En çok beğenilen yorumlar
avatar
kaanozan - 1 yıl önce
yazın izlenebilir bir yapım ama bir şeyler eksik kalmış.
7


default avatar
cyrusvyrus - 1 yıl önce
konusu kubbe olan ama konusu dışında her şeyi işleyen dizi...


avatar
KatyCat - 12 ay önce
Kalite gittikçe düşüyor mu, bana mı öyle geliyor?
Dizinin son 5 dakikasına kadar ilişkiler üzerinde dönüyor konu, sadece ilk birkaç dakika ve son 5-6 dakika ayırılıyor kubbe ve gizemine. Daha bilimsel daha gizemli ilerleyen bir şeyler olsa iyi olurdu.
S01E11
Sürprizbozan: Göster
7


Yorumlar (157)
avatar
HTRK - 1 gün önce
Tüm zamanların en itici karakterlerini içerisinde bulunduran dizi. Gerçekten helal olsun bu kadar itici karakterler nasıl olur da bir dizide toplanır? A'dan Z'Ye hepsi ama hepsi mi itici olur yav karakterlerin!
Bizim Breaking Bad'de sevdiğim bir abimiz olan Hank Enişte bile burda itici olmuş yahu!

Ne diyelim izlemeyin, izlettirmeyin. Saygılar
3


default avatar
ryden - 7 gün önce
Dizi başladı başlayalı hiç bir bölümünü kaçırmadan seyreden birisiyim diziye yapılan yorumların bir kısmını okudum ve çoğuna katılmıyorum dizide asıl amaç kubbe tarafından köşeye sıkıştırılan insanların yaşadıkları zorluklar ve ilişkilere dayalı.Bazen saçmalasa dahi Kurgusu ve karakterler iyi anlamıyorum niye kubbeye bu kadar takıyorsunuz ? Eğer dizide direk kubbe işlenirse zaten 1 sezondan öteye geçemez sinema filmi değil ki !
Dizi tam olarak kitaba uygun işliyor ve parça parça kubbe hakkında bilgi sahibi oluyoruz onu her geçen haftada dahada yakından tanıyoruz, insanı meraklandıran kısımları var ve fantastik.Şayet boş zamanınız var ise bu filmle değerlendirebilirsiniz kubbenin altında kubbenin kıyameti.

Cevaplar (1)
default avatar
Fuxa90 - 29 Temmuz 2014 23:57
Dostum dediklerinin bazılarına katılıp bazılarına katılmıyorum. Kubbe ve ilişkiler hakkındaki dediklerin doğru ama dizi tam olarak kitaba uygun olarak gidiyor demen yanlış. Kitabı okudum ve neredeyse hiç bir konunun diziyle alakası yok! Ve kitaptaki karakterler daha fazla. Karakterler kitapta daha değişik anlatılıyor.

Olumlu Oy verdim yinede. Gülücük
9


0
| Bildir


default avatar
ayhanbilge - 1 hafta önce
Dizinin ilk sahnesindeki uçağın içeriden çarpma anı görüntü ile çelişmekte...Olayların geçtiği iddia edilen alan bir kasabadan çok daha büyük bir alanı göstermekte..Yeni sahneye giren roller senaryoya abartılı adapte edilmiş...Fen öğretmenine yüklenilen deney ve bilgilerde çok aşırıya kaçlmış devamı gelecek....

Cevaplar (1)
avatar
furkanozden - Dün 01:33
Ben de fark ettim onu. Gün geçtikçe 'Bu kasaba ne kadar büyükmüş yav?' demekten alıkoyamıyorum kendimi.
10


