Giriş Kayıt

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu (2017) Yorumlar


Valerian and the City of a Thousand Planets

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(523) -
Film gerçekten güzeldi görsellik ve oyunculuk çok iyi Dane DeHaan'in ses tonu beni benden aldı bu çocuk yaşlanınca Benicio Del Toro benzeyeceği çok bariz


default avatar
(22) -
film yapılır ama hayal gücü zorlanarak gelecek zamanı hayal etmek zordur.filme saygım sonsuz ve güzeldi izleyiniz. Öz eleştiri yapacağım, film bitti tv geçtim bizim kanallarda halay çeken diziler zora ki aşk dizileri, çok gerideyiz abi çok, umarım yeni nesiller hayal gücü yüksek nesil yetiştirmek gerekiyor.
8


avatar
 kurdele (3362) -
Sanırım 3D izlemek çok daha iyi olurdu bu filmi... Genel anlamda beğendim, uzun süresi sıkmadı diyebilirim. Bazı yerleri böyle bir filme göre biraz basit ve hızlı olsa da fena değil. İnci halkı bana da Na'vi halkını anımsattı hatta filmde kendimce 5.Elementten kalıntılar buldum diyebilirim. Bu arada Rihanna nedir öyle be kardeşim, kısa ama çeşitli şovu enfes Gülücük sırf onun için bu filmi izlerdim zaten... İyi seyirler olsun.


Yorumlar (106)
default avatar
(8) -
177 milyon harcandığı yazıyor bu film için paranın hepsini patlamalara-görsel efektlere harcayana kadar senariste de bir miktar zam yapsalarmış keşke ilkokul müsameresi kıvamında olaylar ve diyaloglar yerine daha kaliteli bi film olabilirdi
6


avatar
(413) -
Fransız bilimkurgu çizgi romanlarını da artık sinemada görmek güzel. Umarım gerisi gelir ve daha güzelleri de çekilir. Elbette klişe bir senaryo söz konusu, çokta bir derinliği yok ama Luc Besson'un çizgi romanlarına hayranlığını takdir ile karşılıyorum. Fransız çizgi romanları daha çok sanatsal yaklaşım, estetizm, macera, felsefe ve romantizm gibi unsurlarla geliştirilmiştir. Dediğim gibi bir nevi kültür farkı söz konusu Amerikanlarla. Farklılık iyidir.
7


avatar
(75) -
çok süper bir film.. görsel bir şölen adeta.. izleyin mutlaka pişman olmazsınız..
10


avatar
(114) -
Üzerine hatrı sayılır emek ve para harcanmış bir film.. çok irdelemeden izlense keyif alınır bence.. Görsellik üst seviyede..
7


default avatar
(5) -
Film hiç sarmiyor, goruntuler guzelmis falanmis filanmis hepsi hikaye. Vakit kaybi.
3


default avatar
(22) -
film yapılır ama hayal gücü zorlanarak gelecek zamanı hayal etmek zordur.filme saygım sonsuz ve güzeldi izleyiniz. Öz eleştiri yapacağım, film bitti tv geçtim bizim kanallarda halay çeken diziler zora ki aşk dizileri, çok gerideyiz abi çok, umarım yeni nesiller hayal gücü yüksek nesil yetiştirmek gerekiyor.
8


default avatar
(12) -
sırf muhteşem görseli için bile izlenebilir.
8


avatar
(97) -
Starwars vari bir durum söz konusu bence seriye bağlanabilir ama çıtayı ne kadar yukarı çıkarırlar orası muamma konuyu nasıl bağlarlar ???
5


default avatar
(21) -
sadece görsellikler için bile defalarca seyredilebilir
8


avatar
(1233) -
Açıkçası görseller falan gerçekten şahane idi..3d izlemediğime bin pişman oldum diyebilirim..sitedeki ve imdb de bulunan gişe hasılatı hatalı.. film şimdiye kadar 225,2 milyon $ hasılat yapmıştır
8


avatar
(189) -
Yerin dibine sokan yorumlara bakınca ne beklediklerini anlamıyorum açıkçası. HEr film kendi içinde değerlendirilemezmi? Gayet de güzel bir filmdi. Fantastik bir bilim kurgu olduğu için bir yerlere konuun dayandırılması geçmiş, bugün veya gelecek bağlantısı aramaya gerek yok. "Fantastik" diye bu yüzden diyorlar üstelik "kurgu" yani bir konsept çerçevesinde yaratılmış bir film. Üstelik konseptin
Sürprizbozan: Göster
bayıldım. Cidden yaratıcı bir fikirdi. Mekanlar, araçlar, anafikir gayet başarılı. Otostopçunun Galaksi Rehberi'nin tadında hayal gücünüzü yoklayan bir film olarak düşünün. Arşivlik değil, eğlencelik olarak kabul edin.
8


