Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(21) -
Elinin altında onca olanak, öylesine göz kamaştırıcı teknoloji olsun ve sen onu böyle çar çur et!.. İlk Alien filminin üzerinden neredeyse kırk yıl geçmiş, sen utanmadan onun bir adım ötesine geçeme!.. Sırf gişe hasılatı kaygısıyla; yeni dünyalara göç edebilecek teknolojiye sahip 'İnsanoğlu'nun; hala bol bol küfürlü konuşan, insan zayıflıklarının tümünü taşıyan, eğitilmemiş, 'tapu kadastro memuru' kılıklı tipleri astronot olarak kullanacağı gibi bir saçmalığı öne sürmekten utanma!.. Allan belanı versin Ridley Scott; o güzelim ana konusunu vurdu-kırdıyla mahvettiğin Promateus'u bu 'şey'le aratmayı başarmışsın!.. Yine de, teknoloji ve emeğe saygı gereği bu 'klişe yumağı'na 5 puan verdim. İzlemezseniz hiçbir kaybınız olmaz, üstelik benimki gibi sinirleriniz de bozulmaz.
5


avatar
(125) -
Klasik bir alien filmi, Alien 1 ve 2 den sonra yapılan yapımlar gibi. Çok iyi değil, çok da kötü değil. Prometeus'dan sonra büyük bir beklenti içine girmiştim. Hayal kırıklığına uğramadım değil. Prometeus filmindeki arayışın sorgulamanın devamında klasik alien filmi havasında devam edilmesi hayal kırıklığına uğrattı.
5


default avatar
(6) -
Serinin fanatiği olarak gidip sinemada izledim ama ne yalan söyleyim hayal kırıklığına uğradım. Çok fazla klişe olmasının yanında en büyük eksiyi tahmin edilebilirliğe verdim. Biraz da beklentilerle ilgili tabi, daha iyi olması gerekiyordu, ayrıca son hiç iyi olmadı. Yine de bir ridley scot filmi ve alien her türlü izlenir film yokluğunda.
6


Yorumlar (148)
default avatar
(342) -
Filmi izleyince neredeyse her sahneden sonra gelecek sahneyi tahmin edebiliyorsunuz yani yönetmen sizi hiç yormuyor...sonlara doğru iyice artan temposuyla ve finaliyle sizi beklentiye sokuyor. Bu türün sevenleri bir şans vermeli...


avatar
(412) -
Alien serisini hiç izlemedim .Bu ilk oldu.İzşeme sebebim ise Katherine Waterston .O olmasaydı izlermiydim pek olası değildi.Ama çerezlik izlenilebilir, kanımca zaman kaybı olmaz.
6


default avatar
(5) -
Neden bu adar beğenilmemiş anlamadım. Film mükemmeldi. İzlerken büyük keyif aldım. Hatta son zamanlarda keyifle izlediğim nadide filmlerden birisi.

Filmi beğenmeyenler aksiyon olmamasından dolayı hayal kırıklığı yaşıyor olsa gerek veya filmdeki felsefeyi idrak edememişler olsa gerek.

Açıkçası bir devam filmi olarak inanılmaz başarılı idi.
8


default avatar
(10) -
Benim gibi bir bilimkurgu hayranıysanız tabikide hic bir yorumu dinlemeden izleyeceksinizdir bu filmi.Diğer arkadaşların yukarıdaki yorumlarına bir çoğuna bende katılıyorum,yani Prometheus'tan sonra bu filmde beklentiyi yükselttik gerçekten. Ridley Scott gercekten iyi bir yönetmen ve sıkı bir bilimkurgu sever olarak ona saygım sonsuz fakat bu adam devam filmlerini bence beceremiyor.Eğer bu ''alien'' serileri devam edecekse bence artık yönetmen koltuğuna James Cameron'nun geçmesi lazım net!!!


