Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(165) -
Son yıllarda nasıl yorumlanması gerektiğini kestiremeyeceğiniz filmler yapılıyor. "Çin Seddi" bir yönüyle "işte sinema bu" dedirtiyor ama öte yandan da "acaba kimin için" diye sorduruyor. Çocuklara göre bir hikaye, ama çocuklara izlettirilmeyecek kadar şiddet içeriyor. Görsel açıdan başdöndürücü, ama aşk hikayesi bile yarım yamalak. İzleyecekseniz, sinemada 3D olarak izlemeyi tercih edebilirsiniz. Not verilebilecek bir film değil, çünkü içerik en fazla 4, görsellik en az 9 eder.


avatar
(193) -
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(193) -
Hollywood'un absürt ve klişe kokan kurgusuyla Çin'in görselliği olağanüstü seviyede savaş sahneleri bir arada, filmin iyi veya kötü olması ne aradığınıza göre değişir.
8


Yorumlar (82)
default avatar
(75) -
Filmin konusu şöyle öncelikle: "Matt Damon ve arkadaşı, düşmanlardan kaçarken Çin ordusunun eline düşer. Çin de 60 yılda bir çıkan mistik canavarlarla yapılan savaşın ortasındadır. Ve Matt Damon da bir savaşçı olduğu için orduya yardım etmek ister. Böylece Çin ile yaratıklar arasındaki savaş iyice büyür."

Bu film hakkında sevdiğim ve sevmediğim şeyler var. Sevdiklerimle başlayayım. Görsel efektler fena değildi. Çin'in, Hollywood'u satın aldıktan sonra çıkardığı ilk film için efektler gayet iyiydi. Aksiyon sahneleri absürt olsa da ilginçti. Matt Damon'ı görmek hoştu bu filmde. Ve Çin'e eklenmiş olan bazı mitolojik elementler hoşuma gitti.

Bakın, The Great Wall rezalet bir film değil. Eğer ekrana boş boş bakacağınız ve efektlerin her yerde olduğu bir aksiyon filmi arıyorsanız, bu film sizi 100 dakika meşgul edecektir. Ben de filmden nefret etmemiş olsam da çok eksiği olduğunu düşünüyorum. Ve filmin eksiklikleri yerine size direk filmde neler olduğunu anlatacağım. Çünkü bundan daha ayrıntılı bir yol düşünemiyorum doğrusu.
Sürprizbozan: Göster


Daha önceden dediğim gibi, The Great Wall gerçekten de saçma ama bir yandan da eğlenceli bir film olabilecekken film eğlenceli kısmı silerek sadece saçmalıyor. Ve eğer film sadece bundan ibaret olsaydı, yine ortaya izlenebilir bir iş çıkabilirdi. Ama senaryoda o kadar gereksiz ve uzatılmış açıklama sahnesi var ki, neredeyse uyuyacaktım.

Açıkçası, ne diyeceğimi bilemiyorum. The Great Wall, berbat bir film olmasa da her açıdan yetersiz bir iş. Klişe, hiçbir özelliği olmayan karakterler, bilindik bir senaryo ve ilgi çekici olmayan konuşmalar. Bu filmi sadece sinemada 100 dakikasını harcayabileceklere ve boş aksiyon filmleri izlemeyi sevenlere tavsiye edebilirim. En kötü film değil belki ama biraz aceleye getirilmiş bir iş olmuş.
4


avatar
(533) -
Filime güzel , yerinde bir kadro bulmuşlar..Mattt damon, Willem Dafoe, Andy Lau ve son zamanlarda Narcos, Game of Thrones dizileri ile yıldızı parlayan Pedro Pascal görev almakta.
Film eski dönemlerde Çin de geçen fantastik bir film. Aksiyon, Fantastik sevenler kaçırmasın. Göz dolduran aksiyon sahneleri oldukça güzel çekilmiş..
Çoğu filmde olduğu gibi bu filmde de bir Aşk hikayesi eklemeye çalışmış olsalar bile pek becerememişler. 150Milyon $ a yakın bütçeyle 2 film çıkartabilirken, bu oyuncular ile neden tek film çekip parayı bu şekilde harcamışlar pek anlam veremedim...Bugün Kore ve Çin filmlerine baktığımız zaman, tanımadığım (mız) birçok oyuncu olsa bile çok keyifli işler ortaya çıkartabiliyorlar. O halde bu oyuncu kadrosuna neden ihtiyaç duymuşlar acaba..
Kısacası detaylara takılmama bakmayın siz, Film genel olarak, Görsellik olarak başarılı bir film Mısırınızı,Cipsinizi alıp Ailecek izlenebilecek bir film
7


