En çok beğenilen yorumlar
avatar
g.c. - 2 yıl önce
Amir Khan'ı bir psikopat rolünde görünce oldukça şaşırdım.
Yine rolün üstesinden ustalıkla gelmiş. Çok çok başarılı bir oyuncu ve daha bir çok filmini izleyeceğiz. Şanslı olarak nitelendiriyorum kendimi.

Remake olarak çekilen film olması, AMir Khan filmlerinde alışkın odluğumuz "dram"dan uzak bir aksiyon barındırması biraz düşük puanlamama sebep oldu ancak her ne olursa olsun bu oyuncuyu bir de bu rolde İZLEYİN!
7


avatar
Lestat de Lioncourt - 2 yıl önce
"Memento" filminden alıntı olasada oyunculuklar olsun, duygusallık ve aksiyon olsun her açıdan inanılmaz derecede tatmin ediciydi. İntikam temalı filmleri herzaman sevmişimdir. Filmin video klip tarzında müzikleri şahaneydi. 3 saat boyunca sıkılmadan izledim. Hint filmleri ya çok iyi oluyor yada çok kötü, bu film ise gerçekten çok iyi işlenmiş.
8


default avatar
cokkek21 - 1 yıl önce
Memento'ya benziyor dediler, ondan sadece esinlenmiş dediler ancak keşke dinleseymişim. Film gereksiz uzun (3 saat), Memento'nun çakması demek istemiyorum ama ne yapalım, maalesef ÖYLE! 3 İDİOTS'tan gaza gelerek ve hak ederek izledim ama açıkçası pişman oldum. Bence Memento'yu izleyin tekrar daha iyi...
6


Yorumlar (56)
avatar
Gazali04 - 6 gün önce
Memento filmi ile senaryosu aynı olan bir film tabi bir Nolan kadar başarılı değiller ama Aamir Khan'ın oyunculuğu yeter Çok Mutlu


avatar
seko7356 - 3 hafta önce
Bir kimsenin mesleki başarısı, statüsü ne kadar yüksek ise, Aamir Khan gibi, bir süre sonra yaptığı her iş beğenilebilir söylediği her şey doğru kabul edilebilir. Özellikle kendini sürekli takip eden bir kitlesi varsa.
Aksiyon sahnelerinin oldukça sıradan hatta kötü olduğunu söyleyebilirim. Filmin 2005 ve 2006 yıllarına ait kısımları ise biraz başarılı oyuncu ve yönetmenler tarafından rahatlıkla çekilebilir. O yüzden abartılacak bir film olduğunu düşünmüyorum özellikle Memento filmini izlemiş biri olarak. Yeniden çevrim ya da bir filmden esinlenip yeni bir film yapılınca diğer filmin üzerinde bir iş beklerim ne yazık ki Ghajini de bunu görmek pek mümkün değil. Çok ortalama bir film.
5


default avatar
starty - 1 ay önce
Memento'dan sadece esinlenilmiş. İşleniş şekli ve senaryo çok farklı... Oldukça güzel bir film olmuş. Memento'nun gölgesinde kalmamış.


avatar
ArsoN - 2 ay önce
Yeniden çekim filmleri eğer çeken millet kendi tarzını yansıtıyorsa hor görmem. Bu da öyle filmlerden biri olmuş, Hintliler dram ve aksiyonda o bildik abartılı tutumlarını filme iyi monte etmişler sıkmıyor ve yadırganmıyor lakin süresi çok uzun.
6


default avatar
Duyguhtn - 3 ay önce
mementoyu izlemedim bu yüzden benziyo mu yorum yapamam bi kaç sahnesi türk filmi ajitasyonu yapmıştı bi de amir khan ın koca koca adamları duvardan duvara atması dışında güzeldi ilk defa sıkılmadan 3 saatlik bi filmi izledim tavsiye ederim


