceğim bu filme puanım net 7
7

Cevaplar (1)
avatar
(42) -
Ajan Salt, Ölümcül Deney filmlerini izlemedin herhalde, dişi John Wick imkanı yok.
5


+3
| Bildir


avatar
(221) -
Film görsel olarak gerçekten mükemmeldi. renk tonlaması dönemi çok iyi yansıtmış Dövüş sahnelerinin gerçekçiliği muhteşemdi. Müzikleri o yılları çok iyi hatırlatıyor tabi o zamanları yaşıyanlar için .Charlize Theron'nun oyunculuğuna kimse laf etmesin bana göre çok çok başarılıydı.Bence izleyin keyif alırsınız özellikle aksiyon sevenlere tavsiyem....


default avatar
(35) -
merdivenlerdeki dövüş sahnesi ve devamındaki araba sahnesini saymazsak boş bomboş bir film.
5

Cevaplar (3)
avatar
(21) -
Sanırım filmi sonuna kadar seyretmediğinden odadaki çatışma sahnesini kaçırdın.
9


0
| Bildir
default avatar
(35) -
bende zaten odadaki sahneyi kastediyorum.merdivende başlayıp denizde son buluyor.plan scene çekim yapılmış.
5


-3
| Bildir
avatar
(21) -
Benim kastettiğim filmin sonuna doğru otel odasında KGB ajanlarıyla olan silahlı çatışma sahnesiydi.
9


+1
| Bildir


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017