Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(577) -
Requem For a Dream in aksine, daha az depresif tam bir gençlik dramı. Diyalogların yüksek kalitesi, verilen ızdıraplı imtahanlar ve uyuşturucu..her türlüsü!. Kafa güzel olsun gerisi yalan. Komedisi de cabası.

Bu filmi izleyeceksiniz, Sonra Requem For a Dream i izleyip ders alacaksınız. yada direk uyuşturucuya başlarsınız.
10


avatar
(269) -
Uyuşturucudan tutunda ingiliz sömürgesi olmanın verdiği maddi ve manevi baskıya kadar dokundurmuş güzel bir film bazı çekim tekniklerine bayılacaksınız Mc Gregor burdaki rolüyle parlamaya başlamıştı...
10


avatar
(284) -
Çok yönlü bir film, çok fazla şeye kısa zamanda ışık tutabilen bir yapım.. Bağımlılığa dışardan değil ilk kez içerden bir bakış.. Bağımlının gözünden dünyayı görmemizi sağlayan bir serüven.
Görsel olarak farklı ve doyurucu müziklerde güzel.. Hem hikayesi hemde anlatım tekniği bakımından çok güzel bir film..
8


Yorumlar (56)
default avatar
(131) -
Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
avatar
(118) -
Kitapta ve filmde bebeğin ölüm şekli aynı. Annesi bebeğin üzerinde uyuya kaldığı için bebek nefessiz kalıp ölüyor ne yazık ki. Kitap daha fazla detaya yer veriyor bu konu hakkında.
10


1
| Bildir


avatar
(488) -
Irvine Welsh'in ilk ve en iyi kitabından uyarlanmış bir film. Film bize Edinburgh'deki bir grup eroin bağımlılarının yaşamlarını gösteriyor. Film kara-komedi, bazı zaman neşeli, bazı zaman trajik, bazı zaman gerçek üstü, bazı zaman vahşi, bazı zaman mide kaldıran... Filmde bir çok akılda kalacak sahne var, McGregor'un Scotland'deki en b*ktan tuvaletine dalması gibi.

Film, uyuşturucu bağımlılarını filan kınamıyor, ama ''uyuşturucu kullanırsan sonuçları bu olur'' gibi alttan alttan vaaz veriyor, ve bence bu konuda bayağı bir etkili bir vaaz.
7


avatar
(61) -
Benim tarzım bir film değil, Requem For a Dream'de değildi zaten. Genel olarak uyuşturucu kullanan birkaç arkadaşın hayatını, onların gözünden aktarmış. Bu konseptin üzerine de dandirik bir konu ekleyip filme çevirmişler.
Anlamadığım kısım, bu film bir dönem yasaklandı uyuşturucuya özendiriyor diye. Şu filmdeki sahnelerin neyine özenir bir insan, ilginç... Bence tam tersi.
6


avatar
(158) -
Beğenen herkese saygım sonsuz ama ben pek beğenmedim. Yani güzel film ama imdb puanı(8.2) abartı.
Herkes karakterleri çok benimsemiş ve ikinci filmi izleyince sanki eski arkadaşlarıyla tekrar buluşmuş gibi bir duygu yaşamışlar. Ama maalesef ben ilk filmde de karakterleri o kadar benimseyemedim.
Yine de izlemesi keyifli bir film. Verdiği mesajlar güzel. İrlanda aksanı olması güzel.
Sürprizbozan: Göster



Bence, ortalamanın üstünde fakat başyapıt olmayan bir film.
7


avatar
(405) -
Bu filmi izlemek için ehliyet gibi birşey gerekir. Şaka biyana filmi izledikten sonra uyuşturucuya başlayan olmuş mudur acaba diye düşünüyor insan. Çok da abartmamak lazım ama, bazıları için kült film, bazıları için de bir mızmızlıklar silsilesi olabilir, ama kesinlikle nötr değil. Not vermenin uygun olmadığı filmlerden olduğunu düşünüyorum. Düzenleme: İkinci film için de aynı şekilde düşünüyorum.


avatar
(283) -
Konusu bakımından buna benzeyen 5-6 civarı film izledim ve hepsi beni çok etkilemişti.
(Requiem for a Dream ve Candy gibi filmleri örnek verebilirim)

