Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(362) -
Film, kadının üstüne kabus gibi çöken dinin yarattığı sarsıcı etkiyi anlatıyor. Toplumda kadının hak sahibi olmadığı ve ezildiği bir dönemde geçen filmin karışık gibi gözüken kurgusu ise çok başarılı. Yalnız içerdiği şiddet sahneleri sinirleri çok bozuyor. Oyunculuğu ile hayranlık yaratan Guy Pearce, sanırım seyirci kendisinden nefret etsin diye bu rolü kabul etmiş ki haklı çıkmış, feci nefret ettik.


avatar
(225) -
film gerçekten kusursuza yakındı. oyunculuklar müthiş. konu güzel.sapıkça fikirler üzerine kurulu bir olayı gerçekten güzel aktarmışlar.söylenecek çok şey var ancak izlemenizi tavsiye ederim.
8


default avatar
(1) -
Metacritic notu 44, rottentomates notu 36. İyi ki bu puanlara aldanıp izlememezlik yapmamışım. Otorite üzerine kayda değer şeyler söyleyen bir film. Ayrıca kurgusuna da hayran kaldım, ince ince örülmüş.

Sürprizbozan: Göster
8


Yorumlar (111)
default avatar
(15) -
Çok gerildiğim ve bayağı beğendiğim ender filmlerden
9


avatar
(21) -
Hikaye cidden harika, fakat işlenişi karışık yapmaya cidden gerek var mıydı o tartışılır. Guy Pearce kendini aşmış, adete rolü yaşamış. Öyle yaşamış ki gerçek anlamda kendinden nefret ettiriyor. Filmin yer yer rahatsız edici olabileceğini düşünüyorum. Fakat çarpıcılığı da burada zaten. Dinin kadınlar için bazen ne kadar büyük bir yük olabildiği ancak bu kadar çapıcı anlatılabilirdi. Mutlaka şans verilmesi gereken filmlerden. 7/10
7


default avatar
(10) -
İzlerken gerildim din adamın yaptıklarına tahammül edemesem de sanki bir romandan uyarlama ya da onun verdiği hissiyat gibiydi. Oyuncular duyguyu çok iyi aktarmış farklı bir filmdi izlemeye değer diye düşünüyorum.
9


default avatar
(64) -
35 dakika anca izleyebildim ve bıraktım gitti. Bir daha da dönüp bakmam.

1. Bir western filmi değil, korku filmi. Hatta Vampir filmlerine benziyor.
2. Her korku filmi gibi, bunun da itici bir tarafı var. Son derece keyifsiz iç karartıcı bir film.
3. Rahip rahip değil, şeytani güçleri olan doğa üstü insan suretinde bir yaratık. Din ile alakası yok.
4. Ebelik yapan kadın da doğa üstü güçleri olan ancak melek yanı olan birisi.

Yani abuk sabuk, vampir filmleri benzeri bir film çıkmış ortaya, sebeb sonuç ilişkisi yok. Öyküsü yok. Kötü bir fiilm. 3 puan.
3

Cevaplar (2)
default avatar
(15) -
ilk 35 dakkası öyle. Ancak sonrasını izlemenizi tavsiye ederim. Zaten sonra sonra anlıyorumki
Sürprizbozan: Göster
9


0
| Bildir
default avatar
(9) -
Az önce izledim filmi ve süperdi. Ayrıca yazdıklarınızı okurken hangi filmi anlattığınızı anlayamadım zira hiç alakası yok.
8


0
| Bildir


avatar
(157) -
Dinî değerleri kendi kafasına göre yorumlayan, kendi çıkarlarına alet eden gizli sapıklığın ve takıntının hikâyesi desek daha doğru bir tanımla ya da yorum olur sanırım.
8


avatar
(267) -
Yapma işte şunu. Bu kadar güzel bir film muhteşem bir Dakota Fanning varken yapma. Yani öldüreceğin adama silah doğrultup onun anlına namlu değene kadar yaklaşmak bu iyilerin genel klişesi. Hakikaten 2 puan birden siliyorum bunu yapan yönetmenden.

