Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(13) -
Dark Universe denilen canavarlar evreninin ilk filmi Mumya ile başladı.Universe içerisinde bulunan karakterlerin(frankeştayn,Invisible Man vs) solo filimlerinden sonra muhtemelen Avengers gibi toplama filmler çekmeyi planlıyorlar.Mumya ile iyi bir başlangıç yaptığı söylenemez fakat her türlü izleneceğini bildikleri için en azından 6-7 film çekmeyi planlıyorlarmış.Javier Bardem'li Frankestein,Johnny Depp'li İnvisible Man ve Angelina Jolie'li Bride of Frankenstein çekilmesi planlanan filmler.

Filme gelirsek görsellik çok iyiyken senaryo her zamanki gibi vasat bir diğer holivut yapımı.Kesinlikle Brendan Fraser'lı Mumya serisinin çok altında kaldığını düşünüyorum.Tom abimiz yine kendini oynamış Gülücük fakat imparatoriçe rolündeki mumya kızımızı çok başarılı buldum.Kısaca çerezlik bir film,izle unut tarzı bol aksiyonlu bol efektli filmlerinden hoşlanıyorsanız kaçırmayın.
6


default avatar
(7) -
Bu adamları basrole koyarsak kesin tutar diye film mi yazılır arkadaş. Herşey bir yana da bari sen yapmasaydın Russel senin kalitende bir adama yakışmadı.
3


avatar
(69) -
Yazık olmuş Tom Cruise ve Russel Crowe'a....
5


Yorumlar (155)
avatar
(49) -
beklenti yüksek olunca tepkiler de sert oluyor haliyle, aslında çok kötü bir film değil her türlü izlenir hemde keyifle,,, ama çıta yüksek olunca en kötü film ödülünü alıp oturursun böyle Gülücük
7


avatar
(185) -
Sıkılarak ve atlayarak izlediğim tam bir hayalkırıklığı filmi oldu. Ve artık senaristlerin birşey bulamadığı zaman hemen örümcek ve zombiye işi bağlamalarını standart hale getirmeleri, yaratıcılıktan ne kadar yoksun olduklarını ve izleyiciyi adam yerine koymadıklarının ispatı haline geldi. Mumya filmi'mi seyrettim, zombi'mi belli değil.
Fraser'in oynadığı mumya filmi serisi her açıdan bu filmden kat be kat daha doyurucu idi. Hiç olmazsa mumya mumyalığını biliyordu!
4


default avatar
(63) -
Filmin ilk yarısı güzeldi. Daha sonra mumya filmi olmaktan çıktı ve zombi filmine dönüştü. Sonrada zombi filmi olmaktan çıktı ve Süper kahraman filmi olarak bitti. Umarım devam filmi olursa böyle olmaz. Bence dizi olsa daha güzel olabilecek bir seneryo.
6


avatar
(304) -
bu kadroya bu film vasat olmuş, özellikle sonu berbat...
6


default avatar
(333) -
Esski mumya tadı yoktu, eksiklikler çoktu, cevaplanmamış sorular bırakılmış-devamı olacak mı olmayacak mı belli değil. Bunlar neticesinde 4 puan
4


avatar
(69) -
Yazık olmuş Tom Cruise ve Russel Crowe'a....
5


default avatar
(208) -
Yüksek puanlı filmleri izleyip hayal kırıklığına uğramışlığım çoktur. Tam tersi oldu.
Puanı düşük, sırf Tom Cruise hatırına izledim, meğer notu kıt tutmuşlar. Gayet güzel macera filmiydi. Mumya filmlerinin ortak özellikleri yine var, yani neden düşük puan verildiğini merak ede ede keyifle bitirdim.
Tom Cruise'u yaşlanmış görmek hoşuma gitmiyor, vücut iyi olsa da yüzü yaşını gösteriyor. Adam her rolü tam hakkıyla yapıyor, umarım daha çook filmde oynar.
7


default avatar
(31) -
Tom yaşlandıkça sanırım para kazanma arzusuyla seçicilik konusunda biraz daha gevşemiş gibi. Kötü sinyaller alıyorum, kariyer planlaması.dll bulunamadı.


