Giriş Kayıt

Örümcek-Adam: Eve Dönüş (2017) Yorumlar


Spider-Man: Homecoming

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(49) -
Herkes spidermanin ne kadar cıvık olduğundan falan bahsetmiş. Şimdiye kadarki en kötü spidermanmiş. Ne bekliyordunuz acaba. Marvelin en ciddi ve soğukkanlı katili wolverine tadında bir film mi? Hiç çizgi roman okuyor musunuz bilmiyorum ama çizgi romanlardaki spidermana en çok benzeyen bu. Sony daha önce spidermanı marvele göre değil insanların beğenisine göre yapmıştı. Biraz ciddi biraz romantik. Dramatik bir spiderman vardı. Bir kahraman ama asla marvel spidermanı değildi. Gerçek spiderman rakipleriyle dalga geçen, uçkurunun peşinde giden liseli ergenin teki. Eğer sony spidermanı bekliyorduysanız beğenmemeniz normal tabi.


avatar
(36) -
Sonunda çizgi romanlarına uygun bir örümcek adam çıkartabildiler. Her anlamıyla başarılı bir film olmuş. Orijinal jenerik müziğinin kullanılması, karakterin yaşının uygun olması... Beni en çok heyecanlandıran örümcek adam filmi oldu. Üzerine koyarak devam eder bu seri
9


default avatar
(5) -
artık şu tobey'e olan sevdanızdan vazgeçip bütün örümcek adamları onunla kıyaslamayı bırakırsanız belki sevmeye başlarsınız. Bence güzel bir filmdi bu kadar ağır ve saçma eleştirileri hak ettiğini düşünmüyorum. Tom holland, örümcek adam rolüne baya oturmuş.
8


Yorumlar (65)
avatar
(71) -
14-15 yaş altına hitap eden bir film olmuş. Eh zaten orjinal çizgi romana bağlı kaldığı için Marvel, böyle bir film önümüze serdi. Gidip de orta yaş kesimine hitap etmeyecektir tabiki. (Beğenenler elbette olur genel anlamda söyledim.)
Film fena değildi, ilk seri ile bu filmi kıyaslamak oldukça yanlış.
Tobey Maguire, 20li yaşlarda lise son-üniversite okumaya çalışan bir yandan da parasızlıkla uğraşan "yetişkin" bir örümcek adamdı. O yüzden eleştirmek bence gereksiz.
Beğendim, 14-15'li yaşlarımızda Tobey'in örümcek adamı bizi çok etkiledi kendini sevdirdi evet ama bu filmi o zamanlarımızda izleseydik fikrimiz nasıl olurdu gibisinden düşünmek lazım.
Klasik Marvel, hoş karakter seçimleri. Çerez bir film. 6.
6


avatar
(1117) -
Lise çağında bir Peter parker izledik..Keşke 2000lerin başında çekilen Spider-man furyası bu filmle başlasaydı, yani Lise çağında..Spider-man ı pek bilmeyenler haklı olarak filimi kötü bulmuş olabilir..şu an onlara bu Benjamin Button gibi geldi çünkü..Spider-man ın önceki serilerinde iş hayatına atılmışken tiii en başa sardılar..sardılar ve yeni bir spider-man çıkarttılar..Kimse asıl Spider-man budur demesin sakın bana..Asıl Spider-Man a Tony Stark yada onun gibi biri yardım etmemişti..dediğim gibi bu yepyeni bir Spider-Man macerası başlıyor..Eski Batman yani Michael Keaton u da kadroya katmaları iyi olmuş ilerdeki bölümlerde enteresan şeyler olabilir..
an itibariyle Worldwide Box Office $738,592,056 olmuştur
8


avatar
(18) -
Taaaaa ilk okul zamanlarımda çizgi romanlarını okuduğum Örümcek Adam'ın filmi yapılırda beğenmez miyim? Yine harikaydı. Serinin diğer filmlerine göre biraz vasattı. Ama sevince büyük bir zevkle izleniyor işte. Keşke sinema da izleseydim.
8


avatar
(401) -
Önceki seriye göre çok daha iyi bir seri yakaladılar. Gerçek Örümcek Adam budur bence.
8


avatar
(12) -
beş para etmez, bu film için sinemaya gittiğim için, ve buna katlandığım için kendime lanet olsun.
1


