Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(18) -
4 gözle beklediğim film


default avatar
(14) -
Serinin hayranıyım fakat kusura bakmayın bu film "olmamış".
Mantık hataları ile dolu.
Sürprizbozan: Göster

Aklımdakiler bunlar. Alien'ın gerçekten hayranıyım ama bu film cidden çok klişe oldu...
4


default avatar
(36) -
sinema tarihinin en kaliteli 5 serisinden biri ve çocukluğumdan beri bu seriye hayranım. izlemek için sabırsızlanıyorum.


Yorumlar (45)
avatar
(50) -
Sadece filmi kendi içinde tek başına değerlendirirsek kötü diyemem fakat Alien serisini komple baz alırsak bu filmin senaryosu "Prometheus" gibi saçmalıktan ibaret.Hatta "şaka gibi" denicek kadar zayıf. Ridley Scott'ı bir zamanlar severdim ama Alien serisini ne yazik ki senaryo olarak batırdı, batırmakla kalmadı çok iyi bir script'le ortaya çıkan "Neill Blomkamp" inde önünü kesti. "Prometheus" James Cameron'ında geçen haftalarda söylediği gibi gereksiz bir filmdi, gereksiz olduğu gibi aynı zamanda vasat bir senaryoya sahipti, "Alien 3" faciyası gibi hikayenin berbat olduğu bir film, o kadar vasat bir senaryo oluşturduki devam filmi olan "Alien Covenant" ın senaryo bazında zaten şansı kalmadı.
Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (2)
avatar
(16) -
Ridley Scott bir sonraki devam filmini Neill Blomkamp ın çekeceğini açıklamış. Değişmez ise onuda görürüz. beklentiyi büyütüp, sonrasından yorulduk.
8


0
| Bildir
avatar
(50) -
@Predator
Neill Blomkamp Alien 3'ü çekilmemiş var sayarak James Cameron Aliens'ın devamı olan bir script yazmıştı, konsept tasarımları falan paylaşmıştı, film için anlaşmada yapıldı diye biliyorum ama bu haberden sonra Ridley Scott bir anda ortaya çıkıp ben Covenant yapıcam deyince Neill Blomkamp'ın projesi iptal edildi bildiğim kadarı ilede o projenin önü kesilmiş. Eğer Covenant'ın devam filmini Neill Blomkamp'a verdilerse herhalde ayıp olmasın, adamın projesini iptalettirdik bir filmde o çeksin diye vermişlerdir fakat ne yazik ki kendi script'i olmayacağı için pekte anlamı kalmıyor. Umarım yakın gelecekte kendi projesini hayata geçirebilir


0
| Bildir


default avatar
(9) -
Seriler arasında bir geçiş filmi. Ben beğendim. Alien, Predator, İnsan, İnsanı var ettiği iddia edilen insansılar ve şimdi yapay zekalı insanımsı robotlarda olaya dahil olmaya başladılar. Yönetmenin kafasında tasarladığı evren neredeyse tamamen şekillenmeye başlamış. Öte gezegen atmosferi de çok güzel yansıtılmış filmde. Filmi izlerken çoğu zaman gerçek hayattan soyutlanıyorsunuz. İnsanoğlunun neslini devam ettirmek için uzayda koloni kurma sürecinin başlangıcı, serideki predator dışındaki tüm aktörlerin dahliyle anlatılıyor. Bu filmi izleyecek arkadaşlar öncesinde Prometeus'la hafıza tazelemeli.
7


default avatar
(36) -
Film benim tüm beklentilerimin altında kaldı malesef, Prometheus izledikten sonra film kesinlikle çıtayı düşürmüş, kötü bir film mi kesinlikle değil ama daha iyi olabilirdi.
6


default avatar
(182) -
Görsel olarak mütiş olsada iyi bir film olması için yeterli değil.

Tek amaçları ölmek olan, hiç umursamadığınız boş karakterlerler... Klişe olaylar...

Alien serisinden beklediğimiz sürekli gerilimli atmosferi yaşatmıyor.

Prometheusun konseptini cidden beğenmiştim. İnsanların yaratıcıları ile karşılaşması vs... Bu film prometheusa devamı gibi görünsede hiç alakası yok. Prometheusla çıkan soruları cevaplamaktan çok uzak.

Neyse hepsini geçtim alien serisinde klişe içi boş karakterler görmek, hiçbir yapıcılığı olmayan başta geçen sıkıcı 30 dakikka filmin içini boşaltı.

