Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(395) -
Son yıllarda nasıl yorumlanması gerektiğini kestiremeyeceğiniz filmler yapılıyor. "Çin Seddi" bir yönüyle "işte sinema bu" dedirtiyor ama öte yandan da "acaba kimin için" diye sorduruyor. Çocuklara göre bir hikaye, ama çocuklara izlettirilmeyecek kadar şiddet içeriyor. Görsel açıdan başdöndürücü, ama aşk hikayesi bile yarım yamalak. İzleyecekseniz, sinemada 3D olarak izlemeyi tercih edebilirsiniz. Not verilebilecek bir film değil, çünkü içerik en fazla 4, görsellik en az 9 eder.


avatar
(200) -
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(200) -
Hollywood'un absürt ve klişe kokan kurgusuyla Çin'in görselliği olağanüstü seviyede savaş sahneleri bir arada, filmin iyi veya kötü olması ne aradığınıza göre değişir.
8


Yorumlar (103)
avatar
(11) -
Tabi filmin başında çıkan yazıyı okumayıp filmin mitolojiyi anlattığını anlamayamayıp "Türlü türlü saçmalıklar anlatmışlar" diyenlere olduğum sinir hariç, çok yüksek beklentili olmasada izlerken bence eğlenceli ve sıkmayan bir film
8


default avatar
(92) -
Filmseverler, sinema bir tarih öğretisi değildir bir hikayenin görsel olarak anlatımıdır sonuçta. Eğer sizi gerçek dünyanın sorunlarından 2 saat boyunca unutturup zevkle izletiyorsa başarılıdır. Bırakın gerçekleri falan. Eğer isteniyorsa gerçekleri tarih kitaplarını açıp öğrenirsin doğru olarak. Bu film için sonuç: Mükemmel görsel show
8


default avatar
(8) -
Güzel filmdi,sıkmadan izlettiriyor 9/10
9


avatar
(412) -
Çinli kadın askerlerin mavi kostümlerine bayıldım. Fantastik türde, baya da çizgi romanlarına benzer bir hikaye izliyorsunuz. Görsel açıdan hiçte fena değildi.
6


default avatar
(68) -
FAZLA BEKLENTİYE GİRMERDEN İZLENECEK GÖRSEL BİR FİLM

Çin Seddi filminin yönetmen koltuğuna 1951 Çin doğumlu ” Kızıl Darı Tarlaları (1987), Kırmızı Fenerler (1991), Qiu Ju’nun Öyküsü (1992), Yaşamak (1994), Şangay Üçlüsü (1995), Sakin Ol (1997), Bir Öğrencim İçin (1999), Eve Dönüş Yolu (1999), Mutlu Zamanlar (2000), Kahraman (2002), Parlayan Hançerler (2004), Riding Alone for Thousands of Miles (2005), Altın Çiçeğin Laneti (2006), Kadın, Silah ve Enişte (2009), Alıç Ağacının Altında (2010), Savaşın Çiçekleri (2011) ve Coming Home (2014) ” gibi ses getiren filmlerinden tanıdığımız Zhang Yimou oturmuş.

Çin Seddi, bugüne kadar İngilizce olarak tamamı Çin’de çekilen ilk Hollywood ortak yapım olma özelliğini taşırken oyuncu kadrosu da kayda değer cinsten. Yapımcılar ve yönetmen, Oscar’a defalarca aday olmuş teknik ekip üyeleri ile tek tek anlaşarak bu film için birlikte çalışmışlar.