Film ise böyle içinizde cız ediyor. İçin cız ediyor değil hikaye içinizde cız ediyor. Hikaye çok güzel. Benzerleri defalarca, yüzlerce denenmiş ama bu en iyilerden birisi. Kesinlikle izleyin, konuşan, kıkırdayan, durmadan tuvalete, içmeye, yemeğe kalkan biriyle izlemeyin. Hikaye dağınık gibi gelir kaçırırsınız. Hikaye temel gibi sapasağlam orada. Yeter ki kaçırmayın. Ana hikaye ve zaman atlamaları ile çok güzel işlenmiş bir genel flash back gibi değişik bir işleniş.

Kostüm, mekanlar zamanı bize çok iyi yansıttı. Diyalogları maalesef o kadar iyi İngilizcem olmadığı için dönem İngilizcesi ile kıyaslayamıyorum. Ve lütfen bu güzel filmi dublaj izlemeyin. Çok güzel orijinal dil filmidir.

Yorumu da özellikle dağınık yazdım. Film gibi olsun. Temelde anlamak için biraz dikkat etmek iyidir.
7


avatar
(108) -
Kurgu ve anlatım yönüyle harika bir film.. uzun süresine rağmen soluksuz izleniyor.. çok güzeldi..
9


avatar
(22) -
Konusu çok farklı.. kanınız donabilir.. insanlıktan utanç duyarsınız böyle insanlar varmı varsa halak olsunlar inşallah...
8


default avatar
(142) -
Başlangıçta eşi ve çocuğuyla mutlu bir yaşam süremekte olan sessiz ve gizemli bir kadının 4 bölümden oluşan hikayesinin anlatıldığı değişik bir western filmi.
Her bölümü izledikçe hikayenin geçmişini, aralarındaki ilişkinin ne olduğunu anlıyoruz.
Bu film için istismar içeren korku filmi olarak düşünebilirsiniz nitekim de öle, sarsıcılığı da buradan geliyor zaten.
İnsan hayatını cehenneme çeviren intikam ve saplantı gibi duyguların kol gezdiği sinemanın karanlık yönlerini görmekten çekinmeyenler için ilginç bir film deneyimi.
8


default avatar
(52) -
Filmin sondan başa doğru ilerlemesinin temel sebebinin gizem yaratmak degil de toplum eleştirisini daha sağlam göstermek olduğu düşüncesindeyim.Zira toplumun gözünden şeytanlaştırılan bir kadın ve kuzu postunda bir din adamı görüyoruz başta.
Sürprizbozan: Göster
Yani görünen ile gerçek arasındaki geçişi bence en iyi bu şekilde gösterebilirlerdi. Teknik anlamda, oyunculuk anlamında ve dahi senaryo anlamında çok sağlam bir filmdi. Ayrıca filmde en etkilendiğim kısım
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(74) -
soluksuz izledim. 10/10.
10


avatar
(529) -
Kadın, din ,sapıklık, işkence, psikolojik baskılar, faşistlik...Cidden beni epeyce rahatsız ederek beynime yıldırımlar düşürdü. Oyunculuk üst seviye. Şiddetle tavsiye ederim. 8 puan.
8


avatar
 kurdele (139) -
"Ailesiyle birlikte yaşayan Liz, bir doğum sırasında bebeği çıkarırken yanlışlıkla bebeği öldürür. Bebeğin babası da Liz'den intikam almak için ailesini öldürmeye çalışır ve Liz de hayatta kalmak için kaçmaya başlar, bu esnada başına gelmedik olay kalmaz."

Western havasında geçen bu film, oldukça eski zamanlarda geçiyor ve daha çok kadınlara sadece bir obje olarak bakılıp başlarına gelen kötü olaylara odaklanıyor. Ve bu ne kadar cesur bir konu olsa da bir türlü anlatılmak istenen hikayenin içine giremedim doğrusu.

