Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(9) -
POZİTİF YAŞAM DERNEĞİ
Film hakkında bir yorum yapmış aynen aktarıyorum.
Bana kalırsa haklılık payı çok yüksek.

Sürprizbozan: Göster


default avatar
(1) -
Harikaydı diyemiycem ama kaliteli bir film olmuş şu hastalık olayının geçmediği bir aşk filmi yapsınlar yeter artık....


default avatar
(11) -
uzun zamandır (av mevsimi hariç) türk sinemasında tonlarca para harcanıp karşılığını alamayan sinema severler, bu filmle biraz olsun mutlu olucak ve türk sinemasına doyabileceklerdir.
oldukça akıcı, geçişleri yumuşak bir o kadar da güldürebilen ve avrupai, başarılı bir film olmuş...
iyi seyirler...
8


Yorumlar (54)
avatar
(125) -
abartılı davranış sahneleri olmasa 8 puan verirdim ama malesef notum 7.
bi kere gerçekçi bir karakter ve oyunculuk yok filmde. inandırıcı tek karakter melike güner'inkiydi. halil sezai'nin izleten bir aurası var hakkını verelim fakat adamın oyunculuk yeteneği olmadığı belli oluyor. filmdeki romantik bazı sahneler ve bazı aşk sözcükleri gerçekten iyi. kurgu fena sayılmaz. eğer aşk konularında benim gibi romantik takılan biri değilseniz yanaşmayın bu filme beğenmezsiniz. 10/7
7


default avatar
(62) -
Konu klise diğildi genel olarak güzel bir film
8


avatar
(74) -
Film fena değildi genel olarak romantik filmleri sevmem, Arkadaşlarım ısrar edince kırmadım izledim söylemedim ama izlemesem de olurmuş.
7


avatar
(1989) -
Hep altyazılı yabancı film izlerken, arada bir de Türkçe bir ses duyalım diye bu filmi izleyelim dedik. Yanılmıyorsam başlarken Kültür Bakanlığının katkılarıyla diye bir ibare geçti. Nedir bu filmin Türk kültürüne katkısı? Bu denli sinema dilinin kötü olduğu bir filme ne katkı yapmışlar acaba? Her neyse, biz altyazılı dünya sinemasını izlemeye devam. Türk sineması diye bir şey yok ki zaten! 4.


avatar
(7) -
sadri alışık abimizin menekşe gözler filminden çalıntılarla dolu


default avatar
(218) -
o kadar bayıla, ağlaya izleyen oldu ki çevremde, merakla başladım. hayır beklentim çok değildi, ne yazık ki, sinemamızın durumu malum. ama biz sinema izleyicileri böyle yapımlara alkış tutmaya devam edersek, ne olacağı da malum.

oyunculuklar facia, antipatik ve zorlama karakterler. görüntü, müzik hiçbir şey beni sarmıyor, konu desen beni zerre etkilemedi, kör oldum sevgilim dönemi bile daha dramatikti.
sonuç: beklediğimden daha büyük hayal kırıklığı


avatar
(340) -
Ben çok beğendim filmi.. Akıcı, sade.. Eksiklikleri de var tabi. Mesela senaryo çok daha iyi olabilirdi.. Sunulan nedenler çok daha iyi olabilirdi ve en önemli Melike Güner çok daha iyi olabilirdi! Bu nasıl bir oyunculuktur, bu nasıl bir çocuksuluktur. Bir insana çocuk takliti yapmak, çocuk gibi konuşmak bu kadar mı yakışMAZ. Onun yerine başkası olsa film belki de çok daha beğenilirdi.. Bir de sürekli ''aşkım'' kelimesinin kullanılması beni rahatsız etti.