avatar
(403) -
Uzun uzun yorumlayacak yönü yok, büyüklere masallardan bir tane daha, görsel olarak iyi kotarılmış bir yapım. Sıkmadan boğmadan hızlı ve aksiyonlu başlayıp bitiyor. Alın cipsinizi kolanızı bakın keyfinize.
6


default avatar
(9) -
bu filim den de anlaşıldığı gibi Matt Damon da Yaşlandı. onur ilk yorumuna kesinlikle katılıyorum. ikinci yorumuna katılmıyorum. insan saçmalık arıyamaz ki.. Gülücük


avatar
(68) -
Film bize tarihi bilgileri birebir versin diye sunulmuyor ve tabiki bizde bunu talep etmeyiz ancak ''gerçeklerin çarpıtılması'' kime ve neye hizmet eder onu artık idrak edebilecek durumdayız. Daha sürrealist filmler bekliyoruz mesela o duvarın marslılara karşı inşaa edildiği gibi. Daha da yazardım ama siz anlamışsınızdır.


default avatar
(9) -
Türkler Orc oluyorda... Canavar niye olmasın ? Boş zaman filmi hadi bir tık fazlası seçici olan biri bu filmi izlemeyi son sıralara koyabilir.
6


avatar
(1435) -
Gayet izlenilir bir film.

Aldığı puana bakarsak bana sorarsanız daha fazlası var filmde. 3D olarak da başarılı olmuş. Senaryo bildiğimiz kahramanlık olsa da görsellik olsun beklentiyi karşılaması olsun 7 puanlık bir yapım var karşımızda. Matt Damon da iyi oyuncu hani. Çok Mutlu Sadece biraz Çin subliminali var filmde. Yani Çin hükümeti bildiğin tarihlerini şişirme peşinde. Ha Çinlileri sevelim onlar sayesinde Orta Asya özünü koruyor. Her türlü olmuş arkadaş. Gülücük

İyi seyirler.
Saygılar
7


default avatar
(23) -
izlerken keyif aldim, aksiyon severler kacirmasin fakat konu baya bi ilginc, $i$meden izledigim ender filmlerden, fantastik tarz sevmiyorsaniz bula$mayin derim, kesinlikle tavsiye edilir.
10


avatar
(11) -
Yimou Zhang'dan böyle bir hayal kırıklığı beklemiyordum!
5


default avatar
(24) -
Görsel kalite çok iyi. Senaryo da iyi sayılır. Sonunu basit bitirmişler.
7


default avatar
(2) -
vakit geçirmelik orta seviye bir film olmuş. beklentiyi küçük tutmak lazım.
5


default avatar
(39) -
Kötü yorumlara rağmen yinede izledim ve de kötü yorumları haketmediğini gördüm. Bence gayet güzel heyecanlı aksiyonu bol bir film olmuş. Kesinlikle zaman kaybı değil. 7.5 den 8 / 10 puanım
8


default avatar
(11) -
Görsel anlamda tam not veririm. Ama filmi izlemeden önce ne için izleyeceğinizi bilmiyorsanız izleyin. aksi taktirde pişman olursunuz. yani beklenti olmasın. bu demek değil ki es geçin. ben şahsen keyif aldım. film kendi içinde kopuk değil. gayet sıkılmadan izletiyor. Görsel anlamda başta dediğim gibi artık o kadar canlı olmuş ki(IMAX te izlediğim için söylüyorum) hani bu kadarı yeterli diyorsunuz. İzleyin izlettirin. MAtt Damon yine başarılı. olumsuz eleştiriyi görüp izlemezseniz yazık olur he bu demek değil ki çok beğenen birinin tavsiyesine göre izleyin. İzleyin kendiniz karar verin.
8


default avatar
(222) -
konusunu bir tarafa bırakıyorum
görsellik, aksiyon hoplama zıplama için izleyip daha sonrasında unutabilirsiniz 6 / 10
6


