Giriş Kayıt
Yorumlar (8)
avatar
(1079) -
Oldukça gerçek diyaloglara dayalı, İran'da çıkan Asghar Ferhadi sinemasının Romanya versiyonu gibi olan filmde, her şeyin satın alınabildiği kokuşmuş düzende dominant karakterli bir anne ve onun yetiştirdiği silik karakterli oğulun evrensel hikayesini izliyoruz...

Kimileri olayı yalnızca Romanya toplumuna mal etmiş. De get... Bu ananın yaptıkları da bişey mi? Burada oğullarının kızlarının yaptıklarını örtbas etmek için bırakın kanunları anayasal düzenlemelere gidiliyor. Heyhat...
8


avatar
(18) -
Hayatın kendisi de biraz pürmelal, biraz dingin ve biraz da durağandır diye düşünüyorum. "Yeni bi' şey anlatmıyor." demek bu film için haksızlık olur kanısındayım ve yanlış bi' yerme olduğunu düşünüyorum. Lakin her film biraz biraz "biz" biraz biraz da "siz" olursunuz, yeni bi' şey anlatmak istese de adem oğlunun elinden çıkan bi' hikaye ne kadar yeni olabilir.

Yenilikten ziyade ben "hikaye" yeni bi' bakış açısıyla, yeni bi' tatla bana sunulmuş mu diye bakarım ki -bence sunulmuş. Naçizane fikrim de zaman kaybı yakıştırmasıyla alakası olmadığıdır. İyi seyirler dilerim..
8


avatar
(20) -
Pek yeni bir şey anlatmıyor, bol vakti olanlar bakabilir.
5

Cevaplar (2)
default avatar
(20) -
film yeni bir şey anlatmıyor olabilir ama anne ve oğul ilişkileri bakımından çok şey anlatıyor denebilir.
7


1
| Bildir
avatar
(20) -
Sıradan bir filmi büyük laflarla övmek, filmin değerini artırmaz.
Yeni bir şey anlatmıyor ve bir farklılık yaratmıyor film, klasik şımarık zengin çoçuğu-hastalıklı ebeveyn ilişkisi, türk sinemasında bile örnekleri saymakla bitmez bir hikaye.
Oyunculuklar dışında filmde özel hiçbir şey yok.
5


1
| Bildir


default avatar
(312) -
Güzel filmdi beni tatmin etti dram sevenlerin seveceği türden bir film.
8


default avatar
(1668) -
Kamera açılarının ilginç ve güzel kullanıldığı , konusu itibarıyla bize de yabancı olmayan olayların dramatize edilişini anlatan finali ile de bizleri şaşırtan ve duygulandıran güzel bir film .
7


avatar
(1190) -
Sürprizbozan: Göster

Film sıkca Amerikan filmi seyreden ve hareket alışmış sinameseverlere biraz durağan gelebilir. Kamera hareketlerinde sürekli kişilere odaklanmış mesela, kişiyi adım adım takip eden bir tercihte bulunmuş ve hiç müzik kullanmamış yönetmen... Bu da filmi biraz durağanlaştırıyor. Bu arada Romanya da polis ve adalet sisteminin nasıl işlediğine dair ufak ipuçları da veriliyor filmde...Kısaca fazla beklenti içine girmeden, ağır ilerlediğini bilerek seyredildiğinde severek izlenecek bi dram filmi olduğunu düşünüyorum...( Ufak bir not: Filmde hastanede alkol ve kan testi yapan doktorun ismi Erdoğan idi...Closed Circuit” -Kapalı Devre filmindeki Türk teröristin adının da Faruk Erdoğan olması; yabancı filmlerde Türl karakterlere eskiden olduğu gibi Mehmet ismi verilmemesi ve binlerce alternatif varken içlerinden Erdoğan'ın seçilmesi (r.t.e.den olsa gerek ) bana son derece manidar geldi...)


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Pozitia copilului
Dizi Altyazıları
Westworld (5,349) The Expanse (2,212) La casa de papel (2,075) Colony (1,873) The 100 (1,838) Luke Cage (1,798) Genius (1,342) The Crossing (1,118) 12 Monkeys (997) Vikings (962)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018