avatar
brnsln - 4 ay önce
Bu filme 10 veren zihniyeti aklım almıyor. Tamam hakkı 1 de değildi normal şartlarda bu filme 4 falan verirdim ama hakettiği puanı alması için böyle yapmalıydım. aksiyon zahneleri kötü filmin. elektrik çarar gibi görüntüler var saçma sapan Çok Mutlu film komple arak zaten memento dan ona değinmeye bile gerek yok. üstüne aksiyon filminde bile araya giren şu klipler. filmde 3 saat. izlemeye değmez. açıp memento izleyin. Onu izledik napıcaz diyosanız açıp tekrar memento izleyin abi tavsiyem budur. Filmin güzel yanları aşık oldğu kızın ilk girdiği anlarda biraz güldürüyo falan. ama bunun içinde 3 saat izlemeye değmez
1


avatar
laxuribere - 5 ay önce
Hani bir filmde yönetmen ne işe yarar derler ya. İşte bu filmde belli oluyor. Senaryo güzel oyunculuk mükemmel ama yönetmen işi batırmış... O dövüş sahneleri nedir abicim ?

bunun dışında siz yorumculara şöyle bir yorumda bulunmak istiyorum:

Memento'ya benzediğini söylemişssiniz. Hani böyle bi konuda bu durumdan başka bir durum ile konular çözümlenemezdi ama asıl çakmalık, özentiliği hepiniz gözden kaçırmışsınız:

Sürprizbozan: Göster


Bunların dışında filme puanım 7
7


default avatar
resevda - 5 ay önce
Uzun zamandır izleyeceğim diyordum ve bu gece izledim. Sırf aamır khanın hatrı için izledim ve pişman olmadım.


default avatar
nair - 6 ay önce
Aamir Khan'ın mükemmel oyunculuğu ve karizması hatırına izlenilebilecek biraz da bollywood filmlerinin doğası gereği gereksiz uzun bulduğum, buna rağmen genelinde akıcı olan bir film. Sanatsal açıdan çok iddialı olduğunu hissetmediğim için kendi adıma memento esintilerini de rahatsız edici bulmadım.
7


avatar
erdemekshi - 7 ay önce
memento esintilerini olan bir film. onun dışında kamera açıları kamera kullanımı holywood sinemasına alışmış benim gibi kişileri bazen rahatsız edebiliyor son olarak da filmin ortasında giren şarkılara gıcık oldum müzikal değil ki bu zırt pırt şarkı giriyor hint filmlerinin de eksik önlerinden biri bu
10


default avatar
netgear - 9 ay önce
Ben filmden çok yorumculara birkaç lafım olacak. Her yorumcuya değil. ÇOK BİLMİŞ YORUMCULARA.. Onlar bu yorumumu okuduğu zaman kendi kendilerini belli edecekler zaten.

Hani bir örnek var, bir ressam resmini çizer ve onu beğeniye sunar. Herkes beğeniden çok KOLAY olan eleştriye kaçar. Sanki ressam kendileriymiş gibi. Ama ressam bir resim daha yapar bu kez kaşlarını , gözlerini eksik biraktığı karakterini ona yorum yapanların çzimesini ister. Eksikleri siz tamamlayın der. Her kes fırçasını alır ve ortaya bir şaheser çıkar. Çünkü ÖNYARGI yok. Eleştiriden önce neler katabilirim Paylaşımı var. Bu filmde trilyonlar harcanmadan İNSANIN GERÇEKTEN DUYGULARINI harmanlayan ender eserlerden biri.

Gerçekten AŞK tan anlayan, aşkın ölümsüzlüğüne inanan, engel tanımadığına inanlar bu filmi izlemeli. Aşk ne yaa yalan diyen acizler boşuna açmasın izlemesin..Gerisi aşağıda kendini Holywood yönetmeni sananların eleştirisi. Siz kim eleştiri yapmak kim ? Şu olmamış bu olmamış diyeceğinize filmin değindiği temaya bakın.. momentoda esinti deyince filmi izlemeden önyargıyla yakşaltıracağınıza kendi başına bir yapıt olan filmi izlemeyi düşünenlere saygılı olun. Filmi daha önce 2 kez izledim. az önce 3 üncü kez izledim. Şahsen kendimin DVD film satışı işim gereği çok fazla film izliyorum ama buradaki aşkı gerçek anlamda anlatan sayılı birkaç filme denk gelmişimdir.
Aynı anda gizem,psikoloji,suç,aşk,dram ve komedi bu kadar içiçe güzelce harmanlanabilir. Filmde mantık hatası arayanlar hangi filmde mantık hatası YOK ? Eleştiri yapmış olmak için yapmayın, gerçekten hakkını verin. VE 10 üzerinden puanlama ise 10 üzerinden 10.. Bu kadar..!