default avatar
(3) -
Klasik örümcek adam karakterinin dışına çıkan yıllardır çekilen birbirinin kopyası örümcek adam Peter Parker- Mary Jane aşkı olmayan bir film. Açıkçası diğer (artık kabak tadı veren) filmlerin aksine bu film daha çok ilgimi çekti. tavsiye ederim ancak meraklısına


default avatar
(31) -
Filmi henüz izlemedim.Fragmanı izledim.Teklonoji geliştikçe görsel şölen yaşıyoruz bu doğru olabilir.Yeni filmde beğenilen bazı görellikler,oyuncular vardır elbet hatta örümcek adamın karakteri cuk oturmuş diyorsunuz doğrudur kendisi dövüşürken hiç susmaz,alay eder,ukaladır ama kardeşim insan birazda tipede bakıyor yani.Bencede içlerinde en beğendiğim Tobey Maguire idi.Bu yeni çocuğun tipi itici bir karakter.Örümcek adamın karakteri iticidir,insanı gıcık eder.Sonra Demir adam ve teklonojik kostümü gerçek Örümcek adamla hiç alakası varmı?Kitaplarını okuyanlar bilir,onun giydiği en garip kostüm bir uzaylı kostümdü siyah yaşayan bir organizma vs...Kısacası Demir adam kostümü ve yeni çocuğu içim almadı şimdiden inşallah azıcık büyüyünce birşeye benzetirler:)


avatar
(189) -
Deadpool karakterinin sinemada yarattığı heyecandan az biraz da "Petercik Örümcek Parçası" nasiplensin deyü yapılmış film. Karakter analizi ile yok bu hepsinden iyiydi çünkü çizgi romana en yakın olanı bu savunmalarını ben şahsen mahkemede bile kullanmam. Kaldı ki öncesinde, biri çok kötü olmakla beraber iki seri çekimi olan filmin; alın bakın biz de böyle yaptık, öncekiler sizi kandırdı asıl örümcek adam bu diyerek üçüncüsünü çekmek, izleyicilerin tatmin olmamış, olamamış Örümcekadam hislerine bir jest değil tabi ki. Konu tamamen duygusal.
1

Cevaplar (2)
default avatar
(10) -
Marvel'ın gerçek müşterisi, çizgi roman fanatikleri ve çizgi serisini izleyenler.Bu kültür ile geçti çocukluğum.Çizgi filmlerini ezbere bilirim.Bu kesim tatmin olmamışsa, anlamı yok.
Ayrıca, işin kontrat boyutu da var.Spider-man, Sony'de malum.
Deadpool, diyorsun.O da Fox'ta.
Bilmiyorum, bunlardan haberin var mı, emin değilim. Gülücük))
Keşke hepsi, Marvel Cinematic Universe'te olsa.
9


+2
| Bildir
avatar
(189) -
dostum yorumun bir harika, enfes. Şu an Hollywood'a giden ilk uçaktayım. Filmin bütün ekibinden özür dileyeceğim. Sayende bir aydınlanma geldi bana, doğru yolu buldum. Demir Adam, Thor ve Kutsal Örümcekadam adına, Marvel seni kutsasın. Amen.
1


-2
| Bildir


default avatar
(10) -
Tobey Maguire, şu an 42 yaşında.İlk Spider-man'i canlandırdığında 27 yaşındaydı, bilmiyorum haberiniz var mı?
Hiç çizgi romanlara göz gezdirip, hiç çizgi filmlerini izlemediniz mi?Tobey Maguire, iyi oynamış olabilir.Ama gerçek Peter Parker, oynadığı rol gibi ezik değil, ciddi değil, duygusal değil.Dövüşürken bile, düşmanları ile dalga geçer.Yine bilim ile ilgilenir, ağır duygusal travmalara girmez.
Zira, Mary Jane karakteri.Sürekli mağdur duruma düşmez, sürekli ağlamaz.Kapkaçcı çantasını almaya kalktığında, dirseği vurur, kendini savunur.
Andrew Garfield lı Spider-man daha büyük saçmalık.Peter Parker-Gwen Stacy aşkından yürüyen bir film.
Spider-man Homecoming, orjinaline en çok yaklaşan film.Müziklerden, kostüme, Peter Parker'ın esprili, dalga geçen karakterine kadar.Normalde, çok daha önceden Marvel evrenine dahil olmalıydı, haklar malesef Sony'de olduğundan gerçekleşmedi.Yoksa Civil War ile evrene dahil olana kadar, çok macerası var.
Bu filmin en iyi yanı, villian!Sonunda Marvel aranan kötü adamı bulmuş.Vulture karakteri, Michael Keaton tam isabet.Üstelik kötülük için, gerekli motivasyona fazlasıyla sahip bir karakter.
Facia kısmı, May Hala'mız..Ailesinden pek kimse kalmayınca, kendini eğlenceye veren bir tip gibi, sanki parti kızıvari hareketler.
Benim notum olumlu..Sony ve Fox'u saymazsak, en iyi Marvel filmleri içinde ilk 5'te yer alır benim için(CA : Winter Soldier, GotG : Volume I ve Iron Man 1, ilk sıralarda).
9