Mesela son zamanlarda ayrımcılık konusunu buna benzer bir şekilde işleyen başka bir film, 12 Yıllık Esaret'ti. Ve o film zencilere karşı yapılan ayrımcılığı bütün gerçekçiliği ile anlatarak çok sade, bu yüzden de korkutucu bir hava ile anlatıyordu. Bu esnada da kan ve vahşetten ziyade ana karakterlerin içinde bulunduğu duruma karşı olan hislerine daha çok odaklanıyordu. Bu yüzden de bir filmden ziyade, gerçek bir olaya tanık oluyormuşsunuz gibi hissediyordunuz.

Brimstone ise her haliyle bir filmmiş gibi hissediyor. Gerek karakterlerin verdikleri zayıf kararlar ve başlarına gelen sayısız olay, süresinin aşırı uzun olması ve özellikle de şiddetin fazla abartılması beni sürekli filmden çıkardı. Yani, filmdeki performanslar ve yönetmenlik oldukça başarılıydı fakat bir türlü konunun içine giremedim ve karakterlerle duygusal bir bağlantı kuramadım. Ayıca bir süreden sonra da filmin aşırı karanlık atmosferi iyice baymaya başladı. Brimstone, bu korkutucu havayı karakterlerin duyguları ve sadelik üzerinden anlatmak yerine aşırı uzun bir süreye ve gereğinden fazla kanlı sahneler içerme gereği duymuş. Bu yüzden çıkan sonuç tam anlamıyla kötü olmasa da, son derece yetersiz kalmış. Eğer bu tarz filmlere ilginiz varsa bir göz atabilirsiniz ama bunun dışındaki herkesin uzak durmasını tavsiye ederim.
3


default avatar
(35) -
Film kafanıza bir balyoz gibi iniyor. özellikle erkek egemenliği konusunda bayanların hoşuna gitmeyebilir. inanılmaz etkili. chapter la ayrılmasına rağmen geçiş bütünlüğü ve kurguda sorunlar yok. anlamadığınız bir sahne mutlaka ileride başka bir sahneyle bağıntılıdır. hava da kalan bir şey yok. son derece başarılı. kesinlikle tavsiye ederim...


avatar
(1540) -
Filmin amacı nedeniyle saygı duyulacak bir yapım.

Filmi beğenmeyen olabilir ve hatta yorumlara bakınca bunu görebiliyorum ama millet filmi anlamayan ya da filmdeki pederi kendiyle benzer bulan kişiler filmi beğenmemekte haklılar. Film bir zamanlar kadına yapılan iğrençliği bizlere anlatıyor tabi onlara göre bir zamanlar -ülkemde her an her dakika yaşanıyor bu iğrençlikler- diyebiliriz. Dinlerin sadece bizde değil tüm dünyada kadınlara olan lanetini gözler önüne seriyor yapımımız. Din özgürlüktür diyen toplumlarda kız çocukların her geçen gün daha da az okutulması da buna bir kanıt. Bir erkek olarak üzülüyorum tabi. Hemcinsim doğanın vermiş olduğu ve bu sonuçla var olan dinleri de arkasına alarak kadını hep ezdi binlerce yıl. Tabi bu yanlışlığı buraya yazarak düzeltmeye çalışmayacağım. Olan oluyor maalesef. Kadın beden olarak her zaman erkeğin egemenliği lanetiyle ezilecek ne yazık ki. Bakın dünyaya hani ülkem de berbat tabi ama sadece bizde değil her yerde kadın ya kapatılıyor ya da açıltılıyor. Kadın her yerde her bilinçte bedeninin kültürel lanetini yaşıyor. Sokakta kahkaha atarak gülemez kadın, hamileyse sokağa çıkamaz, gece saatlerinde dolaşıyor diye tecavüzü istiyor denir, birini sever susarsa cilveli konuşursa yollu olur, küçük yaşta kendini dindar sananların üçüncü eşi olur, amcası tecavüz eder namus kavgası saçmalığına kız intihar ettirilir amca başa yere sürülür kadın, kadın, kadın... Yazıklar olsun biz erkeklere. Zaten kadının bu denli yok olan yaşamının sebebi biz sapık erkek nesli. Erkekler sapık olduğu için yakınındaki kadınlara kısıtlama getirir. Kendisi başka kadınlara sapıkça baktığı için diğer erkekler de öyle bakacağını düşünür ve kadını hapseder. Kadını toplumda soyutlayan bir bilinç sevginin ne olduğunu unutur, umudu unutur. Sokakta kadınla tek başına kaldığında kadına saldırma güdüsüne sahip olur çünkü dindar zihniyete sahip bir eğitim sistemiyle büyüyen bilinç kadını tanıyamaz, öğrenemez ve bu nedenle istem dışı sapkınlık geliştirir. Anlayacağınız kısacası yok olan bir sistemin içindeyiz umarım aydınlık bizi en kısa sürede geri alır.

