Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(18) -
Natalie ve Mila mı ? Şok . Takibe al, takibe al çabuk! Melek ama..


avatar
(177) -
Natalie portman inanılmazdı. Film bi ara kafamla oynadı desem yalan olmaz Gülücük
8


avatar
(161) -
güzel kaliteli film ve oyunculuk,film beni kendine bağladı çok etkileyici güzel olmuş
8


Yorumlar (188)
avatar
(497) -
Böyle basit, sıradan bir hikaye ancak bu kadar heyecanlı, bu kadar dolu dolu, bu kadar itici, bu kadar güzel anlatılabilirdi.
7


avatar
(406) -
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(1200) -
2011 yılında yazdığım yorum...

Film tek kelime ile MUHTEŞEM.

Başrolde Natalie Portman var. Bu rolü için 2 yıl bale eğitimi almış. Çok da başarılıydı.

Çalışkan , hırslı , yetenekli ama ürkek ve kırılgan bir balerin olan bir kızın hikayesi. Kuğu gölü balesinin yeni versiyonunda kraliçe kuğu rolü için seçmeler yapılır. Bu rolde hem saflığı temsil eden beyaz kuğu hem de ihtirası temsil eden siyah kuğu rolünün aynı balerin tarafından oynanması gerekiyordur.

Filmde balerinlerin zor çalışma şartları ve aralarındaki rekabet anlatılıyor ama bol miktarda bale sahneleri ve psikolojik gerilim de var. Çok çok güzel bir film. O kadar etkisinde kaldım ki gece uykuya dalmakta zorlandım.
9


default avatar
(42) -
Güzel değil gençler izlemeyin Gülücük . Bu filme gelene kadar sürüsüne film var. Gidin onları izleyin. Yorumlara kanıp filmi izlemeyin benim gibi, sıkılırsınız. Ayrıca filmi anladım anlaşılmayacak bir şey yok gayet basit bir film. Bunu da anlamayan varsa artık yuhh film izlemesin o Gülücük
4


default avatar
(1) -
İzlediğim en sıkıcı filmlerden biri ..
1


default avatar
(2) -
Film çok karışıktı neyin nasıl olduğu anlaşılmıyor oyuncular iyi güzel fakat filmde bir anlam bütünlüğü yoktu
3


default avatar
(45) -
Sıradan, sıkıcı bir film. Sürekli birşeyler olmasını bekledim ama olmadı. Uykum geldi, film bitti ve filmi sildim bunlara ek olarak Natalinin oyunculuğu 10 numaraydı ve filmdeki tek güzel şey buydu.
1


default avatar
(490) -
Black Swan, temposu yoğun, baş döndüren, heyecanlandıran, kafa karıştıran, Birdman tarzında bir sonra ve Whiplash'e benzer bir işleyişe sahip olan ve de en önemlisi, Mila Kunis ile Natalie Portman gibi 2 büyük oyuncuyu daha da büyüten bir film. Sürükleyici ve izlediğinize pişman olmayacağınız bir film.

Kunis oldukça sade ve doğal oynamış (bir Oscar adaylığı iyi olurdu doğrusu onun için) ve Portman her ne kadar biraz durağan gözükse de aslında onun performansını daha yükseltmiş. Oyunculuklar ve işleniş konusunda bir sıkıntı yok filmin. Sadece senaryonun varmak istediği yeri ve verdiği mesajı pek gözüm tutmadı. Ama bunun dışında bu film, size heyecanlı ve sürükleyici dakikalar vaat ediyor. İzlenebilir.

TOPLAM PUAN: 8/10
8


default avatar
(30) -
Çok basarili bir film . Konu bale , herkezin ilgisini cekmez gibi dururken film kendine oyle bi cekiyorki kendine inanilmaz . Natalie'nin performansi harikaydi . Hele parmagindaki eti kaldiris sahnesi tuer urperdiciydi . Ve tabi kanatlandigi sahne.
8


avatar
(28) -
Sıkı bir bollywoodcuyum. Ve bu filmle bollywooda geçme konusunda pek haksız olmadığımı gördüm. Ne kadar kaliteli film yapsalar da edepli bir film yapmayı başaramıyorlar. Bir filmlerinde de cinsellik olmasa olmuyor. Filmin psikolojik yönünü merak ettiğimden izleme kararı aldım. Oyunculuk içine işliyor insanın bu doğru. Ayrıca Natalie harika bir oyuncu... Ama ne yazık ki hollywoodun mahremiyetsizliği yüzünden filmlerini izleyemez olduk. Oysa film psikolojik bakılırsa çok başarılı.

