Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(989) -
yazın izlenebilir bir yapım ama bir şeyler eksik kalmış.
7


default avatar
(137) -
konusu kubbe olan ama konusu dışında her şeyi işleyen dizi...


avatar
(124) -
Kalite gittikçe düşüyor mu, bana mı öyle geliyor?
Dizinin son 5 dakikasına kadar ilişkiler üzerinde dönüyor konu, sadece ilk birkaç dakika ve son 5-6 dakika ayırılıyor kubbe ve gizemine. Daha bilimsel daha gizemli ilerleyen bir şeyler olsa iyi olurdu.
S01E11
Sürprizbozan: Göster
7


Yorumlar (191)
avatar
(44) -
Mütiş bir dizi umarım aynı heycanla 3.sezon devam eder.
9


default avatar
(2) -
Kitabın hatırına izlediğim, ama kitaptaki heyecanın kırıntısın dahi bulunmadığı bir dizi...


avatar
(64) -
dizi süper arkadaşlar. herkese tavsiye ediyorum. bakmayın siz olumsuz yorumlara. başlamak isteyenler başlasın.
9


avatar
(220) -
2x12'ye kadar izledim ama beş para etmez diyebilirim çünkü seyirciyi şaşırtmak için elinden gelen her şeyi yapıyorlar sonra sorulara cevap beklerken tatmin etmeyen bir çözüm buluyorlar tamamen kısa vadede para kazanma çabası dizi.başka bir şey değil

Cevaplar (1)
avatar
(1059) -
Daha çok da bu yönüyle dizi beklentiyi düşürüyor. Lost havasında gizemler verip onun gibi gereksiz cevaplarla atlatmaya çalışıyorlar. Tabi daha kötüsü.
6


0
| Bildir


default avatar
(19) -
hayatımda izlediğim en kötü uyarlama daha s1e1' in 1. dakikasından itibaren kitapla alakası yok... rezalet bu kadar olamaz yani... kitabı okuduktan sonra dizi alakasız geliyor.... kitabı okuduysanız hiç başlamayın 10 dakikasına bile tahammül edemedim..
1


avatar
(360) -
Dizinin sezon finali dahil son iki bölümünü ileri sararak izledim ve özellikle sezon finalinde nereye tıklasam "kubbe şunu seçti" "kubbe bunu istiyor"repliklerine denk geldim...ve kubbenin en son kimi seçtiği de gerçekten büyük sürpriz oldu hiç aklıma gelmezdi(tabi ki dalga geçiyorum!!)..."baki kalan bu kubbede bir hoş sada" diye bitsin isterdim ama dizi bata bata magmaya ulaştı benim için..yeni sezona devam edeceklere kolay gelsin.


default avatar
(34) -
2.sezon gayet iyiydi Exclamation
Sürprizbozan: Göster
bakalım nasıl bir sezon finali izleyecez


avatar
(109) -
Dizideki kubbenin sırrı nedir bilinmez ama dizi Türkçe Altyazı da iyi korunuyor. Olumsuz eleştirileri direk eksileyen bir gurup var. Ama adamlar haklı beyler, dizi beş para etmez.

Cevaplar (1)
avatar
(360) -
Kubbedekiler bir wifi noktası yakalamayı başarmışlardır onlar eksiyi basıyordur olumsuzlara:p

Hocam bu kubbenin sırrına yazanın bile aklının erdiğini sanmıyorum ben..Stephen King'in canı sıkılmış bence kafa buluyor insanlarla:) Gerçi ben romanı okumadım, belki de bütün günah kitabı saçmalayarak uyarlayan senaristlerdedir. Kim bilir. Kubbe bilir.


+2
| Bildir


avatar
(3) -
Vay be çok sağlam bölümdüGülücük


avatar
(47) -
Karakterlerin hiçbiri hoşuma gitmiyor. Bir tek Angie hoşuma gitmişti. O da erken ayrıldı diziden. Gülücük
s02e10 a kadar takip ettim bu diziyi. 2. sezonda kalan bölümleri tek seferde tüketip bu diziyle ilişkimi kesmeyi planlıyorum.