Bu filmi izlerken aynı düşüncelerle daha doğrusu aynı beklentilerle izledim ama beklentilerimden farklı çıktı. Diğerleri gibi dramı köklememişler. Farklı bir anlatım tarzı vardı. Özellikle başlangıcı ve sonu müthiş. Sonunu gülümseyerek bitirdiğim ender filmlerden birisi. Anlaya bilene çok ama çok harika anlatım yapılmış. Kısacası beklentimin üstüne bir filmdi.
7


default avatar
(49) -
ilk defa bugun izledim 2. sinin çıkacağını duyunca. hayatımda bu kadar kötü saçma ve iğrenç bir film görmedim. beğenen arkadaşları da tebrik ederim. en çok da bebek sahnesine üzüldüm ve bu film neden yasaklanmamış anlayamadım
1


default avatar
(84) -
Koskoca Obi Wan Kenobi ne rolleri oynamış. Eğlenceliydi 2.sini izlemeye gideceğim .
7


default avatar
(53) -
DANY BOYLE u yönetmen yapan film diyebilirim. ingiliz nasıl mikrop bir millet olduğunu en komik şekilde anlatan kaliteli konulu bir film.

Cevaplar (2)
avatar
(283) -
Yalnız film İskoçya'da geçiyor, oyuncuların hepsi İskoçyalı karakter canlandırıyor. Sömürge sahnesi dışında İngilizleri anlatan hiç bir şey yok filmde.
7


2
| Bildir
default avatar
(53) -
film ingilterede geçiyor, önce bir git oraya tabi seni alırlarsa,sonra bilmişlik taslarsın.ted.


1
| Bildir


avatar
(564) -
Bütün oyuncular bir harikaydı ancak Evan McGregor inanılmazdı. Filmi ilzerken tabiri caiz ise kafayı yedim. 9 puan.
9


default avatar
(11) -
Filmi ilk bitirdiğimde "eee normal bir film" demiştim ama üstüne zaman geçince izlediğim en iyi filmlerden biri oldu diyebilirim.Gerçekten kült film statüsünü direkt olarak karşılayan bir yapım.Bugün tekrardan izledim ve ilk izlediğimde fark etmediğim çekim tarzlarını keşfettim gerçekten muazzam.Senaryoya gelirsek unutulmaz denilebilir gerek bebeğin duvarda gezme sahnesi gerek bar kavgası sahnesi veya tuvalet sahnesi(iskoçyanın en kotü wc'si) unutulacak gibi değil.Oyunculuklara gelince herkesin de belirttiği gibi Evan McGregor harika oynamış ,tabiki diğerlerinki de şahaneydi.Birde diğer bir şey de dil kullanımı kulağa çok hoş geliyor (ayrıca bize iskoçya ingilizcesini de tanıtmış oluyor,gerçekten çok değişik ve bişey anlaşılmıyor:)). 82/100


default avatar
(19) -
bu filmde sadece gerçekler var sadece gerçekler
10


default avatar
(490) -
Trainspotting, uyuşturucu temalı filmler arasında kült filmler arasına rahatlıkla girmiştir. Bu film, Requem For A Dream'in tam tersi, uyuşturucuyu daha aydınlık bir tondan ele alıyor ve kötü bir sonla bitmiyor. Bu film anlatmak istediğini anlatıp çekiliyor, Requem gibi.

Trainspotting, kötü bir film değil. Akıllara kazınmış bazı sahneleri var, konusunu bu kadar cesur bir şekilde anlatması oldukça etkileyici, Ewan McGregor bu filmde muazzam. Ama Trainspotting'in anlatılanlar kadar iyi olduğunu düşünmüyorum.

Filmin tam olarak belli bir amacı yok aslında. Bize uyuşturucu ile ilgili belli bir kesit sunuyor ve bu kesitin içine bolca espri, uyuşturucunun insana yaptıklarını, sonuçlarını anlatıyor. Bu kadar. Bendeki etkisi o kadar büyük olmadı, izlerken bazı şeylerin farkında olmanızı sağlıyor, film bitince de geriye kalan çoğu şeyi unutuyorsunuz açıkçası.

Ama Trainspotting kesinlikle kötü bir film değil, aksine iyi bir film ve başka bir bakış açısını görmek için izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim, sadece anlatılanlar kadar iyi değil, o kadar.