default avatar
(28) -
Her şey iyi güzel de Ridley reisin klişe sahne sevdası beni bıktırdı artık. Sırf serinin devam filmi oduğu ve Prometheus'un bir sonuca ulaştırıldığı film olduğu için dayanabildim.
Sürprizbozan: Göster
5


avatar
(72) -
son dönemdeki bilimkurgusuzluğa ilaç gibi gelen film. 
9


avatar
(17) -
Eskilerle kıyas etmek istemiyorum. Çok şey beklemiyordum. Bana yetti.
6


default avatar
(487) -
Alien serisinin yanına bile yaklaşamaz.
5


avatar
(323) -
Evet daha iyi olabilirdi. Sonu tahmin edilebiliyor ve bazı oyuncular filme pek gitmemiş, velhasıl beklentim düşüktü, bu yüzden midir bilmem ama filmi beğendim.
7


avatar
(280) -
Her şeyi anlarım. Evet uçuk kaçık saçmalıklar, yok artık dedirten gerçek dışı olaylar. Ama yapmayın işte şunu yapmayın. Faris diye karakter yapıyorsun bu karakter bir astronot ve keşifçi. Bakın hem astronot hem keşifçi. Bir insanın astronot olması için 20 yıl çalışması lazım. Hem fiziki, hem ruhsal olarak en iyi konumda olman lazım. Öyle pilot olmaktan bahsetmiyoruz. Giydiğin bir kıyafet onlarca milyon dolar. Kullandığın cihazlar milyon dolarlar, bindiğiniz makine milyar dolarlar.

Ve burada Faris diye bir karakter koyuyorsun. Bildiğin plaza çalışanı 25 yaşında Feys, İnst. takılan bir karakter. Evet sen 20 yıl eğitim gör, ülkenin, ne ülkesi dünyanın en iyi öğretim kurumlarında oku, seni milyonlarca kişi arasından seçsinler ama sen bildiğin bizim plaza çalışanı Melisa ol.

Ayıp bize hakaret resmen. Korkmayın spoiler yerim diye. Bu filmde yiyeceğiniz bir spoiler yok zaten. Sonra Cüneyt Artık 4 okla 18 kişi indiriyor. Daha gerçekçi, seyirciyle dalga geçmiyor en azından kendi içinde tutarlı.
4

Cevaplar (1)
avatar
(17) -
Ama ileri bir dönemi anlatıyor. Astronotluk bile kolaylaşmış olabilir (yersen)
6


1
| Bildir


avatar
(412) -
İlk filmin unsurlarını tazeleyen bir yapım olmuş. Filmin felsefesi bu sefer insanın fani oluşu ve yapay zekanın ölümsüzlüğü üzerine kurulu.Gerilim aksiyon uğruna izleyebileceğiniz bir bilimkurgu.
6


avatar
(899) -
Serinin daha önceki filmlerini de izlemiş birisi olarak aşağıda yapılan genel yorumlara katılmadan edemeyeceğim. Zira çok farklı ve sıradışı bir Alien filmi bekliyorken, basit bir film buldum karşımda. Klişelerin şov yaptığı film boyunca hep bilindik şeyler oldu ve bilindik bir şekilde son buldu. Yıl olmuş 2017 ve insan ister istemez 30 yıllık bir seriden başka şeyler bekliyor. Üstelik filmin ismi de sanki yapımda değişik şeylerle karşılaşacağız hissiyatı uyandırmıştı bende... Hele ki filmin yönetmeninin Ridley Scott olduğuna inanması gerçekten çok zor, zira film çok aceleci ve acemi birinin elinden çıkmış görselliğine sahip... 5/10
5


avatar
(525) -
Seriyi çok seven biri olarak
Hikaye evet ama çekim kalitesi - teknolojik aksiyon - kadro olmamış ama yinede serinin hatrına izlenmeli
Alien serisinin 4 filminden sonra tekrar bir üçleme çekiyor bu da ikincisi umarım üçüncü filmde kendinı toparlar
7


default avatar
(65) -
Oldukça yaratıcı fikirlere ve korkutucu sahnelere sahip Covenant, Alien serisinin değeri en az bilinmiş filmi. Mükemmel değil ama kesinlikle sürükleyici ve sizi koltuğunuza çivileyen bir deneyim. İzlenmeli.
8


