Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(652) -
Bollywood filmlerinin klasiği, tabi kendi adıma :

Filmin süresi göze çarpar, 'oy oy 3 saat maşallah' denir. Film başlatılır ve başından kalkılamaz. Arada bir film mecburi durdurulmak zorunda kalınır, bu duruma sinir olunur!

Özellikle Aamir Khan olmak üzere oyunculuklar çok güzeldi. Konu çok güzeldi. Memento'dan esinlenilmiş, evet. Fakat bu film benim için çok çok daha kalıcı oldu.

Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(692) -
Amir Khan'ı bir psikopat rolünde görünce oldukça şaşırdım.
Yine rolün üstesinden ustalıkla gelmiş. Çok çok başarılı bir oyuncu ve daha bir çok filmini izleyeceğiz. Şanslı olarak nitelendiriyorum kendimi.

Remake olarak çekilen film olması, AMir Khan filmlerinde alışkın odluğumuz "dram"dan uzak bir aksiyon barındırması biraz düşük puanlamama sebep oldu ancak her ne olursa olsun bu oyuncuyu bir de bu rolde İZLEYİN!
7


avatar
(415) -
"Memento" filminden alıntı olasada oyunculuklar olsun, duygusallık ve aksiyon olsun her açıdan inanılmaz derecede tatmin ediciydi. İntikam temalı filmleri herzaman sevmişimdir. Filmin video klip tarzında müzikleri şahaneydi. 3 saat boyunca sıkılmadan izledim. Hint filmleri ya çok iyi oluyor yada çok kötü, bu film ise gerçekten çok iyi işlenmiş.
8


Yorumlar (84)
avatar
(479) -
yine amir khan yine çok çok iyi oyunculuk,başlangıç gayet iyi,ortaları efsane kurgusal olarak başarılı bir yapım...memento'nun hindistan versiyonu,senaryoda oynamalar mevcut ancak finaldeki o saçmalamalar tüm filmi başka bir hale bürüdü...film boyuncu oluşan süper aurayı öyle bir düşürdü ki finalde toparlayamadık filmi...yine de başarılı bir yapım...
7


avatar
(395) -
Televizyonda yarım yamalak izlemiştim. Tekrar baştan izleyeceğim. Hatırladığım kadarıyla güzeldi. Remake filmler genelde çuvallar hep ama bu çok farklı.


default avatar
(19) -
Bir P.K., Dangal, 3 idiots, Superstar değil ama güzel 7/10 ... bu arada Memento ile alakası yok...
7


default avatar
(71) -
TEK KELİME İLE MÜKEMMEL BİR AAMİR KHAN FİLMİ

YEŞİLÇAM SİNEMASINI SEVMEK GİBİ BİR ŞEY BOLLYWOOD
bollywood sinemasını sevmek aslında yeşilçam sinemasını sevmek gibi bir şey. bilirsin her türlü saçmalığın, klişenin olacağını ama yine de izlersin. bilerek izlersin ve zaten o haliyle seversin, yargılamazsın sadece izlersin. bir hint filmine başladığında da böyledir işte. filmlerden profesyonellik akmayacağının farkında olarak izlersin mantık aramadan izlersin. müzikleri için izlersin. dansları için izlersin. yeşilçam ruhunu hissederek izlersin

MEMENTO İLE BENZERLİĞİ
çoğu sinemasever arkadaşımız memento filmine benzerliğinden bahsetmiş fakat filmin Memento'yla alakası yok. Tek benzer tarafı vücuttaki dövmeler ve fotoğraf çekme olayı ki Memento'yu izlerken aradaki bağlantıyı kaçırmadan izlemeniz lazım. Ghajini'nin kurgusu ise daha basit zaten iki hikaye işleniyor ve hikayenin birleştiği yerde filmin finali oluyor evet memento ghajiniye yol göstermiş olabilir bazı konularda ancak konuları olsun işleyişi olsun izleyiciye verebildikleri olsun kesinlikle çok farklı filmlerdir bu filmde çok iyi bir film olmakla beraber kalite olarak uzak ara memento filmi daha kalitelidir benim gözümde bunuda özellikle belirtmek isterim