Çin Seddi Antik Kuzey Çin’de para için savaşan asker William Garin, savaşta yaralanmış beş savaşçının lideridir. Zenginlik, güç ve zafere aç olan 5 arkadaş, savaşan çöl eşkiyalarından kaçmaktadır. İçlerinden Bouchard ismindeki Fransız, yeni bir silahın bilgisine sahiptir ama silahı etkin hale getirecek olan patlayıcı toz yani barut, Çinlilerin elindedir. Barut, o zamanlar savaşın ”kutsal Hazinesi olarak isimlendirildiği için uğruna ölünecek kadar değerlidir. Bir çöl kabilesinin saldırısından kurtulan ekip, gece dinlenirken görülmeyen bir düşman tarafından saldırıya uğrarlar. Garin(Matt Damonn) ve Tover(Pedro Pascal), saldıranın kesilmiş pençesini ve manyetik taşı (mıknatıs) ele geçirmiş olarak kurtulurlar. İnsanları dışarıdaki kötülüklerden korumak için ”Kale şehri” diye anılan, ileri teknolojinin kullanıldığı Çin Seddine ulaşan ikili, ”İsimsiz Düzen” denilen savaşçı ordusuna teslim olurlar. Tutuklanan iki arkadaş, kale içindeki üç lider tarafından sorgulanır. Kestikleri yaratık pençesi ve buldukları mıknatıs, liderlerin ilgisini çeker. Kesik pençe, ”Tao Tei” ismi verilen, Jade Dağı derinliklerinde yaşayan ve 60 yılda bir uyanarak 8 gün boyunca insanlıkla beslenip insanoğlunun hırslarını cezalandıran efsanevi bir yaratığa ait. Liderler, mıknatıs ve barutu kullanarak yaratığı öldürmek için Garin ve Tover’ı affederler ve iş birliği yaparlar…

Yönetmenin daha önceki filmlerine baktığımda iyi bir film izleyeceğim düşüncesindeydim. Ancak, bu film beni hayal kırıklığına uğrattı. Başka bir deyişle dağ fare doğurdu. Ben Çinlilerin, Çin Seddi’ni Türklerden korunmak ve ülkeden kaçışları önlemek için yaptıklarını sanıyordum. Demek ki başka tehlikelerde mevcutmuşGülücük Zaten yönetmen de, bu durumu bildiğinden film başlar başlamaz ”bu bilinmeyen bir hikayedir” diyerek seyirciyi bilgilendiriyor. Ben, Efsane hikayelerine, yaratıkların ve canavarların katılmasını sevmiyorum. Bu tür filmler Gerçeklik duygusunu yok ederek çocuklara masallara dönüşüveriyor ne yazık ki.. Ünlü Çinli yönetmen, Çin Seddinin gerçek hikayesini anlatabilseydi süper olurdu diyeceğim ama geçmişten gelen ”Türk nefreti ve korkusu” buna engel oluyor maalesef.

Film, görselliği, aksiyonu, estetiği ve ilginç bulduğum Çinlilere özgü renklerle bir nebze olsun adından söz ettirebilir ama konusu ile beş para etmez. Sinema, sadece görsellik, bilgisayar destekli görüntüler ve estetikten ibaret değil ki. Adı üzerinde 7. sanat. Bu nedenle, para için bu işe soyunan usta yönetmen Yimou’ya kızgınım. Kendisine yakıştıramadım doğrusu. Kafama takılan diğer bir konu ise şu. Yapımcı, oyuncu ve yönetmen Çinli. O zaman, başrol oyuncusu neden Çinli değil de dışarıdan ithal? Bu hikayeye neden bir Amerikalı, Fransız ve İspanyol karıştırılmış? Çinliler, yabancılar olmadan kendilerini tehlikelerden koruyamıyor mu? Onların aklı ve yardımı olmadan canavarları yenemiyor mu? Bence bu filmle, özlerini inkar etmiş ve kendi kalelerine gol atmışlar.. Filmin oyunculuklarını ve müziklerini beğenmedim. Kurgusu fena değildi.

