Giriş Kayıt

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (2017) Yorumlar


King Arthur: Legend of the Sword

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(86) -
kral arthur un bunun dışında bikaç tane daha çekilmiş filmi var ama konusunda barındırdığı fantastik öğeler bu filmde çok çok daha güzel ve başka bi boyutta işlenmiş sanki harry potter ve yüzüklerin efendisi havasını hissttirdi yer yer bana, çekimlerini başarılı buldum sıkmayan boğmayan akıcı bir çekim yapmışlar kısaca bence fantastik aksiyon macera filmi seviyorsanız mutlaka sinemada izleyin derim puanı 8 den aşağı olmaması gerek bence
8


avatar
(2) -
Yanılmıyorsam Guy Richie nin ilk fantastik denemesi.. Her filminde olduğu gibi yakın çekimler, sürekli kare atlayan sahneler ve absürt komedisiyle ilgi çekmemesi imkansız ama guy richie standartlarının altında kalmış biraz..Sonuç olarak fena değil diyebileceğimiz bir film ve IMDB puanı da cuk oturmuş..
7


avatar
(140) -
Unutmayın ödül alacak filim değil, mantık aramayın. Eğlenmek için gayet güzel sıkılmadım.
7


Yorumlar (68)
default avatar
(279) -
Atlayan sahneler biraz fazlaydı ama genel olarak müzik oyunculuk hikaye efectler gayet iyi beğendim.7


avatar
(9) -
Fena değil ama çok da güzel değil. Bence aldığı puanın altında olmalı, başrol oyuncusu çok toy kalmış görsel olarak güzel ancak hikaye çok sönük. 6 puan
6


avatar
(86) -
Charlie Hunnam'ın oyunculuğunu sevmeye başladım. Oynadığı bütün filmleri izliyorum. Kendisini daha önce Pacific Rim'de görmüştük.
Filme gelirsek, bence izlemesi çok eğlenceli bir film. Tam bir yaz filmi. Keşke bu tür filmlerden 15-20 tane yapsalar da sıkıldıkça izlesek.
8


avatar
(196) -
Yani bu mudur, savaş sahneleriyle dolu güzel bir film bekliyordum, yerine idare eder filmlerden biri çıktı, iyi seyirler Gülücük
7


default avatar
(21) -
madonna nın eski kocası Guy Ritcie nin kendine has çekim teknikleri olduğunu biliyordum. bununda onlara benzer olacağını tahmin etmiştim ama bu çekim tarzı tarih filmlerine pek gitmemiş. daha çok kara mizah türlerine uygulanmasının trftrıyım. film kötü değil. çok da iyi değil. ama pişmanlık duyulmadan izlenebilir. müzikler çok iyi bu arada.
7


avatar
(51) -
Öncelikle David Beckham'ı filmde görmek beni epey şaşırttı ve sevindirdi. Filme gelirsek film beklentimi epey karşıladı. Filmin efektleri gerçekten güzeldi mitoloji iyi işlemişler. Senaryosu da güzel ama insan Merlin karakterini Kral Arturla aynı döneme denk gelmesini bekliyor ama yapmamışlar o yönden beni hayal kırıklığına uğrattı. Büyücü Merlin karakteri bu filmde çok güzel işlenebilirdi ve filmin konusu daha çarpıcı olurdu. Neyse genede film benim için güzel geçti. Umarım hikayenin devamını çekerler.
8


avatar
(2836) -
İçinde esprilerin uçuştuğu, adeta teknoloji hünerlerinin gözümüze sokulduğu güzel bir filmde. Ailece izledik ve keyif aldık. İyi seyirler.
7


avatar
(30) -
hacı iyi di be
8


avatar
(18) -
İzle,sil,unut.