Müziklerine bayıldım ve hemen ilk işim müziklerini edinmek oldu. Repliklerini her yerde bu kadar görmeseydim, beğenebilirdim ama her yerde duyduktan ve daha filmi izlemeden repliklerini ezberledikten sonra, filmde duymak ben de bir etki yaratmadı...
Sürprizbozan: Göster


Pozitif Yaşam Derneği'nin açıklamasına katılmıyorum. Bu açıklamaya cevap olarak yazılacak o kadar haklı nedenlerim varken sadece şunu söylemek istiyorum. Her şeyden ama her şeyden önce filmler gerçeği yansıtmak zorunda değil. Bu açıklamalara uyan bir film olsaydı, bu kadar dram olup da tutar mıydı? ''ET'' filmini düşünürsek; çok mu gerçeği yansıtıyor sizce? Hayal ürünü denen bir şey var. Her filme hemen bir yetkili çıkıp da ''şu şöyleydi, bu böyleydi...'' derse işimiz var. Sonra da neden sinemamız gelişmiyor...
Sürprizbozan: Göster


Son olarak bu filmi izlemekte ve bunları söylemek de çok geç kaldım; haklısınız bak.
7


avatar
(130) -
sade senaryosu ile bence güzel film olmuş. İlgimi çeken oyuncuların rollere muhteşem derecede yakışmasıydı. çok begendim sayılı Türk filmlerimin arasına aldım.
10


default avatar
(13) -
gerçekten sonderece güzel bir filmdi türk yapımcıları isterse güzel yapımlara da imza atabiliyormuş demekki : ))
9


avatar
(58) -
Pozitif Yaşam Derneği'ne kızdığım için ayrıca yazma isteği duydum; Ki herkes okusun...

Sürprizbozan: Göster


Hamam filminden sonra, Hamamcılar Derneği başkanının "Bizler ib*e değiliz" demesi gibi olmuş...
9

Cevaplar (3)
default avatar
(9) -
Görüşünüze saygı duyuyorum ama şunu da sormak isterim.
Filmin üzerine oturtulduğu hastalık hakkında verilen yanlış bilgilere yorumunuz nedir?


2
| Bildir
avatar
(58) -
Peki ya, film hakında verilen yanlış bilgiler...

Örneğin:

- "...Bu film, ülkemizdeki HIV konusundaki tüm önyargıları körüklemekle beraber.." Bilakis, film önyargıları eleştiriyor'

- "...HIV ve AIDS konusunda kanıtlanan bilimsel ilerlemelerin tersine toplumda halen güncel olmayan bilgiler varlığını sürdürmektedir..." Film, zaten toplumdaki yanlış bilgileri eleştiriyor dediğim gibi.

- "...“İncir Reçeli” filmi HIV’e ve HIV ile yaşayanlara yönelik bilimsel gerçekliği olmayan bilgiler içermektedir..." Ortaya karışık bir cümle; Neymiş o bilimsel olmayan ama bilimselmiş gibi sunulan bilgiler? Aksini iddia eden bir kurum, doğrusunu kanıtlamakla mükelleftir ama böyle bir kaygı göremiyoruz yazı boyunca.

- "...HIV ile yaşayanların sağlıksız ve kısa bir yaşam sürdükleri, öpüşmeyle hastalığın bulaştığı, cinsel hayatlarının olamayacağı, sağlıklı ve normal bir hayatlarının olamayacağı, zehirli oldukları, çok ağır tedaviler gördükleri gibi yanlış bilgilerdir..." İnsaf diyorum! Kesinlikle filmi izlemeden yazılmış cümleler! Hastalığın, öpüşerek bulaşmadığını üzerine basa basa söylüyor film ve bu yolla bulaşma vakasının yalnızca bir tane olduğunun altını çiziyor!

- "...HIV Aşk’ın Önünde Engel Değildir!..." Hastalığınızı bulaştırmak istemiyorsanız, HIV cinsel münasebete engeldir! Zaten filmdeki kız da hastalığı bu yolla (Babadan, anneye; Anneden, kıza....) almıştır!

"...“İlaçlar bir süre ömrü uzatıyor. Grip bile olduğunda yavaş yavaş ölüyorsun. Her gün bir avuç ilaç alıyorsun”
HIV pozitifler günde sadece 2 adet (en fazla 4) olarak alınan tedavileri ile kaliteli ve normal yaşam sürelerini devam ettirmektedirler..." 4 hap, halk tabiriyle bir avuç haptır. Buna mübalağa sanatı denir.