Sözün özü: Çinlilere özgü renklerle bezenmiş canavar hikayesi sizi mutlu eder mi bilmiyorum ama aksiyon sahneleri ve görselliği ile akıcı bir eğlencelik olduğu kesin. İyi seyirler.
6


default avatar
(128) -
kafa dağıtmak için güzel bir fantastik film. fazla beklentiniz olmasın
5


default avatar
(68) -
Ben çok beğendim prodüksiyon ve oyunculuklar harika mekanlar süper daha ne olsun. hikaye çok bomba olmayabilir ama zevke izledim.
8


avatar
(115) -
puanlaması çok acımasız olmuş.. kesinlikle 6'lı puanları görecek bir film değil.. olumsuz yorumların çoğu, tarih filmi izlemeye gelip fantastik filmle karşılaşanlar.. türüne göre ilgi çekici, izlemesi keyifliydi..
8


avatar
(13) -
Harika. Süper ötesi bir film. Aksiyon tavan yapmış. Tian Jing'i izlerken geleceğin Chun-Li karakteri olarak gözüme de çarptı. Bir tek Jet Li'yi isterdim filmde. Omuz omuza Matt Damon'la canavara karşı dövüşmeliydi. Görsel efekt, kostüm, müzik de ödülü hakediyor olmasına rağmen Oscar'da sıfır çekmiş gibi gördüm. Harcanmış. Ama izlemeye kesinlikle değer.
9


default avatar
(10) -
Bu Çinliler, Çin Seddini Türklerin akınlarını durdurma vb. amaçla yapmadılar mı ? Canavar ne alaka? Çok Mutlu


avatar
(320) -
gayet güzel film tavsiye edilir, çinli askerlerin kostümleri ve renkleri harika, bu filmde Matt Damon'a sakal daha çok yakışıyordu, kesmese daha iyi olurmuş. kadın askerlerin bampi jumping gibi aşağı atlaması biraz saçma olmuş, oradan ok atsa daha az zahiyat vereceklermiş Gülücük
7


avatar
(49) -
Efektler farklı, senaryo farklı, kurgu farklı. İşin özü 'farklı' olma çabası herşeyi b*k etmiş. İzlenmez mi izlenir. Evde 5 kişi otururken size hadi film aç dediklerinde açılıp çerez eşliğinde izlenesi bir film. Not: Matt Damon niye kendine bunu yapıyor bende bilmiyorum . 6/10
6


default avatar
(285) -
Güzel filmdi. Ben çok beğendim. İzlemesi keyifliydi. [/spoil]o barutla oynayanlar Türklerdi. Çok güldüm oraya. [spoil]
8


default avatar
(23) -
cin seddi ile alakali tarihi bir film beklerken fantastik cikti, olmamis
4


avatar
(210) -
Tarihte eşi benzeri olmayan bir yapının bu kadar klişe bir senaryoya oturtulup Hollywood'un bilindik ama her görüldüğünde sanki ilk defa izleniyormuş gibi tepki verilen görsel efektleriyle; aslında durum bildiğiniz gibi değil, meseleye bir de böyle bakın dercesine yapılmış bir film. İyi ve ya kötü diyemem. Fakat o inanılmaz tarihine yaraşır bir film mi diye sorulursa, berbat ötesi diyebilirim. Böyle bir yapının inşası başlı başına bir efsaneyken inandırıcılıktan uzak bir efsaneye neden ihtiyaç duyulmuş onu da varın siz düşünün.


default avatar
(14) -
Filmin türü fantastik olabilir ama bir filmin içeriği bu kadar mı boş olur? Şu filmde Matt Damon olmasa bu filmin altına bu kadar yorum dahi gelmezdi. Çok klişe senaryo. Filmin 15. dakikasından sonra sonun ne olacağı çok bariz belli oluyor. Bir dakikadan sonra artık bitse dedim. Görsel efektler fantastik bir film için idare eder cinstendi. Kurgu çok basit olunca görsellik de bir yere kadar kurtarıyor. Filmin tek güzel tarafı kostümleriydi. Sonuç itibariyle Damon'ın kariyeri için kötü, izleyici için de vakit kaybı bir film.
2


default avatar
(35) -
Hiç beğenmedim akıcı değil bi kere. Hep bi kopuk ilerliyo. Bekledigimin çok altında kaldı. Matt Damon a yakışmadı.
6