default avatar
(1599) -
Jude Law dan adeta nefret ettim , demek ki filmin hakkını vermiş , güzel müziklerle değişik yönetilmiş izlenesi bir film...
7


default avatar
(471) -
Guy Ritchie' nin şu an itibariyle bir uzay filmi eksik Merakla onu nasıl yapacak veya yapacak mı bekliyorum.Yani yönetmen az filmi kestaneye kaydırırken ekip hop hop hop deyip efsaneye geri çekmişler görüntüsü var.Ama filmden keyif aldım mı evet türlü türlü oyuncuyu bayıla bayıla izledim mi .Tabi ki.
8


default avatar
(1) -
Film Güzeldi.
Bir Gladyatör yada cesur yürek çıkabilecek bir filmi Fantastik bir film gibi çekmişler. Bu haliyle daha çok kişiye hitap edeceği açık. Özellikle gişe kaygısı adına doğru tercih.Böylede çok güzel olmuş.
Ama Başrol oyuncusu sanki üzerine bir beden büyük bir kıyafeti giymiş gibi duruyor.
Kıyafet demişken filmin kostümleride sanki bir western filmini andırıyordu.
Film güzeldi. İzlenmezse olmaz diyemem ama ailemle hoş bir vakit geçireyim derseniz işte bu film tam size göre.
8

Cevaplar (2)
default avatar
(4) -
ortaçağda yakalı deri montta gördüm ya daha ne diyeyim. yönetmen hakkaten her anlamda kötü.
4


0
| Bildir
avatar
(51) -
Kral Arthur'un hayatı zaten Britanya mitolojisinde geçtiğinden dolayı fantastik kurgu işletmeleri normal kardeşim.
8


0
| Bildir


avatar
(85) -
..ama bu bildiğin ortaçağda geçen snatch olmuş..
7


avatar
(204) -
Bu film yönetmenlikten dolayı puanı düşük kalmış bence , geri kalan her konuda 10/8 en az
7


default avatar
(3) -
Çok tatava yapmaya gerek yok. Çerezlik bir film. Şuan ki film yokluğunu da düşünürsek gayette güzel gitti.


avatar
(186) -
Böğğk! Gerçekten çok kötü! Bu tip filmlerin hastasıyımdır ama bu, bu bu çok feciydi be dostum.. direkt sildim.
2


avatar
(2) -
Yanılmıyorsam Guy Richie nin ilk fantastik denemesi.. Her filminde olduğu gibi yakın çekimler, sürekli kare atlayan sahneler ve absürt komedisiyle ilgi çekmemesi imkansız ama guy richie standartlarının altında kalmış biraz..Sonuç olarak fena değil diyebileceğimiz bir film ve IMDB puanı da cuk oturmuş..
7


avatar
(82) -
Görseli çok iyi efektler vs ama aksiyon kareografisi sınıfta kalmış..ana konu kılıç diye onu savurmaktan başka bişey becerememişler-katamamışlar filme, halbuki orda uzak doğudan bir dövüş ustası vardı..açıkcası görseline kıyasla daha estetik, şaşırtan bir kaç aksiyon hareketi bekledim finale kadar final biraz ümitlendirdi ama malesef..
6


avatar
(197) -
beklentimin çok altında kaldığını söyleye bilirim. guy ritchie nin kendine has yönetmenlik teknikleri "özellikle filmin bir noktasında yapılan sorgulama sahnesi". işte bu dedirtmişti ancak konu ilerledikçe dağılmaya başladı nedense toparlanamadı bir türlü kara topraklar denen yer bana 300 ü anımsattı ki bunun gibi bir iki sahne daha vardı özgünlükten uzaktı. oyunculuklar fena değildi yalnız david beckham neydi öyle çok basit kalmıştı ufak bir rol ancak çok basitti ve becerememişti bence.1967,1981,2004, deki benzerlerinin yanında sönük kalmış gibi geldi mısır tanrılarındaki alex proyas gibi bence taşa çarpılmış bir yapım olmuş.aşırı fantastik öge, tarza yakışmayacak bir savaş dinamiği,orta derece oyunculuklarla bence vasatın bir tık üzeri bir yapım.
5


avatar
(48) -
Bunu izleyeceğinize müzikte Hans Zimmer imzalı 2004 yapımı King Arthur filmini izlemenizi öneririm. Vasattı. Seri iptal edilmesi ve gişede batması yorumları dikkate almayan için de bir sebeptir kanımca.
4


