Giriş Kayıt

Örümcek-Adam: Eve Dönüş (2017) Yorumlar


Spider-Man: Homecoming

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(50) -
Herkes spidermanin ne kadar cıvık olduğundan falan bahsetmiş. Şimdiye kadarki en kötü spidermanmiş. Ne bekliyordunuz acaba. Marvelin en ciddi ve soğukkanlı katili wolverine tadında bir film mi? Hiç çizgi roman okuyor musunuz bilmiyorum ama çizgi romanlardaki spidermana en çok benzeyen bu. Sony daha önce spidermanı marvele göre değil insanların beğenisine göre yapmıştı. Biraz ciddi biraz romantik. Dramatik bir spiderman vardı. Bir kahraman ama asla marvel spidermanı değildi. Gerçek spiderman rakipleriyle dalga geçen, uçkurunun peşinde giden liseli ergenin teki. Eğer sony spidermanı bekliyorduysanız beğenmemeniz normal tabi.


avatar
(40) -
Sonunda çizgi romanlarına uygun bir örümcek adam çıkartabildiler. Her anlamıyla başarılı bir film olmuş. Orijinal jenerik müziğinin kullanılması, karakterin yaşının uygun olması... Beni en çok heyecanlandıran örümcek adam filmi oldu. Üzerine koyarak devam eder bu seri
9


default avatar
(6) -
Diğer serilerinden çok da farklı olmayan; bol bol klişe kokan, senaryosu, kurgusu tahmin edilebilir bir film. Şunu baştan belirtmek gerekir ki, bu filmin seyirci kitlesi yetişkin kesim değil. Belki ailenizle beraber kafa dağıtmak için önerebilirim ama ciddiyetle izlediğinizde film sizi çileden çıkarabilir.
6


Yorumlar (165)
avatar
(144) -
Filmde sadece esprileri ve Michael Keaton'ın oyunculuğunu beğendim. Sırf onlar için 7 puan verdim. Doğru dürüst aksiyon yok filmde. En zayıf noktalarından birisi kesinlikle. Çizgi romana sadık kalmış olabilirler belki ama kaliteli bir film yapmayı başaramamışlar. Tobey Maguire'lı seri çizgi romana sadık kalınmadan çekilmesine rağmen muhteşemdi. Ve insanlar ilginç bir şekilde o seriyi taşa tutuyor. Bu filmde en önemlisi duygu yok. Örümcek-Adam karakterini çok basite indirgemişler. Şahsen ben Örümcek-Adam'ı bu şekilde görmek istemezdim. Olgun, ayakları yere basan bir Örümcek-Adam olsaydı keşke. Umarım gelecek filmler daha iyi olur.
7


default avatar
(33) -
İyi bir Spider-Man ve altı doldurulmuş boş olmayan bir villain.
8


default avatar
(2) -
film gayet güzeldi.
senaryoda şaheser bekleyenleri anlamıyorum. klasik süper kahraman filmi, ne bekliyosunuz ilginç olarak, sonunda kahramanımız ölsün mü ?

izlemeye aksiyonu bol film arıyosanız pişman olmazsınız.
8


default avatar
(21) -
İzlediğim en iyi Spiderman filmiydi.
9


avatar
(294) -
İzle,unut tarzında filmlerden.Senaryoyu baştan sona tahmin ediyorsunuz,şaşırtıcı bir şey yok.Daha çocuksu yapmışlar.İnce çizgiyi yakalayamamışlar.Onun haricinde oturup aksiyona doyup,eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir film.
6


avatar
(385) -
Diğer Spider-Man ve Marvel filmlerinden sonra beklenen tadı vermedi bana. Biraz hayal kırıklığı oldu. Gereksiz sahnelerle filmi ciddi anlamda sıkıcı bir hale getirmişler.
5


default avatar
(143) -
Önceki filmlerindeki havayı burda bulamadım bazı şeyler eksik kalmış..
7

Cevaplar (2)
avatar
(385) -
Önceki filmlere göre bayağı sıkıcı olmuş bu.
5


1
| Bildir
default avatar
(143) -
Katılıyorum
7


1
| Bildir


avatar
(56) -
Çok garip kafalar yaşıyor ya burada yorum yazan kişiler. Neyse faistmarul söylenecek herşeyi söylemiş pek birşey bırakmamış. Nasıl superman izlediğinde ağırşeyler kaldırsın uçsun kaçsın istiyorsan, nasıl batman izlediğinde teknolojik saçmalıklarıyla gözünü doldursun hayran bıraksın istiyorsan, spidermanden de bundan fazlasını istemeyeceksin arkadaş. Çünkü yaratıcısı onu bu şekilde yarattı ve orjinal spiderman e en yakın olan filmde buydu. Güzel filmdi olaya vakıf olanlar zaten beğenecektir.