0
| Bildir


avatar
kenny_c - 1 hafta önce
2.sezondaki fen bilgisi öğretmeni kadar itici ve saçma bir karakter olamaz sanırım. Stephen King'i tebrik etmek lazım bu hayalgücünden dolayı. Basit bir küçük kasaba fen bilgisi öğretmeni birden Einstein'a parmak ısırtacak bir fizikçiye, Pasteur'ü imrendirecek bir biyoloğa dönüşüveriyor. Sen neymişsin be abla. Kubbenin gizeminin artması güzel ama saçma ayrıntılar dizinin etkisinden çalıyor. İlk sezondaki hissiyatla izleyemiyorum maalesef.
7


avatar
MustafaCetin - 3 hafta önce
ilk sezonu zorlamayla bitirmiştim. ikinci sezonu çıkmaz sanmıştım ama çıkmış, izleyecek miyim evet izleyeceğim ama niçin; ilk sezonda öyle iyi saçmaladı ki dizi ikinci sezonda nasıl sıvayacaklar daha doğrusu nereye varacak onun için meraktan.
7


default avatar
vavra22 - 3 hafta önce
Barbie ve Juila aşkı son bulmalı. Artık konusuna odaklanmaları lazım. Diziyi iyice anlamsız hale getirmeden önce... s2e3. itibari ile inanç vs bilim..
5


default avatar
vavra22 - 4 hafta önce
Beklentilerin uzağında kalmış. Ben öylesine bakıyorum arrık. Sonunu merak ediyorum. Dean Norris için izlenmeye değer.
5


avatar
ShadowRain - 4 hafta önce
Sürprizbozan: Göster
10


avatar
zamolda - 4 hafta önce
böyle dizi mi olur ,sadece gülüyorum hahahahaha, ama sürükleyici ilk sezonu seyrettirdi bakalım ikinci sezonda neler olacak...
4


avatar
skydd - 1 ay önce
bir king klasiği 2 saniye de olsa gene yüzünü gösterdi Gülücük


default avatar
magnett - 1 ay önce
2.sezonu bekliyordum ve başladı dizi gayet güzel gideri var kötü diyenler gitsin pis yedili izlesin ben çok dizi izleyen biriyim neredeyse saglam butun dizileri izlemesimdir bu dizi gayet iyidir, izlemeye baslayin zaman kaybi felan değildir .
10


avatar
HTRK - 1 ay önce
İzlenecek onca dizi varken (Lost, Prison Break, Breaking Bad, Game OF Thrones, Fringe vs.) bu diziyi izlemek ciddi bir zaman kaybıdır. Ha yukarıda saydıklarımı izledim diyorsanız yine de bu diziden bin kat daha kaliteli, daha sürükleyici bin tane dizi bulurum.
3

Cevaplar (4)
avatar
brktskn - 07 Temmuz 2014 04:43
Bul o zaman da izleyelim.
7


-1
| Bildir
avatar
HTRK - 08 Temmuz 2014 02:31
en basitinden Penny Dredfull bu diziden çok daha kaliteli ve sürükleyici. Ayrıca True Detective, Sherlock, Death Note, Arrow, Grimm, Haven, Flash Forwad, Heroes...

daha saymamı ister misin, ahbap?
3


-2
| Bildir
avatar
brktskn - 17 Temmuz 2014 06:45
Death Note hariç saydıklarını izledim ahbap ama yarım kalmış dizileri örnek göstermek, her ne kadar o diziler baya iyi olsa da izlemeyenler için iyi bir alternatif değil.
7


0
| Bildir
default avatar
monchine - 20 Temmuz 2014 15:21
dostum o saydığın dizilerle bu dizi arasında nasıl bi alaka kurdun lütfen sölermisin o saydıgın dizilerin türüyle bu dizinin türü ile yakından uzaktan alakası yok kimileri suç dizilerinden hoşalnır,,kimileri korku dizilerinden hoşlanır walking dead veya supernatural izler..kimileri bilimsel dizi sever eureka izler..


