En çok beğenilen yorumlar
avatar
kaanozan - 1 yıl önce
yazın izlenebilir bir yapım ama bir şeyler eksik kalmış.
7


default avatar
cyrusvyrus - 1 yıl önce
konusu kubbe olan ama konusu dışında her şeyi işleyen dizi...


avatar
KatyCat - 13 ay önce
Kalite gittikçe düşüyor mu, bana mı öyle geliyor?
Dizinin son 5 dakikasına kadar ilişkiler üzerinde dönüyor konu, sadece ilk birkaç dakika ve son 5-6 dakika ayırılıyor kubbe ve gizemine. Daha bilimsel daha gizemli ilerleyen bir şeyler olsa iyi olurdu.
S01E11
Sürprizbozan: Göster
7


Yorumlar (179)
avatar
oapsymani - 14 saat önce
Karakterlerin hiçbiri hoşuma gitmiyor. Bir tek Angie hoşuma gitmişti. O da erken ayrıldı diziden. Gülücük
s02e10 a kadar takip ettim bu diziyi. 2. sezonda kalan bölümleri tek seferde tüketip bu diziyle ilişkimi kesmeyi planlıyorum.

Sürprizbozan: Göster
4


default avatar
justred - 1 hafta önce
birinci sezonu tavsiye ederim. ikinci sezon gereksiz olmuş. gerçi henüz ikinci sezon bitmedi hala şansı var mıdır tereddütlerdeyim.
6


avatar
hakanPolat - 2 hafta önce
Junior Rennie'in Sam Verdreaux'a amca demesinin ama aslında dayısı olmasının çeviri hatası olması dahil dizi hatalı mantığın başyapıtı. Bu diziyi izlettiren elbette bir Game of Thrones, bir Da Vinci's Demons, Bir fargo Vb dizilerin yokluğu. Kubbenin saçmalığını bir kenara bırakıp olayı uzun süren felaketlerlerde insanların gerçek yüzü diye değerlendirsek ortaya her gün yayınlanan fox tv dizileri gibi bir işleyiş çıkıyor. Her bölüm yeni gizemli bir oyuncu, her oyuncunun iki bölüm öncekine nazaran tutarsız rolü gibi daha bir çok saçlamığa rağmen Julia Shumway bugün kimle sevişecek diye izliyoruz. Ama izliyoruz. yakaladım


default avatar
The_Efekentli - 2 hafta önce
s02e07

Sürprizbozan: Göster
10


avatar
waterfairy - 3 hafta önce
Dizi kitaptan uyarlama özelliğini son bölümden sonra tamamen kaybetmiştir bence. İşleyiş hiç kitaba göre gitmiyor. Uyarlarken sadece karakterlerin adını almışlar galiba.


avatar
oapsymani - 3 hafta önce
izliyorum öyle bu diziyi, zaman gecirmek icin. basit bir dizi ama izletiyor yinede
4


default avatar
rukanemez - 3 hafta önce
Konusu ve oyunculuklar gerçekten sağlam.Gizemiyle ,mantık çerçevesinde gidilirse Lost un tahtını zorlayabilir bence.Bu arada imdb si neden bu kadar düşük anlamadım.

Cevaplar (2)
default avatar
yturkyilmaz - 13 Ağustos 2014 12:56
Bu dizinin Lost'u tahtından etmesi bir kenara dursun,
kalitesiz oyunculuğu,
inandırıcılığı zayıf atmosferi,
rezil derecede ki görsel efektleri,
tutarsız senaryosuyla imdb den o puanı alması mucize sayılabilir.


+6
| Bildir
avatar
oapsymani - 14 Ağustos 2014 09:37
rukanemez birileri cevap yazsın diye yapmış bu yorumu belli Gülücük
4


+3
| Bildir


default avatar
coenme - 3 hafta önce
millet alay edecek ama illüminati her yerde diyorum.
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (3)
default avatar
The_Efekentli - 16 Ağustos 2014 13:11
bak ben farketmemişim iyi tespit. tekrar baktım İstanbul'a ait bir kartpostal var dikilitaş gösteren bendeki hd videoda 19:36 da görünüyor.
10


0
| Bildir
avatar
hakanPolat - 16 Ağustos 2014 13:28
illüminati bu diziyle ancak (varsa) değerini yitirir.


