Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(13) -
Dark Universe denilen canavarlar evreninin ilk filmi Mumya ile başladı.Universe içerisinde bulunan karakterlerin(frankeştayn,Invisible Man vs) solo filimlerinden sonra muhtemelen Avengers gibi toplama filmler çekmeyi planlıyorlar.Mumya ile iyi bir başlangıç yaptığı söylenemez fakat her türlü izleneceğini bildikleri için en azından 6-7 film çekmeyi planlıyorlarmış.Javier Bardem'li Frankestein,Johnny Depp'li İnvisible Man ve Angelina Jolie'li Bride of Frankenstein çekilmesi planlanan filmler.

Filme gelirsek görsellik çok iyiyken senaryo her zamanki gibi vasat bir diğer holivut yapımı.Kesinlikle Brendan Fraser'lı Mumya serisinin çok altında kaldığını düşünüyorum.Tom abimiz yine kendini oynamış Gülücük fakat imparatoriçe rolündeki mumya kızımızı çok başarılı buldum.Kısaca çerezlik bir film,izle unut tarzı bol aksiyonlu bol efektli filmlerinden hoşlanıyorsanız kaçırmayın.
6


avatar
(280) -
Dark Universe serisinin başlangıç filmi olarak fena değil ama '99 yılında başlayıp devam eden Mumya serisi ile kıyaslandığında daha tatsız ve tuzsuz kalıyor. Aksiyonu yerinde fakat fazla basit ve eğlencesi az bir film, bir şeyler eksik kalmış sanki. Yine de Tom Cruise'dır büyük bir keyifle seyrettik o ayrı.


avatar
(596) -
Lezzetsiz ve klişelerle dolu bir film. Hoş seyirlik ama vasat olmuş gerçekten. İyilik-kötülük ne kadar basite indirgenmiş böyle... Kökenini kadim uygarlıklardan alan hikayelere film çekerken kullanılan görsel öğelere daha dikkat edilmeli diye düşünüyorum. Hiçbir şekilde Mısır kültürünü yansıtmayan lahit de nedir arkadaşım? Medussa'nın trake solunumu yapan sulu versiyonu gibi. Burada durayım kendimi tutamıyorum Gülücük
5


Yorumlar (139)
avatar
(6) -
1999 versiyonu çok daha iyiydi. Rol için Tom Cruise'un ismi geçtiğinde çok heyecanlanmıştım halbuki. Filmin geçtiği lokasyonları hiç sevmedim ve özellikle ikinci yarıda sahneler çok karanlıktı. Film bence yönetmen kurbanı olmuş. Alex Kurtzman ne yazık ki iyi bir iş çıkaramamış bu sefer. Doğru bir yönetmenle harika bir iş çıkabilirdi.
6


default avatar
(10) -
Şimdi sakince o torrent dosyasını bırak ve bu filmi izlemeyi unut. Adil kullanım kotana yaptığım bu katkıyıda unutma.


default avatar
(27) -
gayet güzel filmdi..
7


default avatar
(18) -
Rezalet berbat bir garabet.


default avatar
(4) -
Önceki Mumya filmleri ile kısmen benzer ancak güzel bir film.
6


avatar
(30) -
Nicolas Cage endüstriyi şekillendirdi resmen....
4


avatar
(1147) -
Bu tip filmlere ünlülere baş rol vermiyorlar mı deliriyorum..zaten filmin adı yeter ne gerek var ki Tom Cruise falana..yeni oyunculara hiç fırsat vermiyorlar..Aslında film güzel ama film de adamı görünce ister istemez beklenti fazla oluyor insan hüsrana uğruyor
6


avatar
(811) -
Fragmanını ilk izlediğimde gerçekten heyecanlanmıştım. Ama sonuç bir o kadar hüsran oldu.