0
| Bildir


default avatar
aysula - 1 ay önce
Akşam yeni sezon başladı gel de izleyelim dedi evin cadısı...Resmen oynaya oynaya eve gittimm...Evett efendim benim bayılıp ayıldığım bir dizi (bu diziye yorum yapmışım bir bakayım diye yorumcuların yazılarını okumak durumunda kaldım...Aaa insanlar beğenmemişler filan... Ama bence esas mevzuyu kaçırmışlar arada...İyilik ve kötülüğün her daim insana değil insanın yaşadığı şeylere bağlı olduğu ve sevmenin ...gerçek sevmenin doğanın dengesini oluşturan mühendislik olduğunu öğreten bir dizi.Bu ayrımı kaçıranlara geçmiş olsun.


avatar
TheMechanic - 1 ay önce
2.altyazıda dosya olarak kaydedilmiş sonuna .srt diyin düzelir Gülücük
10


avatar
Serkan Aydemir - 2 ay önce
Boş verin izlemeyin. Kötü bir dizi. Kötü, kötü...
6

Cevaplar (2)
default avatar
alihancetin - 02 Temmuz 2014 13:59
neresi kötü?
10


0
| Bildir
avatar
Serkan Aydemir - 02 Temmuz 2014 17:19
Alttaki yorumumu oku anlarsın.
6


+1
| Bildir


avatar
hakanPolat - 2 ay önce
Rachelle Lefevre için izlenir. İkinci sezonun daha iyi olacağını umuyorum ama mantıklı şeyler de beklememek lazım.


avatar
sudamey - 2 ay önce
Her şeyi tekrar baştan yazayım dedim.
Evet , sanırım sezonu bitirmeden karar vermemek gerekiyormuş.
''King tam 34 yıl önce yani kendisi 29 yaşında iken 75 sayfalık bir başlangıç yapmış fakat zaman içinde taslak kaybolmuş. 2007 yılında tekrar başlamak istediğinde hikayenin başlangıcını tamamen değiştirmek isteyecek kadar iyi hatırlıyormuş . Fakat yine de fazla bir ilerleme kaydedememiş. kendisini zorlayanın hikayedeki karakterlerin çokluğundan çok, kubbenin ekolojik, doğasal ve fiziksel olarak Chester's Mill'de yarattığı etkiyi yazıya dönüştürmek olmuş. Zorlanmaktan ziyade hikayeyi mahvedeceğinden korkmuş. Eylül 2007 gibi King, Russ Dorr adlı araştırmacı arkadaşından bu konu hakkında yardım istiyor ve arkadaşı hikayeyi tamamen kurgu ekseninden alarak bilim-kurgu eksenine oturtmayı başarıyor. Tekniksel tüm detaylar Russ Dorr'a ait. '' miş. Böyle okudum.
Kitabı okumak farz oldu sanki. ( Evet hep farklıdır film ve kitabı meseleleri ) Kitabı okuyanların olayların gelişimiyle ilgili ... ciddi eleştirileri var.
Sürprizbozan: Göster

''Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiçbir şey yapmamaları yeterlidir.'' diziden bir cümle.

İzlerken çatladım. Şimdi rahatladım mı ? Hayır .
Puanımı düşürüyor (muyum)um...
Kaldım . ''Kal '' geldi bana .
6


default avatar
psycho6666 - 2 ay önce
Kitabını okumuş biri olarak şunu söylemek isterim ki bu diziyi eleştirenler hakikaten kafayı yemiş adamlar yeni bir senaryomu yazsın o zaman adı kubbe olmaz mantıklı olun bu bir kitapdan uyarlama dizi haksız eleştiri yapmayın bence ayrıca bu dizi kıtlığında bence izlenebilecek bir dizi
10


default avatar
engin108 - 6 ay önce
Sürprizbozan: Göster


avatar
lazanya - 6 ay önce
iyi de filmin konusu sadece kubbe değil, kısılıp kalan her tipte insanın birbirleriyle olan ilişkileri. ama yeni heyecan olmazsa film eh işte tadında gider. artık yeni bir şeyler olması, daha çok heyecan gelmesi lazım.