avatar
(304) -
Bu film, treni durduran filmden daha güzeldi bence (gailba spiderman 2'ydi), ama şu 94-95 yapımı çizigi film gibi bir türlü yapamadılar, introsu bile efsaneydi...
7


avatar
(310) -
Ya benim film zevklerim değişiyor, yada izlediğim en sıkıcı örümcek adam filmi,
Biraz Deadpool dan esinlenmiş gibi..
5


avatar
(126) -
izle gül eğlen ... sonra unut.
başka bir şey yok Gülücük
6


avatar
(20) -
Elbette sony spider-man'i beklemiyoruz @fasistmarul ama
Sürprizbozan: Göster
Sürekli bi mantık hatası ile karşılaşma ve hissiyatıyla kalıyorum. Elbetinde, ergenlik döneminden fazla bir aksiyon da beklememek lazım
4


avatar
(22) -
Şimdiye kadarki en iyi May Hala filmiydi. May Hala için 7,5 ten 9...
9


default avatar
(18) -
Benim anlamadığım bir şey var. Bir kaç tane örümcek adam çeşidi var piyasada.Bir sürü filmi çekildi yani.
Yalnız hiç birinde bu adamın "örümcek hislerini" görmek nasip olmadı daha.Ben mi atlıyorum yoksa Örümceği örümcek yapan en önemli özelliklerden biri ısrarla gözden mi kaçırılıyor?


default avatar
(10) -
Tartışmasız serinin en kötü filmi ergen kesime hitap ediyor.
1


avatar
(416) -
Dün izleme imkanı buldum. Bir çok olumlu yorum yapan arkadaşlara malesef katılamıyacağım.Nerede o eski örümcek adamlar dedirten bir film olmuş.Bir Örümcek adam bu kadarmı yerin dibine sokulurdu o eskilerdeki örümcek adam gitmiş yerine pasif ve ezik biri gelmiş.Yönetmen bu kahramanı niye bu kadar küçük düşürmüş bunuda anlayamadım İnanın örümcek adamdan soğudum .İzleyin kararı siz verin


default avatar
(166) -
film 10 - 20 yas arasi gibi dursada ben sikilmadan izledim ve egelendim, izleyin bir sey kaybetmezsiniz...
8


default avatar
(45) -
Rezalet ötesi bir film. İlk üçleme orijinal ÖA di. İkinci seri idare eder. Bu film tam çocuk filmi ya.
1


default avatar
(452) -
Deadpool gibi eğlenceli olmaya çalışmış bir Örümcek Adam.
7


avatar
(37) -
Gayet iyiydi akıcı.
10


default avatar
(26) -
Şimdiye kadarki izlediğim en iyi Spider Man filmi olduğunu düşünüyorum. Hepsini çıktığı zamanlarda izleyen biri olarak bu çekimi daha gerçekçi ve samimi buldum.7,5 tan 8 lik olmuş.
8


avatar
(189) -
Ben beğendim güzeldi. Örümcek adam kostümünü modifiye etmeleri güzel olmuş. Bazı yerler güldürdü. P...s Parker mesela Gülücük Bir tek örümcek adamı oynayan arkadaştan daha uygun bir oyuncu bulabilirlerdi bu eleman pek örümcek adama gitmemiş.


default avatar
(60) -
En bebat örümcek adam filmiydi. Kartuşla ağ atan örümcek adam mı olur ya. Iron man arada katıldığı için 3 puan.

En güzel örümcek adam Tobey maguire. Emo Peter nasıl unutulur Çok Mutlu

Tekrar izlemek isteyenler için : https://www.youtube.com/watch?v=rDGRAHBojWE
3


default avatar
(3) -
Biraz farklı bir yorum biraz daha içselleştirme yani bir şeylerin farklı olmasını umut ediyorsun ama yine aynı örümcek adam Sümüklü
5


default avatar
(35) -
Vakit geçirmelik bir film fox kids zamanında çizgi dizisini seyreden bilir bana çizgi filmi anımsattı peter parker ama tabii saçmalıklar da yok değil yine en azından seyrettiriyor yine en kötüsü değil ama herkes tobey maguire lı seriyi arıyor ya.