"...Kadın karakter “tedavi aldığımda insanlar her şeyi öğrenecek” diyerek ilaç almayı reddediyor.
Tıbbi bilginin gizliliği kişisel verilerin mahremiyeti kapsamındadır. Bir kişinin HIV statüsünün hekim ve hakim kararı olmaksızın 3. bir kişi ile paylaşılması Türk Ceza Kanunu’na göre SUÇ teşkil etmektedir..." Nedense yazma gereği duymamışlar ama filmde geçen şu cümle kesinlikle doğrudur: Bu ülkede, hasta olduğun için elini sıkmayan doktorlar var.

- "...Kadın karakter çocukluğunda tedavi aldı ve sonradan bıraktı ise yukarıda geçen “tedavi aldığımda insanlar her şeyi öğrenecek” söylemi ile çelişmektedir..." Bu cümleyi bir çocuğun kurmasını bekleyemezsiniz. İnsanlarla ve özellikle de karşı cinsle iletişime geçmeyi arzulayan yaştaki bir erişkinin, kaygı dolu cümleleridir bunlar.

"...Baba AIDS evresinde, oksijen maskesi ve serum ile evde tek başına yatmaktadır.
Kolundaki serumu ve ağzındaki oksijen maskesini kim takıp, çıkarmakta veya takip etmektedir? Son AIDS evresinde yatan bir kişinin yanında sağlık çalışanının (hemşire, doktor veya hasta bakıcı) olmaması hayli ilginç görünmektedir..." Kadın, gün aşırı kaçıp kaçıp nereye gidiyordu ve adam onu takip ettiğinde nerede buldu? Tüm bunların dışında, evinde hemşire kontrolünde yatan kaç hasta vardır Türkiye'de? Dolar milyarderlerini saymazsak tabii..

- "...“HIV Virüsü” dersek virüsün virüsü demiş oluyoruz..." Pozitif Yaşam Derneği'nin başkanı da dahil olmak üzere, biz bunu hep yapıyoruz zaten: "Tezahurat(lar) devam ediyor" dediğimizde, çoğulu çoğul yapmış olmuyor muyuz? Veyahut, "Teçhizat(lar)" dediğimizde... Tekilleri, "Tezahür" ve "Teçhiz"dir!

Yazının devamında Türkçe dersi vermeye devam etmişler akılları sıra...

Yalnızca, göz ucuyla bakarak bulduğum hatalar bunlar. Dediğim gibi, bu yazının HIV hastalarını korumak için değil, kişilerin koltuklarını korumak için "iş yapıyor" görünmek adına yazılmış bir yazı olduğunu düşünüyorum.

Varsayalım ki, tüm yazılanlar doğru ve ben yanlışım: Sigara içen bir doktor, bana "Sigarayı bırakacaksın" diyemez! Umarım anlatabilmişimdir...
9


4
| Bildir
avatar
(340) -
Candan verdiğim bir +1 oldu bu. Bu yazınızdan dolayı tebrik ediyorum sizi.
7


2
| Bildir


avatar
(1079) -
Pozitif Yaşam Derneği'nin açıklamalı uyarısına rağmen bu filmin hala beğenilebiliyor olması şaşırtıcı ve acı verici....

Bu haklı uyarı olmasaydı dahi;

Senaryo, filmin başlangıcında, yanlış anlamayla bir çuval incirin berbat edileceğinin ipuçlarını veriyor, hastalık hakkındaki gerçeği herkes tahmin edebiliyor senaryoyu oynayanlar dışında, üstelik böyle kötü öykü ve kurguya, bir de kızımızın şirine olma isteğiyle ortaya çıkan yapmacıklı oyun eklenince...
2


default avatar
(8) -
Dram ve Romantiklik konusunda gördüğüm en iyi filmlerden bir tanesi bu filmin türk sinemasında önemli bir yerinin olmasını isterim . Aytac Ağırlar'a çok teşekkür ederim böyle bir filmi türk sinemasına ve türk halkına kattığı için benim puanım 10 üzerinden 9 Bay Bay