30 Haziran'da dönüyor galiba. Ramazan'da bol dizi lazım zaten.
8


avatar
ArsoN - 8 ay önce
Boşa geçen koca bir sezon diyeyim gideyim nolamaz nayır
5


avatar
deliverance - 9 ay önce
Stephan King bu eseri 25 senede yazmış. 1100 sayfa kadar bir esermiş.
100'den fazla karakterin hikayesini aktarmış eserde. "Herkesin bir sırrı var" gizemi ile işlemiş yani. Böyle bir eseri diziye aktarmak uzun vadede sıkıcı kısa vadede ise yetersiz bırakacak. Bakalım ne olacak.


avatar
qOp - 9 ay önce
1.Sezon bştşrmiş olmalarına rağmen hiç bir karakteri seyirciyle kaynaştıramadılar.buda dizinin en büyük eksisi oldu


default avatar
ekremg - 9 ay önce
Başlangıçta konu ilginçti ama artık bölüm konuları yavanlaştı . Sanırım yeni sezona devam etmeyeceğim.
5


default avatar
steven amir - 10 ay önce
steven spielberg stephen king hatta natalie martinez isimlerinin kurtaramadığı sevmek için çok zorlandığım ama bir türlü olamayan bir dizi
7


avatar
bolshoi13 - 11 ay önce
dizilerin ara verdiği dönemde konusu ilginçtir dedim izleyim.diğer diziler başlamadığı halde açıp izlemeye üşeniyorum hangi bölümde kaldım bilmiyorum.bi kubbe indi ama kubbe kalksa yine de farketmeyiz heralde izlerken


default avatar
mrlash - 11 ay önce
Millette Lost tan kalan bir hayal kırıklığı var. tarzı benziyor diye belki de önyargı oluşturdu bu dizi Lost gibi bunda da sonunu hiçbir şeye bağlanmayacak olmasından endişe duyuyorlar diye tahmin ediyorum.

Cevaplar (2)
avatar
Serkan Aydemir - 04 Ekim 2013 21:52
doğru bir tespit.
6


0
| Bildir
default avatar
psycho6666 - 26 Mayıs 2014 13:00
kitabını oku sonunu gör
10


0
| Bildir


avatar
LeonardoDaVinci - 11 ay önce
Son bölümlere doğru kurgu daha fazla heyecan veriyor.
Herkese hitap etmemekle birlikte beğendiğim bir dizi oldu.
Eşi benzeri yok bu dizinin.

Altyazı için çevirmen arkadaşa teşekkürler.


default avatar
durundurunbiseydicem - 11 ay önce
kötü bir finaldi, burda okuyana kadar sezon finali olduğunu bilmiyordum bile. bence 1 sezonla kalmalıydı ve bütün hikayeyi bitirmeliydiler.

2. sezon başlayana kadar kitabını okumaya karar verdim çünkü diziyi izlerken çok fazla sıkıldığım zaman oldu, kitabını okursam izlemek zorunda kalmam diye düşünüyorum.

hikayenin orjinal olduğunu kabul etmek lazım. stephen king hayranları beğenir diye düşünüyorum...
7


avatar
wasp_gg - 11 ay önce
Dizideki bazı karakterler (Linda gibi) oldukça avanak bir profil çizse de genel olarak bir çok diziden daha yukarıda diyebiliriz. Sonuç olarak mevcut diziler içerisinde izlemeye devam edilecek bir dizi.
8


avatar
onr - 11 ay önce
Henüz başlamamış olanlara tavsiye etmiyorum başlamasınlar. Ben başladım can sıkıntısından izliyorum daha da çok canım sıkılıyor. Dandik bişey


avatar
iked - 11 ay önce
Finali havaifişek patlatırcasına biraz daha renkliydi.
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
psyce0614 - 11 ay önce
bu dizideki linda karakterinin tavırları beni deli ediyor, ne gereksiz bir insan. final bölümü de orta şekerliydi, heyecan olsun diye işler sonuclanmadan gelecek sezona bırakmışlar. ilk sezonun puanı 4/10.
4


default avatar
GORKi35 - 11 ay önce
Sezon Finali bölümünü izledim! Yani ne oldu? Eğer diziyi seven veya anlayan varsa cevaplarını bekliyorum aklım yetmedi mantığım yetmedi!
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
proxy1 - 11 ay önce
İyi başlayan ama her bölümden sonra ilginizi kaybeden, "dandik dizi" olma yolunda hızla yol alan bir seri oldu ne yazık ki.
6


