Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(226) -
Bugüne kadar izlediğim en iyi dizi, gönül rahatlığıyla söylerim bunu.

Benim için biri bu diziyi sevmezse iki ihtimali vardır:
1.Bizim rakipsiz türk dizilerimizi izleye izleye dizi nedir unutmuş,
2. Zaten fantastik sevmiyordur o yüzden ilgisini çekmemiştir hatta muhtemelen lotr bile onun için basit bir filmdir. Zevk meselesi der, saygı duyar ve geçerim.

Her fantastikseverin izlemeden ölmemesi gereken olağanüstü bir yapım.
10


default avatar
(186) -
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(12) -
Böyle dizileri izlemeye başladıktan sonra artık televizyon izlemez oldum.
Televizyon izleyenlerle dalga geçiyorum artık bunlar da dizimi ne izliyorsun sen gibi Hımmm
10


Yorumlar (1814)
default avatar
(3) -
Konu geçişleri çok iyi olmuş; farklı coğrafyaları etkin bir şekilde sunan başka bir dizi yok sanırım.


avatar
(107) -
Herkesin görüşü farklı ama bence çıkan o 4 bölümü izleyin zaman kısa iyi değerlendirmek lazım. Ayrıca bence 1080p izlemenizi gerektirecek hiç bi olay olmadı, 4.bölümün sonunu saymazsak.
9


default avatar
(18) -
Sürprizbozan: Göster


avatar
(221) -
Arkadaş şu 7 krallığa barış gelse dünyayı yönetecekler ama burunları B.ktan kurtulmuyorki


default avatar
(2) -
Bu kadar güzel bir dizi yapmayı nasıl becerdiniz siz ya. Nasıl akıl ettiniz bunu aklım almıyor
10


default avatar
(4) -
Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (2)
default avatar
(27) -
Sürprizbozan: Göster
10


0
| Bildir
default avatar
(238) -
Sürprizbozan: Göster


0
| Bildir


default avatar
(32) -
4.sezonun daha 2.bölümü çıkmadan bütün bölümler internette var gibi görünüyor torrent sitelerinde ,nasıl oluyor

anlamadım var mı bilen ??yorumları okuyunca cevabı aldım Gülücük sızdırılması kötü olmuş ama şaşırdım da game of thrones gibi diziyi nasıl sızdırırlar nete ben beklicem düşük görüntü kalitesinde izleyemem Gülücük
10


default avatar
(29) -
5 sezon 4. bölümü 5 dk önce bitirdim 4. bölüm finali muhteşem bitti 5. bölüme çok var keşke 1 hafta ara ile izleseydim beklemek koyacak.
10


default avatar
(213) -
uzun bir aradan sonra ilk iki bölümü izledim.ara o kadar uzun ki insan unutuyor ve filmin havasına giremiyor.. dizinin yokluğunda Diriliş Ertuğrul u izledim. ve onda yakaladığım havayı henüz yakalayamadım...bence got a sevcan hatunun o sinsi bakışları kurtoğlunun hinlikleri lazım...


default avatar
(79) -
http://imgur.com/cVaa4XM

biri bana aradaki bu farkı açıklayabilir mi? hadi 4 bölüm birden var diye 4'te birini alalım, yine listenin kalanının toplamı kadar etmiyor. diziye kötü demiyorum, güzel hatta, fakat diğerleri 2.000 ya da 3.000 iken 25.000 ya da 100.000 olacak kadar güzel değil

Cevaplar (8)
avatar
(180) -
Şuan devam eden dizilerden hiç biri GoT yarışacak kalitede olmadığı için böyle fark olması normal.
7


+2
| Bildir
default avatar
(79) -
Devam eden dizi olduğu için dedin ama listedeki diğer diziler de devam ediyor (en azından çoğu). imdb puanı GoT'u geçen tek dizi olan Breaking Bad final verdiği hafta aşağı yukarı 15.000'di.

Ben ciddi ciddi bir neden düşünüyorum neden bu kadar büyük bir izleyici kitlesi var. Önce, başlarda cinsellik çok fazlaydı ve bu şekilde izleyici topladı diye düşünüyordum fakat bunun gibi cinsellik olan ve en az GoT kadar güzel olan başka diziler de var fakat sadece bunun aşırı bir izleyici kitlesi var.