avatar
(1689) -
Oldukça basit bir film olmuş olmasına rağmen Halil Sezai nin performansı izlettirmeye yetti; kendisini 2005 2006 gibi izlemiştim ve o zamandan belliydi ne olacağı. Film genel olarak samimiyetsizdi; tek başıma izlesem belki ben duygusuzum ondan derdim ama yalnız da izlemiyorum ki, kimseye ne bir aşk hissi verebildiler ne de bir acıma duygusu.
5


avatar
(81) -
Diğer arkadaşlarında değindiği gibi; zırt diye aşık olunup, hiç bişey yaşanmadan duygu fırtınaları esiyor ortalıkta. Akşam normal yatıyorsunuz, sabah uyanınca aşkım canım cicim... Acaba filmin eksik versiyonunu falanmı izledim derken diğer yorumları görünce anladım herkesle aynı filmi izlediğimi. Filmin süprizini de anlamamak için afedersiniz "eşşek" olmak lazım Gülücük Aslında oradaki süpriz adamın yanlış anlamasıydı galiba.
Uzun sözün kısası, içerisinde bolca klişe barındıran, aşk hissi uyandırmayan, acıtasyon temelli vasat bir filmdi.
5


avatar
(125) -
film, duygusal tarzı sevenler için, keyif alınabilecek bir film
duygu yoğunluğu dediysem de, çağan ırmak filmlerindeki kadar verilememiş bence
filmin kırılma noktasındaki olayı tahmin edemeseydim daha yüksek puan verirdim
bence çiftlerin izleyebileceği hoş bir film olmuş
aktardığı çatışma da önemli
7


avatar
(42) -
izlediğim en kötü filmler arasında ikinci
1


avatar
(391) -
Oyuncu seçimleri gerçekten çok güzel. Üzerine düşünülmüş ve kafa yorulmuş olduğu besbelli. Belki başka yüzlerle bu etkiyi vermezdi. İzlediğinizde ne demek istediğimi gayet iyi anlarsınız. Saygılar
7


default avatar
(26) -
Filmin tek artısı Halil Sezai'nin tanınması oldu.
7


avatar
(577) -
Çok da, yerden yere vurulacak kadar kötü bir film değildi. Hatta kötü bir film asla değil. Afişi eşekler gibi anırıyor zaten, "saklandıkları yerden AŞK için çıktılar" yani buradan da anlıyoruz ki bu "matrix" değil. Aşk filmi, salya sümük klişe işte. Bu filmde bana en çok batan sevgi sözcükleriydi : Aşkım, da aşkım, yok sol yanım şu bu.. Bismillah dün bir bugün iki, hele bi anlatmaya çalıştığınız gizemi iki gün yaşayın da!.. Daha bir gizemli olsaydı, En azından bi arkadaşın benzettiği My Sassy Girl deki gibi zort die birbilerine aşk-u sena etmeseler di daha bi güzel olurdu.

Geneline bakalım filmin. Hanginiz: böyle bir durumun içinde bulsanız kendinizi, "amaaan koy dötüne rahman gitsin diyebilir.?" Çok güzel işlenmiş, dram sa dram sapına kadar, ama neden biraz yavan kaldı gibi hissediyorum hâlâ bilemiyorum.

Güzel bi Hatun filmi, Mendiller fora iskele alabanda.
8

Cevaplar (1)
avatar
(200) -
Geneline bakalım filmin. Hanginiz: böyle bir durumun içinde bulsanız kendinizi, "amaaan koy dötüne rahman gitsin diyebilir.?" Çok güzel işlenmiş, dram sa dram sapına kadar, ama neden biraz yavan kaldı gibi hissediyorum hâlâ bilemiyorum.