Bu kısa konuşmadan sonra filme gelecek olursak sinema adına pek bir şey beklemeyin ama bari filme saygı duyun derim. İçinde geçen sahneler ne yazık ki sadece hikaye ama dünyada çok fazla var. Beni de filmi izlerken etkileyen şey buydu. Bu nedenle filmi beğendim. Başrolümüz Guy Pearce'ı bir kez daha kutluyorum belli ki rolü bilerek seçmiş. O kadar iyi oynuyor ki o iğrenç kişilikten nefret etmemizi sağlıyor. Tabi Jon Snow'u da görmek şaşırttı beni. Oyuncuları ile ve kurguyla filmi 7 puanlık bir işlenişe sahip. Tabi senaryo anlamında biraz kafa karıştıran noktalar mevcut. Dedim ya filmi sosyolojik açıdan izleyin. Kapın yani alın bir şeyler işte. İnsanlığımızı etkileyen bu tarz filmleri yapan herkese sonsuz teşekkürler.

İyi seyirler.
Saygılar
7


default avatar
(5) -
Filmin onemsiz gibj gozuken bir sahnesinisi baska bir sahnede onun onemli oldugunu gosteren ve bitirdiginizde cok mutlu olmayacaginiz ama boyle bir saheseri izleyenler arasinda olmaktanda hosnut olacaginiz bir film
Lutfen filmi yarida birakmayin!!!


avatar
(27) -
güzel yorumlara aldanıp izlemeye başlamıştım ama devamını getiremedim. bir kere senaryonun işleyişi aşırı düzensiz. kim ne, ne için bu böyle öyle falan hiç anlatılmadan direk konuya atlamalar... az spoiler vereyim en iyisi.
Sürprizbozan: Göster

insanın içini bayan bunaltıcı bir film tavsiye etmiyorum. filmin yarısına doğru dayanamadım kapattım. yine de çevirmene teşekkürler iyi çevirmiş.
2

Cevaplar (2)
default avatar
(12) -
Sürprizbozan: Göster

Igrenclikler sinsilesi yani. 5 para etmez
5


0
| Bildir
avatar
(27) -
The Babysitter ile bu filmi nasıl bağdaştırdığını bana bir açıklar mısın. gelip de benim neyi izleyip izlemediğim neyi beğenip beğenmediğim seni hiç ama hiç ilgilendirmez. neye hangi puanı verdiğim de bir o kadar. kendine böylesine iğrenç yapımları mal edebiliyorsan buyur sahne senin.
2


0
| Bildir


default avatar
(12) -
Bencede orta halin altında kalan bir film. Bu tarz filmler hep aynı nedense ensest + dindarlık yapıştır puanı.

Adam papaz değil rambo mübarek kimse durduramıyor Gülücük
5


default avatar
(28) -
filmde kadının üzerindeki din baskısı ve fetvası; şu an günümüzde din kabusu tum insanlığın üzerine çökmüş durumda. din, yasaların zemini hazırlamak için kurgulanmış bir afyondur!!
10


avatar
(117) -
Rezalet bir film, sakın buradaki iyi yorumlara aldanıp izlemeyin, çok pişmanım izlediğime. 1/10
1


default avatar
(26) -
Rahibin hareketlerine dayanak olarak gösterdiği sözlerin nereden geldiğini bilmiyoruz.Eger sözler incilerden ise müthiş bir hıristiyanlık eleştirisi...Cekmesi cesaret isteyen bir film.


