Giriş Kayıt

Yerdeki Yıldızlar (2007) Yorumlar


Taare Zameen Par

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(562) -
Müthiş..

Amir Khan o kadar başarılı bir senaryo yakalamış ve o kadar iyi işlemiş ki takdir etmemek gerçekten çok zor. 3 idiots, Rang de basanti gibi filmlerine övgü dolu sözler sarfetmişken belkide en iyi filmi olan Yerdeki Yıldızları izlememek gerçekten büyük kayıp olacaktı. Film bitti ve uzun zamandır bu kadar keyif aldığım bir film hatırlamadığımı farkettim. Faşist bir lider olup bu filmi her insanoğluna "zorla" izlettirmekte aklımdan geçmedi değil.

Amir Khan'a bir parantez açmak istiyorum, eğitim sistemine vurgu yapan filmerinin arkasında içinde ki büyük çocuk sevgisini keşfettim. UNİCEF'in çocuk elçisi olarak hala görev yaptığını öğrendiğimde ise ayrı bir gurur duydum. 9,5 / 10
9


default avatar
(233) -
Bu film için fazla sölenecek bir şey olacağını zannetmiyorum. Film Tam bir sinema harikası. Bu güne kadar bu filmi nasıl atladım die kendime kızıyorum. Küçük oyuncu Darsheel Saary ı seyrekmek ayrı bir keyif sanki bu afacan yılllar boyu filmlerde oynamış. Ekleyeceğim bir bir notda seyrederken gözyaşlarınıza hakim olun. yadayanınızda ne olur ne olmaz diye mendil bulundurun.
10


avatar
(112) -
bir kac filmini izledikten sonra, Yönetmen ve Oyuncu olarak çok başırılı olduğunu söylebilirim: Aamir Khan Hıhı. Keza bu filminde istenilen duygu başırılı bir şekilde yansıtılmış.
9


Yorumlar (113)
avatar
(51) -
Eğitim sistemini 3 Idiots'taki gibi bir güzel eleştirmiş Aamir Khan.Ben gerçekten Hint Sinemasını anlayamıyorum.Tüm filmler en az 2,5 saat, içinde en az 2-3 tane şarkı oluyor(ben Yeşilçamın bu özelliğiyle çok dalga geçerdim) ama yine de o uzun mu uzun film göz açıp kapayıncaya kadar bitmiş oluyor, gram sıkılmıyor insan.Verdikleri mesajlar, eleştiriler cabası; filmden sonra oturup düşündürüyor her zaman beni.Kısacası etkileniyorum her seferinde, sorguluyorum yaşamı, sistemi.

Filme gelecek olursak çok ağır bir dram içerecek konusu bulunmamasına rağmen varmış gibi duygu patlaması yaşayabilirsiniz.Adamlar öyle yapmışlar işte.İçinde bizim sinemamızdaki tüm dram filmlerinde olduğu gibi aşk, ayrılık yok ama dram gibi dram ortaya çıkmış, çıkartmışlar.Oyunculuklar desen gayet iyi, özellikle Ishaan rolündeki çocuktan bu performansı beklemiyordum.
8


default avatar
(6) -
insanın gözüne yaş konduran,güzel bir film. özellikle verdiği mesajlarla aslında ne kadar yetersiz bir baba olduğumuzu anlatıyor.
9


avatar
(29) -
Önyargı ile çok uzun zamandır bulaşmadığım hint filmleri !!! Yaklaşık 1 ay önce binbir soru işaretleriyle izlediğim 3 idiots ile önyargının ne kadar yanlış bir şey olduğu kanısına tekrar vardım. Ardından yaklaşık 2 hafta sonrasında izlediğim My Name is Khann filmi önyargıma 2. darbeyi indirdi. 3. ve en okkalı darbeyi indiren bollywood filmi ise Taare Zameen Par oldu. 3 film , 3'ü de birbirinden güzel. Not; (Taare Zameen Par'ı izlememden 1 gün sonrası yani bugün) PK isimli 2014 yapımı bir başka film daha izledim. 4'te 4 (quadra kill, darısı pentaya 'anlayan anladı'). O zaman helalin var be bollywood diyorum.
9


