Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(46) -
İlk gün sinemada seyrettim ve tatmin etti diyebilirim. Özgün ve kaliteli bir gelecek tasviri yapılmış. Seyirciyi sürekli sorularla kurcalarken tempoyu bir an bile düşürmüyor. Efektler, sahneler, görsellik harikulade. Amerikan filmlerine özgü klişe sahneler ve saçmalıklar da olmasa iyi olacakmış fakat kesinlikle hayal kırıklığı değil, merakla ve beklentiyle izlemek isteyenler pişman olmayacaklar bunu söyleyebilirim.

Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(325) -
İşte benim aradığım, hep izlemek istediğim tür bu. Matrix, 13. kat, Inception benzeri bu filmler. Koltuğa otur, beynin ile uçsuz bucaksız seyahatlere çık. Böyle şeyler sadece filmlerde olmasalar keşke. Ne var biz de gitsek. Şaka bir yana, Colin Farrell ve Jessica Biel müthiş bir iş çıkarıyorlar. Ortaklıkları görülmeye değer. Filmi bir de sinema da izleyeceğim. Çünkü o atmoster bir de sinemada yaşanmalı. batigol-7 & Yusuf Kabadayı robo-mal espiriniz de gülümsetti. Altyazı için sonsuz teşekkürler.
10


avatar
(62) -
Sonuna kadar sıkılmadan izledim güzel olmuş herkese tavsiye ederim arkadaşlar.. Ayrıca
Sürprizbozan: Göster
8


Yorumlar (215)
default avatar
(12) -
Sonuna kadar temposu düşmeyen, gelecek tasviri başarılı olan güzel bir filmdi. Tavsiye ederim.
7


avatar
(197) -
İkinci şans anlamında bu film , hayatta olmak isteyipde olamadığımız şeylerin nasıl olacağını gösteren bir film , oyunculuk aksiyon ve gerilim ortalamanın üstünde ,not:gerçeğe çağrı ile türkçesi çok saçma recall yazıyor orda tekrar arama yada ikinci şans olarak çevrilmesi daha mantıklı , kim yönetiyor bu türkçeleştirme adlarını
8


avatar
(1233) -
1990 yapımı ile pek bi uzak olmuş ..ama öyle vakit geçirmek içinde kötü bir film değil..izle sil
6


avatar
(1200) -
2012 yılında yazdığım yorum...
Filmi bugün izledim ve sinemada izlemediğime pişman oldum. Vizyona girdiğinde yurt içi ve yurt dışındaki yorumlar çok olumlu değildi ama ben buna katılmıyorum. Bilim kurgu/aksiyon filmi için son derece iyiydi. Colin Farrell biraz çelimsiz olduğu için bu filme pek yakışmayabilir diye düşünmüştüm ama rolünün hakkını vermiş. Çekimler ve hikaye de iyiydi.

1990 yapımı Arnold’un oynadığı film ile karşılaştırıldığında bazı farklar olsa da genel anlamda aynı hikayenin biraz değiştilmişi denebilir. Aradan 22 yıl geçtiği için sinema teknolojisi de çok ilerlediğinden görüntüler çok daha farklı .O zamanın şartlarına göre ilk film de çok başarılıydı.

21. yüzyılın sonlarında küresel kimyasal savaş sonucu , yeryüzünde yaşam alanı olan iki bölge kalmıştır. Biri İngiltere topraklarındaki Britanya Birleşik Federasyonu, diğeri de işçi sınıfının yaşadığı Avusturalya kıtasındaki Koloni bölgesidir.

Koloni bölgesinde yaşayan işçiler her gün tren tipi ama aşağı giden bir araç ile 16 dakikada Federasyon bölgesine gidip robot asker üreten fabrikalarda çalışmaktadır.

Bu işçilerden biri olan Douglas, bu yaşamdan çok sıkılır ve Rekall adındaki hafıza değiştirme merkezine gitmek ister. Amacı , hafızasına hoş anılar yükletmektir.

