En çok beğenilen yorumlar
avatar
Akenatons - 3 hafta önce
Bu filme harcanan paranın Gravitiy'den 25 milyon USD fazla olması mı, filmdeki oyuncuların üst düzey tekstil kıyafetleri giyiyor olması mı (filmin sonlarında Jennifer Connelly toprağı ekerken göründüğünde bildiğiniz streç pantolon ve lumberjack bot giyiyor), aşırı sırıtan ve başarısız efektler mi, yoksa konteynır bozması gemi modellemesi mi beni bu filmden soğuttu...

Sanırım hepsi.
3


default avatar
echo - 1 hafta önce
Ya ne millettirki Osmanlıyı Muhteşem Yüzyıl'dan, Nuh'u bu filmden öğrenmeye çalışır. Kardeşim film bu film. Adamlar para kazanma derdinde. Tarihi belgesel çekmiyorlar. Görsellik, kurgu, senaryo bilmemne iyiyse iyidir kötüyse kötüdür. Gerçekliğini sorgulamaya gerek yok. Ha gerçeği merak edenler D&R veya kitapyurdundaki kaynaklardan araştırmalara başlayabilirler.
7


default avatar
karartMan - 1 hafta önce
Zaten dini bir film beklentisi olmadan izlemeye başladığım için o boyutuna hiç değinmiycem ama fantastik film hastası biri olarak bile izlerken boğuldum valla. Baydı resmen. Oyuncuların isimleri bile kurtaramamış. Olmamış velhasıl...
4


Yorumlar (147)
avatar
bahangel - 17 saat önce
öncelikle filmi beğenmedim ve sıkıldım. bütün bunlar ayrı yana; olum koca nuh şarab mübtelası çıktı ya la:)

vaktiniz varsa izleyin, böyle isimlerden böyle vasat film. gerçekten inanılmaz.
4


default avatar
malecan - 1 gün önce
filmden anladığım tek şey dünyanın sonu bile gelse insanoğlu uçkurundan vazgeçmiyor...
1


default avatar
idrisdemir - 1 gün önce
Bu zamana kadar izlediğim en kötü filmlerden biri diğebilirim. Tufana kadar izlenir bir seviyede giderken, tufandan sonra film bir anda izlenebilirlik akışı değişiyor. Saçma sapan bir hal alıyor. Bu filmi indirirken iyi ki 9.38 gb boyutundaki versiyonunu indirdim. Yüksek kalitedeki versiyonunu indirseydim, yazmaya başlarken ilk cümlem kufurlu olurdu. Giriş berbart, gelişme bölümünde ( imdb den 6.2 'yi nasıl vermişler hayret en yüksek 4.00 diğim oda taşların efektinden dolayı ) filmin tamamını izleseydim çatlardım heralde oyüzden sonuc bölmünü toplam 2 dk izledim filmi ileriye sararak. Russell'ın boyle bir saçma filmlerde işi olmaması gerek !


default avatar
berkmen75 - 2 gün önce
Çok sürükleyici ve tutarlı bir film değil. İyi bir konu bence yazık edilmiş.
5


default avatar
codetr - 3 gün önce
Şeytan iyi üfürmüş, hem senariste, hem yönetmene. Nuh peygamberin tufanda başından geçenlerin böyle olmadığını biliyoruz peki burada amaç nedir şeytani çarpıtmalarla insanların aklını bulandırmak doğruyu yanlış, yanlışı doğru göstermek mi? Madem olayın aslına sadık kalmayacaksın neden filmin adı Nuh Büyük Tufan.

Bilimsel ve günümüze kutsal kitaplarla taşınan gerçeklerin %10'nu alıp gerisini uydurmuşlar.

Birileri de yazmış filmiş bu işin aslını öğrenmek istiyorsak kitap alıp okumamız lazım mış hahahahaha
Çok iyi tespit demek ki Hollywood işini içine kutsallık din girince ne var ne yok çarpıtıyor.