avatar
(186) -
Gözümden yaş geldiği sayılı filmlerden bir tanesidir.Filmin içinde bolca mesaj içeriyor tabi mesajı alabilene. Mükemmel bir film, mükemmel bir konu ve küçük çocuğun oyunculuğu da takdire şayan bir çok film yıldızından daha iyi bir performans sergilemiş.Aamir Khan için ayrı bir parentez açmak istiyorum bu adamı çok sevdim ben müslüman diye mi bilmiyorum ama içim çok ısındı. Bollywood'u bana sevdiren adam Okeyy
9


avatar
(11) -
Şu filmi bir Amerikalı çekseydi, IMDb'de ilk 10'da olurdu kesin. Oscar'a damga vururdu. Muhteşem ötesi bir film yani... Hani şöyle kendinizi kötü hissettiğiniz anlarda açıp kısa kısa sahnelerini izlemek bile iyi gelecektir eminim ki.

Darsheel Safary... Ne güzel oynamışsın sevimki çocuk!
Aamir Khan... Sen de güzel adamsın be!

10 üzerinden kocaman 10!
10


default avatar
(2) -
Bu film insanda serotonin salgılatıyor Çok Mutlu
10


default avatar
(2) -
kesinlikle izlenmesi gerekli
9


avatar
(537) -
Öğretmenlere ve anne babalara bu filmi izletmek kanunlarla zorunlu hale getirilmeli. Eğitim sisteminin yanlışlarından geçmişte ve günümüzde sıkıntılar yaşamış biri olarak hayran kaldım filme. Aamir Khan`ın filmlerini iyi bulmakla birlikte çok fazla abartıldığını düşünüyordum. Bu film ancak az bile övülüyor. Alın eğitim sistemini bu film üzerine şekillendirin başarısız olmazsınız.
10


avatar
(20) -
Söyleyecek söz bulamıyorum ,gözyaşlarımı tutamadım.Keşke daha önce izlemiş olsaydım.


avatar
(57) -
Kalleş babaya çince oyun kutusunu okutma sahnesinde çok mutlu oldum.
Sürprizbozan: Göster
Hem mutlu ediyor hem ağlatıyor süper bir film.
9


avatar
(14) -
bir insan düşünün,çocuklardan hiç hoşlanmaz,tahammül edemez,onları hiç anlamaz,çoğu zaman sinir olur,çocuk-severlerin çocukları nasıl sevebildiğini ve onlara tahammül edebildiğini hiç anlayamasın ve ileride evlendiği zaman çocuğu olunca ne yapacağını kara kara düşünecek kadar çocuk sevmez biri.o kişi ben oluyorum.
sonra bir film düşünün,o filmi izledikten sonra çocuklara olan bu anlattığım hisleri tamamen çöksün,bambaşka bir insan olup çıksın,gönlü çocuk sevgisiyle dolup taşsın,nerede bir çocuk görse içi kıpır kıpır olsun. o film de işte bu film oluyor. bu film bana çocukların bir türlü anlayamadığım ve bilmediğim ruhunu gösterdi ve öğretti. bu filmi yapan çok teşekkür ediyorum. sinemasal olarak düşünürsek film tam bir başyapıt. başından sonuna kadar muazzam bir kurgu ve küçük başrol oyuncusunun şaşırtacak ve şapka çıkaracak performansı bu filmi başyapıt yapan en büyük iki etken. filmlerde insan gözyaşı döker elbet,kimi zaman gözlerin yaşarır,kimi zaman birkaç damla akar ve biter. bu filmde dakikalarca ağladım,hem üzüntüden hem de sevinçten.böyle ağlatması filmin dramatikliğinden değil içtenliğinden ve gerçekçiliğinden kaynaklı.
10


default avatar
(2) -
Biraz fazla iyi bir film şurası kötü demek istiyorsun diyemiyorsun. duyguları çok iyi işlemişler kesinlikle izlenmesi gereken film zira bilgi olarak da çok şey katmışlar.
9


default avatar
(42) -
Çocuğu okula yeni başlamış bir baba olarak inanın şu an hüngür hüngür ağlıyorum. Ödev yaptırırken arada kızıyordum oğluma ama bu film beni fena etkiledi. Bu nasıl dokunaklı bir film böyle. Oyunculuk, konu, verdiği mesajlar mükemmel. 3 aptal filmi ile tanıdığım Aamir Khan bana yeni yeni şeyler öğretiyor. Bu filmler Amerika da olsa Oscarlık olur. Mutlaka izlenmeli. Hayatta en güzel şey " Dünyadaki minik yıldızlar"
8


avatar
(68) -
Evet. Bu filmde ki karakterler hayal ürünü olabilir. Ya da gerçek hayatta var olabilirler. Ya da saklı olabilirler. Bu bir gerçek kabul edelim.