default avatar
(26) -
Film tam bir hayal kırıklığı, bu kadar mi kötü olur yahu bir alien filmi, bahsedenler olmus lakin yine söylemeden geçemeyeceğim, o mürettabat nedir be arkadas hicbiri mi aklı başında olmaz bilmem kac milyon yıl uzaga yeni bir dünya yaratmaya gidiyorsun ama beceriksiz, aciz, korkak insanlar yığınını doldulmussun gemiye, bu nasil bir senaryo bu nasil bi yönetmenlik, rezalet!!! Bir de Promethues yetersizdi ama merak uyandirici konulara temas etmisti, bakiniz; Space Cowboys...ama bu film kliselerle yine aliena baglanmis!!! Ridley Scott galiba kafayi üşütmüş artik
2


avatar
(547) -
Film güzeldi ilerleyen zamanlar'da kalsik ailen filmlerine dönüşmeseydi daha iyi olacaktı


default avatar
(104) -
Bu film iyi izlenirse Aliens (alien2) nin çakması olduğu hissedilir. Baştan sona klişe. Ridley scott, prometheus la biraz heyecan yaratmıştı. Ama bu film tam bir hüsran.
4


default avatar
(161) -
Prometeus filmini izlerken gerçekten büyülenmiştim. O kadar güzel bir gizemle harmanlanmıştı ki, birden fazla izlediğim film katagorisine girmeyi yakalayan bir filmdi. Çağdaş mitoloji yorumunu hakeden bir filmdi. Büyük beklentilerle serinin devamını beklesem bile, beklentimin çok altında kaldı maalesef. Sıradan bir Alien filmi çıktı karşımıza. gizem yok. Sürprizler beklenilen türden. Umarım üçündü seri için sadece basamak olarak çekilen bir film olur.
6


default avatar
(199) -
film prometheus filminin devamiymis, izlemeye basladiktan sonra fark ettim....
7


avatar
(1233) -
Bugün bu filimi HD olarak bir kez daha izledim..geriye dönük Ailen serilerini düşündüm..Dönem olarak o zamanlar belki bu tip bir filime ihtiyaç vardı..ayrıca Giger olmasaymış bu film ortaya çıkabilir miymiş?..Bu gün devamı çekilmesine gerek var mıydı? diye düşünülmesi gereken bir konu..piyasanın artık yeni bir şey üretememesi sürekli remake ve devam filmleri türünde "garanti kazanç" mantığından kurtulması gerekir..bu döneminde elbet bir sonu olacaktır, umarım yeni gelen nesil bu hazırcılıktan kurtulur
6


avatar
(120) -
Prometheus filminden sonra sanırım çok fazla beklentiye girdim, dedim ki çok iyi bir seri geliyor galiba. Çok fazla mantık hatası vardı, beklentilerimin çok altında kaldı. Oysa "engineers" konusu çok daha sofistike bir şekilde incelenebilirdi. Yazık olmuş güzelim konuya.
6


default avatar
(28) -
Olumsuz yorumlara aldanmayın harikaydı.


avatar
(85) -
Bakın net söylüyorum ridley scott (zaten bir ayağı çukurda) ölmeden tüm dünyayı bi trolleyeyim demiş. Aksi taktirde ömrü hayatında sadece komedi filmi cevirmiş ve komedi filmlerinde dahi komik olamayan başarısız şebek suratlı Danny McBride denen şahsı neden filminde oynatsın? Ki neredeyse başrole gidiyormuş adamın filmdeki rolu başrolün hemen altı denebilir. Zaten dikkat edin danny mcbride bile bu filmde rol aldığı için afallamış olacak ki hala önceki saçma gençlik komedisi filmlerindeki ağızıyla konuşuyor(Argo ve aptal espriler). Başroldeki kızda 5 para etmez, her an altına yapacakmış gibi bir surat ifadesi vardı. Allahtan Michael Fassbender'ı prometheus dan dolayı mecburen oynatmak zorunda kalmışlar da film az birşey izlenebilir olmuş. Ridley scott bu son filmden aldığın paralar haram zıkkım olsun demek isterseniz eğer önce Alien(1979) izleyin sonra Alien covenant(2017) izleyin. Bir yönetmen 40 senede nasıl da kendi yediği kaba .... görünüz efenim.
4