Güvenlik görevlisi karısı Lori ve en yakın arkadaşı Harry ona karşı çıkar ama Douglas kimseyi dinlemeden o şirkete gider. Ne tür bir anı istediği sorulduğunda bir ajan anısı ister ve ona ilaç verildiği anda bir terslik olur. Merkezi polis basar ve Doug 20 robot askeri öldürür. Normalde bunu yapacak bilgisi olmaması gereken Doug , geçmişine dair bazı anıları hatırlamaya başlar ve ipuçlarını takip ederek , eski benliğine ulaşmaya çalışır. Karısı dahil tüm ordu artık onun peşindedir ve onu öldürmeye çalışmaktadırlar. Douglas aslında kimdir? Yoksa her şey bir hayal midir?

İleri gelecekte yaşanan filmde havada giden arabalar, robot askerler, son teknik silahlar, bombalama olayları ve bol miktarda kovalamaca var. İlk dakikasından itibaren dur durak bitmeyen bir tempoda ilerleyen filmi izlerken , yaşananların gerçek mi hayal mi olduğu üzerinde durmaya gerek kalmıyor çünkü aksiyon o kadar doyurucu ki hikayenin detayları hiç önemli değil.

Kate Beckinsale, her zamanki müthiş güzelliği ve aksiyona çok yakışan oyunculuğu ile sadece erkek hayranlarını değil hepimizi kendine hayran bırakıyor.

Sözün özü iyi bir bilimkurgu aksiyon. Kötüleyenlere kulak asmayın izleyin.
7


default avatar
(84) -
Kesinlikle 90 yapımından çok daha iyidi.
Teknoloji ilerledikçe eski kötü görsel efektli filmlerin yeniden çekilmesine karşı değilim.
10


avatar
(525) -
ilk filmden ötürü beklentimi daha yüksek tutmuşum ama ilk film kadar sarmadı beni sıradan aksiyon sınıfına düşmüş gibi geldi 6 / 10
6


avatar
 kurdele (3462) -
İlki ile kıyaslamak çok doğru değil diye düşünüyorum. O film zamanına göre oldukça sıradışı ve özgündü. Bu film iyi kadrosu ve günümüz teknolojisinin nimetleriyle ortalama üstü bir yapım olmuş. Jessica ve kate hatunlar taş bu arada özellikle kötü kadın karakteri kate'e çok yakışıyor.


avatar
(17) -
çok güzel ve kaliteli bir film özellikle konusu harika
9


avatar
(20) -
Tamam da bunun zaten iyi yapılmışı 25 senedir duruyor, başarılı ve güncelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş bir filmi yeniden çekmenin amacı ne.
4


avatar
(563) -
Film fena değil. Türün takipçileri severler zaten. Aksiyon da var. Kısacası sıkılma durumu olmuyor. Arnold Schwarzenegger ın oynağı 1990 yapımı aynı isimdeki filmin yeniden konusu hafif değiştirilerek çekilmişi galiba. O filmi izlemedim ama arşivimde var yakında onu da izlerim. İzleyin ve iyi vakit geçirin. Olmazsa olmaz bir film değil tabi ki. Tavsiye edebilirim. 6 puan.
6


default avatar
(66) -
Film güzeldi ya . Ben beğendim. Filmde acayip saçma gelecek uçup kaçmalar var ama zaten filmin sonunda onun da neden olduğu anlaşılıyor.

Ayrıca Jessica Biel'e bi kez daha aşık oldum Sümüklü
8


avatar
(909) -
İyiydi bu film iste. Eskisinin yeni versiyonu. Eskisiyle nerdeyse birebir aynı. Collin farrel iyi oynamıs. Sci fi seven izlesin.


avatar
(4) -
bu tarz filimler beni fıtık ediyor( başlangıç )ve bunun gibi sonunda hayal mi gerçek mi anlamadan mal gibi kalıyorsun. güzel olmasına güzelde sonunu bizim hayal gücümüze bırakmasalar iyi idi
8

Cevaplar (1)
default avatar
(66) -
Harbiden ya
8


0
| Bildir


avatar
(190) -
Gayet güzel ve başarılı buldum. İlk filmi gölgede bırakamaz ama y,nede değişik bir tat var. Sıkılmadan izlenir.


Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(353) -
Film kaliteli bir bilimkurgu sayılabilir.Önceki filmi izlemediğimden dolayı ,gözüme pek batmadı,puanının düşük olmasının nedeni tekrar çekilmesi olabilir.Yoksa o kadar da kötü sayılmaz.
7


default avatar
(82) -
İzle ve sil, bir daha dönmem bu filme. Kötü oyunculuk evet, konu orjinaline göre çabuk çözülebilir tonda, beli bükük bir senaryo. Aksiyonda senaryonun ne işi var demeyin, aksiyonu yücelten ve akılda kalmasını, tekrar aynı filmi izlemenizi sağlayan unsurdur senaryo. Günümüz teknolojisinin el verdiğini kullanarak bir yeniden çevrim beni heycanlandırmıştı ama ne yalan söyleyeyim daha filmin yapılacağı söylentilerinde Colin Farrell'in ismini duyunca tüm heyecanımın gitmişti. Tamam kötü bir oyuncu değil elbet çünkü In Bruges filminde çok başarılıydı, Neden? Çünkü film tam ona göreydi, lakin bu film Colinlik değil, yanlış tercih yapmış bence kendisi ve yönetmen. Bu olumsuzluklara rağmen yenilikçi fikirleri de yok değil, ama bırakında bu da olsu değil mi? Mesela, dünya- mars yerine, yer küre üzerinde yaşanabilir iki nokta arasında yer kabuğu içindeki yolculuk ve yerçekimi değişimini fikir olarak başarılı, özgün bulduğumu söylemek istiyorum. Tekrar izleyeceğimi sanmıyorum, Orta karara sağlam çivilenmiş bir yapım: 6.5 Hıhı


avatar
(32) -
Yorumlardan anlaşılacağı üzere, herkesin film kültürü, tarzı inanılmaz farklı. Kimi rezalet diyor kimi harika. Kendi zevkime göre fena olmayan bir film. Hani bazı filmler vardır iki üç kez izlesen de doymazsın. İşte bu film o filmlerden degil ama keyifle de izlenir.
7


avatar
(131) -
Fena değildi, izlerken sıkılmadım ve filmin sürükleyici bir etkisi var ama bu filmden daha iyileri de var. İzleyip izlememek size kalmış.
7


default avatar
(7) -
izleyici ile dalga geçen tipik bir bilim kurgu filmi.


avatar
(356) -
Ben çok beğendim.


default avatar
(97) -
esas gerçek olan şu 110 dakikamız bi o yana bi bu yana gidip geldi sonu ayrı ortası ayrı başı ayrı ama görsellik güzeldi


avatar
(69) -
fazla bi şey beklemeden izlerseniz hiçte hayal kırıklığına uğramazsınız.temposu bi an bile düşmeyen bi film görsel açıdan harika .ayırca Kate Beckinsale çok güzel Çok Mutlu
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(320) -
Gercek nedir?
9


avatar
(1993) -
Artık sıkıldığım Amerikan filmlerinden, aynı kalıp filmlerden biri. İlk Gerçeğe Çağrı filminde birşeyler vardı, bu ise kaba ve boş. 5.


default avatar
(1) -
10 üzerinden 10. mükemmel bir aksiyon filmi. bi ara film biraz durakladı gibi oldu oh be dedim ama fazla uzun sürmedi Çok Mutlu mükemmel bir film diyorum ve tavsiye ediyorum. hep filmin sonuna kadar sandalyeden kalkacağını düşünüyordum ama güzel bir finalle beni şaşırttı...
10


default avatar
(77) -
Nasıl bu kadar yüksek puan alabilmiş bu film hayret ediyorum. Film boyunca bu yüksek puanı hakedecek bir şeyler bekledim (görsel efekt, senaryo açısından) ama klasik olandan başka bir şey yok. Cüney Arkın, Rambo filmlerinin günümüz cicili bicili hali.