default avatar
ltfdmr1979 - 10 ay önce
eleştirilecek bikaç yönü olmasına rağmen izlerken zaman zaman güldüren eğlendiren zaman zaman heyecanlandırıp duygulandıran bir filmdi.
film uzun ama mutlaka izleyin derim...iyi seyirler...
izleyeli aylar geçti ama akıldan çıkmıyor bir türlü..izleyin hak vereceksiniz...
10


avatar
kaanressam23 - 10 ay önce
- hint filmlerine ayrı bir hayranlığım var..

- bana eski TÜRK FİLMİ tadında gelirler.. (müzikal ve dans hariç tabiiki Gülücük

- Amir Khan'ın "Yerdeki Yıldızlar" ve " üç aptallar " filmlerini mutlaka izleyin derim.. özellikle yerdeki yıldızlar.. Duyduğuma göre meb bu filmi öğretmenlere seminerlerde ders niteliğinde izletiyormuş.. hakikaten 10 numara bir film " Yerdeki Yıldızlar.."

- GHAJİNİ'de ilginç bir senaryo, yukarıda bahsettiğim filmlerdeki rollerin tam tersi bir karakterle çıkıyor karşımıza.. özellikle filmdeki Asin'in aşırıya kaçmış yapmacık oyunculuğunu beğenmedim... filmi çok beğendiğimi söyleyemem.. erol taş kıvamında ghajini, cüneyt abi kıvamında bir amir khan.. bu filmi özellikle çok tavsiye sonucu izledim..ama bence, o kadar puanı ve imdb'yi haketmiyor.. ama yinede 6/10 Gülücük , FİLMİN ADI EN SON GHAJİNİ OLMALIYDI .. BAŞKA İSİM YOKMUYDU.. KÖTÜ ADAMIN ADINI KOYDUNUZ..

- çok, ÇOK beğenen arkadaşlarada Saygılar çıkarır. saygı ve sevgilerimi sunarım..
6


default avatar
gozgoz - 12 ay önce
filmçok güzeldide benim anlayamadıgım..adam hafızasını yitirince robocop mu oldu ki her önüne geleni yumruguyla deviriyor..


default avatar
liverpoolfc - 12 ay önce
filmin imdb puanı ve türkçe altyazı puanları çok yüksek ama hayatımda izlediğim en kötü filmler sıralamasında ilk 5'e çok rahat girer. izleyin göreceksiniz. mantığın m'si olmayan bir filmdi. hintli kardeşlerimiz romantik komediye devam etsin, aksiyon onların işi değil.
3


avatar
umutbaba - 12 ay önce
Aamir Khan'nın coşturduğu filmlerden bir tanesi film içinde film gibiydi biyanda aşk ve dram diğer yanda aksiyon ve gerilim.uzun süresine rağmen sıkılmadan izleyeceğiniz bir film.
8


default avatar
cokkek21 - 1 yıl önce
Memento'ya benziyor dediler, ondan sadece esinlenmiş dediler ancak keşke dinleseymişim. Film gereksiz uzun (3 saat), Memento'nun çakması demek istemiyorum ama ne yapalım, maalesef ÖYLE! 3 İDİOTS'tan gaza gelerek ve hak ederek izledim ama açıkçası pişman oldum. Bence Memento'yu izleyin tekrar daha iyi...
6


avatar
confana - 1 yıl önce
Bu adam film yapmayı biliyor süper yaw, etkileyici duygusal komedi süper yaw:)
10


avatar
qep-che - 1 yıl önce
Hint sinemasını fazla takip edemesem de izlediğin en iyi hint filmlerinden biri.

Memento ile benzer çıkış noktasına sahip olması ve bu yüzden filmin memento'nun kopyası olarak değerlendirilmesi doğru değil bence... Çok farklı bir film.

Farklı duyguları aynı filmde yaşatması bakımından da önemli bir film olduğunu düşünüyorum.

