Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(17) -
Bildiğin başyapıt arkadaş.
10


default avatar
(31) -
Bu dizileri izledikçe ülkenin senaristinden , yönetmeninden utanıyorsun...
9


avatar
(103) -
Kesinlikle izleyin!
10


Yorumlar (143)
avatar
(311) -
harika bir diziymiş, ayrıca her bölüm birbirinden bağımsız olduğu için bekleme işkenceside ortadan kalkıyor...
9


default avatar
(2) -
İzlediğim en kaliteli dizi. Her bölümünün üzerine iyi kafa yorulmuş belli. Herkese tavsiye ederim.
10


avatar
(3) -
Her bölümün yazarı ve yönetmeni farklı.Bu da aklıma şu soruyu getiriyor.. Bu kadar çok psikopat yazar-yönetmeni nerden buldunuz?

Cevaplar (1)
avatar
(67) -
Yazar değişmiyor sanırım. Genel olarak Charlie Booker yazıyor senaryoyu. Yönetmen değişiyor her bölüm.
10


0
| Bildir


default avatar
(11) -
Teknolojinin bizleri nasıl hapsettiğini görmek için bire bir. izleyin izlettirin efenim. Bazı bölümleri okullarda ders olarak gösterilecek türden.


default avatar
(7) -
Her bolumden ayri bi film cikar kalite ust duzey


default avatar
(114) -
Her bölümünden bir dizi çıkar kaliteli olmuş
9


avatar
(62) -
Sürprizbozan: Göster
(02.sezon 01.bölüm için)
2

Cevaplar (2)
avatar
(50) -
İzlemek var, izlemek var. İşte bütün mesele bu. Sen "Japon Fatma" izlemeye devam etmelisin bence. Kasma kendini Black Mirror vs. gerek yok.
10


2
| Bildir
avatar
(62) -
muhtemelen yaşın kadar yabancı dizi izlemişliğim+çeviri yapmışlığım var. Sonradan görünce bir şey sanıyorsunuz.
2


1
| Bildir


default avatar
(12) -
Son sezonu özensiz... Netflix in keşke almasaydı dediğimiz dizisi...


default avatar
(2) -
Çeyrek asırdır iyi bir dizi ve film izleyicisi olduğumu düşünüyorum. Bence Black Mirror Dizisi:

1) Her bölümü film şeklinde çevrilmiş, birbirinden bağımsız senaryosu var ve bu her senaryoyu bizimkiler akıl etse 5 sezonda ancak bitirir.

2) Şu an 3 sezonu bitirdim, oyunculuklar çok başarılı ve çok ciddi emek harcanmış, bence bütün sezonları izleyip sonra tekrar izlemek lazım, çünkü bölümlerde üzerinde düşünülmesi gereken çok fazla detay var.

3) Çoğu bölümünde cinsel içerikli, şiddet, ve psikolojinizi olumsuz etkileyebilecek sahneler var o yüzden çocuklarla izlenmemesi şiddetli tavsiyemdir.

4) Dizi temelde bize, günümüzde ve ağırlıklı olarak gelecekte teknolojik gelişmeler, üç boyut teknolojisi ve yapay zekanın yaşamımıza ne gibi kolaylıklar ve ağırlıklı olarak da zorluklar, sıkıntılar, tehlikeler ve riskler getirebileceğini öngörmüş. Geleceğin gerçekten heyecan verici ve daha çok ürpertici olacağını şimdiden görmek istiyorsanız iyi seyirler.

Puanım: 10 üzerinde 11 Gülücük


default avatar
(6) -
sizin yüzünüzden tv açmıyorum bu nasıl bir senaryodur? Hiç bitmesin istiyorum bilim kurgu sevenlerin baş yapıtı olacak düzeyde bir dizi, öyle bir halaldı ki bende izlemeyenlerle iletişim kurmak istemiyorum yazarken bile heycan veriyor bana ahhhh godd dammn it man Çok Mutlu Çok Mutlu: Çok Mutlu.D
10


default avatar
(6) -
Bu kadar etkileyici, kurgusal bir o kadarda gerçekçi bir dizi yok. Gözlerimi dört açtım soluksuz izlemeye devam ediyorum. Bu arada Türk dizi senarist, yapımcı ve yönetmen arkadaşlar Allah aşkına şu yapımın onda biri kadar ilgi uyandıracak bir dizi yapamıyorsanız hiç uğraşmayın artık. Gidin kumda oynayın.