Önce durup düşünmek lazım. "Bir elin beş parmağı bir değil." Her insan farklıdır ve fark edilmek ister. Mevcut eğitim sistemin de bu mümkün değil. Bu bir gerçek. Ama bunu aileler de başarabilir. Emek ve zaman ister.

Sonuç olarak her öğretmenin, her ailenin ve her "insanın" izlemesi gereken bir film. Mutlaka izleyin. Ya da izlettirin.

Saygılarımla.
10


default avatar
 kurdele (195) -
Öncelikle Aamir Khan'ı kutluyorum ve performansı hakkında onu övüyorum. Ayrıca Khan'ın UNICEF'in çocuk elçisi olduğunu öğrenince onu daha da övdüm. Khan, harika bir senaryo yakalamış. Kamera çekimleri ve oyunculuklar çok başarılı. Özellikle Khan'ın iyi yürekli resim öğretmeni rolü ve filmin en başarılı performanslarından biri olan başroldeki çocuk Darsheel Safary'nin depresyonda olan ve disleksiye sahipken nasıl değiştiğini seyircilere çok güzel anlatıyor. Güzel bir Bollywood filmi daha. Film çok güzel kurgulanmış ve yine uzun süresine rağmen seyirciyi hiç sıkmayacak şekilde tasarlanmış. (Çoğu Bolllywood filmi de böyle zaten) Filmde anlatılmak istenen duygu ve düşünceler çok iyi anlatılmış. Bir de bu film tam olarak bir komedi filmi değil. Filmin konusu bir çocuğun başından geçen olayları anlatıyor. Komedi olmasa da keyifli sahneler çok var bu filmde. Gerektiği yerde neşelendirip üzen, tüm duyguları gerektiği zaman yaşatan bir film. Bu film biraz çocuk filmi tarzında ama hem büyüklerin hem de küçüklerin izleyebileceği güzel bir film. İzlemenizi mutlaka tavsiye ederim. 4.5/5
9


avatar
(32) -
En az 3 Idiots kadar güzel bir başka film. İzlenmeli, tavsiye edilmeli. 9/10
9


avatar
(310) -
Ishaan'ın Ronaldinho'ya benzerliği gözlerden kaçmadı. yakaladım
7


default avatar
(136) -
çok güzel bir film yorum yapmaya gerek olmayan nadir filmleren kesin izlenmesi ve ders cıkarılması gereken bir başyapıt.
9


avatar
(226) -
İşte Ben Film Diye Buna Derim.. Trilyonlarca Bütçeye mal olan birçok yapıttan kat kat daha iyi bir film. Kesinlikle izlenilmesini tavsiye ederim
10


avatar
(1917) -
Mükemmel bir film. 9.


avatar
(5) -
Göz çarpan ilk şey Darsheel Safary'nin muhteşem oyunculuğu.. Süperrrrrr Buna filmin konusu ve müziği de eklenince muhteşem bir film karşımıza çıkıyor. Öğretmenlik hassasiyetimden kaynaklanıyor olabilir belki ama bana göre her anne babanın ve öğretmenin izlemesi gereken bir film.
10


avatar
(58) -
Aamir Khan...! Sempatik, samimi, duygusal, neşeli, romantik ve duyarlı.. Gerçek hayatta bu vasıfları taşıyor mu bilemiyorum lakin izlemiş olduğum her filminde tüm bu imrenilesi duyguları bana en güzel şekliyle yansıtmayı başarıyor. Zaten özünde olmayan bir duyguyu rol gereği de olsa bu kadar etkileyici ve hissedilir bir şekilde izleyiciye aktarmak pek mümkün olmasa gerek. İzlediğim her filminden sonra Aamir Khan' a olan hayranlığım Bollywood sinemasına beni bir adım daha yaklaştırıyor..