Darren Aronofsky Muhafazakâr Yahudiy miş Şaşıran var mı?

Bu film para kazanmak için de yapılmamış amaç başka.

İnsanlık tarihinin en önemli olayını böyle göstermek kimsenin haddine olmamalı
böyle özgürlükte film de olmaz.
5


avatar
anafarta - 4 gün önce
İsimlere ve senaryoya göre beklentimi yüksek tutmuştum. Amma ve lakin öyle değilmiş. Yine de izlenir kıvamda.
6


default avatar
Enkil - 4 gün önce
Ridley'in yastık altı ego tatmini.


default avatar
kenan_tr - 4 gün önce
2 kelime ; HAYAL KIRIKLIĞI!


default avatar
adsmen - 6 gün önce
İzlerken yoruldum.


avatar
hakanPolat - 7 gün önce
Arkadaşlar bu filmi 1080 veya 720 gibi yüksek çözünürlüklerde indirip kotanıza zarar vermeyin. Çok merak ediyorsanız film sitelerinden izleyin. Bu film son kuruşuna kadar israf.


avatar
Samsunlu55 - 7 gün önce
Saçma sapan bi film vaktinizi harcamaya bile değmez.
1


default avatar
echo - 1 hafta önce
Ya ne millettirki Osmanlıyı Muhteşem Yüzyıl'dan, Nuh'u bu filmden öğrenmeye çalışır. Kardeşim film bu film. Adamlar para kazanma derdinde. Tarihi belgesel çekmiyorlar. Görsellik, kurgu, senaryo bilmemne iyiyse iyidir kötüyse kötüdür. Gerçekliğini sorgulamaya gerek yok. Ha gerçeği merak edenler D&R veya kitapyurdundaki kaynaklardan araştırmalara başlayabilirler.
7


avatar
agarthan - 1 hafta önce
Film in içeriğinde , tufan ve tüm canlıların gemiye gelişi gibi öğeler daha gösterişli olabilirdi.Genel olarak orta düzey bir hava hakim..
6


default avatar
karartMan - 1 hafta önce
Zaten dini bir film beklentisi olmadan izlemeye başladığım için o boyutuna hiç değinmiycem ama fantastik film hastası biri olarak bile izlerken boğuldum valla. Baydı resmen. Oyuncuların isimleri bile kurtaramamış. Olmamış velhasıl...
4


default avatar
Justiceforrealm - 1 hafta önce
Hikayede barındırdığı ögeler sayesinde FANTASTİK türde bir film gerçi içeriğini değiştirilen İncil'den aldığı için böyle olması gayet normal.
4


avatar
kataman - 2 hafta önce
Bu filme harcanan para ile daha iyi bir film yapilamazmiydi? Tabiki de yapilirdi.
6


avatar
Bersis - 2 hafta önce
PEk beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Daha önce yapılmış NUH ve Nuh tufanı temalı filmler daha başarılı idi sanki. Senaryo ve filmin gidişatı biraz sade olmuş. Ayrıca Gemi ye alınan canlıların sadece Hayvanlar olarak işlenmeside ayrı bir ilginçlik.

“Nihayet azabımız gelip kazan kaynadığında Nuh’a dedik ki; Herbirinden ikişer çift ve üzerine azap sözümüz geçenler müstesna ehlini ve iman edenleri gemiye bindir. Ve zaten onunla beraber iman edenler pek azdı.

Nuh dedi ki; Gemiye binin, onun akıp gitmesi de durması da Allah’ın ismiyledir. Şüphesiz ki Rabbim Gafurdur ve Rahimdir.