avatar
(140) -
Unutmayın ödül alacak filim değil, mantık aramayın. Eğlenmek için gayet güzel sıkılmadım.
7


default avatar
(4) -
Film çok vasat ve zevksiz. Game of thrones bir bölüm izleseniz çok daha fazla zevk alırsınız
4


avatar
 kurdele (871) -
Türünü Aksiyon, Macera, Dram denilmiş..kim demişse halt etmiş.. öncelikle Tarihi sonra Fantastik, Aksiyon bunun türü..
Öncelikle normal bir TARİHİ film izlemeyeceksiniz. bunu sebebi Guy Ritchie..
Şimdiye kadar izlemediğim tarzda bir tarihi film izledim.. Guy Ritchie bize Snatch ve Excalibur, biraz da Game of Thrones u karıştırıp ortaya King Arthur u çıkartmış..
Ben açıkçası çok beğendim, hatta keşke süresi 20-25 dk daha uzun olsaydı..
Millet kendi tarihlerini, tarihi filmlerini nerelere getirdi, bizler hala Nurgül yeşilçay,Hülya Avşar,Beren Saat ile Muhteşem Yüzyıl: Kösem çekelim. hadi derler ya "millet aya biz yaya" aynen öyle
8


avatar
(18) -
Film başlıyor ve bitiyor. Hiç sıkmıyor sizi. Görsel olarak kaliteli. İzleyip eğlenmeye bakın.
7


default avatar
(8) -
üzgünüm ama olmamış puanmı 4.5 dan 5 eh


avatar
(361) -
Gene tarihi mitolojik ve bir filme zorla siyahi bir oyuncu eklemişler


avatar
(597) -
Çok ama çoook beğendim..Son zamanlarda izlediğim en güzel film..
9


default avatar
(1) -
[quote]Alışılmışın dışına çıkmayan bir konu ama usta oyuncuların performasıyla ve fantastik unsurlarla izlenmeye değer güzel bir film insanı ekrana bağlıyor kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.


default avatar
(1) -
Neredeyse herkes çok beğendik, mükemmeldi falan demiş. Garip. Bence vasatın altında bir filmdi. Kurgu çok dağınıktı. Durmadan gereksiz montajlar vardı. Dünya çapında gişede 82 milyon dolar kaybetmesi de bunun bir göstergesi. Film gişede öyle bir patladı ki vizyona gireli bir hafta bile geçmeden Warner Bros diğer 5 filmin iptal edildiğini açıkladı.
4


avatar
(119) -
Beğenenler var beğenmeyenler var. Ben neden beğenenler tarafında olduğumu iyisiyle kötüsüyle aktarmaya çalışacağım. Öncelikle filmin yönetmeni Guy Ritchie. Yeni bir teknik denemekle beraber bunda başarılı olduğunu düşünüyorum. Tekniği hızlıca geçişlerle aksiyonlu filme bizi dahil edebilmekti bence. 3D olarak çekilen filmde buna uygun olarak da kamera çekimlerini ayarlamış ve çok başarılı olmuş ona da değineceğim.
Oyuncularda benim Pasific Rim'den tanıdığım Charlie Hunnam var. Bu oyuncunun vücudunu geliştirirken oyunculuğunu da nasıl geliştirdiğine şahit oldum bu filmde. Gerçekten çok beğendim. Gerek muzip hareketleri olsun gerek yeri geldiğinde ağır başlı bir kral oluşu. Kötü adam rolünde de Jude Law var. Bu adamın ''iyi'' adam rollerinde ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunu göz önüne alırsak ''iyi'' rolünü bu kadar üstlenmiş birinin bir filmdeki kötü karakteri nasıl bu kadar iyi canlandırdığına akıl sır erdiremiyorum. Filmde -gerektirdiği gibi- kendinden nefret ettirdi. Her hareketinde kendinden daha ve daha fazla nefret ettirdi. Diğer oyuncuların da performansları orta düzeydeydi. Ama iyi olarak nitelendirebileceğim 2 performans bunlardı.
Film hâlâ sinemadayken 3D olarak izlemenizi öneriyorum. Ritchie filmi 3D ile uyumlu olacak şekilde ayarlamış ve bize sunmuş. Demek istediğim o bir anda bize doğru ok fırlaması falan değil yanlış anlamayın. Demek istediğim kavga/savaş sahnelerinde olaya bizi dahil edebilmek için 3-4 kamerayı farklı açılardan vermek yerine tek bir kamerayı interaktif bir şekilde o sahnede dolaştırarak bizi olaydan koparmadan ona dahil etmek.
Onun dışında müziklerini de gayet güzel buldum. Gerçekten ekrandaki olayla bizi bağdaştırmak için harika seçimlerde bulunulmuş. Bunlar benim bulduğum iyi yönler.
Kötülere bakacak olursak sanırım senaristlerin olaylarda bilerek veya bilmeyerek bıraktığı boşluklar.
-Bu vereceğim örnek Inception(2010) filmine dair spoiler içermektedir.-
Sürprizbozan: Göster
Demek istediğim senaristlerin beceriksizliğiyle ortada bırakılan boş noktalar.
Finali güzeldi. Ama oraya hazırlanış bana yavan geldi. Bilmiyorum o finale o hazırlanışı yakıştıramadım diyebilirim. Genellikle hazırlanış çok iyi olur çünkü ona ayrılan zaman daha fazladır. Ama bu filmde finale daha fazla zaman ayırarak yönetmen benim gözüme girdi. Ama hazırlığın süresinin azalmasından galiba yavan geldi finalle karşılaştırınca.
Bu film güzel olmuş sonuç olarak ve izlemenizi öneriyorum. 8.1/10
8