GELELİM FİLME
Lagaan filminde "Deva" rolünde izlediğimiz Pradeep Rawat burda "Ghajini" rolünde izliyoruz. Ghajini mafya babasıdır. İşine burnunu sokan Sanchay Singhania'nın nişanlısı Kalpana'yı(Asin) öldürür ve Sanchay'ıda kafasından yaralar. Sanchay amnesia hastası olur. (Kısa süreli hafıza kaybı). Sanchay bundan sonra intikamı için mücadele eder.
7 dil bilen Asin "Kalpana" rolüyle en iyi çıkış yapan kadın oyuncu ödülünü, Pradeep Rawat'ta "Ghajini" rolüyle en iyi kötü karakter rolü ödülünü aldı.
Kadro da yer alan "Sunita" rolünde izlediğimiz Giah Khan filmden 5 yıl sonra 2013'te ünlü aktör Aditya Pancholi'nin oğlu sevgilisi Sooraj Pancholi tarafından kendi evinde asılarak öldürülmüştür. Rüşvetçi Hint polisi tarafından kayıtlara intihar olarak geçilmiştir. Oysa daha sonra ortaya çıkan Giah'ın yazdığı mektuplar ve otopsi de asılmadan önce kemer ile boğulduğu gerçeği Sooraj'ın nasıl bir cani olduğunu kanıtlamıştır. Filmi bu konuyu bilerek izleyince insan daha bir hüzünleniyor. Böyle bir güzelliğe insanoğlu nasıl zarar verir?.
Film 3 saat lakin sürenin nasıl geçtiğini fark edemiyor izleyici. Tavsiyem filmi iki kez izlemeniz. İkinci seyrediş daha bir anlamlı. Bu da yönetmenin çekim tekniğinin ve kurgunun başarısı klasik türk filmi tadında aşk hikayesi, duyguları hissettiriyor. aksiyon var, vur vur dedirtiyo 3 saatlik film hiç sıkmıyor.
arada hint şarkıları var, danslarla süslü, izlerseniz pişman olmazsınız.
8


avatar
(1184) -
3 İdiots , Yerdeki Yıldızlar ve Fanaa filmlerini izledikten sonra Aamir Khan ve Hint yapımı filmlere hayran oldum.

Birkaç gün önce Aamir Khan’ın GHAJINI filmini izleyince hayranlığım bir kat daha arttı. Üç saat nasıl geçti anlamadım.
Konusu itibariyle ABD 2000 yapımı Memento- Akıl Defteri filmine benzese de Ghajini daha sürükleyici bir film.

Sürprizbozan: Göster
Bu sahneler romantik olduğu kadar komik de. Üstelik neşeli şarkılar ve danslar da var. Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu filmlerine benziyor. İntikam sahneleri ise tam bir aksiyon filmi niteliğinde.
8


avatar
(61) -
Aamir Khan çok iyi oynamış, özellikle psikopat rolünü ama aksiyon filmi için yönetmen zayıf kalmış. Dövüş sahneleri çok amatör. Genel olarak konu sağlam (-ki remake) olduğu için ve Aamir'in oyununun hatrına 7 Gülücük
7


default avatar
(490) -
Ghajini, ünlü Bollywood oyuncusu Aamir Khan'ın 3 Idiots, PK gibi başarılı filmler çevirmeden hemen önce çevirdiği bir dram, aksiyon filmi. Filmin konusu şöyle: "Ünlü bir iş adamı olan Sanjay (Aamir Khan), Kalpana'ya (Asin) aşık olur. Buluşmalar ve konuşmaların ardından evlenip mutlu olmuşlardır. Ama birdenbire Sanjay hafızasını, Kalpana'yı ve itibarını kaybetmiştir. Peki ne oldu da böyle oldu?"

Bütün film bir dizi gibi aslında. Yarısından sonra bizi oyalamaya çalışıp ne olduğunu anlatmaya çalışıyor. Filmi izlerken şunu bekledim açıkçası: "-Sanjay hafızasını şöyle kaybetti... -Devamını gelecek bölümde öğreneceksiniz!" Gerçekten, bu yüzden filmin süresi bu kadar uzun. Filmin ilk kötü yanı bu.

Başka bir kötü yanı ise, film bu olayın nasıl gerçekleştiğini hissettiriyor bize. Ve film bu olayı gösterdiği zaman, olayı sadece görmüş oluyoruz. Bu yüzden de kafamızdakiyle örtüşmeyen, ters köşe yapmayan bir sahne olduğu için biraz hayal kırıklığına uğramıyor değiliz. (Bu kısımlar spoilera girmiyor çünkü film zaten hafızasını kaybetmiş bir adam hakkında. Bunlar flashback sahneleri. Bu arada, filmde bir sürü flashback sahnesi var, haberiniz olsun)

Son olarak da keşke bu film de, Aamir'in diğer filmleri gibi sevgi dolu olsaymış. Filmin teması bu değil gerçi ama Aamir'e o tarz filmler daha çok yakışıyor bence.