avatar
(192) -
Hemen hemen her filmde aynı/benzer senaryo
Sürprizbozan: Göster

olduğu ve üzerine hiçbir heyecan verici yenilik koyamadığı için çok sıradan bir yapım olmuş. Mumya kadının yüzü, karakterine mükemmel yakışmış. R.Crowe filmde yok denilebilir. Baş kadın karakter de filmin vasatlığına kurban giderek bir varlık gösterememiş.
4


default avatar
(143) -
O eski mumya serisinin tadı yok tabi film beklentilerin altında kaldığı aşikar bunun birinci sebebi de Tom Cruise gibi bir oyuncu olduğundan beklenti biraz yüksek oluyor insanda ikinci sebebi de mumya olması ama Hollywood klasik işleri yeniden beyaz perde uyarlamasıyla güzel bir şey yapayım derken içine etmesiyle biraz hayal kırıklığı yaşıyor insan..
6


default avatar
(7) -
Bu adamları basrole koyarsak kesin tutar diye film mi yazılır arkadaş. Herşey bir yana da bari sen yapmasaydın Russel senin kalitende bir adama yakışmadı.
3


avatar
(53) -
stephen sommers'ın mummy serisinin yanına yaklaşamayacak olan film. tom amcamız oldukça yaşlanmış . esas kız olmamış, nerede rachel weisz'in güzelliği, nerede bu hatun. the mummy ve return belki birer başyapıt değillerdi ama atmosferi ve mizahı bundan kat kat iyiydi. abidik film meraklısı benim bile sonunu beklemeden kapattığım filmdir.
4


default avatar
(128) -
mumya filmlerine fazlasıyla doyduğumuzdan mıdır nedir hiç tat alamadım filmden. kötü bir film olduğundan değil beklentileri karşılayacak yeni bir şey sunamadığından..
2


default avatar
(18) -
Tam bir hayal kırıklığı. Seyirlik.


default avatar
(166) -
Çok kötü değil bildiğimiz macera filmlerinden, fakat çok gereksiz sahnesi vardi o yüzden yer yer sıkıldım...
6


default avatar
(18) -
Final sahnesinin basitliği dışında ortalamanın bir tık üstünde bence. İzlenebilinir.
6


avatar
(115) -
1999 versiyonu çok daha iyiydi. Rol için Tom Cruise'un ismi geçtiğinde çok heyecanlanmıştım halbuki. Filmin geçtiği lokasyonları hiç sevmedim ve özellikle ikinci yarıda sahneler çok karanlıktı. Film bence yönetmen kurbanı olmuş. Alex Kurtzman ne yazık ki iyi bir iş çıkaramamış bu sefer. Doğru bir yönetmenle harika bir iş çıkabilirdi.
6


default avatar
(12) -
Şimdi sakince o torrent dosyasını bırak ve bu filmi izlemeyi unut. Adil kullanım kotana yaptığım bu katkıyıda unutma.


default avatar
(28) -
gayet güzel filmdi..
7


default avatar
(66) -
Rezalet berbat bir garabet.


default avatar
(4) -
Önceki Mumya filmleri ile kısmen benzer ancak güzel bir film.
6


avatar
(42) -
Nicolas Cage endüstriyi şekillendirdi resmen....
4


avatar
(1233) -
Bu tip filmlere ünlülere baş rol vermiyorlar mı deliriyorum..zaten filmin adı yeter ne gerek var ki Tom Cruise falana..yeni oyunculara hiç fırsat vermiyorlar..Aslında film güzel ama film de adamı görünce ister istemez beklenti fazla oluyor insan hüsrana uğruyor
6


avatar
(809) -
Fragmanını ilk izlediğimde gerçekten heyecanlanmıştım. Ama sonuç bir o kadar hüsran oldu.