Sürprizbozan: Göster
1


default avatar
(32) -
birinci sezonu tavsiye ederim. ikinci sezon gereksiz olmuş. gerçi henüz ikinci sezon bitmedi hala şansı var mıdır tereddütlerdeyim.
6


avatar
(109) -
Junior Rennie'in Sam Verdreaux'a amca demesinin ama aslında dayısı olmasının çeviri hatası olması dahil dizi hatalı mantığın başyapıtı. Bu diziyi izlettiren elbette bir Game of Thrones, bir Da Vinci's Demons, Bir fargo Vb dizilerin yokluğu. Kubbenin saçmalığını bir kenara bırakıp olayı uzun süren felaketlerlerde insanların gerçek yüzü diye değerlendirsek ortaya her gün yayınlanan fox tv dizileri gibi bir işleyiş çıkıyor. Her bölüm yeni gizemli bir oyuncu, her oyuncunun iki bölüm öncekine nazaran tutarsız rolü gibi daha bir çok saçlamığa rağmen Julia Shumway bugün kimle sevişecek diye izliyoruz. Ama izliyoruz. yakaladım


default avatar
(2) -
s02e07

Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(45) -
Dizi kitaptan uyarlama özelliğini son bölümden sonra tamamen kaybetmiştir bence. İşleyiş hiç kitaba göre gitmiyor. Uyarlarken sadece karakterlerin adını almışlar galiba.

Cevaplar (1)
default avatar
(19) -
ilk bölümünde bile yok ki kaybetsin... gazaeteci julia dizide evli kitapta değil, barbie dizide ne olduğu belirsiz kitapta rose'un lokantasında aşçı... şerif duke kötü adam olarak gösterilmiş... daha bir sürü detay var...
1


0
| Bildir


avatar
(47) -
izliyorum öyle bu diziyi, zaman gecirmek icin. basit bir dizi ama izletiyor yinede
1


default avatar
(59) -
Konusu ve oyunculuklar gerçekten sağlam.Gizemiyle ,mantık çerçevesinde gidilirse Lost un tahtını zorlayabilir bence.Bu arada imdb si neden bu kadar düşük anlamadım.

Cevaplar (1)
default avatar
(7) -
Bu dizinin Lost'u tahtından etmesi bir kenara dursun, kalitesiz oyunculuğu, inandırıcılığı zayıf atmosferi, rezil derecede ki görsel efektleri, tutarsız senaryosuyla imdb den o puanı alması mucize sayılabilir.


+8
| Bildir


default avatar
(20) -
millet alay edecek ama illüminati her yerde diyorum.
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (3)
default avatar
(2) -
bak ben farketmemişim iyi tespit. tekrar baktım İstanbul'a ait bir kartpostal var dikilitaş gösteren bendeki hd videoda 19:36 da görünüyor.
10


0
| Bildir
avatar
(109) -
illüminati bu diziyle ancak (varsa) değerini yitirir.


0
| Bildir
avatar
(1059) -
subliminal mesaj zaten çoğu filmlerinde var bunların.
6


-2
| Bildir


default avatar
(36) -
2.sezon 7.bölümle resmen çıta atladı. Yazın değil yılın dizisi oldu. Kitapla dizi farklılaştı. Aşırı güzel bir dizi.

Cevaplar (1)
avatar
(66) -
hahaha yılın dizisiymiş, True Detective, Fargo, Game Of Thrones, Penny Dreadfull, DA Vinci Demon's, Arrow... anca yılın en kötü dizisi olabilir bu under the dome..
3


0
| Bildir


avatar
(478) -
S02E07
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(109) -
Bütün bu olayları kubbeye nasıl bağlayacaklar çok merak ediyorum.


avatar
(291) -
bir stephen king hayranı olarak bir gün bunu söyleyebileceğim aklımdan geçmezdi ama sıktı artık behh. ben bıraktım bunu the strain'e sarayım bari
6


avatar
(64) -
İzleyin arkadaşlar izleyin yorumlara bakmayın izleyin boş vaktiniz varsa izleyin ingilizcenizi geliştirmek için ingilizce altyazıyla izleyin ne yaparsanız yapın izleyin Çok Mutlu