Cevaplar (1)
avatar
(49) -
İlk 3 için Dr.Strange de iddialı. Winter Soldier, İronman veya Spiderman'la kapatmayalım bence Gülücük


+1
| Bildir


default avatar
(76) -
kesinlikle spider man ruhuna en uygun karakter olmuş.ancak filmin kendisini pek beğenmedim.
7


avatar
(435) -
Marvel bizi baştan sona çok büyük aksiyonlarla dolu filmlere alıştırdığı için bu filmin aksiyon dozunun bazılarımıza düşük gelmesi normal. Ancak pekçok kişinin söylediği gibi çizgiromana en yakın versiyon da bu olmuş. Spiderman'imiz de daha henüz çok küçük, 15 yaşında bir süper kahraman bundan daha şapşal olamazdı zaten ve Tom Holland bence gayet iyi iş çıkarmış. Eski serilerdeki aktörlerle karşılaştırma yapılıyor ister istemez ancak bu film herşeyiyle eskilerinden oldukça farklı bir yaklaşım içinde ve ben bu yaklaşımı sevdim ne yalan söyleyeyim. Üstelik bizlere de karakterin bundan sonraki gelişimini yakından gözlemleme fırsatı verecek bu seri. O yüzden karşılaştırma yapmaya ikinci filmden itibaren başlayıp hem Tom Holland'ın hem de Spiderman'in nasıl olgunlaşacağını hep birlikte değerlendirme fırsatımız olacak. Daha ne olsun.
Fırsatınız olursa IMAX'te izleyin tabi ki. Ve ilk bitiş jeneriğinden sonra ki sahneyi izledikten sonra tüm jenerik bittiğinde bir sahne daha var.
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(163) -
Sinemaya oğlumla beraber gittik. Film +13 olarak vizyona girmiş. Oğlum 10 yaşında olduğundan giremedik. ancak vizyonda maymunlar cehennemi +7, yine aynı şekilde karayip korsanları +7 idi. Filmi izlemediğimden soruyorum bu filmin 13 olup, diğer +7 olan karayip korsanları ve maymunlar cehenneminden farkı nedir? diğer iki filmdede şiddet desen var, hayaeletler ruhlar, zombiler savaş, insanları öldüren maymunlar bunlar +7 iken, çizgi roman uyarlaması olan ve hedef kitlesi çokta büyükler olmayan her bir yerde çocuklar için oyuncakları filminden önce piyasaya sürülen örümcek adamın +13 olması sebebi nedir sizce?

Cevaplar (1)
avatar
(49) -
Ben de anlam veremedim. Çünkü +13 olmasını gerektirecek hiçbir sebep yoktu. Dediğiniz gibi şiddet diğer filmlerde de var ve şiddet dozajı daha önce çıkan marvel filmleriyle aynıydı. Cinsellik yoktu. Hatta filmde yakınlaşmalara bile çok çok az yer verilmiş. Bence +7 yeterliydi bu film için. Haklısınız


+1
| Bildir


avatar
(1117) -
Şimdiden dünya çapındaki hasılatı $327,462,523.. en yakın 2014 yılında çıkan The Amazing Spider-Man 2 $708,996,336 olduğunu düşünürsek bu onu eminim sollayacaktır
8

Cevaplar (1)
avatar
(71) -
890 küsür milyon dolarla spiderman 3 filmi bu serinin en çok hasılat yapanı.
6


0
| Bildir


default avatar
(10) -
çocuk filmi izledim sanki. eski olgunlarada hitap eden yanı kalmamış hiç


avatar
(280) -
Çok eğlenceli falan ama fazla ergen filmi olmuş. Anladık Spidey'i Avengers'a katacaksınız da kostümün Stark teknolojisi ile donatılması nedir yaw? Kullanamadı bile doğru dürüst garibim Gülücük Ben yine de Tobey Maguire en iyi Spider-Man'dir diyorum, Net! Not: Fragmanda Iron Man ile beraber uçtukları sahne yoktu filmde.