aynı düşünceleri paylaştığım için mesajınızı alıntı yaptım.
10


0
| Bildir


avatar
(206) -
konu klasik olabilir ama unutmayın aşkta klasiktir lakin tadını hiç kaybetmez Wink
8


avatar
(541) -
Filmin ta en başından sonuna kadar neler olacağını birebir kestirmek hiç de güç olmadı, "vay be yönetmen nasıl da terse yatırdı" demeyi bekledim ama klasik dramatik Türk filmi havasını maalesef bu film de aşamadı. Ondan sonra 'Hollywood'da olsa başka türlü olurdu' dediğim zaman eminim tepkiler gelir. Allahaşkına kaç kişi filmin sonunu tahmin etmedi, parmak kaldırabilir mi?
6


default avatar
(28) -
ne zaman türk filmi izlesem bin pişman oluyorum. bu sefer farklı olacak mı acaba diyerek izledim. yine pişmanlık yine pişmanlık. tamamen çakma bir film. tek kelilme ile beş para etmez bir film. bu filmi izleyeceğinize gidin trigonometri sorusu çözün. vallahi daha iç açıcıdır.. zaman kaybı. ömür törpüsü. berbat...

Cevaplar (2)
avatar
(364) -
Bende incir reçelini beğenmedim ama bu kadar ağır bir yorumu hak etmiyor.


4
| Bildir
avatar
(58) -
Beğendiğinizi tahmin ettiğim bir çok günümüz ABD filmi, son 50 yılda çekilen ABD, Avrupa ve Asya filmlerinin "çakmasıdır"
9


0
| Bildir


avatar
(450) -
film ne kadar klişe ve alıntı dolu olsada müzikleri güzeldi.en azından türk filmi izlemek ve romantik dram isteyenler için bulunmaz kaftan olmuş...
10


avatar
(840) -
Sana dokunmak hayatı temize çekmek gibi.. Dram olarak yine ortaya unutulmaz bir ürün çıkarmışız ve en iyisine imzamızı atmışız.. Bunun yanında romantik türüde devreye girince unutulmaz etkileyici bir yapım ortaya çıkmış.. Türk sinemasına böyle bir dram kazandırdığı için yönetmen Aytaç Ağırlar tebrik etmek gerek.. Güner ve Paracıkoğlu oyunculukları çok içten ve gerçekçiydi.. İnanılmaz derecede uyumlu bir çift olmuşlar.. Sezai Paracıkoğlunun filmdeki performansının dışında müzisyen tarafıda çok iyi kullanılmış..Melike Güner dışında o role yakışacak oyuncu kafamda şekillenmedi çok yerinde bir karar verilmiş.. Konu çok basit ama oyuncuların sayesinde seyirciye hissettirdikleri duygular her şeyin üzerini kapatmış.. İşlenilen konu gerçekten anlatılmaz onu izleyerek yaşamanızı şiddetle öneririm ve filmden sonra inanılmaz derecede kötü bir boşluğa düşüp, kendinizi darmadağın bir halede bulacaksınız.. Son izlediğim Türk yapımı Aşk Tesadüfleri Sever filmini yerden yere vurmuştum ama bu film için aynı düşünceler içerisinde değilim.. Çünkü arasındaki en büyük fark belirttiğim gibi oyuncuların performansları arasında dağlar kadar fark var.. Doğal , içten ve samimi oyunculuklar izlerken insanı sıkmıyor.. Başta sıradan bir romantik film gibi başlayıp ilerleyen sahnelerde sizi öyle bir içine alıyor ki kurtulmanız imkansız iliklerinize kadar imkansız aşkın lanetine karşı koyamayacaksınız.. Her zaman şikayet ettiğimiz, hayatımızdan ve ilişkilermizden yana edindiğimiz olumsuz haller bu filmin yanında inanın hiç birşey gelecek.. Halimize şükretmeyi bir tokat gibi yüzümüze vuracak.. Zaten biz dram konusunda çok başarılıyızdır dokunaklı ve acılı senaryoları filme dökmekte üstümüze yoktur.. Seyircinin heleki ağlamak gibi bir ihtiyacı varsa İncir Reçeli diyorum içinizi doya doya boşaltın.. Filmin süresi çok az geldi bana keşke dahada uzatsalardı diye düşünüyorum.. Filmdeki her replik çok anlamlı ve düşünmeye sevk eden türde.. Issız Adam ve Başka Dilde Aşk gibi son zamanda yaptığımız işlere kesinlikle kafa tutar.. İmkansız aşkı hissedin derim.. 8.4
10