Dark Universe evreninin ilk filmi ve devamı geleceğini de biliyoruz. Hal böyle olunca insan daha yavaş yavaş, taşları yerine oturta oturta bir anlatım bekliyor ama tam aksi çok yüzeysel bir anlatıma sahip. Bu durum bende büyük hayal kırıklığı yarattı. Kurgudaki hatalarının üstüne birde mantık hataları eklenince, senaryo neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor.
Bir diğer büyük hayal kırıklığı da Annabelle Wallis. Uzun süredir bu kadar kötü oyuncu performansı izlememiştim. Tepkileri ve attığı o boş bakışlar rahatsız edici seviyede amatörceydi.
Görsel açıdan kötü değildi ama etkilemedi. Sesler güzel kullanılmıştı. Aksiyonu bol. Fazla bir beklentiye kapılmadan vakit öldürmek için izlenebilir.
4


avatar
(13) -
Tom Cruise varsa sorun yok.


default avatar
(41) -
Filmi sinemada izlemiştim. Çerezlik bir film olmuş. İlk yarı fena değildi. Epey akıcıydı gerilim ön plandaydı. Çabucak geçiverdi ama ikinci yarı da bi o kadar yavaş ve sıkıcıydı. Sonu çok basit bitti. Ayrıca
Sürprizbozan: Göster
5


default avatar
(3) -
Gayet güzel eğlencelik film olmuş....


default avatar
(2) -
Çok kötü film, vakit kaybı kesinlikle. Senaryo tutarsızlıklarla dolu, oyunculuklar çok kötü.
2


avatar
(112) -
Bu filme tek kelimeyle YAZIK diyorum... Başrol oyuncusundan tutun efektlerine kadar her şey güzel tamam ama film berbat.. Senaryo, yönetmen ve oyunculuklar ilkokul müsameresi gibi...''gizem varmış gibi yapın '' tarzı oyunculuklar, fakat her şey ortada... olmadı TOM olmadı....
6


default avatar
(7) -
İyi oyuncular, yüksek bütçe maalesef Dark Universe'e kötü bir başlangıç.
4


default avatar
(8) -
Ortalama bir film fakat sahne planlamaları olsun,tahmin edilmeyen şekilde gerçekleşen bir kaç olaylar olsun,güzel bir film olmuş.
7


default avatar
(1) -
Dark Universe serisinin başlangıç filmi için gayet güzel bir film. Bir arkadaş klişelerden ve mısır kültürüne dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetmiş acınası bir yorum olmuş. Bu bir film mısır belgeseli değil. Klişede değil sorun aslında her filmde klişe olabilir önemli olan filmin klişeyi izleyiciye nasıl sunduğu. Ben bu ve süper kahraman filmlerinin eksiğinin duygu eksikliği olduğunu düşünüyorum ve kurguda zayıfsa zaten böyle puanlar ortaya çıkıyor ama ne olursa olsun aldığı puandan yukarısını hak ettiğini düşünüyorum.
7


default avatar
(1) -
Bence gayet güzel bir film olmuş. Hayatımın en güzel filmleri listesinde mi, hayır ama gayet izlenir.
7


default avatar
(65) -
Eh işte dedirtiyor. Rezalet değil ama çok daha iyi olabilirdi. Tom Cruise ve Sofia Boutella filmi rezalet olmaktan kurtarmış. Senaryosu çok kötüydü ama.
4


avatar
(126) -
Sıktı artık böyle filmler, vakit kaybı görüyorum.
4


avatar
(22) -
Film bittikten 1 saat sonra hiçbirşey hatırlamıyordum
6


default avatar
(26) -
Tam bir eğlencelik fakat vasat altı bir film....Kliselere bogulmus, oyunculukları sırıtan, herkesin filmi bitirmek icin uğraştığı öylesine bir yapım!!
3