Taare Zameen Par ( Her Çocuk Özeldir ); tartışmasız kendi türü arasında ki en iyi örneklerinden birisiydi. Açık konuşmak gerekirse filmin neredeyse ilk bir saatinde inanılmaz sıkıldım ve tüm beklentim yerle bir oldu. Bu kadar büyük övgüler alan, 8,6 gibi yüksek bir İMDB puanına sahip olan film bu mudur..? diye sordum durdum kendime.. Ta ki beklenen gerçekleşene yani ' Aamir Khan ' hikayeye dahil olana kadar... Sınıfa girdiği andan itibaren herşey tersine döndü ve senaryo hızla tırmanmaya başladı. Ishaan karakteri adeta beni çılgına çevirmişti. Yaptıklarını izledikçe nefret ettim ve elime bir terlik alıp ağzının orta yerine patlatmak istedim. İşte bu noktada ÖN YARGI' nın ne büyük bir aldatmaca ve yanılgı olduğunu öylesine sarsıcı bir anlatımla izlemeye başlıyorsunuz ki içinizden parça üstüne parça kopuyor.. Özellikle ebeveynlerin sorumluluklarını, çocukları ile olan hatalı iletişim şekillerini, eğitim kurumlarındaki yanlış düzeni ve öğrencilere olan yanlış yaklaşım ve tutumlarının ne kadar büyük sorunlara yol açabileceğine çarpıcı ve ibret verici sahnelerle tanıklık ediyoruz. Toplumsal sorunlara çok ince ayrıntılarla parmak basan bu kadar etkileyici senaryoların tüm Dünya ülkelerindeki TV kanallarında yayınlanmasının gerçekten fazlasıyla etkileyici olacağı kanaatindeyim.

Hayat çoğu zaman insana adil davranmıyor. Fakat bazen hiç ummadığımız bir anda, beklemediğimiz bir şekilde karşımıza öyle bir fırsat sunabiliyor ki, baştan aşağı bütün dünyanızı değiştirebilecek, yaşamınızı her anlamda etkileyebilecek bir fırsat olabiliyor bu. Belki bir insan vasıtasıyla ya da yaşanması gereken bir olay aracılığıyla... Önemli olan bunun farkına varabilmek, değerlendirebilmektir.. Kurgusu ve oyunculuklarıyla muhteşem bir Aamir Khan filmi daha... Israrla ve Şiddetle TAVSİYEMDİR..... 10 / 9
9


default avatar
(24) -
Şiddetle tavsiye ederim... Khan'ın bir çok filmi güzel, aralarında ilk üçe girer bu filim derim...
10


default avatar
(27) -
Kesinlikle Khan öğretmenlerinden çok çekmiş... Ben de öğretmenim. Film de işlenen eğitimci hatalarını zaman zaman yaptığımı hatırlıyorum. filmi izledikçe yer yer kendimden utandım. Öz eleştiri yapmaktan canım çıktı desem yeridir.
Sorsanız bütün eğitim camiasının bu davranışları yapmak için mantıklı sebepleri var. O eğitimcilerin teek bahanesi bana göre tembellik. nolamaz nayır


default avatar
(4) -
Tek kelime ile muhteşemdi. Hayatımda beni ağlatabilen bir kaç filmden biri. Bu filmi tüm anne, baba ve özellikle öğretmenlerin izlemesi gerek.
9


default avatar
(207) -
muhteşem bir film..Tavsiye ederim.kaçırmayın...
9


default avatar
(82) -
Yaa Aamir Khan nasıl bir adamsın sen, varlığın bizi çok mutlu ediyor. Yapımların çok değerli benim için. Her eğitimcinin bir miktar Aamir Khan dna'sına ihtiyacı var. Solomon Adası ile yaptığın derin gönderme tüylerimi diken diken etti. Tüm dünya izlemeli...
Hıhı


avatar
(71) -
Aamir Khan ,Bill Gates'i Hindistana davet etmiş ve beraber hindistan ve tüm dünyadaki çocukların ,yaşam için gerekli besinlere ulaşabilmesi için UNICEF ile birlikte çalışmaktadırlar.
İkiside UNICEF'in elçilerindendir. Maddi ve manevi yardımlarda bulunmaktadırlar.
9