default avatar
(28) -
son sahne dehşet Gülücük


default avatar
(5) -
Bence gayet iyi..bu tarz filmleri sevenler hiç sıkılmadan seyreder.
7


avatar
(40) -
Ridley Scott'ın 1979 yapımı "Alien" filmi bile bu film yanında başyapıt kalıyor. Çok fazla eleştirilecek nokta var, yazmaya bile üşeniyorum ama izlemeyi düşünenlere bir faydamız olsun..
Aslında filmin giriş bölümü hiç fena değil ancak sonrasındaki gelişme ve sonuç gerçekten facia. Sevimsiz karakterler, powerpoint de hazırlanmış slayt gibi kopuk kopuk sahneler, hiç aksiyona girilmeden aniden paramparça olan insanlar, hiç germeyen atmosfer, bomboş dialoglar, yaratığın bile doğru düzgün gözükmediği bir Yaratık filmi...
Filmde 5 sene önce çekilmiş Prometheus un sanki devam filmini çekmişcesine göndermeler yapıyorsun, e be adam hiç mi düşünmezsin kaç kişi o filmi hatırlıyor veya bu filmi izleyenler Prometheus u izledi mi? Baştaki gereksiz muhabbetler yerine Prometheus dan ufak flashback ler koysaydın film önce ayakları üzerine basardı.
Çok mantıksızlık var da en çok kafama takılan, 2000 tane insanı bir uzay gemisinde dondurup koloni kuracağın bir gezegen arıyorsun, yıllar sürecek çok riskli bir görev için konusunda uzman bir sürü adamı kadını uzay gemisine tıkıyorsun ve bu insanların arasında karı-koca lara da yer veriyorsun. Tamam bunlar resmi evli olsunlar da çocuk yapsınlar diyorsun anladık da, e peki bir risk durumunda bu insanlardan nasıl duygusal kararlar almamasını bekliyorsun? Tüm mürettebatı robot seçmen lazım ki senin görev minimum riskle tamamlansın. Özetle bir Alien sever olarak büyük hayal kırıklığı...
5


default avatar
(17) -
İnsanlığın yarattığı bir yapay zeka başka bir canlıyı dizayn ediyor ve insanlığın son bulması gerektiğini savunuyor.İlginç bir konu ve başarılı bir film bence.İzlemenizi tavsiye ederim.
8

Cevaplar (1)
avatar
(426) -
Filmleri sevmemek elde değil de, hep şu yaratığın kendi içinde bir çelişki taşıdığını düşünmüşümdür. Çoğalmak için diğer canlılara, örneğin insana muhtaç olan yaratık, insanları neden öldürüp duruyor? Bütün insanlar öldükten sonra nasıl çoğalacak? Bu arada yaratığı dizayn eden robotlar değil. Robotlar onu pek mükemmel buldukları için koruyup çoğaltıyorlar sadece habire. Yaratığı dizayn eden "Predator" film serisiyle tanıştığımız yabancı nesliydi. Daha sonra "Alien vs Predator" filmlerinde de kapışmalarını izlemiştik.
4