avatar
(12) -
Yönetmen bambaşka bir anlatım ile sizlere bambaşka bir film izlenimi veriyor. Pişmanlığım 3D izleyememiş olmam. Harika bir warner bros filmi diyebilirim.
8


default avatar
(7) -
Görsel efektleri başarılı olmakla beraber müziğin aşırı yapısı kulaklarınızı rahatsız ediyor.Ciddi giden bir girişten sonra deadpool benzeri cıvık espriler-geri sarmalar- hızlı geçişler filme yakışmamış.
Final sahnesini beğenmedim.Yine de ciddi emek harcanmış-seyredilerbilir
6


avatar
(42) -
filmin fragmanlarına kanarak sinemada izlemeye karar verdim . Özellikle King Arthur 2004 yapımı savaş filmi gibi olacağını tahmin ettim ( savaşlar , savaş taktikleri gibi ) ancak filmin ilk 10 dakikası tam düşündüğüm gibi mitolojik bir savaş gibi başladı ancak sonrası için spoil vererek konuşayım .

Sürprizbozan: Göster


bir çok şey daha var ama yazmak istemıyorum . bence daha kaliteli film izlenebilir bu film yerine
2


avatar
(163) -
Arthur'a daha önceki filmlerden farklı bir bakış açısıyla yaklaşan bir film. Ben bu bakış açısını gayet sevdim. Kurgusu bu role çok uygundu. Charlie Hunnam başrol olduğu için tüm gözler onun üzerindeydi belki ama Jude Law'ın rolüne verdiği hava bence daha başarılıydı. Bir an amca yeğen arasındaki bu konu acaba film Prince of Persia: The Sands of Time'a doğru mu kayacak dedirtsede o noktaya getirmediler filmi. KOnusu, kurgusu, oyunculukları ve mekân ayarlamaları çok güzeldi. Olmamış dediğim tek bir yanı vardı, o da filmin sonu. Hikaye sanki daha çok şeyler olacakmış, birebir halledilen bir dövüş değil de kitlelerin çarpışması olacakmış gibi hissetirsede bir nebze çabuk biten bir son olmuş. Onun haricinde her şey yerli yerindeydi bence.
8


avatar
 kurdele (2498) -
Bir guy ritchie filmi yazıyorsa, izleyiniz arkadaşım. Müzikler, anlatım tarzı, mekanlar herşey harikaydı. David Beckham süperdi! Kadrosu üst düzey ve devamı da eminim güzel olacaktır. Biraz yüzüklerin efendisi esintileri hissettim ama olsun o kadar der, iyi seyirler dilerim.


avatar
(51) -
Pöff diyorum. 175 milyon dolar ve tek bir sahne bile üç sene sonra kimsenin hatırında kalmayacak. Michael bay, james wan aksiyon filmlerine bir bardak cgi teknolojisi ekleyip çırpıyoruz. Sos olarak guy richtie flashforward kurgusu ekleyip bu kötü filmi karın doyurmak için sinemaya giden vatandaşlara sunuyoruz.