Ve gemi onları dağlar gibi dalgaların arasında götürdü. Ve nihayet şöyle denildi: Ey yer suyunu yut, ve ey gök suyunu tut. Su çekildi, iş bitirildi ve gemi cudinin üzerine oturdu. Ve zalimler topluluğu helak olsun denildi.” (Hud :40-44)


O yürüyen kayalarda neydi öyle Gülücük Hobbit filmi izliyorum sandım bir an ..Gülücük Başarısız bir film.


avatar
Htmakina - 2 hafta önce
Ne kadar vicdanlı bir peygamber tasviri çizilmiş öyle. Onu yaratandan bile daha merhametli öyle mi? O gözcüler neydi öyle? Neyse fazla uzatmaya gerek yok, olmamış zannımca.
4


avatar
TheJoKeR - 2 hafta önce
Yav ne diyem bilemedim.Çok fazla kanaat kullanarak 6/10 diyorum fakat sıkmıyor çerezlik film diyebilirim.Dipnot:Filme inançlarımız doğrultusunda bakarsak 5 para etmez.Wink Saygılar
6


avatar
kokeen - 2 hafta önce
Senaryo ve gorsel efektin berbatligini kadronun muhtesem olmasi bile kaldiramamis. Basirisiz para uzerine yapilan bir film olmus. O kadar unlu ve iyi oyuncularin boylesi bir yapimda toplanmalari sasirtici oldu.
7


avatar
dexterrr - 2 hafta önce
Baştana sona kötü ama özellikle sonunu fena batırıp bir de sıvamışlar iyice.müslüman olmayanlar gerçekten inanıyor mu acaba böyle bir saçmalığa.
1


avatar
doumbek - 2 hafta önce
Beğenmedim ne yalan söyleyim...Animasyonlar güzel de senaryo çok kopuk..ve bişeyler eksik ama Hıhı
5


avatar
kaanressam23 - 2 hafta önce
- Bu filmi izlemeden Hz Nuh (a.s) hayatını okudum.. oradada "tam olarak bilinmiyor, bu konuda ne olduğunu bilmiyoruz.." şeklinde cümlelere rastladım..

- Madem öyle yönetmen ve senaristler genel kaidelere sadık olmak kaydıyla "seyredilebilirlik" oranı yüksek bir film yapmaya çalışsalarmış ya.. o kadar görselliğe yazık olmuş..

- Rüya alemi gibi bir film olmuş.. vesselam...
5


default avatar
ervanamaz - 2 hafta önce
Herşey bi tarafa nuhun peygamber olduğuna tüm dinler inanır. ancak 2 saatlik filmde nuhun ağzından çıkan tek güzel bir söz duymadım. herşeyin suçlusu Allah mış gibi davranılıyor. Ruh yok,mesaj yok.
5


default avatar
gcb1903 - 2 hafta önce
Peygamberler tarihi okumuş ya da en azından Kur'an meali okuyup Hz. Nuh hakkında bilgi sahibi olanlar için hayal kırıklığı olmuş.
Benim içinde büyük hayal kırıklığı sinemaya verdiğim paraya acımıştım sadece Emma Watson yüzünden izledim ama boş bir film.
Özellikle filme gitmeden önce arkadaşlarla dedim öyle sarhoş, acayip bir peygamber çıkartmamışlardır herhalde diye ama maalesef 3000 sene öncenin filminde hatunlar pantolon giymiş D&G galiba Emma Watson'un üstünde ki.
Biraz tarihi uydurun hadi zaten kafanıza göre bir peygamber uydurdunuz da bari kılık ıyafet uyumlu olsun.
Kadınlarda pantolon giyimi taş çatlasın şurada yarım asırdır yaygınlaşan bir şey.
Zaten evrim olayı ta bir saçmalık zaten oraya hiç girmeyeyim.
10/5 oda zorla yani.


