Reklamı Kapat
Giriş Kayıt

Amerikan Korku Hikayesi (2011–) Yorumlar


American Horror Story

En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(54) -
Başlangıç olarak klişe olsa da gidişat çok güzel. Alışılagelmiş hayaletli ev hikayelerinden farklı. Yok bu da olmaz dediğiniz şeyler oluyor, kesin olur dediğiniz şeyler olmuyor, sonunda saçmalamazlarsa tam bir başyapıt olacak kanımca. Yani mutlu sona ulaştırma kaygısı yoksa senaryistin iyi seyirli bir dizi olarak devam edecek gibi.
9


default avatar
(81) -
bu sezon bence mükemmel ............


default avatar
(11) -
harika bir dizi 1.sezon 2. sezon ve 3.sezon hepsi harika kesinlikle fantastik dizilerden hoşlananlara tavsiye ederim. jesicca lange ise1.sezona göre 2.sezon da ve 3.sezonda dahada müthiş roller sergiliyor.


Yorumlar (146)
avatar
(410) -
5. sezon tekrar kendi ritmini bulmuş...
9


avatar
(214) -
Dizi,6.sezon onayını aldı!


default avatar
(5) -
2. sezon ve sonrası pek hoşuma gitmemişti hatta 3 yarım kaldı 4 ü izlemedim 5 e başladım 5. sezon çok güzel gerçekten kendi ülkesinde 1. sırada hatta

Cevaplar (2)
avatar
(323) -
Dizinin reytingleri düştüğünden dolayı Ocak'a kadar bölüm çıkarmayacak ne 1. sırası ?
7


-2
| Bildir
default avatar
(5) -
Ben yabancı dizilerle ilgili haberler alınan sitelerden birinde okudum senin yazdığınla ilgili bişey yazmıyorlardı bilmiyorum hangisi doğru umurumda da değil ben beğendim ve yine beğenenler olmuş ki yeni sezonu çıkacak reytingden dolayı ne diye ertelenir ki hem ocakta başlasa da düştüyse düşer geç başladı diye reyting artacak da değil saçma ertelendiysede akıllarında bir kaç fikir olduğunu henüz karar verilmediğini okudum büyük ihtimal ondandır diye düşünüyorum mantıken ama tam olarak bilmiyorum okuduklarıma göre düşüncelerim o yönde


0
| Bildir


avatar
(104) -
Her sezonu farklı tatda güzel bir dizi. En favori sezonum 2.sezon. 5 Sezon da ise Lady gaga artısı güzel olmuş. 5 Sezondaki en favori karakterim liz.Çünkü, 5.sezondaki en masum karakter.


default avatar
(30) -
Diziyi izliyenlerin çoğu en güzel sezonunun 1.sezon olduğunu söylüyorlar diyer sezonlar daha kötüymüs 1.sezonu bu kadar sıkıcıysa kim bilir diyer sezonları nasıldır? tekrar baslıyım diye yorumlara baktım çoğu kiside memnuniyetsizlik var izlemiyecem iyi seyirler.


default avatar
(1) -
İlk 4 sezondan sadece 3.sü diğerlerinden aşağıdaydı, 5.sezonun ilk bölümünü izledim ve hayal kırılığı yaşadım. Fakat 3, 4, 5 derken seri yine aldı götürdü bence. Bu sezon toparladı ilginç konular işleniyor dizide ben beğendim açıkçası.
10


avatar
(320) -
diziyi takipten çıkarıyorum, takibe almama 1.sezon sebep olmuştu , 4.sezondan 5-6 bölüm, 5.sezondan ise 2.bölüm ortasına kadar izleyebildim iyice içine edilmiş bu dizinin.
6


avatar
(25) -
Bu bölümde hikayenin daha doğrusu hikayelerin birbirine bağlanmasına bayılacaksınız.