avatar
(7) -
bu aralar eşimle birlikte Aamir Khan a taktık. önce 3 İdiots sonra bu film. tek kelimeyle harika. eşim de ben de öğretmeniz. bu film bize çok şey gösteriyor. ertesi gün sınıfta gürültü yapmayı serbest bıraktım ama tabi akşam evde biraz baş ağrısı yaptı Hehehehe


avatar
(12) -
Aamir Khan' ın izlediğim her filminden hayata dair bir şeyler kaptığım filmleri beni çok etkiliyor. Bu da öyle bir film adam öğretmeyi seviyor. Çocukların izlemesini tavsiye ederim. Çocuklar ve aileleleri için yapılmış bir film. Mutlaka izleyin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız....
10


avatar
(46) -
Aamir Khan filmlerinin felsefesini hep sevmişimdir. Bakacak ne kadar çok açımız var, oysa biz sürekli aynı kalıptan aynı şekilde bakmaya sürüklenmişiz. İlk yarım saati biraz durağan olsa da müthiş bir film. Kesinlikle izleyin.
9


default avatar
(41) -
ohaa zaman kavramını yitirdim resmen. film sonuna geldiğinde daha bir buçuk saat olmamıştır diyordum birde baktım iki saat kırk beş dakika geçivermiş. filmi anlatmak için daha başka bir şey demeye gerek var mı? bence yeterli Saygılar
10


default avatar
(204) -
Film çok güzeldi. İzlemenizi tavsiye ederim. Özellikle ben eğitimciyim diyen herkesin izlemesi temennimdir...


default avatar
(220) -
Yapımcının iyi olduğu ve çocukları sadece para kazanmak için film konusu olarak kullanmadığı, onlara gerçekten değer verdiği ortada.
Film güzel, fazla duygu sömürüsü yok, anne babanın bu kadar kör olmasını abartılı ve rahatsız edici bulabilirsiniz. İdealist öğretmenin okul idaresine laf geçirebilmesi falan da hayal ürünü tabi. Ders saatleri dışında sınıfta öğrenciye özel ders falan. Sonra o tamamen zıt öğretmenler çocuk için süper ya, muhteşem, yok böyle bir öğrencimiz falan demeye başlıyor.Öyle bir dünya yok maalesef. Bu rahatsızlığa sahip çocuklar ileride çok konuşkan, sosyal, vesaire özellikler taşıyan bir öğretmen olabilirler mi, tamam eğitimle ilerlerler ama bu derece mi filmdeki gibi (Öğretmenin kendisi de aynı hastalığa sahipmiş ya), merak konusu. Çocuk oyuncu dünyanın en sevimli çocuğu da değildi. Ama film vermek istediğini vermiş nihayetinde. Müziklerini çok sevebilirsiniz. Bana göre saygıdeğer tarafı, filmin çekildiği okulların idarelerinin, öğretmenlerinin buna izin vermesi, ellerinden gelen yardımı da göstermesidir, çok berbat gösterileceklerini bile bile. Zaten de film, bu okullara ve öğretmenlere teşekkür ederken, gerçekte bilakis onların öğrencilere çok iyi davrandıklarını belirtme centilmenliğini göstermiş.
7


default avatar
(1412) -
Bir konu bu kadar ağır , tane tane, ayrıntılı ,ne anlatmak istediğini beyinlere işleyecek şekilde anlatılır.Naçizane tavsiyem Aamir Khan a de bizle ilgili film de yapsın. Bizde aydınlanırız böylece .Çok güzel bir film.
7

Cevaplar (1)
default avatar
(220) -
Kesinlikle iyi tespit.
7


+1
| Bildir


default avatar
(10) -
ilk yarım saat yavaş ilerliyordu sıkıcı geldi ama sonrasında gayet güzel olduğunu anladım sıkılmadan izledim harikaydı bence 10 üzerinden 8
8


avatar
(35) -
gerçekten konusu işleyişi harika bir film... Saygılar
8


default avatar
(3) -
sonunu getiremediğim ender filmlerden bir tanesi (beklentimi düşük tutmama rağmen). eğitim sistemini vs eleştirmekse mevzu genel olarak eleştirin de bir inceliği, estetiği olması gerek. dümdüz bir film. git herhangi bir ilk öğretim kurumuna her sınıftan 3 tane buna benzer hikaye çıkarırsın zaten. klişeler havada falan neyse.

filmi izleyeceklere tavsiyem izlemeyin. illa bu tarz bir film izlemek istiyorsanız ''Les quatre cents coups'' u izlemenizi tavsiye ederim. hem filmdeki çocuğun abartı mimiklerine mağruz kalmamış, hem de gerçek oyunculuk görmüş olursunuz.
4


avatar
(261) -
Az evvel oturup filmin içindeki müzikleri dinledim. Bütün film neredeyse tekrar hayalimde canlandı. İçimde böyle olgun mutluluk, yüzümde hafif hafif beliren tebessümler, aklımdan diğer sahneleri, kısımları hatırlamaya çalışmalar...