Önyargısız olarak izlediğinizde 3 saatin fazlasıyla hakkını veren güzel bir eser.

Filmin bu güzelliğine rağmen, yine de o hint müziklerine ısınamadım Gülücük
8


default avatar
ozgebesiktas - 1 yıl önce
Genel hikaye memento ile aynı olabilir ama mementoda bence filmi film yapan kurgusuydu. Film sondan başa gidiyordu ve kopmamak için oldukça fazla dikkat gerektiriyordu. Bu filmde ise hikaye ve oyunculuklar ön planda. Bir kere içinde koskocaman bir aşk hikayesi anlatılmış ki çok dokunaklıydı. Aamir Khan muhteşem yine sadece Battal Gazi gibi önüne her geleni devirmesi olmamış biraz. Az daha da kısa olsa tadından yenmezdi.
8


avatar
byKush - 1 yıl önce
Uzun zamandır "İzlenecekler" listemde bulunan bir filmdi kendisi...

Memento esintisi senaryo oldukça başarılı bir uyarlama olduğunu düşünüyorum... Konu örgüsünün içinden fırlayan "klasik bolywood dans sahneleri" bence sinemalarda "alaska buuz, fruko" satışı için serpiştirilmiş. Kaldı ki dans sahnelerindeki renk uyumu, mekanların ve kamera kullanımının mükemmeliği sebebiyle göze güzel geliyor bile denilebilir. Yönetmen A.R. Murugadoss için fazla birşey söyleyemem şu anda belki ama Görüntü Yönetmeni Ravi K. Chandran koca bir alkışı hak ediyor.

Aamir Khan, o alışık olduğumuz sıcak sempatik görüntüsünün ötesinde gerçek bir psikopatı yaşatıyor perdede. Aamir Khan ve Asin haricinde çok başarılı oyuncu kadrosu olduğunu söyleyemeyeceğim. Özellikle kadronun yarıdan fazlasının "komedi" tabanlı Hint sinemasından gelme oldukları aşikar. Dövüş sahneleri ve dövüş sahnelerinde kullanılan efektler vasat ve vasatın altında...

Sürprizbozan: Göster

Sürprizbozan: Göster


Aşkın başlangıcı ve gelişmesi, dans sahneleri derken filmin aksiyon dozu fazlasıyla düşüyor. Filmin alışılmışın dışında uzun süresi de göz önüne alındığında, zaman zaman "Film değişti mi?" sorusu akıllara takılmıyor değil. İzleyici birde "Memento'nun Hint versiyonu" reklamıyla oturunca ekran başına filmden beklentisi karşılanmıyor doğal olarak.

Uzun lafın kısası; bazı yorumlarda söylendiği kadar kötü değil, ama bir baş yapıt olduğunu da söyleyemeyeceğim...
Saygılar
6


avatar
Rossch - 1 yıl önce
Öncelikle söylemek gerekirse mementoyla sadece tema olarak benzerlikleri var.Başrol oyuncuları özellikle amir khan ve kalpana adera oyunculuk dersi vermişler.Özellikle kalpananın oyunculuğuna bayıldım.Sonuçta sihirli değnek kalpana o hareket edince dünyada hareket eder Çok MutluÇok Mutlu
9


avatar
BibulousBastard - 1 yıl önce
Yoru spoiler içeriyor olabilir!

Overrated diye tabir ettiğimiz(biz kimsek artık) kategoriye girebilecek Aamir Khan filmi. Aamir Khan'ın ülkemizde çokça seviliyor olmasının bu duruma katkısının olduğu tahmin edilebilir.

Senaryoda ciddi mantık hataları var. Kurgu sağa sola yalpalıyor, zaman zaman iyiden iyiye dağılıyor. Üç saatlik bir film, derinlikten uzak intikam senaryosuyla, dağılan kurguyla pek kolay izlenmiyor. Aksiyon sahneleri tatmin etmekten fazlasıyla uzak, dövüş sahneleri ise rezalet boyutlarda. Aamir Khan ciddi ciddi dövüşemiyor sanırım. Yoksa 2008 yapımı bir filmde bu kadar kötü dövüş sahnelerinin çekilmesi başka türlü nasıl açıklanabilir, bilemiyorum. Yine de oyunculuklar bir nebze de olsa filme heyecan ve sıcaklık katıyor diyebilirim.

