Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(95) -
Eğer bu filmin başrolünde Johnny Depp veya L. Di Caprio olsaydı ve Hollywood yapımı olsaydı şimdi burdaki yorum sayısı en az 100'ü geçmiş olurdu.İllaki bu isimler mi olması lazım bir filmin dikkat çekici olması için.Adamlar filmi yapmış arkadaş hem de ne film ki bana göre son yılların en iyi bir kaç filminden birisydi.İşlerimden dolayı yaklaşık 1 aydır ertelediğim bu şaheseri nihayet seyretme fırsatını buldum ve çok çok beğendiğimi söylemeliyim.Güçlü bir hikaye, iyi oyunculuk, muazzam savaş sahneleri kısacası herşey dörtlük yapılmış bir film.Artık uzak doğu sineması abd sinemasını bırakın geçmeyi fark atmaya bile başladı.Örnek mi? Alın bu filmi seyrediin ve kıyaslayın.Vasıfsız Türk sinema izleyicileri gözünüzü artık biraz da farklı ülkelerin sinemasına çevirin.Neler kaçırdığınızı anlarsınız umarım.

Film notum 8/8 sonuna kadar helal olsun.
10


default avatar
(161) -
İnsanları birbirinden nefret ettiren hatta savaş adı altında öldürten ırk konusunun ne kadar insanlık dışı olduğunu anlatan mükemmel bir film. Filmin sonundaki ahde vefa şahane bir final olmuş. Yine arşivlik bir kore filmi daha. Mutlaka izleyin...
8


default avatar
(31) -
Çok beğendim. Mükemmel film yapmışlar.
9


Yorumlar (71)
default avatar
(67) -
Muhteşem bir yapıt. Hollywood yapımı olsaydı IMDB ilk 50' de kendine yer bulurdu. Savaş filmi seviyor ve daha önce bu filmi izlemediyseniz kaçırmayın derim.

Film notum 10/10. Mükemmel.
10


default avatar
(34) -
Gerçek bir yaşamdan alınmış güzel bir öykü, aşırı aksiyonun, bitmek bilmeyen kavga sahnelerinin, bağırış çağırışların içinde heba olmuş. En son ne zaman bir filmin sonunu getiremediğimi hatırlamıyorum. "Korelilerin kültürleri değişik, bu abartılı jest & mimikler, değişik vurgular normal" diye dişimi sıktım, dayanmaya çalıştım. Mantık hatalarını da hoş gördüm. Kavga dövüş, bağırış çağırış ve savaş sahnelerinden izleyiciye nefes alacak an bırakmıyor. Harcanan onca emeğe ve paraya yazık olmuş. Sürekli hareket ve aksiyondan hoşlanıyorsanız, başka bir şeye pek de gerek yok diyorsanız hoşunuza gidebilir.
4


default avatar
(8) -
Kore sinemasının hollywood klişelerinden farklı bi tadı olur genelde. Ya artık alıştım buna ya da bu filmde gerçekten kullanılmamış o teknik. Ama o tadı da verebilseymişler gerçekten efsane bir film olurdu. Gerçi farketmez, bu haliyle bile muhteşem. İzlenmeli.
8


avatar
(345) -
Oldukça gerçekçi savaş sahnelerine sahip olan film aslında fazlasıyla dramatik bir yapım. Sahneler arası geçişler ve kurgu mükemmel. Savaş filmlerinin kaçınılmazı olan algı karışıklığı bu filmde hiçbir şekilde yaşanmıyor. Tam bir ahenk içinde geçen filmin Normandiya kıyılarındaki kusursuz savaş sahnelerinde görüntü yönetmeni çok iyi iş çıkarmış. Filmin pek çok karesinde mükemmel bir oyunculuk gözümüze çarpıyor. İki arkadaşı oynayan Dong-gun-Jang ve Jo Odagiri adeta savaşı ve dramı izleyiciye sonuna kadar yaşatıyor. Ayrıca yine filmde İsmail Deniz adında Almanya için savaşan "Karim" adında bir karakteri canlandıran türk oyuncu da yer almakta.


default avatar
(26) -
Uzakdoğulular savaş filmi işini iyi biliyor. 8/10
8


default avatar
(9) -
Genelde filmler için yorum yapmıyorum ama film izlemeden önce de yorumları okumaya çalışıyorum. Nefis bir film.Senaryo bence çok güzel o kadar şeyler oluyorki 2 saat 30 dakikada ve hiç sıkılmıyorsunuz.Yeri geliyor hollywood filmlerine taş çıkaracak savaş sahneleri yeri geliyor müthiş duygu yüklü sahneler. Bir de birşey anlatıyor film savaş insanın yaptığı en gaddarca şey..ben seyredin derim
9


avatar
(790) -
Gerçekten uzun ve bir o kadarda güzel bir hikaye. İzlerken sürekli heyecan sürekli aksiyonu derinliklerde hissediyorsunuz. Sonra bu gün yüzüne çıkıyor. Çok keyif verici, anlatılmaz bir hayat hikayesi. Bayağı emek verilmiş, uğraşılmış bu kesin. İzlemenizi tavsiye ederim.