Cevaplar (1)
avatar
(200) -
Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum.
10


2
| Bildir


default avatar
(76) -
Film, önce My Sassy Girl (kore versiyonu olan) havasında başlıyor. Başrolümüzdeki kız aynı şekilde vurdumduymaz, kendi eğlencesinde, çocuksu davranışları olan ve sürekli içip sarhoş olan bir kız. My Sassy Girl'ü izleyenler zaten farketmiştir bunu. Başroldeki erkek de yine aynı bahsettiğim filmdeki gibi bu sarhoş olan kızı hiç tanımadığı ve haliyle henüz bi hoşlantı hissettmediği halde gidip onu evine kadar taşıyıp, yatağa yatırıyor. Bu olay birden çok kez oluyor, tıpkı bahsettiğim filmdeki gibi ve erkekte kıza hiç kötü düşünceyle yaklaşmıyor. Filmin başlangıcı böyle.

Kızda da gözle görülür şekilde bir Amelie Poulain havası var. Tatlı ve sevimli gözükmeye çalışır ama Amelie filmindekinin fena özentisi olmuş. Zaten filmde de bir Amelie havası kesinlikle var.

Neyse, filmin ortalarında ise karşımıza A Walk to Remember filmi karşımıza çıkıyor. Resmen aynı senaryo. Çocuk sonradan öğreniyor kızın hasta olduğunu ve iyileşemeyeceğini.

Filmin sonları ise, başı ve ortasına göre daha makul çünkü orada daha özgün dakikalar karşımıza çıkıyor. Tabi o da yetmiyor çünkü çoğu romantik filminde olduğu gibi klişeler önümüze çıkıyor. Kızdan uzun süre uzak kalıyor ve hayatı onu düşünmek ile geçiyor, sonrasında da alakasız bir ipucu ile kızı buluyor ve film bitiyor. Bariz bir klişe. Bunun için romantik film bilgisini de bilmemiz gerekmiyor. En basitinden yine My Sassy Girl'de bu olay oldu ve sonu yine A Walk to Remember gibi bitti. Tam bir chick flick filmi. Romantik filmler zaten daha çok bayanlara hitap eder ama bu chick flick kategorisine girecek cinsten.

Türk sineması için çok güzel bir film çünkü bizim sinemamız gelişmemiş bir ülke sineması. Yıllarca zaten eski filmlerle dalga geçilmesi bile bunu anlatıyor. Hele ki romantik filmlerde klişenin dibine vuruluyor. Aslında, biraz klişeye bişey demem çünkü romantik filmler buna mahkumdur. İstisnalar elbetteki var ama sonunu, başından anlayabiliyorsunuz. Bu yüzden fazla kızamıyorum. Neyse, film türünde ülkemizin en iyilerinden biri, ne olursa olsun. Bizim sinemamız zaten dram ve komedi ağırlıklı. Tabi onlar bile ne kadar düzgün yapılıyor tartışılır. İncir Reçeli de pek çok ünlü romantik filmden alıntılar taşısada, rahatlıkla kalburüstü bir film fakat sadece bizim ülkemizde. Dünya çapında klişelerle dolu ve basit bir film. O yüzden filmin kaliteli olduğunu pek söyleyemeyeceğim. Sadece kaliteli romantik filmler çıkarmayan yeşilçamımızda kaliteli bir romantik film olarak yerini alır. Fazlası değil.