Cevaplar (1)
avatar
(118) -
O sahneler öylesine çekilmiş sahneler değil ama en azından bu filmde öyle değil
10


0
| Bildir


avatar
(218) -
Mücadelenin olduğu, hırsın başarı hikayesinin olduğu filmler her zaman ilgimi çekmiştir. Bu filmde de konu gayet güzel işlenmiş. Senaryosu gayet yerindeydi. Arkadan yükselen kuğu gölü balesinin melodisi diziyi seviye daha yukarı çıkarmış.Natalie Portman ve Mila Kunis bu ikili aynı filmde oynaması bile fazlasıyla ilgi çekici. Ama özellikle Natalie Portman'a zaten Leon filmindeki Mathilda rolünden beri ayrı bir hayranlığım var. Bu filmde de resmen döktürmüş. Çok başarılı bir film.İyi seyirler...
8


avatar
(219) -
Aslında Filmdeki Son söz Herşeyi AÇıklıyor .. Kusursuzdun Nina (Natalie Portman) .. Kusursuzdun Black Swan
9


default avatar
(15) -
Natalie Portman gerçekten oyunculuk resitali vermiş.Bu nasıl bi oyunculuktur bu nasıl rolü yaşamaktır..Filme gelince, bale sevmeyen izlemesin gibi saçma sapan yorumlar gördüm Çok Mutlu Hırs ve mükemmeliyetçilik duyguları üst düzeyde olan hatta şizofreni noktasına varan bir karakterin öyküsünü anlatıyor.Yani orda bale sadece bir araç.Filmde bazılarına fazla gelen cinsellik içeren sahneler içinse şunu söyliyim.Nina karakteri kendini yaptığı işe o kadar kaptırmış ki gerçek hayatta yaşayamadığı fantezileri kafasında kurmaya başlıyor.Yani gereksiz değil aksine karakteri daha iyi anlamamız için yerindeydi. IMDB puanını hakettiğini düşünüyorum.Kaliteli filmden anlayanlar beğenecektir.
10


default avatar
(142) -
Aronofsky nin bu filmini bir rüya için ağıttan daha çok beğendim.fakat yanlış anlaşılmasın bir rüya için ağıtta güzel filmdi.
9


avatar
(132) -
Sonuna kadar gizemi koruyor. Ben çok beğendim.

8/10
8


avatar
(74) -
Filme hakkında olumlu değerlendirmelerim:

-En başta Natalie Portman'da ne oynamış be diyorsunuz. Gülücük
-Arka planda çalan müzik insanı sürekli geriyor, sadece bende mi oldu bilmem ama dikkatimi vererek izlemem sağladı.
-Oyunculuklar, mimikler, bakışlar o kadar gerçekçi ki ne demek istediğini, duygularını bakışlarından anlıyorsunuz Natalie Portman'ın.

Kendimce beğenmediğim kısımlar:
-Film çok yavaş ilerliyor.

Son olarak yönetmen mesajı vermiyor gömülü olanı bizim çıkarmamızı istiyor, Çıkarırsak filmi beğenebiliyoruz , yoksa güzel değilmiş diyoruz.

İzlemenizi Tavsiye ederim
. 8/10
Gülücük
8


default avatar
(10) -
Filmin Psikolojik Değerlendirmesi

Gri Kuğu

Nina Sayers (Natalie Portman) aslında gri bir kuğu. İçinde hem siyah, hem beyazdan bir özellik taşıyor. İçinde her ikisi olmak için de potansiyel var.
Sürprizbozan: Göster


Son söze gelecek olursak...

Black Swan, bence 2010'un en iyi filmi... 2009'da verilen ödüllerden sonra (Sandra Bullock'un en iyi aktrist ve Kathryn Bam Bam Bigelow'un en iyi yönetmen ödülleri) Akademi tamiri mümkün olmayacak biçimde prestij kaybetmiş olsa da, Natalie Portman'ın en iyi aktirst, Darren Aronofsky'nin ise en iyi yönetmen ödülünü kesinlikle alması gerektiğini düşünüyorum. Umarım Nolan'a ve Inception'a en iyi yönetmen ve en iyi film ödüllerini vermezler. En iyi müzik ödülünü, eserinin özü bir uyarlama olduğu için Clint Mansell alamayacak malesef.... Ama gönül rahatlığı ile Inception Soundtack'i sebebiyle Hans Zimmer'a verilmesini destekleyebiliriz.

