Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(692) -
Müthiş..

Amir Khan o kadar başarılı bir senaryo yakalamış ve o kadar iyi işlemiş ki takdir etmemek gerçekten çok zor. 3 idiots, Rang de basanti gibi filmlerine övgü dolu sözler sarfetmişken belkide en iyi filmi olan Yerdeki Yıldızları izlememek gerçekten büyük kayıp olacaktı. Film bitti ve uzun zamandır bu kadar keyif aldığım bir film hatırlamadığımı farkettim. Faşist bir lider olup bu filmi her insanoğluna "zorla" izlettirmekte aklımdan geçmedi değil.

Amir Khan'a bir parantez açmak istiyorum, eğitim sistemine vurgu yapan filmerinin arkasında içinde ki büyük çocuk sevgisini keşfettim. UNİCEF'in çocuk elçisi olarak hala görev yaptığını öğrendiğimde ise ayrı bir gurur duydum. 9,5 / 10
9


default avatar
(306) -
Bu film için fazla sölenecek bir şey olacağını zannetmiyorum. Film Tam bir sinema harikası. Bu güne kadar bu filmi nasıl atladım die kendime kızıyorum. Küçük oyuncu Darsheel Saary ı seyrekmek ayrı bir keyif sanki bu afacan yılllar boyu filmlerde oynamış. Ekleyeceğim bir bir notda seyrederken gözyaşlarınıza hakim olun. yadayanınızda ne olur ne olmaz diye mendil bulundurun.
10


avatar
(114) -
bir kac filmini izledikten sonra, Yönetmen ve Oyuncu olarak çok başırılı olduğunu söylebilirim: Aamir Khan Hıhı. Keza bu filminde istenilen duygu başırılı bir şekilde yansıtılmış.
9


Yorumlar (150)
avatar
(236) -
Filmin uzun süresi biraz sıkabilir ancak verdiği mesaj çok güzeldi, iyi seyirler Gülücük
7


avatar
(407) -
Yani Aamir Khan hakkında ne söylesek, ne yazsak boş. Yine mükemmel bir yapım. Adam öyle eğitici, öğretici filmler yapıyor ki, hepsi ders niteliğinde. Her ailenin çocuğuyla bu filmi izlemesi lazım. Her filminde insanlara bir şeyler veriyor, düşündürüyor, kendimizi sorgulamamızı sağlıyor.
Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(182) -
İzlemeyen yoktur sanırım. Şahane bi yapım.
9


avatar
(9) -
Ishaan rolündeki çocuk bir harika. Film boyunca içime sokasım geldi çocuğu. Öğretmenlere ve ailelere ders niteliğinde bir yapım.
9


avatar
(434) -
Her izlendiğinde ağlatan film.
8


default avatar
(5) -
..bütün ebeveynler..öğretmenler..eğitimciler..izlemesi lazım..milyon dolarlarla yapılan birçok film..sadece zaman geçirmek için..bir araç olmaktan öteye..birşey değildir..ama bu film..hayatta..İZ BIRAKAN.. birkaç filmlerdendir..abartısız..mübalağasız...herkes izlemeli...


avatar
(470) -
izleyin, izletin, ailecek izleyin
çocuğunuzun izlemesi önemli ama özellikle anne baba olarak siz izleyin
ve arşivleyin mutlaka 9 / 10
9


avatar
(1233) -
Filimin özetini yazan arkadaş öyle bir özet yazmış ki bi an filmlerimi karıştırdım diye kendimden şüphe etttim
9


avatar
(1192) -
5 yıl önce yazdığım yorum...

Aamir Khan sadece Hindistan’ın değil tüm dünyanın saygı duyduğu bir sanatçı olmayı hak ediyor. Yönetmenliğini ve yapımcılığını yaptığı bu muhteşem filmde bir resim öğretmenini canlandıran Khan yine bizleri büyülemeyi başaran filmde, ilköğretim çağındaki çocukların duygularına eğiliyor ve eğitim sistemini eğitici şekilde eleştiriyor.