8/10
8


avatar
(1258) -
İzlediğim en iyi savaş filmlerinden biri, üstelik gerçek hayattaki olaylardan esinlenilmiş.

1945 yılında müttefik ülkelerin Almanlar’a karşı yaptığı Normandiya Çıkarmasında, Fransa topraklarında bir Alman askeri ele geçirilir. Bu kişinin Asyalı olması herkesi şaşırtır. Film bu olaydan yola çıkarak, 2. Dünya Savaşının çeşitli evrelerini konu alıyor.

Sürprizbozan: Göster


Hikaye son derece ilginç, savaş sahneleri de çok etkili olunca ortaya muhteşem bir film çıkmış. 2. Dünya Savaşını farklı cephelerden gösteren tek film olabilir.

Çok beğendim. Bir gün mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.
9


avatar
(109) -
İki buçuk saat filme doymak istiyosan bence oturup izlemelisin. Olumsuz yorumlara aldanıp izlememezlik etmeyin olumsuz yorum yapan arkadaşlar savaşın içinde doğmuş Gülücük senaryo olarak gayet yerinde çekimler harika duygu yüklü. Savaşın bizden neler aldığını nerelere sürüklediğini anlatan içerisinde birçok mesaj barındıran yegane yapımlardan birisi...
9


default avatar
(6) -
Öncelikle yorumumun başında filmin berbat olduğunu söylemek istiyorum. Sonuna kadar okumak istemeyenler için.

Gerçekten tamamiyle yorumlara ve puanına aldandım diyebilirim. Filme 4 puan vermemin tek sebebi kaliteli efektler.. Duygulandığım 1-2 sahne vardı oda bariz bir duygulanma değildi. Yani şunu merak ediyorum bu film ile Erraynı kıyaslayanlar olmuş Gülücük kesinlikle mukayese kabul etmez. Bukadar olumlu yorumu yazan arkadaşların böylesine duygulandığını söyleyen arkadaşların ya ailesinde Güney Koreli var yada Kore gazisi dedeleri falan var. Anlamsız bir şekilde iyi puan alan bu filmi asla tavsiye etmiyorum
4


avatar
(673) -
Savaş filmleri içerisinde benim için en iyilerden biri. 2. dünya savaşının birçok cephesini göstermesi, biraz da olsa tarihi bilgiler içermesi ayrıca bunları yaparken kaliteden düşmemesi sebebiyle son derece iyi bir film.
Filmin içerisinde devam eden rekabet ise savaştan daha büyük.
9


avatar
(44) -
Film güzel ancak bazı sahnelerde 'biraz daha gerçekçi yapılsaydı dediğim sahneler var', Genel olarak izlenebilir güzel film.
7


default avatar
(4) -
Çok beğendim. Mükemmel film yapmışlar.
10


default avatar
(11) -
Kore filmlerini severim ama bu uyduruk olmuş , savaş sahneleri bilgisayar oyunu gibi.
5


default avatar
(1) -
Yorumları okuyup izledim.Kesinlikle kaliteli bir film yalnız şunu söylemekte fayda görüyorum; uzak doğu filmlerinin ülkemizde ve ya dünya da hollwood yapımları kadar izlenmemesinin bence tek nedeni "dilleri".Herif 1 dakika konuşuyor altyazıya bakıyorum 3 kelimeden oluşan bir cümle.Hollywood filmlerini izlerken en azından altyazının uyup uymadığını doğru veya yanlış olduğunu az buçuk anlayabiliyosun ama bu uzakdoğu filmlerinde bunu yapabilmek imkansız denecek kadar güç.

Cevaplar (1)
default avatar
(29) -
Ben yapıyorum kardeş. Şimdiye kadar yapamadığım da olmadı. Abartıyorsun bence.