Neyin gündemde olup neyin olmayacağı, neyin herkes tarafından takip edileceğinin nasıl seçildiğine akıl sır ermiyor


-2
| Bildir
avatar
(180) -
Herhalde bu dizini popüler olması ilk olarak yapılmamış bişey yapmaları (dizi olarak) bir kere fantastik bir dizi bunun yanında savaşlar entrikalar krallık yarışları taht kavgaları derken bir çok özellik barındırı içinde bu da haliyle sürükleyici bir yapım oluyor. İzleyende bu sebeple çok.
7


-1
| Bildir
avatar
(15) -
Şu an çıkmakta olan en iyi dizi got olduğu için ve çok uzun bir süre beklenildiği için normal.
10


0
| Bildir
avatar
(209) -
4 bölümün çevirisinin 2 gün içinde olması, sezon aralarının çok uzun olması ve çok popüler bir dizi olması bunlar çok önemli etkenler diyebilirim
10


+2
| Bildir
default avatar
(79) -
Puanı yüksek olan çoğu dizinin ortak noktası az sayıda bölüm olması, böylece sadece ana hikaye anlatılıyor ve uzun süre beklendiği için herkesin aklında ana hikayenin güzelliği kalıyor fakat dediğim gibi böyle olan bir sürü dizi var. Bu dizinin de onlar gibi 8-8.5 gibi bir puanı olup diğerleri kadar izlenmesi gerekiyordu ama ne hikmetse 9.5 imdb puanıyla ve daha önce görmediğim bir izleyici kitlesiyle ortalığı yıkıyor. Tabi izleyici kitlesinin çoğunluğunun zihniyeti biraz farklı olduğu için kimse tarafsız düşünmüyor. Böyle bir yorumu gören normal bir insan haklı olduğumu düşünüyorsa katıldığını söyler, haksız olduğumu düşünen de haksız olduğumu söyleyip kendi nedenlerini söyler. Beklenin budur fakat okuyanların büyük bir çoğunluğu "ne diyo bu, GoT'u beğenmiyo bu, al sana dislike" mantığında olduğu için hiçbir ilerleme kaydedilemiyor. Düzgün bir şekilde cevap yazanlar da oldu ama çok sığ nedenler bunlar. "Şu an çıkmakta olan en iyi dizi..." ya da "...sezon aralrının uzun olması..." gibi özellikler diğer dizilerde de var.

Ben özetle "bu özellikleri olan diğer dizilerden farkı ne ki böyle aşırı fazla bir izleyici kitlesi var?" sorusunun cevabını arıyorum.


-3
| Bildir
avatar
(209) -
Sürprizbozan: Göster


Bu ikisi de senin için tatmin edici değilse o zaman daha diyecek sözüm yok. Bunların dışında bir çok sebep var ama sen farklı olsun dedin diye bunları yazdım.
10


+1
| Bildir
default avatar
(79) -
Sonunda doğru düzgün okuyup da mantıklı bir cevap veren biri var. Teşekkürler Nike. İzleyici kitlesinin çoğunun bu sebepten izlediğini düşünmüyorum fakat ilkinin etkisinin çok büyük olduğuna inanıyorum. Daha gerçekçi yapıyor diziyi (ya da filmi).
Sürprizbozan: Göster

Bence buna en güzel örnek de 24.


0
| Bildir


avatar
(25) -
Diziyi ilk bölümden itibaren tekrar izlemeye başladım unutuğum ve ya gözümden kaçmış bir çok ayrıntıyı fark ettim karakterlerin olaylara dahil oluşlarını yeni yeni şekillenen kumpasları ve düşmanlıkları daha net gördüm vakti olanlara diziyi tekrar izlemelerini tavsiye ederim.Göreceksiniz gözünüzden kaçan çok şey var.


default avatar
(3) -
Kayıp aranıyor.
Sürprizbozan: Göster
Gülücük

Cevaplar (4)
avatar
(37) -
Hakkaten 4 bölümde de yok Çok Mutlu


0
| Bildir
avatar
(25) -
Sürprizbozan: Göster


0
| Bildir
avatar
(209) -
Sürprizbozan: Göster
10


+1
| Bildir
avatar
(259) -
Sürprizbozan: Göster
10


0
| Bildir


avatar
(1066) -
Neyseki sızan bölümlerin kalitesi düşük Gülücük Bu sayede izlemeyecemeyeğim. Bir de Jon Snow adamsın be. Çok Mutlu Heyecan başladı. İlk bölümle yeni senaryo az çok belli oluyor.
9