İnsanların kalplerinde, hafızalarında böyle bir yeri kendine açmak, açabilmek bir sinemacı için çok değerli olsa gerek!
10


avatar
(206) -
Aamir khandan içinizi ısıtacak bir film.Acısıyla tatlısıyla hayatı anlatıyor işte...
8


avatar
(153) -
Aamir Khan filmlerinin genel özelliği sonuna kadar dramı yüklüyorlar insanın vücuduna sonrada vanaları açıyorlar inanılmaz gerçek bir film.Müzikleride olağanüstü...
10


default avatar
(38) -
şarkılı bölümler gereksizdi onun haricinde verdiği mesajlar güzeldi
8

Cevaplar (2)
default avatar
(220) -
O da Hint sinemasının bir özelliği galiba Gülücük
7


0
| Bildir
default avatar
(38) -
bollywood sever biri olarak bunu söyledim ve hint müziklerini de çok severim fakat bu filmdeki müzikler bana biraz sıkıcı geldi ..
8


0
| Bildir


avatar
(130) -
Film çok iyi mesajlar veriyo eyvallah. İzlenir mi izlenir onada tamam. Ama puanı abartılı ve başroldeki çocuk çok sevimsiz olmasının yanında rol yapamamış eksik kalmış.
7


default avatar
(23) -
Berbat bir film.
Vaktime yazık oldu, acayip sıkıcı, abartılı duygu sömürüleri, müzikler gereksiz. Verilecek mesaj bu kadar uzatılmaz. 3 idiots fena değildi ama bu son derece vasat bir film. Hint sinemasından uzak duracağım bundan sonra.
1

Cevaplar (1)
avatar
(610) -
3 idiotsu seviyorsun bu filmi sevmiyorsun. Şaşırdım.
10


0
| Bildir


avatar
(67) -
filmin güzelliği bir yana oldukca egiticide, insanın kendi hayatından kesitler bulabilecegi, ileride bir evlat sahibi olan kişinin cocuguna nasıl davranacagını, nelere dikkat edilecegini cok güzel anlatılıyor.Egitim hakkındakı dusuncelerimi destekleyen bir film oldugu icin ayrıca sevdim.İzlemeyenler sinema severlerlerin acilen izlemeleri tavsiye olunur.saygılarımla..


avatar
(103) -
Sıkı bir eğitim ve modern insan eleştirisi yapar. Daha çok sanayi devriminden sonra ortaya çıkan rekabet ortamının liberal ekonomi yöntemleriyle birlikte hemen hemen her bireyi ele geçirmesiyle var olan günümüz yarışmacı insanının, aslında insanlığa verdiği zararı, disleksi rahatsızlığı bulunan bir çocuk üzerinden bize aktarır. Bunu yaparken de müzikten, animasyonlardan faydalanan film, oldukça rahat ilerleyen bir kurguya, insanı sıkmayan, zorlamayan bir yapıya da sahip.

Nitekim hoş filmdir. İzlenir.
7


avatar
(8) -
bir gram ingilizcesi (hintçesi) olmayan 50 yaşındaki babam bile altyazılı olan bu filmi gözünü kırpmadan izledi. daha ne diyeyim, izlemeyi beklemeniz bile hata. her şey beklesin siz bunu izleyin Gülücük bide altyazı için çok sağolun slcn slcn


default avatar
(71) -
güzel bir filmdi.
8


avatar
(362) -
Salya sümük ağladığım birkaç filmden bir tanesi..Konu işlenişi, müzikler, oyunculuklar mükemmel...İzlemediyseniz hiç durmayın..."Her çocuk özeldir."
10


avatar
(610) -
Aamir khan diyorum başkada bişey demiyorum Çok Mutlu
10


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2015