0
| Bildir


default avatar
(16) -
savaş filmi olarak kesinlikle seyredilmeli
9


default avatar
(22) -
sonunda ağlamayan varsa söylesin,
10


default avatar
(22) -
en iyi 10 savaş filmi içersinde yer alması gereken bir yapım
10


avatar
(809) -
Bu türde izlediğim en iyi 5-6 filmden biri. Her sinema severin, türe, ülkeye, uzun süresine falan takılmadan mutlaka göz atması gereken bir film bence.

Altyazı için teşekkürler.
8


default avatar
(87) -
Çok iyi film, Er Ryan ile yarışır. Kesinlikle izleyin.
10


default avatar
(11) -
Filmi hala izlemeyen sinemaseverler varsa kesinlikle izlesinler çok çok iyi bir film.
10


avatar
(363) -
Güney Kore'den yine çok güzel bir savaş filmi. Diğeri ise ''Tae Guk Gi''
Yine dramı çok iyi yansıtan bir Güney Kore filmi olmuş. Savaş sahneleri oldukça başarılıydı. Tek sıkıntı uçak sahneleriydi. Bunun nedeni de muhtemelen filmin bütçesi. En iyi savaş filmleri arasında olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Şiddetle tavsiye edilir.

Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(200) -
izlediğim en güzel 2.dünya savaşı temalı film olma özelliğine sahiptir önyargılı yaklaşmayın izleyin derim.
9


default avatar
(32) -
şöyle bakıyorum. 1000nin üzerinde filmden oluşan film arşivim var. çok film izledim ama bunun gibisi yok. mutlaka izlenmesi gerekn arşivlik bir film...


avatar
(63) -
İzlediğim en iyi filmler arasında yerini aldı, gerek konu, gerek kurgu, gerek oyunculuk her açıdan mükemmel bir filmdi.
10


default avatar
(82) -
çok güzel film.gerçek olay olması ayrıca güzel.
10


default avatar
(129) -
film konu ve işleniş açısından harikaydı. Hiçde fena olmayan görsel efektleriyle savaş sahnelerine doyuruyordu. dram yönüyle de beğendim. 10 numara verirdim ama bu kadar uzun tutulmasaydı. 137 dakikalık bir film ve ben 100. dakikadan sonra keşke bitseydi dedim
7


default avatar
(53) -
bu filmi keşke zamanında izleseydim,gerçekten çok güzel bir filmdi,savaş sahneleri doyurucu nitelikteydi,filmin tabiki esas vurucu yeri konusuydu,bu film amerikada çekilmiş olsa imdb top 10 arasında kesinlikle olur,filmde insanların nasıl canavara dönüşebileceği ve daha sonra nasıl pişman olabilecekleri çok güzel anlatılmış,filmde merhamet,intikam,sevgi,kıskançlık bütün duyguları çok güzel yansıtmışlar,filmde tabi yok artık buda pişmin tavuğun başına gelmez diyiceksiniz ama zaten hayat her zaman süprizlerle dolu değil midir ?
8


default avatar
(9) -
bu film bana göre mükemmele yakın. benim dikkatimi çeken şey bu sitede cinsellik uyarısı olması ve RT nin bu filme 4.9 puan vermesi filmde bi sahnede kızın kolu gözüküyo o yüzden mi yapıldı bu uyarı Hehehehe
8


default avatar
(20) -
Savaş sahneleri ve görsel olarak Er Ryanı Kurtarmak tan sonra sevebilceğiniz en iyi 2.dünya savaşı filmi olacaktır emin olun(Schidler's list i ve pianist i ayrı tutuyorum o daha çok yahudi soykırımı ile ilgiliydi). Savaş sahneleri muhteşemdi. Dili İngilizce oynayanlarda hollywoodtan olsa en iyi film oscarını ver geç Gülücük
9


default avatar
(81) -
Alpereneren arkadaşın da dediği gibi bu film bir Hollywood yapımı olsaydı daha çok konuşulurdu...
Hollywood savaş filmleri gibi ruhsuz, duygusuz, soğuk değil. Son derece etkileyici. Yönetim ve oyunculuk üst düzeyde.
Sıkı bir film isteyenlere şiddetle tavsiye edilir...
9