Sürprizbozan: Göster
(04.sezon 10.bölüm için)
5


avatar
(510) -
Lady Gaga's Horror Salatası olmuş sanki. Ruhum daraldı bu ne yahu?! Gaga hep aynı poz da poz. Tarkan'ın belgesel dubaljı gibi Gaga korku hikayesi resmen. Bazı karekterler hoşuma gitse de her cinsiyetten öpüşmelerle gagalamayın lütfen bizi yetmiyor çünkü Wink
8


default avatar
(31) -
ilk 4 sezonun kıymetini bu sezonla ve Jessica Lange'in gitmesiyle bir kez daha anladım. Dizinin adını değiştirseler daha doğru olur bence. Ayrıca Lady Gaga'yı da diziye hiç yakıştıramadım , gözlerim hala Jessica'yı aramakta
(05.sezon için)
10


default avatar
(58) -
5. sezonu sevemedim Jessica Lange bu diziye farklı bi hava katıyordu o gidince benimseyemedim ne yazıkki.
9


avatar
(172) -
5. Sezonda Lady Gaga'yı görünce şaşırdım güzel süpriz oldu Çok Mutlu


avatar
(315) -
1. ve 2. sezonların (Özellikle 2. sezonun) kalitesinden sonra 3. ve 4. sezon biraz sönük kalmış olabilir.
Ama bu dizinin kalitesini hiçbir şekilde etkilememiştir.

Horror'da Gerçek hayatta yaşamış kişilerin- yaşanmış olayların birkaç fantastik öğe ile
diziye aktarılması benim için diziyi çok ayrı bir yere koymaktadır.

Elbetteki dizinin takipçileri olarak birçoğunuz gözünden kaçmamıştır belki çevirmen arkadaşlar bilgi olarak paylaşmışlardır.

Ama kaçıranlar için;
Sürprizbozan: Göster


5. sezon karakterleri tam oluşmadığı için henüz bakmadım. Ama eminim bu sezonda da enteresan kişilerin gerçek yaşam hikayeri diziye fantastik bir şekilde aktarılacaktır.


Size tavsiyem, Çevirmen belirtmemiş olsa bile, bu dizide geçen karakterlerin isimlerini google'da bir aratın.
Enteresan bilgilere enteresan hayat hikayelerine ulaşbilirsiniz.

Son olarak benim için American Horror Story, sadece bir dizi değildir. (;

Diziyi izlememize vesile olan tüm çevirmen arkadaşlarada teşekkürler.

Cevaplar (1)
default avatar
(41) -
O zaman 5.sezon senin için en doğru yer. 4. Bölüm Cadılar Bayramı özel bölümü olacak ve Aileen Wuornos, John Wayne Gacy, Jeffrey Dahmer gibi çoğu seri katil o bölümde olacak. Ayrıca Evan Peters H.H Holmes adlı seri katili canladırmaktadır.
10


-2
| Bildir


default avatar
(42) -
4.sezonu beğenmeyenlere sesleniyorum ; dizinin başka hiçbir dizide olmayan kendine has marjinal bir tarzı var. ben de 4.sezona ön yargılarla yaklaşmıştım ama devam edince dizinin kalitesini koruduğunu hatta tarzına tarz kattığını gördüm. kötü yorumlarla düşük puanlarla dizinin hakkını yemeyin gayet güzel gidiyor
8


default avatar
(29) -
5.sezona gayet güzel giriş yapıldı bence. Hotel California'nın çaldığı sahne ise tüyleri diken diken etti ayrıca..
10


avatar
(1352) -
Bu yorumumu kısa keseceğim. Bu dizi ilk iki sezondan sonra dibe göçmeye başlamıştır. Bu 5. sezonla da iyice dibe yaklaşmıştır. Çok kötü bir hikaye, çok saçma ögeler... Farklı olsun diye dizi çekersen böyle içine edilir işte.

Ha bir de Lady Gaga mı?? Daha hızlı çöküyor artık...
İzlemesen daha iyi olur.
Saygılar
7

Cevaplar (7)
default avatar
(66) -
Evet dediklerinde haklısında fakat çok gaddar davranmışsın,bence her türlü izlenmesi gereken bir dizi,çok nadir bulunan bir tür nasıl olsa.