Bir adam elli defa kolayca öldürülecek hale düşecek ama bir türlü ölmeyecek. Bari karakteri o hale sokma. Hiç olmassa seyirciye saçma gelmesin. Sıkıldım film bitene kadar
5


avatar
(197) -
Matrix, Minority Report, Dark City gibi bilim kurgu seviyorsanız kaçırmamanızı öneririm. Bu filmlerden tek eksiği seneryosu ve filmin işlenişi idi. Filmde bir saniye bile olsa tempo aksamıyor ne olacak diye merak ediyorsunuz ama film yarısına geldiği vakit neler olabileceğini kestirebildiğiniz bir film olduğunu düşünüyorum. Tüm bunlara rağmen ben beğendim seyir zevki yüksek aksiyon bilim kurgu türünde bu saydıklarım arasına girdi. 8/10
8


avatar
(225) -
Olmamış ama izlenir..
6


default avatar
(54) -
ben sonunu anlayamadım anlayabilen biri detaylı anlatabilirmi? yakaladım


avatar
(840) -
Gerçeğe Çağrı (2012) Hayat, beynin kimyasal olarak algıladığı şeylerden ibarettir.. Göz görür, beynin kimyasal yapısı tepki verir.. Yönetmenliğini Len Wiseman üstlenirken oyuncu kadrosunda Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel, Bill Nighy ve Bryan Cranston gibi isimleri izleyeceksiniz.. Film Bilimkurgu-Aksiyon-Gizem türlerini barındırıyor.. Konusuna gelecek olursak, Douglas Quaid adındaki adam bir karısı olan herkes gibi ortalama bir işe sahip ve her gün kendini tekrarladığı için sıkıcı geçen bir hayata sahiptir.. Hayatına hareket getirmek için Rekall sirketine başvurur ve hafızasına bir ajan hafızası yükletir ama bu esnada bir sorun meydana gelir.. Ve kendini hayal ile gerçeğin arasında sıkışmış bir şekilde bulur artık aranan bir ajan olur ve tehlikeli bir maceranın tam ortasında bulur acaba gerçekte kim olduğunu bulabilecek midir? Arnold Schwarzenegger başrolde oynadığı 1990 yapımı aynı adlı filmin tekrar uygulaması olduğunu söyleyerek başlamak isterim.. Orjinalini yönetmen Paul Verhoeven yönetmişti, filmin yeniden sinemaya uyarlamasını ise yönetmen koltuğunda Len Wiseman ismini görüyoruz bence yönetmen filmi başarılı bir şekilde çekmiş gerçeklikten seyirciyi koparıp bambaşka bir dünyaya götürdüğü ortada..

Zaten ilk film senaryosu bakımından çoktan klasik olmuştur oldukça farklı yaratıcı bir konuya sahip ve seyirciyi filmin içine çekiyor.. Film çocukluğumun filmlerinden severek defalarca izlediğimi hatırlıyorum.. Ayrıca bilimkurgu türünü bana sevdiren filmlerin başında gelir.. Yeni uyarlmasına gelecek olursak günümüz teknolojinin gelişmiş olması göz alıcı görsel efecktler ile desteklenmesiyle orjinalin den birkaç gömlek daha üstün bulduğumu söylemek isterim ama orjinal filmin felsefesine yaklaşmış mı tartışılır?.. Bu tarz konulu filmler her zaman ilgimi çekmiştir felsefeye kaçan senaryolar üzerine düşünmeye sevk ettirir.. Bu tarz benim gibi gerçekliği sorgulayan film severlere özelden film tavsiyesinde bulunabilirim şimdi burda tek tek yazmak istemedim.. Gerçek ve hayalin birbirine karıştığı film boyunca ana karakterin acaba gerçek hayatta mı yoksa hayalinde kurduğu dünyada mı bu yaşamış olduğu olaylar dizisi nedendir bilinmez bana hep merak uyandırı gelmiştir..