Film Hindistan filmi olunca, haliyle müziklere ve danslara da değinmek gerekiyor. Klasik Hindistan filmlerinin klasik dans figürlerinin dışına çıkılarak daha batılı tarzda figür ve müziklere yer verilmiş gibi geldi bana. Ancak bu yenilik arayışının da tatlı meyve verdiğini söylemek oldukça zor.

Film; Aamir Khan "fan"ları ile sinemayı boş zaman uğraşı olarak görenlerin izlemekten keyif alacağı, ancak sinema sevdalıları için zaman kaybı olabilecek seviyede. Memento ile karşılaştırarak, Memento'yu hiçleştirmek ise abesle fazlasıyla iştigal etmek, laf-ı güzaf.

İyi seyirler.
3

Cevaplar (2)
avatar
Rossch - 15 Şubat 2013 04:28
Mantık hatası konusunda kurgu boyutunda ufak tefek mevcut olabilir. Dövüş sahneleri bana old boyu anımsattı nedense ama bence fena değildi.Dans konusunda tamamen katılıyorum batı tarzı yapmak için kendi özgün tarzlarını kaybetmişler ve hiç güzel olmamış ama bana göre film baştan sona sürükleyici ve güzeldi
9


beğen 0 beğen 2
| Bildir
avatar
BibulousBastard - 15 Şubat 2013 08:01
Mantık hatası fazlasıyla vardı hocam maalesef. Hani keşke olmasa da, güzel bir film seyretme imkanı bulsaydım.

Dövüş sahnelerinin Oldboy ile benzerliği kullanılan figürlerin sadeliğinden ibaret. Ancak sahnelerin çekim tekniği ve kalitesinin uzaktan yakından alakası yok. Sahnenin daha gerçekçi görünmesi için, bildiğin hızlı sar tuşuna basılmış gibi duran sahneler var ya hu, daha ne olsun? Bizim Yeşilçam'da olurdu bu tarz sahneler. Gerçekte oldukça yavaş hareketlerle çekilen sahneler, ileri sar tuşuna basılarak hızlandırılır, böylece gerçek bir kavga olduğu izleniminin yaratıldığı zannedilirdi. Yıllar sonra bir filmde bu tekniğe benzer bir tekniğin kullanıldığını görmek, beni fazlasıyla şaşırttı.
3


beğen 3 beğen 0
| Bildir


avatar
Rossch - 1 yıl önce
Amir Khan da bu kadar kas var mıydı ya Çok Mutlu
9


default avatar
c3b1r - 1 yıl önce
Yorumlara aldırmayın kesin izleyin.Puanım 9/10 , 1 puanı dövüş sahnelerinden kırdım.
9