0
| Bildir
avatar
(1352) -
Sinirlenmemek elde değil ki? İlk sezonla hayran kaldığım dizi sadece nasıl olsa izleniyor uğruna yok edilmiş. 5. sezon ilk bölüme de bakınca anlıyoruz. Öyle havalı hareketler falan yapmışlar da bakta gör gittikçe bir şey çıkmayacak diziden.
7


+1
| Bildir
avatar
(323) -
Çerezlik dizi işte ya. İzlenilmesi gereken bir dizi değil. Onlarca dizi varken izlenilmesi gerekmiyor. Umarım diğer bölümler daha iyi olur da 2. sezon gibi bir sezon görürüz.
7


-1
| Bildir
avatar
(1352) -
Aynen ya.Ben de isterim dizinin kaliteli olması ama bu mantıkla zor.
7


-1
| Bildir
default avatar
(42) -
bu diziyi nasıl izliyorsunuz anlamıyorum dizi sönük kalmış 5.sezonla bitmiş falan saçma öğeler falan yani dizinin anlamı o zaten saçma öğeler ve değişik bir kurgu olması ve hikayenin rastgele olaylar gibi gelişip bağlanması. ayrıca dizinin 4. ve 5. sezonları da birer başyapıt bir daha düşünün sizin yorumlarınız yüzünden insanlar böyle güzel bir diziden mahrum kalacak.
8


0
| Bildir
avatar
(1352) -
İşte dostum zevkler ve renkler var ya ondan. İlk üç sezona göre sönük dikkatli okursak yorumları. Kimse de mahrum kalmaz korkma. Bakarsan anlarsın diziyi izleyen çok az kişi var artık.
7


0
| Bildir
avatar
(323) -
Başyapıt mı Çok Mutlu Yapma be. Sadece ilk sezonda bile tonla mantık hatası var dizide. Baştan aşağı her şey klişe. İnsanları şaşırtma girişimleri. Yok 100 yıl boyunca otelin bodrumunda kilitli kalmalar 9-10 yaşındaki çocukların önlerine geleni yemesim falan. Her bölüm Gaga'nın kıçını ve değişik fantezilerini görmekten bıktım yani. Hadi onları da geçti bu dizi korku dizisi ama bu sezon hiç gerilmedim bile. Bir Penny Dreadful'a bakıyorum bir de buna Çok Mutlu Uçurum var arada. Sırf Eva'nın oyunculuğu tüm American Horror Story setini tokatlar. Herşeyiyle daha iyi bir dizi ama bu dizinin puanı ondan yüksek.
7


0
| Bildir


avatar
(214) -
5.sezonun ilk bölümü şu anlık iyiydi diyebilirim ilerde neler gösterilir bilemem Gülücük Bu arada herkes 4.sezonu beğenmemiş yav bir tek ben beğendim herhalde.Son bölümlerinde resmen bağlanmıştım.Belkide ucubeleri delileri falan sevdiğim içindir


avatar
(315) -
Çoğu izleyen gibi 4.sezonda bırakanlardanım ama bu sezonada bir şans verelim diğer 3 sezonun hatrına .
7


avatar
(2) -
ilk sezonun yerini hiç biri tutmuyor ama bakalım belki bir umut gözümüz 4. sezonda .


default avatar
(56) -
ilk üç sezonunu zevkle izledim. Ama 4. sezonun ilk bölümünden sonra izlememeye karar verdim.


avatar
(79) -
ilk 3 sezon oldukça iyiydi ama 4. sezonu midem kaldırmadı ilk bölümden sonra bıraktım
8


default avatar
(4) -
Yapısıyla diğer tüm dizilerden apayrı bir yeri var.Gizem olağanüstü kıvamda.
9


default avatar
(67) -
1.2. Korku hayranları için oldukça tatmin edicici
3. şöyle böyle
4. çöp
yaşasın 5.