Cevaplar (2)
avatar
(37) -
5. Bölümde zart diye ölürse şaşırma. Çok Mutlu


+1
| Bildir
avatar
(1066) -
Çok Mutlu he ya çok oldu geçmişte. Tam diyordum adam kral hoppp güle güle.. Gülücük Bence Jon en başa geçecek uzun tutarlar gibi onu kimse kalmadı çünkü Gülücük
9


0
| Bildir


avatar
(25) -
Dizinin 4 bölümününde birden çıkmasını fırsata çevireceğim.
Bir ay yeni bölümü bekleyeceğime s01e01 den itibaren diziyi tekrar izlemeye karar verdim büyük keyif olacak.


default avatar
(39) -
yav arkadaş madem bölümler sızdırıldı 4. bölümü vermeseydin yada 5. bölümüde sızdıraydın tam öyle bi yerde kaldı ki şimdi bir ay nasıl bekleyeceğiz yaa tamamen işkence Sümüklü
10


avatar
(150) -
5. sezon bölümlerinin internete sızması yılın bomba olayıdır. Gelecekte de dizi ile birlikte anılacaktır her zaman. Belli olmaz ama bakarsınız kalan bölümleride önümümzdeki haftalarda yayınlanabilir. Ben tv de yayınlanacak 4. bölümden önce böyle birşey bekliyorum.
9


default avatar
(1) -
Dün dört bölümü bir arada izledim yalan yok, ama inanın sanki bir bölüm izlemişim gibi geldi, o kadarki sürükleyici ve keyifli.. Ama şunuda merak etmiyor değilim, her geçen bölüm farklı karakter ve konular var, ve durum böyleyken nasıl olurda dizi 7 sezonda biter anlayamıyorum doğrusu. Bence her sezon en az 15 bölüm olmalıydı, madem bu kadar çok konu var.
10


avatar
(81) -
5. sezon 4. bölümü şu an bitirdim. Benim düşünceme göre bu hackleme olayı tamamen yalan. İlk 4 bölüm yayınlandı dendiğinde bir patlama oldu herkes izlemeye başladı.

Sürprizbozan: Göster


Neden böyle bir şey yapıldı anlamadım ama, tamamen pazarlama taktiği diyebilirim. Doğru veya yanlış benim düşüncem bu şekilde.
10

Cevaplar (2)
avatar
(15) -
Böyle bir şey mümkün olabilir mi allah aşkına adamlar neden kendi dizilerinin bölümlerini sızdırıp ratingleri düşürsün? Zaten 10 bölüm sürüyor. Düşüncen çok saçma.
10


-1
| Bildir
default avatar
(71) -
Reyting düşmesi diye bir şey olmamış hatta 5. sezonun ilk bölümü şu ana kadar ki en fazla reyting i almış ve 8 milyon kişi izlemiş TV de


0
| Bildir


avatar
(646) -
Dünyada hiç kimsenin emeğe saygısı kalmamış. Şöyle bir diziyi daha tvde yayınlanmadan malum ortamlara sızdırabilen insanlar var. Birinci bölümü izledim Game of Thrones a yeniden kavuşmak güzel bir his. Şahsım adına konuşuyorum bir sene beklemişken dizinin hd olmayan kalitesindeki görüntüyle izleyecek değilim. Bir süre burada yorumlara bakmayacağım ancak ilk bölümden yazayım dedim GOT u her hafta beklemek yayınlanmış bölümünün üzerinde bir hafta tartışmak diğer bölüm ne olacak fikirlerine girme ritüellerini bu sezon ilk 4 bölüm için yok eden şahsı kınıyorum. Spoil görücem diye korkumdan sosyal medyaya bakamaz oldum. Bu bölümlerin sızdırılması bile bu dizinin nasıl böyle büyük bir dizi olduğu gösteriyor. Yapanlar büyük ah aldı çok büyük Gülücük
10


avatar
(15) -
Yeni sezonun ilk 4 bölümünü izledim. 50-55 dakikalık bölümler sanki 5 dakika gibi hızla geçip bitti. Breaking Bad olsun The Walking Dead olsun hiçbir dizi bu kadar akıcı değil. 1 yıl bekliyoruz yeni sezonun gelmesini ama 12-13 bölüm sürüyor. Keşke biraz daha fazla bölüm çekseler de şu diziye iyice bir doysak. Gülücük
10