Alien için, Riddley Scot için izlenir. Görselliği sesleri için izlenir. Ben çok daha fazlasını bekliyordum. İzleyip unutmalık bi film olmuş...
6


avatar
(17) -
Welwet
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(1) -
Prometheus iyi filimdi, sonunda insanı meraklandıran bir sürü soru bırakmıştı, bu flimde sorular cevaplanır diye beklerken Ridley Scott kendi klişesini yaratmış, eski seriyi yeniden çekmiş, Michael Fassbender'ın muhteşem oyunculuğu hariç akılda kalan birey yok.
5


avatar
(33) -
"Alien" serisi her daim ilgi çekici bulduğum sinema tarihinin unutulmaz serilerinden biridir. Buna hiç şüphe yok Ridley Scott'ın katkısı büyüktür. Ama bu nedir? Bir önceki film Prometheus'un fersah fersah gerisinde kalmış. Her şey görsellik değildir. Alien vd. serilerinde müzikler bile önem taşırdı. Bu son filmde Ridley Scott iyice dibe vurmuş. Olmamış bu film arkadaşlar. Senaryo o kadar kötü ki en basit izleyici bile klişelerden sıkılacaktır. Her filmde aynı aptal klişeleri tekrarlamanın alemi ne? O saçma sapan diyalogların ve gereksiz sahnelerin yerine daha akılcı daha bilimsel sahneler koyulamaz mıydı? Bu filmin senaryosunu yazan John Logan isimli senariste baktım 3 tane oscar adaylığı var ki gladyatör ve son samuray buna dahil. Yani dalga mı geçmişler böyle bir senaristin elinden böyle aptalca bir metin nasıl çıkabildi hayret verici! Neye odaklanacağıma karar veremedim. Robotların evrim geçirmesine mi? İlk insanın arayışına mı? Yaratıkların değişim süreçlerine mi? Gittikleri gezegenin geçmişine mi? Bildiğin robot odaklı filme dönmüş. Çok gereksiz bir hamle. Harika bir konu heba edilmiş. Oysa Prometheus umut verici olduğu kadar ilham verici sahneler barındırıyordu ek olarak kurguda çıkarılmış sahneleri de muazzamdı. Heba ettiler güzelim filmi. Bundan sonra Ridley Scott bu işi başkasına devretsin yahut senaryo ekibi komple değiştirilsin.
5


default avatar
(51) -
Yorumlara aldanıp filme gittim. Son zamanlarda sinemalarda izlediğim en berbat filmdi. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Arkadaşımı zorla filme götürdüm 3 gündür benimle alay ediyor. O kadar kötü...


default avatar
(42) -
Kesinlikle yapılan yorumlara itibar etmeyin klasik alien filmlerinden hiç eksiği yok daha da merak uyandırıyor devamı kesin gibi , katherine döktürmüş çok beğendim.
9


default avatar
(2) -
Sırf alien olduğu için sinemada izledim ancak bir gerilim yok filmde. Sanırım bir sonraki filme altyapı oluşturmak için çekilmiş bir film, sadece hikaye var filmde, aksiyon yok denecek kadar az. Hikaye de beni sıktı açıkçası, 5 puan veriyorum
5


avatar
(16) -
welwet için yazıyorum. Kabul ediyorum klişe sahneler mevcut ama!
Sürprizbozan: Göster
8

Cevaplar (1)
default avatar
(14) -
Sürprizbozan: Göster
4


0
| Bildir


avatar
(156) -
Nerede ilk film nerede bu! Ridley Scott yeni filmle yıkar geçer diye düşünmüştüm, yanılmışım. 70'ler ve 80'lerin özgün çekim peşinde koşan cesur yönetmenleri, zamana ayak uydurup 2000'li yılların sığ işlerine yenik düşmüşler anlaşılan.

Benim anlamakta zorlandığım şey ilk Alien filmine bir türlü bağlanmıyor konu. Halbuki ellerinde harika bir "Önceden ne oldu?" sorusu var. Ve fakat bu sorunun cevabını düzgün verememişler.

Star Wars gibi bir konu devamlılığını yakalamaktan çok uzak olmuş.

Kendi başına çekilmiş bir Alien filmi olmuş. Görüntüler güzel, aksiyon eh işte. İzleniyor izlenmesine ama işte...

Prometheus açıkçası çok daha orjinal kaldı bu filmin yanında.