Sürprizbozan: Göster
10


default avatar
(20) -
nedendir bilmem gözüme takıldı 2.sezon 6. bölüm 20:21 duvardaki resim bence sonunda doğru yolu bulacaklar Gülücük
7


default avatar
(28) -
stephen king ayıp etmiş sen o kadar kitap yaz sonra da gel böyle bir şey yaz ne olduğu belirsiz,olaylar oluyor ama ne bir düzeni var ne de ilerleyen bölümlerde belli bi yöne doğru gidiyor,1.sezonda bi yumurta olayı vardı mesela kadın en son denize atmıştı niye ? çok saçma geldi bana dizinin tamamı böyle belli bi amaç yok herkes kafasına göre takılıyor,ancak sıkıntıdan izleir bi dizi


avatar
(66) -
Tüm zamanların en itici karakterlerini içerisinde bulunduran dizi. Gerçekten helal olsun bu kadar itici karakterler nasıl olur da bir dizide toplanır? A'dan Z'Ye hepsi ama hepsi mi itici olur yav karakterlerin!
Bizim Breaking Bad'de sevdiğim bir abimiz olan Hank Enişte bile burda itici olmuş yahu!

Ne diyelim izlemeyin, izlettirmeyin. Saygılar
3


default avatar
(3) -
Dizi başladı başlayalı hiç bir bölümünü kaçırmadan seyreden birisiyim diziye yapılan yorumların bir kısmını okudum ve çoğuna katılmıyorum dizide asıl amaç kubbe tarafından köşeye sıkıştırılan insanların yaşadıkları zorluklar ve ilişkilere dayalı.Bazen saçmalasa dahi Kurgusu ve karakterler iyi anlamıyorum niye kubbeye bu kadar takıyorsunuz ? Eğer dizide direk kubbe işlenirse zaten 1 sezondan öteye geçemez sinema filmi değil ki !
Dizi tam olarak kitaba uygun işliyor ve parça parça kubbe hakkında bilgi sahibi oluyoruz onu her geçen haftada dahada yakından tanıyoruz, insanı meraklandıran kısımları var ve fantastik.Şayet boş zamanınız var ise bu filmle değerlendirebilirsiniz kubbenin altında kubbenin kıyameti.

Cevaplar (2)
default avatar
(2) -
Dostum dediklerinin bazılarına katılıp bazılarına katılmıyorum. Kubbe ve ilişkiler hakkındaki dediklerin doğru ama dizi tam olarak kitaba uygun olarak gidiyor demen yanlış. Kitabı okudum ve neredeyse hiç bir konunun diziyle alakası yok! Ve kitaptaki karakterler daha fazla. Karakterler kitapta daha değişik anlatılıyor.

Olumlu Oy verdim yinede. Gülücük
9


+1
| Bildir
default avatar
(3) -
Fuxa adamlar bütün karakterleri tek sezona yayarlarsa dizi erken biter maksat zaten kitabı sezondan sezone yaymak Gülücük


0
| Bildir


default avatar
(1) -
Dizinin ilk sahnesindeki uçağın içeriden çarpma anı görüntü ile çelişmekte...Olayların geçtiği iddia edilen alan bir kasabadan çok daha büyük bir alanı göstermekte..Yeni sahneye giren roller senaryoya abartılı adapte edilmiş...Fen öğretmenine yüklenilen deney ve bilgilerde çok aşırıya kaçlmış devamı gelecek....

Cevaplar (1)
avatar
(89) -
Ben de fark ettim onu. Gün geçtikçe 'Bu kasaba ne kadar büyükmüş yav?' demekten alıkoyamıyorum kendimi.
10


-2
| Bildir


avatar
(360) -
2.sezondaki fen bilgisi öğretmeni kadar itici ve saçma bir karakter olamaz sanırım. Stephen King'i tebrik etmek lazım bu hayalgücünden dolayı. Basit bir küçük kasaba fen bilgisi öğretmeni birden Einstein'a parmak ısırtacak bir fizikçiye, Pasteur'ü imrendirecek bir biyoloğa dönüşüveriyor. Sen neymişsin be abla. Kubbenin gizeminin artması güzel ama saçma ayrıntılar dizinin etkisinden çalıyor. İlk sezondaki hissiyatla izleyemiyorum maalesef.