Görsel 8/10
kurgu 7/10
hikaye 3/10


avatar
(417) -
Guy Ritchie'nin 6 filmlik serisinin ilki olan yapımı bu akşam sinemada 3D izleme şansı buldum. Açılış sahnesinden sonra müstakbel Kral Arthur'un büyümesini izlediğimiz sahnede direkt Guy Ritchie filmi izlediğinizi anlamaya başlıyorsunuz. Arthur'un ufak bir çocuktan yetişkin bir adama dönerken nasıl bir hayat yaşadığını 3 dakika içinde muhteşem bir müzik eşliğinde izliyoruz. Zaten yorumlarda da söylendiği üzere filmin müzikleri gerçekten çok başarılı. Eve gelir gelmez ilk işim full albümü edinmek oldu, şiddetle tavsiye olunur. Filmde zaman zaman tempo düşse de özellikle ikinci yarıdaki aksiyon tatmin edici. Tek eleştirim Arthur'un bazı kılıçlı dövüş sahnelerinde animasyon kullanımı çok belli oluyordu. Aklıma direkt Matrix Reloaded'da Neo ve Ajan Smithlerin parktaki dövüş sahnesi geldi, filmden ziyade bir bilgisayar oyunu videosu izlediğimi hissetmiştim. O derece olmasa da bu filmde de böyle hissetiğim sahneler oldu.

Her ne kadar biz beğenmiş olsak da film için gişede işler çok da yolunda görünmüyor, 11.gün itibariyle filmin dünya genelindeki hasılatı 95 milyon dolar ve filmin bütçesinin 175 milyon dolar olduğunu düşünürsek vizyondan kalkana kadar en iyi ihtimalle maliyetini kurtaracak gibi görünüyor maalesef. Umarım bu durum Guy Ritchie'nin geri kalan 5 filmi yapmasında bir engel oluşturmaz. Çünkü bu film daha hikayeye girişti ve aksiyonun ve heyecanın dozajı her filmde biraz daha artacaktır. En azından beklentim o yönde.

Son bir yorum da sinema sektörüne virüs gibi yayılmış olan 3D olayına yapayım. Gerçekten bu durum eziyetten başka bir şey değil bence. Çoğu filmde zaten üç boyutun ü'sünü hissedemiyoruz. Bu filmde sadece finalde 3D fena değildi ancak karanlık sahnelerde resmen kör gibi hissettim kendimi, içim bunaldı. 3D istemiyoruz kampanyası başlatmak istiyorum o derece Gülücük

Velhasıl kelam, film güzel, müzikler muhteşem, gidiniz izleyiniz, filmi izlemeseniz bile müziklerini bi dinleyiniz. Youtubeda tüm müzikler var ama düşük kaliteli, yüksek kalite orjinal albümü dinlemenizi tavsiye ederim. Favorim "Growing Up Londinium" ve "Run Londinium", aslında ikisi aynı parça ama çok küçük farklılıklar var, biri yukarıda bahsettiğim 3 dakikalık sahnede çalıyor, diğeri filmin bitiş jeneriğinde.
8


default avatar
(1) -
Charlie Hunnam itici gelirdi bu filmle beraber onada kanım ısındı. Jude Law kötü adam, kadınlardan öne çıkan birisi yoktu. Konu klasik ama Guy Ritchie mizahı ve anlatımı kendini belirgin olarak gösteriyor. 3d olarak sinemada seyrettim, sinemada izlemenizi tavsiye ederim.


avatar
(17) -
şuraya biraz game of thrones sosu ekleyelim, elini korkak alıştırmadan yüzüklerin efendisi dök, robin hood orman efsanesini serpiştirdikten sonra iyice karıştıralım. 3d başarılı...