Ama bunları saymazsak, ben filmi iyi buldum. Memento'dan daha iyi olup olmadığı tartışılır ama filmin senaryosu beni bir saniye bile sıkmadı, uzun süresine rağmen. 3 Idiots'daki gibi, filmi bir sürü sahnelerle doldurmuşlar. O sahneler olmasaydı, senaryoda boşluk olmazdı (mesela tren sahnesi) ama o sahneler filmi daha dolu göstermiş.

Aksiyon sahneleri başarılıydı, konespti iyi işlemişler, sonuçta da iyi diyebileceğimiz bir film çıkmış. Aamir'in diğer işleri kadar iyi değil gerçi ama, bu filmle farkı bir sonuç elde etmiş. Ben de çıkan sonuçtan memnunum açıkçası.

8/10
8


default avatar
(4) -
Kısa süreli hafıza kaybını konu alan birsürü film var. Memento'dan alıntı yapılmış diyerek izlememiş kişileri yanlış yönlendirmemek gerekir. Senaryosu, işleyiş tarzı bambaşka. Filmi açtıktan sonra kalkamazsınız zaten başından. Sadece izleyin Gülücük
8


avatar
(128) -
Amir Khan'ın bence en kötü filmi...
Yani senaryo-kurgu almış başını gitmiş bir yerlere...
5


default avatar
(63) -
Aamir Khan her rolün hakkını veriyor. Güzel bir filmdi.
10

Cevaplar (1)
avatar
(1) -
Kesinlikle öyle. Aamir Khan candır ya can.


0
| Bildir


default avatar
(19) -
güzel ama bence daha iyi olabilirdi. ilk defa Amir'in filmi bana sıradan geldi. puanı abartı o yüzden yüksek beklenti içine girmeyin derim sanırım ben o sıkıntıyı yaşadım Sümüklü
5


avatar
(134) -
Bollywood filmi sevenler için uzun süresine rağmen izlenmeyecek film değil. türüne özel bir ilgim olmamasına rağmen çok sıkılmadan izledim. Yinede 3 saati değerlendirecek daha güzel aktiviteleriniz mutlaka vardır.
Saçma sahneler, konunun aşırı esinlenme olması beni rahatsız etmedi. Bollywood filmi izliyorsanız, Müzikal havasına, abartılı sahnelere, farklı filmlerden esinlenmelere kızmamak gerekiyor. Bu hintliler böyleler. Onları böyle kabul etmek yada filmlerini izlememek lazım Gülücük

Sürprizbozmayan: Kırmızı ışıkta bekleme süresi 15 dakika olurmu yahu Çok Mutlu
6


avatar
(310) -
Harika bir film
9


default avatar
(19) -
İlk dakikalarda senaryo olarak Memento'ya benzediğini düşünerek filmi kapamayı düşündüm ama ilerleyen dakikalarda Memento'nun işleniş tarzıyla alakası bile olmadığını anlayınca filmden o kadar çok keyif almaya başladım ki filmin sonu geldiğinde keşke biraz daha uzun olsaydı dedim. Ayrıca ağlamak da garanti .. 8/10.
9


default avatar
(84) -
Diğer Aamir Khan filmlerine göre biraz zayıf kalmış. Klişeler çoktu ve filmi boşuna uzatmışlar.
7


default avatar
(3) -
Bu Filmi sonuna kadar izlemeden aşın tarifinin farkına varamaz ve sevgiyi anlayamaz insan. Ben çok iyi buldum benim puanım.8.


default avatar
(24) -
sıkılmadan izlenebilecek bir film. aamir khan ın müthiş oyunculuğu bile izlemek için bir sebeptir bence.yorumları biraz okudumda sanki eleştiriler biraz acımasızca olmuş.
9


avatar
(116) -
Mevzu bahis ' Aamir Khan ' olunca, anlam veremediğim bir sebepten dolayı ' Bu filmi kesinlikle izlemeliyim ' duygusu hakim oluyor tüm düşüncelerime. Üstlendiği her rolün ve karakterin hakkını fazlasıyla verebilmeyi başarıyor. Özellikle dram temalı senaryolardaki hakimiyeti, izleyiciye aktardığı hissiyat ve etkileşim ayrıca bir güzellik katıyor filmlerine. Bugüne kadar toplam dört filmini izleme şansım oldu ve hepsinde de gözlerimin dolduğunu ve birçoğunda yanaklarımdan süzüldüğünü söyleyebilirim.