Cevaplar (2)
avatar
(180) -
Tamam dizi iyide Breaking Bad le kıyaslama yanlış yaparsın. TWD ile de Breaking Bad i ayne kefeyede koyma.
7


-3
| Bildir
avatar
(15) -
Ben diziyi akıcılık konusunda kıyasladım ve kesinlikle Twd ve Breaking Bad'den 100 kat daha akıcı ilerliyor. Burada Breaking Bad'le Twd'yi kötülemedim ki zaten 2 dizinin de büyük hayranıyım özellikle Breaking Bad'in Game of Thrones'un önünde en iyi dizi olduğunu düşünüyorum. Ama görüyorum ki sen bütün yorumları okuyup GoT'u kötülemeye çalışıyorsun. GoT izlediğini sanmıyorum, gidip bir diziyi izle önce, sonra yorumunu yap.
10


0
| Bildir


avatar
(27) -
Dört sezon boyunca hiç bir şekilde şu çok iyidi bu çok kötüydü demeden 4 sezonu da aynı merak duygusu aynı heyecanla izlediğim şu ana kadar ki tek dizi. kimse sezonlar arasında bence ayrım yapamaz çünkü her sezon birbirinden güzel sürükleyici akıcı.

Not : Bu arada sakın 5.sezonun nete düşmüş tüm bölümlerini izlemeyin sonra bir ay boyunca tekrar yeni bölümler beklemek zorunda kalırsınız haberiniz ola Gülücük
Sürprizbozan: Göster
10


default avatar
(150) -
İlk sezon ahh ahh neydi o .2yi yaşanmamış saydım.3.ün sonları ve Geçen sezon da hiç fena değildi.Bu sezon dördü bir arada olmasına rağmen bir şey yok. Spoiler bile verecek birşey yok.Dörtten sonra bakıcaz
9


default avatar
(64) -
Bu dizide ön plana çıkan karakter birer birer ölüyor. Diziyi izlerken her an birine bir şey olabilir gözüyle bakıyorum . Ama bir kişi varki Ejdarhaların annesi, Daenerys Targaryen bir diğer adıyla Khalesi eğer ona bir şey olursa yıkarım ortalığı, yeminle dünya genelinde savaş çıkar Gülücük
Bu arada 5. Sezonunun 4 bölümünü çalıp internete koyanların eline ne geçti çok merak ediyorum...
10

Cevaplar (4)
avatar
(10) -
Gerçekten o bölümleri sızdıranları kınıyorum . arkadaş bu dizinin bölümünü beklemenin bile ayrı bir tadı var
10


+1
| Bildir
avatar
(27) -
Arakdaşlar ben de hepsini indirmeyi düşündüm ama sonra 4 hafta beklemek zor gelir dedim vazgeçtim Gülücük En iyisi her hafta ritüeli gerçekleştirip tek bölüm izlemek Gülücük
10


+1
| Bildir
default avatar
(1) -
arya stark ölürsede benim için ayni şey geçerli yönetmeni seneryocuyu bulur öldürüm o derece


+1
| Bildir
avatar
(209) -
ekocro bende senin gibi düşünüyordum ama sonra dayanamadım izledim. Şimdi kalitelileri çıkınca bir daha izlicem çift dikiş gidicem bir bakıma Gülücük
10


+1
| Bildir


default avatar
(67) -
Sonunu ve gelişen olayların nasıl gideceğini tahmin edilemeyeceği tek dizi diye bilirim her an herşey olabiliyor bu dizide gerçekten muhteşem


default avatar
(1) -
Vay arkadaş 5. sezon ne yaptı öyle.
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(4) -
2. bölüme 6 gün var diyor her hafta orjinalimi yayınlanacak yani

Cevaplar (3)
default avatar
(7) -
İlk dört bölüm internete düştü ama düşük kalitede. Ama dizi normal yayın sürecine devam edecek 2. bölüm 6 gün sonra yayınlanacak.