default avatar
(8) -
seyir zevki güzel bir film olmuş eğlenceli fantastik


avatar
(223) -
Ergen bilimkurgusu olsada sıkmayan yormayan ve rengarenk bir film.
7


avatar
(116) -
Luc Besson'a saygım sonsuz. Ancak bu film beklentilerimi karşılamadı. Her ne kadar Cara Delevingne oyunculuk ve güzellik olarak filmi süslese de Dane DeHaan'ın oyunculuğunu çok klişe buldum.
Film görsel olarak Star Wars'a bir çok yerde selam gönderiyor. Ancak senaryonun orjinalliği yok, tüm diyaloglar ve olaylar klişeler ile dolu. Herhangi bir sürprizi olmayan, sadece görsel olarak etkileyici bir film olarak görüyorum. İyi seyirler.
3


avatar
(26) -
Ben açıkçası beğenmedim.Görsel fena değil ama senaryo ve oyunculuk çok zayıf.Özellikle Luc Besson gibi bir yönetmen çok daha iyisini yapabilirdi.
5


avatar
(42) -
filmdeki tek iyi yan rihanna ve dansı . Çöp bir film izlemeyin.
5


avatar
(78) -
Muhteşem bir uzay filmi. Interstaller, marslı, arrival, passengers, space between us... Hepsi muhteşem.
10


default avatar
(11) -
Luc Besson hayal gücüne hayranım, yeni dünyalar yeni yaratıklara hayat vermede üstüne yok, filmde oyuncular oturmuş senaryo güzel keyifle izledim. Tek eksi yorumum Luc Besson'ın artık çocuk filmlerin deki CGI tarzı yerine warcraft tarzında daha realist CGI kullanması taraftarıyım
8


default avatar
(18) -
Güzel bir film. Görsel temalar oldukça iyi. Daha da iyi olabilirdi aslında.


avatar
(78) -
Tek söyleyeceğim şu: Keşke başrollere bu arkadaşları seçmeseydiniz be abi.

Aslında konuyu anlatım biçimi yüzünden bu oyuncuları seçmeleri de mantıklı.
Lakin, konuyu anlatım biçimi neden böyle boş? Neden çok yüzeysel yani?
O kadar yatırım yapılmış filme, her görüntü çok kaliteliyken yazık değil mi?

Bildiğin eğlencelik olsun demiş yapımcılar.

Bence karakterlere bağlanmak onları anlamak, ölümle yüzleştikleri zaman o korkuyu yaşamak gerekiyor yüksek puan verebilmek için.
Bu filmde oluşturulan karakterler ve anlatım biçimi laylaylom biraz yani.
Karakterler ölse hiç umrumda olmazdı resmen. Böyle olmamalı.

Puanımı bu yüzden düşük tuttum. Aslında iyi işlense belki de efsanevi olabilecek filmlerdenmiş.
Yazık olmuş.


Sürprizbozan: Göster
5


avatar
(235) -
Başları ağır sonları iyi tempo sunuyor. Görsel olarak şahane film diğer yönleriyle malesef bekleneni vermekten uzak. Luc Besson sevenler ve eski tarz bilim kurgu bekleyenler yine de filmin içinde sevecek birşeyler bulacaklardır, o kadar.
4


default avatar
(20) -
Görseli harika, yaratıcı karakter ve mekanları ile sizi etkiliyor. Konuda sürükleyici olunca tempo hiç düşmeden iki saati aşkın süre bir çırpıda geçiyor. Keyifle izlenecek bir film.
8


avatar
(488) -
Luc Besson uğraşmış etmiş birşeyler yapmaya çabalamış ama olmamış. Birşeyler eksik kalmış hep. Herşey yüzeysel geçilmiş gibi geldi bana. Aksiyon yüzeysel, senaryo yüzeysel, karakterler yüzeysel. Bu 5 puan Rihanna'nın gösterisi ve görselliğe.
5


default avatar
(26) -
Açıkcası bende başroldeki elemanlara ısınamadım. Nerde beşinci elementteki oyuncu kadrosu... Film görsellik olarak fazlasıyla doyuruyor. Konu basit, yer yer eğlenceli, kısacası ailecek izlenebilecek bir film. Yönetmen koltuğunda Luc Besson olduğundan dolayı benim filmden beklentim fazlasıyla yüksekti, o yüzden baya bir hayal kırıklığına uğramadım desen yalan olur. Kısacası film abarttıkları kadar kötüde değil çok iyide değil. Çerezlik bir film olmuş.
5