Her ne kadar ' Ghajini ' filmindeki aksiyon sahnelerini biraz abartılı ve gereksiz bulmuş olsam da bu durum kesinlikle izlerken sıkmıyor ve rahatsız etmiyor insanı. Genel hikayeye o kadar kaptırıyorsunuz ki kendinizi üç saat gibi çılgın bir zaman dilimi nasıl geçiyor anlamıyorsunuz. Son yıllarda özellikle Amerikan yapımı film ve dizilerde sıkça karşılaştığımız ' Flashback ' sahnelerinden haz etmediğim halde bu filmde pek gözüme batmadı. Bilakis özellikle günlükler arası geçişlerde tıpkı filmdeki oyuncular kadar heyecanlı ve meraklıydım. Spoiler içermemesi adına kısaca belirtmek gerekirse özellikle dram sahneleri muhteşemdi.. Tarih tekerrürden ibarettir sözü bir balyoz etkisi yaratırcasına, sarsıcı derecede etkili bir şekilde kaleme alınmış.

Açıkcası diğer filmleriyle mukayese etmek ve onların başarısıyla kıyaslama yapıp değerlendirmek istemiyorum çünkü hepsi birbirinden özel ve lezzetli filmlerdi. Az önce de söylediğim gibi tek olumsuzluk belirtisi gösteren tarafı aşırı abartılı aksiyon ve dövüş sahneleriydi. Gerçi film Aksiyon kategorisinde de yer aldığı için üzerinde fazla durmaya gerek yok diye düşünüyorum fakat sanki içine ' HULK ' girmiş gibiydi.. Bunun dışında kesinlikle izlenmesi gereken muhteşem filmlerden birisidir bana göre... 10 / 8
8


default avatar
(3) -
Hehehehe çok güzel film


default avatar
(3) -
film çok güzel tavsiye edrim Süperrrrrr


default avatar
(3) -
Okadar da kötü değil ben çok sevdim filmi film çok güzel Süperrrrrr


avatar
(1542) -
İlk defa bu kadar aldığı puanı hak etmeyen bir film izledim. Öncelikle Uyarı!: "Bu filmi aldığı 8 küsür puana göre değerlendirmeyin, çünkü en fazla 6 puanı hak etmektedir." Evet, ne bu ya öyle ne kadar saçma ögeler vardı filmde. Yarı Memento, Hulk, Malkoçoğlu tarzında çekilen bir Hint filmi. Dram sahnelerinden sonra oynamaya başlamaları da ayrı bir ironi. Konu desen çalıntı belli. Oyunculuk her ne kadar iyi dursa da sadece bir sahnesi dışında film hiç iyi değil. O sahnede bizi çok etkiliyor diye öyle yoksa o da pek filmi kurtarmıyor. Oturup da şöyle 8 küsürlük bir film izleyelim diyecekseniz bu film o film değil. 183 dakika millet. Valla zamanınızı boşa harcamayın, Sonra demedi demeyin. 8 küsürü nasıl verdiniz sanırım izlemeden bastılar sırf Aamir oynuyor diye. Aamir Khan'ın filmleri iyidir hoştur da bu film çok çok kötü ya ne deyim başka. O sonlara doğru bir adama yumruk atması var gülmekten öleceksiniz ha o sahne aksiyon sahnesi tabi düşünün artık komedi filmi değil. Kısacası olmamış, olmamış...
5

Cevaplar (1)
default avatar
(33) -
aynen kardeşim şu filmin puanı nasıl o kadar yüksek oluyo hala anlamış değilim
1


1
| Bildir


avatar
(20) -
Her şeyden alıntı yapılmış bir yapım. Çoğu yerde neden bu film 8 küsür aldı diye merak ediyorum doğrusu. En fazla 5 puanlık bir film.
5


default avatar
(30) -
aynı memento


avatar
(31) -
Öncelikle bazı arkadaşlar Memento nun aynısı olduğunu yani ondan esinlenerek yapıldığını söylüyor. Ben orası bilmem Memento'yu izlemek bir türlü nasip olmadı en kısa zaman da onu da izleyeceğim bu aralar biraz güney kore ve hint filmlerine hayranlığım var da.

Filmle ilgili olarak öncelikle hiç sıkılmadan izlediğimi söyleyeyim.
Açıkçası güzel bir film olmuş. Hint filmlerini bilir siziniz uzun olduğu için detaylara veya konuyu daha iyi şekilde işliyorlar(bazıları hariç). Bunda da o şekilde yavaş ilerleyen bir senaryo ama izlerken de izleyiciyi sıkmayan bir film olmuş.Yani konuşma sahneleri komedi tarzına yakın şekilde. Zaten aksiyondan bahsetmiyorum. Filmin orta kısmında biraz aksiyon yok ama başı ve son kısımında çok etkileyici sahnelerin olduğunu söyleyebilirim.

