Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(235) -
Uzay atmosferi ancak bu kadar gerçekçi olabilirdi.. Çok başarılı.


default avatar
(35) -
Şimdiye kadar genellikle hep uzay konulu filmleri 2538 yılı , ya da 2157 yılı gibi ifadelerle izledik. hayal bir teknoloji... vs. Bu film farklıydı bu açıdan .Günümüz teknolojisiyle hayaldışı bir senaryo yazılmış . Çok güzeldi mutalaka izleyin. Exclamation
8


avatar
(15) -
Başarılı ama oscarı alacak kadar da degil.


Yorumlar (255)
default avatar
(1) -
İzleyin, izlettirin.
10


avatar
(199) -
Gerçekçi ve gerilimi dozu yüksek bir film. Yönetmeni tebrik etmek lazım iyi iş çıkarmış
8


avatar
(117) -
Benim gibi uzay fobisi olanlar için eziyet niteliğinde film. O uzayın tehlikeli, acımasız ve sonsuz büyüklükteki boşluğunu mükemmel işlemişler ki arkadaşlarıma lavaboya gideceğim deyip salon önünde beklemek zorunda kalmıştım yarım saatte bir. Gülücük Efekt anlamında olağanüstüydü (imax 3d izledik)
8


avatar
(21) -
Yerkürenin hemen etrafında heyecanlı bir yolculuk yapmak isteyenler için güzel, izlemeye değer bir film.
8


default avatar
(85) -
Sürükleyici,insanın en sevdiklerini kaybetse bile yaşama isteğinin hep daha baskın olduğunu gösteren bir film olmuş.Görsellik güzel,uzayda hissi tamam.
7


avatar
(14) -
Ciddi anlamda izlerken nefesim kesilmişti. Çok iyi hissettiriyor uzay ortamını. Başarılı bir yapım.
8


avatar
(12) -
filmde o kadar çok mantık hatası varki gerçekten şaşırtıcı öyleki bu filme oscar verecek zihniyetin gram fizik bilgisi olmaması lazım tamam görsel açıdan iyi olabilir oyunculuklar da iyi ona lafım yok lakin bu kadar çok mantık hatasını barındıran bir filmin oskar alması ?
Sürprizbozan: Göster
3


avatar
(235) -
Filmden çok belgesele benziyor, ne anlatılmak istenmiş niye çekilmiş anlamak güç. Her ne kadar uzay sahneleri çok başarılı çekilmiş olsa da doğru düzgün bir konu ve tempo olmadığı için bilim kurgu filmleri seven ben bile izlerken sıkıntıdan fenalık geçirdim.
3


default avatar
(4) -
Uzay temalı filmlere farklı bir bakış açısı getiren, yer yer metaforlar kullanılan, görsel efektler konusunda oldukça başarılı bir film. Zaman zaman gerilimi tırmandırıyor ve acaba kurtulabilecek mi sorusunu insana sordurtuyor. Ama genel olarak baktığımızda oscar ödüllerini toplayacak, çok bahsedilecek, harika denilecek bir film değil. Bence 2013 yılının en abartılan filmlerinden biri olmuş.


default avatar
(1) -
senaryosuyla gerçekçiligiyle mükemmel ötesi bir film. imdb de 9 alması gereken bir film 5 kere izledim.
10


default avatar
(126) -
3D seyretmeyecekseniz vazgeçin. Süper film


default avatar
(28) -
Kimse kusura bakmasın ama izlediğim en kötü Sandra Bullock filmi idi. Görsel açıdan evet oldukça farklı ama oscar bunun neyine verilmiş ya da ben neyi göremedim anlamadım. Oscarlı diye izledim ama 87 dakika pek parlak geçmedi.
5


avatar
(806) -
Uzayı çok iyi göstermiş. O atmosferi hissediyorsunuz. Akıcı , zevkli... Daha da iyi olabilirdi. Kişi sayısı biraz az kalmış. Sahnede fazla değildi. Yine bunlara rağmen güzel bir film olmuş. Uzay filmlerinin devamını bekliyoruz. 7/10
7