default avatar
(20) -
Buna dizi demek doğru değil, her bölümün ayrı hikayesi, ayrı enerjisi var izlerken fark ediyorsun, farklı düşünmeye sevk ediyor.


default avatar
(39) -
Bu diziye yeni başladım, 3 sezonu da bitirdim, şu anda 4.sezondayım.
Tereddütle başladım, inanılmaz memnun kaldım.
Her bölümünde ileri teknoloji den, geleceğin dünyasından mutlaka farklı örnekler görüyoruz. Bulut internetle entegre olmuş göze yerleştirilen VR kamera, yaşamın her anının kaydedildiği gelecek, dokunmatik ekran teknolojisinin, elektrikli arabaların en gelişmiş hali, neredeyse insan görünümünde ısmarlama robotlar, vb. gibi örnekler görüyoruz. Hatta bazı bölümlerde ki teknolojiler "yok artık" dedirtecek cinsten. Teknolojinin iyi ve kötü yanlarını derin anlamlar vererek ders niteliğin de bize aktarıyor.
Herkese, özellikle bilim-kurgu severlere bu diziyi öneriyorum.
9


default avatar
(7) -
O nasıl bölümdü arkadaş yahu,enfesti.Dizilerde bölümlerin farklı konularda olması pek hoşuma gitmez.
Ama Black Mirror başka.Özellikle bu bölüm çok iyiydi.

Sürprizbozan: Göster
(04.sezon 06.bölüm için)
10


avatar
(114) -
ilk 3 sezondaki tüm bölümler çok iyyidi fakat 4. sezonda en az 2 bölüm çok zorlama olmuş.. ARKANGEL ve METALHEAD ve birazcıkta USS CALLISTER olabilir. ama diğer bölümler harikaydı. Özellikle BLACK MUSEUM öldürücü darbeyi indirmiş.. İyi seyirler Gülücük
8


default avatar
(53) -
4. sezon gerçekten güzeldi. İnşallah daha devam eder.
9


default avatar
(126) -
İlk 2 sezonu çok sevmiştim. 3. ve 4. sezonları sevmedim. Bazı bölümler çok zorlama olmuş
(04.sezon için)
8


default avatar
(5) -
Soluksuz izleyeceğiniz, her bölümünde derin anlamlar içeren bir dizi.
9


default avatar
(6) -
Neden bu kadar bekledim bu diziyi izlemek için diye kendime çok kızıyorum kesinlikle tavsiye ediyorum hele ki bilim kurgu sevenler zaman kaybetmeden başlayın derim
10


default avatar
(36) -
İlk bölümünde mantık hatalarını görünce acaba izlemesem mi diye düşünüp sonrasında ise bağımlılık yapan dizi.


default avatar
(17) -
Uzun yıllardır dizi izliyorum beni böylesine kötü etkileyen bir bölüm görmedim. Hayattan soğudum. Hanım "bende izleyecem o diziyi" diyor. Kıyamıyorum ismini söylemeye ağlar durur.
(04.sezon 03.bölüm için)
10


avatar
(14) -
2. sezonun özel bölümü tarihin en iyi bölümü. (white christmas)
10


default avatar
(4) -
4. sezonu bir solukta bitirdik mükemmeldi.

Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(123) -
Netflix'e geçtiği ilk sezon (yani üçüncü sezon) hafif bir yalpalama yaşamıştı ama dördüncü sezon, ikinci ve beşinci bölümler hariç çok kaliteliydi. Sahneler ilmek ilmek işlenmiş. Olaylar, verdiği mesajlar, insanı oturup düşünmeye sevk ediyor.
9


avatar
(617) -
Bir şey sormak istiyorum. Bu seriyi bir aydır izliyorum fakat bir filmle benzerliğini farkettim. "Istakoz" acaba bu film black miror serisinden direkt esinlenmemiş mi? Seriyi izlemeye başlayınca aklıma direkt Istakoz filmi geldi
8


avatar
(124) -
Hemen hemen her bölümünden ayrı bir film ve sezonlarca sürebilecek diziler çıkabilecek kapasitede bir yapım Black Mirror. Senaryoları tek kelimeyle dahice. Hele finalde insanı tokat yemiş gibi boş duvara baktırıyor. Gülücük 10/10
10


avatar
(47) -
merhabalar ,

s02e02 siyahi kadının mükemmel oyunculuğu ..
acaba ödül almışmıdır . o gerilimi mükemmel yansıtıyor. bi an gerçek sandım

katılanlar ?
(02.sezon 02.bölüm için)
8

Cevaplar (1)
default avatar
(10) -
Aksine, izlediğim bölümleri sıraya koyduğumda sondan bir önce ve sebeplerinden birisi kadının vasat oyunculuğu. -henüz 7 bölüm izledim-