0
| Bildir
avatar
Serkan Aydemir - 31 Ağustos 2014 17:29
subliminal mesaj zaten çoğu filmlerinde var bunların.
6


0
| Bildir


default avatar
delgado - 3 hafta önce
2.sezon 7.bölümle resmen çıta atladı. Yazın değil yılın dizisi oldu. Kitapla dizi farklılaştı. Aşırı güzel bir dizi.

Cevaplar (1)
avatar
HTRK - 23 Ağustos 2014 22:09
hahaha yılın dizisiymiş, True Detective, Fargo, Game Of Thrones, Penny Dreadfull, DA Vinci Demon's, Arrow... anca yılın en kötü dizisi olabilir bu under the dome..
3


0
| Bildir


avatar
iked - 3 hafta önce
S02E07
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
hakanPolat - 3 hafta önce
Bütün bu olayları kubbeye nasıl bağlayacaklar çok merak ediyorum.


avatar
skydd - 3 hafta önce
bir stephen king hayranı olarak bir gün bunu söyleyebileceğim aklımdan geçmezdi ama sıktı artık behh. ben bıraktım bunu the strain'e sarayım bari


avatar
ShadowRain - 4 hafta önce
İzleyin arkadaşlar izleyin yorumlara bakmayın izleyin boş vaktiniz varsa izleyin ingilizcenizi geliştirmek için ingilizce altyazıyla izleyin ne yaparsanız yapın izleyin Çok Mutlu

Sürprizbozan: Göster
10


default avatar
coenme - 4 hafta önce
nedendir bilmem gözüme takıldı 2.sezon 6. bölüm 20:21 duvardaki resim bence sonunda doğru yolu bulacaklar Gülücük
7


default avatar
neal caffrey - 1 ay önce
stephen king ayıp etmiş sen o kadar kitap yaz sonra da gel böyle bir şey yaz ne olduğu belirsiz,olaylar oluyor ama ne bir düzeni var ne de ilerleyen bölümlerde belli bi yöne doğru gidiyor,1.sezonda bi yumurta olayı vardı mesela kadın en son denize atmıştı niye ? çok saçma geldi bana dizinin tamamı böyle belli bi amaç yok herkes kafasına göre takılıyor,ancak sıkıntıdan izleir bi dizi


avatar
HTRK - 1 ay önce
Tüm zamanların en itici karakterlerini içerisinde bulunduran dizi. Gerçekten helal olsun bu kadar itici karakterler nasıl olur da bir dizide toplanır? A'dan Z'Ye hepsi ama hepsi mi itici olur yav karakterlerin!
Bizim Breaking Bad'de sevdiğim bir abimiz olan Hank Enişte bile burda itici olmuş yahu!

Ne diyelim izlemeyin, izlettirmeyin. Saygılar
3


default avatar
ryden - 1 ay önce
Dizi başladı başlayalı hiç bir bölümünü kaçırmadan seyreden birisiyim diziye yapılan yorumların bir kısmını okudum ve çoğuna katılmıyorum dizide asıl amaç kubbe tarafından köşeye sıkıştırılan insanların yaşadıkları zorluklar ve ilişkilere dayalı.Bazen saçmalasa dahi Kurgusu ve karakterler iyi anlamıyorum niye kubbeye bu kadar takıyorsunuz ? Eğer dizide direk kubbe işlenirse zaten 1 sezondan öteye geçemez sinema filmi değil ki !
Dizi tam olarak kitaba uygun işliyor ve parça parça kubbe hakkında bilgi sahibi oluyoruz onu her geçen haftada dahada yakından tanıyoruz, insanı meraklandıran kısımları var ve fantastik.Şayet boş zamanınız var ise bu filmle değerlendirebilirsiniz kubbenin altında kubbenin kıyameti.

Cevaplar (1)
default avatar
Fuxa90 - 29 Temmuz 2014 23:57
Dostum dediklerinin bazılarına katılıp bazılarına katılmıyorum. Kubbe ve ilişkiler hakkındaki dediklerin doğru ama dizi tam olarak kitaba uygun olarak gidiyor demen yanlış. Kitabı okudum ve neredeyse hiç bir konunun diziyle alakası yok! Ve kitaptaki karakterler daha fazla. Karakterler kitapta daha değişik anlatılıyor.

Olumlu Oy verdim yinede. Gülücük
9


-1
| Bildir


default avatar
ayhanbilge - 1 ay önce
Dizinin ilk sahnesindeki uçağın içeriden çarpma anı görüntü ile çelişmekte...Olayların geçtiği iddia edilen alan bir kasabadan çok daha büyük bir alanı göstermekte..Yeni sahneye giren roller senaryoya abartılı adapte edilmiş...Fen öğretmenine yüklenilen deney ve bilgilerde çok aşırıya kaçlmış devamı gelecek....