default avatar
(27) -
çok süper bir film. etkilenmemek elde değil. ben bugüne kadar nerdeymişim be.bu filmi nasıl gözardı etmişim. bugüne kadar ki çekikgözlü filmlerini izlemek istemiyordum havasındaydım. lakin bu filmle birlikte uzakdoğu filmlerine bakış açım tamamen değişti. mutlaka izleyin 4 mevsim ve 5 ülkenin ayrı ayrı savaşlarına tanık olacaksınız, hemde sizin savaşınız olmadan bir hiç uğruna ölümle defalarca burun buruna geliyorsnuz. kendimi bir an olsun koreli adamın yerine koydum ve savaşı milyonkere lanetledim. allahın verdiği bu değerli canımızın hiçbirşeyin uğruna ölmeye değmeyeceğinin bir kanıtı. baştaki devlet başkanlarının fikir ve düşünceleri yüzünden binlerce masum insanın kanı akıyor. elinden oyuncağı alınan çocuklar gibi ağlayıp kavga ediyorlar, bunlarınki ise biraz daha vahşice, kanlı ve sonucu ölümle sonuçlanan bir inat...... mutlaka izleyin hem keyif alacaksınız hemde bir çok ders alacaksınız. saygılar


default avatar
(207) -
en iyi savaş filmleri arasında olmalı. bir an bile sıkılmak orda kalsın, gözlerimi kırpmadan izledim.
savaşın anlamsızlığına, insanlık dışılığına bir kez daha vurgu..ve müthiş bir dram. izlenmeli.
10


avatar
(156) -
Filmi tesadüfen seyrettim. Senaryosu çok iyi 3 saat nasıl geçti anladım. ve çoğu abartılan Amerikan savaş filmlerinden daha iyi .Kesin seyredin.


default avatar
(5) -
Filmi dün izledim.İnsan 1 dakikasında bile sıkılmazmı bir filmin ya...IMDB de bu kadar düşük bir puan almasına hayret ediyorum.Mükemmel bir film.Aynı yönetmenin Kardeşlerin savaşı filmi de ayrı bir şaheserdir.İki filmi de mutlaka izleyin....Film hayattır


avatar
(286) -
Söz konusu sinema Güney Kore sineması olunca insan beklenti içine giriyor ama bu film beklentilerimin de üzerinde çıktı.
Daha ilkel silahlarla çok iyi savaş filmleri mevcut lâkin ateşli silah filmleri klasmanında en beğendiklerim arasında yerini aldı. Savaş sahneleri son derece doyurucu ve gerçekçiydi. Belki ülkeler değişiyordu ama değişmeyen tek şey emperyalist güçlerin elinde, acımasız komutanların emrinde, hayatını yok yere kaybeden askerlerdi. Senaryoda gerçek hayat hikâyesinden alıntılanmış olmasına rağmen bazı mantıksızlıklar vardı ama bence bunları gözardı ederek izlerseniz bolca kan, acı ve mücadele vaat eden bir film sizi bekliyor. İzlemenizi tavsiye ediyor, iyi seyirler diliyorum.
8


default avatar
(1468) -
Reklam olmasın televizyonda izledim bugün. Animasyonları, konusu, akışı ile gayet zayıf bir film olduğuna karar verdim. Hem uzun hem de sadece aksiyondan ibaret. Bir çaba var iyi görünmesi için ama pek de iyi görünmüyor. Çok boş vaktiniz varsa ya da benim gibi orada burada denk geldiyseniz göz ucuyla bakabilirsiniz belki. Ama arada diğer kanallarda ne var acaba diye de düşündürmüyor değil.
7


default avatar
(106) -
Tesadüfen arşivimde olduğunu ve seyrettiğimi zannettiğim bu filmi yeni keşfettim. görselliğin ve hikayenin üst düzeyde olduğu bir film.Her konuda 10 tam puanı hakkediyor.....
10


avatar
(684) -
Tae Guk Gi'nin yönetmeninden geldiğini her anı ile belli ediyor.
Anlatım tarzı, akışı, içeriği gibi birçok açıdan benzer yönleri vardı.

Yönetmenimiz bu sefer 2.Dünya Savaşı'nı konu almış.
Öyle geniş bir cepheden işlemiş ki; Amerikalıların Normandiya Çıkarması'ndan tutun da Japon, Rus, Alman cepheleri olsun, Kore-Japon sürtüşmesi olsun gerçekten epey emek verilmiş.

Fakat bu seferki filmin senaryosu biraz zayıf kalmış. Duygusallığı artırmak için abartıya kaçılan, mantık dışı bölümler mevcuttu. Yine de çok göze batmayan cinsten denebilir.

Gelelim çekimlere...
Bu yönetmen savaş sahnesi nasıl hazırlanır ve çekilir, ders veriyor bence.
Hazırlanan ortamlar ve atmosfer oldukça başarılı, zaten filmden hiç kopmadan temelde izlettiren de bu yönü, resmen sizi olayın içine çekiyor, anbean hissettiriyor.