avatar
(470) -
guy pearce'nın performansına şapka çıkartırım ama çok gereksiz bir film olmuş,tempo çok yavaş biraz gizem katmışlar ama o kadar yavaş akıyor ki hikayeden kopuyoruz zaman zaman...senaryo çok sert,anlatım hard (belki de yönetmenin amacı bu) ama ben haz etmedim,çok mecbur kalmadıkça bence izleyipte psikolojinizi bozmayın ...
7


default avatar
(41) -
Olaylar cok kopuk ilerliyor ve takip etmek cok güc ayrıca oldukca fazla cinsellik var bu yüzden pek onermiyorum oyunculuğa verdiğim puan da 4
4


avatar
(62) -
Guy pearce abi sen neymişsin be müzik kurgu oyunculuk harika bunu izleyip sakin kalanın duygu dagarcıgı yoktur heralde
8


default avatar
(16) -
Bence harika bir film. Bir papazın din kisvesi altında kadınlara uyguladığı baskıyı anlatıyor. İzlemenizi tavsiye ederim.
8


default avatar
(6) -
Film sadist düşünceler içerse de bir yere kadar tahammül edilebilir ama ufacık çocuğa işkence et hem de bunu sahnele, yok olmadı bence. Gerçekten vurmadığını biliyoruz elbette ama çoğu insanın kafasına yanlış şekilde empoze ediyor. Kendi kızına tecavüz et işkence yap yetmedi aynısını torununa da uygulamaya çalış. Çocuk istismarı bu kadar derin işlenmeseydi görüşüm bambaşka olurdu. Bazıları da öve öve bitirememiş. Ben ne bu filmi başkasına öneririm ne de hafızamda yer edinsin isterim. Başkaları kadar geniş mezhebe sahip degiliz herhalde
2


default avatar
(2) -
Çok sert bir film izlemek isteyenlere... Kadına dair kurulamayan tüm cümleler,bu filmde!!! Guy Pearce'nın performansı çok iyi.Başroldeki Dakota abla 10 oyuncunun 9'unda sergilenen performansıyla film için yetersiz geldi.Filmin sinematografisine,sanat ekibinin harikalar yaratmasına ve yönetmenin rejisi üstüne diyecek hiçbir kelime yok.Kurgusu da efsane Gülücük Atıştırmalık film seyretmek isteyenlere değil,gerçek bir film seyretmek isteyenlere hitap ediyor.Yalnız film bi tık uzun göz önünde bulundurun.İyi seyirler...
8


default avatar
(21) -
tavsiye ederim..
8


default avatar
(29) -
Film güzel ve biraz sinir bozucu. Duygusal zafiyeti olan varsa izlemesin. Ama mutlaka izlenmeli tabi ki. Oyuncular da çok iyiydi.
7


default avatar
(12) -
Müthiş bir gerilim ve heyecan vardı. Ancak filmin sonunu güzel bağlayamamışlar, aceleye getirmişler diye düşünüyorum. Yine de keyifle izlenir. 8/10
8


default avatar
(9) -
Amish tarikatının sapkın pederinin iğrençlğini teşhir eden İçinde intikam sex dürtüsünü ve her tür duyguyu barındıran iyi bir gerilim filmi


avatar
(15) -
iğrenc bir konu kaliteli film. ayrıca islamı eleştirip batı dalkavukluğu yapanlarada kapak olacak bir film.

Cevaplar (2)
avatar
(26) -
Yaşanan bu vb. olaylar yalnızca Hristiyanlığa ya da yalnızca Müslümanlığa özgü değildir. Semavi dinler ve bu doğrultuda meydana çıkmış birçok oluşumda yaşanabilen ve yaşanmakta olan olaylardır.
Bazılarımız bu durumu kabullenmiyor ya da kabullenmek istemiyor nedense...
9


2
| Bildir
avatar
(15) -
sağlıklı bir insanda olabilecek bir husus değilki bunuda kabullenelim.