Dark Universe evreninin ilk filmi ve devamı geleceğini de biliyoruz. Hal böyle olunca insan daha yavaş yavaş, taşları yerine oturta oturta bir anlatım bekliyor ama tam aksi çok yüzeysel bir anlatıma sahip. Bu durum bende büyük hayal kırıklığı yarattı. Kurgudaki hatalarının üstüne birde mantık hataları eklenince, senaryo neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor.
Bir diğer büyük hayal kırıklığı da Annabelle Wallis. Uzun süredir bu kadar kötü oyuncu performansı izlememiştim. Tepkileri ve attığı o boş bakışlar rahatsız edici seviyede amatörceydi.
Görsel açıdan kötü değildi ama etkilemedi. Sesler güzel kullanılmıştı. Aksiyonu bol. Fazla bir beklentiye kapılmadan vakit öldürmek için izlenebilir.
4


avatar
(13) -
Tom Cruise varsa sorun yok.


default avatar
(25) -
Filmi sinemada izlemiştim. Çerezlik bir film olmuş. İlk yarı fena değildi. Epey akıcıydı gerilim ön plandaydı. Çabucak geçiverdi ama ikinci yarı da bi o kadar yavaş ve sıkıcıydı. Sonu çok basit bitti. Ayrıca
Sürprizbozan: Göster
5


default avatar
(3) -
Gayet güzel eğlencelik film olmuş....


default avatar
(2) -
Çok kötü film, vakit kaybı kesinlikle. Senaryo tutarsızlıklarla dolu, oyunculuklar çok kötü.
2


avatar
(97) -
Bu filme tek kelimeyle YAZIK diyorum... Başrol oyuncusundan tutun efektlerine kadar her şey güzel tamam ama film berbat.. Senaryo, yönetmen ve oyunculuklar ilkokul müsameresi gibi...''gizem varmış gibi yapın '' tarzı oyunculuklar, fakat her şey ortada... olmadı TOM olmadı....
4


default avatar
(7) -
İyi oyuncular, yüksek bütçe maalesef Dark Universe'e kötü bir başlangıç.
4


default avatar
(9) -
Ortalama bir film fakat sahne planlamaları olsun,tahmin edilmeyen şekilde gerçekleşen bir kaç olaylar olsun,güzel bir film olmuş.
7


default avatar
(1) -
Dark Universe serisinin başlangıç filmi için gayet güzel bir film. Bir arkadaş klişelerden ve mısır kültürüne dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetmiş acınası bir yorum olmuş. Bu bir film mısır belgeseli değil. Klişede değil sorun aslında her filmde klişe olabilir önemli olan filmin klişeyi izleyiciye nasıl sunduğu. Ben bu ve süper kahraman filmlerinin eksiğinin duygu eksikliği olduğunu düşünüyorum ve kurguda zayıfsa zaten böyle puanlar ortaya çıkıyor ama ne olursa olsun aldığı puandan yukarısını hak ettiğini düşünüyorum.
7


default avatar
(1) -
Bence gayet güzel bir film olmuş. Hayatımın en güzel filmleri listesinde mi, hayır ama gayet izlenir.
7


default avatar
(50) -
Eh işte dedirtiyor. Rezalet değil ama çok daha iyi olabilirdi. Tom Cruise ve Sofia Boutella filmi rezalet olmaktan kurtarmış. Senaryosu çok kötüydü ama.
4


avatar
(71) -
Sıktı artık böyle filmler, vakit kaybı görüyorum.
4


avatar
(23) -
Film bittikten 1 saat sonra hiçbirşey hatırlamıyordum
6


default avatar
(12) -
Tam bir eğlencelik fakat vasat altı bir film....Kliselere bogulmus, oyunculukları sırıtan, herkesin filmi bitirmek icin uğraştığı öylesine bir yapım!!
3


avatar
(229) -
Universal'in yeni evreni "Dark Universe" ün başlangıç filmi. Başlangıç için The Mummy karakterinin ve hikayesinin seçilmesi ilginç olmuş. Bir kere şunu söylemek eski Mumya filmleriyle hiçbir ilgisi yok filmin fakat onlardan daha güzel. Aksiyon ve Tempo yerinde kısaca iyi bir başlangıç filmi olmuş. Beklenti daha yüksekti tabi orası ayrı. Tom Cruise ise bildiğimiz gibi...
7