default avatar
(8) -
Bakıyorum da burada bir dünya laf kalabalığı yapan filmden anlamayan kişilerle dolu. İyi filme kötü derler, kötü filme iyi. Sinemadan şimdi geldim. 3D versiyonunu izledim. Benim izlediğim en iyi Spider-man'di bu kadar tadında fazla abartılmadan güzel yapılabilirdi. Marvel bu kaliteyi korur umarım.
8


avatar
(1475) -
Marvelüstü olmuş.

Marvel son zamanlarda yaptığı filmlerde biraz kaliteyi yakaladı. Önceki yapımlarda daha çok görsellik sunan Marvel artık senaryoyu da devreye kattı. Hiç yoktan sıradan Marvel filmleri biraz heyecana kavuştu. Tabi şunu belirtmek gerek bu tarz filmlerde bir sinema kalitesi yüksek düzey beklemeyin. Bilindik öyküleri biraz zamanın teknolojisi ve az rötuşla yeniden sunma politikası hep oluyor. Mesele acaba bu sefer ne kadar iyi işlenmiş onu arıyoruz. Yoksa 8 küsürlük bir film asla olamaz ve olmamalı da.

Başlarda film o bildik Örümcek Adam hikayesiyle ilerlemiyor. Bu da yerinde olmuş bana kalırsa. Filmde en havada duran kişi May Hala(Marisa Tomei). Yani ne amaçla filmde bu karakter var anlamış değilim. Bir de bu derece genç birini May hala yapmaları da yine radikal değişen filmin bir başka olayı. Rosemary Harris'in oynadığı May hala az daha iyiydi. Tabi iyi bir film var karşımızda. Baştan sona kadar işleniş gayet yeterli. Marvel'dan beklenilenin üstünde. Başrol de yeterli düzeyde oyuncu olunca hani iyi bir seri daha gelecek gibi. Andrew Garfield'ın başrol serisinden çok daha iyi olacağı kesin. Beğendim, sinemada izlenecek bir yapım. Zamanınız ve paranız boşa gitmez. Büyük bir beklenti olmasın gidip keyifle izleyin işte.

İyi seyirler.
Saygılar
7


default avatar
(36) -
Film için iyi puan verecektim ama 8.1 i görünce ne kadar abartıldığını gördüm. Bence 8.1 lik film değil, ki bu filmden daha iyi filmlerin puanı bile 8.1 in yanına yaklaşamıyor. Fanların etkisidir herhalde...
6


default avatar
(12) -
Artık süper kahraman filmleri bana heyecan yaratmıyor, ögk olduk izledikçe de yapıyorlar.


default avatar
(2) -
Film iyi güzel, karakterde tam yerine oturmuş fakat filme biraz daha aksiyon katılabilirdi. spidermanı biraz daha iş üstünde izleyebilirdik. Artık "Avengers: Infinity War" da izleriz Gülücük


default avatar
(27) -
Tom Holland hiçbir zaman Tobey Maguire ve Andrew Garfield'ın yerini dolduramaz.Yeteneksiz bir oyuncu ve film boyunca da film için uygun olmadığı görülmekte... Oyuncu seçimi bakımından sınıfta kalmış bir film...


default avatar
(8) -
Filmi güzel, May hala'nın gençliğini, Peter Parker'ın çocukluğunu görmek çok keyifliydi. Filmi sonuna kadar sürprizler sürüyor, önemli noktaları tahmin edemiyorsunuz. Ayrıca Ironman'in konuya dahil olduğu sahneler de iyiydi. Oyunculuklar da iyiydi. Andrew Garfield'den sonra Tom Holland konusunda çok ön yargılıydım ama ilk 5-10 dakikada bu ön yargı geçti. Zaten Civil War'la ısınma antremanları yapılmıştı. Film baştan sona sinemanın hakkını veriyor. Jeneriği bile çok eğlenceliydi. Jenerik sonrası son sahneyi merak edenler için spoiler:
Sürprizbozan: Göster


avatar
(162) -
Spiderman hakikaten tam bir spiderman olmuş. Liseli, ergen şapşalın teki işte. Marvel gerçekten güzel bir iş çıkarmış. Güzel bir sinematik evren kurmuş. Avengers'lar falan filan. Çizgi romanı baz alırsak, bence cuk oturmuş. Michael Keaton gerçekten harika bir iş çıkarmış.

