Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(17) -
Bildiğin başyapıt arkadaş.
10


avatar
(103) -
Kesinlikle izleyin!
10


avatar
(16) -
nefis bir mini diziymiş...birinci bölüm internetin potansiyel boyun eğdirme gücünü anlatırken, ikincide bir tür akıllı tv yayıncılığıyla bombardıman altında olan insanların tek tipleştirildiği bir dünya canlandırılmış. üçüncüde ise yakın gelecekte gizlilik diye bir olgunun kalmayacağını ve elektronik olarak kaydedilen her hareketimizin doğuracağı sonuçlara hazırlıklı olmamızı hatırlatırlatan genç bir çiftin hikayesi var. ayrıca Jessica Brown gibi bir güzellikle de tanışmama vesile olmuştur bu üçleme diye de not düşeyim...
9


Yorumlar (124)
default avatar
(52) -
4. sezon gerçekten güzeldi. İnşallah daha devam eder.
9


default avatar
(108) -
İlk 2 sezonu çok sevmiştim. 3. ve 4. sezonları sevmedim. Bazı bölümler çok zorlama olmuş
(04.sezon için)
8


default avatar
(5) -
Soluksuz izleyeceğiniz, her bölümünde derin anlamlar içeren bir dizi.
9


default avatar
(5) -
Soluksuz izleyeceğiniz, her bölümünde derin anlamlar içeren bir dizi.
9


default avatar
(5) -
Neden bu kadar bekledim bu diziyi izlemek için diye kendime çok kızıyorum kesinlikle tavsiye ediyorum hele ki bilim kurgu sevenler zaman kaybetmeden başlayın derim
10


default avatar
(37) -
İlk bölümünde mantık hatalarını görünce acaba izlemesem mi diye düşünüp sonrasında ise bağımlılık yapan dizi.


default avatar
(17) -
Uzun yıllardır dizi izliyorum beni böylesine kötü etkileyen bir bölüm görmedim. Hayattan soğudum. Hanım "bende izleyecem o diziyi" diyor. Kıyamıyorum ismini söylemeye ağlar durur.
(04.sezon 03.bölüm için)
10


avatar
(9) -
2. sezonun özel bölümü tarihin en iyi bölümü. (white christmas)
10


default avatar
(4) -
4. sezonu bir solukta bitirdik mükemmeldi.

Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(122) -
Netflix'e geçtiği ilk sezon (yani üçüncü sezon) hafif bir yalpalama yaşamıştı ama dördüncü sezon, ikinci ve beşinci bölümler hariç çok kaliteliydi. Sahneler ilmek ilmek işlenmiş. Olaylar, verdiği mesajlar, insanı oturup düşünmeye sevk ediyor.


avatar
(605) -
Bir şey sormak istiyorum. Bu seriyi bir aydır izliyorum fakat bir filmle benzerliğini farkettim. "Istakoz" acaba bu film black miror serisinden direkt esinlenmemiş mi? Seriyi izlemeye başlayınca aklıma direkt Istakoz filmi geldi
8


avatar
(95) -
Hemen hemen her bölümünden ayrı bir film ve sezonlarca sürebilecek diziler çıkabilecek kapasitede bir yapım Black Mirror. Senaryoları tek kelimeyle dahice. Hele finalde insanı tokat yemiş gibi boş duvara baktırıyor. Gülücük 10/10
10


avatar
(47) -
merhabalar ,

s02e02 siyahi kadının mükemmel oyunculuğu ..
acaba ödül almışmıdır . o gerilimi mükemmel yansıtıyor. bi an gerçek sandım

katılanlar ?
(02.sezon 02.bölüm için)
8


default avatar
(38) -
ilk sezon ilk bölüm gayet iyiydi ancak ikinci bölümde verilmek istenen fikir güzel olsa da uygulayamamışlar bence biraz saçmalamışlar devamında bu kadar saçmalamazlar umarım diyordum ikinci sezon birinci bölüm on numaraydı. Ortalamaya bakarsak dizi 8 puanı hak ediyor herkesin beğenebileceği bölümleri mevcut ancak beğenmeyecekleri de illa ki olacaktır yine de beğendirttikleri yeter bence...
8