default avatar
(31) -
Andrew Garfield versiyonundan sonra ilaç gibi onu söyliyim. Göz bebeğimiz hala Tobey Maguire'ın yer aldığı spidey 2 bu arada. Micheal Keaton da durgun zamanların ardından son yıllarda yine yükselişte. Bir çok yönden güzel bir film diyebilirim.


avatar
(416) -
Dün izleme imkanı buldum. Bir çok olumlu yorum yapan arkadaşlara malesef katılamıyacağım.Nerede o eski örümcek adamlar dedirten bir film olmuş.Bir Örümcek adam bu kadarmı yerin dibine sokulurdu o eskilerdeki örümcek adam gitmiş yerine pasif biri gelmiş.Yönetmen bu kahramanı niye bu kadar küçük düşürmüş bunuda anlayamadım İnanın örümcek adamdan soğudum .İzleyin kararı siz verin


avatar
(80) -
Orjinal hikayeye sadık kalındı denmiş?!! Yau adamın kostümü teknolojik zırh olmuş. Uçan elektronik Örümcek robot, firlattığı ağı desen kendi değil bir aletle atıyor. Hani nerede orjinal hikayedeki Spider Sense (Örümcek hissi) Sadece geyik ve uçkur muhabbeti orjinal hikayeye benziyor. Ayrıca eski Spider-Man filmlerine oranla daha az görsel efekt bulunan bir film yapılmış. Marcel bu sefer sürümden kaçıp masraf yapmak istememiş belli. Valla ben hiç beğenmedim. Ne olursa olsun ilk aşk unutulmaz derler ya hani; gözlerim yine Tobey Maguire'yi çok aradı. Hiç bir Spider-Man onun gibi olmayacak.
5


avatar
(60) -
İzlerken beni sıktı açıkcası, keyif almadım.
4


default avatar
(27) -
Çizgi romana uygun olabilir ancak ben de Örümcek Adam'ın bu denli bir velet konumuna indirgenmesini sevmedim.
5


default avatar
(29) -
Ne diyeceğimi bilemedim iyimi kötümü çocuksu ama aksiyonu iyi_ idare eder ama arşivlik değil


default avatar
(9) -
Bu filmde güzel ama bana göre diğer örümcek adam filmleri daha iyidi birde diğer filmlere göre örümcek adamı daha güçsüz yapmışlar görmesi gereken yerde göremiyor duyması gereken yerde duyamıyor yumruğun geleceğini önceden tahmin eden örümcek adam bu filmde hiç bişi tahmin edemiyip hissademiyo kafasını biyere vurup bayılabiliyor diyer filmlerle kıyaslamassan bu olaylar çok fazla batmaz herelde
7


default avatar
(1) -
açıkcası eğlenceli bir film yapmaya çalışmışlar. gereksiz sahneler yok değil. ama yine de vasatın üstünde diyebilirim


avatar
(244) -
İhtiyarladık, eski tadı alamıyorum. filmin kusuru yok.
7


avatar
(30) -
Film güzel ve eğlenceli. Fakat insan ister istemez diğer filmlerle kıyaslıyor. Bu filmin tek artısı az da olsa Stark'ın olması ve Avengers'la ilk defa bağlantı kurması.
Sürprizbozan: Göster


Bu arada bazı yorumlarda gördüğümde; "Nasıl örümcek adama dönüştüğüne dair filmde yer verilmemiş ve oldu bittiye getirilmiş" deniyor. Beyler bu Örümcek Adam markasının 3. startı. Zaten Örümcek Adam'ı bilen birisi nasıl mutasyon geçirdiğini biliyor. İlk 2 filmde gördük. Hatta 90'larda çizgi filminden de biliyoruz. Kaldı ki Civil War'da da zaten olan olmuş ve Peter örümcek yeteneklerine sahipti. Bu sahnelerin bu filmde olmayacağı belliydi bir bakıma. Yapmayın lütfen diyorum, filmden keyif almayı bilin diyorum ve noktalıyorum...
7


default avatar
(17) -
Başrole; eli yüzü düzgün, sevimli ve izlenesi bir yetenek yerine, herhalde bu tür filmlerin ana izleyici kitlesi olan yeni yetmeleri "Bu salak bile Spiderman olabiliyorsa, ben niye olamayayım ki" dedirterek tavlamak için; uyuz mu uyuz, sıradan bir sümüklüyü seçmişler. Onu gördükçe zaten daralan ruhunuzu bir de pörsümüş 'güzel' ebeveyn Marisa Tomei iyice boğuyor. O da yetmezmiş gibi; sırf para kazanmak ve gündemde kalmak için zoraki rol kesmekle yetinen 'ebedi kahraman' Robert Downey jr. ile 'Eski Batman' - yeni 'kötü adam' Michael Keaton "Şu çekim bir an önce bitse de, eve gitsek" ifadesiyle sizi kaçınılmaz bir bunalıma sürüklüyor!.. Tahmin edilebileceği gibi, teknik olarak gayet başarılı, sırf bu nedenle izlenebilir zaten. Teknik ve emeğe saygı nedeniyle, ancak 5 puan verebildim.
5