Sizde film boyunca bunu çözmek için kendinizce fikir üreteceksiniz.. İzlerken bir an olsun sıkılmadım aksiyon bir an olsun hız kesmiyor.. Başrolde Colin Farrell elinden gelenin en iyisini yaptığını düşünüyorum gerçekte kim olduğunu öğrenmeye çalışan gerçeğin peşinde olan kendini bir boşlukta bulmuş bir karakteri kusursuz bir şekilde seyirciye aktarmış.. Hepimize öyle gelmez mi bu soludğunun hava mı olduğunu sanıyorsun_?(Matrix) Kadroda dikat çeken iki güzel isim Kate Beckinsale ve Jessica Biel filme sırıtmamış ama performanslarını pek beğendiğimde söylenemez ayrıca birbirlerine oldukça benziyorlar.. Orijinal filmde Arnold eşlik eden kadın oyuncu Sharon Stone olduğunu söylemekte fayda var.. Filmin İmdb puanı:6.3 ve bana göre daha fazlasınıu hakedenlerden.. Son olarak son zamanlarda vizyona giren 1990 yapımı filmin tekrar uyarlaması olmasına rağmen oldukça kaliteli bilimkurgu-aksiyon filmi olan seyirciyi fazlasıyla tatmin eden bu filmi siz sinemaseverlere tavsiye eder iyi seyirler dilerim.. 8.3


avatar
(3) -
Film aksiyon bilim kurgu severler için biçilmiş kaftan. Bu zamana kadar fark edemememin yanı sıra sinemada izlemediğim içinde ayrı pişmanım yow yow Bence 8 üstünü hakediyor. İzleyin pişman olmazsınız...


avatar
(102) -
90'lı yıllarda ki Arnold Schwarzenegger'in oynadığı Gerçeğe Çağrı filmiyle bir türlü örtüştüremedim. Keşke başka bir isimle çevirselerdi filmi.

Sürprizbozan: Göster
5


default avatar
(141) -
Colin Farrell sonunda adam akıllı bir filmde oynadı
jessica ablamızı begenmedim Şok
kate abla yine müthişti Hıhı
8


default avatar
(267) -
Görsel efektleri güzel klasik bir konuya sahip izlenebilir bir film olmuş. Filmin bu kadar puan kırmama sebep olan yanı ise sonunu seyirciye bırakıyor olması...
6


avatar
(105) -
Vakti zamanında bir Total Recall izlemiştim. Arnold Schwarzenegger vardı baş rolde, yönetmen Paul Verhoeven'di. Kötü kadın Sharon Stone'u da unutmamak lazım tabi. Gerçeklik üzerine neredeyse felsefi diyebileceğimiz soruları komedi unsuruyla beraber soran; eğlendirirken düşündüren iyi diyebileceğimiz bir filmdi. 22 yıl sonra remake'ini yaptıklarını düşünerek filmi izledim; "ula haçan bu da nedur" dedim.

İki filmde aynı temel hikaye üzerine inşa ediliyor. Ancak filmlerden bir tanesi mimarisine dikkat ettiği, allayıp pulladığı bir bina inşa ederken, bir diğerinin tek amacı orta yere bir gökdelen dikivermek. Filmin Verhoeven versiyonu daha çok konuyla ilgilenip, binanın boyasının renginden avizesine kadar her şeyiyle ilgilenirken, Wiseman'in yeni versiyonu kaba saba bir bina dikiyor orta yere, sıvasıyla bırakıp, kenara çekiliyor.

İlk filmin mizahı estetikle buluşturan damarından hiçbir şekilde beslenmeyen Wiseman, katıksız bir aksiyon bilim-kurgu filmi ortaya koyuyor. Oyunculukların hiç öneminin kalmadığı -ki ilk filmde Arnold'un performansı gerçekten iyidir- gerçekliğe dair sorulardan tamamiyle koparak izleyiciyi en ufak zorlamadan bile uzaklaşan film; ilk filmin ününden faydalanarak, seyirciyi yormadan-sıkmadan gorsel efekte boğarak sinema salonlarını doldurup gişe başarısı yakalamaya çalışıyor. Hani en azından bunu başarsalar yine de takdir etme yolunu seçeceğim, o da yok.

Sıkılmadan, yorulmadan, düşünmeden film izlemek isteyen aksiyon ve bilim-kurgu seven insanlar için iyi bir tercih olacaktır; ancak ilk filmi beğenen ya da sinemayı boş zaman uğraşı olarak görmeyenler için zaman kaybından başka bir şey olmayacaktır.