avatar
(471) -
Luc Besson deyince aklıma Beşinci Element'tten başka kayda değer bir yapım gelmiyor. Kendisi yeni dünyalar, değişik senaryolar yaratmayı çok istiyor ancak bunu hayata geçirme aşamasında nedense hep bir aksilikle karşılaşıyor gibi hissediyorum. Bu filmde de yine ayrıntılı bir dünya yaratmayı başarmış ancak görsel efektlerin çiğliğinden midir oyunculardan mıdır yoksa olay örgüsünden midir çok da ısınamadığım bir film olmuş. Zaten Cara Delevingne kızımızı bir türlü sevemedim ve sevemeyeceğim sanırım. Her iki başrolün de karakterleri için fazla genç oldukları fikrine katılıyorum ben de. Roller üzerlerinde iğreti durmuş. Rihanna bile kısacık rolünde çok daha güzel geldi gözüme. Kötü karakter çok yetersizdi, öyle olunca iyilerin iyiliği de çok göze giremiyor haliyle. Tabirimi caiz görün ama laylaylom bir film işte, öldürecek çok vaktiniz varsa izlenebilir.
5


avatar
(311) -
Böyle filmlere ihtiyacımız var Gülücük olumsuz yorumlara aldırmayın, tadını çıkarın...
8


avatar
(21) -
Çoğu kişi oyuncuların ne kadar kötü olduğundan yakınmış o kadar da kötü değiller arkadaşlar görsel efektler şahane film kesinlikle sıkmıyor. Beğendim 10/7
7


default avatar
(43) -
Filmi izleyince tespitim direk şu oldu. Bu film balon, gişede cakilacagi bariz belli. Filmde soft kötü bir karakter ya da düşman yok. Sadece ortada bir sırrın çözümü var. Seri yapilacak olsaydı, ilk film için daha düşük bütçeyle bu film çekilebilirdi.
5


avatar
(97) -
Ne öldürür ne güldürür tam orta şerbet bir film , görsel ve uzaylı tiplerin yaratıcılığı hoştu fakat hikaye daha iyi olabilirdi.
6


avatar
(92) -
Filmin ilk bir saatinde Cara Delevingne'nin bikini kostümü ile gözükmesine bir türlü anlam veremedim. Sonuçta uzay filmi seyrediyoruz. Orada amaç ne olabilir ki? Onun dışında gayet güzel bir filmdi. Sahneler, efektler, gorsel sunum oldukça başarılıydı. Hikaye biraz pasifti. Filmin işleyişine göre süresi de uzun. 1 saat 45 dk bu film için idealmiş. Filmden cok büyük beklentiniz olmasin derim. Pazar akşamı ailenizle oturup keyifli bir iki saat gecirebilirsiniz.
6


avatar
(483) -
görselliği ile 10 numara kesinlikle...oyuncuklar,ince detay çizimler gayet akıcı...senaryo bir kültlük arz etmiyor ama vasatta değil...tempo olarak ta fena değil...ben başarılı buldum vakit kaybı değil bazı sahnelerde avatar havası sezdim Gülücük
7


default avatar
(25) -
Besson bu işi biliyor. Güzel filmdi. Hele ki uzay, gezegenler, türler vb konulara ilgi duyanlar için bir yaklaşım sonuçta. Konu, örgü, aksiyon, işlenişi........ ben çok beğendim. Baştan sona sıkılmadım. İyi seyirler.
10


default avatar
(65) -
Luc BESSON bu işi biliyor.
7


avatar
(8) -
Hayal gücünün tavan yaptığı, görsel efektlerin çok fazla zorlandığı, Rihanna'nın hint filmerinde olduğu gibi içinde 10 dakikalık klip çevirdiği, biraz AVATAR, biraz JOHN CARTER çakması keyifli bir film fakat Filmi "çocuk filmi" şeklinde acımasızca eleştirmeyi de doğru bulmuyorum. Surround ses sistemli büyük bir ekranda izlemenizi öneririm. Geçen zamandan pişman olmayacaksınız.
8


default avatar
(25) -
Çocuklara hitap eden bir yapım. 10 yaşından büyük bir bireyin bu filmden ciddi ciddi zevk alabileceğini düşünmek tüyler ürpertici.
2


default avatar
(40) -
Hayal gücü muhteşem bir film yapmışlar gerçekten, başrolde oynayan Cara delevingne dışında herşey yerli yerindeydi. çok zorlama oynamış gibiydi sanki. Görsel bir şölen, izleyin.
8