Cevaplar (2)
avatar
(13) -
İzlemeden mi yazdın buraya, yoksa başka aksiyon türlerinde mi hoşlanıyorsun? Mesela Fate of Furious veya Jason Statham filmleri.
9


2
| Bildir
default avatar
(35) -
profilime bak hangi filmleri sevdiğimi ordan görürsün. Sinema sektöründe 15 yıldır çalışan birine böyle şeyler söyleme bence. Ben hangi filmi izlediğimi biliyorum. Berbat bir film işte.
6


0
| Bildir


avatar
(193) -
İstediğiniz hiçbir şeyin tam olarak olmadığı (senaryo, işleniş, savaş sahneleri, aşk vs.), ancak sıkılmadan seyredilebilecek, aldığı puana uygun bir film. Benim tek eleştirim alt yazı için olacak. Öncelikle elbette çevrimene teşekkür ediyorum.
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(168) -
Filmin konusu şöyle öncelikle: "Matt Damon ve arkadaşı, düşmanlardan kaçarken Çin ordusunun eline düşer. Çin de 60 yılda bir çıkan mistik canavarlarla yapılan savaşın ortasındadır. Ve Matt Damon da bir savaşçı olduğu için orduya yardım etmek ister. Böylece Çin ile yaratıklar arasındaki savaş iyice büyür."

Bu film hakkında sevdiğim ve sevmediğim şeyler var. Sevdiklerimle başlayayım. Görsel efektler fena değildi. Çin'in, Hollywood'u satın aldıktan sonra çıkardığı ilk film için efektler gayet iyiydi. Aksiyon sahneleri absürt olsa da ilginçti. Matt Damon'ı görmek hoştu bu filmde. Ve Çin'e eklenmiş olan bazı mitolojik elementler hoşuma gitti.

Bakın, The Great Wall rezalet bir film değil. Eğer ekrana boş boş bakacağınız ve efektlerin her yerde olduğu bir aksiyon filmi arıyorsanız, bu film sizi 100 dakika meşgul edecektir. Ben de filmden nefret etmemiş olsam da çok eksiği olduğunu düşünüyorum. Ve filmin eksiklikleri yerine size direk filmde neler olduğunu anlatacağım. Çünkü bundan daha ayrıntılı bir yol düşünemiyorum doğrusu.
Sürprizbozan: Göster


Daha önceden dediğim gibi, The Great Wall gerçekten de saçma ama bir yandan da eğlenceli bir film olabilecekken film eğlenceli kısmı silerek sadece saçmalıyor. Ve eğer film sadece bundan ibaret olsaydı, yine ortaya izlenebilir bir iş çıkabilirdi. Ama senaryoda o kadar gereksiz ve uzatılmış açıklama sahnesi var ki, neredeyse uyuyacaktım.

Açıkçası, ne diyeceğimi bilemiyorum. The Great Wall, berbat bir film olmasa da her açıdan yetersiz bir iş. Klişe, hiçbir özelliği olmayan karakterler, bilindik bir senaryo ve ilgi çekici olmayan konuşmalar. Bu filmi sadece sinemada 100 dakikasını harcayabileceklere ve boş aksiyon filmleri izlemeyi sevenlere tavsiye edebilirim. En kötü film değil belki ama biraz aceleye getirilmiş bir iş olmuş.
4

Cevaplar (1)
avatar
(193) -
Hemen hemen her yazdığınıza katılıyorum, tek yanıldığınız nokta şu:
Sürprizbozan: Göster
6