Süresinin 2 saat 45 dakika olduğuna bakmayın. Su içmek için bile filme ara veremedim. İlk andan itibaren sonuna kadar film hiç sıkmadı. Aralara serpiştirilen güzel şarkılarla süslenen filmi tüm sinemaseverlere tavsiye ederim.

8 yaşındaki Ishaan yaşıtlarına göre okulda başarısız olan ve sürekli şikayet edilen bir çocuktur. Üçüncü sınıfta olmasına rağmen okuma ve yazmayı öğrenemez. Yılın ortasında ailesi onu yatılı özel bir okula gönderir.

Ishaan bu okulda da aynı problemleri yaşarken , okula yeni bir resim öğretmeninin gelişi ile hayatı değişir. Ram Shankar isimli bu öğretmen Ishaan’ın sorunun derinine iner ve ona farklı şekilde yaklaşır.


Aamir Khan filmin 72. dakikasında sınıfa öyle bir giriş yapıyor ki …O andan sonra da bizleri büyülüyor. Hepimize verdiği mesajlar, ezberci sistemi eleştirmesi ( 3 idiots filmindeki gibi) , merhameti ve sevgiyi ön planda tutması çok hoşuma gitti. Ayakta alkışlanacak bir film olmuş. Çocuk oyuncu Darsheel Safari de muhteşem bir oyunculuk sergileyerek başrolün hakkını vermiş.

Başyapıt...
10


default avatar
(5) -
Yine büyük hevesle oturup büyük hayal kırıklığıyla kalktığım bir hint filmi daha...
Konu gereksiz uzatılmış.
5


default avatar
(1) -
Fazla söze ne hacet. Çok güzel bir film.
10


default avatar
(3) -
Sanırım hayatımda izlediğim en iyi yapımlardan bi' tanesi. Fakat bunun için gelmedim, filmi izleyeli de bayağı uzun zaman oldu; filmin süre zarfın içersinde 10 ya da daha fazla Türkçe ile aynı anlama gelen kelime saymıştım. Dost, Dünya, Kabiliyet hatırladıklarımdan bazıları. (Hayatında ilk defa bir Hint filmi izleyen birisi.)
10


avatar
(33) -
Her zamanki gibi Amir Khan'ın kusursuz senaryosu ve oyunculuğu Gülücük
10


default avatar
(54) -
Her şey iyi güzel de şu saçma sapan müzikleri bıraksalar keşke yazık ediyorlar filmleri sırf bu yüzden 1 puan kırdım 10 üzerinden 7
7


default avatar
(2) -
hocam harika bir film, direk yapıştırın hiç düşünmeden


default avatar
(83) -
Bu film için ne söylenebilir bilmiyorum. İnsanın kalbine dokunan nadir filmlerden biri... Çok çok güzel... Amir Khan'a hayran olmak için bile seyredilebilir.
10


avatar
(796) -
Okulda izlemiştik. Bayıla bayıla izlediğim, eğlendiğim, duygulandığım... Kısaca tüm duyguları içimde hissettiğim bir filmdir.5 saat olsa yine izlerdim. Çok tatlı ve güzel bir filmdi. Ailecek izlemek daha iyi olur. Keyifli Seyirler dilerim... 8/10
8


avatar
(182) -
Film için kullanılacak tek cümle " Şaheser". Sadece izleyin gözleriniz istemsizce gerekeni yapacaktır.
9


avatar
(9) -
Tek kelimeyle inanılmaz. Aamir Khan döktürmüş gene. Filmin bazı yerleri klişe olması dışında hiçbir eksiği yok vermek istediği mesajı tam anlamıyla veriyor. Kesinlikle izlemeniz gerekiyor böyle bir filmi.