default avatar
(3) -
4.sezon da diğer sezonlar gibi süper olmuş.
9/10


avatar
(8) -
Her bölüm herkese güzel gelmese de, sert bir biçimde yaşantımızı iğneleyen ve hatta çuvaldızı da bize batıran, her bir bölümü birer sinema filmi kalitesinde ve mutlaka izlenmesini tavsiye edeceğim bir dizi.
4. sezonun 5. ve 6. bölümleri efsane olmuş.
8


avatar
(339) -
Yine Hayal gücümüzü çalıştıran bir sezon daha. 4. sezonun 3. bölümünü ayrı bir sevdim diyebilirim.
9


avatar
(444) -
Yine mükemmel tasarlanmış,ince ayrıntılar düşünülerek kurgulanmış, sabrettikçe seyri zevki artan bir 4. sezon ile bizi kendine bağlamaya devam ediyor...
10


avatar
(411) -
Ceplerimizde kara ayna, evlerimizde kara ayna, hayatımızda heryerde kara aynalar olduğunu bu kadar güzel anlatan bir dizi mi desem,yoksa her bölümü bir filmden bile daha kaliteli yapım mı desem bilemedim.
9


default avatar
(11) -
Kesinlikle izyeyin derim, her bölümü ayrı konu ve ayrı oyunculardan oluşan birer farklı film gibi. En sonunda 4ncü sezonda çıktı şükürler olsun...
9


avatar
(35) -
4.sezonu iple çekiyordum ve sonunda bitirdim.
Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(225) -
4.sezonu yeni bitirdim ama şunu belirtmek isterim ki 6.bölüm çok dahiyane olmuş böyle bir bölüm olamaz tam bir şaheser. Tabiki bütün bölümleri güzeldi ama 6.bölüm bir başkaydı be.
9


default avatar
(24) -
Black Mirror dizisi modern insanın sosyal yaşantısına yapılmış en sanatsal, estetik ve aynı zamanda en ağır eleştirilerden biridir. Black Mirror'ın eleştirilerin çoğu; diğer taraftan da günümüz insanlarına bir uyarı niteliğindedir. Teknolojiyi etik, ahlaki kavramlardan uzaklaşan, yozlaşan, aç gözlü menfaat ve çıkar odaklı kullanan toplumların elinde; yine insan oğlunun sonunu getireceğini anlatmış .Bence işin en ironik yönü bunu yine teknolojiyi, amacına uygun bir şekilde kullanarak yapmış.

Dizinin bir çok olumlu tarafı var ama, diğer sağlam dizilerden ayrıştıran ve benim dikkatimi çeken bir özelliği de; dizi içinde kullanılan iyi tasarlanmış teknolojik ürünler. ''Neden olmasın, muhtemelen ileride olacaktır'' dediğiniz gerçekten işlevsel cihazlar var. Mesela en basitinde bir bölümde kullanılan caddelerde gezen sürücüsüz pizza aracı.Genelde hastanelerde karşımıza çıkan bozuk para atıp içecek aldığımız makineler gibi pizza aracı var sokaklarda( ama araç şeklinde hareketli), durdurup pizzanı ekrandan seçiyorsun ödemeni yaptığında kısa zamanda sana pizzanı hazırlayıp veriyor ve sonra sürücüsüz olarak yoluna devam ediyor. işten eve geçerken caddeden geçen böle bir pizza aracı görsem ve o gün pizza yemek istesem durdurur alırım.

Dizinin tek olumsuz tarafı cinsel içerikli sahnelere, diziye içerik olarak hiç bir katkısı olmamasına rağmen (izleyici çekmek için) gereğinden çok yer verilmesidir. Bu konuda bazıları şunu düşünebilir '' ya hayatın içinde o da var neden yer verilmesin''. Çünkü hayatın içinde cinsellik dışında bir çok gerçek var WC alışkanlığı gibi, ama hiçbir sahnede içeriğe katkısı olmadığı için kullanılmamış, Bence sorulması gereken asıl soru şu, bu denli teşhir edici mahrem bir sahne kullanılmasaydı bu bölüm, içerik olarak eksik olur muydu, bütünlüğü bozulur muydu? Cevap hayırsa bu sahnenin kullanılmasının tek amacı popüler tabirle seyirci kasmaktır. Seyirci kasıp günün sonunda para kazanmak için kadın ya da erkek vücudunu (hiç farketmez) gereksiz ve anlamsız yere teşhir etmek bence gayri ahlakidir.
8

Cevaplar (2)
avatar
(39) -
sanırım netflix ve starz ın kısmen dizilerinde kullandığı bir nevi pazarlama taktiği bence hocam.
ilk sezonlarda daha özgündü dizi bu tarz sahnelere yer yoktu..