0
| Bildir


default avatar
(54) -
ilk sezon ilk bölüm gayet iyiydi ancak ikinci bölümde verilmek istenen fikir güzel olsa da uygulayamamışlar bence biraz saçmalamışlar devamında bu kadar saçmalamazlar umarım diyordum ikinci sezon birinci bölüm on numaraydı. Ortalamaya bakarsak dizi 8 puanı hak ediyor herkesin beğenebileceği bölümleri mevcut ancak beğenmeyecekleri de illa ki olacaktır yine de beğendirttikleri yeter bence...
8


default avatar
(3) -
4.sezon da diğer sezonlar gibi süper olmuş.
9/10


avatar
(14) -
Her bölüm herkese güzel gelmese de, sert bir biçimde yaşantımızı iğneleyen ve hatta çuvaldızı da bize batıran, her bir bölümü birer sinema filmi kalitesinde ve mutlaka izlenmesini tavsiye edeceğim bir dizi.
4. sezonun 5. ve 6. bölümleri efsane olmuş.
8


avatar
(367) -
Yine Hayal gücümüzü çalıştıran bir sezon daha. 4. sezonun 3. bölümünü ayrı bir sevdim diyebilirim.
9


avatar
(450) -
Yine mükemmel tasarlanmış,ince ayrıntılar düşünülerek kurgulanmış, sabrettikçe seyri zevki artan bir 4. sezon ile bizi kendine bağlamaya devam ediyor...
10


avatar
(415) -
Ceplerimizde kara ayna, evlerimizde kara ayna, hayatımızda heryerde kara aynalar olduğunu bu kadar güzel anlatan bir dizi mi desem,yoksa her bölümü bir filmden bile daha kaliteli yapım mı desem bilemedim.
9


default avatar
(10) -
Kesinlikle izyeyin derim, her bölümü ayrı konu ve ayrı oyunculardan oluşan birer farklı film gibi. En sonunda 4ncü sezonda çıktı şükürler olsun...
9


avatar
(40) -
4.sezonu iple çekiyordum ve sonunda bitirdim.
Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(251) -
4.sezonu yeni bitirdim ama şunu belirtmek isterim ki 6.bölüm çok dahiyane olmuş böyle bir bölüm olamaz tam bir şaheser. Tabiki bütün bölümleri güzeldi ama 6.bölüm bir başkaydı be.
9


default avatar
(29) -
Black Mirror dizisi modern insanın sosyal yaşantısına yapılmış en sanatsal, estetik ve aynı zamanda en ağır eleştirilerden biridir. Black Mirror'ın eleştirilerin çoğu; diğer taraftan da günümüz insanlarına bir uyarı niteliğindedir. Teknolojiyi etik, ahlaki kavramlardan uzaklaşan, yozlaşan, aç gözlü menfaat ve çıkar odaklı kullanan toplumların elinde; yine insan oğlunun sonunu getireceğini anlatmış .Bence işin en ironik yönü bunu yine teknolojiyi, amacına uygun bir şekilde kullanarak yapmış.

Dizinin bir çok olumlu tarafı var ama, diğer sağlam dizilerden ayrıştıran ve benim dikkatimi çeken bir özelliği de; dizi içinde kullanılan iyi tasarlanmış teknolojik ürünler. ''Neden olmasın, muhtemelen ileride olacaktır'' dediğiniz gerçekten işlevsel cihazlar var. Mesela en basitinde bir bölümde kullanılan caddelerde gezen sürücüsüz pizza aracı.Genelde hastanelerde karşımıza çıkan bozuk para atıp içecek aldığımız makineler gibi pizza aracı var sokaklarda( ama araç şeklinde hareketli), durdurup pizzanı ekrandan seçiyorsun ödemeni yaptığında kısa zamanda sana pizzanı hazırlayıp veriyor ve sonra sürücüsüz olarak yoluna devam ediyor. işten eve geçerken caddeden geçen böle bir pizza aracı görsem ve o gün pizza yemek istesem durdurur alırım.