TOPLAM PUAN: 6.7/10
6


avatar
(325) -
Hiç kasmadan, sıkmadan, vermek istediği mesajı direkt veren, olduğu gibi bir filmdir. Eroine özendirmek gibi bir derdi yoktur. Aksine empati kurmanızı sağlar. 1 kere izlemek de yetmez. Bazen özlediğinizi hisseder, açıp yine izlersiniz. Müzikleri ayrı güzeldir. Hangi sahneye hangi müziğin gideceğini çok iyi analiz etmişlerdir. 90'lı yıllarda ergenliğini ya da gençliğini yaşayanlar, filmi izlerken mutlaka o dönemlere seyahate çıkarlar. Tam bir nostalji tadı verir. Tamamen aynı kadro ile T2 geliyor bir de Ocak 2017'de.
10


avatar
(995) -
Bu zamana kadar izlememiş olmama mı yanayım bilemiyorum. Gerçekten kaliteli bir yapım.

İzlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler...
7


avatar
(53) -
Öncelikle filmin vermek istediği noktalar var.Bence üzerinde düşünmek lazım.Detaylı bir şekilde irdeleyince filmi beğenebilirsiniz.Filme boş gözlerle bakmayın kendinizi karakterin yerine koyun.Olaylara onun gözünden bakın.


avatar
(109) -
filmin tartışmalara konu olmasına hiç şaşırmadım.Farklı çekim tekniklerinin yanısıra uyuşturucunun birey üzerindeki yansımasını bazı sahnelerde gayet iyi aktardığını düşünüyorum.Filmi izlerken bazen uyuşturucuya özenme hali bazen de uyuşturucudan iğrenme hali hissettiğimi söyleyebilirim;ancak depresif ve karakter açısından bu filmdeki elemanlara yakın insanların filmi izlediğinde kesinlikle uyuşturucuya özeneceği aşikar.Bazı iğrenç sahneler var ki filmi izlerken birşey yiyorsanız mide bulandırıcı olabiliyor hahahahaha .Senaryo açısından öyle şaheserlik bir durumu yok,ama finali görmek için izliyorsunuz.Sonuç olarak herkese hitap etmeyen,arşive atılması da elzem olmayan çerezlik bir film. Gülücük
8


avatar
(97) -
İngilizlerin yaptığı en iyi film diyebilirim. Türünde ise Requiem for a Dream ile yarışır
10


default avatar
(138) -
Değişik bir film.Bazı yerleri komik,bazı yerleri iğrenç ve bazı yerleri hiç sarmadı.Genel itibariyle iyiydi diyebilirim....


avatar
 kurdele (3456) -
keyif alacaksınız kesin izleyin müzikleri de çok iyidir tavsiye ederim


avatar
(277) -
İnsanlar bu filmin nesini bu kadar abartıyor anlam veremedim. Sonu hariç filmin beğendiğim herhangi bir sahnesi yok. Hele ki bazı sahnelerde midem kalktı. Böyle sahnelerde olunca filmden tiksiniyor insan. Oyunculuklara lafım yok ama senaryo namına ben pek bir şey göremedim. Film bittiğinde de "bu muydu yani" dedim. Puanım 6 o da oyunculuklara. Ewan McGregor ve Robert Carlyle'nin performanslarını beğendim. Onlar da olmasa hiç çekilmezdi herhalde.
6

Cevaplar (1)
avatar
(77) -
Az önce filmi izledim. Ben yazmadan sen düşündüklerimi yazmışsın.
Kesinlikle katılıyorum.
6


2
| Bildir


avatar
(363) -
Oyunculuklar gayet iyiydi. Konusu ve işleyişi itibariyle ilgi çekici bir filmdi. En önemlisi filmi gerçekçi buldum. Tavsiye edilir. Saygılar
6


default avatar
(62) -
güzel, eğlenceli aynı zamanda iyi mesajlar veren bir film olmus. 8/10
8


avatar
(1001) -
ingilizlerin film kategorisinde en başarılı olduğu alan olan "suç" faktörünü en iyi yansıtmış filmdir.
7


avatar
(125) -
Requiem for a Dream gibi uyuşturucu ile ilgili güzel bir film. Ewan McGregor'un kriz geçirdiği sahneler çok başarılıydı. Film, psikolojik sahneleri ile Requiem for a Dream'den ayrılıyor. Requiem for a Dream biraz daha ciddi bir filmdi.
7,5/10
7