Cevaplar (1)
avatar
furkanozden - 31 Temmuz 2014 01:33
Ben de fark ettim onu. Gün geçtikçe 'Bu kasaba ne kadar büyükmüş yav?' demekten alıkoyamıyorum kendimi.
10


-2
| Bildir


avatar
kenny_c - 1 ay önce
2.sezondaki fen bilgisi öğretmeni kadar itici ve saçma bir karakter olamaz sanırım. Stephen King'i tebrik etmek lazım bu hayalgücünden dolayı. Basit bir küçük kasaba fen bilgisi öğretmeni birden Einstein'a parmak ısırtacak bir fizikçiye, Pasteur'ü imrendirecek bir biyoloğa dönüşüveriyor. Sen neymişsin be abla. Kubbenin gizeminin artması güzel ama saçma ayrıntılar dizinin etkisinden çalıyor. İlk sezondaki hissiyatla izleyemiyorum maalesef.
7


avatar
MustafaCetin - 2 ay önce
ilk sezonu zorlamayla bitirmiştim. ikinci sezonu çıkmaz sanmıştım ama çıkmış, izleyecek miyim evet izleyeceğim ama niçin; ilk sezonda öyle iyi saçmaladı ki dizi ikinci sezonda nasıl sıvayacaklar daha doğrusu nereye varacak onun için meraktan.
7


default avatar
vavra22 - 2 ay önce
Barbie ve Juila aşkı son bulmalı. Artık konusuna odaklanmaları lazım. Diziyi iyice anlamsız hale getirmeden önce... s2e3. itibari ile inanç vs bilim..
5


default avatar
vavra22 - 2 ay önce
Beklentilerin uzağında kalmış. Ben öylesine bakıyorum arrık. Sonunu merak ediyorum. Dean Norris için izlenmeye değer.
5


avatar
ShadowRain - 2 ay önce
Sürprizbozan: Göster
10


avatar
zamolda - 2 ay önce
böyle dizi mi olur ,sadece gülüyorum hahahahaha, ama sürükleyici ilk sezonu seyrettirdi bakalım ikinci sezonda neler olacak...
4


avatar
skydd - 2 ay önce
bir king klasiği 2 saniye de olsa gene yüzünü gösterdi Gülücük


default avatar
magnett - 2 ay önce
2.sezonu bekliyordum ve başladı dizi gayet güzel gideri var kötü diyenler gitsin pis yedili izlesin ben çok dizi izleyen biriyim neredeyse saglam butun dizileri izlemesimdir bu dizi gayet iyidir, izlemeye baslayin zaman kaybi felan değildir .
10

Cevaplar (1)
default avatar
neal caffrey - 04 Ağustos 2014 00:13
diziyi beğenmedik diye pis yedili izleyecek değiliz burda yorum yapan çok kişi emin ol çok dizi izlemiştir tek sen değil


-2
| Bildir


avatar
HTRK - 2 ay önce
İzlenecek onca dizi varken (Lost, Prison Break, Breaking Bad, Game OF Thrones, Fringe vs.) bu diziyi izlemek ciddi bir zaman kaybıdır. Ha yukarıda saydıklarımı izledim diyorsanız yine de bu diziden bin kat daha kaliteli, daha sürükleyici bin tane dizi bulurum.
3

Cevaplar (4)
avatar
brktskn - 07 Temmuz 2014 04:43
Bul o zaman da izleyelim.
7


0
| Bildir
avatar
HTRK - 08 Temmuz 2014 02:31
en basitinden Penny Dredfull bu diziden çok daha kaliteli ve sürükleyici. Ayrıca True Detective, Sherlock, Death Note, Arrow, Grimm, Haven, Flash Forwad, Heroes...

daha saymamı ister misin, ahbap?
3


-3
| Bildir
avatar
brktskn - 17 Temmuz 2014 06:45
Death Note hariç saydıklarını izledim ahbap ama yarım kalmış dizileri örnek göstermek, her ne kadar o diziler baya iyi olsa da izlemeyenler için iyi bir alternatif değil.
7


+1
| Bildir
default avatar
monchine - 20 Temmuz 2014 15:21
dostum o saydığın dizilerle bu dizi arasında nasıl bi alaka kurdun lütfen sölermisin o saydıgın dizilerin türüyle bu dizinin türü ile yakından uzaktan alakası yok kimileri suç dizilerinden hoşalnır,,kimileri korku dizilerinden hoşlanır walking dead veya supernatural izler..kimileri bilimsel dizi sever eureka izler..