default avatar
(21) -
İnsan şu bütçeyle bir moğol istilâsı çekseydiniz keşke diyor içinden.Gülücük..Ben beğendim açıkçası.Elbette arşivlik bir film değil amacı da o değil sanırım:)Stresden uzak , bir yanınızda çerez bir yanınızda içecek keyifle izlemenizi öneririm.Beğenmeyen ya da daha doğrusu filmden sıkılacak arkadaşların olacağından şüphem yok.Yinede şans verilmeli.
6


default avatar
(444) -
Ben filmi sevdim ama yine de kötü niyetliyim o yüzden çıkarım numarası 1:Seddi yaptık çünkü Türkler bir canavardı.(mazeretimiz var) 2:Seddi aslında Türkler için değil canavarlar için yaptı atalarımız.(biz hala cesuruz)
6


default avatar
(3) -
Yorumlara bakınca ne kadar kompleksli bir millet olduğumuz ortaya çıkıyor. Yok tarihi çarpıtmaymış falan filan. abicim zaten filmin geçtiği tarih m.s 1000'li yıllar. matt damon'ın danimarka kralı harald için savaştım demesinde bu tarihe zaten ulaşırsınız. filmin geçtiği zamanda türkler islama geçmiş ve büyük ihtimal anadolu kapılarındaydı veya malazgirt savaşı olmak üzere veya olmuştu. zaten filmde başında çin seddi hakkında birçok efsane vardır bu da onlardan biri diyor. Filme gelecek olursa masal tarzı savaş sahneleri iyi hareketli ama konusu zayıf bir film olmuş. Benim için boş vakit filmi.


avatar
(10) -
kendi tarihimizi başkaları yapıyor, biz de oturup izliyoruz çok can sıkıcı bir durum... Cem yılmazın da dediği gibi batı ne yapıyor bunuuutut teknolojisi. Al bunu tut, al bunu tut biz de tutuyoruz... Adamlar tarihi olayları fantastik kurguyla birleştirip al tut bunu diyorlar biz de tutuyoruz....


avatar
(43) -
Bence izlenebilir bir yapım olmuş. Bazı sahnelerde ki görsellik gerçekten güzeldi. İzlemeden geçmeyin derim.
6


default avatar
(9) -
3 kelimeyle : "Saçma, yazık olan efekt ve para, zaman kaybı"
4


default avatar
(13) -
Yorumlar çok doğru, görüntüler çok başarılı, hikaye çocuksu ve her yönüyle yarım kalmış.İyi yada kötü sonucu filmden ne beklediğinize göre değişir.


avatar
(156) -
İnsan kendine "Matt Damon nasıl böyle bir projenin içinde yer alır?" sorusunu sormadan edemiyor.

Film öyle bir başlıyorki; kim, nereden, nasıl, niçin sorularına bırakın cevap vermeyi hiç bu sorularla ilgilenmeden paldır küldür, hikâyenin (bence ne senaristin ne de yönetmenin de bildiğini sanmam) bir yerinden giriyor.

Bunlar kim, neden oradalar falan diye siz kendinizi paralarken filmin ortasında buluyorsunuz kendinizi.

Aksiyon var, evet. Görsellik de var evet ama onun dışında hiç bir şey yok. Açıkçası Matt Damon da iyi bir performans göstermemiş.

Son yıllardaki en büyük hüsranlarımdan biri oldu bu film...
5


default avatar
(49) -
Öncelikle şunu belirtmek isterim acaba animasyonmu izledim ...! Ama görsellik dekorlar mekanlar kıyafetler gerçekten muhteşemdi. Bu kadar masrafla daha ciddi film yapabilirlerdi ama Efsanevi bir olay anlatıldığı için yapılmış bir film olsa gerek ve bu da basite kaçmış. Fakat ben yinede beğendim.Eğer fantastiği çok dikkate almazsanız çokda güzel izlenecek bir film....
6


default avatar
(1) -
Çin seddiyle alakası yok filme nerden başlıyacak tema bulamamışlar.Yıl 2017 olmuş amatörlerden beklenir fakat böyle yapımlar cok saçma gereksiz..Animasyon izlesem çok keyif alırdım.10 üzerinden 4 Artık böyle görseller para etmiyor çok basit oyunlarda bile yok.