avatar
(174) -
Spiderman karakterini beyaz perdeye yansıtma bu şekilde olursa izleyici grubu (ebeveynler dışında) 14 yaşını geçmeyecektir. Kötü film demek haksızlık olur ama bağımsız karakterlerin yansıtılmasından ziyade marvel kahramanlarının dahil olması seyir zevki bırakmıyor.
5


avatar
(41) -
Spider man diye basladım, spider boy ve hatta spider kid olarak filmi seyrettim. 8 yaşındaki oğlum severek izleyecektir sanırım ama bence 10-16 yaş gurubuna hitap eden bir film olmuş.
6


avatar
(11) -
ortalama bir filmdi. marisa hanımefendiye daha fazla zaman ayırılabilirdi.


default avatar
(18) -
Mükemmel bir film. Kahramanlar da eğlenceli veya bazen çaresiz olabilir. Gerçek çizgi filme benzemesi ayrı bir güzellik.


avatar
(35) -
Tavsiye etmem, zaman kaybı..


default avatar
(3) -
Sinemada izledim, izlerken uykum geldi, zorla bitirdim ve çıktım.Seyrettiğim en kötü Örümcek Adam filmi diyebilirim...


default avatar
(16) -
Yaptığım yoruma kim ne derse desin sorun değil ama bende filmi beğenmeyenlerdenim.
Spiderman serisinde keyif almadan izlediğim tek film bu oldu.
Tony Stark yada Kaptan Amerika'nın fragmanlarda gösterilmesi tamamiyle izleyicilerde merak uyandırması için tasarlanmış ve başarılıda olmuş hasılata baktığımızda bunu görüyoruz.
2014 yılındaki spiderman filminde Gwen'in ölümüyle bu serideki aşk, romantizm ve duygusallık da ölmüş Sümüklü
Kendi adıma çok üzüldüm.
4


default avatar
(22) -
Sıradanlıktan olmaktan kurtulmak için yapılmış ama sıradan bir film.
6


avatar
(7) -
Spider-man'in çizgi filmleriyle büyümüş biri olarak filmi oldukça beğendim. Gayet matrak ve keyifliydi. Spider-man'in ergenlik çağını anlatması sebebiyle elbette "ergen muhabbetleri" hâliyle var, ama olsun. Tom Holland beklediğimden daha iyi bir performans sergilemiş. Espriler ve aksiyon gayet dozunda. Bence önceki iki serisinden daha başarılı.
8


default avatar
(19) -
Yorumlardan genel olarak gördüğüm herkes 90'lar çizgi filmindeki, Jetix'te yayınlanan Spider-Man'i arıyor Gülücük Arkadaşlar belli bir yaş üstündeyseniz bu film size göre değil, sonuçta arkadan yeni bir teenager kitle geliyor ve bu filmde onlar için. Spider-man 'in yeni çizgi filmleride öyle, Iron-man Spider-man'in akıl hocası olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bunu böyle kabul ederek izlerseniz daha çok keyif alabilirsiniz. Kahramanımız biraz şapşal,zeki ve esprili kişiliğini ortaya koyarak tipik Peter Parker olduğunu gösteriyor. 15 yaşındaki bir ergenden de fazlası beklenemez. Ancak zaman içinde karakter olgunlaştıkça serinin daha karanlık bir hal alacağını düşünüyorum. (daha Venom ve Carnage var)


default avatar
(59) -
4X4 LÜK YENİ SPİDER MAN ÇOK ÇOK İYİ

Yönetmenliğini Jon Watts’ın yaptığı 2017 yapımı Spider-Man Homecoming 133 dakikalık bir Aksiyon/Bilim Kurgu/Macera filmi olarak karşımıza çıkıyor.