0
| Bildir
avatar
(1066) -
Şu nete düşme olayı pek iyi olmadı gibi.
9


+3
| Bildir
default avatar
(4) -
saol


0
| Bildir


avatar
(66) -
İlk bölümü 5gb olan 1080p olarak izledim ve müthiş bir görsel şölendi.Size tavsiyem sızdırılan bölümleri dandik kalitede izleyip 5 hafta boyunca 6.bölümün çıkmasını bekliyeceğinize her sene olduğu gibi çıktığı gün izleyin.
10


avatar
(21) -
Gelmiş geçmiş en iyi dizi yapımıdır. Aksini iddia eden, bir daha aksi bir şey iddia etmesin
10

Cevaplar (2)
avatar
(293) -
türünde desen belki anlarım ama genellemene katılmayacak çok insan vardır.breaking bad diye bir fenomen varken hele
10


+5
| Bildir
avatar
(180) -
Diziye bir tanrı demediğiniz kaldı ne kadar büyüttünüz.
7


+3
| Bildir


default avatar
(95) -
Adamlar deli değildir herhalde ilk 4 bölümü birden yayınlamak için,ama birilerinin eline geçip yayınladılarsa eğer ,bu diziyi yapımcıları için çok büyük darbe olur bence,dizi büyük reklam geliri kaybına uğrayabilir buda ilerki bölümlerde maddiyat açısından dizinin kaliteli ilerlemesi için büyük bir handikap olabilir,yani yapanlar işgüzarlık yapmışlar ve kimseye faydası dokunmayan bir olaya girmişler,tabii yakalanırlarsa çok büyük bir maddi tazminatla karşı karşıya kalabilirler...
10


default avatar
(23) -
İyi güzel indirdik izledikte adamların emeğine acıdım ya S5E00 bölümünü indirip izleyin adamlar neler çekmiş diziyi çekerken yazık ettiler güzelim diziye yavaş yavaş izlerdik ne olacak yani yazıkk!!!
10


avatar
(37) -
Arkadaşlar malum nette 4 bölüm birden çıktı. Bu yüzden spoiler yememek için Chrome kullanan arkadaşlar için "Unspoiler" adlı eklentiyi tavsiye ederim. Yazacağınız kelimeleri sansürlemiş oluyo bir nevi.

Örnek resim:
Sürprizbozan: Göster
9

Cevaplar (2)
default avatar
(23) -
4 bölüm değil mi ya 5. ne ara çıktı zamunda da yok ??
10


0
| Bildir
avatar
(37) -
Pardon gözümden kaçmış, yanlış olmuş düzelttim şimdi Gülücük
9


0
| Bildir


avatar
(37) -
İlk iki bölüm ısınma turları gibi olmuş. Dizi yeni bir yapılanma ve kurgunun içerisine giriyor gibi.


default avatar
(9) -
bu dizinin bir bölümünü iki kez izlemeyi vakit kaybı saymadığımdan ilk iki bölümü izledim. Daha sonra kendi gününde 1080plik halini de izler orada daha çok detay yakalamanın tadını çıkarırım Gülücük
10


default avatar
(27) -
şu an ki görüntüyü merak edenlere sesleniyorum. 10 sene boyunca film indiren biri olarak, kaçırmayın derim. ama (HDTV.x264-Xclusive) formatından izlemeniz şartıyla. webrip olan buna oranla biraz daha kötü görüntüsü. geçen sene izlediğiniz 540p ise şu anki 400p. ben az evvel 2 bölümüde izledim ve görüntüde hiçbirşey hissetmedim. Düşünün hdrip, webrip bile izlemiyorum normal sinema filmlerinde.
10


default avatar
(8) -
Zamundada XviD formatındada var sanırım idare eder kalite. Bence iyi olur 4ünü izlemek Çok Mutlu daha 6 bölüm var zaten


default avatar
(6) -
Az önce ilk bölümü izledim. Görüntü kalitesi oldukça normal. Çeviri de sağlam. İyi seyirler.


default avatar
(3) -
5.Sezonun ilk 4 bölümünü birden yayınlamışlar ŞOK ŞOK! İlk bölümü şimdi izledim muhteşem !..tyrion lannister ı özlemişim Gülücük..
10


avatar
(25) -
İndirdiğim sağlam torrent sitesinde 5x1 5x2 5x3 5x4. bölümler sunumda üstelik seed oldukca yüksek 4 bölüm birden peşpeşe mi çıktı nedir durum bilgisi olan var mı?

Cevaplar (2)
avatar
(209) -
İnternete sızdı kardeş 4 bölüm. Görüntü kalitesi 480p civarında.
10


+3
| Bildir
avatar
(25) -
vay beee ilginç olmuş 480pde fena değil tşkler bilgi için


0
| Bildir


default avatar
(11) -
İnternete sızan bölümleri izleyenlerin görüntü ve kalite bakımından değerlendirmeleri nedir acaba? Bu sızan bölümler normal bölümler değil mi yoksa webisodes filan mı?
10

Cevaplar (5)
avatar
(670) -
Webisodes olduğunu sanmıyorum.