default avatar
(9) -
5. sezon olan 'otel' tüm little monsterların da desteğiyle Lady Gaga'yı içeriyor ki bence bu mükemmel bir şey
9


default avatar
(345) -
Evet farklılıkları kucaklayalım toplumdan soyutlanmışları bir de onların açısından bakıp anlamaya çalışalım .Ama bunu adı American horror story adı olan bir dizide yapmalayalım.Son iki sezon ilk iki sezonun hasadını harmanladı.Ben her dizinin çok da planlı olmadığını bir sezon içindeki seyrine bakılıp düzeltme yapıldığına inanıyorum.İkinci sezona bağlantı tam da böyle bir numara.Hard diskimde özel bir yeri vardı.Büyük ihtimal yerinin kaybetti.
6


default avatar
(186) -
Arkadaşlar ben bu dizinin ilk sezonunu 2011 de izledim de pek hatırlamıyorum..2. sezona başlasam şimdi anlarmıyım ?

Cevaplar (2)
default avatar
(10) -
sezonların birbiri ile bağlantısı yok her sezon başka hikaye başka karakterler
7


0
| Bildir
default avatar
(4) -
ilk sezondaki karakterler farklı rollerde ki ilgi çekici olmuş,devam dizisi olmadığından hatırlamana gerek yok...
9


0
| Bildir


default avatar
(31) -
4. Sezon tüm sezonlar içerisindeki en iyi yapımı oldu AHS'nin neden bu kadar ters tepki yaptı genel kompozisyon ve anlatımdaki çeşitliliği kabul etme konusunda bu kadarmı alışıldığa sadıksınız?

Cevaplar (1)
default avatar
(41) -
Seninle yüzde yüz aynı fikirdeyim. Özellikle bu kadar fazla olay ve karakteri çok güzel birbirine bağladılar. Ve en güzel yanı akıl hastanesiyle bağlantı çok vardı. Herkes anladı mı bilmem ama
Sürprizbozan: Göster
10


+1
| Bildir


default avatar
(1) -
5. sezonda lady gaga'da diziye katılacak Gülücük

Cevaplar (1)
avatar
(113) -
Sürprizbozan: Göster
9


-1
| Bildir


default avatar
(27) -
Bir iki ay önce başladım. Hastası oldum. Hele ki ilk sezona bayıldım, 2.sezon da gerildim, 3. de keyif aldım ama ya 4? Resmen güzelim kadroyla ne kadar kötü ve sıkıcı bir sezon çekilebilir bunu gösterdiler. Freak Show'un bana göre tek iyi yanı
Sürprizbozan: Göster
Yine de her sezon farklı olması nedeniyle 5. sezona devam edeceğim ve büyük bir beklenti içerisindeyim. Umarım AHS hayranları olarak 5.sezonda tekrar eski heyecanımıza kavuşuruz.


avatar
(1352) -
Bu bir korku hikayesi.

Genel bir bakışlar yaklaşırsak dizi türünün en iyisi diyebiliriz. İlk sezon verdiği heyecanı ikinci sezonla yükselten American Horror, üçünce ve dördüncü sezonlarla bu gidişatını düşürmeye başladı. Her sezon çoğu oyuncusunu kadroda tutmasına rağmen son sezonda yani 4. sezonda bana göre en önemli oyuncusunu yani Taissa Farmiga'yı kaybetmesiyle gözümden düştü. Tabi hala içinde Sarah Paulson, Evan Peters ve Jessica Lange gibi diziye hayat veren kişiler duruyor, ama bu sezon hedeflerini çok küçülttüklerini görüyorum. Dizinin en çok kaçış noktası müzik ve sıradanlık ikilemi. Bu iki öge sayesinde korku havasını ya da gerilimi diyelim tutmayı başarıyor. Neredeyse sona yaklaşan sezonda hala istenilen kaliteye ulaşılmış değil. Bu benim gibi bu dizinin hayranları üzüyor gerçekten. Diziyi bu nedenle ayrı ayrı puanlamak lazım.