3
| Bildir


avatar
(426) -
Filmi izlemesine izleyin, izleyeceksiniz de zaten. Ama çok kötü... Kast olmamış. Katherine Waterston hiç olmamış. Harry Potter prequel'i Fantastic Beasts'teki rolünde bir problem yoktu ama burada ı-ıh. Michael Fassbender'den robot olmamış. Oyunculuğu iyi de, buruşuk suratlı robot mu olur? Saç uzaması neydi? Hadi onu boşver de, irkilen robot mu olur yahu? Gimme a break...
Hiçbiri olmamış. Bu kadar sevimsiz insan biraraya nasıl toplanmış? Pes yani...
Filme dönersek, bu kadar tahmin edilebilir senaryo ile yaratık mı olur?
Sürprizbozan: Göster
Eski filmleri izlemeyenlere bu film çok kötü görünmeyecek belki ama izlemiş olanlar için işkence olacak.
Yeni serinin ilk filmi Prometheus, bambaşka bir film gibiydi. İyi bir filmdi üstelik. Üç boyutlu izlemek de çok zevkliydi. Buna katlanmak için beş boyut falan lazım. Neresinden tutmalı bilmiyorum? Biraz BK, biraz gore, biraz aksiyon, bir tutam sözümona erotizm, biraz felsefenin sefaleti... Yamalı bohça. İzleyin izleyin... Sizin de ağzınızda "kekremsi" bir tat kalsın.
4

Cevaplar (1)
avatar
(426) -
"O da olsun" diye çekilmiş bir sahne işte.
4


2
| Bildir


default avatar
(10) -
Bilmiyorum ridley scott yanindaki genclere, siz cekin, ben altina imzami atarim mi demistir. Yoksa 80 li yaslarin getirdigi, bikkinlik ve yorgunlugun etkisinde midir? Ama kesin olarak su ki, serinin en zayif halkasi olmus. Nerede o 1979'un alien'inin o soguk, gergin atmosferi, nerede o amazon sigourney weaver, nerede bu aglak katherine waterston... Cogu kimse michael fassbender cok iyo oynamis demis, adamda zaten android ifadesi var, zorlandigi bir rol oldugunu zannetmiyorum. Herkesin kotuledigi alien3' te bile cok daha kaliteli kadro ve oyunculuk vardi. Acin tekrar seyredin 3. Ve4. Filmi cok daha fazla zevk alirsiniz. Alien vs predator bile buna nazaran gayet iyi filmidir.


avatar
(33) -
Klasik bir alien filmi değil.. çekilmiş en kötü bölüm.. çok vasat
5


default avatar
(33) -
İlk gün yarısını izledim.. Daha sonra yarım kalmasın diye diğer yarısını seyrettim, diğer yarısı güzeldi.. Ruh durumuyla mı alakalıydı yoksa ilk bölüm gerçekten bayıkmıydı bilmiyorum film sonradan sardı.. Demek ki yarım bırakmamak gerek.. (gazetede nil karabilmemnenin yazısında başlanılan kitapların sadece %3ü bitiriliyor deniyordu.. Bence abartı saçma bir çıkarım, güvenilmez istatistiklerden ama başlayınca bitirmenin gerektiğine dair en iyi örneklerden biriydi bu film..

Cevaplar (1)
avatar
(426) -
Karaibrahimgil. O değil de; parantezi yarım birakmışsınız. Kapatsaydınız...
4


0
| Bildir


default avatar
(50) -
Ağır ve sıkıcı.
5


avatar
(85) -
Bilim kurgu filminden beklenen ve gerilimi tam dozunda müthiş bir yapım.Kötü yorum yapanlar ne bekliyordu ki bu kadar kötü puan verdiler tuhaf.
9


default avatar
(24) -
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (1)
default avatar
(9) -
Sürprizbozan: Göster


1
| Bildir


avatar
(472) -
Buradaki yorumlar sebebiyle beklentimi epey düşürerek izlediğimden olsa gerek çok da kötü bulmadım. En iyisi siz ne Prometeus'u ne de Alien'ın ilk filmlerini düşünün, bunu bağımsız ayrı bir bilim-kurgu gerilim olarak izleyin. Böyle yapılırsa bazı yerler anlaşılmaz diyenler olacaktır belki ama bence bilim-kurgu dünyasına uzak olmayan sıradan bir sinema izleyicisinin öncesini bilmeden de bu filmi izlemesi gayet mümkün. Gerilim dozu da hiç fena değildi. Dediğimi yaparsanız keyif almanız işten bile değil. Yoksa olumsuz yorumlara bir yenisini eklemek zorunda kalacaksınız Gülücük
7