0
| Bildir
avatar
(122) -
Zaten kendi kitlesi olan ve bu kitleden duyup diziye akın eden bir kitle mevcutken seks sahneleri için seyirci kasmak demek abes. Bir Spartacus gibi soft porn sahneler yoktu zaten. İnsanı ve insan ilişkilerini ele alan bir dizide seksin yer alması son derece doğal. Son yazdığınız cümleye sadece sanat üzerinden giderek sayfalarca antitez yazılır ama burası yeri değil ve gerek yok.


+1
| Bildir


avatar
(242) -
4. sezonun dün bitirdim. 6.bölüm inanılmaz güzel olmuş. Tıpkı eskilerin alacakaranlık kuşağı tadında olduğunu da hissettim.

Adamlar senaryo üzerine öyle kafa yoruyorlar ki, bir sezon 6 bölümü ve 1 saati geçmiyor. Bizim aptal türk dizilerinde 2,5 saat sadece karşılıklı bakışmalarla geçiyor. Sonra da Türk dizisi izlemiyorum dediğimde "elitist" damgası yiyip eleştiriliyoruz.

Bu arada dizinin 3. bölümü olan "crocodile",da birşey dikkatimden kaçmadı.

Sürprizbozan: Göster
9

Cevaplar (1)
default avatar
(100) -
Sürprizbozan: Göster
9


0
| Bildir


avatar
(14) -
Bu dizinin herhangi bir sezonu herhangi bir bölümüne laf edecek adam çarpılır. En vasat bölümü bile ortalama bir dizinin en iyi bölümünden kat kat daha güzel. 4.sezonda beklemeye deydi bir çırpıda bitti. Henüz başlamayan varsa hemen başlasın.
10


default avatar
(11) -
Bu diziyi 2 yıl kadar önce izlemek istedim fakat alışık olmadığımdan dolayı mı bilmiyorum ilk 2 bölümü izledikten sonra bıraktım cok sıkıcı gelmişti.Bir ara tekrar kendimi zorlayarak izledim ondan sonra iyi ki de izlemişim dedirtti. Bence dizinin en kötü bölümleri ilk ve ikinci bölümleri o yüzden benim gibi izleyip vazgeçmeyin herşey ondan sonra güzelleşiyor.kesinlikle izlenmesi gereken yapımlardan biri daha Gülücük iyi seyirler.
9


default avatar
(20) -
Ilk iki sezonda ki havası olmasa da bence hala güzel olan dizi 4. Sezon yine fena değil ya bence günümüz koşullarında 4. Sezon 2. Bölümü bütün anne ve anne adaylarına seyrettilecek bir bölüm olmuş bence günümüzün en iyi dizilerinden biri. Geçenlerde de bu dizi için bir yorum daha yapmıştım bu site de ve hatalı davranmışım bu yorumum 3. Sezon 1. Bölüm içindi bu bölüm hakkında cidden gözlem yapınca çevremde cidden ne kadar haklı bir bölüm ne kadar da mümkün olduğunu anladım.
8


avatar
(844) -
İlk 2 sezonu muazzamdı. Çok güzel değişik bir atmosferde geçen psikolojik bir gerilim edası vardı. Aynı zamanda her bölümde oldukça rahatsız edici bir hava bulunmaktaydı. 3. sezonda bundan biraz sapmışlardı ve bazı bölümlerini beğenmemiştim çünkü özgünlükten ziyade başka filmlerden ya da kitaplardan olayları kapıp kendilerine uyarlamışlardı. Özgünlüğü için izlediğim dizi bende 3. sezonda hayal kırıklığı yaşatmıştı. 4. sezon olarak ilk bölümü için en fazla "eh" diyebilirim zira bir bölümü 80 dakika yaparak iyi diyebileceğim senaryoyu çok uzatıp beni baydı. Sonraki bölümlerin ise hiç birini beğenmedim. Ne beni gerdi, ne etkiledi. Sadece sıkıldım izlerken. 5. bölüm sezonun en kötü bölümüydü. 1. dışında gerisi ise bir hayli kötüydü. Büyük bir hayal kırıklığı oldu. Her yeni bölüme bir umutla başlasam da beni kendi içine çekemedi bu sezon. Netflix'in bu yapımı almasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Senaristlerin kısıtlandığını ve dizinin daha uygun hale getirildiğini düşünüyorum. Bu yüzden yavaşça beni kaybediyor. Umarım yeni sezonu daha iyi olur.
8