Tavsiye edilir. Hıhı Hıhı
8


avatar
(97) -
Memento filmi ile senaryosu aynı olan bir film tabi bir Nolan kadar başarılı değiller ama Aamir Khan'ın oyunculuğu yeter Çok Mutlu


avatar
(673) -
Bir kimsenin mesleki başarısı, statüsü ne kadar yüksek ise, Aamir Khan gibi, bir süre sonra yaptığı her iş beğenilebilir söylediği her şey doğru kabul edilebilir. Özellikle kendini sürekli takip eden bir kitlesi varsa.
Aksiyon sahnelerinin oldukça sıradan hatta kötü olduğunu söyleyebilirim. Filmin 2005 ve 2006 yıllarına ait kısımları ise biraz başarılı oyuncu ve yönetmenler tarafından rahatlıkla çekilebilir. O yüzden abartılacak bir film olduğunu düşünmüyorum özellikle Memento filmini izlemiş biri olarak. Yeniden çevrim ya da bir filmden esinlenip yeni bir film yapılınca diğer filmin üzerinde bir iş beklerim ne yazık ki Ghajini de bunu görmek pek mümkün değil. Çok ortalama bir film.
5

Cevaplar (2)
avatar
(1542) -
Kesinlikle seko en fazla 5 puanı hak ediyor. Hele 183 dakka olunca da felce yakın bir an geliyor insana.
5


2
| Bildir
avatar
(673) -
Zaten 2 filmi birleştirince bu süreyi elde etmişler. Füüü üüü üü
5


2
| Bildir


default avatar
(17) -
Memento'dan sadece esinlenilmiş. İşleniş şekli ve senaryo çok farklı... Oldukça güzel bir film olmuş. Memento'nun gölgesinde kalmamış.


avatar
(1689) -
Yeniden çekim filmleri eğer çeken millet kendi tarzını yansıtıyorsa hor görmem. Bu da öyle filmlerden biri olmuş, Hintliler dram ve aksiyonda o bildik abartılı tutumlarını filme iyi monte etmişler sıkmıyor ve yadırganmıyor lakin süresi çok uzun.
6


default avatar
(2) -
mementoyu izlemedim bu yüzden benziyo mu yorum yapamam bi kaç sahnesi türk filmi ajitasyonu yapmıştı bi de amir khan ın koca koca adamları duvardan duvara atması dışında güzeldi ilk defa sıkılmadan 3 saatlik bi filmi izledim tavsiye ederim


avatar
(146) -
Bu filme 10 veren zihniyeti aklım almıyor. Tamam hakkı 1 de değildi normal şartlarda bu filme 4 falan verirdim ama hakettiği puanı alması için böyle yapmalıydım. aksiyon zahneleri kötü filmin. elektrik çarar gibi görüntüler var saçma sapan Çok Mutlu film komple arak zaten memento dan ona değinmeye bile gerek yok. üstüne aksiyon filminde bile araya giren şu klipler. filmde 3 saat. izlemeye değmez. açıp memento izleyin. Onu izledik napıcaz diyosanız açıp tekrar memento izleyin abi tavsiyem budur. Filmin güzel yanları aşık oldğu kızın ilk girdiği anlarda biraz güldürüyo falan. ama bunun içinde 3 saat izlemeye değmez
1


avatar
(10) -
Hani bir filmde yönetmen ne işe yarar derler ya. İşte bu filmde belli oluyor. Senaryo güzel oyunculuk mükemmel ama yönetmen işi batırmış... O dövüş sahneleri nedir abicim ?

bunun dışında siz yorumculara şöyle bir yorumda bulunmak istiyorum:

Memento'ya benzediğini söylemişssiniz. Hani böyle bi konuda bu durumdan başka bir durum ile konular çözümlenemezdi ama asıl çakmalık, özentiliği hepiniz gözden kaçırmışsınız:

Sürprizbozan: Göster


Bunların dışında filme puanım 7
7


default avatar
(1) -
Uzun zamandır izleyeceğim diyordum ve bu gece izledim. Sırf aamır khanın hatrı için izledim ve pişman olmadım.