default avatar
ezykoter - 1 yıl önce
memento halt etmiş süper bir filmdi.
10


default avatar
ezft - 1 yıl önce
güzel filmdi izleyin derim.
8


avatar
Chaplin - 1 yıl önce
Ghajini (2008) Nasıl geldin bana? Kaderime teşekkür ederim.. Yönetmenliğini A.r. Murugadoss üstlenirken oyuncu kadrosunda Aamir Khan, Asin ,Jiah Khan, Kapil Mehta, Rahul Pendkalkar ve Firdausi Jussawalla gibi isimleri izleyeceksiniz.. Film Dram- Aksiyon-Gizem türlerini barındırıyor.. Konusuna gelecek olursak, Hindistanın sayılı iş adamlarımdan biri olan Sanjay Singhania eve döndüğünde nişanlısını ölü olarak bulur.. Ve olay esnasında başına aldığı darbe sonucu geçici hafıza kaybına uğrar.. Nişanlısını öldüren adamdan intikam almak için bir canavara dönüşen adam Ghajini ismindeki adamı bulmak zorundadır ama hafızası on beş dakikada bir yenilenmektedir bu işini zorlaştıracaktır.. Öncelikle Aahmir Khan izlenmesi gereken 4 filmi: 3 Ahmak - Yerdeki Yıldızlar - Fanaa – Ghajini.. Bana göre içlerinde en kötüsü Ghajini.. Memento çakması dersek bile Christopher Nolan'ın Memento filmine hakaret etmiş oluruz... 3 Ahmak ve Yerdeki Yıldızlar, Aahmir Khan oynadığı filmler arasında favorilerim diyebilirim.. Fanaa filmini de beğenmemiştim.. Ghajini, 2005 yılında çekilmiş beğenilmediği için yeniden çekilmiştir bence hiç çekilmeseydi daha iyi olurdu son zamanlarda izlediğim en kötü film hiç olmamış.. Film bir buçuk saat gereksiz yere uzatılan aşırı sarkan bir senaryo 3 İdiots ve Yerdeki Yıldızlarda uzun ama filmden kopamıyorsunuz.. Zaten genel olarak Hint yapımı filmler uzun olur ama bazen tür olarak karma karışık olunca Gizem/Gerilim/Psikolojik/Romantik/Suç/Aksiyon/Muzikal/Dram/Komedi hepsi bir arada maalesef olmuyor.. Bu tarz konulara bizi sinemamız Yeşilçam dan alışık olduğumuz için duygu yoğunluğu bakımından yabancı değiliz o yüzden Ghajini ve Fana filmlerinin sevildiğini söyleyebilirim.. Fana filmi içinde aynı şeyleri hemen hemen söylemiştim zaten.. Ghajini filminde Aamir Khan muhteşem oyunculuğu dövmeleri ve yaptığı kusursuz vücuduyla filmi kurtarmaya yetmemiş.. Tek ilgi çekici yanı hafıza kaybı olayı oda Memento filmi ile benzetildiği için bir dikkat çekme söz konusu.. Ama Memento filmini izlerken acayip yorulursun zaten film tersten başlar başa doğru ilerler.. Ghajini de öyle değildi klişe bir intikam filmi izledim fazla abartıldığı ortada.. Aamir Khan kasları ön plana çıkarmışlar o kadar dövüş sahneleri bile Cüneyt Arkın filmlerinden farkı yoktu.. 3 İdiots filminde Aamir Khan sempati duydum gerçekten çok iyi bir oyuncu zaten Bollywood sinemasının en fazla kazanan ve popüler olan oyuncularından ama sadece Aamir Khan olduğu içinde film iyi olucak diye bir şey yok oyuncuya olan hayranlık başka bir şey.. bu arada izlediğim kadarıyla Hintli kadın oyuncular çok güzel ve oyunculuk olarakta başarılı bence en güzeli Asin eminim filmden sonra sizi de kendine hayran bırakacaktır.. Son olarak filmin İmdb puanı: 6.9 benim gözümde daha az puanı hak ediyor.. Tavsiye edeceğim bir film kesinlikle değil.. 5.0 Memento bu filmden iyi diyenlere sadece gülerim filmin senaryosu ile alakası yok (!)


default avatar
unforgettable34 - 2 yıl önce
biraz momento alıntısı gıbı dursada yıne kalıtelı fılm olmus. hıc olmasa bıle yıne aamir hatrına izlenir..
8


default avatar
sinemauzmani - 2 yıl önce
Aamir Khan'ın daha önce çok filmini izledim fakat ilk defa psikopat rolündeydi ve yine 10 numara oyunculuk çıkarmış diyebilirim,filme gelirsek film nasıl desem aşk ve duygusal sahnelerinde sorun yokta bollywood'un daha hollywood aksiyonuna yetişmesine daha çok var aşırı derecede yapmacıktı...
8


avatar
oligozeng - 2 yıl önce
evet herkesin söylediği gibi memento filminden alıntı ancak o filmin ciddiyetinden ve geriliminden uzaklıktaydı. Filmde çok fazla mantık hataları var. Kalpanada çok açık bi şekilde "Amelie" karakterine benzerlikler var özellikle bi sahnede herkes bunu anlayacaktır. Evet tamamını izledim zaman geçirmek isteyenler izleyebilir ama bu filmi izlemeyenler de hiç bişey kaçırmadılar merak etmesinler. Ve son olarak Cüneyt Arkın ın ellerinden öpüyorum. Bu filmdeki abartı onun filmlerinde yoktu.
1