default avatar
(10) -
çok iyi dizi hatta mükemmel nie bügüne kadar izlememişim diyeceğiniz türden


avatar
(1480) -
Diziye yeni başladım. Henüz 4 bölüm izledim ve hepsinden çok etkilendim. Çok farklı bir dizi. Konular çok ilginç. Bir sonraki bölümü izlemek için sabırsızlandıran bir cazibesi var. Her bölüm bir film gibi. İzledikten sonra hemen bir bölüm daha izleyeyim türünde bir dizi değil. Sindirmek ve o bölümün etkisinden çıkmak zaman alıyor. Bilim kurgu ama aynı zamanda çok da gerçekçi yani o konu şimdi yaşanmasa da yakın gelecekte mutlaka yaşanır. Umarım uzun soluklu bir dizi olur. Şimdiden müptelası oldum diyebilirim.
10


default avatar
(37) -
Bu diziyse bizimkilerin çektiği nedir dedirten yapım. Bizimkiler dizi adının sonuna "aşk" eklemekten ileriye gidemezken adamlar çok ileri seviye takılıyor. 2X2 favorim. Keşke gerçekten uygulansa dediğim bölüm.


default avatar
(29) -
Bu dizileri izledikçe ülkenin senaristinden , yönetmeninden utanıyorsun...
9


default avatar
(10) -
Belki 1 yıldan fazla oldu bilgisayarda öylece duruyor. izleyecek bir şey bulamayınca bir bölüm açayım dedim ama bu ne böyle pişman oldum bu kadar zamandır izlemedim diye. her bölüm farklı konular farklı oyuncular çok beğendim.
9


default avatar
(1) -
Bu insanlardaki kafa neyin kafası arkadaş..Kesinlikle üst seviye bir kurgu ve ileride görülebilme olasılığı yüksek düşünceler...Mükemmel
9


default avatar
(100) -
Arkadaşlar Diziye Yeni Başladım Fakat 1.Sezon 1.Bölümden Hiç bişe ANlamadım Özet Geçebilcek Var Mı Acaba Tşkler.


avatar
(11) -
İzletiyor o kesin. Biraz gerçek kesit havası yok değil. Bazen oyunculukları yetersiz bulduğum ayrı bir mevzu. (Se. 3. 05) En nihayetinde her bir senaryo bir film niteliğinde neredeyse. Başarılı.
8


default avatar
(14) -
Ülkemizin yapımcılarının neden bu kalitede yapımlar üretmeyip çocukların güleceği yada hayvanlıkla, küfürle güldüren yapımlara yöneldiğini düşündürten dizidir. Bu dizi başyapıttır, zekanıza saygıdır.
10


avatar
(242) -
Dizi gerçekten muhteşem. İzlemeyen çok şey kaybeder. 4. sezon çıksın diye gün sayar olduk.
9


avatar
(18) -
Basit mesajlar; zorlama eksantirik kurgular. Dört cümlelik konu, olmuş kırk taklalık kurgu. Enteresan ama sıkıcı. İki bölüm sıkıldım, üçüncü bir şansı olmadı.
3


default avatar
(6) -
Garip bir dizi, alışık olmadığım bir senaryosu var. İlk bölümden sonrasını izleyemedim.

Cevaplar (3)
avatar
(1019) -
İzlemelisiniz, çünkü her bir bölüm ayrı bir hikayeyi anlatıyor.
7


0
| Bildir
default avatar
(6) -
Şuan için dizi kriterim; konusu farketmeksizin en azından bir karakteri sevmem gerektiği. Bu dizide her bölüm farklı hikaye olduğu için, karakter sevsem de takip edemiyorum. Kriterlerim sürekli değişir, bu yüzden arşivledim tüm sezonları. Bir gün izleyebilirim muhtemelen.