avatar
(27) -
Branden Fraser'ın oynadığı Mumyalar'dan farklı. Onlar çok keyifliydi. Belkide bu filmi onlarla kıyaslamamak lazım. Arkeoloji ve Antik Mısır severler izlesin derim. Film bir şekilde kendini izlettiriyor. Benim anlamadığım şey Tom Cruise ve Russle Crowe abilerimizin böyle uçuk bir filmde ne aradıkları. Çok Mutlu


default avatar
(11) -
Filmde neredeyse düzgün bir aksiyon sahnesi yok, sadece hızlı hareket eden kamera efektleriyle ile hareketlilik verilmeye çalışılmış. Kurgu, tutarlılık, sürükleyicilik.. vb bir filmde arayabileceğiniz (ünlü bir aktör dışında) hiç bir şey yok. İlk ''mumya'' filminin prestiji ile izleyici kazanmış ve bunu harcamış çok kötü bir yapım. Tam anlamıyla zaman kaybı.
1


default avatar
(4) -
Ortalamanın üzerinde izlenebilir bir film şahsen tavsiye ederim.
6


avatar
(159) -
Indıana Jones tarzı bir film sanırım artık çekilemeyecek. Film kesinlkle kötü değil, izlenebilir fakat seviye asla yükselmiyor.
5


default avatar
(8) -
Beğendim, kaliteli yapım.
Ben yinede ilk filmlerden yakışıklı İmotet in olduğu filmi tek geçerim
7


default avatar
(10) -
İzleyecekseniz eğer ki ilk 3'lemeden bağımsız olarak izlemelisiniz..
Gayet memnun edici sıkılmadan izleyebilirsiniz Gülücük
8


avatar
(31) -
İyi değil, ama berbatta diyemeyiz,
5


default avatar
(85) -
Kötü yorumlara bakmadan aksiyon seven biriyseniz hiç düşünmeden izleyin, bence çok başarılı.
7


default avatar
(60) -
hatun mumya iken bile çok seksi
Tabiki son sahneden bahsetmiyorum Çok Mutlu
7


default avatar
(20) -
Tom Crause değişmeyen saç şekli ve giyimiyle izlerken sanki Görevimiz Teklike 1.2.3 falan izliyosun. Sonra diyosun ki ha bu mumyaydı. izlemesen de olur.


default avatar
(5) -
1999 mummy filmlerinin çok çok gerisinde..ister istemez insan bir kıyaslama içerisine giriyor.
6


avatar
(438) -
Mumya deyince doğal olarak Mısır kültürüyle bezenmiş bir film izlemeyi bekliyorsunuz ve 1999 versiyonunda bunu iliklerinize kadar hissediyordunuz. Ancak aynı şeyi bu film için söylemek imkansız. Herhangi bir "büyülü yaratık" filmi gibiydi. Görsel efektlere diyecek söz yok elbet ama senaryo ve olay örgüsü beni tatmin etmedi. Yeni bir fantastik evren serisine giriş yaptığımızı düşününce bakalım diğer kahramanlarımız nasıl filmler ile gelecek karşımıza. Özellikle önceki Mumya serisini izlememiş olanlar için tatmin edici olabilecek bir film ve kesinlikle izlerken sıkılmazsınız. Ama benim gibi eskiyle kıyaslama yaparak izlemek zorunda kalanlar için vasatın ötesine geçmesi zor maalesef.
5


default avatar
(26) -
Mumya (antik mısır) filminden çok zombi (bi an walking death izliyormuşum gibi geldi) filmi gibiydi.Hiç beğenmedim.
3


avatar
(179) -
bir ve 2. film kadar iyi olmazsa da fena sayılmaz izleyin bişey kaybetmezsiniz
7


default avatar
(1) -
film gerçekten muhteşem .efektler çok iyi çok beğendim tom cruise harika mutlaka izleyin.