0
| Bildir


avatar
(9) -
Harika bir akşam geçirdik film sayesinde. Çevirmen kefirdanesine kucak dolusu sevgiler.


default avatar
(21) -
Uzun suresine ragmen, filmden kesinlikle kopmuyorsunuz / ne olacagini tahmin edemiyorsunuz. Anlatim, oyunculuklar gayet iyi, 8/10
8


avatar
(33) -
sakın izlemeyin..kendini kötü hissetmek istiyosan izle ama..gereksiz bir film..anlattığı seyler çok kötü olduğu gibi filimde kusursuz değil ..bazı şeyler sinemada konu olarak işlenmemeli..çocuk öldürme sahneleri...çocuğa eziyet gibi..istismar gibi...boş bir film..beğenilcek hiç bir şey yok bu filmde..uzak durun mutlu olun..
1


default avatar
(9) -
Kız ne çekti bu kadar da olmaz dedirtti..Joanna rolündeki Emilia Jones çok başarılıydı..


default avatar
(19) -
Muhteşem bir film mutlaka izleyin.


default avatar
(10) -
Olay örgüsü, işlenişi ve vermek istediği duyguyu çok iyi aktarabilmesi nedeniyle bence güzel bir film. Filmi izlerken boğazınızın düğümlendiğini, bir çaresizliğin içerisinde olduğunuz hissini çok iyi veriyor. +18 özelliği ile kesinlikle yetişkinlerin izlemesi gereken bir film.
8


avatar
(110) -
senaryo tersten ilerliyo o yüzden biraz gizem katmış olaya olduğu gibi ilerlese senaryo diye pek bişi göremezdik sanıyorum izlemeyi düşünen arkadaşlara tavsiyem son sigara gibi saklayın Gülücük


default avatar
(18) -
Adamların en orta halli filmi bile görüntü vs açısından zaten iyi. Konunun nesini beğendiniz çok bilmişler? İğrenç ve obsesif biri ve o kadar uzatılması hiçte gerçekci değil. İnsanların yorumu üzerine izledim ancak tam bir hayal kırıklığı
4


avatar
(69) -
Kurgusu ve sinema dili fena değil ama film; çok ciddi mantık hataları ve tutarsızlıklarla dolu.Son bölümlerde ise burada bahsedemeyeceğim;komediye varan 2 tane var ki evlere şenlik.Din kökenli aile içi faşizmini konu alan filmler daha önce de yapıldı..Ben size,yorum yapan bir arkadaşın da önerdiği;1993 yılında Jane Campion'un yönettiği ^^Piano ^^ filmini ve 19.yüzyıl sonları Almanya'sında geçen faşizmin o coğrafyada nasıl yeşerdiğini mükemmel anlatan,Haneke'nin başyapıtı ^^ Beyaz Bant ^^ filmini tavsiye ederim..


avatar
(871) -
Dram'ın biraz daha marjinal ve biraz daha "sert" işlenişi diyebiliriz. Başarılı bireysel oyunculukların yanısıra farklı bir sunumla film kendisini kesinlikle izletiyor. Uzun süresine rağmen filmden kopmuyorsunuz. Bu yönleri başarılı. Amacı da anladığım kadarıyla tamamıyla "dogmatik" olup, felsefeden yada eleştiriden uzak kabul edilen bilgiler nezaretinde yaşanılan yaşamın veya onun size yansımalarının insanı götürdüğü nokta... Böyle bir tasvir yapıyorum kendimce.
Uzun süresi konusunda her ne kadar izleyiciyi sıkmasa da gereksiz uzatılmış, daha kısa olabilirdi diyebilirim. G.Pearce çok iyi oynamış. K.Harrigton sevenler çok ümitlenmesin, fazla gözükmüyor malesef. Başrolün taşıdığı "Kafatası" itibariyle de filmimiz -her ne kadar tarih ve mekan verilmese de- 19 yüzyılda geçiyor. Olaylar da bir nevi western konsepti üzerinden sunulmuş. Ama filmde western havası hakim değil hatta yanından bile geçmiyor. Sadece o dönemi sanatsal olarak yansıtmış.
Ben filmin genelinde öyle çok sinematik bir derinlik hissedemedim. İzleyip geçeyim tarzında bir film tadı bıraktı bende. İzlemeyenler için söyleyeceklerim bunlardır. 6/10
6


default avatar
(85) -
Film ufkunuzu açıçak türkçeye yeni yeni küfürler sokacaksınız. İzleyipte küfür etmemek elde değil.