Rahat 8.5 lik bir film
8


avatar
(62) -
Uzun filmlerden hep çekinirim. Sonuçta oturacaksın ve 3 saat vaktin gidecek. Ancak bu filme kesinlikle değdi. 165 dk nasıl geçti anlamadım. Bu filmi hep uzun diye ertelemiştim halbuki çok büyük bir hata yapmışım. Gözlerin yaşarması hatta ağlamak garanti. Aamir Khan'ı da tebrik etmek gerek gerçekten.
10


avatar
(479) -
bu hintlilerin filmleri enteresan oluyor...ya büyük fiyasko oluyor ya da kült film...işte o kült filmlere bir örnek daha bu film...özellikle disleksi tanısı konulan ailelerin dikkatle izlemesi gereken ders gibi bir film...aamir khan gerçekten büyük bir oyuncu hiçbir filminde vasat olduğunu görmedim-en azından izlediklerim arasında- yine gerek dans yeteneği gerekse rol kabiliyeti yönünden zirveyi yakalamış...zaman zaman komik zaman zaman dram zaman zaman hayat dersi...ailecek izlenebilir...
8


avatar
(189) -
Film güzel gerçek hayata bağlı dersler veriyor. Heleki amir khan'ın çocuğun babasına söylediği sözler çok fena. Kaldı adam. Filmi orjinal dilde seyrettim yarısını ingilizce konuşuyorlar.Eğer gerçek hayatlarındada hintliler böyleyse 10 seneye kalmaz hindistanda hintçe konuşan kalmaz....
10


default avatar
(28) -
Film hem çok güzel hem de çok ders verici, anlamlı bir film. Kah gülerken, kah üzülürken kendinizi bulacaksınız. Tavsiye ederim


avatar
(311) -
küçükken bizde disleksi olsaydı ensemize patlatılan tokatlardan düzelmiştik, çalışmayan elektronik eşyaya vurma misali, filme yorum yapmaya gerek yok, mutlaka izleyin derim, 10/8
8


default avatar
(10) -
Eğitimcilerin mutlaka izlemesi gereken filmler arasında. Öğretmenin öğrenciler üzerinde ne kadar etkili olabildiğini ve olabileceğini, aynı zamanda tersini de doğru gösteren film.
8


default avatar
(9) -
ilk bir saat ne kadar off, puff, humms çekerek bu film bu notu nasıl almış diye seyrederken sonraki bir buçuk hatta iki saate yakın boğazım düğüm bir şekilde seyretmeye devam ettim
9


avatar
(94) -
Dün izledim bu filmi gerçekten çoğu sahnede gözlerim yaşardı çok başarılı bir yapım
10


default avatar
(24) -
Bütün eğitimcilerin ve ebeveynlerin izlemesi gereken bir film..


avatar
(1021) -
Güncel Hint filmlerini ancak altyazı ile izleyebiliyoruz ancak bu güzel filmin artık Türkçe dublajı da mevcut. Büyük küçük herkese şiddetle tavsiye edilir. Mümkünse aile ile izlenmelidir.
10