Filmin başrolünde genç ve yeni isim olan Peter Parker (Tom Holland), Tony Stark’ın (Robert Downey Jr.) gözetimi altında olup hem Avengers ekibinin yetenekli bir parçası olmaya, hem de lise eğitimini göze çarpmadan sürdürmeye çalışmaktadır. May Halası (Marisa Tomei) ile yaşayan Peter halasına göz kulak olmaya çalışır, aynı zamanda dünyayı daha güvenli bir yer yapmaya çalışmakta ve sokaklarda suçlularla savaşmaktadır, ancak bu denge bir gün yakın arkadaşının kimliğini öğrenmesiyle değişecektir.

Dün izleme imkanı buldum. Bir çok olumlu yorum yapan arkadaşlara katılıyorum ve yinelemek istemedim. Kesinlikle çok güzel bir film. Peter karakteri için seçilmiş sıradan bir kolej öğrencisi çok iyi oturmuş. Aksiyon çok yok ama olan sahneler çok gerçekçi.Marvel'in elinde çok iyi imkanlar olmasına rağmen fazla aksiyon ile göz yorup gerçeklikten uzaklaşmak istememişler.Sanki çok kaliteli bir çizgi roman okuyormuş gibi her sahneden keyif alarak seyrettim ve elbette diyaloglarda çok güldüm.Iron Man de olması tabi ayrı bir keyif ve devam filminin habercisi oluyor

Spider-Man, Marvel'in bir zamanlar en çok prim yaptığı süper kahramandı. Hulk filmlerinin fazla ilgi görmediği, X-Men dünyasının ise bir garip olduğu 2000'li yılların başı Spider-Man'in 3 filmi ile geçti. Fakat filmlerin artık çizgi romana yaklaştığı ve birbiriyle bağlantılı olduğu günümüz Marvel dünyasında, bu 'örümcek eleman' filmi Andrew Garfield'ın 2 filmlik kabusundan sonra ilaç gibi geldi açıkçası. Tom Holland, 15 yaşındaki bir örümcek eleman için ideal olmuş, filmde de Michael Keaton'u görmek güzeldi. Filme dönersek, ilk yarısı bir süperkahraman başlangıç filmi için normal bir sıkıcıkta fakat ikinci yarısı hem daha uzun hem de akıyor. Bu örümceği çok seveceğiz. Teşekkürler Marvel.. May hala çok güzelsin
7


avatar
(21) -
Bana göre ilk örümcek adam filmini hala tek geçerim ve çekilen bu ve öncekinden birkaç gömlek üstün olduğunu düşünüyorum.Kimse bana şu eleştiriyle gelmesin ama ilki örümcek adam çizgi romandaki hikayeye sadık değildi ,bende derim ki hangisinde vardi bundamı , bundan öncesindekiler demi, kesinlikle hiçbirinde yok bence, olması nada gerek yok ,çizgi romandaki hikayenin üzerine çıkıla biliniyorsa ,ona bağlı kalınarak hikayeyi kısıtlamanın da bir anlamı yok.

Bu bir kıyaslama değildir, ilkinden daha iyisini istemedir çünkü en iyisini izlediğinde yada duygu olarak ona ulaştığında ,altında kalanlar hiçbir zaman seni kesmeyecektir.

Şunu tekrar dile getirmek istiyorum, bence hala Tobey Maguire'nin baş rolde oynadığı 2002 de çekilen ve 3 filmden oluşan seri hepsinden çok daha başarılıdır.
5

Cevaplar (2)
avatar
(16) -
Güzel yazmışsın da seni burada taşa tutarlar.


1
| Bildir
default avatar
(16) -
hahaha valla doğru tesbit 'Zigotta' Gülücük
4


1
| Bildir


avatar
(315) -
Çİzgi romanlarını (1980'den itibaren) okumuş biri olarak Peter Parker karakterini en iyi yansıtan film bu olmuş. Konusu orinal Örümcek Adam hikâyesine bağlı olmasa da Marvel'in Avengers serisine bağlantı yapmak istemesi nedeniyle böyle bir karar almış olması anlayışla karşılanabilir.

Ancak özellikle Örümcek Adam'ın animasyonları pek olmamış. Çoğu sahnede pek başarılı olamamış hâtta çuvallamışlar.

Ama yine de vaadettiğini başarmış bir film olmuş diyebilirim. Gayet eğlenerek izledim.
8


default avatar
(199) -
Uzun zamandır bir süper kahraman filminde bu kadar eğlenmemiştim. Başroldeki çocuk gerçekten mükemmel oynamış.
8


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
La casa de papel (14,218) The Flash (4,009) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,232) Counterpart (1,914) Vikings (1,811) Gotham (1,779) Legends of Tomorrow (1,713) Black Mirror (1,314) Supernatural (1,279) Lucifer (1,193)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018