default avatar
(16) -
Film 8.5, Lin karakteri için 1 puan ve mat damon için yarım puan 10 /10
Güzel film ben beğendim...
10


default avatar
(15) -
Merhabalar.. Bende filmi ortalama arasında bulanlardanım ancak bazı arkadaşlarımıza katılmıyorum burda tarihi anlatmıyor bir efsaneyi anlatıyor. Ve ana fikri zaten açıkça belirtiyor içinde.
6


avatar
(8) -
Görsel olarak iyi olsa da hikaye o kadar zayıf ki, vasatın altında kalıyor. Matt Damon bu filmde neden oynamış acaba, kariyerine hiç bir katkısı olmayacak bir yapım.
5


avatar
(180) -
Gerçekten aksiyon sahneleriyle kendisini izlettiren bir film yapmışlar, belkide yaratıklara karşı yapılmış bir savaş olması puanının düşmesine sebep olmuş olabilir, iyi seyirler Gülücük
7


default avatar
(1) -
Şimdi türkler yeşil yaratıkmıymış. evrim mi geçirmişiz


default avatar
(33) -
filmi yorumları okumadan izleyen herkesin sanırım beklentisi farklıdır.. baslarken ile bitirdiğinizde beklenti farklılığı inanılmaz
6


avatar
(983) -
Filmin görünce, Çin seddi temalı, Moğol ve Türk boylarının saldırısını anlatan bir film ile karşılaşacağımı zannettim ama karşıma Fantastik Canavarlar çıktı. Üstelik bir de başında "Çin seddi ile ilgili muhtelif efsaneler anlatılır. Bu da onlardan biridir" şeklinde bir ibare var ki hiç inandırıcı gelmedi. Konu bulamamaktan olsa gerek tarihi olması beklenen ama fantastik bit yapım var karşımızda. Hollywood'da yılda 1000 film çekildiği, bunların ticari bir mal olduğunu ve hepsinin az ya da çok mutlaka alıcısının olduğunu düşünürsek bu durumu da eleştirmemek lazım.

Görüşüm; "ancak zaman geçirmek için seyredilebilir" olduğu yönünde...
5


default avatar
(301) -
su gibi akan bir film...aksiyon,görsellik,tempo,çin seddi,çin askerleri,savaş yöntemleri gerçekten çok güzeldi....ama konu basitliği,bazı sahnelerin çabucak geçiştirilmesi,kafada bıraktığı acabalarla kolay bir final maalesef daha iyi olabilirdi dedirtiyor...bu filmin hakkı kesinlikle 3 saaten az olmamalıydı..
7


default avatar
(1) -
Keşke izlemeseydim demeyeceğiniz orta düzey bir film. Savaş sahneleri falan güzel
7


avatar
(141) -
Filmin görselliği konusunda yorumda bulunamam, sinemada izlemek gerekli bunun için. Konusu fantastik bir yapım için güzel. Kurgusu ise aynı başarıda değil maalesef. Başlangıcı iyi ama sürekliliği yok. Seddi konu alan bir yapıma göre bu mekanı çok az kullanmışlar. Bu mekanı kullanarak çok güzel savaş sahnelerine ve daha oturaklı bir kurguya sahip olabilirmiş ama çok ucuza harcamışlar filmin sonunu. Ortalama, zaman geçirmelik fantastik bir film kısacası.
6


default avatar
(36) -
filmi izleyince çinlileri neden bu kadar kolay lokma olduğunu anladım Gülücük


avatar
(2786) -
Görselliği ile göz dolduran bir filmdi. Savaş sahneleri ve mekanlar güzel çekilmiş olarak aklımda kalacak. Ama açıkçası daha iyi olmasını beklerdim. İyi seyirler.
6


default avatar
(16) -
Nasıl başladı bitti bilemedim. İzlemeye değer..
8


default avatar
(18) -
bir film bukadarmı yapmacık bukadarmı ergen filmi olur.
4


default avatar
(40) -
filmin görselliği falan tamam eyvallah. senaryo cacık anladık. filmin kendi içindeki mantık hataları falan tamam, "ulan willem defoe nun ne işi vardı ki bu filmde" serzenişleri, hepsi tamam.

ama yani matt damon un olduğu bir filmi izlememe cesaretim yok maalesef. pedro pascal ı görmekte güzeldi. film adına akılda kalacak tek şey bu ikilinin birlikte görüldüğü sahnelerdi.