Diğer taraftan filmin kurgusu, oyunculukları oldukça iyi. Kesinlikle izleyin.
8


default avatar
(2) -
Son zamanlarda seyrettiğim en güzel filmlerden biri.Oyunculuk ve kurgu müthişti.
9


default avatar
(7) -
admin yorumum da sakıncalı ifade yok iken engel neden?

Editoryal; Yorum kurallarını ve silinen yorumlarınızın sebep bildirimlerini okuyun...


default avatar
(2) -
Kesinlikle Aldığı puanlara takılı kalmayın Bir solukta izledim.Kusursuz bir kurgu.Baş rol oyuncuları inanılmazdı Dram seviyorsanız top listenize ekleyeceğiniz filmler arasına girecektir.....


default avatar
(1) -
piyano'nun çok kötü bir kopyası. yönetmen aşırı etkilenmiş o filmden. mantıksızlıklar, tutarsızlıklar belirsizliklerle dolu bir film. sadece, dini kullanan insanların kendilerini, çevrelerini ve toplumları ne hale getirdiğini görüp ibret almak için izlenebilir.


avatar
(207) -
Çok güzeldi. Hikayenin sıralanışını özellikle beğendim. Konusu çok güzel ve ilgi çekiciydi. Tabii sadece konu ve kurgunun güzel olması değil, bu oyuncu kadrosunun çıkardığı iş de çok önemli. Guy Pearce oyunculuğu ile öne çıkarken yaşattığı karakter ile film boyunca sinirlerimi zıplatmayı başardı. Sadece o değil, herkes çok güzel oynamış rolünü. Adını çok duyurmayan ama güzel bir konu ve işçiliğe sahip ender filmlerden.
8


default avatar
(1) -
oyunculukların iyi olması demek böyle sapık düşünceli bir film için önemli değil filmi izlediğime pişman oldum son zamanlarda birileri tarafından insanlara sapık düşünceler empoze edilmeye çalışılıyor buda bunun en güzel örneklerinden ... ama yorumlara bakıyorsunuz çoğunluk başyapıt diye bahsediyor film dediğin insanın ufkunu açar düşüncelerine yön verebilir fakat böyle filmler sadece insanları ahlaksızlığa sevk edebilir bence izlemeyen daha çok şey kazanır o da ZAMAN....
2


default avatar
(50) -
Lüzumsuz derecede sert ve gerçekten mantık hataları ile dolu sadistik bir filim. Boşuna zaman kaybetmeyin derim. Amerikan sineması artık baya bi zorlanmaya başladı herhaldeki bu derece sertliklere tenezzül etmeye başladılar. işin içine çoluk çocuk karıştırılmış olmasıda hukuken bir sorumluluk getirirmi acaba diye düşünmeden yapamıyor insan. filim ağır kalleşliklerle işlenmiş ve yavaş gidiyor. Hem sıkıntı basıyor hemde isyan ediyorsunuz çünkü lüzumsuz dercede iyi işlenmiş kötülükleri seyrettiriyor size. benden 3 puan. İzlemeye değmez.
3

Cevaplar (1)
avatar
(871) -
Film Amerikan yapımı değil. Oyuncular nedeniyle böyle bir kanıya kapılmış olmanız da çok doğal gerçi...
6


2
| Bildir


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Brimstone
Dizi Altyazıları
La casa de papel (10,971) The Flash (2,105) Counterpart (1,809) Vikings (1,635) The X Files (1,551) Legends of Tomorrow (1,481) Supernatural (1,136) Black Mirror (1,118) Gotham (1,107) Agents of S.H.I.E.L.D. (1,084)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018