İlk sezon etkili bir girişle bize bu tarz dizi olabileceğini yaşattığı için: 8/10
İkinci sezon bu etkiyi daha da yükseltip her bölümle bizlere ayrı kalite yaşatmasıyla abartmıyorum: 10/10
Üçüncü sezon sanırım ikinci sezonun değerini gördükten sonra biraz hayal kırıklığı yaşadık 7/10
ve dördüncü sezon beklentiyi iyice düşüren bir senaryoyla karşımıza çıktıkları için 6/10

Bu bizleri üzse de umarım yeni sezonla bize yaşattıkları korku ögesini daha da derine işleyerek karşımıza çıkarlar.

İyi seyirler.
Saygılar
7


default avatar
(58) -
ben yeni başladım diziye şimdi 2.sezonu yarıladım artık yorum yapabilirim die düşünüyorum

1.sezon iyiydi ama bende korku filmi mantığı yok zaten korkmuyorum o yüzden öyle bir beklentiye girmedim mantığını anlamaya çalıştım. 2.sezon çok iyi , izlerken beni her ne kadar yorup manyak etse de dizi öyle olaylar oluyor ben izlerken yoruluyorum Gülücük ardı ardına kendini izlettiriyor

benim 1.sezonda anlamadığım bir şey var
Sürprizbozan: Göster
ben ordaki mantığı anlamdım açıklayabilecek olan arkadaş varsa sevinirim Gülücük

3.sezon da iyice saçmalamışlar artık ya sezonun adı cadılar meclisi cadıların güçlerini kullandığını göremedik peş peşe bir beklentiyle izledim ama hayal kırıklığı, ellerinde çok sağlam bir konu varken batırmışlar,bana verseler daha iyi senaryo yazardım yazık etmişler Gülücük

Cevaplar (2)
default avatar
(345) -
sanırım ordaki mantık cadılar bayramında ruhlar bölgesi açılıyor ve bir gün boyunca serbestce dolaşabiliyorlardı.
6


+3
| Bildir
avatar
(1352) -
Ben de Cadılar Bayramı izni çıkıyor diye hatırlıyorum. Eee her zaman ruh olarak yaşamayacaksın arada izin almak da lazım.
7


+4
| Bildir


default avatar
(9) -
sezonlar bir/iki geceye bitiyor. sürekli seyretmek istiyorsunuz, seyretmediğinizde veya bölümü bitirdiğinizde boşlukta kalıyormuşsunuz gibi oluyor ve hemen diğerine geçiyorsunuz.
9


default avatar
(41) -
4.sezon 10.bölüm (Orphans-Yetimler) dizinin şüphesiz şu ana kadarki en iyi bölümüydü. Akıl Hastanesi ve Ucube Gösterisinin bir arada olması müthiş ötesiydi. Son sahnede göz yaşlarını tutmak mümkün değildi. Çok duygusal ve başarılı bir bölümdü.
10


default avatar
(58) -
bu 4. sezonu nereye bağlayacaklar merak ediyorum, sezon bitecek neredeyse ama dizide bu gelişme yok gibi, jessica lange ve evan peters için yine izlenir ama artık bir şeyler olsun istiyoruz.
Sürprizbozan: Göster
9


avatar
(51) -
Benim için konu fena değildi ama 9. bölüm itibari ile hemen hemen her bölümde çıkan gay sahneleri yeter dedirtti.Bu sezon benim için de bitti ki bayılarak izlediğim bir diziydi yazık oldu. 5. sezon umarım bu sezon gibi olmaz diyip umutlarımı 5. sezona bırakıyorum...
9


avatar
(134) -
1. Sezon 10/8.. 2.Sezon 10/10.. 3. Sezon 10/4.. 4.Sezon şimdilik 10/5.