Sürprizbozan: Göster


Tek eleştirim belki, şu gemi sahnesi gibi sahneleri daha çok gösterebilirlerdi. Ama harika bir film olmuş. İzlerken bayağı kahkaha attık ve eğlendik.

Sürprizbozan: Göster
8


avatar
 kurdele (2796) -
ilk yorumları okuduğumda filme karşı bir önyargı oluştu bende, sonra kendim izleyince oldukça hoşuma gitti. eğlenceli ve güzel bir film olmuş. ilk örümcek adam favorimdir, sonraki seri çok iyi olmasa da gideri vardır ama bu film daha farklı, bunu bilerek izlemek lazım. bir de sanırım gerçek örümcek falan derken herkes kendi sevdiği örümcekten bahsediyor! http://orumcekadamoku.blogspot.com.tr/p/orumcek-adamn-ksa-hikayesi.html örümcek adam benim için her zaman en favori süper kahramandır, o yüzden her filmini izlerim. eğlenceli, komik, dalgacı örümcek fena değil, tavsiye ederim. bu arada avengers olayı ve ironman filme ayrı bir tat katmış. ve michael keaton, daha yeni batman dönüyor izlemiştim üstüne burada da görmek... bir de beterböcek yapsa yeniden, ne kadar güzel olurdu...


avatar
(39) -
Bir sonraki filmde de, Noah Schnapp'ı oynatıp, Benjamin Button'a bağlarlar. Serinin son filminin adı da, Örümcek-Bebek: Ağlıyor


avatar
(707) -
Beklentim biraz düşüktü.Tom Holland oynuyor ve Spider Man'i ergen yapmışlar diye pek bir şey beklemiyordum ve abartılmış bir film olarak düşünüyordum fakat izleyince ne kadar yanıldığımı anladım.Çok komik ve eğlenceli bir film.Tam Spider Man tarzında bir film olmuş.Yan karakterler çok iyiydi ve film de çok zevkliydi.Aksiyonlar ve görselliği tatmin edici buldum.Tobey Mcguire'ın Spider Man'ini hiç bir Spider Man geçemez bence fakat Muhteşem Spider Man serisinden daha iyi bir Spider Man vardı.Zevkle izledim.Tavsiye ederim çok eğlenceli bir film.
10


avatar
(40) -
Ben çok beğendim. Alışılagelmiş Spider-man konu ve gidişatından farklı, değişik ve hoş bir film olmuş. Belki karakter 14 yaşında değil de 17-18 yaşlarında kullanılabilirdi. Biraz çocuk filmine benzemiş ama Marvel yapımı olduğu için hiç birimiz o bakış açısıyla izlemedik. Klasik olan Dr Octopus, Reptile, yeşil cin gibi kötülerle başlamaması çok güzel. Avangers bağlantısı olması da çok güzel. Genel olarak beğendim.
Farklı bir konu girişi ve iron man ortaklığı benden 8 puanı getirdi.
8


avatar
(116) -
Tobey Maguire gibi biri daha Spider Man'i canlandıramadığı için çok üzgünüm. Film ne kadar iyi olursa olsun Tobey gibi bir efsane olmadan zevk alamıyorum. Andrew Garfield da hiç olmamıştı bu da olmamış.


default avatar
(26) -
Film güzeldi, ama o son savaştaki aksiyonda yoruldum izlerken. Takip edemedim resmen, çok hızlı, karışık ve karanlıktı.
7


avatar
(810) -
Giriş filmi için ideal olmuş. Bu daha çocuk mesajı veriyor. Yavaş yavaş gelişecek ve öğrenecek diyor. Hal böyleyken hemen evreni kurtarma olayı hoş olmazdı. Öyle olmamasına da gerçekten sevindim. Sonraki filmlerde de çok daha ciddi düşmanlar olacağını düşünürsek kalitenin giderek artması muhtemel.
Tom Holland gerçekten çok iyi iş çıkarmış. Daha ilk filmden en sempatik Peter Parker olmuş diyebilirim.