Cevaplar (1)
avatar
Rossch - 15 Şubat 2013 04:34
bir kaç sahne amelie filminden çalıntı.mesela[spoil] kör adamı metroya götürürken çevreyi anlatması gibi dövüş sahneleride old boyu anımsattı bana
9


beğen 1 beğen 1
| Bildir


avatar
chandra - 2 yıl önce
Filmi orjinalinden daha çok sevdim. Sanırım romantizme daha çok yer ayırmasından ve kızın çok sempatik olmasından kaynaklanıyor. Aamir'in performansı da göz ardı edilemeyecek cinsten, çok güzel oynamış. Ancak arada "demir adam" a dönüşüp ortalığı mantığa sığmayacak şekilde darmaduman etmesi bir eksiydi gözümde. Şarkıların çoğu çok güzeldi. Hala "Kaise Mujhe" şarkısının bayan vokal kısmında ağlarım. Guzaarish adlı şarkı da çok güzeldir. Tavsiye edilir. Her ne kadar bir Memento alıntısıysa da, ondan çok farklı bir yapım olmuş, diğer desiler gibi.
Dipnot: "desi" ABD veya başka ülke sinemalarının Bollywood yorumlarına verilen adıdır. Des, Hintlilerin vatanlarına verdiği isimdir aslında
8


avatar
sonatarctica - 2 yıl önce
Allahsızlar!!! Vicdansızlarrr!!! diyerek izlediğim ve filmin bir noktasından sonra Aamir le özdeşleştiğim harika bir film... Süperrrrrr
9


avatar
g.c. - 2 yıl önce
Amir Khan'ı bir psikopat rolünde görünce oldukça şaşırdım.
Yine rolün üstesinden ustalıkla gelmiş. Çok çok başarılı bir oyuncu ve daha bir çok filmini izleyeceğiz. Şanslı olarak nitelendiriyorum kendimi.

Remake olarak çekilen film olması, AMir Khan filmlerinde alışkın odluğumuz "dram"dan uzak bir aksiyon barındırması biraz düşük puanlamama sebep oldu ancak her ne olursa olsun bu oyuncuyu bir de bu rolde İZLEYİN!
7


avatar
Burak Duman - 2 yıl önce
Ya izleyin de görün ya Memento'dan alıntı onu izleyemedim daha ama bir izleyin bunu Aamir Khan için izleyin... MISIR BOĞAZIMA düğümlendi ya Sümüklü
10


beğen 11 beğen 10
| Cevapla Cevapla | Bildir
avatar
babyangel - 2 yıl önce
Bollywood filmlerinin klasiği, tabi kendi adıma :

Filmin süresi göze çarpar, 'oy oy 3 saat maşallah' denir. Film başlatılır ve başından kalkılamaz. Arada bir film mecburi durdurulmak zorunda kalınır, bu duruma sinir olunur!

Özellikle Aamir Khan olmak üzere oyunculuklar çok güzeldi. Konu çok güzeldi. Memento'dan esinlenilmiş, evet. Fakat bu film benim için çok çok daha kalıcı oldu.

Sürprizbozan: Göster
8


default avatar
Hcicin - 2 yıl önce
Önce eleştiri Ben Memento'yu duymuştum fakat konsunu bilmiyordum izledim çok hoşuma gitti sonradan alıntı senaryo olduğunu öğrenince biraz puan düşer tabiki.
Artılar AAmir khan zaten çok çok iyi bir oyuncu ama bu rolüyle oyunculuğu gözümde 3 kat arttı diyebilirim rolünü yaşamak bu olsa gerek zaten bu film için 1 yıl düzenli vücut çalışması bu filme harcanan emeği gösteriyor ASİN çok güzelmiş gerçekten filmde ona resmen büyülendim kısacası filmin alıntı olmasına bakmayın oyunculuk ve duygular için izleyin çok uzun ama sıkıcağını sanmam zaten bu Hint filmleri ya çok güzel oluyor yada çok kötü oluyor bu güzellerden İMDB puanıda Alıntı olmasından dolayı böyle sanırım Altyazı için teşekkürler...