+2
| Bildir


default avatar
aysula - 2 ay önce
Akşam yeni sezon başladı gel de izleyelim dedi evin cadısı...Resmen oynaya oynaya eve gittimm...Evett efendim benim bayılıp ayıldığım bir dizi (bu diziye yorum yapmışım bir bakayım diye yorumcuların yazılarını okumak durumunda kaldım...Aaa insanlar beğenmemişler filan... Ama bence esas mevzuyu kaçırmışlar arada...İyilik ve kötülüğün her daim insana değil insanın yaşadığı şeylere bağlı olduğu ve sevmenin ...gerçek sevmenin doğanın dengesini oluşturan mühendislik olduğunu öğreten bir dizi.Bu ayrımı kaçıranlara geçmiş olsun.


avatar
TheMechanic - 2 ay önce
2.altyazıda dosya olarak kaydedilmiş sonuna .srt diyin düzelir Gülücük
10


avatar
Serkan Aydemir - 3 ay önce
Boş verin izlemeyin. Kötü bir dizi. Kötü, kötü...
6

Cevaplar (2)
default avatar
alihancetin - 02 Temmuz 2014 13:59
neresi kötü?
10


+1
| Bildir
avatar
Serkan Aydemir - 02 Temmuz 2014 17:19
Alttaki yorumumu oku anlarsın.
6


0
| Bildir


avatar
hakanPolat - 3 ay önce
Rachelle Lefevre için izlenir. İkinci sezonun daha iyi olacağını umuyorum ama mantıklı şeyler de beklememek lazım.


avatar
sudamey - 3 ay önce
Her şeyi tekrar baştan yazayım dedim.
Evet , sanırım sezonu bitirmeden karar vermemek gerekiyormuş.
''King tam 34 yıl önce yani kendisi 29 yaşında iken 75 sayfalık bir başlangıç yapmış fakat zaman içinde taslak kaybolmuş. 2007 yılında tekrar başlamak istediğinde hikayenin başlangıcını tamamen değiştirmek isteyecek kadar iyi hatırlıyormuş . Fakat yine de fazla bir ilerleme kaydedememiş. kendisini zorlayanın hikayedeki karakterlerin çokluğundan çok, kubbenin ekolojik, doğasal ve fiziksel olarak Chester's Mill'de yarattığı etkiyi yazıya dönüştürmek olmuş. Zorlanmaktan ziyade hikayeyi mahvedeceğinden korkmuş. Eylül 2007 gibi King, Russ Dorr adlı araştırmacı arkadaşından bu konu hakkında yardım istiyor ve arkadaşı hikayeyi tamamen kurgu ekseninden alarak bilim-kurgu eksenine oturtmayı başarıyor. Tekniksel tüm detaylar Russ Dorr'a ait. '' miş. Böyle okudum.
Kitabı okumak farz oldu sanki. ( Evet hep farklıdır film ve kitabı meseleleri ) Kitabı okuyanların olayların gelişimiyle ilgili ... ciddi eleştirileri var.
Sürprizbozan: Göster

''Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiçbir şey yapmamaları yeterlidir.'' diziden bir cümle.

İzlerken çatladım. Şimdi rahatladım mı ? Hayır .
Puanımı düşürüyor (muyum)um...
Kaldım . ''Kal '' geldi bana .
6


default avatar
psycho6666 - 4 ay önce
Kitabını okumuş biri olarak şunu söylemek isterim ki bu diziyi eleştirenler hakikaten kafayı yemiş adamlar yeni bir senaryomu yazsın o zaman adı kubbe olmaz mantıklı olun bu bir kitapdan uyarlama dizi haksız eleştiri yapmayın bence ayrıca bu dizi kıtlığında bence izlenebilecek bir dizi
10


default avatar
engin108 - 7 ay önce
Sürprizbozan: Göster


avatar
lazanya - 8 ay önce
iyi de filmin konusu sadece kubbe değil, kısılıp kalan her tipte insanın birbirleriyle olan ilişkileri. ama yeni heyecan olmazsa film eh işte tadında gider. artık yeni bir şeyler olması, daha çok heyecan gelmesi lazım.