0
| Bildir


avatar
(1233) -
Filime güzel , yerinde bir kadro bulmuşlar..Mattt damon, Willem Dafoe, Andy Lau ve son zamanlarda Narcos, Game of Thrones dizileri ile yıldızı parlayan Pedro Pascal görev almakta.
Film eski dönemlerde Çin de geçen fantastik bir film. Aksiyon, Fantastik sevenler kaçırmasın. Göz dolduran aksiyon sahneleri oldukça güzel çekilmiş..
Çoğu filmde olduğu gibi bu filmde de bir Aşk hikayesi eklemeye çalışmış olsalar bile pek becerememişler. 150Milyon $ a yakın bütçeyle 2 film çıkartabilirken, bu oyuncular ile neden tek film çekip parayı bu şekilde harcamışlar pek anlam veremedim...Bugün Kore ve Çin filmlerine baktığımız zaman, tanımadığım (mız) birçok oyuncu olsa bile çok keyifli işler ortaya çıkartabiliyorlar. O halde bu oyuncu kadrosuna neden ihtiyaç duymuşlar acaba..
Kısacası detaylara takılmama bakmayın siz, Film genel olarak, Görsellik olarak başarılı bir film Mısırınızı,Cipsinizi alıp Ailecek izlenebilecek bir film
7


avatar
(472) -
Uzun uzun yorumlayacak yönü yok, büyüklere masallardan bir tane daha, görsel olarak iyi kotarılmış bir yapım. Sıkmadan boğmadan hızlı ve aksiyonlu başlayıp bitiyor. Alın cipsinizi kolanızı bakın keyfinize.
6


default avatar
(13) -
bu filim den de anlaşıldığı gibi Matt Damon da Yaşlandı. onur ilk yorumuna kesinlikle katılıyorum. ikinci yorumuna katılmıyorum. insan saçmalık arıyamaz ki.. Gülücük


avatar
(182) -
Film bize tarihi bilgileri birebir versin diye sunulmuyor ve tabiki bizde bunu talep etmeyiz ancak ''gerçeklerin çarpıtılması'' kime ve neye hizmet eder onu artık idrak edebilecek durumdayız. Daha sürrealist filmler bekliyoruz mesela o duvarın marslılara karşı inşaa edildiği gibi. Daha da yazardım ama siz anlamışsınızdır.


default avatar
(14) -
Türkler Orc oluyorda... Canavar niye olmasın ? Boş zaman filmi hadi bir tık fazlası seçici olan biri bu filmi izlemeyi son sıralara koyabilir.
6


avatar
(1550) -
Gayet izlenilir bir film.

Aldığı puana bakarsak bana sorarsanız daha fazlası var filmde. 3D olarak da başarılı olmuş. Senaryo bildiğimiz kahramanlık olsa da görsellik olsun beklentiyi karşılaması olsun 7 puanlık bir yapım var karşımızda. Matt Damon da iyi oyuncu hani. Çok Mutlu Sadece biraz Çin subliminali var filmde. Yani Çin hükümeti bildiğin tarihlerini şişirme peşinde. Ha Çinlileri sevelim onlar sayesinde Orta Asya özünü koruyor. Her türlü olmuş arkadaş. Gülücük

İyi seyirler.
Saygılar
7


default avatar
(23) -
izlerken keyif aldim, aksiyon severler kacirmasin fakat konu baya bi ilginc, $i$meden izledigim ender filmlerden, fantastik tarz sevmiyorsaniz bula$mayin derim, kesinlikle tavsiye edilir.
10


avatar
(13) -
Yimou Zhang'dan böyle bir hayal kırıklığı beklemiyordum!
5


default avatar
(43) -
Görsel kalite çok iyi. Senaryo da iyi sayılır. Sonunu basit bitirmişler.
7


default avatar
(2) -
vakit geçirmelik orta seviye bir film olmuş. beklentiyi küçük tutmak lazım.
5


default avatar
(63) -
Kötü yorumlara rağmen yinede izledim ve de kötü yorumları haketmediğini gördüm. Bence gayet güzel heyecanlı aksiyonu bol bir film olmuş. Kesinlikle zaman kaybı değil. 7.5 den 8 / 10 puanım
8


default avatar
(17) -
Görsel anlamda tam not veririm.. artık o kadar canlı olmuş ki(IMAX te izlediğim için söylüyorum) hani bu kadarı yeterli diyorsunuz. MAtt Damon yine başarılı. Bilim kurgunun görsel şölen hali Gülücük