Olmamış Ridley, hiç olmamış!
7


default avatar
(9) -
Bu remakeci zihniyet bilgisayar oyunlarıyla birlikte Ne yazık ki filmlerede sirayet etti.
3


default avatar
(5) -
Dün akşam izledim söyleyebilirim en gereksiz film olmuş sırf isminden serisinden dolayı insanlar izlemeye gidiyor ama bin hayal kırıklığı ile salondan çıkıyor
1


default avatar
(7) -
prometheus'u seyrettim çok beğendim . imgeler , yeni bir gezegen keşfi , felsefik yaklaşımlar felan çok beğendim . Yorumlarda prometheus'un yanına yaklaşamaz diyolar . bugünde sinemaya gidicez yaratık ve kral arthur arasında kaldım ya . sizce hangisi ?

Cevaplar (2)
avatar
(144) -
Kral Arthur bir tık daha iyi


+2
| Bildir
default avatar
(7) -
Kral arthurla girdik sonraki gün yaratığa girdik , kesinlikle kral arthur


0
| Bildir


default avatar
(286) -
Şimdi sinemadan geldim eski seriyi gözler arıyor aynı tadı alamadım ama genede idare eder film.

Moderasyon: Lütfen Türkçe kullanımına daha çok özen gösterelim.
6


default avatar
(140) -
Geçmişine olan başarıyı devam ettirememiş, yeni uzay filmleri trendine kapılmış, grafik olarak 2017 ye yakışmayip 1979 da ki filmi aratan bir devam filmi olmuş
4


avatar
(19) -
Tam bir hayal kırıklığı.
6


default avatar
(5) -
Büyük beklentim vardı fos çıktı film ve ayrıyetten filmde bazı bölümler kesilmiş Extended çıkdığında daha detaylı olur diye ümit ediyorum.


default avatar
(3) -
prometheus'u çok beğenmiştim. Bu filmi de sabırsızlıkla bekliyordum. Ama sonuç tam bir hayal kırıklığı. Ne korktum, ne gerildim. Ne aradığım cevapları buldum, ne de merak içinde kaldım. Keşke hiç çekmeselerdi. Serinin en zayıf halkası.


avatar
(187) -
Film eski yediğimiz yemeğin yeniden ısıtılıp önümüze konması durumundan ibaret. Alien'dır saygımız sonsuz izleriz, devamı gelir yine izleriz o ayrı. Sonuçta Alien olayının kökenine inen bir hikaye var ortada. Fakat eski tadı alır mıyız; Hayır! Gerçekten ne Prometheus ne de Covenant gereksiz yere yıllar sonra seriyi diriltme çabasından başka bir şey değil. Filmin tek artısı Michael Fassbender'ın oyunculuğu.


default avatar
(13) -
İş klişeye gelirse zaten seyredebilecek kaç filim kalıyor. Bence başarılı bir filim. Elbette hatalar var. Beklentiler nedir bilemiyorum, son zamanlarda çıkan kaç iyi bilim kurgu / korku karışık filim var ki buna bu kadar düşük puan veriliyor. Saçma sapan bilimsel kurguyla alakası olmayan sözde bilim kurgu filimlere çok daha yüksek puanlar verile biliniyor. Filimden zevk aldım ve H.R. Giger'in kurgularına tekrar hareket kattı.
10


default avatar
(14) -
Serinin hayranıyım fakat kusura bakmayın bu film "olmamış".
Mantık hataları ile dolu.
Sürprizbozan: Göster

Aklımdakiler bunlar. Alien'ın gerçekten hayranıyım ama bu film cidden çok klişe oldu...
4

Cevaplar (2)
default avatar
(15) -
Yazdıklarınızda haklısınız ama 4 puan biraz acımasız olmuş.
7


+2
| Bildir
avatar
(16) -
Sürprizbozan: Göster
8


+3
| Bildir


avatar
(7) -
Film kötüydü, senaryoya belli ki hiç özenilmemiş,Prometheus da oluşan gizemi ve heycanı yok etmişler, ayrıca Prometheus un ekmeğini yemişler denelebinir
5


avatar
(532) -
Gayet guzel bir filmdi.Cok hosuma gitti.Oyunculuklari begendim.Ozellikle Danny McBride gayet iyi oynamis.Film guzel kurgulanmis ve Alien serisini sevenler icin tatmin edici bir film.Filmde bazi sahneler tahmin edilebilir olmus.
Sürprizbozan: Göster
Guzel bir film ve tavsiye edilir.Filmi izlemeden once Alien serisini ve Prometheus filmini izlemeniz tavsiye edilir fakat serileri izlemeden dogruca bu filmi izlerseniz de filmi anlamakta bir sorun yasamazsiniz.Tatmin edici guzel bir film.
9