Filmin yapım aşaması hakkında pek detaylı bir araştırma yapmadım. Ama özellikle kamera kullanımı, müzikler, koroeografi ve görüntü yönetmenliği hususlarında merak ettiğim, öğrenmek istediğim çok fazla detay var. Bunların hepsini derli toplu hale getirince, Black Swan ile ilgili ikinci bir yazı yazmayı planlıyorum. O zamana kadar sizi üzücü bir gerçekle başbaşa bırakmak istiyorum.
7

Cevaplar (1)
default avatar
(52) -
Valla helal olsun.sizin sayenizde filmi tam anlamıyla anladım ve bu puanı almasına hak verdim
7


2
| Bildir


avatar
 kurdele (3467) -
eminim izleyen herkes bi ara noluyor lan demiştir kendi kendine izleyin izlettirin...


default avatar
(43) -
Filmin tek dikkat çeken yanı Natalie Portman'dı. Gerçekten iyi oynamış ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; beni ciddi anlamda sinir etti izlerken:-) Rolünde bir iticilik vardı sanki. Bu duyguyu The Treasure Of Sierra Madre filminde Humphrey Bogart'ta yaşamıştım. Bu tür film severler için tavsiye edilebilir. 7
7


avatar
(213) -
Resmen beynimle oynanmış hissettim. Demek ki filmlerde korkutmak için şeytan, cin, gulyabani gibi öğelere gerek yokmuş.
8


avatar
(131) -
Bu filmi tek güzel yapan; Natalie Portman'ın oyunculuğu idi.
7


avatar
(209) -
Natalie ya canım ya bu kıza çok yükleniyolar yapmayın etmeyin nasıl tatlı bi şey ya kıyar mı insan buna
8


default avatar
(203) -
Aronofsky şaheseri. İçinde hem Polanski hem Cassavetes hem de Cronenberg var. Ama sonuç olarak yönetmen son yılların en orijinal bileşimlerinden birini elde etmiş. Oyunculuk, el kamerasıyla çekilen ve filme cinema-verite tadı katan görüntüler ve müzikler olağanüstü. Her açıdan çarpıcı, etkileyici. 5/5


default avatar
(6) -
her ne olursa olsun film için yorum yapmaktansa Winona Ryder ı görmek beni çok daha mutlu etti. Saygılar
9


avatar
(149) -
"kusursuzdu"

Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(356) -
Beğenmeyen anlamadığı için beğenmemiştir.
10


avatar
(206) -
Fight Club'a niye harika, mutlaka izleyin diyorsam... Black Swan de o kadar harika... İnanılmaz psikolojik betimleme... Özellikle karakter--in gözünden görmemiz için kamera çekimleri olsun, harikaydı. Mükemmel bir yapım uzun zaman sonra on puan verebileceğim bir filme... Mutlaka izleyin diyorum. ''Black Swan'' Natalie Portman ne iyi oyuncu olduğunu Lêon'da kanıtlamıştı zaten. Çok iyiydi çok..
10


default avatar
(151) -
Natalia portman'dan mükemmel oyunculuk mila kunis (2012 dünyanın yaşayan en seksi kadını) daha bir şey demiyorum film çok iyi izlenmeli ...


avatar
(80) -
beni dusunduren filmleri hep sevmişimdir , cok güzeldi , natalıa portman ise baska bi güzeL .. (:


default avatar
(4) -
İstediğiniz şey sanat izlemekse size iyi seyirler.
Film izlemek stiyorsanız vakit kaybetmeyin boşuna..
Ama oyunculuk 10 numara...
Baleyi sevmem seveni de sevmem Gülücük
Dediğim gibi sanat severler için kaçırılmayacak bir film 10 az bile
Benim gibiler içinse vakit kaybı
oyunculuklar kurgu vs süper kugu golu balesının sınema versıyonu desem yalan olmaz...