default avatar
(1668) -
konuya değişik bir bakış açısı getirirsek filmin final sahnesinin bu son olacak bir daha yapmayacağım aldatmasıyla ilişkili olduğunu düşünüyorum..
8


avatar
(135) -
- Hafif dozda film hakkında bilgiye girebilir -

Trainspotting. Herkesin görüşüne saygım var, ancak bence çoğu yorumun aksine, uyuşturucudan hiç bahsetmemiş bir film. Nitekim, eleman o kadar uzun süre uyuşturucu kullandı, ancak uyuşturucunun etkisini üzerinden atıp normal bir hayata dönmesi sadece birkaç kabus görmesini ve yatakta tepinmesini aldı. Filmin teması elbette Requiem for a Dream'den çok farklı. Bu hayatın daha eğlenecli yönlerini ele almış, ancak film bittikten sonra baktığınızda elinizde ne sağlam bir senaryo ne de başka bir şey kalıyor. İngilizlerin diğer Britanya çatısı altındaki devletleri nasıl sömürdüğüne 5 dakika değindi diye, ya da filmin başında ve sonunda bir sosyal mesaj verdi diye bu filme 10 puan vermek de, ne denli film eleştirisidir, tartışılır.

Sonuç olarak, ucuz bir senaryoyla, ve sıradan bir anlatımla bu işler olmuyor.

Ancak Iggy Pop'a bir saygı duruşu niteliğinin olması takdir edilmeli elbet.
5


avatar
(18) -
c vitamini yasa dışı olsaydı onu da kullanırdık diyerek bugün bile hafızalarda yer eden, müzikleriyle efsaneleşmiş bana göre kült bir film! bir kereden fazla izlediğim nadir filmlerden. irvine welsh' in romanından filme aktarılırken romana tamamiyle sadık kalınmış. izlemeyenler takip listesinin başına eklemeli ve ilk fırsatta izlemeli.
Bir öneri daha; "trainspotting" romanının devamı olan "porno" yeni baskısıyla kitapçılarda bulunuyor. konuyu beğenirseniz bu kitapları da okumanızı tavsiye ederim.
10


default avatar
(13) -
mükemmel bir film izlemeyen çok şey kaçırır....
10


avatar
(80) -
Tam benim izlemek istediğim bir türden film ..


avatar
(226) -
En sevdiğim filmlerden biridir defalarca izlesem bıkmam...
10


avatar
(319) -
Yaşamı seçin. Bir iş seçin.
Bir kariyer seçin. Bir aile seçin.
Kocaman bir televizyon filan seçin.
Bulaşık makinenizi,
arabanızı, CD çalarınızı…
ve elektrikli konserve
açacağınızı seçin.
Düşük kolesterolü, diş sigortanızı,
sağlıklı bir hayatı seçin.
Ev kredisi ödeme planınızı seçin.
Başlangıç için bir ev seçin.
Arkadaşlarınızı seçin.

Günlük giysilerinizi ve
bavul takımınızı seçin.
Çeşit çeşit oturma grupları
arasından taksitle bir tane seçin.
Tak-yap bir ürün alıp Pazar sabahı
kendinizi bir bok zannetmeyi seçin.
Kanepeye oturup bir taraftan
ruh sömüren programları izlerken…
…o lanet abur cuburları
zıkkımlanmayı seçin.
Tommy, hadi!
Ve sonunda sizden sonra yerinize geçsin
diye doğurttuğunuz bencil veletler…
…için bir utanç kaynağından başka
bir şey olmayan sefil evinizde…
…son nefesinizi vermeyi seçin.
Geleceğinizi seçin. Yaşamayı seçin.
Ama neden böyle
bir şey yapmak isteyeyim ki?
Yaşamayı seçmemeyi seçiyorum.
Başka bir şeyi seçiyorum. Sebep mi?
Sebebi yok.
Neden eroin varken insanın
bir sebebe ihtiyacı olsun ki?
kısaca film bu
10


avatar
(370) -
abd'nin kontrol mekanizması olarak kullandığı hollywood'un tipik bir propagandist filmi.

uyuşturucudan uzak dur, iyi insan ol, arkadaşlarını iyi seç....
5


default avatar
(76) -
Uyuşturucunun ne denli zararlı bi illet oldunu en iyi gösteren film bence,oyunculuklar ve atmosfer on numara şiddetle izlenmesini tavsiye ederim...