*İzlerken aslında çok fazla şeyi bildiğimi farkettim. O kadar çok klip ve fragmana gerek var mıydı gerçekten emin değilim.
*Ekstra 2 sahne olduğunu da belirteyim. Özellikle kadrodan sonraki muazzam olmuş. hahahahaha
7


default avatar
(10) -
İlk spiderman çizgiromanımı 1989 yılında okmuştum ondan sonrada yüzlercesi elimden geçti sonrada 1994 Spiderman ve daha sonrada Spiderman ve innaılmaz arkadaşları (Ateş kız ve Buzadam) adlı seriler ile büyüdük.

Açıkça söyleyebilirim ki bu filmle Marvel stüdyoları en doğru Spidermane gidiş yolunun taşlarını mükemmel bir şekilde döşemiş.Film baştan sona kusursuz bir senaryo ve kurgu ile inanılmaz bir şekilde akıcı ileriliyor.Tom Holland hem Peter Parker hem de Spiderman olarak en iyiyi başarmış.Özellikle 1994 yapımı çizgi film tadını yakalamışlar ancak daha üniversite yıllarına zaman var.Oyuncu kadrosuyla senaryosuyla kurgusuyla ve villainı ile harika bir Spiderman filmi.
10


avatar
(234) -
Bu sefer doğru yola girmişler.
İlk üçleme (Tobey Maguire'li olan) her kesimin ortak olarak beğendiği filmdi, ikinci seri (Andrew Garfield'lı olan) dramatik sonları hariç elle tutulur filmler sayılmazdı, şimdi yeni serile beraberiz ve bu sefer Marvel'da işin içinde.
Sinemada bugün izledim ve öncekilerden çok daha iyi olmuş diyebilirim. Bir DC fanıyım ama elimden geldiğince diğer firmaların çizgi romanlarınıda okurum ve bu film en doğru yolda olan Spiderman olmuş denilebilir.
Liseye giden ergenlik döneminde olan bir gencin süper güçleri olursa büyük ihtimal böyle olur. zaten en güzel yansıttıkları çizgiromanlardaki gibi çok konuşması olmuş.
Kısacası çizgiromanlara sadık kalınmasını seven biriyseniz gidin sinemaya izleyin çok seveceksiniz, ha önemli değil çizgiromanlara göre gitmselerde olur diyorsanız seçim size kalmış....
7


default avatar
(5) -
artık şu tobey'e olan sevdanızdan vazgeçip bütün örümcek adamları onunla kıyaslamayı bırakırsanız belki sevmeye başlarsınız. Bence güzel bir filmdi bu kadar ağır ve saçma eleştirileri hak ettiğini düşünmüyorum. Tom holland, örümcek adam rolüne baya oturmuş.
8


default avatar
(16) -
beğenmemekte haklısınız fakat orjinal çizgi romanlarda anlatılan örümcek adama en benzeri buydu
8


avatar
(647) -
Film ciddiyetten uzaktı, biraz daha ciddi olabilirdi. Fakat bu da eğlenceli bir film olmasının önüne geçebilirdi. Kesinlikle lise atmosferinin çok iyi yansıtıldığını düşünüyorum. Kahramanımız Peter kendine has tarzıyla kendini sevdirmeyi başarıyor. Kahkaha attıracak yerleri bile vardı. İzlerken çok keyif aldım. Marvel işini biliyor. Umarım devam serileri daha da üzerine koyarak ilerler, tam sinemada izlemelik...

Tavsiye ederim 7/10
7


avatar
(36) -
Sonunda çizgi romanlarına uygun bir örümcek adam çıkartabildiler. Her anlamıyla başarılı bir film olmuş. Orijinal jenerik müziğinin kullanılması, karakterin yaşının uygun olması... Beni en çok heyecanlandıran örümcek adam filmi oldu. Üzerine koyarak devam eder bu seri
9


avatar
 kurdele (192) -
Filmi Türkçe dublaj izleyip de ''Holland hiç olmamış'' diyenler var. Şu ana kadar en iyi işlenmiş ve olması gerekttiği kadar dalga geçen spider-man yapmışlar. Sırf daha eski bir spider-man var diye filme 5 6 puan verenler var.
7


avatar
(105) -
Önceden Spider Man filmi gelecegini duydugumuzda heyecanlanırdık. Ama Marvel sözüm ona süper kahramanı o kadar ayaga düsürdü ki artık ismini duydugumda bi tiksinti geliyor bana. Karakteri diger süper kahramanların alt seviyesine cektiler. Basrole de inadına ergen karakterleri atayıp durdular. Benim için bu seri zaten bitmişti. Kimseye de tavsiye etmiyorum.
2