default avatar
(13) -
başarılı....ve sürükleyici...
8


avatar
(216) -
Dram gerilim ve bilimkurgu ancak bu denli güzel harmanlanabilirdi..çoğu üyemiz Senaryo yok diye yakınmış..yakmışım Senaryoyu Gülücük) Keşke her senaryosuz film böyle olsa..
8


avatar
(125) -
nefessiz de yaşayabiliyormuşum bunu anladımGülücük 1000 kere tavsiye ederim.
9


default avatar
(18) -
Ben bayıldım. Konusu müziği, oyunculuklar, uzay vs herşey mükemmel. 10. defadır izliyorum ama müzikleri ve bazı sahneleri için. Begenmeyen beğenmez her Allah'ın kulu aynı değil.
10


default avatar
(136) -
Yorumları okudum da, filmi bir tek ben beğenmemişim sanırım. Konusuz film mi olur? Evet gerçekten çok gerçekçi olmuş çekimler ama konu yok. "Hı, hı, ne oluyor, geldik mi?" moduna girdim bir süre sonra. Çok sıkıldım Sümüklü
4


avatar
(840) -
Yerçekimi (2013) Uydu kirliliğiyle dolu açık gökyüzü.. Her sene Oscar da en iyi filmler dalında aday olan filmlerin çoğunu izlemeye çalışırım.. Geçtiğimiz yıl en iyi film dalında aday olan filmler arasından Düzenbaz, Sınırsızlar Kulübü, Para Avcısı, Aşk, 12 Yıllık Esaret ve Yer çekimi filmlerini izledim.. En iyi filmi 12 yıllık esaret kazandı.. Yer çekimi ise en iyi yönetmen ödülünü kazanmıştı.. Alfonso Cuarón yönetmen ödülünü getiren filmin ayrıca senaryosunda da imzası bulunuyor.. Filmi bilimkurgu türünde oldukça başarılı bulmuştum izlerken sıkılanlara katılmıyorum onlar daha çok aksiyon ağırlıklı bilimkurgu filmi izlemeye devam etsinler.. Yaratılan atmosfere değinmek istiyorum çoğu uzay da geçen filmlerde bu uzaydaymışız hissini yakalayan bir film zor cıkar.. Herkes uzaya gitmek ister ama bu filmden sonra bu düşüncelerini tekrar gözden geçirecektir.. İnsanı bunaltan bir havası var.. Film 10 dalda oscara aday olup 7 tanesini kazanarak geçtiğimiz yıl oscara damgasını vurmuştu.. Filmin oyuncu kadrosu Sandra Bullock ve George Clooney oluşuyor.. En iyi kadın oyuncu dalında Sandra Bullock oscara aday olmuştur gerçekten filmin süresi bakımından daha da uzun olsaydı hiç sıkılmadan izlerdim diye düşünüyorum.. Filmde iki usta oyuncunun katkıları ortada filmi alıp götürmüşler.. Konusuna bakacak olursak İki astronot Dr. Ryan Stone ve Matt Kowalsky uzay görevine çıkmışlardır Dr. Ryan Stone ilk uzay görevidir.. Kovalsky ise artık emekliliğe hazırlanan astronottur.. İşler yolunda gitmez ve bir felaket patlat verir iki astronot uzayın derinliklerinde bir başlarına kalırlar.. Dünyaya dönebilmek için zorlu bir mücadele onları beklemektedir.. Filmin oldukça fazla ilgi görülüp izlenmesi beni gerçekten sasırttı tabi filmi begenmeyenler de oldu ama ben daha fazla olumsuz yorum alacağını düşünürken çoğunluk genelde filme tam not verdi.. Oksijen bitmeden dünyaya geri dönebilmek uzayın boşluğunda verilen mücadele insanı ister istemez geriyor gerilim bakımından çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim.. Yani bazı yorumlarımda yazmıstım uzaya fırlatılmaya hazır seyirci başlığını bu film içinde gecerli iki astronotun filmdeki yaşadıklarını o uzay atmosferini fazlasıyla yasayacaksınız.. Filmin İmdb puanı 8.0 olduğunu soylemekte fayda var benim gözümde daha fazlasını hak ediyor.. Bu filmi Nolanın Yıldızlararası filminden önce izlemiştim.. Yerçekimi filmi de belgesel tadında uzayı Yıldızlararası filmindeki gibi iliklerinize kadar hissedecek sonsuz sessiz ürkütücü uzay boslugunu yasayacaksınız.. Bilimkurgu severlerin kaçırmayacağı gerçeklikte bir deneyim yaşamak isteyenlere tavsiye eder iyi seyirler dilerim.. 8.7 Uzaydan nefret ediyorum.. (Ryan Stone)