default avatar
(35) -
İlk kez sinema da uyuyacak gibi oldum
3


avatar
(374) -
Yine beğenenlerin ve beğenmeyenlerin kutuplaştığı bir film daha Gülücük Ben özellikle görsel efektlere,kostümlere, oluşturulan mekanlara bayıldım, müziklerde güzeldi, Keyif alarak izledim ..
7


default avatar
(4) -
Bana kalırsa çok ön yargılı yaklaşılmış bir film ben genel itibariyle beğendim izlenebilir.
7


default avatar
(50) -
Filmde senayo,görsellik,kurgu bence muhteşemdi.Yaratık tiplemeleri harikaydı.Amaaaa Rihanna nın rolü hepsinden harikaydı,bayıldım.Sanki klip çekmiş.Sıkılmadan seyredebilirsiniz.
9


avatar
(523) -
Film gerçekten güzeldi görsellik ve oyunculuk çok iyi Dane DeHaan'in ses tonu beni benden aldı bu çocuk yaşlanınca Benicio Del Toro benzeyeceği çok bariz


avatar
(92) -
Uzun zamandır ilk defa bir filmi peş peşe iki defa izledim.. her detaylı özenli düşünülmüş, olağanüstü keyifli enfes bir film ...
9


default avatar
(19) -
Gayet güzeldi.Tabi yüksek görüntü kalitesi ile izlemeniz şartıyla.Mümkünse Bluray.Çünkü görsellik böyle filmlerden etkilenmeniz için en önemli enstrüman.Ayrıca Rihanna'nın kılıktan kılığa girdiği 3 dakikalık şovu da güzeldi,bunun için bile seyredilir Gülücük
Baştan sona sıkılmadan keyifle izleyeceğiniz bir film,kötü yorumları dikkate almayın...


default avatar
(460) -
Kostüm-mekanlar-yaratıklar mükemmeldi, gerisi vasat kalmış.
6


avatar
(157) -
Filmdeki görsel öğeler, mekan ve yaratık tasarımları senaryoyu gölgede bırakmış. Dane DeHaan daha çok dram filmlerinde iyi performans sergileyebilen bir aktör bence bu filme gitmemiş. Cara Delevingne da yavaşça yükselen bir yıldız haline geliyor gibi. Film iki saatlik görsel bir ziyafet sunuyor izleyiciye. Boş zamanda izlenebilir fakat beklentinizi yüksek tutmayın.
6


default avatar
(1664) -
Bu kadar yüksek bütçeli filmden çıka çıka ergenlere yönelik vasatı aşmayan bir film çıktı....
5


avatar
(17) -
Rihanna'nın sahneleri dışında izlemeye gerek olmayan bir film. Senaryo-kurgu insanı bunaltıyor. Luc Besson'dan daha iyisini beklerdim. Ortalara doğru film yükseliyor ve sonra düşüşe geçiyor. Ayrıca bir çok mantık hatası da mevcut filmde.
6


avatar
(65) -
Film de Luc her filmden bir şeyler almış ve onlar üzerinde küçük değişiklikler yaparak ortaya bir şeyler koymaya çalışmış ama Luc'un hayal gücü çok sınırlı ve sığ olduğundan ortaya bu kötü film çıkmış. Arkadaş tavsiyesi ile izlediğim ama zerre keyf alamadığım ve ne zaman bitecek diye sonunu beklediğim yapım sahnelerin çoğunun yeşil perde önünde çekildiği bariz bir şekilde belli oluyor.
Hayal gücünden ve orjinallikten kötü bir film izlemek istemiyorsanız vaktinizi başka filmler ile değerlendirin.
3


avatar
(144) -
Evren güzel olsada diyaloglar çok basit, senaryo çok düz ve derinlikten yoksun gibi geldi bana. Çok film izleyen insanlara bu filmin güzel gelme ihtimali yok.

Sürprizbozan: Göster


kibirli ana karakterler çok iyi kurgulanması gerekiyor aksi halde itici bir hal alırlar. buradaki ana karakter yok şöyle harikayım böyle efsaneyim derken öyle itici oluyor ki.
1


default avatar
(162) -
Beşinci element filminde de bol miktarda efekt ve makyaj vardı ancak neredeyse her sahne bir sonraki sahneye bağlanıyordu. Bu filmde onu alamadım. Görsel anlamda diyecek bir şey yok ama konuya odaklanmayan bağımsız bir durum gibi durmuş. Bir de
Sürprizbozan: Göster
6


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018