Giriş Kayıt
Yorumlar (20)
default avatar
(220) -
al pacino öylece dursa yine izlerim derdim, değilmiş, yarım bıraktım. kavrama katılmıyorum ama ondan değil, film sarmadı.
5


avatar
(1112) -
AL Pacino rolünde başarılı sıkmadan güzel vakit geçirebiliriz hepsi bu. Fazlasını beklemeyin..
7


avatar
(134) -
Sürprizbozan: Göster


edit:

Spoilerdeki yorumu yazdıktan sonra internette araştırınca böyle bir resim olduğunu gördüm ,

Sürprizbozan: Göster


Siyasi bir mesajda olsa mesajı veren filmi yapanlar değil doktorun kendisi. sonuçta filmde biyografi, o yüzden film hakkında olumsuz görüşlerimi geri alıyorum. Biyografi olarak başarılı bir biyografi olmuş..

ancak doktorun görüşleri ile ilgili şunu demek istiyorum: Ben ermeniler ile türkler arasında yaşanan neydi bir isim koyamam çünkü o tarihçilerin işi ve tarihçilere bırakılmalı. Doktorunda savunduğu "Yardımlı intihar" fikrinde aynı görüşü paylaşmama rağmen siyasi görüşleri için (ermenide olsa) o yorumu işin uzmanına bırakması gerektiğini düşünüyorum.

Tarafsız puan veremiyeceğim o yüzden puan vermemeyi tercih ediyorum..


avatar
(815) -
Al Pacino gerçekten iyi bir oyuncu, aldığı rolü yaşayarak oynuyor.
Gerçekten kaliteli bir yapıt, tavsiye ederim.
Konu bakımından da oldukça ilginç, "hipokrat yemini etmeye" göndermeler var, dolaylı yönlerden de (ilaç, hormon,genetiği oynanmış bitki/hayvan vb.) gibi etkenlerle de insanlık her geçen ölmüyor mu?
9


avatar
(840) -
You Don't Know Jack (2010) Hayatı kaybetmekten daha acı bir şey vardır, hayatın anlamını kaybetmek..Yönetmenliğini Barry Levinson üstlenirken oyuncu kadrosunda Al Pacino, Susan Sarandon, John Goodman, Danny Huston ve Rutanya Alda gibi isimleri izleyeceksiniz.. Film Biyografi-Dram-Suç türlerini barındırıyor.. Konusuna gelecek olursak 1990 yılından başlayıp kendi geliştirmiş olduğu bir karışımı uygulayarak hastalara ötenazi uygulayan Jack Kevorkian hayat hikayesini izleyeceksiniz.. Ölüme çok yakın olan hastalar kendi isteği ile ondan yardım isterler doktorda onların acısını bir an önce dindirmek için elinden geleni yapar ve yani öldürür.. Bir çok insan bu olayı desteklesede bazı insanlar için çok yanlış bir ölüm şekli olduğunu savunur.. Doktoru katil olarak ilan ederler doktorun adı ölüm doktoru olarak anılır... Aşırı derecede ün yapan tanınan doktor time dergisine kapak bile olur.. Kardeş Gibiydiler filminin yönetmeninden sarsıcı bir biyografi filmi yaşanmış bir olaya dayanması izlerken seyirciyi fazlası ile rahatsız ediyor.. Her yaşa hitap edecek bir film değil çoğu seyirci kesinlikle yarısına gelmeden kapar.. Açıkcası konusu bakımından beni izlerken adeta kendine esir etti diyebilirim.. Ötenazinin gerekli olup olmadığını sorgulayan bir film sizinde film boyunca ötenazinin gerekli olup olmadığını eminim sorgulayacaksınız.. Doktor ötenaziyi destekliyor ve bunun için herşeyden vazgeçiyor.. Bu yolda kendini hapislerde çürütecek kadar ileriye gidiyor kanunlara kafa tutması v.s.. Filmde ötenaziden ziyade adalet kavramınıda sorguluyor mahkeme sahneleri çok iyiydi.. Filmde kullanılan replikler yerinde kullanılmış sıkıcı bir senaryoyu olabildiğince sürüklemeyi başarmış.. Film hayatın ta kendisi çok doğal.. Filmin başrolünde Al Pacino var rol aldığı son filmlerinden bir tanesi yaşlılık zamanlarında da oynadığı her filmde olduğu gibi farkı ortada.. Jack Kevorkian karakterini çok iyi yansıtmış oyunculuk fışkırıyor bu adamdan tabi gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri olmak kolay değil bu filmdeki performansı ile o yıl En iyi Aktör-Drama Dalında Altın Küre kazanmıştır.. Usta oyuncun çoğu filmini izledim ve bu performansı en iyi on performansı arasına benim gözümde girer.. Filmde dikkat çeken bir diğer oyuncu The Big Lebowski filminden tanıyacağınız John Goodman, Al pacino ile uyumlu bir çift olmuşlar.. Filmin soundtrackları çok iyi.. İmdb puanı: 7.7 çok düşük daha fazlasını hak ediyor.. Psikolojik olarak filmi çok başarılı buldum yaşanmış bir hayat hikayesi yani biyografi türünü sevenlere şiddetle tavsiye ederim.. Jack Kevorkian karakteri gerçekten ilginç bir karakter sizinde ilginizi çekeceğinden eminim 9.0