default avatar
(2) -
berbat


default avatar
(6) -
Tom Cruise dandik filmde oynamaz. Bunu bir kez daha bana kanıtlamış oldu. Gayet keyif alarak izledim filmi. İzlemeyenlere tavsiye ederim.
7


default avatar
(8) -
Film güzel, izlenesi film
8


avatar
(11) -
Bu filme olur olmaz kötü puan veren kötü eleştiri yazanlar (sanıyorum birbirlerinden etkileniyorlar) son derece haksızlık yapıyorlar.Başyapıt değil elbette harikulade bir film değil ama gayet güzel bir aksiyon.Yer yer kahkaha attıran mizahı yer yer gerilimi hatta duygusallığı bile var.Hiç tereddütsüz izlenilecek kalitede.10 üzerinden 6.8 ederi var cimri bir puanla.


default avatar
(277) -
Bende aradığımı bulamayanlardanım bir şeyler eksikti sanki...
6


default avatar
(45) -
Hayatımda hiç bu kadar saçma bu kadar bilgisayar efekti yapmacık bir film izlememiştim sanırım. 1 puan bile fazla ama neyse
1


avatar
(978) -
Öncelikle filmle alakalı detaylara geçmeden Russell Crowe'un çok daha fazla rol almasını isterdim çünkü Russell Crowe en beğendiğim aktörlerin başında gelir. O yüzden kendisini yeniden izlemekten ayrı bir mutluluk duydum.

Filme dönecek olursak aslında beğenip beğenmeme arasında kaldım diyebilirim. Film yarıya kadar çok olağan yarıdan sonra ayrı bir şekile büründü. Brender Fraser ve Rachel Weisz'li İlk mumya filmiyle bana göre alakası yok o yüzden o güzel seri ile bu filmi kıyaslamak bana göre yanlış.

Malum mumya hanımımıza uygulanan makyaj yada efeckt artık hangisi ile yapıldıysa çok güzel olmuş. Film durağan ilerlemiyor ve aksiyon olarak yeterli demek yanlış olmaz. Tom amca her ne kadar yaşlanmış olsa dahi bu tarz filmlere olan yakışıklılığından hiç bir şey kaybetmiyor.

Film gerek görsellik gerek temposu ile rahatlıkla izlenebilir. Acımasız eleştirilerde bulunmakta yanlış olur çünkü yeni bir mumya serisi yaratılmaya çalışılıyor ve oldukça farklı ilerliyor o yüzden sabredip 2.filmi beklemek lazım. Umarım çok ara vermeden vizyonda yerini alır.

İyi seyirler.
6


avatar
(197) -
Tom Cruise ve Russell Crowe un olduğu 125 milyon $ harcanan bir film çok daha iyi olmalıydı, açıkcası biraz hayal kırıklığına uğradım..
6


avatar
(38) -
20.00 Show TV filmi NET.
5


avatar
(197) -
ikinci film daha güzel olucaktır , düblör çok kullanmış oyunculuğunu iyi yansıtamadılar filmde , filmin sonu güzel ama kayda değer bir film
7


default avatar
(32) -
Botox ile estetikle aksiyon olmuyor. Cruise artık dram ağırlıklı oynamalı. Crowe için birşey demeye gerek yok adam figüranvari bir rolde oynamış. Film ortalama bir puanı hakediyor. Serinin ne en kötüsü ne en iyisi. Eğlencelik. 5 verdim gitti.
5


default avatar
(2) -
tam bir hayalkırıklığı...bence imdb si 3.6 olmalıydı...ben yirminci dk sonra telefonda oyun oynamaya başladım..düşünün bide film altyazılı.


avatar
(306) -
Kötü yorumlar yapılmış öyle ahım şahım değil ama ben beğendim. Diğer mumya serisi filmlerle niye karşılaştırıyorsunuz ki! Bu farklı bir kurgu. Hiç bir yerinde sıkılmadım. Seri devam ettikçe dahada anlaşılır olacaktır. Diğer serilere baya bi gizem bırakmışlar ki devam ederse mısır dışında farklı konulara da girebilrler (Tabi çekilirse)
7

Cevaplar (1)
avatar
(197) -
o tip insanları kaale alma , hehe de geç
7


+1
| Bildir


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017