avatar
(235) -
Universal'in yeni evreni "Dark Universe" ün başlangıç filmi. Başlangıç için The Mummy karakterinin ve hikayesinin seçilmesi ilginç olmuş. Bir kere şunu söylemek eski Mumya filmleriyle hiçbir ilgisi yok filmin fakat onlardan daha güzel. Aksiyon ve Tempo yerinde kısaca iyi bir başlangıç filmi olmuş. Beklenti daha yüksekti tabi orası ayrı. Tom Cruise ise bildiğimiz gibi...
7


avatar
(30) -
Branden Fraser'ın oynadığı Mumyalar'dan farklı. Onlar çok keyifliydi. Belkide bu filmi onlarla kıyaslamamak lazım. Arkeoloji ve Antik Mısır severler izlesin derim. Film bir şekilde kendini izlettiriyor. Benim anlamadığım şey Tom Cruise ve Russle Crowe abilerimizin böyle uçuk bir filmde ne aradıkları. Çok Mutlu


default avatar
(30) -
Filmde neredeyse düzgün bir aksiyon sahnesi yok, sadece hızlı hareket eden kamera efektleriyle ile hareketlilik verilmeye çalışılmış. Kurgu, tutarlılık, sürükleyicilik.. vb bir filmde arayabileceğiniz (ünlü bir aktör dışında) hiç bir şey yok. İlk ''mumya'' filminin prestiji ile izleyici kazanmış ve bunu harcamış çok kötü bir yapım. Tam anlamıyla zaman kaybı.
1


default avatar
(4) -
Ortalamanın üzerinde izlenebilir bir film şahsen tavsiye ederim.
6


avatar
(173) -
Indıana Jones tarzı bir film sanırım artık çekilemeyecek. Film kesinlkle kötü değil, izlenebilir fakat seviye asla yükselmiyor.
5


default avatar
(18) -
Beğendim, kaliteli yapım.
Ben yinede ilk filmlerden yakışıklı İmotet in olduğu filmi tek geçerim
7


default avatar
(21) -
İzleyecekseniz eğer ki ilk 3'lemeden bağımsız olarak izlemelisiniz..
Gayet memnun edici sıkılmadan izleyebilirsiniz Gülücük
8


avatar
(72) -
İyi değil, ama berbatta diyemeyiz,
5


default avatar
(167) -
Kötü yorumlara bakmadan aksiyon seven biriyseniz hiç düşünmeden izleyin, bence çok başarılı.
7


default avatar
(66) -
hatun mumya iken bile çok seksi
Tabiki son sahneden bahsetmiyorum Çok Mutlu
7


default avatar
(28) -
Tom Crause değişmeyen saç şekli ve giyimiyle izlerken sanki Görevimiz Teklike 1.2.3 falan izliyosun. Sonra diyosun ki ha bu mumyaydı. izlemesen de olur.


default avatar
(5) -
1999 mummy filmlerinin çok çok gerisinde..ister istemez insan bir kıyaslama içerisine giriyor.
6


avatar
(470) -
Mumya deyince doğal olarak Mısır kültürüyle bezenmiş bir film izlemeyi bekliyorsunuz ve 1999 versiyonunda bunu iliklerinize kadar hissediyordunuz. Ancak aynı şeyi bu film için söylemek imkansız. Herhangi bir "büyülü yaratık" filmi gibiydi. Görsel efektlere diyecek söz yok elbet ama senaryo ve olay örgüsü beni tatmin etmedi. Yeni bir fantastik evren serisine giriş yaptığımızı düşününce bakalım diğer kahramanlarımız nasıl filmler ile gelecek karşımıza. Özellikle önceki Mumya serisini izlememiş olanlar için tatmin edici olabilecek bir film ve kesinlikle izlerken sıkılmazsınız. Ama benim gibi eskiyle kıyaslama yaparak izlemek zorunda kalanlar için vasatın ötesine geçmesi zor maalesef.
5


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
La casa de papel (12,617) Gotham (1,929) Vikings (1,513) The Flash (1,267) Black Mirror (1,171) The Big Bang Theory (1,096) The Alienist (1,044) Supernatural (1,024) Agents of S.H.I.E.L.D. (1,017) Lucifer (971)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018