30 Haziran'da dönüyor galiba. Ramazan'da bol dizi lazım zaten.
8


avatar
ArsoN - 9 ay önce
Boşa geçen koca bir sezon diyeyim gideyim nolamaz nayır
5


avatar
deliverance - 10 ay önce
Stephan King bu eseri 25 senede yazmış. 1100 sayfa kadar bir esermiş.
100'den fazla karakterin hikayesini aktarmış eserde. "Herkesin bir sırrı var" gizemi ile işlemiş yani. Böyle bir eseri diziye aktarmak uzun vadede sıkıcı kısa vadede ise yetersiz bırakacak. Bakalım ne olacak.


avatar
qOp - 10 ay önce
1.Sezon bştşrmiş olmalarına rağmen hiç bir karakteri seyirciyle kaynaştıramadılar.buda dizinin en büyük eksisi oldu


default avatar
ekremg - 10 ay önce
Başlangıçta konu ilginçti ama artık bölüm konuları yavanlaştı . Sanırım yeni sezona devam etmeyeceğim.
5


default avatar
steven amir - 11 ay önce
steven spielberg stephen king hatta natalie martinez isimlerinin kurtaramadığı sevmek için çok zorlandığım ama bir türlü olamayan bir dizi
5


avatar
bolshoi13 - 12 ay önce
dizilerin ara verdiği dönemde konusu ilginçtir dedim izleyim.diğer diziler başlamadığı halde açıp izlemeye üşeniyorum hangi bölümde kaldım bilmiyorum.bi kubbe indi ama kubbe kalksa yine de farketmeyiz heralde izlerken


default avatar
mrlash - 12 ay önce
Millette Lost tan kalan bir hayal kırıklığı var. tarzı benziyor diye belki de önyargı oluşturdu bu dizi Lost gibi bunda da sonunu hiçbir şeye bağlanmayacak olmasından endişe duyuyorlar diye tahmin ediyorum.

Cevaplar (2)
avatar
Serkan Aydemir - 04 Ekim 2013 21:52
doğru bir tespit.
6


0
| Bildir
default avatar
psycho6666 - 26 Mayıs 2014 13:00
kitabını oku sonunu gör
10


0
| Bildir


avatar
LeonardoDaVinci - 12 ay önce
Son bölümlere doğru kurgu daha fazla heyecan veriyor.
Herkese hitap etmemekle birlikte beğendiğim bir dizi oldu.
Eşi benzeri yok bu dizinin.

Altyazı için çevirmen arkadaşa teşekkürler.


default avatar
durundurunbiseydicem - 12 ay önce
kötü bir finaldi, burda okuyana kadar sezon finali olduğunu bilmiyordum bile. bence 1 sezonla kalmalıydı ve bütün hikayeyi bitirmeliydiler.

2. sezon başlayana kadar kitabını okumaya karar verdim çünkü diziyi izlerken çok fazla sıkıldığım zaman oldu, kitabını okursam izlemek zorunda kalmam diye düşünüyorum.

hikayenin orjinal olduğunu kabul etmek lazım. stephen king hayranları beğenir diye düşünüyorum...
7


avatar
wasp_gg - 12 ay önce
Dizideki bazı karakterler (Linda gibi) oldukça avanak bir profil çizse de genel olarak bir çok diziden daha yukarıda diyebiliriz. Sonuç olarak mevcut diziler içerisinde izlemeye devam edilecek bir dizi.
8


avatar
onr - 12 ay önce
Henüz başlamamış olanlara tavsiye etmiyorum başlamasınlar. Ben başladım can sıkıntısından izliyorum daha da çok canım sıkılıyor. Dandik bişey


avatar
iked - 12 ay önce
Finali havaifişek patlatırcasına biraz daha renkliydi.
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
psyce0614 - 12 ay önce
bu dizideki linda karakterinin tavırları beni deli ediyor, ne gereksiz bir insan. final bölümü de orta şekerliydi, heyecan olsun diye işler sonuclanmadan gelecek sezona bırakmışlar. ilk sezonun puanı 4/10.
4


default avatar
GORKi35 - 12 ay önce
Sezon Finali bölümünü izledim! Yani ne oldu? Eğer diziyi seven veya anlayan varsa cevaplarını bekliyorum aklım yetmedi mantığım yetmedi!
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
proxy1 - 12 ay önce
İyi başlayan ama her bölümden sonra ilginizi kaybeden, "dandik dizi" olma yolunda hızla yol alan bir seri oldu ne yazık ki.
6


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›