default avatar
(345) -
sakallı katy bates görmek zaten bir türlü çekici bir kadın olamamış birine süper gitmiş bir fikir ama hepsi o .aslında bu sezon film olsa belki katlanılırdı ama 406 itibariyle fazla gidemeyeceğim.başka bahara
6


avatar
(320) -
4.sezon 6.bölüm sonu itibariyle en azından bu sezonu kapatıyorum, freak show olmamış.
6


avatar
(1) -
Dizi son derece harika gidiyor. Umarım böyle devam eder.


avatar
(172) -
Resmen bağımlılık yaptı. Ben bölüm bölüm değilde sezonları bir iki gecede izleyip bitiriyorum daha zevkli oluyor.


default avatar
(41) -
Aşırı güzel bir dizi. Özellikle 2.sezonun tadından geçilmiyor. 1 ve 3. sezon hafif daha kötü olsa da kaçırılmamalı. 4'te böyle giderse bizi muhteşem bir sezon karşılamış olacak. Eğer çok iyi diziler arıyorsanız direk 2.sezonu izleyin.
10


avatar
(47) -
4. sezonu şimdiye kadarki en kötü sezon bence.

Cevaplar (4)
default avatar
(9) -
Bence en iyi sezon olacak.
10


-3
| Bildir
avatar
(315) -
Oha resmen su atasözü burda kendine yer bulmuş doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar Çok Mutlu.Adam dibine kadar haklı .Bu sezon yüzünden arşivden silicem tüm AHS yi.ve izlemeyi bırakıyorum.Saten programım doluydu iyi oldu bu sezon bocalamaları Çok Mutlu.
7


0
| Bildir
avatar
(47) -
İlk iki bölümden sonra ben de bıraktım. Gülücük


0
| Bildir
default avatar
(2) -
Berbat bir sezon Çok Mutlu Diziyi bırakma sebebim oldu maalesef...


-2
| Bildir


default avatar
(65) -
Jessica Lange mükemmel oyuncu ....
10

Cevaplar (2)
default avatar
(41) -
Sürprizbozan: Göster
10


0
| Bildir
default avatar
(65) -
Sürprizbozan: Göster
10


+1
| Bildir


avatar
(113) -
Sonunda izlemeye başladım 3 bölümünü izledim gayet sürükleyici ve gizemli ilerliyor
2 günde 1.sezonu bitirdim Şok yakaladım Çok sürükleyici bir dizi kesinlikle izleyin bence
Sezon 2 çok iyi başladı hiç heyecan düşmüyor dizide
9


avatar
(1352) -
Sanırım yeni sezonda Taissa Farmiga oynamıyor. Afişte adını göremedim. Bu kötü oldu ya. Sümüklü
7


default avatar
(6) -
çok güzel ve başarılı bizi gerilten bir dizi Gülücük yeni sezonu ne yazıkkı izlemiyicem seneye görüsşürüz Exclamation
10


avatar
(22) -
İlk sezonundan beri güncel izlediğim en uzun dizi hatta ilk bölümünü izlediğim ilk dizi onun için bende yeri ayrıdır. 1. sezon güzelce izledim 2. sezonun konusu akıl hastanesi dediler tamam müthiş psikopatça bir sezon izleyeceğiz diye düşündüm konunun temeli sağlamdı çünkü açıkçası beklediğimi alamadım ama sezon yine de çok iyiydi 3. sezon cadılar meclisine açıkçası önyargılı yaklaştım ama beklediğim kadar kötü değildi bence en iyi konuyu 4. sezonda bulmuşlar hilkat garibeleri filmini andıran tarzda bir sezon bekliyorum inşallah öyle olur.
7


avatar
(323) -
4. sezonu merakla bekliyorum korku sevenlere öneririm.
7


default avatar
(105) -
Korkarsınız demiyorum ama korku severler izlemeli bu diziyi. Her sezonu ayrı güzel.


default avatar
(69) -
sırf 2. sezon için bile izlenmeye değer bir dizi.


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2016