Cevaplar (1)
avatar
(135) -
Requiem for a Dream diye bir filmin varlığından haberdar olmamanıza bağlıyorum bu yorumunuzu.
5


2
| Bildir


avatar
(208) -
Filmi az önce bitirdim oyunculuklar çok başarılı olmasada filmde çok etkileyici sahneler vardi örneğin bebek sahnesi resmen kanımı dondurdu :! Sonuç olarak izlenmesi gereken bi film 8/10
8


avatar
(577) -
Requem For a Dream in aksine, daha az depresif tam bir gençlik dramı. Diyalogların yüksek kalitesi, verilen ızdıraplı imtahanlar ve uyuşturucu..her türlüsü!. Kafa güzel olsun gerisi yalan. Komedisi de cabası.

Bu filmi izleyeceksiniz, Sonra Requem For a Dream i izleyip ders alacaksınız. yada direk uyuşturucuya başlarsınız.
10


avatar
(46) -
Uyuşturucu üzerine yapılmış filmlerden izlediğim 2. siydi. İlki muhteşem olunca izlerken sürekli bu filmle karşılaştırdım. (Requiem for a Dream)
Trainspotting Requiem'e nazaran eğlenceli bir şekilde derdini anlatmış. Dolayısıyla Requiem'deki o ciddi havayı alamadım. Ama yine de başarılıydı.
Keyifle izleten ama bir o kadar ders çıkarılması gereken film.
8


avatar
(284) -
Çok yönlü bir film, çok fazla şeye kısa zamanda ışık tutabilen bir yapım.. Bağımlılığa dışardan değil ilk kez içerden bir bakış.. Bağımlının gözünden dünyayı görmemizi sağlayan bir serüven.
Görsel olarak farklı ve doyurucu müziklerde güzel.. Hem hikayesi hemde anlatım tekniği bakımından çok güzel bir film..
8


default avatar
(1) -
Irvine Welsh'in ayni isimli romanindan uyarlanmis.

Iskocya, bol miktarda H ve Iggy Pop.

"Aklim varsa nedene ne gerek var ki?"
10


avatar
(102) -
İlk 15-20 dk'sı gerçekten çok iyi ancak sonlara doğru gittikçe sıkıcı bir hal alıyor.


avatar
(840) -
Son bir vuruş daha.. İngiliz yapımı oscarlı yönetmen Danny Boyle tarafından çekilen (Milyoner ve 127 Saat filminden tanıdığımız) belkide kariyerinde iyi bir başlangıç olarak gösterebileceğimiz filmi Trainspotting .. Oyuncu kadrosu oldukça farklı akılda kalıcı karakterler.. Müzikleri film ile bir bütün olmuş başarılı buldum.. Yönetmen filmlerinde genelde Ewan McGregor ile çalışır performansı beni etkiledi.. Film madde bağımlılığı konusunun işlendiği filmlere öncülük yapmasıylada farkını ortaya koyar.. Bir çok günümüzde çekilen aynı konuyu ele alan filmleri izledim.. Ama hepsinden senaryo bakımından bir adım öndedir.. Kara komedi olarak çok sağlam bir iş ortaya çıkmış verilen mesajlar çok yerinde.. Herkes tarafından bilinmeyen bu film tam bir gençlik filmi diyebiliriz.. Eğlenceli vakit geçirirken bir anda insanın sinirlerini bozmayı başarıyor.. Uyuşturucu kötüdür ibaresini farklı bir atmosferle anlatan film ibret alınması gereken unsurlar taşıyor.. Bir gurup madde bağımlısının yaşamlarından kesitler sunan film, hayatlarını kontrol etme iradesi ellerinde olan ama dibe vurmaktan bir türlü kurtulamayanların.. Gün geçtikçe gençler kaçınılmaz sona yaklaşmaktadırlar.. Bunu değiştirmek tabi ki kendi ellerindedir.. Klozet sahnesi bu zamana kadar izlediğim en orjinal sahnelerden bir tanesiydi içinde sanki bende kayboldum gittim.. Kısaca bataklıkta oynayanların hikayesini mutlaka izleyin derim.. Film sinema eleştirmenleri tarafından uyuşturucuya özendiriyor diyenler çok çıkmıştır asıl verilen ana fikir İRADE .. Özellikle Stanley Kubrik tarzını sevenler bu filmi beğenir.. Bu filmin neresi dram komediden başka bir şey görmedik diyenlerin tekrar ve tekrar izlemelerini öneririm.. 8.5