default avatar
(4) -
İzlediğim en iyi filmlerden birisiydi kesinlikle. Başından sonuna aynı sürükleyicilikteydi. Sıkıcı olduğunu düşünen insanlarda empati eksikliği olduğunu düşünüyorum.
10


avatar
(53) -
Filim kendi türünde iyi olmuş.Uzay atmosferi güzel yansıtılmış.Yer yer gerilebileceğimiz sahneler mevcut.Bence başarılı bir film olmuş.İnsanı uzay atmosferine sokabiliyor.


default avatar
(4) -
Bilim-Kurgu ve macerayı, üstün başarı öyküsüyle harikûlade sunmuşlar. Bunun sonucunda harika bir film çıkmış. Kesinlikle izlenmesi gerek


avatar
(22) -
Güzel bir film 2013 ün iyilerinden ...
9


default avatar
(32) -
O uzay sahnelerini nasıl çekmişler hayretler içinde seyrettim.


avatar
(17) -
Film, bir bayan astronotun sakarlıkları üzerinden ilerliyor. Görsellik mükemmel lakin senaryo berbat. Sanırsın kadının NASA'da tanıdığı var ve torpille astronot olmuş Gülücük Neye elini atsa berbat ediyor ve film bunların üzerinden ilerliyor. Çok hevesli başlamıştım lakin sonuna doğru iyice sıkıldım. Puanım: 6
6


avatar
(408) -
O kadar çok ön yargılı bakmışım ki bu filme şuan kendime sayıyorum:D.Gayet başarılı olmuş ve aldığı ödülleri haketmiş.Sandra 'yı pek sevmezdim ama bu film de çok beğendim.Denilecek pek söz yok gayet başarılı.
8


default avatar
(27) -
3 kişiyle film nasıl çekilirse buda öle film olmuş ama yinede fena değil boş zamanınız varsa izlenebilir.
6


default avatar
(14) -
Bir uzay istasyonunda olabilecek türden bir vaka ve sonrasında yaşanan zincirleme olaylar Senaryo gerçekten orjinal., kurgu, sesler(özellikle sesin biranda tamamen susması uzayda sesin yokluğunu göstermesi ) hepsi harika. Ancak bi astronot nasıl bu kadar aptal olabilir diye düşünmeden edemiyorsun. Komutanın sana git diyorsa gideceksin kal diyorsa kalacaksın neticede herşeyin hesaplanarak yapıldığı söylendiği bir yer. Ama Amerikalıların her birisi ayrı bir kahraman olduğu için illa emre itaatsizlik edecek bildiğini okuyacak. Bu film için söyleyebileceğim tek kusur senaryodaki bu hata daha doğrusu Amerikanvari saçmalığı. Sonuç olarak aldığı puanı hakeden bir film olmuş.


avatar
(1984) -
Abartılmış filmlerden biri daha. Görsel şölen falan filan diye cafcaflı kelimelerle sinema yapılmıyor. Senaryo yok, istasyonda mahsur kalanların hikayesi. Binlerce ileri düzey uzmandan seçilen astronotlar nedense Çince bilmiyor, Houston ne iş yapar belli değil... Yine de kötü film değil, sonuna kadar gidebiliyor. 7.