9/10
9


avatar
Neymar - 2 yıl önce
Yine Aamir Khan bana hint sinemasını sevdiren oyuncu bilmem hint sinemasında onun kadar iyi bir oyuncu döktürmüş.Duygu ve müzikler çok iyiydi başta gülüyorsunuz sonra üzünleniyorsunuz gerçekten çok güzeldi eksi tarafı ismi çok entresan geldi kötü adamın ismini neden verirler anlamadım ama süper bir film kesinlikle izleyin 3 saat ama sıkılmak neredeyse imkansız heleki son 30 dk cast seçimleri muhteşem olmuş ASİN gerçekten çok güzel bir bayanmış onu farkettim muhteşem güzelliğiyle filme ayrı bir güzellik katmış...
10


avatar
DesuNoto - 2 yıl önce
eğer amir khan amerikalı olsaydı tarihin en iyi 2-3 oyuncusundan biri olarak gösterilirdi.


avatar
steinbeck - 2 yıl önce
Harika bir Amir Khan filmi. Hint filmi diye az puan verilmiş, oysa ne dandik filmler 8 almışken bu film 8lik bence de.


default avatar
entoria - 2 yıl önce
film bir çok duyguyu içinde barındırıyor izlenmesi gereken bir film
9


avatar
erfunyarey - 2 yıl önce
Bence Mükemmel Bir Film....
Bir AAMİR KHAN SAHESERİ
Kesinlikle yeteri puanı alamamıştır....
10


avatar
forestgump03 - 2 yıl önce
IMDB'de hak ettiği puanı alamadığı kesindir. Duygusallık biraz daha ön planda olabilirdi. İzlenmesi gereken iyi filmlerden.
8


avatar
Lestat de Lioncourt - 2 yıl önce
"Memento" filminden alıntı olasada oyunculuklar olsun, duygusallık ve aksiyon olsun her açıdan inanılmaz derecede tatmin ediciydi. İntikam temalı filmleri herzaman sevmişimdir. Filmin video klip tarzında müzikleri şahaneydi. 3 saat boyunca sıkılmadan izledim. Hint filmleri ya çok iyi oluyor yada çok kötü, bu film ise gerçekten çok iyi işlenmiş.
8


avatar
annazya - 2 yıl önce
Bazı aksiyon- dövüş sahnelerindeki aşırı abartı dışındı süper bir film. oyuncular, konunun işlenişi, akıcılık da o hataları unutturuyor. 9/10 puanım.
9


default avatar
onurturan - 2 yıl önce
fılm dekı konu oyunculuk konu ve muzıkler o denlı ıyı kı fılmın bır cok hatasını unutturuyor ınsana
9


default avatar
alone61 - 3 yıl önce
bence en az 7 lpuanlık bir film. Amir Khan'ın üst düzey oyunculuğu yanında süper bir vücut yapmış helal olsun. yorumlardaki bir arkadaşında dediği gibi rahat 1 yıl vücut çalışmıştır bencede. emek bu işte. filimde sürükleyici bir film. kesinlikle izlenmesi gereken bir film.


avatar
R0dosto - 3 yıl önce
Açıkcası çok süper bir film değil fakat senaryo çok güzel seçilmiş.Başta çok gülüyorsunuz sonra biraz hüzünleniyor insan Gülücük Aamir khanın güzel filmlerinden biri daha.
8


avatar
berris - 3 yıl önce
Aamir'den güzel bir film daha. Çok ahım şahım değil ama, vakit kaybıda değil, ve 3 saat olan bu filmi izledikten sonra giden vaktinize üzülmeyeceksiniz bile.
6.7/10 benim puanım.

Bu arada aynı film 2005 de çekilmiş, ama kalitesiz olarak düşünülmüş. Onun için bu filmi çekmeye karar vermişler..
Upgrade etmişler filmi kısacası Cool

http://www.turkcealtyazi.org/mov/0449951/ghajini.html
7


default avatar
spartaakus - 3 yıl önce
Filmin puanı haksızlık olmuş 7.5 ve hatta 8'i hak ediyor. 3 saat olmasına rağmen gayet akıcıydı. İzlenesi..


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›