Bölümlerde izlenmeyecek kadar çok kötü değil, ama sonuçta Game of Thrones yani. 10 bölüm için o kadar bekleyip kötü sürümlerle seyir zevkini düşürmem ben.

Ayrıca spoiler yeme durumundan bir süre bu sayfada pek takılmamak lazım. Çok Mutlu
10


+4
| Bildir
avatar
(209) -
Crusus yaklaşık 1 ay kadar Gülücük
10


+2
| Bildir
avatar
(37) -
HDTV.xvid kalite bu o kadar kötü değil. Yani avi formatında


+1
| Bildir
avatar
(32) -
CruSuS a katılıyorum. 720p den aşağı görüntüde izlemem Game Of Thrones u. Ancak hayatla bağlantıyı kesmek lazım spoilerdan kaçmak için.
9


+1
| Bildir
default avatar
(27) -
şu an ki görüntüyü merak edenlere sesleniyorum. 10 sene boyunca film indiren biri olarak, kaçırmayın derim. ama (HDTV.x264-Xclusive) formatından izlemeniz şartıyla. webrip olan buna oranla biraz daha kötü görüntüsü. geçen sene izlediğiniz 540p ise şu anki 400p. ben az evvel 2 bölümüde izledim ve görüntüde hiçbirşey hissetmedim. Düşünün hdrip, webrip bile izlemiyorum normal sinema filmlerinde.
10


0
| Bildir


avatar
(24) -
İnternette sızan bölümler 360p'dir. Spoilerden kaçıp her hafta yayınlanan sürümleri izlemenizi tavsiye ederim Gülücük
10

Cevaplar (2)
avatar
(209) -
360p ama insan dayanayımıyor. Bilmiyorum beklesem mi. Ayrıca spoiler yeme ihtimali de çok yüksek 1 ay boyunca
10


+1
| Bildir
avatar
(24) -
Beklemekte fayda var Gülücük
10


+1
| Bildir


default avatar
(1) -
son 15 gün kaldı.Kitapların tümünü okudum bitirdim. George R.R. Martin kitapları yazsa da en azından okusak.

Cevaplar (1)
default avatar
(129) -
Ağır ağır yazsın dokunma Gülücük Bi çok beğendiğim yazar popülerlikten dolayı "yazmam lazım" diyerek yazmaya başladığı için eski tadı vermez oldu. Martin bu olaya yakalanmadı. Hatta kitabı yetiştiremeyeceği için dizi kitaptan önce yayınlanacak gibi bi haber dolandı. Ne kadar üstünde durursa o kadar iyi olur.

Gerçi ben 3. kitapta olduğu gibi, bir kaç kez daha 'bir kitaptan iki sezon çıkarmaları' durumunda yetiştireceğini düşünüyorum. Ama ne olursa olsun kitabı aceleye getirmesin.

Ağır ağır yazsın, ölene kadar yazsın Gülücük
9


+3
| Bildir


avatar
(209) -
Sürprizbozan: Göster
10

Cevaplar (6)
default avatar
(129) -
Sürprizbozan: Göster
9


+1
| Bildir
avatar
(209) -
Doğru ilk okuduğumda anladığımı yazmışım buraya sonra dikkatli bakınca senin dediğin gibi olduğunu gördüm.
10


0
| Bildir
avatar
(209) -
O zaman şöyle bir sorun var ortada kitap yokken bunlar senaryoyu yazıp yönetecekler. George R.R. Martin bunların yazdığı senaryoya göre mi kitabını tamamlayacak yoksa kendi hikayesini yazıp farklı bir şekilde mi bitirecek ben bunu anlamadım
10


+2
| Bildir
avatar
(209) -
O konuyla ilgili bir yazı buldum.
Sürprizbozan: Göster
10


+4
| Bildir
avatar
(112) -
Dizinin final bölümü sinemada yayınlanacak zaten. Bu daha önce söylenmişti.
9


0
| Bildir
avatar
(209) -
Haberim sonradan olmuştu evet bende duydum efsane olacak Gülücük
10