Dizinin tek olumsuz tarafı cinsel içerikli sahnelere, diziye içerik olarak hiç bir katkısı olmamasına rağmen (izleyici çekmek için) gereğinden çok yer verilmesidir. Bu konuda bazıları şunu düşünebilir '' ya hayatın içinde o da var neden yer verilmesin''. Çünkü hayatın içinde cinsellik dışında bir çok gerçek var WC alışkanlığı gibi, ama hiçbir sahnede içeriğe katkısı olmadığı için kullanılmamış, Bence sorulması gereken asıl soru şu, bu denli teşhir edici mahrem bir sahne kullanılmasaydı bu bölüm, içerik olarak eksik olur muydu, bütünlüğü bozulur muydu? Cevap hayırsa bu sahnenin kullanılmasının tek amacı popüler tabirle seyirci kasmaktır. Seyirci kasıp günün sonunda para kazanmak için kadın ya da erkek vücudunu (hiç farketmez) gereksiz ve anlamsız yere teşhir etmek bence gayri ahlakidir.
8

Cevaplar (2)
avatar
(40) -
sanırım netflix ve starz ın kısmen dizilerinde kullandığı bir nevi pazarlama taktiği bence hocam.
ilk sezonlarda daha özgündü dizi bu tarz sahnelere yer yoktu..


1
| Bildir
avatar
(123) -
Zaten kendi kitlesi olan ve bu kitleden duyup diziye akın eden bir kitle mevcutken seks sahneleri için seyirci kasmak demek abes. Bir Spartacus gibi soft porn sahneler yoktu zaten. İnsanı ve insan ilişkilerini ele alan bir dizide seksin yer alması son derece doğal. Son yazdığınız cümleye sadece sanat üzerinden giderek sayfalarca antitez yazılır ama burası yeri değil ve gerek yok.
9


1
| Bildir


avatar
(249) -
4. sezonun dün bitirdim. 6.bölüm inanılmaz güzel olmuş. Tıpkı eskilerin alacakaranlık kuşağı tadında olduğunu da hissettim.

Adamlar senaryo üzerine öyle kafa yoruyorlar ki, bir sezon 6 bölümü ve 1 saati geçmiyor. Bizim aptal türk dizilerinde 2,5 saat sadece karşılıklı bakışmalarla geçiyor. Sonra da Türk dizisi izlemiyorum dediğimde "elitist" damgası yiyip eleştiriliyoruz.

Bu arada dizinin 3. bölümü olan "crocodile",da birşey dikkatimden kaçmadı.

Sürprizbozan: Göster
9

Cevaplar (2)
default avatar
(98) -
Sürprizbozan: Göster
9


1
| Bildir
default avatar
(12) -
Sürprizbozan: Göster


1
| Bildir


avatar
(15) -
Bu dizinin herhangi bir sezonu herhangi bir bölümüne laf edecek adam çarpılır. En vasat bölümü bile ortalama bir dizinin en iyi bölümünden kat kat daha güzel. 4.sezonda beklemeye deydi bir çırpıda bitti. Henüz başlamayan varsa hemen başlasın.
10


avatar
(17) -
Bu diziyi 2 yıl kadar önce izlemek istedim fakat alışık olmadığımdan dolayı mı bilmiyorum ilk 2 bölümü izledikten sonra bıraktım cok sıkıcı gelmişti.Bir ara tekrar kendimi zorlayarak izledim ondan sonra iyi ki de izlemişim dedirtti. Bence dizinin en kötü bölümleri ilk ve ikinci bölümleri o yüzden benim gibi izleyip vazgeçmeyin herşey ondan sonra güzelleşiyor.kesinlikle izlenmesi gereken yapımlardan biri daha Gülücük iyi seyirler.
9


default avatar
(35) -
Ilk iki sezonda ki havası olmasa da bence hala güzel olan dizi 4. Sezon yine fena değil ya bence günümüz koşullarında 4. Sezon 2. Bölümü bütün anne ve anne adaylarına seyrettilecek bir bölüm olmuş bence günümüzün en iyi dizilerinden biri. Geçenlerde de bu dizi için bir yorum daha yapmıştım bu site de ve hatalı davranmışım bu yorumum 3. Sezon 1. Bölüm içindi bu bölüm hakkında cidden gözlem yapınca çevremde cidden ne kadar haklı bir bölüm ne kadar da mümkün olduğunu anladım.
8