Filmde eksik çok şey var senaryosundan tut işleyişine kadar ama bunları kenara bırakıp izlediğinizde yerin dibine sokulacak bir yapım değil Gülücük

iyi seyirler Gülücük
8


avatar
(497) -
konusunu bir tarafa bırakıyorum
görsellik, aksiyon hoplama zıplama için izleyip daha sonrasında unutabilirsiniz 6 / 10
6


default avatar
(28) -
İnsan şu bütçeyle bir moğol istilâsı çekseydiniz keşke diyor içinden.Gülücük..Ben beğendim açıkçası.Elbette arşivlik bir film değil amacı da o değil sanırım:)Stresden uzak , bir yanınızda çerez bir yanınızda içecek keyifle izlemenizi öneririm.Beğenmeyen ya da daha doğrusu filmden sıkılacak arkadaşların olacağından şüphem yok.Yinede şans verilmeli.
6


default avatar
(543) -
Ben filmi sevdim ama yine de kötü niyetliyim o yüzden çıkarım numarası 1:Seddi yaptık çünkü Türkler bir canavardı.(mazeretimiz var) 2:Seddi aslında Türkler için değil canavarlar için yaptı atalarımız.(biz hala cesuruz)
6


default avatar
(3) -
Yorumlara bakınca ne kadar kompleksli bir millet olduğumuz ortaya çıkıyor. Yok tarihi çarpıtmaymış falan filan. abicim zaten filmin geçtiği tarih m.s 1000'li yıllar. matt damon'ın danimarka kralı harald için savaştım demesinde bu tarihe zaten ulaşırsınız. filmin geçtiği zamanda türkler islama geçmiş ve büyük ihtimal anadolu kapılarındaydı veya malazgirt savaşı olmak üzere veya olmuştu. zaten filmde başında çin seddi hakkında birçok efsane vardır bu da onlardan biri diyor. Filme gelecek olursa masal tarzı savaş sahneleri iyi hareketli ama konusu zayıf bir film olmuş. Benim için boş vakit filmi.


avatar
(29) -
kendi tarihimizi başkaları yapıyor, biz de oturup izliyoruz çok can sıkıcı bir durum... Cem yılmazın da dediği gibi batı ne yapıyor bunuuutut teknolojisi. Al bunu tut, al bunu tut biz de tutuyoruz... Adamlar tarihi olayları fantastik kurguyla birleştirip al tut bunu diyorlar biz de tutuyoruz....


avatar
(117) -
Bence izlenebilir bir yapım olmuş. Bazı sahnelerde ki görsellik gerçekten güzeldi. İzlemeden geçmeyin derim.
6


default avatar
(13) -
3 kelimeyle : "Saçma, yazık olan efekt ve para, zaman kaybı"
4


default avatar
(68) -
Yorumlar çok doğru, görüntüler çok başarılı, hikaye çocuksu ve her yönüyle yarım kalmış.İyi yada kötü sonucu filmden ne beklediğinize göre değişir.


avatar
(341) -
İnsan kendine "Matt Damon nasıl böyle bir projenin içinde yer alır?" sorusunu sormadan edemiyor.

Film öyle bir başlıyorki; kim, nereden, nasıl, niçin sorularına bırakın cevap vermeyi hiç bu sorularla ilgilenmeden paldır küldür, hikâyenin (bence ne senaristin ne de yönetmenin de bildiğini sanmam) bir yerinden giriyor.

Bunlar kim, neden oradalar falan diye siz kendinizi paralarken filmin ortasında buluyorsunuz kendinizi.