avatar
(840) -
Black Swan (2010).. Mükemmellik baştan aşağı kontrol demek değildir.. Ayrıca zincirleri gevşetmektir.. İmdb Puanı:8.3.. Ünlü yönetmen Darren Aronofsky imzalı geçtiğimiz yıl oscarda bir çok adaylığı bulunan Gerilim-Psikolojik türlerini barındıran yapım.. Nina oldukça hırslı ve yetenekli bir balerindir.. Yeni oyunda yani kuğu gölünde başbalerin olarak düşünülür.. Bu duruma Nina oldukça sevindirir ve çalışmalara bir önce başlar.. Bu süre zarfında kendi ile mücadele içinde olan balerin bir çıkmaza doğru sürüklenecektir.. İnsana kendinden başkası zarar veremez sözünü bu filmde bulacaksınız.. Filmde beni Natalie Portman kusursuz oyunculuğu dışında konusu ile beni pek fazla etkileyemeyen fazla abartıldığını düşündüğüm bir filmden öte geçemedi.. Portmanın hakkını yememek lazım gerçekten inanılmaz derecede bir performans göstermiştir.. O kadar zor bir rolün altından kalkarak rolüne fazlasıyla adapte olup çalışmış ki sanki kırk yıllık balerin gibi seyirciyi büyülemeyi başarmıştır.. Zaten önemli iki ödül olan Altın Küre Ödüllerinde ve Oscar Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini toplamayı başararak kariyerinde sağlam adımlarla yürümeye devam etmiştir.. Yani filmin önüne Portman geçmiş sadece onun için yazılmış bir senaryo.. Mesela Al Pacinonun 92 yapımı Kadın Kokusunda kör rolünü inanılmaz oynayıp oscara uzandığı gibi favori filmlerim arasındadır.. Konusu ile Portmanın performansı bütünleşip filmin içine beni çekemedi.. Bütün bir filmi finale yüklemişler final dışında hiç bir sahnede gerildiğimi hatırlamıyorum.. Aşırı abartılan bu psikolojik filmi türünü severlere tavsiye ederim.. Yönetmenin daha iyi filmlerini izledim.. Kesinlikle başyapıt olduğunu düşünmüyorum.. 7.8 Kusursuz hissettim.. Kusursuzdum..


avatar
(273) -
Açıkçası ne anlattığını kendisi dahi anlayamamış bir film diyebiliriz.

Natalie Portman doğuştan oyuncu gerçekten. Hedeflerine ulaşabilmeyi hayatının tek gayesi edinmiş, rüyalarını dahi başkasına değil ona ayırmış bir insan, o hedefine ulaşmaya çok yaklaşmışsa bu kadar gerilime geçer. Hanımefendi'nin oyunculuğu o kadar başarılı ki, ve baleyi o kadar üst düzey kalitede yerine getiriyor ki, perdede gördüğünüz kızın ta kendisi sanıyorsunuz onu. Bu açıdan takdir edilmeyi hak ediyor hiç kuşkusuz...

Ama senaryonun saçmalamaya başladığı andan itibaren film savrulmaya başladı. "Hollywood filmleri cinsellik olmadan olmaz" iddiasında olanları doğrulayacak şekilde, film ağzına kadar kirletilmeye başlayınca, ki bu film için çok zor bir şeydi bu, garipsemeye rahatsız olmaya başlıyorsunuz, sizi kendinden uzaklaştırıyor film.
Belki de şöyle yaklaşabiliriz meseleye, "Bu kadar fedakarlık yapmaya değer mi?". Gerçekten de gayesine ulaşabilmek için karakterini, duruluğunu, berraklığını... ve sonra annesini... en sonunda da kendisini kaybetti. Beğenmeyeceği insanlara dönüştü.
Sürprizbozan: Göster
Üstelik sonu, acıyarak baktığı selefinin akıbetine döndü, onun ikinci versiyonu oldu istemeden.

Film, mükemmeliyetçilikten ziyade, arzularını dizginleyemeyen insanların ne denli aşağılaşacağını anlatıyor, ben öyle düşünüyorum. Evet, belki Siyah Kuğu oldu, ama kendini kaybetti işin sonunda, kendinden bir şey kalmadı maalesef.