avatar
ignoramus - 2 hafta önce
İyi ve kötünün savaşı hiçbir zaman bitmedi, ta ki ilk kan döküldüğünden geleceğe kadar da dökülmeyecek gibi... Kim bilir belki Anonofsky, insanların vicdansızlığını, dünyayı bu hale getiren yaratıklar üzerinden günümüze dair eleştiriler sunuyor olabilir. Ama film kendi içinde birçok çelişki barındırıyor, merhametsiz bir Nuh portresi çizerek dünyayı yok eden bir insanı resmediyor. Filme dair bir yorum için;
"Aronofsky’nin Nuh’u, kutsal metinlerde yer alan bir kıssanın yeniden anlatımından yola çıkalarak, yetersizliklerimiz ve içine battığımız hal karşısındaki çaresizliğimiz üzerine yapılmış bir günümüz eleştirisi olarak da görülebilir."
http://www.hayalperdesi.net/vizyon-kritik/236-nuhtan-sonrasi-tufan.aspx


default avatar
gri72 - 2 hafta önce
Bu filmi bana göre iki ayrı kıstasa göre değerlendirmek lazım.
1) Tarihi gerçekleri anlatan bir film olarak
2) Hiç bir tarihi gerçekle bağlantı kurmadan yalnızca bir film olarak.

Birinciye göre değerlendirildiğinde bana göre hiç bir temel dayanağı olmayan tamamen hayal gücüne dayanan bir yapım, bu anlamda da son derece başarısız...

İkinciye göre değerlendirilirse temposu düşük, beklenen heyecanı seyirciye yansıtamayan bir yapım olmuş... Acaba Russell Crowe oynamasaydı kaç kişinin bu filmden haberi olurdu ? 10/5


default avatar
wisla - 2 hafta önce
Genelde her filme kötü yorum yazmam fakat bu filmden beklentim çok yüksekti. Malesef beklediğimden çok kötü bir film çıktı ve çok basite kaçınılmış bir film zamanım çok diyorsanız izleyebilirsiniz ama beğenmeyceksiniz.


avatar
ideon - 2 hafta önce
Darren Aronofsky ve arkadaşı Ari Handel Tevrat’ta geçen temel kavramlar üzerinden yola çıkarak özgün ve garip bir Nuh peygamber yorumu ortaya koymuşlar.
6


default avatar
tuase - 2 hafta önce
Filmin konusunun Nuh Peygamberle alakası olamadığını söyleyen arkadaşlar neye göre söylüyor anlamıyorum??? Kuran da diğer peygamberler hakkında zaten çok detaya girilmemektedir. Diğer İslami kaynaklar referans alınıyorsa onlarda zaten incil ve tevrattan faydalanılarak hazırlanmıştır. Çok bilen arkadaşlara duyrulur.

Cevaplar (2)
default avatar
ervanamaz - 14 Temmuz 2014 03:37
çok bilmişlik yapacağına google ''nuh as. ile ilgili ayetler'' diye yazmış veya mübarek kuranı açıp bi bakma zahmetinde bulunmuş olsaydın, cehaletin dibine vurmuş olmaz, peygamber nuh ile filmin taban tabana zıt olduğunu anlamış olacaktın.'!
5


0
| Bildir
default avatar
tuase - 14 Temmuz 2014 12:45
SaĞol ya çok yardımcı oldun arkadaşım hakketen alakası yokmuş Gülücük)


-1
| Bildir


default avatar
254Burak - 2 hafta önce
Filmde görsel efekt güzeldi. Konuda aslında ilk başta güzeldi gemiye neden ihtiyaç olduğunu anlıyoruz artık neden böyle bişey yapılmış filan AMA sonradan boka sarar hale gelince valla acıdım yani... yow yow Sonra Noah ın elindeki bıçak da son teknolojiyle yapılmış şu an askerlerde olan bıçaktı yani oha dedim yinede izledim ama olmamış kusura bakmasınlar yapamamışlar. Noah-eğer filmdeki Noah Hz. Nuh ise neden hiç çağırmadı halktan kimseyi anlamadım ama..- şarap içen çıplak sapık biri olmamalıydı en azından...


avatar
eminmetehan - 2 hafta önce
Filmin geçmiş tarihle yada Hz. Nuh peygamberle alakası yok. Verilmek istenen mesaj farklı. Mesajlarını vurgulamak ve Hz. Nuh'un hikayesinden ayrılmak için bir çok yer değiştirilmiş. Balıklar tükenmiş, ormanlar doğal hayat yok olmuş. Doğrudan göstermek için 87. dakikada başlayan ilk cinayet sahnesi uzatılmış cinayetler tüfeklerle işleniyor. Aslında bahsedilen tarih bizim geleceğimiz!