Aksiyon var, evet. Görsellik de var evet ama onun dışında hiç bir şey yok. Açıkçası Matt Damon da iyi bir performans göstermemiş.

Son yıllardaki en büyük hüsranlarımdan biri oldu bu film...
5


avatar
 kurdele (493) -
Öncelikle şunu belirtmek isterim acaba animasyonmu izledim ...! Ama görsellik dekorlar mekanlar kıyafetler gerçekten muhteşemdi. Bu kadar masrafla daha ciddi film yapabilirlerdi ama Efsanevi bir olay anlatıldığı için yapılmış bir film olsa gerek ve bu da basite kaçmış. Fakat ben yinede beğendim.Eğer fantastiği çok dikkate almazsanız çokda güzel izlenecek bir film....
6


default avatar
(1) -
Çin seddiyle alakası yok filme nerden başlıyacak tema bulamamışlar.Yıl 2017 olmuş amatörlerden beklenir fakat böyle yapımlar cok saçma gereksiz..Animasyon izlesem çok keyif alırdım.10 üzerinden 4 Artık böyle görseller para etmiyor çok basit oyunlarda bile yok.


default avatar
(25) -
Film 8.5, Lin karakteri için 1 puan ve mat damon için yarım puan 10 /10
Güzel film ben beğendim...
10


default avatar
(127) -
Merhabalar.. Bende filmi ortalama arasında bulanlardanım ancak bazı arkadaşlarımıza katılmıyorum burda tarihi anlatmıyor bir efsaneyi anlatıyor. Ve ana fikri zaten açıkça belirtiyor içinde.
6


avatar
(22) -
Görsel olarak iyi olsa da hikaye o kadar zayıf ki, vasatın altında kalıyor. Matt Damon bu filmde neden oynamış acaba, kariyerine hiç bir katkısı olmayacak bir yapım.
5


avatar
(235) -
Gerçekten aksiyon sahneleriyle kendisini izlettiren bir film yapmışlar, belkide yaratıklara karşı yapılmış bir savaş olması puanının düşmesine sebep olmuş olabilir, iyi seyirler Gülücük
7


default avatar
(2) -
Şimdi türkler yeşil yaratıkmıymış. evrim mi geçirmişiz


avatar
(250) -
filmi yorumları okumadan izleyen herkesin sanırım beklentisi farklıdır.. baslarken ile bitirdiğinizde beklenti farklılığı inanılmaz
6


avatar
(1189) -
Filmin görünce, Çin seddi temalı, Moğol ve Türk boylarının saldırısını anlatan bir film ile karşılaşacağımı zannettim ama karşıma Fantastik Canavarlar çıktı. Üstelik bir de başında "Çin seddi ile ilgili muhtelif efsaneler anlatılır. Bu da onlardan biridir" şeklinde bir ibare var ki hiç inandırıcı gelmedi. Konu bulamamaktan olsa gerek tarihi olması beklenen ama fantastik bit yapım var karşımızda. Hollywood'da yılda 1000 film çekildiği, bunların ticari bir mal olduğunu ve hepsinin az ya da çok mutlaka alıcısının olduğunu düşünürsek bu durumu da eleştirmemek lazım.

Görüşüm; "ancak zaman geçirmek için seyredilebilir" olduğu yönünde...
5


default avatar
(339) -
su gibi akan bir film...aksiyon,görsellik,tempo,çin seddi,çin askerleri,savaş yöntemleri gerçekten çok güzeldi....ama konu basitliği,bazı sahnelerin çabucak geçiştirilmesi,kafada bıraktığı acabalarla kolay bir final maalesef daha iyi olabilirdi dedirtiyor...bu filmin hakkı kesinlikle 3 saaten az olmamalıydı..
7


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Westworld (16,701) La casa de papel (3,661) Supernatural (3,208) Into the Badlands (2,286) Krypton (2,088) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,066) Gotham (2,060) Arrow (1,630) The Big Bang Theory (1,599) Lucifer (1,552)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018