default avatar
(27) -
Film; 3. Sınıfa giden ishaan’ın okumayı bir türlü öğrenememesi, bununla beraber git gide okulun ve derslerin kendi hayatını cehenneme çevirmesine tanık olduğumuz, kimi zaman bizi güldüren, kimi zaman bizi hüzünlendiren, kimi zaman bizi düşündüren ve en onunda da bizi ağlatan bir film.
Ishaan’ın salaklık derecesine varan tavırlarından dolayı çevresiyle uyum sağlayamaz. İlk başta baktığımız zaman kim olursa bu çocuğun yaptığına dayamaz ve aynı tepkileri verir diyoruz. Tabi herkes gibi bizde bazı şeylerin farkında değiliz. Oysaki filmin devamında yönetmenin bizi ters köşeye yatırdığını görmekteyiz. Yönetmenin bize öğrettiği bir şey var ki bu çok önemlidir. ‘’Deve kuşu gibi kafamızı kumun altına sokup gerçeği görmeyi istemeyişimiz.’’ Bir sorunun üstesinden gelebilmek için ilk önce o sorunu tüm gerçekliğiyle kabullenmemiz gerekiyor ki, bur da ishaan’ın babası bunun farkına bir türlü varamıyor malesef. Bundan dolayı da çocuğuyla ilgili verdiği kararların hiçbir ehemmiyeti kalmıyor.
Ishaan’ı anlayan bir te kişi vardır ki; o da öğretmenidir. Öğretmenin ishaanı anlayan tek kişi olmasının nedenini de sonradan öğreniyoruz. Henüz çok genç olan vekil öğretmenimizin çabası, azmi ve başarısı da takdir görecek cinsten. Sanırım henüz yeni öğretmen olacak ve öğretmen adayı arkadaşlarımız bu filmi çok beğeneceklerdir. İzlemelerini de şiddetle tavsiye ederim.
Yönetmen filmde bir de; nerdeyse çoğu kişinin bilmediği ‘’DİSLEKSİ’’ hastalığının olduğunu bize öğretiyor. Filmde bu hastalığın çok zeki ve ünlü insanlarda da görüldüğünü; bu ünlülerin başında da Albert Einstein, Leonardo da Vinci ve Tom Crouse gibi kişilerin geldiğini öğreniyoruz.
konu itibariyle basit ve insanı hiç yormayan bir konusu olmasına karşın, nerdeyse bütün duyularımızı filmin sonuna kadar devreye sokmayı başarmış yönetmenimiz. Tabi burada yönetmenin başarısından daha çok belki de başroldeki kahramanımız Ishaan'ın oyunculuğu konuşulması gerekiyor.
Filmde aamir khanı ilk defa hem yönetmen koltuğunda hem de oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. yani anlayacağınız bütün övgüleri hakkediyor aamir khan.
Filme vereceğim puan 10 üzerinden 9’dur. Herkese hitap edebilecek bir film. Filmin uzun olması biraz dez avantaj. Ama Hindistan filmlerini seven bir kişi için bu söz konusu değil.
9


default avatar
(3) -
Her anne baba mutlaka izlemeli.
10


default avatar
(42) -
ebeveynlerin ve ilerde ebeveyn olacakların mutlaka izlemesi gereken,biraz gereksiz yere uzatılmış havası verse de hint sinemasının sıcaklığını yansıtan iyi bir yapım.
7


default avatar
(26) -
İlk 1.5 saat ne kadar sıkıcı durağan geçse de konuya açıklık getirilmesi ve anlaşılması için işlenmesi gerekiyordu.Ayrıca film sayesinde hastalığı öğrenmiş oldum ayrıca ebeveynlerin çocuklara olan yaklaşımlarını da yüze vururcasına göstermiş.
8


avatar
(84) -
Eğitim sistemini 3 Idiots'taki gibi bir güzel eleştirmiş Aamir Khan.Ben gerçekten Hint Sinemasını anlayamıyorum.Tüm filmler en az 2,5 saat, içinde en az 2-3 tane şarkı oluyor(ben Yeşilçamın bu özelliğiyle çok dalga geçerdim) ama yine de o uzun mu uzun film göz açıp kapayıncaya kadar bitmiş oluyor, gram sıkılmıyor insan.Verdikleri mesajlar, eleştiriler cabası; filmden sonra oturup düşündürüyor her zaman beni.Kısacası etkileniyorum her seferinde, sorguluyorum yaşamı, sistemi.

Filme gelecek olursak çok ağır bir dram içerecek konusu bulunmamasına rağmen varmış gibi duygu patlaması yaşayabilirsiniz.Adamlar öyle yapmışlar işte.İçinde bizim sinemamızdaki tüm dram filmlerinde olduğu gibi aşk, ayrılık yok ama dram gibi dram ortaya çıkmış, çıkartmışlar.Oyunculuklar desen gayet iyi, özellikle Ishaan rolündeki çocuktan bu performansı beklemiyordum.
8


avatar
(13) -
insanın gözüne yaş konduran,güzel bir film. özellikle verdiği mesajlarla aslında ne kadar yetersiz bir baba olduğumuzu anlatıyor.
9