Yönetmenimiz ilerki projelerinde böylesi epik tarihi yapımlara devam eder umarım lakin daha sağlam senaryolarla ve biraz daha yeni şeyler deneyerek...
8


default avatar
(275) -
fazla dramatizasyon bi yerden sonra sıkıyo. Polis
tesadüfün dibi bu film sanırım. Yardım edin
bu kadar şey için motivasyonun nedir ağa diye sormazlar mı adama. Wink
karakter geliştirme diye bi mevzu vardır sinemada ama burda o yok. Rus ruleti
yani elemanları biraz daha zorlasak kıbrısta çıkarma da görücektik diye korkmadım değil. Neutral Neutral
yani bi şey eksik işte. un, şeker, yağdan biri yok ve helvada olmuyo.
filmin neresi güzeldi derseniz, sovyet kampı derim. orası iyiydi.
6/10.
daha iyi versiyonu zaten var onu önererek bitireyim.
çözüm önermeden olmaz di mi Hımmm
buyrun: "Ji jie hao"
6


default avatar
(6) -
izlediğim en iyi savaş filmiydi. ayrıca film üç cephe 4 farklı gözden size 2. dünya savaşını özetliyordu. kesinlikle önyargılarınızı kırmak için izleyin
10


avatar
(91) -
Kore sineması Kardeşler Savaşı'dan sonra yine savaş üzerine güzel bir film ortaya çıkarmış.Kahramanlarımızla birlikte sizde mekanları arşınlıyorsunuz.
9


default avatar
(423) -
Yine bir Kore filminin ne kadar müthiş olduğuna tanıklık etmek ...Bundan üç dört yıl önce Kore filmlerini izlediğimde hayrete kapılıp şaşırıyordum ne kadar güzel yapmışlar diye ama artık şaşırmıyorum neden bilmiyorum ben mi objektif değilim yoksa gercekten çok mu güzel çekiyorlar.
Filme gelince bukadar doğal anlatım, bukadar gerceklik ,anlayamadığım bi sürükleyicilik, 2 kahramanımızla heryere peşlerinden gittim sanki herşeyi onlarla yaşadım, bir saniye bile sıkılmadım, savaş sahneleri en son Er Ryann da bukadar etkileyiciydi .9 puanımı aldı...izleyin ve herkese izlettirmeye çalışın derim...
9


avatar
(317) -
Hepimiiiiz kardesiiiz, bu öfke ne diyeeee... Yasaamaak dururkeen, bu kavgaa ne diyeee....
7


avatar
(748) -
Hrika bir savaş filmi ... uzakdoğu kültürünü sevenler bu filmi kaçırmasın ... ilk 15 dk.sıkıcı ama sonrasında inanın muazzam bir yapım sizi beklıyor puanım. 10 / 9
9


avatar
(4) -
Tesadüf eseri bulup çok keyif alarak seyrettiğim bir film.Seyretmenizi tavsiye ederim.
9


avatar
(17) -
Film ile ilgili yorumları okuduğumda, benim yazacaklarımın yazılmış olduğunu gördüm. Ne yazıkki 1940 lara ait filmlerin çoğu USD yapımı. Bu tür filmlere ulaşmak çok zor. Ben bu filmi imdb de tesadüfen bularak izledim. Önereceğiniz filmler varsa lütfen paylaşın.
9

Cevaplar (2)
avatar
(748) -
Brest kalesi var tafsiye ederim . '' Brest Fortress '' muthiş bir başyapıt... bu sitedeki adı - ( Brestskaya krepost )-
9


1
| Bildir
avatar
(364) -
Bu tarz ve beğendiğim her tür filmin tanıtım sayfalarına tavsiye ekle butonuyla benzer ve iyi filmleri ben ekliyorum arkadaşlar.
sizlerede tavsiye ederim.biribirimize kolaylık olur.saygılar.
9


2
| Bildir


default avatar
(31) -
Çok beğendim. Mükemmel film yapmışlar.
9


avatar
(24) -
Mükemmel bir film kaçırmayın Punky
9


default avatar
(161) -
İnsanları birbirinden nefret ettiren hatta savaş adı altında öldürten ırk konusunun ne kadar insanlık dışı olduğunu anlatan mükemmel bir film. Filmin sonundaki ahde vefa şahane bir final olmuş. Yine arşivlik bir kore filmi daha. Mutlaka izleyin...
8


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Mai wei
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018