default avatar
(7) -
Aamir Khan'ın mükemmel oyunculuğu ve karizması hatırına izlenilebilecek biraz da bollywood filmlerinin doğası gereği gereksiz uzun bulduğum, buna rağmen genelinde akıcı olan bir film. Sanatsal açıdan çok iddialı olduğunu hissetmediğim için kendi adıma memento esintilerini de rahatsız edici bulmadım.
7


avatar
(144) -
memento esintilerini olan bir film. onun dışında kamera açıları kamera kullanımı holywood sinemasına alışmış benim gibi kişileri bazen rahatsız edebiliyor son olarak da filmin ortasında giren şarkılara gıcık oldum müzikal değil ki bu zırt pırt şarkı giriyor hint filmlerinin de eksik önlerinden biri bu
10


default avatar
(1) -
Ben filmden çok yorumculara birkaç lafım olacak. Her yorumcuya değil. ÇOK BİLMİŞ YORUMCULARA.. Onlar bu yorumumu okuduğu zaman kendi kendilerini belli edecekler zaten.

Hani bir örnek var, bir ressam resmini çizer ve onu beğeniye sunar. Herkes beğeniden çok KOLAY olan eleştriye kaçar. Sanki ressam kendileriymiş gibi. Ama ressam bir resim daha yapar bu kez kaşlarını , gözlerini eksik biraktığı karakterini ona yorum yapanların çzimesini ister. Eksikleri siz tamamlayın der. Her kes fırçasını alır ve ortaya bir şaheser çıkar. Çünkü ÖNYARGI yok. Eleştiriden önce neler katabilirim Paylaşımı var. Bu filmde trilyonlar harcanmadan İNSANIN GERÇEKTEN DUYGULARINI harmanlayan ender eserlerden biri.

Gerçekten AŞK tan anlayan, aşkın ölümsüzlüğüne inanan, engel tanımadığına inanlar bu filmi izlemeli. Aşk ne yaa yalan diyen acizler boşuna açmasın izlemesin..Gerisi aşağıda kendini Holywood yönetmeni sananların eleştirisi. Siz kim eleştiri yapmak kim ? Şu olmamış bu olmamış diyeceğinize filmin değindiği temaya bakın.. momentoda esinti deyince filmi izlemeden önyargıyla yakşaltıracağınıza kendi başına bir yapıt olan filmi izlemeyi düşünenlere saygılı olun. Filmi daha önce 2 kez izledim. az önce 3 üncü kez izledim. Şahsen kendimin DVD film satışı işim gereği çok fazla film izliyorum ama buradaki aşkı gerçek anlamda anlatan sayılı birkaç filme denk gelmişimdir.
Aynı anda gizem,psikoloji,suç,aşk,dram ve komedi bu kadar içiçe güzelce harmanlanabilir. Filmde mantık hatası arayanlar hangi filmde mantık hatası YOK ? Eleştiri yapmış olmak için yapmayın, gerçekten hakkını verin. VE 10 üzerinden puanlama ise 10 üzerinden 10.. Bu kadar..!


default avatar
(336) -
eleştirilecek bikaç yönü olmasına rağmen izlerken zaman zaman güldüren eğlendiren zaman zaman heyecanlandırıp duygulandıran bir filmdi.
film uzun ama mutlaka izleyin derim...iyi seyirler...
izleyeli aylar geçti ama akıldan çıkmıyor bir türlü..izleyin hak vereceksiniz...
10


avatar
(316) -
- hint filmlerine ayrı bir hayranlığım var..

- bana eski TÜRK FİLMİ tadında gelirler.. (müzikal ve dans hariç tabiiki Gülücük

- Amir Khan'ın "Yerdeki Yıldızlar" ve " üç aptallar " filmlerini mutlaka izleyin derim.. özellikle yerdeki yıldızlar.. Duyduğuma göre meb bu filmi öğretmenlere seminerlerde ders niteliğinde izletiyormuş.. hakikaten 10 numara bir film " Yerdeki Yıldızlar.."

- GHAJİNİ'de ilginç bir senaryo, yukarıda bahsettiğim filmlerdeki rollerin tam tersi bir karakterle çıkıyor karşımıza.. özellikle filmdeki Asin'in aşırıya kaçmış yapmacık oyunculuğunu beğenmedim... filmi çok beğendiğimi söyleyemem.. erol taş kıvamında ghajini, cüneyt abi kıvamında bir amir khan.. bu filmi özellikle çok tavsiye sonucu izledim..ama bence, o kadar puanı ve imdb'yi haketmiyor.. ama yinede 6/10 Gülücük , FİLMİN ADI EN SON GHAJİNİ OLMALIYDI .. BAŞKA İSİM YOKMUYDU.. KÖTÜ ADAMIN ADINI KOYDUNUZ..