Cevaplar (1)
default avatar
(10) -
Peter Parker, zaten lise öğrencisi, yani ergen..30 yaşında adam mı, oynasın. Gülücük))
9


0
| Bildir


default avatar
(5) -
Çizgi film gibi...0-12 yaş arası için tavsiye edilir. Şimdiye kadar ki en berbat ve en ezik örümcek adam karakteri.


default avatar
(5) -
Dc hayranları yine Marvel yapimlarını kötülemeye devam ediyor yorumlara aldanmayın film efsane değil ama eğlenceli gayette hoş ben begendim izlerseniz pişman olmazsınız yani.
8


avatar
(49) -
Herkes spidermanin ne kadar cıvık olduğundan falan bahsetmiş. Şimdiye kadarki en kötü spidermanmiş. Ne bekliyordunuz acaba. Marvelin en ciddi ve soğukkanlı katili wolverine tadında bir film mi? Hiç çizgi roman okuyor musunuz bilmiyorum ama çizgi romanlardaki spidermana en çok benzeyen bu. Sony daha önce spidermanı marvele göre değil insanların beğenisine göre yapmıştı. Biraz ciddi biraz romantik. Dramatik bir spiderman vardı. Bir kahraman ama asla marvel spidermanı değildi. Gerçek spiderman rakipleriyle dalga geçen, uçkurunun peşinde giden liseli ergenin teki. Eğer sony spidermanı bekliyorduysanız beğenmemeniz normal tabi.


avatar
(142) -
Benim birşey dikkatimi çekti, kimsenin çekti mi bilmiyorum. Yönetmen adı sanı bilinen biri değil farkındaysanız.

Filmleri usta ellere vermiyorlar farkındaysanız.

Cevaplar (4)
avatar
(49) -
Marvel dc'nin aksine filmlerini genç ve bilinmeyen yönetmenlere emanet ediyor. Sanırım sebebi ise ünlü yönetmenlerin filmleri kendisine göre yontması. Bu sebeple dc çoğu yönetmenle anlaşamadı ve değişip durdu yönetmenler. Marvel ise yönlendirebileceği genç yönetmenleri tercih ediyor. Ayrıca marvel filmine eli değmiş yönetmenler parlıyor piyasada. Herkes karlı yani.


+2
| Bildir
avatar
(142) -
Ya bu benim fikrim yani, tamam genç insanlarında önü açılsın eyvallah, yinede büyük çaplı filmleri biraz daha usta ellere emanet edilmeli.


0
| Bildir
avatar
(49) -
Usta eller dediğim gibi işleri kendilerine göre yapıyorlar yapımcı filme müdahale edince anlaşmazlık oluyor. Marvel'in deneyimsiz yönetmen seçmesi adamların önünü açmak için değil istedikleri biçimde filme müdahale hakkı kazanmak için. Çünkü deneyimsiz bir yönetmen bir marvel filmini kaybetmeyi göze alamaz. Bu yüzden marvel filmlerinde hiçbir zaman yönetmen farkı ortaya çıkmaz. Hepsi işleniş bakımından aynı gibidir.


+1
| Bildir
avatar
(1117) -
Marvelin,
The Incredible Hulk
X-Men: First Class
Captain America: The Winter Soldier
The Wolverine
Thor: The Dark World.. vb filmlerine bakarsanız yine durum aynı..Marvel yaptığı hiç bir filmde batmaz zaten, sadece "belki" biraz daha kar eder, ancak yeni bir yönetmeni iyi şekilde kulanmış olur ve ona fırsat vermiş olur..
8


0
| Bildir


avatar
(346) -
Cocuklara gore bir film. Goturun yegenlerinizi, kizinizi, oglunuzu sevinsinler. Buyuklere hitap eden hicbirsey yok.
8


default avatar
(282) -
Film kötümü değil iyi mi değil ama ben örümcek adamın bu kadar ezik ve cıvık halini beğenemedim sadece. En önemli özelliği örümcek hisleri de kaybolmuş nedense...


avatar
(36) -
Şimdiye kadarki en boş Spider-Man filmiydi. Şimdiye kadarki en ezik Örümcek Adamdı.
Konu desen yok. Filmdeki aksiyon sahneleri o kadar karmaşıktı ki, gördüklerini anlaması zordu.
5


avatar
(5) -
Marvel süper kahraman karakterleri ile kendi dünyasını yarattığı film sektöründe birçok güzel film ortaya koymuştur lakin bu yapim onlardan biri değil. Sakın ola filmden, oyunculuktan, kurgudan, sözden anlamayan aşağıdaki veya yukarıdaki arkadaşların yorumlarına ve verdikleri puanlara aldanıpta filmi büyük beklentiler içerisinde izlemeyin.