Verilmek istenen mesaja gelirsek ''Hani biz iyi olanların soyuyduk?'' Valla bu konuda yazmak istediğim şeyler vardı ama vazgeçtim. Ana tema ortada ''O gemide olmayı hakediyor muyum?'' ''Soyumun devamını hakediyor muyum?'' Bu yüzden çizilen Noah karakteri çok acımasız sana bu soruları sordurtmak asıl amaçları...

Mükemmelmiydi değildi, verilmek istenen mesaj kullanılan konunun ağırlığı altında ezilip kayboluyordu ne kadar vurgulamaya çalışsalarda. Sonra çıplak bir peygamber sahnesi hiç hoş değildi yüzeysel gösterilsede gereksizdi. Yinede 2014'ün iyi filmlerinden ayrıntıları görmeye çalışırsanız. Saygılar
8


default avatar
serkaynar - 3 hafta önce
akıl oyunlarının devamı john nash rüya görüyo bir sürü yeni hayali karakterler var ama karısı hala aynı Wink


default avatar
tuseren - 3 hafta önce
olmamış
4


default avatar
Barisch1907 - 3 hafta önce
Filmin islami tarihle alakası olmadığını zaten izlemeden biliyordum sonuçta hrıstıyanlar yapıyor ama bari hrıstıyanlıkla alakası olsaydı. Saçma sapan bir film. yaratılış filmi anlatıyorsun bir tarafta evrim diğer tarafta kovulmuş melekler. bir tarafta peygamber diğer tarafta sarhoş bir bebek katili.

Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
default avatar
fckn5 - 11 Temmuz 2014 19:15
İşin ilginç kısmıda burda anlatılanlara göre herkesin ensest ilişkilerin meyvesi olması .
8


-4
| Bildir


default avatar
ltfdmr1979 - 3 hafta önce
film bir peygamberi anlatacak hem de insanlığın ikinci babasını ve biz filme dini açıdan bakmayacaz öyle mi yani...neresinden bakrsanız bakın bomboş bir film.eminim yönetmen bile bu filmi tekrar izleme zahmetine katlanmaz.....
4


avatar
cesuryurek - 3 hafta önce
Mel Gibson'un yaptığı Hz. İsa filmi gibi; bu da Kur'an rehberliğinden uzak yapıldığı içim yavan ve yetersiz olmuş. İlahi mesajdan çok aile içi çatışmalar, hesaplaşmlar film boyunca bir an olsun yakamızı bırakmadı. En azından müzik iyi olmalıydı.
5


default avatar
policenusret - 3 hafta önce
Senaryo Kur'an ile uyuşmuyor, Bunu bi tarafa bırakıyorum. Beni en çok rahatsız eden peygamberi neredeyse kötü, acımasız, merhametsiz karakterde göstermeleriydi.
5


avatar
CaglayanWade - 3 hafta önce
Hayir kimsenin inanisini sorgulamak istemiyorum ama herkes dort dortluk musluman gibi surekli film in Islam ile alakasi yok diyor. Filme sirf bu yuzden dusuk puan veriyorsaniz bir zahmet film izlemeyi birakin hepiniz.