avatar
(1689) -
Filme dair yorumlar genellikle siyaset üzerine odaklanmış bir durumda; eğer hastaların illegal olan ötenazi isteklerini bir Ermeni doktor değil de ne bileyim bir İsviçreli doktor yapmış olsa yine aynı yorumları mı okurduk acaba? Açıkcası ötenazinin hak olduğunu savunsam da ben filmde insanların kendi ölümlerini isteme hakkı olduğunu savunan ve buna yardımcı olan yada yardımcı olduğu bahanesini ile kendisini tatmin eden katil ruhlu bir doktor gördüm. Al Pacino karakteri çok iyi yansıtmış daha iyisi yapılamazdı lakin Al Pacino`luk da bir rol ve film değildi. Annem hep şöyle der: "Yaşlanınca isimlerini kullanıp para kazanmak için garip filmlerde oynuyorlar". Belki de bu yüzdendir...
6


avatar
(358) -
Filmi bir yandan ilerleyen 'ötenazi tartışmaları' ve diğer yandan siyasi göndermeleri gibi iki ayrı başlıkta değerlendiremeyeceğimizi düşünüyorum.Zira filmin hikayesi gerçek yaşanmışlıklara dayanıyor.Yani iki konu ayırt edilemez, bu hikayeye özel içiçe geçmiş haldedirler.Bu noktada Amerikada yaşayan Ermeni asıllı insanların varlığını özellikle de etkin olma durumlarını da göz önünde bulundurursak; Kevorkian'ın hayatının bu şekilde resmedilmesininin doğal olduğu su götürmez.Üzerinde durulabilecek ''Al Pacino böyle bir projede neden yer alır?'' sorusunun cevabında da diaspora'nın etkisini siz düşünün.

Al Pacino gibi sinema tarihinin en iyi oyuncularından birisinin geldiği yaş itibariyle 'dem' durumunu işin içine katarsak daha ölçüp biçilmiş güzel bir projede yer almasını isterdim.Olmadı ama sırf onun hatrınadır puanım.
5


avatar
(33) -
Filmi henüz izleyebildim ve ardınan televizyonu açtığımda Dr. Jack Kevorkian'ın öldüğü haberi veriliyordu. Ender denk gelinebilecek garip bir durum.

Soykırım iddiaları bir kenara bırakılacak olursa, Al Pacino'nun oyunculuğu gayet iyiydi, filmi izlenebilir kılmış. Ötenazi ve intihar konuları oldukça tartışmalı konular fakat insanların acı çekerek ölümlerini izlemek zalimce olsa gerek. Bu açıdan, filmin, izleyenlerin vicdanını yokladığı söylenebilir.
7


avatar
(115) -
Doğuştan ve fanatikçe Türk ulusuna düşman bir diyaspora destekçisi, hipokrat yeminine ihanet etmiş hasta ruhlu bir doktor müsveddesi, acı veren yöntemlerle ötenaziler gerçekleştirdiği kanıtlanmış bir ölüm tacirini aklama, ona saygı duruşu gösterme çabasına girişmiş GÖRSEL VE İŞİTSEL BİR FELAKET!
1

Cevaplar (2)
avatar
(364) -
Eline sağlık,tamamen katılıyorum.


4
| Bildir
avatar
(289) -
tamamen politik bir taraf tutarak yorum yapmış ve sadece filmi değil, bir insanı da karalamışsınız.


5
| Bildir


avatar
(88) -
film ağır ilerliyor biraz uzun tutmuşlar ama yine de güzel bir filmdi anlamlı bir mesaj içeriyor.puanım 7
7


avatar
(1079) -
Öncelikle "ötenazi" hak olmalı....

İnsan yaşamındaki en dayanılmaz duygu "çaresizlik duygusudur".

Hiçbir insanın, acı çeken bir yakını için çaresizlik duygusunu yaşamasını istemem. Sizlerin de bir an için bu duyguyu yaşama olasılığını düşünmenizi isterim.
Sürprizbozan: Göster


8 idi ma tepkisel olark 10 üzerinden 9 diyorum ben....
9


avatar
(48) -
bu filme bile sözde ermeni soykırımını karıştırmışlar bide nazilerle aynı tabloda resmetmişler...film güzel ama sanata siyaset karışmış arkadaş...puanım o yüzden düşük!!!
1


avatar
(5) -
LUMAX diye bir P2P Grubu yok,
You.Dont.Know.Jack.2010.DVDRip.XviD-LUMiX olarak dizeltilmesi gerek.
Güzel film Hıhı


avatar
(78) -
Çok güzel film olmuş... Keşke hikaye farklı bitseydi ama kitaba uygun yapmışlar herhalde...
Kesinlikle tevsiye edebileceğim bir film sırf Al Pacino için bile izlenebilir..
9


avatar
(24) -
Alt yazı için teşekkürler.Elinize sağlık..
6


avatar
(81) -
Çevrilebilicek bir film ingilizce altyazısı da var umarım bi çevirmen arkadaş ilgilenir en kısa zaman da şimdiden teşekkürler
8


avatar
(56) -
sürükleyici hoş bir film izlemeyenlere tavsiye edebilirim,al pacino her ne kadar yaşlanmış olsa da rolunu byük ustalıkla yerine getirmeyi başarmış,gerçek bir hikayeden yola çıkılarak ortaya konan hoş ve güzel bir film olmuş..


avatar
(33) -
"You.Dont.Know.Jack.2010.DVDRip.XviD-Rx" sürümü için uyumlu altyazı çevrilirse çok memnun olurum.. Çevirecek biri varsa şimdiden teşekkürler..
7


‹ Önceki 1 Sonraki ›
You Don't Know Jack
Dizi Altyazıları
Westworld (9,817) The Flash (3,426) La casa de papel (3,235) The 100 (3,195) Legion (2,798) Fear the Walking Dead (1,996) Supernatural (1,989) Krypton (1,851) Into the Badlands (1,805) The Big Bang Theory (1,477)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018