Cevaplar (1)
avatar
(426) -
Bakın buna katılıyorum. Hiçbirşey bilmeden izlenebilse keşke. Belki o zaman farklı duygular uyandırabilirdi.
4


0
| Bildir


avatar
(65) -
Büyük umutlarla başlayıp hüsranla sona eren bir seri filminin sonuncus, bitmedi bitmeyecek de sanırım. Prometeus'dan 2 tık daha aşağıda, 2104'de günümüzün led fenerlerinin kullanılıyor olması da Ridley Scott'ın vizyonunun ve hayal gücünün artık ileri gidemediğini gösteriyor sanırım.
Yaratık filmi izlemek istiyorsanız ilk 2 filmi izleyin daha çok keyif alırsınız.
5


avatar
(89) -
Herşey 4-4 lük kusursuz giderken filmde işte teknoloji, görseller, animasyonlar vs..ama aksiyon başlayınca birden mürettabatın yani oyuncuların gerçek yüzü ortaya çıktı.. nasıl bize has bişey olunca Türklerin işidir diyorsak bunlara da artık "işte amerikalı" diyecek kadar radikalleşmişler Gülücük soğukkanlılık sıfır 10 lafın 9 u küfür.. sanki dün sokakta hotdog satıyomuş da gazete ilanıyla uzay gemisine işe almışlar gibi Gülücük Fassbender ı bunların dışında tutmak lazım tabi
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(52) -
Prometheus gibi bir film Alien gibi başı sonu belli bir consepte heba edilmiş. Prometheus devam filmi bu ve sonu bu olmamalıydı.
6


default avatar
(3) -
Prometheusun başlangıçı çok şey vaat ediyordu.Ancak bu film ile birlikte geldiği nokta klasik bir alien filmi olduğu. İlk alien filmine de benzer yerler taşımakla birlikte sıkılmadan izlenebilir.3.filmde sorulara cevap bulacağımızı ümit ediyorum.
7


avatar
(386) -
Prometheus filminin son sahnesi ile 'Ailen' filmine bağlanması pek çok sinemaseverin eleştirisine uğramıştı zaten. Prometheus filminin başlangıcından sonuna kadar gizem, bilimkurgu ve 'Ailen' yaratığı olmadan epeyce gerilim vardı. Demem o ki Prometheus başka bir atmosfer ve başka bir hikaye egemendi. Sonuçta Prometheus filmi hayatın kaynağını bilinmeyen bir gezegende antik görünümlü bir teknolojiye, insana benzer bir yaratıklar ve yaşam kaynağını sağlayan virüs yapılı tohumlama karşılaşmıştık. Bu film adından da anlaşıldığı üzere 'Ailen' serisi üzerine kurgulanmış. Benim için maalesef Prometheus filmi üzerine oluşmayan hikaye var.Söylemeye pek dilim varmıyor ama 'Ailen' serisinin devamı için 'Prometheus' filmi harcanmış gibi. Ben özellikle filmin ilk sahnesindeki yaratıcı-yapay zeka arasındaki konuşmadan çok umutlanmıştım.Yine de farklı yine de izlenebilir.
6


avatar
 kurdele (546) -
Yıllar sonra yeni bir Alien filmini görmek çok güzel ve keyifli oldu.Kim ne derse desin Film bana göre çok çok başarılıydı ayrıca filmi beğenmeyenlerin Ne istediklerini ve Ne aradıklarını anlayamıyorum Daha ne olsun.?Devamını heyecanla bekliyeceğim.Ridley Scott'ı ve emeği geçen tüm kişileri gönülde tebrik ederim ve bilim kurgu sevenler için kaçırılmaz diyorum....