default avatar
(12) -
bilim kurgu, macera, psikoloji hepside cuk diye oturmuş bu filmde..
8


avatar
(9) -
Astronot olmanın nasıl bir duygu ve zorluk olduğunu hissettiren bir filmdi. Yer çekiminin kıymetini çok iyi anlatılmış.. bence güzel ve izlenilmesi gereken bir film.. Gerçekçiliği, senaryonun özgün olması öne çıkanlardı. puanım 8/10
8


avatar
(208) -
Herkesin görüşüne saygım var ama bu filme çöp diyenler olmuş hani kurgu belli görsel belli oyunculuk belli hani eleştiri yapılamaz diye bi şey ama çöp demek bence çok büyük saygısızlık olur bence hiç yoktan özgünlüğüne 6 puanı hak eden bi film ayrıca bana göre gayet akıcı kurgusu güzel hatta çok başarılı diyebilceğim bi kamera açılarına sahipti filmde tek eksik yan Sandra Bullock'un aşırı sakinliği olmuş tepkileri zayıf geldi onun dışında senenin en güzel bilim-kurgusu şahsi görüşüm ayrıca şu da dikkatimi çekti sadece bizim ülkeye özgü bi şey olduğunu düşünmüyorum ama oscar'a aday olan oscar'da ödül alan filmlere karşı toplumda bi kesim ciddi bi antipati besliyor nedendir hala çözemedim
9


default avatar
(143) -
Filmin 8.dakikasında uykum geldi,ama azimle bu filmi seyredeceğime inanıyorum,tavsiyem tr dublajlı seyredilmesidir.


default avatar
(87) -
Görsel açıdan gerçekten hoş bir film olmuş. Bu filmi 3D izlemek isterdim. Senaryo biraz tekdüze olsa da çok fazla sıkmadı beni. Bence sırf görseli için bile izlenebilir.
7


default avatar
(336) -
zamanı iyi kullanmışlar sizi sıkmadan filmi işlemişler.
6


avatar
(54) -
Baştan sona kadar uydu tamiri ve o istasyondan bu istasyona sıçrama.Dünyaya o hızla inerken ateş topuna dönen modülün içindeki Sandra hanımın terlememesi gerçekten saçmaydı.Ha birde özellikle kameranın yakın çekim yaptığı İsa ve Buda figürleri manidar olmuş.
7


default avatar
(9) -
Bu sahne 1 puan için yeterli değil mi sizce:
Sürprizbozan: Göster
1

Cevaplar (4)
default avatar
(87) -
Belki de adam sabit kalıyodur ama kadın hareketlidir. Wink
7


0
| Bildir
default avatar
(9) -
ikisinin de hareketi aynı olur orada kimin hareket ettiğinin önemi yok
1


0
| Bildir
default avatar
(40) -
Sürprizbozan: Göster
8


3
| Bildir
default avatar
(9) -
Tabiki sadece bu yüzden düşük puan vermedim. Ben filmi doyurucu bulmadım tat almadım.
1


3
| Bildir


avatar
(81) -
Kısa konuşacağım; abartıldığını düşünüyorum...


avatar
(144) -
ben anlamıyorum ben bu filmi begenmedim sorduğum 5 kişiden 4 ü de beğenmemiş nasıl oluyorda imdb den 8 üzeri puan alıyor ???
1

Cevaplar (3)
avatar
(794) -
Belki herkes senin gibi beğendiği filme 10 beğenmediği filme 1 vermiyordur. 3 4 5 6 gibi puanlarıda kullanıyordur. ondan olabilir.
8


19
| Bildir
avatar
(152) -
aslında....ya neyse boşverin:)))

güzel filmdi be...imdb'yi takma fazla....onlar her zamanki işini yapıyor sadece...gerilimine kapılamayan için eziyet,kendini kaptırana da büyük bir keyif işte...
8


1
| Bildir
avatar
(9) -
IMDb sitesi ortalamayı alıyor. Mesela ben 8 verdim. 1 vermek saçmalıktır kanaatimce. Zevklere saygı duyarım ama 1 de verilir mi bu filme ya.. Beğenmeyenler genelde 5 falan verir. Beşin altı filmin hiç bir değerinin olmadığını belirtir. Bu film ise kesinlikle 5 in üzerinde.
8