Yapim başlı başına 6 - 17 yaş arasına hitap eden orta derece aksiyon ve oyunculuklara sahip (Tom Holland dahil). Bir film uyarlandığı bir kaynak ile ne derecede benzeşebildiği göz önünde bulundurularak puanlanıp, eleştirisi ona göre yapılmaz. Filmin sende neler uyandırdığı, sana neler kattığı, duygu ve düşüncelerine dokunabildiği vb. durumlar göz önünde bulundurularak değerlendirilir.

Sözü fazla uzatmaya gerek yok. Film için yorum yapmaya bile gerek duymuyorum benim için orta düzey bir yapim, boş zamanda izlenicelek hatta izlenmese bile hiç birşey kaybetmeyeceğiniz bir film. Marvel hayranısızın diye bu kadar abartı olmamalı, biraz objektif olmak gerek. Kısacası filme yalan yanlış yapılan yorum ve puanlara bakarak bir beklenti içerisine girmeyin.

Filmlere yorum ve eleştiri yapmayı sevmem fakat insanların yazdıklarını okurum. Yorumu yazmamdaki sebep bir konuda yalan yanlış bilgiye sahip olup yorum yapanlar.

Saygılar.
6


default avatar
(13) -
Tom Holland abartıldığı kadar rolü taşıyamasada Fox kids'ten alışkın olduğumuz Örümcek adam çizgi filmindeki kıvamı tutturmuşlar.(en azından oyunculuğu Andrew Garfield ve Tobey Maguire'dan daha iyi )Gayet dozunda,neşeli,eğlenceli bir film ortaya çıkmış.Çoğu kişi aksiyonun dozunu az bulmasına rağmen gayet yeterliydi (cılkını çıkarmaya gerek yok fazla doz aksiyon isteyen Maykıl Bay amcasına koşsun Gülücük ) Filmin eksik yanlarına gelirsek; kötü karakterimizin motivasyonunu izleyiciye geçirememesi,Michael Keaton harici oyunculukların yavan kalması bence en büyük eksikliklerdi.Robert Downey Jr'ın çok sağlam para istediği yazılıp çizilmişti ki toplasan 5 dk görünmemesi de filmin RD Jr sevenler için eksik yanlarından.Çok itin totosuna soktuğumun farkında olmakla beraber bu yıl izlediğim filmler arasında en keyif aldığım 2-3 yapımdan biri olması dolayısıyla 8 veriyorum.
8


avatar
(118) -
Neşeli temposuyla kendisini izlettiren ve Tom Holland'ın resmen döktürdüğü Spider-Man: Homecoming, Örümcek-Adam'ın çizgi romanına en sadık kalınmış film uyarlaması olmuş. Ayrıca Michael Keaton'ın Vulture'ı ve yapılan espriler de çok başarılıydı. Son zamanların en komik filmlerinden birisi, Örümcek-Adam'ın hayranlarının kesinlikle kaçırmaması gerek.
8


default avatar
(20) -
Bu sefer sanki olacakgibi aklımdaki tek soru Tom Holland , diğerlerini bi kenara ayıracağız gibi Gülücük


default avatar
(2) -
Önceki Spider-Man'ler Sony tarafından yapılan uyduruk şeylerdi. Ama bu karakter bu sefer bizzat Marvel tarafından hayata geçirildiği için orijinal Spider-Man'in bütün gerçek özelliklerini taşıyor olacak. Orijinalinde Spider-Man oldukça küçük ve enerji dolu bir karakter ki bu filmde zaten fark edeceksiniz. Eminim ki bu Spider-Man'i sevmeyecek insan sayısı çok yüksek lakin gerçeği bu. Sony yıllardır insanların sevebileceği şekilde uyarlayıp karşımıza getiriyordu. Uzun lafın kısası eğer fragmanlarda gördüğünüz "gerçek" Spider-Man'i beğenmediyseniz boşuna filmi izlemeyin çünkü fikirleriniz değişmeyecek. Ama bu film ben ve benim gibi "gerçek" Spider-Man severler tarafından omuzlarda taşınacak.
9


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017