- çok, ÇOK beğenen arkadaşlarada Saygılar çıkarır. saygı ve sevgilerimi sunarım..
6


default avatar
(2) -
filmçok güzeldide benim anlayamadıgım..adam hafızasını yitirince robocop mu oldu ki her önüne geleni yumruguyla deviriyor..


default avatar
(74) -
filmin imdb puanı ve türkçe altyazı puanları çok yüksek ama hayatımda izlediğim en kötü filmler sıralamasında ilk 5'e çok rahat girer. izleyin göreceksiniz. mantığın m'si olmayan bir filmdi. hintli kardeşlerimiz romantik komediye devam etsin, aksiyon onların işi değil.
3


avatar
(180) -
Aamir Khan'nın coşturduğu filmlerden bir tanesi film içinde film gibiydi biyanda aşk ve dram diğer yanda aksiyon ve gerilim.uzun süresine rağmen sıkılmadan izleyeceğiniz bir film.
8


default avatar
(14) -
Memento'ya benziyor dediler, ondan sadece esinlenmiş dediler ancak keşke dinleseymişim. Film gereksiz uzun (3 saat), Memento'nun çakması demek istemiyorum ama ne yapalım, maalesef ÖYLE! 3 İDİOTS'tan gaza gelerek ve hak ederek izledim ama açıkçası pişman oldum. Bence Memento'yu izleyin tekrar daha iyi...
6


avatar
(408) -
Hint sinemasını fazla takip edemesem de izlediğin en iyi hint filmlerinden biri.

Memento ile benzer çıkış noktasına sahip olması ve bu yüzden filmin memento'nun kopyası olarak değerlendirilmesi doğru değil bence... Çok farklı bir film.

Farklı duyguları aynı filmde yaşatması bakımından da önemli bir film olduğunu düşünüyorum.

Önyargısız olarak izlediğinizde 3 saatin fazlasıyla hakkını veren güzel bir eser.

Filmin bu güzelliğine rağmen, yine de o hint müziklerine ısınamadım Gülücük
8


default avatar
(9) -
Genel hikaye memento ile aynı olabilir ama mementoda bence filmi film yapan kurgusuydu. Film sondan başa gidiyordu ve kopmamak için oldukça fazla dikkat gerektiriyordu. Bu filmde ise hikaye ve oyunculuklar ön planda. Bir kere içinde koskocaman bir aşk hikayesi anlatılmış ki çok dokunaklıydı. Aamir Khan muhteşem yine sadece Battal Gazi gibi önüne her geleni devirmesi olmamış biraz. Az daha da kısa olsa tadından yenmezdi.
8


avatar
(34) -
Uzun zamandır "İzlenecekler" listemde bulunan bir filmdi kendisi...

Memento esintisi senaryo oldukça başarılı bir uyarlama olduğunu düşünüyorum... Konu örgüsünün içinden fırlayan "klasik bolywood dans sahneleri" bence sinemalarda "alaska buuz, fruko" satışı için serpiştirilmiş. Kaldı ki dans sahnelerindeki renk uyumu, mekanların ve kamera kullanımının mükemmeliği sebebiyle göze güzel geliyor bile denilebilir. Yönetmen A.R. Murugadoss için fazla birşey söyleyemem şu anda belki ama Görüntü Yönetmeni Ravi K. Chandran koca bir alkışı hak ediyor.

Aamir Khan, o alışık olduğumuz sıcak sempatik görüntüsünün ötesinde gerçek bir psikopatı yaşatıyor perdede. Aamir Khan ve Asin haricinde çok başarılı oyuncu kadrosu olduğunu söyleyemeyeceğim. Özellikle kadronun yarıdan fazlasının "komedi" tabanlı Hint sinemasından gelme oldukları aşikar. Dövüş sahneleri ve dövüş sahnelerinde kullanılan efektler vasat ve vasatın altında...

Sürprizbozan: Göster

Sürprizbozan: Göster


Aşkın başlangıcı ve gelişmesi, dans sahneleri derken filmin aksiyon dozu fazlasıyla düşüyor. Filmin alışılmışın dışında uzun süresi de göz önüne alındığında, zaman zaman "Film değişti mi?" sorusu akıllara takılmıyor değil. İzleyici birde "Memento'nun Hint versiyonu" reklamıyla oturunca ekran başına filmden beklentisi karşılanmıyor doğal olarak.