avatar
(269) -
Uyuşturucudan tutunda ingiliz sömürgesi olmanın verdiği maddi ve manevi baskıya kadar dokundurmuş güzel bir film bazı çekim tekniklerine bayılacaksınız Mc Gregor burdaki rolüyle parlamaya başlamıştı...
10


default avatar
(45) -
böyle uzatmadan konuyu anlatan ve de keyifle izleten filmleri seviyorum


default avatar
(3) -
Mark Renton derim başka bişey demem Gülücük Punky


default avatar
(46) -
kesinlikle izlenmeli ve arşivde bulunmalı
10


avatar
(66) -
Henüz ilk dakikasındaki diyalogdan anlaşılacağı üzere güzel bir film beni bekliyordu,beklediğim gibi de oldu.Harika bir girişden sonra ortalara doğru tempo düşüren filmin finalini zar zor getirdim(baya sıkmıştı) ama sonu güzel bitti.Filmin ortalarından sonra bazı karakterler kayboldu, bir daha da hiç görmedim o karakterlerin finali yapılmadı.Nasıl ayrıldıkları konusunda bir açıklama yokdu belki finalde bağlarlar diye düşündüm ama bahsi bile geçmedi.

Müzikler harikaydı,İngiliz yapımı filmlerin en sevdiğim özelliği(çok sık rastladığım için özelliği diyorum)Uyuşturucuyu işleyen pek çok film izledim ama bu film biraz daha aşağıya inmişti ''uçma'' sahnelerini çok iyi aktarılmıştı, genelde iğne vurulur bizde öyle izlerdik ama bu filmde uyuşturucuyu kullananın neler hissettiği,düşündüğü,uyuşturucunun etkisi vs. çok iyi yansıtılmıştı.

Filmdeki karakterlerin daha sert ve daha iğrenç olmasını beklerdim kavga etmeleri,hırsızlık olayları ve gece hayatları bütün bu olumsuz etkilerin üstüne vurguda bulunulmalıydı.Uyuşturucu konusu biraz daha açılmalıydı bırakmak gerçekten kolay mı ? yada film gereği mi bunlar irdelenmeliydi.

8/10
8


avatar
(92) -
İzlemeyen Çok Şey Kaçırır.

Arşivliktir.


avatar
(42) -
keşke daha önce izlemiş olsaydım.Bence çok özel bir film olmuş.Ne olursa olsun konu uyuşturucu oldu mu ''bu kötüdür,bunu evde denemeyin'' mesajının filmlere yansıması sinemanın bağımsızlığına gölgelediğini düşünmüşümdür.Trainspotting de ise asla böyle bir durum söz konusu değil.Oyunculuklar,işleniş özellikle tarafsız anlatım harika.Mesaj kaygısı taşımayan filmlere ne kadar az rastlandığının en somut örneği olsa gerek. Heyoo


avatar
(682) -
Bazı bölümleri gayet başarılı olsa da genel anlamda çok iyi bulduğumu söyleyemem.

Konu ' uyuşturucu ve etkileri ' olunca; kara mizah da olsa komedi dilindeki sunumu biraz yadırgadım açıkçası. Bu tarz bir sunum filmin inandırıcılığını yitirmesine neden olmuş.

Bir kere muhakkak göz atılmalı ama nihayetinde abartıldığı kadar mükemmel bir yapım değil bence.

6,5 / 10
6


default avatar
(5) -
bence sonu hariç çok güzel bir film! tabi requime for a dream'in 10da biri olamaz=)


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Trainspotting
Dizi Altyazıları
Westworld (5,344) The Expanse (2,209) La casa de papel (2,075) Colony (1,873) The 100 (1,838) Luke Cage (1,797) Genius (1,342) The Crossing (1,118) 12 Monkeys (997) Vikings (959)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018