default avatar
(1) -
"Baba"nın esas oğlanla tanışmasını ve esas oğlanın babayı nitelemesini daha farklı verebilirdi. Ben bile izlerken "oğlum dur ya babasıysa" dediysem orada olayı yaşayan adamın bunu haydi haydi düşünmesi lazım. Yalnız Melike Güner'e çocuksuluk her zaman yakışmasına rağmen bu sefer biraz abartmış galiba. Bu da filmi "vıcık vıcık" hale getirmiş. Tüm bunlara rağmen başarılı bir filmdi. Farkında mısınız artık Çağan Irmak filmlerinin dışında da güzel filmler çıkıyor ortaya?
7


avatar
(415) -
Senaryo inanılmaz güzeldi, aşka inanmayan insan bu filmle aşka inanabilir diyebileceğim türden bir yapım olmuş,
Sürprizbozan: Göster
Seyredin ama '' beş kuruş vermeden savurduğumuz yargılarımızı '' bir kenara koyarak seyredin..
Sürprizbozan: Göster

Sürprizbozan: Göster
8


default avatar
(10) -
çok başarılı bir film 10/10
10


default avatar
(15) -
Pozitif yaşam derneğinin bilgilendirici yazısından sonra filme yüksek puan vermek bana doğru gelmedi. Böyle hassas bir konuda hastalık hakkında kurmaca bilgiler vermek son derece yanlış, tamamen hasılat düşüncesi ile yapılmış olduğu düşüncesindeyim. 2/10
2


avatar
(64) -
Sürprizbozan: Göster
5


default avatar
(9) -
POZİTİF YAŞAM DERNEĞİ
Film hakkında bir yorum yapmış aynen aktarıyorum.
Bana kalırsa haklılık payı çok yüksek.

Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
avatar
(58) -
"...Duruşumuzu yansıtmayan..."

Bence bu cümle her şeyi açıklıyor. Tek yaptıkları, konumları gereği sıralamakla yükümlü bulundukları savsataları sıralamak ne yazık ki... Yakındıkları bilgi eksikliklerinin hiç birini bilimsel rapor olarak sunmadan neyin "iddia"sında bulunuyorlar ki? Benzer bir hatayı da geçenlerde TCDD yaptı Yılmaz Özdil'e karşı.

85000 küsür dernekten biri olan Pozitif Yaşam Derneği'nin, 5000000 küsür başkandan biri olan başkanına: Pozitif yaşam demek, Polyannacılık demek değildir!
9


0
| Bildir


avatar
(33) -
yine oscar ödüllük film yorumcuları döktürmüş, bence bir türk filmi olarak başarılydı , bizim beceremediğimiz ülkemizde henüz çekilemeyen filmlere bile kötü diyen yorumcularımızdan bu filmi beğenmelerini beklemek olmazdı herhalde, uzaylılar gelip yüksek teknolojiyle burda film çekseler beğenmeyen filmi kötüleyen bulmakda zorluk çekmeyiz herhalde, bu işin gırgırıydı biraz
genel olarak filmi beğendim, herkese izlemeyi tavsiye ederim
10


avatar
(23) -
Film hakkında bir çok şey söylemek mümkün. Türk sineması olunca konu beklentilerimiz, dileklerimizle ister istemez karışıyor. Her daim daha iyi, daha kusursuz olsun istiyoruz. Oyunculuklar, müzikler, mekan tercihleri bence iyi, konuda iyi seçilmiş. Ama daha iyi işlenebilirdi. Bununla birlikte izlenmesi gereken bir film. Ayrıca filmlerin çekim tekniklerine de bakıyorsanız ve bu nasıl çekilmiştir, nasıl montajlanmıştır diye sorduğunuz oluyorsa bu filmde ( kolay da olsa ) çözmeniz gereken unsurlar var diye düşünüyorum.
İyi seyirler.
Sürprizbozan: Göster