default avatar
Angry06 - 12 ay önce
bölüm11-12 kitabı okumadım ama dizi kubbeden başka herşeyden bahsediyor şu olaylar hızlansa gizem bilim olsa iceride bir bilim adamı yada mcgavyer tarzı bişiler dönse fight club tarzıda olabilir bişiler olsun artık


default avatar
GORKi35 - 12 ay önce
Ben artık kubbenin bu dizide bahane olduğunu düşünüyorum:) Anlatılanlar, geçen olaylar kubbe olmadan da olabilirdi.(Kitabı okumadım). Kubbeyle ilgili kayda değer bir şey olmadı ve sanırım 2. sezon olur herhalde.12. BÖLÜM güzeldi ama dediğim gibi gelinen noktaya bakılırsa kubbesiz de olurmuş bu dizi.
6


avatar
KatyCat - 12 ay önce
Kalite gittikçe düşüyor mu, bana mı öyle geliyor?
Dizinin son 5 dakikasına kadar ilişkiler üzerinde dönüyor konu, sadece ilk birkaç dakika ve son 5-6 dakika ayırılıyor kubbe ve gizemine. Daha bilimsel daha gizemli ilerleyen bir şeyler olsa iyi olurdu.
S01E11
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
Angry06 - 12 ay önce
tam güzel olaylar başlayacak derken birden bozuyor birazda cocukca diyebilirim ne iyi ne kötü


avatar
Mert Yıldız - 12 ay önce
Yeni bölümlerle senkronlu gidebilmek için bugün 5 bölüm izleyip tamamladım, artık yeni bölümü bekliyorum. Ve bence oldukça güzel bir dizi. Hiç sıkmıyor. Ama uzun yıllar devam edecek gibi durmuyor.
7


default avatar
GORKi35 - 12 ay önce
11 bölüm son sahne ile ilgili saçma bulduğum bir şey;
Sürprizbozan: Göster
6

Cevaplar (4)
avatar
hnbirsen - 03 Eylül 2013 20:03
kesinlikle saçmalıktı Çok Mutlu
9


+5
| Bildir
avatar
Serkan Aydemir - 03 Eylül 2013 21:22
Aynen ya dizi bizle dalga geçiyor.
6


+3
| Bildir
avatar
furkanozden - 11 Eylül 2013 12:31
Sürprizbozan: Göster
10


-3
| Bildir
default avatar
GORKi35 - 11 Eylül 2013 14:56
Yok olmaz:)
Sürprizbozan: Göster
neyse saygı duymak lazımGülücük
6


0
| Bildir


avatar
KatyCat - 12 ay önce
Dizide şu konuyu tamamen geçiştirdiler, çok saçma geldi:
(S01E9 ve E10 için spoiler içerir.)
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (2)
avatar
Serkan Aydemir - 03 Eylül 2013 15:40
Güzel yaklaşmışsın ya sanırım diziyi uzatmak için yapıldı bu hata. Senaristler yeni yeni yazamaya başladılar bu da kötü plansız programsız bir dizi olacak sonunda patlayacak işte.
6


+2
| Bildir
default avatar
Leiurus - 09 Eylül 2013 20:11
@KatyCat biraz aşağıda bir yorumum var ve o yorumda kısaca bir çok mantık hatası yakaladığımı fakat hem yapımcısının hem yazarın çok ünlü ve prof insanlar olduğunu düşünce belki sonunda mantıklı bir açıklama yapabileceklerini söylemiştim. Halen de bu düşüncemi koruyorum. Çünkü bir çok kitabını okuduğum King amcamız bunu defalarca yaptı. Bu dizide de yapacağını düşünüyorum. O sebeple ben son bölüme kadar kendimi sıkıp dizideki saçmalıklara değinmeyeceğim.


+1
| Bildir


avatar
Serkan Aydemir - 12 ay önce
Sezon değerlendirmesi.