avatar
(44) -
Sinemada şans verilir. Eğer seriyi seviyorsanız bu filmide seveceksiniz. Daha çok bir ara geçiş filmi olmuş bu. Ucu açık bir sonla bitiyor. Bence izlemeden geçmeyin.
7


avatar
(16) -
Filmi bugün izledim. Baştan sonra klişe bir film. Sonunu çok rahat tahmin ediyorsunuz. Prometheus filminin açtığı yeni konuyu ilerletmek ve bu güzel konuyu işlemek yerine eski klişeleri tercih etmiş yönetmen. Görsellik ve atmosfer için izlenebilir ama onun dışında sinemaya gidip paranızı bu filme harcamayın derim ben. İyi bir Alien filmi arıyorsanız zaten 1979 da çekildi.
6


default avatar
(2) -
ilk basta salonda kımse olmayınca sasırdım. izledikten sonra mıllet enayı mı ? niye sinemada izlesinki bu filmi demekki biz enayıymısız dedim. görsel efekti iyice. sanki konusu olmayan cok saçma bi filmle karsı karsıyayız. kopuk kopuk bi film. gercekten artık pek kalıtelı film cıkmıyo piyasaya. konu bulamıyorlar her halde. ama biraz daha iyi işlenebilseydi konuyu toplayarak güzel bi film yapabilirlerdi. puanım 5.5


default avatar
(25) -
Ridley Scott'un 79 yılındaki Alien'i gibi hemen aksiyona geçmiyor(James Cameron'un Aliens'i favorimdir). Xenomorph(Alien) denilen türün nereden nasıl geldiğine dair argümanlar bizlere sunuluyor.Güzel bir felsefik konu işleniyor. Bu bağlamda Prometheus filmi de köprü vazifesi görüyor. Michael Fassbender şu an başrolde denilebilir. Yalnız bizim elimizde yeni bir Ripley(Katherine Waterston) var. Kendisi henüz olayları yeni kavrıyor.Eski filmlerdeki gibi o muhteşem soğukkanlığını kapmasıyla ikinci film tam da isteğim şekilde olacak gibi.

Yazmadan edemeyeceğim küçükte olsa güzel bir Jack Daniels reklamı dönüyor.İçtikleri şişe yanısıra tennessee ismi eyalet olabilir fakat Jack Daniels viskilerinde kömürden süzme yani dediğimiz "kömür filtrasyonu" işlemise Tennessee denilir.Karektere bu ismi vermişler.

Puanım:10/7 olur . 8 asla olmaz ama 6 da olmaz.

Sürprizbozan: Göster


avatar
(144) -
Filmin en büyük yanlışı cast seçimiydi. Michael dışında hiçbir karakter filme uymamıştı.


default avatar
(1) -
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(18) -
Bekleyenler için düş kırıklığı olacak. 10 üzerinden 5..


avatar
(16) -
Çocukluğumda izlediğim Alien ve Aliens Kadar ol masada keyifle izlediğimi söyleyebilirim fakat biraz kısa gibi geldi. Bu arada Bir çok Ülkede +18 ile çıkan filmler bizde neden +15 diye çıkıyor anlam veremedim. örnek Logan, Deadpool ve Alien Covenant vs...

Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(2) -
Filmi IMAX'de seyrettim. 3D gözlük nerde diye ararken film 2D geldi dediler ve hayal kırıklığı orda başladı.
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(49) -
Prometheus daha iyiydi. Yaratıcılarla ilgili pek olay yok. Zihin açıcı konuşma çok az.
7


default avatar
(36) -
sinema tarihinin en kaliteli 5 serisinden biri ve çocukluğumdan beri bu seriye hayranım. izlemek için sabırsızlanıyorum.


avatar
(67) -
Bu senenin bomba filmleri
1.Karayip Korsanları
2.Deadpool
3.Alien


default avatar
(18) -
4 gözle beklediğim film


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Film Altyazıları
Kidnap (4,524) T2 Trainspotting (4,219) Beauty and the Beast (3,080) Contratiempo (1,627) The Fate of the Furious (1,571) Redivider (1,366) Dangal (1,234) The Boss Baby (1,130) The Great Wall (1,019) Get Out (882)
Dizi Altyazıları
The Flash (7,178) Better Call Saul (6,295) American Gods (6,223) Lucifer (4,500) Twin Peaks (4,411) Into the Badlands (3,791) Supernatural (3,501) Gotham (3,263) 12 Monkeys (2,790) Fargo (2,721)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017