0
| Bildir
avatar
(1019) -
http://www.imdb.com/title/tt5497778/ Nosedive (3. sezon- 1. bölüm) bu en beğendiğim...
7


0
| Bildir


avatar
(364) -
Teknolojiyi böyle yansıtan başka bir yapım bulamazsınız.
7


avatar
(152) -
Bu dizinin bir insan elinden çıktığına inanmıyorum. Konusunu işledikleri süper zeka teknoloji ürünü bir dizi bu. Olağanüstü bir konusu var ve mesajlarını herkese vermek istemiyorlar sanki. Sanki herkes de anlamasın benim ne demek istediğimi dercesine rest çekiyor. Birkaç bölümde ne anlatmak istediğini anlamadığım için biraz üstüne düşünmem gerekti. Çok güzel bir dizi. 9.2/10
9


default avatar
(20) -
güzel bir dizi ama nedense netflixin diğer işlerine oranla sarmayan bir işti benim için bi kaç bölüm epey zorladı özellikle de s3e01 de ki oyunculuk hani kaç dk kalmış diye zorlattırdı ama genel olarak verilen mesajlar ve konu çok güzel genel olarak film tadında dizi
8


avatar
(17) -
Guzel dizi.Ve her bolumu film gibi birbirinden bagimsiz oldugu icin,dizinin tamamini izlemeyecekseniz bile, s03e05 ve 06 cok cok iyiydi.bu ikisini izleyin bari:)
9


default avatar
(199) -
İlk bölüm itibari ile vasat bir diziye benziyor.


default avatar
(108) -
Bütün hikayeler güzel değil. İlk sezon 3. hikayeyi herhalde hiç unutmayacağım. harikaydı
8


avatar
(206) -
Konu ve kurgu olarak muhteşem bir yapıt. Gerçekliğe yakın bir gerçek üstü dünya hiç bu kadar yakınımızda olmamıştı. Gerçek üstü dünya diyoruz ama aslında her bölümünde insanlığımızı sorgulatan bir gerçekçiliği de var. Zaten bu yapımı kendisi yapan olay da bu. Eleştirel ama gerçekçi bir dil ile gerçeküstü bir dünya yaratıp bizi sorgulatan muhteşem bir yapım gerçekten.
9


avatar
(165) -
İnanılmaz bir dizi. Abartmıyorum; fakat bu dizinin her bölümü bir film olabilir. O derece harika düşünceler görebiliyoruz. Teknolojinin zararlarını bu kadar nefis anlatan başka bir yapım hatırlamıyorum. Aslında bir nevi şimdiki ve ilerideki hayatlarımızı izliyoruz. Belki de o yüzden ismi kara ayna. Tarzınız ne olursa olsun, kesinlikle tavsiye edilir.
9


avatar
(704) -
İlk sezondan bu yana muhteşem bir kurguya sahip. Çok iyi düşünülmüş ve tasarlanmış her bölümü insanı kendinden alıyor. İzlemeye doyamıyorum. Birini kapatıp birini izliyorum. Böyle dizilerin varlığı çok güzel. Bu işe girenler iyi bir risk almışlar ama tutturdular.

Sadece tek sevmediğim yanı yılına da verebiliriz ama dizi Netflix'e geçince biraz değişti gibi. Bu benim şahsi düşüncem. Bozdu demiyorum sadece değişti.

Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim. Keyifli Seyirler Dilerim. 9/10
9


avatar
(2) -
Fütüristik aynı zamanda olağan üstü bir hayal gücü ve bir diziden (hatta bir filmden) daha fazlası...

Not: Alkışlar Charlie Brooker için !!!
10


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Film Altyazıları
Thor: Ragnarok (16,791) Blade Runner 2049 (3,854) Jigsaw (2,908) Geostorm (2,649) Last Flag Flying (2,572) The Man from Earth: Holocene (2,541) The Open House (1,397) Dunkirk (1,343) The Foreigner (1,159) It (1,127)
Dizi Altyazıları
Vikings (17,381) Black Mirror (6,298) Supernatural (5,030) The Big Bang Theory (4,461) Shameless (4,451) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,904) Star Trek: Discovery (2,488) The Blacklist (2,473) The Flash (2,099) The X Files (2,065)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018