Siyah Kuğu olabilmek için.. alkış için, para için, makam için her şeyini feda eden ne kadar insan var!?
8


default avatar
(188) -
Sürprizbozan: Göster
10

Cevaplar (1)
default avatar
(188) -
Sürprizbozan: Göster
10


2
| Bildir


avatar
(10) -
Abartılmış şişirilmiş bir film.. Film çok ama çok sıkıcı ilerliyor, sonda biraz hareketlenme oluyor..
6


default avatar
(188) -
Öyle yorumlar yapılmış ki eksi oy bile vermiyorum

filmin anlatmak istediği şeyle ilgili çok uzaklara gidilmiş

Sürprizbozan: Göster


Finalin sonunu önceden anladığım halde beğendim
10


avatar
(72) -
Bencede biraz film abartılmış ama film güzeldi yine de . Mila Kunis ve Natalie Portman olması filmi güzel yapan şeydi aslında Çok Mutlu
9


avatar
(631) -
beğendim bence v for vendetta dan daha güzel oynamış portman
9


avatar
(1689) -
Temeli mükemmeliyetçilik ve bunun getirdiği psikolojik bunalımlar üzerine kurulu bir film. Psikolojik gerilm tarzında bir film yapılmış ama bir Shining olamıyor malesef. Bunun yanında saçma ve gereksiz cinsellik içeren sahneler var yani anlatmaya istediğini başarırken bunlara ne gerek var hatta mükemmeliyetçiliği sekse bağlamanın ne alakası var şu lafa nedemeli "çok gerginsin, kusursuz olmasını istiyorsun ve rahatlamalısın" kendini sev, seks yap vb. diyaloglar oldukça saçma zaten mükemmeli isteyen birinin en büyük zevki kusursuz bir bitiriştir ki filmin sonunda bunu görüyoruz Beyaz kuğumuz düşerken kusursuz olmasından o derece etkileniyor ki mutlu mesut gidiyor. Bunlara rağmen Portman`ın oyunculuğu bu kusurları bertaraf etmeye yetiyor.
6


avatar
(36) -
çok karışık bi yapısı var film bitti öyle anlayabildim filmin ne anlatmak istediğini gerçekten


default avatar
(9) -
Yarım saatini zor izleyip dayanamayıp kapattığım filimlerden biri çok çok çok abartılmış yanına bile yaklaşmayın.


default avatar
(2) -
gerçekten çok güzel bir film, izlenmeye değer


avatar
(995) -
şu anda 143 yorum yapılmış bu filme ve resmen izleyiciyi 2 ye bölünmüş

- bi kısım diyorki muhteşem şahane
- diger kısımda berbat sakın izlemeyin

hani tam bi ortasıda yorumalrda pek olmamış

anlamadıgım nokta oscar almış bir filmin izleyiciyi bu derece 2 ye bölmesi çok şaşırttı beni Şok

en iyisi filmi izleyip karar vermek Hıhı

natalie portman faktörünüde unutmamak lazım Gülücük


avatar
(64) -
yarım kalmış Baygın
8


avatar
(340) -
Natalie Portman'ın muhteşem performansı hatta oscar'ı sonuna kadar hakeden performansı, filmi kurtarmaya yetmiyor malesef.. Gereksiz ve saçma sahneler olmasaydı, iyi film derdim...

Onun dışında konu güzel, işlenişi güzel, sonu güzel.. Sıkmayan bir yapımdı...

Mila Kunis'e ısınamadım!
7


avatar
(194) -
baleyi sevenlerin sevebileceği bir film onun dışında kimse sevmez bu filmi hiç içimden gelmiyor izlemek


avatar
(13) -
Süper film, izleyin izlettirin...


avatar
(70) -
10 numara film!!!
izlenesi... hatta ve hatta müptelası olunasıııııı!!!

Hehehehe
10


avatar
(17) -
Şizofrenin güzel işlendiği bir film ama daha fazlası değil.


avatar
(44) -
Bu ne ya ? Requiem For A Dream ile bile kıyaslayanlar var.Bu filmden sonra şundan eminim ki aktrisler ne kadar soyunursa oscar şansları o kadar artıyor.
6


avatar
(4) -
merak ettiğm şey
Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
avatar
(141) -
Sürprizbozan: Göster
6


0
| Bildir


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Black Swan
Film Altyazıları
Rampage (12,984) Ready Player One (7,754) Escape Plan 2: Hades (1,810) Blockers (1,780) Tomb Raider (1,403) The Cured (719) Den 12. mann (590) Future World (577) Black Panther (495) Red Sparrow (353)
Dizi Altyazıları
Westworld (9,108) The 100 (2,641) 12 Monkeys (2,066) La casa de papel (2,038) The Expanse (1,831) Into the Badlands (1,671) The Crossing (1,642) Legion (1,070) Vikings (1,059) Supernatural (919)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018