Uzun lafın kısası; bazı yorumlarda söylendiği kadar kötü değil, ama bir baş yapıt olduğunu da söyleyemeyeceğim...
Saygılar
6


avatar
(631) -
Öncelikle söylemek gerekirse mementoyla sadece tema olarak benzerlikleri var.Başrol oyuncuları özellikle amir khan ve kalpana adera oyunculuk dersi vermişler.Özellikle kalpananın oyunculuğuna bayıldım.Sonuçta sihirli değnek kalpana o hareket edince dünyada hareket eder Çok MutluÇok Mutlu
9


avatar
(105) -
Yoru spoiler içeriyor olabilir!

Overrated diye tabir ettiğimiz(biz kimsek artık) kategoriye girebilecek Aamir Khan filmi. Aamir Khan'ın ülkemizde çokça seviliyor olmasının bu duruma katkısının olduğu tahmin edilebilir.

Senaryoda ciddi mantık hataları var. Kurgu sağa sola yalpalıyor, zaman zaman iyiden iyiye dağılıyor. Üç saatlik bir film, derinlikten uzak intikam senaryosuyla, dağılan kurguyla pek kolay izlenmiyor. Aksiyon sahneleri tatmin etmekten fazlasıyla uzak, dövüş sahneleri ise rezalet boyutlarda. Aamir Khan ciddi ciddi dövüşemiyor sanırım. Yoksa 2008 yapımı bir filmde bu kadar kötü dövüş sahnelerinin çekilmesi başka türlü nasıl açıklanabilir, bilemiyorum. Yine de oyunculuklar bir nebze de olsa filme heyecan ve sıcaklık katıyor diyebilirim.

Film Hindistan filmi olunca, haliyle müziklere ve danslara da değinmek gerekiyor. Klasik Hindistan filmlerinin klasik dans figürlerinin dışına çıkılarak daha batılı tarzda figür ve müziklere yer verilmiş gibi geldi bana. Ancak bu yenilik arayışının da tatlı meyve verdiğini söylemek oldukça zor.

Film; Aamir Khan "fan"ları ile sinemayı boş zaman uğraşı olarak görenlerin izlemekten keyif alacağı, ancak sinema sevdalıları için zaman kaybı olabilecek seviyede. Memento ile karşılaştırarak, Memento'yu hiçleştirmek ise abesle fazlasıyla iştigal etmek, laf-ı güzaf.

İyi seyirler.
3

Cevaplar (2)
avatar
(631) -
Mantık hatası konusunda kurgu boyutunda ufak tefek mevcut olabilir. Dövüş sahneleri bana old boyu anımsattı nedense ama bence fena değildi.Dans konusunda tamamen katılıyorum batı tarzı yapmak için kendi özgün tarzlarını kaybetmişler ve hiç güzel olmamış ama bana göre film baştan sona sürükleyici ve güzeldi
9


0
| Bildir
avatar
(105) -
Mantık hatası fazlasıyla vardı hocam maalesef. Hani keşke olmasa da, güzel bir film seyretme imkanı bulsaydım.

Dövüş sahnelerinin Oldboy ile benzerliği kullanılan figürlerin sadeliğinden ibaret. Ancak sahnelerin çekim tekniği ve kalitesinin uzaktan yakından alakası yok. Sahnenin daha gerçekçi görünmesi için, bildiğin hızlı sar tuşuna basılmış gibi duran sahneler var ya hu, daha ne olsun? Bizim Yeşilçam'da olurdu bu tarz sahneler. Gerçekte oldukça yavaş hareketlerle çekilen sahneler, ileri sar tuşuna basılarak hızlandırılır, böylece gerçek bir kavga olduğu izleniminin yaratıldığı zannedilirdi. Yıllar sonra bir filmde bu tekniğe benzer bir tekniğin kullanıldığını görmek, beni fazlasıyla şaşırttı.
3


3
| Bildir


avatar
(631) -
Amir Khan da bu kadar kas var mıydı ya Çok Mutlu
9


default avatar
(9) -
Yorumlara aldırmayın kesin izleyin.Puanım 9/10 , 1 puanı dövüş sahnelerinden kırdım.
9


default avatar
(29) -
memento halt etmiş süper bir filmdi.
10


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Ghajini
Film Altyazıları
Den of Thieves (4,087) Hostiles (3,435) Red Sparrow (3,214) Maze Runner: The Death Cure (2,966) Wildling (2,650) 12 Strong (2,049) The Commuter (1,257) Peter Rabbit (926) Submergence (725) A Quiet Place (721)
Dizi Altyazıları
La casa de papel (7,932) The Terror (5,159) The Flash (2,792) Legion (2,684) The Crossing (2,243) Supernatural (1,766) The Big Bang Theory (1,704) Vikings (1,685) Lucifer (1,622) Fear the Walking Dead (1,503)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018