avatar
(43) -
Önyargı ile çok uzun zamandır bulaşmadığım hint filmleri !!! Yaklaşık 1 ay önce binbir soru işaretleriyle izlediğim 3 idiots ile önyargının ne kadar yanlış bir şey olduğu kanısına tekrar vardım. Ardından yaklaşık 2 hafta sonrasında izlediğim My Name is Khann filmi önyargıma 2. darbeyi indirdi. 3. ve en okkalı darbeyi indiren bollywood filmi ise Taare Zameen Par oldu. 3 film , 3'ü de birbirinden güzel. Not; (Taare Zameen Par'ı izlememden 1 gün sonrası yani bugün) PK isimli 2014 yapımı bir başka film daha izledim. 4'te 4 (quadra kill, darısı pentaya 'anlayan anladı'). O zaman helalin var be bollywood diyorum.
9


avatar
(218) -
Gözümden yaş geldiği sayılı filmlerden bir tanesidir.Filmin içinde bolca mesaj içeriyor tabi mesajı alabilene. Mükemmel bir film, mükemmel bir konu ve küçük çocuğun oyunculuğu da takdire şayan bir çok film yıldızından daha iyi bir performans sergilemiş.Aamir Khan için ayrı bir parentez açmak istiyorum bu adamı çok sevdim ben müslüman diye mi bilmiyorum ama içim çok ısındı. Bollywood'u bana sevdiren adam Okeyy
9


avatar
(11) -
Şu filmi bir Amerikalı çekseydi, IMDb'de ilk 10'da olurdu kesin. Oscar'a damga vururdu. Muhteşem ötesi bir film yani... Hani şöyle kendinizi kötü hissettiğiniz anlarda açıp kısa kısa sahnelerini izlemek bile iyi gelecektir eminim ki.

Darsheel Safary... Ne güzel oynamışsın sevimki çocuk!
Aamir Khan... Sen de güzel adamsın be!

10 üzerinden kocaman 10!
10


default avatar
(7) -
Bu film insanda serotonin salgılatıyor Çok Mutlu
10


default avatar
(2) -
kesinlikle izlenmesi gerekli
9


avatar
(673) -
Öğretmenlere ve anne babalara bu filmi izletmek kanunlarla zorunlu hale getirilmeli. Eğitim sisteminin yanlışlarından geçmişte ve günümüzde sıkıntılar yaşamış biri olarak hayran kaldım filme. Aamir Khan`ın filmlerini iyi bulmakla birlikte çok fazla abartıldığını düşünüyordum. Bu film ancak az bile övülüyor. Alın eğitim sistemini bu film üzerine şekillendirin başarısız olmazsınız.
10


avatar
(26) -
Söyleyecek söz bulamıyorum ,gözyaşlarımı tutamadım.Keşke daha önce izlemiş olsaydım.


avatar
(271) -
Kalleş babaya çince oyun kutusunu okutma sahnesinde çok mutlu oldum.
Sürprizbozan: Göster
Hem mutlu ediyor hem ağlatıyor süper bir film.
9


avatar
(13) -
bir insan düşünün,çocuklardan hiç hoşlanmaz,tahammül edemez,onları hiç anlamaz,çoğu zaman sinir olur,çocuk-severlerin çocukları nasıl sevebildiğini ve onlara tahammül edebildiğini hiç anlayamasın ve ileride evlendiği zaman çocuğu olunca ne yapacağını kara kara düşünecek kadar çocuk sevmez biri.o kişi ben oluyorum.
sonra bir film düşünün,o filmi izledikten sonra çocuklara olan bu anlattığım hisleri tamamen çöksün,bambaşka bir insan olup çıksın,gönlü çocuk sevgisiyle dolup taşsın,nerede bir çocuk görse içi kıpır kıpır olsun. o film de işte bu film oluyor. bu film bana çocukların bir türlü anlayamadığım ve bilmediğim ruhunu gösterdi ve öğretti. bu filmi yapan çok teşekkür ediyorum. sinemasal olarak düşünürsek film tam bir başyapıt. başından sonuna kadar muazzam bir kurgu ve küçük başrol oyuncusunun şaşırtacak ve şapka çıkaracak performansı bu filmi başyapıt yapan en büyük iki etken. filmlerde insan gözyaşı döker elbet,kimi zaman gözlerin yaşarır,kimi zaman birkaç damla akar ve biter. bu filmde dakikalarca ağladım,hem üzüntüden hem de sevinçten.böyle ağlatması filmin dramatikliğinden değil içtenliğinden ve gerçekçiliğinden kaynaklı.
10