avatar
(15) -
ilk sezonu zorlamayla bitirmiştim. ikinci sezonu çıkmaz sanmıştım ama çıkmış, izleyecek miyim evet izleyeceğim ama niçin; ilk sezonda öyle iyi saçmaladı ki dizi ikinci sezonda nasıl sıvayacaklar daha doğrusu nereye varacak onun için meraktan.
7


default avatar
(27) -
Barbie ve Juila aşkı son bulmalı. Artık konusuna odaklanmaları lazım. Diziyi iyice anlamsız hale getirmeden önce... s2e3. itibari ile inanç vs bilim..
5


default avatar
(27) -
Beklentilerin uzağında kalmış. Ben öylesine bakıyorum arrık. Sonunu merak ediyorum. Dean Norris için izlenmeye değer.
5


avatar
(64) -
Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(41) -
böyle dizi mi olur ,sadece gülüyorum hahahahaha, ama sürükleyici ilk sezonu seyrettirdi bakalım ikinci sezonda neler olacak...
4


avatar
(291) -
bir king klasiği 2 saniye de olsa gene yüzünü gösterdi Gülücük
6


default avatar
(37) -
2.sezonu bekliyordum ve başladı dizi gayet güzel gideri var kötü diyenler gitsin pis yedili izlesin ben çok dizi izleyen biriyim neredeyse saglam butun dizileri izlemesimdir bu dizi gayet iyidir, izlemeye baslayin zaman kaybi felan değildir .
7

Cevaplar (1)
default avatar
(28) -
diziyi beğenmedik diye pis yedili izleyecek değiliz burda yorum yapan çok kişi emin ol çok dizi izlemiştir tek sen değil


-2
| Bildir


avatar
(66) -
İzlenecek onca dizi varken (Lost, Prison Break, Breaking Bad, Game OF Thrones, Fringe vs.) bu diziyi izlemek ciddi bir zaman kaybıdır. Ha yukarıda saydıklarımı izledim diyorsanız yine de bu diziden bin kat daha kaliteli, daha sürükleyici bin tane dizi bulurum.
3

Cevaplar (4)
avatar
(6) -
Bul o zaman da izleyelim.
7


0
| Bildir
avatar
(66) -
en basitinden Penny Dredfull bu diziden çok daha kaliteli ve sürükleyici. Ayrıca True Detective, Sherlock, Death Note, Arrow, Grimm, Haven, Flash Forwad, Heroes...

daha saymamı ister misin, ahbap?
3


-3
| Bildir
avatar
(6) -
Death Note hariç saydıklarını izledim ahbap ama yarım kalmış dizileri örnek göstermek, her ne kadar o diziler baya iyi olsa da izlemeyenler için iyi bir alternatif değil.
7


+1
| Bildir
default avatar
(1) -
dostum o saydığın dizilerle bu dizi arasında nasıl bi alaka kurdun lütfen sölermisin o saydıgın dizilerin türüyle bu dizinin türü ile yakından uzaktan alakası yok kimileri suç dizilerinden hoşalnır,,kimileri korku dizilerinden hoşlanır walking dead veya supernatural izler..kimileri bilimsel dizi sever eureka izler..


+2
| Bildir


default avatar
(96) -
Akşam yeni sezon başladı gel de izleyelim dedi evin cadısı...Resmen oynaya oynaya eve gittimm...Evett efendim benim bayılıp ayıldığım bir dizi (bu diziye yorum yapmışım bir bakayım diye yorumcuların yazılarını okumak durumunda kaldım...Aaa insanlar beğenmemişler filan... Ama bence esas mevzuyu kaçırmışlar arada...İyilik ve kötülüğün her daim insana değil insanın yaşadığı şeylere bağlı olduğu ve sevmenin ...gerçek sevmenin doğanın dengesini oluşturan mühendislik olduğunu öğreten bir dizi.Bu ayrımı kaçıranlara geçmiş olsun.


avatar
(96) -
2.altyazıda dosya olarak kaydedilmiş sonuna .srt diyin düzelir Gülücük
10


avatar
(1059) -
Boş verin izlemeyin. Kötü bir dizi. Kötü, kötü...
6

Cevaplar (2)
default avatar
(21) -
neresi kötü?
10


+1
| Bildir
avatar
(1059) -
Alttaki yorumumu oku anlarsın.
6


0
| Bildir


avatar
(109) -
Rachelle Lefevre için izlenir. İkinci sezonun daha iyi olacağını umuyorum ama mantıklı şeyler de beklememek lazım.