avatar
(909) -
İlk 2 sezonu muazzamdı. Çok güzel değişik bir atmosferde geçen psikolojik bir gerilim edası vardı. Aynı zamanda her bölümde oldukça rahatsız edici bir hava bulunmaktaydı. 3. sezonda bundan biraz sapmışlardı ve bazı bölümlerini beğenmemiştim çünkü özgünlükten ziyade başka filmlerden ya da kitaplardan olayları kapıp kendilerine uyarlamışlardı. Özgünlüğü için izlediğim dizi bende 3. sezonda hayal kırıklığı yaşatmıştı. 4. sezon olarak ilk bölümü için en fazla "eh" diyebilirim zira bir bölümü 80 dakika yaparak iyi diyebileceğim senaryoyu çok uzatıp beni baydı. Sonraki bölümlerin ise hiç birini beğenmedim. Ne beni gerdi, ne etkiledi. Sadece sıkıldım izlerken. 5. bölüm sezonun en kötü bölümüydü. 1. dışında gerisi ise bir hayli kötüydü. Büyük bir hayal kırıklığı oldu. Her yeni bölüme bir umutla başlasam da beni kendi içine çekemedi bu sezon. Netflix'in bu yapımı almasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Senaristlerin kısıtlandığını ve dizinin daha uygun hale getirildiğini düşünüyorum. Bu yüzden yavaşça beni kaybediyor. Umarım yeni sezonu daha iyi olur.
8


default avatar
(10) -
çok iyi dizi hatta mükemmel nie bügüne kadar izlememişim diyeceğiniz türden


avatar
(1208) -
Diziye yeni başladım. Henüz 4 bölüm izledim ve hepsinden çok etkilendim. Çok farklı bir dizi. Konular çok ilginç. Bir sonraki bölümü izlemek için sabırsızlandıran bir cazibesi var. Her bölüm bir film gibi. İzledikten sonra hemen bir bölüm daha izleyeyim türünde bir dizi değil. Sindirmek ve o bölümün etkisinden çıkmak zaman alıyor. Bilim kurgu ama aynı zamanda çok da gerçekçi yani o konu şimdi yaşanmasa da yakın gelecekte mutlaka yaşanır. Umarım uzun soluklu bir dizi olur. Şimdiden müptelası oldum diyebilirim.
10


default avatar
(49) -
Bu diziyse bizimkilerin çektiği nedir dedirten yapım. Bizimkiler dizi adının sonuna "aşk" eklemekten ileriye gidemezken adamlar çok ileri seviye takılıyor. 2X2 favorim. Keşke gerçekten uygulansa dediğim bölüm.


default avatar
(31) -
Bu dizileri izledikçe ülkenin senaristinden , yönetmeninden utanıyorsun...
9


default avatar
(10) -
Belki 1 yıldan fazla oldu bilgisayarda öylece duruyor. izleyecek bir şey bulamayınca bir bölüm açayım dedim ama bu ne böyle pişman oldum bu kadar zamandır izlemedim diye. her bölüm farklı konular farklı oyuncular çok beğendim.
9


default avatar
(1) -
Bu insanlardaki kafa neyin kafası arkadaş..Kesinlikle üst seviye bir kurgu ve ileride görülebilme olasılığı yüksek düşünceler...Mükemmel
9


default avatar
(111) -
Arkadaşlar Diziye Yeni Başladım Fakat 1.Sezon 1.Bölümden Hiç bişe ANlamadım Özet Geçebilcek Var Mı Acaba Tşkler.


avatar
(11) -
İzletiyor o kesin. Biraz gerçek kesit havası yok değil. Bazen oyunculukları yetersiz bulduğum ayrı bir mevzu. (Se. 3. 05) En nihayetinde her bir senaryo bir film niteliğinde neredeyse. Başarılı.
8


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Westworld (14,981) La casa de papel (8,736) The Big Bang Theory (3,804) Supernatural (3,351) The Terror (3,255) Gotham (3,219) Agents of S.H.I.E.L.D. (3,065) Arrow (2,245) Fear the Walking Dead (1,893) Vikings (1,698)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018