avatar
thementalist - 3 hafta önce
bugün izledim. iyi bir film değil, çok sıkıcı, saçma sapan
1


default avatar
tolga900 - 3 hafta önce
Filmi yorumlamaktan cok,yorumlayan bircok arkadasi yorumlamak istiyorum Çok Mutlu öyle güzel ve pozitif yaklasmislar ki filme,kutlamak gerek.ben sahsim adina kutluyorum Gülücük film kendini seyrettiriyor.ama beklentileri karsilamiyor.
7


default avatar
fckn5 - 3 hafta önce
Yorumlara aldanmayın izleyip kararınızı kendiniz verin.
Gayet iyiydi ben beğendim.
8


avatar
demystified - 3 hafta önce
NOAH sana iyi puan!!!


avatar
CMSVRM - 3 hafta önce
Şu filmden dini bir yapım bekleyen yada dini bir mesaj çıkartmaya çalışan kişiler neyin kafasını yaşıyor anlamadım. Filmin fantastik bir yapım olduğu ortada. Adı üstünde "fantastik". Daha ne bekliyorsunuz bu filmden? Eminim bunu izleyenler 300 Spartalı-Clash of Titans serisine de laf saymıştır.. Bu kadar olmayın lütfen!
Ben izledim gayette beğendim. Müzikleri olsun, oyunculuklar olsun.. Zaten Russel Crowe'un karizması yeter filmi izlemek için. Son sahneye ise bayıldım. Şurayı altını çizerek belirteyim, DİNİ mesaj aramadan, fantastik iyi bir film seyredeyim diyorsanız, güzel 2 saat geçirirsiniz. 10 üzerinden 6 veriyorum. Bu arada yok ben dini bişeler bekliyorum derseniz, açın kitap okuyun arkadaşım!
6


avatar
ilhan85 - 3 hafta önce
Hayal kırıklığına uğradım...
Daha iyi bir film bekliyordum
6


default avatar
elturco78 - 3 hafta önce
filmden russell crowe'u çıkart gece 12'den sonra stv'nin yayınladığı saçma filmler serisinde rahat oynar...hatta crowe olmasın dünyada sinemalara bile girmez, vhs piyasası için çekilmiş 5. sınıf filmler olarak dvd dükkanlarında olur sadece... dev ahtapot mega köpekbalığına karşı filmleriyle yan yana 2si 1 dolar sepetinde satılır o kadar... oyunculara verdikleri paralardan biraz kıssalarmış da o parayla senarist bulsalarmış keşke...2 saat 17 dakikalık vasat altı bir film...

dini olarak yorum yapan arkadaşlar, elin gavuru islamiyete göre mi çekecekti filmi? ki işin aslı hristiyanlık ve yahudilikle de alakası yok filmin... yaaa bunu akşam haberleri sonrası ulusal kanallar yayınlasa reytin alamaz yaaa...
2


avatar
SxCRxT - 3 hafta önce
Güzelim konuyu mundar etmişler. Yani şu filmde Hopkins ve Crowe olmasa yorum bile yapmazdım ya neyse. Kısacası berbat, izleyene katacak hiçbir şeyi olmayan bir film. Görsel efektler dersen paint de yapılmış gibi Hehehehe


default avatar
ben mi - 3 hafta önce
Filmin yavan olduğu doğru olabilir ama filmden İslami anlam ve eylem bekleyenler neyin kafasını yaşıyor ben bunu hiç anlamıyorum.


avatar
sg888 - 3 hafta önce
uyduruk kelimesinin yakışacağı bir film arıyordum.. cuk oturdu... eğlencelik - fazla birşey beklememek lazım ..
5


avatar
leopar1972 - 3 hafta önce
Müthiş senaryoyu yönetmen kendi İDESİ uğruna harcamış, ne diyeyim ki!Çakma gerçeklikten çok az, kendi idesinden çok fazla, biraz efekt, biraz müzik ve biraz fantastik ögeler=NOAH.
Beklentim büyüktü, hayal kırıklığına uğradım...Yönetmenin idesi derken ne dediğimi bilenler anlayacaktır.... nolamaz nayır
6


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›