2
| Bildir


default avatar
(28) -
Bu filmi izledikten sonra karanlıkta, kafanızı kaldırıp gökyüzüne bakın ve dünyada ne kadar gereksiz şeylerle uğraştığımızı anlamaya çalışın.
10


avatar
(310) -
Soluğum kesildi..İnsana nefessiz kalma duygusunu yaşatıyor gerçekten.. Gülücük)
8

Cevaplar (1)
avatar
(152) -
kesssinlikle...
baya nefes kesti valla...
8


2
| Bildir


default avatar
(211) -
Film bittiğinde 'işte bu' dedim mi?... Hayır. Izlediğim süre boyunca ben de herhangi bir duygu değişimine neden oldu mu?... Hayır. Keyifli zaman geçirdim mi? Hayır ama sıkıcı da değildi. Nötr. Olsa da olur olmasa da. Paylaşma isteği duydum mu? Izlensin, mahrum kalınmasın hissi.... Hayııır. Nasıl oskar ödülü ya.. Esas buna hayır!
5


avatar
(1112) -
öncelikle şunu belirtelim ki böyle tek mekan filmleri çekmek çok zordur. Hem sıkmayacak hem de akıcı olacak bu yüzden tam bir yönetmen filmi olmuş. Zaman çok hızlı geçiyorsunuz kendinizi kaptırıp acaba ne olacak diye bekliyorsunuz. Sandra bullock'ta rolünü fazlasıyla iyi ve gerçekci oynamış.
7


avatar
(815) -
Filim gayet gerçekçi, astronotların pskolojisi sizi de içine çekiyor, görsellik çok iyi ancak oscarlık mı tartışılır..İyi seyirler.
7


default avatar
(42) -
bu fim oscarı 12 years slaveden daha çok haketmişti. oscara olan inancım bitti .inception de alamamıştı bu şekilde kekemelik çeken bir kralı konu alan bir film almıştı.


avatar
(85) -
Güzel bir filmdi. Çok bekledim çıksın diye. Fragmanını bile izlemedim direk daldım ve harika bir film olduğuna ve aldığı puanı sonuna kadar hak ettiğine kanaat getirdim. Çekim tekniği olsun 2 oyuncunun ustalığı olsun laf söylenemez. İzlemeyen çok şey kaybeder.

Saygılarımla Saygılar
10


avatar
(6) -
Artık bu kadarına da pes demek istiyorsanız buyurun. Senaryoda (!) mucizeler peşpeşe eklenmiş. Belli bütçenin yarısı da G.Clooney'e gitmiş. Aaa G.Clooney diyenler de izlemeye gitmişler.


avatar
(142) -
Şu ana kadar 2D ile bile Uzay'ı en çok hissettiren film kendi adıma bu yüzden başarılı buldum. Ama ana dallarda Oscar ödülü abartı olur.

Sürprizbozan: Göster
8


default avatar
(13) -
Ne filmdi ama! Oyunculuk deseniz yok. Mimik,jest vb. Görmek zaten imkansız. Sadece sesinle oynayabileceğin bir film ama mikrofonik ses yüzünden o da mümkün değil. Duyguları tam anlamıyla alamıyoruz. Herkes astronot kıyafeti giymiş babasının çiftliği gibi uzay gezintisinde. Bir de 35'lik açıp mangalı yaksalar tam olacakmış. Astronotların dünyadaki yaşamlarıyla ilgili çok birşey de bulamıyoruz ki karakterlere bağlanıp "hadi be sandra şunu da atlat az kaldı" diyelim. Küçücük oksijen tüpüyle mars'a gidip gelecekler neredeyse! Tanker bağlasan olmaz kardeş. Seyirci obez amerikalı olursa anca yer. Benden 3. O da uzayın hatırına.
3


avatar
(59) -
bu filmi 3D olarak izleyeceksin...Onun dışında basit kalır...


‹ Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki ›
Gravity
Dizi Altyazıları
Westworld (18,896) La casa de papel (7,342) The Flash (3,538) Legion (2,989) The Terror (2,520) Fear the Walking Dead (2,294) The Big Bang Theory (1,995) Into the Badlands (1,979) Supernatural (1,614) Lucifer (1,533)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018