avatar
(127) -
Her şeyi tekrar baştan yazayım dedim.
Evet , sanırım sezonu bitirmeden karar vermemek gerekiyormuş.
''King tam 34 yıl önce yani kendisi 29 yaşında iken 75 sayfalık bir başlangıç yapmış fakat zaman içinde taslak kaybolmuş. 2007 yılında tekrar başlamak istediğinde hikayenin başlangıcını tamamen değiştirmek isteyecek kadar iyi hatırlıyormuş . Fakat yine de fazla bir ilerleme kaydedememiş. kendisini zorlayanın hikayedeki karakterlerin çokluğundan çok, kubbenin ekolojik, doğasal ve fiziksel olarak Chester's Mill'de yarattığı etkiyi yazıya dönüştürmek olmuş. Zorlanmaktan ziyade hikayeyi mahvedeceğinden korkmuş. Eylül 2007 gibi King, Russ Dorr adlı araştırmacı arkadaşından bu konu hakkında yardım istiyor ve arkadaşı hikayeyi tamamen kurgu ekseninden alarak bilim-kurgu eksenine oturtmayı başarıyor. Tekniksel tüm detaylar Russ Dorr'a ait. '' miş. Böyle okudum.
Kitabı okumak farz oldu sanki. ( Evet hep farklıdır film ve kitabı meseleleri ) Kitabı okuyanların olayların gelişimiyle ilgili ... ciddi eleştirileri var.
Sürprizbozan: Göster

''Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiçbir şey yapmamaları yeterlidir.'' diziden bir cümle.

İzlerken çatladım. Şimdi rahatladım mı ? Hayır .
Puanımı düşürüyor (muyum)um...
Kaldım . ''Kal '' geldi bana .
6


default avatar
(8) -
Kitabını okumuş biri olarak şunu söylemek isterim ki bu diziyi eleştirenler hakikaten kafayı yemiş adamlar yeni bir senaryomu yazsın o zaman adı kubbe olmaz mantıklı olun bu bir kitapdan uyarlama dizi haksız eleştiri yapmayın bence ayrıca bu dizi kıtlığında bence izlenebilecek bir dizi
10


default avatar
(2) -
Sürprizbozan: Göster


avatar
(194) -
iyi de filmin konusu sadece kubbe değil, kısılıp kalan her tipte insanın birbirleriyle olan ilişkileri. ama yeni heyecan olmazsa film eh işte tadında gider. artık yeni bir şeyler olması, daha çok heyecan gelmesi lazım.

30 Haziran'da dönüyor galiba. Ramazan'da bol dizi lazım zaten.
8


avatar
(1690) -
Boşa geçen koca bir sezon diyeyim gideyim nolamaz nayır
5


avatar
(9) -
Stephan King bu eseri 25 senede yazmış. 1100 sayfa kadar bir esermiş.
100'den fazla karakterin hikayesini aktarmış eserde. "Herkesin bir sırrı var" gizemi ile işlemiş yani. Böyle bir eseri diziye aktarmak uzun vadede sıkıcı kısa vadede ise yetersiz bırakacak. Bakalım ne olacak.


avatar
(220) -
1.Sezon bştşrmiş olmalarına rağmen hiç bir karakteri seyirciyle kaynaştıramadılar.buda dizinin en büyük eksisi oldu


default avatar
(35) -
Başlangıçta konu ilginçti ama artık bölüm konuları yavanlaştı . Sanırım yeni sezona devam etmeyeceğim.
5


default avatar
(138) -
steven spielberg stephen king hatta natalie martinez isimlerinin kurtaramadığı sevmek için çok zorlandığım ama bir türlü olamayan bir dizi
5


avatar
(67) -
dizilerin ara verdiği dönemde konusu ilginçtir dedim izleyim.diğer diziler başlamadığı halde açıp izlemeye üşeniyorum hangi bölümde kaldım bilmiyorum.bi kubbe indi ama kubbe kalksa yine de farketmeyiz heralde izlerken


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2015