default avatar
(2) -
Taze izleyip geldim, ayağımın tozuyla yorum yapıyorum. Öncelikle fragmanı ilk izlediğimde "Guy Ritchie bu türde ne alaka?" dedim ama filmin ilk 20 dk sında içimden özür diledim Gülücük Muadili milyon tane Hollywood yapımından farkı zaten Ritchiestyle. Görsel özelliklerinden, konunun ilerleyişine, diyaloglara kadar herşey dört dörtlüktü. Unutmadan 3d izleyin, nete düşsün demeyin. Bir daha izlicem galiba.
8


default avatar
(6) -
Mükemmel diyebilirim. Bu kadar bilindik ve çok çeşitli versiyonu çekilmiş bir konuyu bu kadar farklı anlatılması izleyene zevk veriyor. Geri dönüşler espri anlayışı ve fantastik tarafı.Sinemada izleyin derim.


default avatar
(1) -
Çok kötü ya beğenenler siz hiç film izlemediniz mi abicim. Yüzüklerin Efendisinden sonra bunlar tırt ya.
1


default avatar
(66) -
Yönetmen yine yapmış işini.. . Charlie hunnam çok iyi iş çıkarmış.. 3d filmlere göre daha fazla hissettirdi kendini ama karanlık sahneler çok olduğu için o orantı iyi olmuyor yine de.. Eleştiri yapılacak olursa kılıç sahneleri daha efsane şekilde fazla olabilirdi..
8


default avatar
(2) -
Muhteşem bir film idi. Bir hikaye bu kadar güzel anlatılır. Hiç bitmesin istedim.
9


avatar
(80) -
Filmi,3D'yi beğenen beğenmeyen var fakat herkesin ortak noktada birleştiği konu müziklerin mükemmel uyumu. Müzikler haricinde senaryoyu bende karışık buldum. Özellikle ilk 10-15 dakika karakterleri oturturamadım. Düşünce bir kere daha izleyeceğim.
6


default avatar
(11) -
Filmi kesinlikle sinemada 3D izleyin . Normalde 3D filmleri sevmem , gereksiz geliyor ve göz yoruyor fakat bu filmin 3D si mükemmel olmuş . Filme gelirsek ; Herşeyiyle güzeldi , Efekler , müzikler , seneryo , oyunculuk ve fantastik dünyası iyiydi. Bana göre tek eksiği filmde kılıçla yapılacak daha çok şey koyabilirlermiş . Yani kılıçlı sahnelere ( excalibur ) daha çok yer vermeleri lazımdı . Ama bu sene izlediğim sağlam filmlerden birisi
8


avatar
(123) -
Filmin müzikle uyumu on numara, sahne geçişleri harika, standart bir konu için bu kadar iyi film beklemiordum, normalin ötesinde bir film olmuş , o yüzden bu kadar düşük puanlar verildiğini düşünüorum
10


default avatar
(27) -
Müzikler gerçekten güzel görsel efektler parasının hakkını verir nitelikte senaryo idare eder yani bizim cüneyt reizin filmlerinede para harcansaydı böyle bir film çıkarılırdı ben herşeye rağmen kötü iyi adam savaşından ziyade bir ordu savaşıda içinde barındırmasını bekliyodum bence öyle daha güzel olurdu
6


default avatar
(21) -
Film çok güzeldi.
Boş Covenant filmine para vermek yerine, bu filme gidin.Covenant için ise, Promethus filmini tekrar izlemeniz yeterli.
9


avatar
(18) -
Kral Arthur filminin devamı olarak düşünmüştüm ama bu kendi içinde başka bir seri şeklinde yapılan bir filmmiş. İnsanın aklına şu soru geliyor; başka isim mi kalmadı... Cüneyt abimizin kara murat filmlerinde görülen babanın oğlu kılıcı yerinden çıkarır senaryolarına gözler çok aşina olduğu için pek beğendiğimi söyleyemem. Efektler iyidi fakat senaryo cılız çoğu replik diğer filmlerden alıntı.
6


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017