İyi seyirler.
4


avatar
(63) -
Sürprizbozan: Göster
9

Cevaplar (1)
avatar
(54) -
bence evet gerekirdi
8


0
| Bildir


avatar
(9) -
sadece şunu söylicem bu filmi yüksek çözünürlük farkıyla izleyin çünkü film çok kaliteli!!
9


avatar
(25) -
Çok iyiydi,tavsiye ederim
10


avatar
(208) -
benim için çok güzel ve değişik başlayan film klasik bi bilim kurgu filmine dönüp bitii.
7


avatar
(213) -
ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM kesinlikle izleyin !!! Hıhı Hıhı 2012 içerisinde en iyi bilim-kurgu aksiyon ve macera filmi olmaya aday bir film imdb 6 puan vermiş bu filme siz neyin kafasındasınız ? gerçekten son yıllarda saçmalamaya başladı bu imdb denilen zırvalık ! kesinlikle 8 puanın altında olmayacak bir filmdi ! her yönden başarılıydı ! bilim kurgu ve aksiyonun birleşimi gerçekten bu olsa gerek !! 9 puan ! Hıhı
9


avatar
(3) -
Tek kelime ile soluksuz bir 2 saat geçirdim... Bu film kesinlikle favorilerim arasında ve bence bu zevki tatmalısınız.

Beğenmeyen arkadaşlara anlam veremediğimi de belirteyim.

Ha bu arada, altyazı olarak batigol de kesik bir yer vardı burakula indirip devam ettim.


default avatar
(18) -
Sürprizbozan: Göster


avatar
(40) -
Son dönemde insan bilincine yönelik filmlerin sayısında hızlı bir artış sözkonusu.Bu film de bu türe bir örnek.
Çok fazla beklenti içerisine girmeden izlenebilir.
Görsel Efektler :10/8
Konu: 10/7
Oyunculuk : 10/6
Sürprizbozan: Göster


avatar
(48) -
[spoil] filmde ki iki kızda harika Çok Mutlu
8


avatar
(404) -
Aksiyon ve fantastik ögeler arayanlar için biçilmiş kaftan. Benim çok hoşuma gitti, eskisi kadar etkileyiciydi. Herkese tavsiye ediyorum.
8


default avatar
(45) -
total recall extended director's cut 2 cd lik olana da bir alt yazı olsa super olurdu.
7


default avatar
(54) -
Film güzeldi.Kısa ve öz.Güzel.

Sürprizbozan: Göster
9


default avatar
(287) -
Hani bazı filmler vardır izler izler bıkmazsınız tam bir klasiktir. işte Arnold Schwarzenegger'in Total Recall'i de bu klasiklerdendir. Bu yeni versiyon Total Recallde o tadı bulamadım. İzlemesi keyifliydi. Yeni bir yorumdu. Sonra sildim zaten...


avatar
(613) -
Çok kişi zaten film için yorum yapmış..Filmi seyretmemiş olup ta seyretmek isteyenlerin bu kadar yorumdan sonra elbet bir fikri olacaktır, lakin benim de çorbada tuzum olsun diye yazıyorum...- Ben de filmi beğenmeyenlerdenim ne yazık ki...Filmin orjinaline tam anlamı ile sadık kalınmadığı için eski filmin bir fanı olarak bu filmde hayalkırıklığına uğradım..Biraz "çakma" duruyor kanaatimce..Yine de keyif sizin..
6


default avatar
(24) -
Burada yorumları okuduktan sonra gerçekten çok heyecanlandım ve hemen izledim.Gerçek anlamda fiyasko.Bu kadar kötü bir senaryo nasıl olru anlamıyorum zaman kaybı


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Total Recall
Dizi Altyazıları
Westworld (11,515) La casa de papel (2,269) 12 Monkeys (1,923) Into the Badlands (1,586) Legion (1,549) The Expanse (1,436) Fear the Walking Dead (1,098) Colony (990) Vikings (881) Cloak & Dagger (830)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018