İlk bölümlerle birlikte dizi size buradan ne çıkar dedirtiyor. Sonuç hiç. Nasıl oldu da 2. sezonu aldı bu dizi. Her yerde mantıksızlık.

Sürprizbozan: Göster


Ya bu kadar yazdırdı dizi bana.

Saygılar
6

Cevaplar (2)
avatar
aslanpayi - 03 Eylül 2013 19:23
Yiyecekleri stoktan yiyorlar ve koca bir sezon topu topu birkaç gün geçti. Ne yani buzdolabındaki yiyecekler sana bir hafta yetmez mi? Ki marketler stok depoları her kasabada olur. Ayrıca kasabada kocaman bir propan stoku var. Kasabada benzinlik yok mudur hiç? Topu topu bir haftalık bir zaman aralığı için çok fazla açık aramış olmadın mı? Bence diziye haksızlık ediyorsun.
8


+1
| Bildir
avatar
Serkan Aydemir - 03 Eylül 2013 21:18
Asıl sorun ne biliyor musun ? Kasabanın üstüne bir şey geliyor ve kaplıyor ama millet oh ne rahat bu dizinin kalitesini azaltıyor çok açık. Öyle laf olsun diye söylemiyorum. Aslında daha açık bir şey var sen görmezden geliyorsun. Bense daha kaliteli bir dizi nasıl oluru tartışıyorum ki bu benim en doğal hakkım. Olayı pahalıya kapatmamak için biraz üstün körü işliyorlar. Yine de izleniyor işte. Umarım daha tutarlı hale getirirler. Eleştirin için de teşekkürler. Yorumuma biraz daha baktım bu sayede yok ama çoğu yerde mantıksızlık dolu.
6


-2
| Bildir


default avatar
GORKi35 - 12 ay önce
10. bölümle ilgili spoiler içeren sorum var;

Sürprizbozan: Göster

İyice kötüye gitmeye başladı, Diğer dizilerden fimlerden tek farkı etraflarında kubbe olması oldu.BEN BASLARDA 8 VERMİŞTİM AMA PUANIMI DÜŞÜRDÜM. 6.5/10
6


avatar
moustapha80 - 12 ay önce
Ehh işte ama bağlayacak birşey bulamayacaklar ve ellerinde patlayacak.yeni sezon onayı almış ama 3.sezonu görürmü bilmem
6


default avatar
snnyrm - 12 ay önce
5 bölüm boyunca JUNIOR!!!! çığlıkları duyacağınız bir dizi Çok Mutlu


default avatar
Mandy Lane - 12 ay önce
Rachelle Lefevre ablamızın hatırına izliyoruz..
Fazla bişey beklemeyin.
6


avatar
furkanozden - 12 ay önce
9. bölümle ilgili bir konuda tahminleri alalım?

Sürprizbozan: Göster
10

Cevaplar (5)
avatar
psychomax13 - 21 Ağustos 2013 03:20
Sürprizbozan: Göster
10


+2
| Bildir
avatar
KatyCat - 21 Ağustos 2013 16:42
Sürprizbozan: Göster
7


0
| Bildir
avatar
onr - 26 Ağustos 2013 12:14
Sürprizbozan: Göster


0
| Bildir
avatar
furkanozden - 28 Ağustos 2013 00:46
Sürprizbozan: Göster


'Ama bu ne anlama geliyor?'
10


0
| Bildir
avatar
Serkan Aydemir - 30 Ağustos 2013 23:21
Sürprizbozan: Göster
6


0
| Bildir


default avatar
okanbozdag - 12 ay önce
ehh işte'den daha öteye geçemedi şu anlık, ne yalan söyleyeyim hayal kırıklığına uğradım birazcık.
ama ilk sezon bitene kadar sabredip izleyeceğim.
8


avatar
iked - 13 ay önce
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (1)
default avatar
GORKi35 - 16 Ağustos 2013 09:56
Benmde aklıma gelmedi değil:)
6


-2
| Bildir


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›