default avatar
(4) -
Biraz fazla iyi bir film şurası kötü demek istiyorsun diyemiyorsun. duyguları çok iyi işlemişler kesinlikle izlenmesi gereken film zira bilgi olarak da çok şey katmışlar.
9


default avatar
(84) -
Çocuğu okula yeni başlamış bir baba olarak inanın şu an hüngür hüngür ağlıyorum. Ödev yaptırırken arada kızıyordum oğluma ama bu film beni fena etkiledi. Bu nasıl dokunaklı bir film böyle. Oyunculuk, konu, verdiği mesajlar mükemmel. 3 aptal filmi ile tanıdığım Aamir Khan bana yeni yeni şeyler öğretiyor. Bu filmler Amerika da olsa Oscarlık olur. Mutlaka izlenmeli. Hayatta en güzel şey " Dünyadaki minik yıldızlar"
8


avatar
(85) -
Evet. Bu filmde ki karakterler hayal ürünü olabilir. Ya da gerçek hayatta var olabilirler. Ya da saklı olabilirler. Bu bir gerçek kabul edelim.

Önce durup düşünmek lazım. "Bir elin beş parmağı bir değil." Her insan farklıdır ve fark edilmek ister. Mevcut eğitim sistemin de bu mümkün değil. Bu bir gerçek. Ama bunu aileler de başarabilir. Emek ve zaman ister.

Sonuç olarak her öğretmenin, her ailenin ve her "insanın" izlemesi gereken bir film. Mutlaka izleyin. Ya da izlettirin.

Saygılarımla.
10


default avatar
(490) -
Öncelikle Aamir Khan'ı kutluyorum ve performansı hakkında onu övüyorum. Ayrıca Khan'ın UNICEF'in çocuk elçisi olduğunu öğrenince onu daha da övdüm. Khan, harika bir senaryo yakalamış. Kamera çekimleri ve oyunculuklar çok başarılı. Özellikle Khan'ın iyi yürekli resim öğretmeni rolü ve filmin en başarılı performanslarından biri olan başroldeki çocuk Darsheel Safary'nin depresyonda olan ve disleksiye sahipken nasıl değiştiğini seyircilere çok güzel anlatıyor. Güzel bir Bollywood filmi daha. Film çok güzel kurgulanmış ve yine uzun süresine rağmen seyirciyi hiç sıkmayacak şekilde tasarlanmış. (Çoğu Bolllywood filmi de böyle zaten) Filmde anlatılmak istenen duygu ve düşünceler çok iyi anlatılmış. Bir de bu film tam olarak bir komedi filmi değil. Filmin konusu bir çocuğun başından geçen olayları anlatıyor. Komedi olmasa da keyifli sahneler çok var bu filmde. Gerektiği yerde neşelendirip üzen, tüm duyguları gerektiği zaman yaşatan bir film. Bu film biraz çocuk filmi tarzında ama hem büyüklerin hem de küçüklerin izleyebileceği güzel bir film. İzlemenizi mutlaka tavsiye ederim. 4.5/5
9


avatar
(66) -
En az 3 Idiots kadar güzel bir başka film. İzlenmeli, tavsiye edilmeli. 9/10
9


avatar
(363) -
Ishaan'ın Ronaldinho'ya benzerliği gözlerden kaçmadı. yakaladım
7


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Taare Zameen Par
Film Altyazıları
Red Sparrow (7,588) Den of Thieves (3,187) Maze Runner: The Death Cure (2,917) Winchester (2,609) Hostiles (2,410) 12 Strong (1,886) A martfüi rém (1,833) Bleeding Steel (1,429) The Commuter (1,403) Submergence (1,209)
Dizi Altyazıları
La casa de papel (8,025) Westworld (5,386) Supernatural (4,826) The Big Bang Theory (3,525) The Terror (2,996) Gotham (2,959) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,519) Arrow (2,485) The Flash (2,056) Krypton (1,773)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018