peki sadece bu sebeplerden izlenir mi bu film? dersen; kesinlikle derim Gülücük
6


default avatar
(48) -
ucuz aksiyon, tarih çarptırma, ortalama altı görsellik, bol miktarda mantık hatası = boş zamana çerezlik.
5


avatar
(13) -
Filmi rusyada 3d izlemistim gecen ay.Bekledigimden iyidi.super filmlerin cikmadigi su donemde iyi gidiyor..


default avatar
(36) -
Açıkçası film beklediğim gibi çıkmadı kötü değil ama genel anlamda vasatın üzerinde bir aksiyon filmi izlerken sizi sıkmaz ama çok fazla beklenti içinde olmamak lazım.
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(6) -
Birşeyler yarım kalmış hissi uyandırdı bende, Beğeni durumu filmde ne aradıgınıza bağlı duruyor...
7


default avatar
(41) -
Filmi öncelikle gerçeği yansıtmayan bir fikirle yapmışlar diye düşünerek izleyecekseniz hiç izlemeyin bence. Yok ben film izlemek istiyorum diyorsanız izleyebilirsiniz. Ama öyle çok büyük beklentilere girmezseniz hayal kırıklığına uğramazsınız. Senaryo eh işte. Oyunculuklar eh işte. Görsel efektler idare eder. Kısacası izlenilebilir orta seviyede bir film.
6


avatar
(412) -
Film güzeldi sıkılmadan izledim görsellik ve oyunculuk gerçekten iyidi izlemedi iseniz filme bir şans tanıyın bence
8


default avatar
(247) -
Ben de 100lük rakı içtikten sonra böyle ruyalar görüyorum ama oturup da senaryosunu yazıp filmini çekmiyorum.Film görsellik olarak oldukça tatmin edici ama hikaye "valla iyice saçmalamışsın" denilecek türden.
7


avatar
(16) -
Filmi bugün izledim. Özel efektler çok orta seviye hatta bazen daha da altında. Konu çok klişe ve çöp. Yaratılan yaratıklar baya baya kötü. Yani bir efsane anlatılacaksa dragon varken elinde niye böle bir şey tasarlarsın. Benim filme puanım 5/10 . Hiç bulaşmadan izlemeden geçiniz.
5


default avatar
(32) -
Amerika ve batının tarihi yeniden yazma çabası işte. bu film için tabi bu çinlilerin işine de geliyor. esas tarihi unutturup geleceğe yalan yanlış tarihi aktarma. bu şimdi bize eğlenceli gelebilir belki ama bundan 50 yıl sonra doğru olan unutulur. filmlerdeki yalan yanlış tarih saçmalıkları kalır. sinema, medya gerçekten çok büyük bir güç.


avatar
(292) -
Doğrusunu söylemek gerekirse çok daha kaliteli bir film bekliyordum. Efektler fena değil ama senaryo çok zayıf.
6


avatar
(30) -
yorumlara şöyle bir baktım. Gerçekten katıldığım bir konu var "içerik en fazla 4, görsellik en az 9 eder" filmin konusuna kurgusuna baktığınızda ancak 4-5 arası, ama efektler ve görsellik en az 8. Sinemada izlemeyi düşünüyordum ama fırsat olmamsıştı. İyiki de öyle olmuş verdiğim paraya acırdım doğrusu.

Filmde aşk konusuna gelince ben bunun tam anlamıyla bir "aşk" olduğunu pek düşünmedim,
bir erkek iseniz karşınızda güzel, çekici bir kadın gördüğünüzde ister istemez etkilenirsiniz.
filmde de karşılıklı bir "etkilenme" söz konusu, adı konulmamış "aşk" da diyebiliriz
6


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Film Altyazıları
Kidnap (4,438) T2 Trainspotting (3,933) Beauty and the Beast (3,014) Contratiempo (1,586) The Fate of the Furious (1,537) Redivider (1,335) Dangal (1,198) The Boss Baby (1,090) The Great Wall (991) Get Out (856)
Dizi Altyazıları
The Flash (6,774) American Gods (6,115) Better Call Saul (6,070) Lucifer (4,376) Twin Peaks (4,338) Into the Badlands (3,728) Supernatural (3,445) Gotham (3,136) 12 Monkeys (2,727) Fargo (2,600)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017