+1
| Bildir


avatar
(73) -
Sezon yaklaştıkça heyecan basmaya başladı.Bu sezon şimdiye kadarki en hareketli ve hararetli sezon olmasını bekliyorum.Zira dizi ilerledikçe konular yığılıyor.
10


default avatar
(129) -
Dizinin ilk sezonunda beğenmediğim olaylar boy gösterince üzülüp "belki kitapta herşey daha güzeldir, oyuncularla anlaşamamışlardır" düşüncesiyle kitapları okumaya başladım. Maalesef 3. sezon sonuna kadar orada da olaylar aynı şekilde gidiyor. Sümüklü (Lanet gitsin)

Kitapta ufak tefek farklar, size umut verecek bazı detaylar veriliyor ya da dizide bazı eklemeler yapılmış ve ufak tefek olayların sırası değiştirilmiş fakat herşey olduğu gibi yansıtılmış. Kitabı da okuyanların yalnızca diziyi izleyenlere göre daha fazla umudu olduğunu söylemeliyim.

Evet bu hikaye entrika üzerine kurulmuş fakat stratejik entrikalardan bahsediyoruz. Sevdiği kızı diğer adamdan ayırmak, aşk yaşamak amacıyla çevrilen entrikalar değil.

Türünü beğenmeyebilirsiniz. Ama bu türde yapılan en başarılı dizi olduğunu kabul etmek zorundasınız.

Mesela golf sevmiyorsunuzdur fakat Tiger Woods'un bu işi en iyi yapan kişi olduğunu kabul etmelisiniz.

Büyük emek harcanıyor. Böyle bir kurgunun kolay olmaması bir yana, bu kurguyu aslına bağlı kalarak filmetmek de epey zor iş. Betimlemelerini okuduğum karakterlerin dizide bu kadar benzer yansıtılmış olması büyük başarıdır.

http://quartermaester.info/ Burada da bir haritamız var. Çok başarılı bir harita olmuş. Neyin nerede olduğunu kavramak daha da kolaylaşıyor.

Şimdi lütfen emeği geçen herkese hakkını verin. Bize alt yazı sağlayan arkadaşlar da dahil.
Sürprizbozan: Göster
9


avatar
(244) -
Dizi güzel ancak çok çok fazla abartılıyor bence de. En iyi görsel efektli dizidir belki orasını bilemem ama kesinlikle izlediğim en iyi dizi değil ki zaten çok fazla dizi izlemedim. Sonuç olarak spoiler almamaya çalışın. Bazen kendinizi kaptırıyorsunuz dizinin atmosferine ve sizde onlardan birisi oluyorsunuz sevdiğiniz birisi ölünce de sövüyorsunuz Çok Mutlu
9


default avatar
(13) -
gerçekten adamlar yaptı mı yapıyor... dizi olduğuna inanasım gelmiyor sanki gerçek... kimse rol yapmıyor olayları yaşıyolar resmen.... bravo
9


avatar
(209) -
Game of Thrones'un 5. sezon çekimlerini tanıtım videosunda izleyip nasıl çalıştıklarını ne kadar uğraştıklarını ne kadar emek verdiklerini gördükten sonra kendi kendime dedim ki e zaten bu dizinin kötü olması mümkün mü. 2 dakikalık bir sahne için koskoca platform kuruyorlar, figüran olarak çalışan binlerce insan ve başvuru yapan daha binlercesi , zaten videonun başında diyor bu dönemdeki en iyi dizi diye, söylenecek pek bir şey yok, izleyin izlettirin.
10


avatar
(8) -


default avatar
(1) -
Normalde yabancı dizilere karşı uzak kalmışımdır. Game of Thrones' i arkadaş çevrem tarafından hep duyuyordum. Fakat bi türlü başlayamamıştım. 1,5 hafta önce başladım ve bitirdim. Günde 4 bölüm izlediğim bile oldu.Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Hayatımda izlediğim en iyi dizilerden birisi.


default avatar
(79) -
Daha 4. sezon yeni çıkmaya başlamışken 5. ve 6. sezonu onay almıştı. Başka hiçbir dizide görmedim bunu

Cevaplar (2)
avatar
(358) -
örnekleri mevcut..the big bang theory 7.sezondayken 8,9 ve 10.sezon onaylarını almıştı...keşke game of thrones da o kadar sürse ama 6 kitap 6 sezon...ki son kitabı henüz bitmedi bile..2015 ila 2017 arasında bekleniyor..George R.R.Martin'e uzun ömürler diliyoruz ki bitirebilsin şu seriyi.
10


+1
| Bildir
default avatar
(129) -
Sürprizbozan: Göster
9


0
| Bildir


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 21 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2015