avatar
(211) -
Film tamamen klişe olaylardan oluşma. Baştan sona tahmin edilebilir ayrıca walterın kendi kendini iyileştirme özelliği olduğunu mürettebattan kimse bilmiyo mu? Tamamen hayal kırıklığı oldu benim için
1


default avatar
(6) -
Sürprizbozan: Göster


avatar
(185) -
Filme haklı ve haksız eleştiriler var ve olacakta. Çünkü prometheus'ta çıta çok yükselmişti ki bir anda alien 2-3 e geri dönüldü. Seyredilebilir ama aksiyon, korku ve görsellikten başka felsefe ve aranan cevaplara odaklanılmalıydı.
7


avatar
(58) -
Prometheus açıkçası çok daha orjinal hem de grafikleri daha akıcıydı. Hiçbir soruyu cevaplamadan filmi bitirdi. Tam bir kepazelik.

Özellikle o filmin her sahnesinde ağlayan kızdan (katherine waterston - daniels) nefret ettim. Fragmandan zaten belliydi bu iticiliği. Bu kızın her sahnesinde küfrü bastım. Ne lanet bir oyunculuk...Bir bu bir de diğer kız (promethusta oynarken noomi rapace - elizabeth shaw) ..Beni sinirden hasta ettiler.....

Olmamış Ridley, hiç olmamış!
puanım: -1
1


default avatar
(21) -
Elinin altında onca olanak, öylesine göz kamaştırıcı teknoloji olsun ve sen onu böyle çar çur et!.. İlk Alien filminin üzerinden neredeyse kırk yıl geçmiş, sen utanmadan onun bir adım ötesine geçeme!.. Sırf gişe hasılatı kaygısıyla; yeni dünyalara göç edebilecek teknolojiye sahip 'İnsanoğlu'nun; hala bol bol küfürlü konuşan, insan zayıflıklarının tümünü taşıyan, eğitilmemiş, 'tapu kadastro memuru' kılıklı tipleri astronot olarak kullanacağı gibi bir saçmalığı öne sürmekten utanma!.. Allan belanı versin Ridley Scott; o güzelim ana konusunu vurdu-kırdıyla mahvettiğin Promateus'u bu 'şey'le aratmayı başarmışsın!.. Yine de, teknoloji ve emeğe saygı gereği bu 'klişe yumağı'na 5 puan verdim. İzlemezseniz hiçbir kaybınız olmaz, üstelik benimki gibi sinirleriniz de bozulmaz.
5

Cevaplar (2)
default avatar
(26) -
hislerime tercuman olmussunuz, o murettabat nedir oyle arkadas beceriksizler toplulugu
2


0
| Bildir
avatar
(17) -
Ben tapu memuruyum ve alındım haberin olsun.
6


0
| Bildir


avatar
(195) -
Senaryo açısından önceki filmin üzerine neredeyse hiçbir şey koymadı. Hep aynı mücadeleyi gördük.
Sürprizbozan: Göster
5


default avatar
(146) -
Benim gibi seriyi sevenler tabikide izlemek isteyecektir, lakin önceki filmlerine nazaran o hayranı olduğumuz atmosferi bu filmde yakalamak zor.
Günümüz imkanlarıyla görselliğin daha ön planda tutulduğu film çekimleri bu sayede klişeden öteye geçemiyor.
Ayrıca bir dipnot bu filmi izlemeden önce prometheus'u izlemek konu bütünlüğünü sağlamak açısından faydalı olacaktır.
7


default avatar
(15) -
Sacma sapan bir film olmus. izlemek vakit kaybi 10/3


avatar
(197) -
Filmde en çok davidin sahnelerini ve aptallaşan insanlığın vurgulanışını beğendim
7

Cevaplar (2)
avatar
(197) -
Neden beğenmediniz yazın ona göre yazalım?
7


0
| Bildir
avatar
(197) -
Neden beğenmediniz yazın ona göre yazalım?
7


0
| Bildir


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Westworld (12,071) La casa de papel (2,347) 12 Monkeys (1,987) Into the Badlands (1,710) Legion (1,695) The Expanse (1,482) Fear the Walking Dead (1,143) Colony (1,019) Vikings (988) Cloak & Dagger (849)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018