avatar
(1079) -
Sürprizbozan: Göster
2


default avatar
(2) -
film başladığı anda içine alamıyor insanı, klişeler göze çok batmasa bile kurgu olduğu nedense çok hissedilmiş. bir türlü adapte olup o moda giremiyorsunuz. filmin ana konusunu oluşturan olayla ilgili büyük yanlışlar yapıldığını öğrendiğimde ise oldukça sinirlendim. türkiye gibi bir ülkede oldukça hayati bir mesele olduğunu düşünüyorum ve yapılacak her yanlışın da sorunu iyice derinleştireceği ortada. kadına bakış açısı da hoş değildi aslında. film vermek istediği mesajlarla çelişir göründü gözüme bu nedenle. yine de izlenebilecek bir yapım olmuş. sonlarına doğru etkilenmemek biraz zor. yine de kadın başrol oyuncusunun performansı oldukça düşük ve yapmacıktı. daha farklı bir oyuncu oynasa sanırım daha iyi bir film olacaktı. iyi seyirler.
3


avatar
(356) -
ciddi anlamda çok başarılı bulduğum, etkilendiğim bir filmdi. evde 2 çift oturup izledik. herkesin boğazı düğümlendi.....

ıssız adamla kıyaslanıyor biraz. gerçi çok farklılar... ben sadece oyunculukları kıyaslayabilirim. bu filmde oyunculuklar daha iyiydir. kızın oyunculuğu süperdi özellikle....
8


avatar
(692) -

‎"Asıl ucuz olan ne biliyor musun?..
Beş kuruş vermeden savurduğunuz yargilarınız..."


Utandım...

Sürprizbozan: Göster


Kesinlikle çok başarılı bir hayat hikayesi anlatımı. Görebildiğim tek önemli eksik müzikler konusunda idi, daha çarpıcı seçimler ile adından daha çok söz ettirebilirdi. Aklıma hemen Çağan Irmak geldi. Bu senaryo ve nokta atışı şarkı tercihleri ile yeri yerinden oynatırdı.

8


default avatar
(144) -
Sürprizbozan: Göster
Hehehehe
7

Cevaplar (1)
avatar
(141) -
Filmi izlerken ben bu konuyu bi yerden hatırlıyorum ama nerden diye düşündüm biraz. Dediğinde haklısın, onun biraz daha değişik hali. Ve de yine haklısın kendisini izlettiriyor. Kesinlikle diğer film kadar başarılı olmuş.

Ama üzüldüğüm nokta (her ne kadar türleri ayrı olsa da) mahsunun filmi 3milyon kişi izlerken bu filmi 200bin kişinin izlemesi. Reklam, pazarlaması çok kötü yapılmış. Keşke sinemada daha fazla kişiyle buluşsaymış.
7


4
| Bildir


default avatar
(1) -
film gerçekten güzeldi sevgilinizi yanınıza alıp gidin izleyin.. Saygılar


avatar
(46) -
Senaryosunda bu kadar yanlış olan bir hastalık hakkın da bunca zamandır yapılan bilgilendirmelerin bu kadar çarpıtıldığı bir senaryo daha görmedim bravo. halbuki kadrosunda o kadar iyi oyucu barındırıyor bu adamlarda mı bunu fark etmediler şaşıyorum


default avatar
(1) -
Harikaydı diyemiycem ama kaliteli bir film olmuş şu hastalık olayının geçmediği bir aşk filmi yapsınlar yeter artık....


default avatar
(11) -
uzun zamandır (av mevsimi hariç) türk sinemasında tonlarca para harcanıp karşılığını alamayan sinema severler, bu filmle biraz olsun mutlu olucak ve türk sinemasına doyabileceklerdir.
oldukça akıcı, geçişleri yumuşak bir o kadar da güldürebilen ve avrupai, başarılı bir film olmuş...
iyi seyirler...
8


avatar
(128) -
Çok merak etmiş olsam da Melike midemi bulandırdığından izlemeyeceğim. Bir insan bu kadar mı yapmacık ve itici olur.
1

Cevaplar (1)
avatar
(192) -
Katılıyorum Gülücük


1
| Bildir


avatar
(229) -
Türk filmine bakış açımı değiştirdi diyebilirim
9


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Westworld (16,936) La casa de papel (3,768) Supernatural (3,294) Into the Badlands (2,316) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,172) Krypton (2,131) Gotham (2,124) Arrow (1,692) The Big Bang Theory (1,673) Lucifer (1,609)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018