Giriş Kayıt
Görülmesi Gereken 100 Animasyon Dizisi (Türkçe Altyazı)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 27 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2 Sonraki »

En Beğendiğiniz Animasyon Dizisi Hangisi?
Rick and Morty
18%
 18%  [ 211 ]
South Park
8%
 8%  [ 93 ]
15%
 15%  [ 174 ]
Captain Tsubasa
6%
 6%  [ 75 ]
Spider-Man
1%
 1%  [ 22 ]
Beyblade
1%
 1%  [ 21 ]
Pokémon
8%
 8%  [ 95 ]
Yu-Gi-Oh! Duel Monsters
1%
 1%  [ 13 ]
Desu nôto
3%
 3%  [ 39 ]
Family Guy
2%
 2%  [ 27 ]
Regular Show
1%
 1%  [ 15 ]
BoJack Horseman
1%
 1%  [ 12 ]
Sesame Street
0%
 0%  [ 6 ]
Beavis and Butt-Head
0%
 0%  [ 6 ]
Futurama
1%
 1%  [ 13 ]
The Flintstones
0%
 0%  [ 11 ]
SpongeBob SquarePants
2%
 2%  [ 26 ]
The Pink Panther Show
0%
 0%  [ 7 ]
The Simpsons
5%
 5%  [ 63 ]
DuckTales
0%
 0%  [ 7 ]
Transformers
1%
 1%  [ 13 ]
Clémentine
1%
 1%  [ 15 ]
Batman: The Animated Series
1%
 1%  [ 15 ]
Tom and Jerry
9%
 9%  [ 101 ]
Diğer (Mesajınızda Belirtiniz)
3%
 3%  [ 37 ]
Toplam Oylar : 1117 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
R3hab
Cinema mondiale
Editör

İletiler: 1643

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
 Görülmesi Gereken 100 Animasyon Dizisi (Türkçe Altyazı)
Türkçe Altyazı Ortak Çalışmasıdır.

resim

Görülmesi Gereken 100 Animasyon Dizisi Yer Almaktadır. (Türkçe Altyazı Ortak Çalışmasıdır.)

▼Listeyi İncelemek ve Özgün Metinleri Okumak İçin Resme Tıklayınız▼

resim

Türkçe Altyazı olarak bu çalışmamızda 100 Animasyon Dizisinden oluşan bir seçki hazırladık. Bu özgün çalışmada belirlediğimiz diziler üzerine hazırladığımız yazıları sizin beğeninize sunuyoruz.

Büyük emekleri sonucu ortaya çıkan bu çalışmayı umarım beğenirsiniz. Siz de ortak çalışmalarımıza katılmak isterseniz TA SineMutfak Bölümünü kullanabilirsiniz.

Özgün Metin Yazarları:

kuzeydebiryer, Splash, Fügen Atasoy, R3hab, Pirate Ali, chernoby, kamyoncu2990, Bilal Anil Duman, trafalgar, Abaddon, ewrey, AgacaDalanVar, takami59, God of Movie, Lestat de Lioncourt, Divxteam, kardanadammuhittin, wild_cobragirl, _warlord_, Claire Redfield, okan.dr, _The Sinner_, Na[TR]e, Nobunaga_Oda, tzacol, genghiskhan, seko7356, Hakazul, Vinnie Moore, realdark86, eriCartman, adze55, pis metalci, MrBaris, samet_419, LostProphet, demirarslan, brnsln, legolas3806, Ecthelion, canary, g.c., gitarisyen, ensarcan10, serdardemirkiran, alotonx, CpoeT, benteksizhepiniz

Bu anketimizde ''En İyi Animasyon Dizisi'' değerlendirilecektir. Görüşleriniz ve önerileriniz için teşekkürler.

@kuzeydebiryer
@Splash
@Fügen Atasoy
@R3hab
@Pirate Ali
@chernoby
@kamyoncu2990
@Bilal Anil Duman
@trafalgar
@Abaddon
@ewrey
@AgacaDalanVar
@takami59
@God of Movie
@Lestat de Lioncourt
@Divxteam
@kardanadammuhittin
@wild_cobragirl
@_warlord_
@Claire Redfield
@okan.dr
@_The Sinner_
@Nobunaga_Oda
@tzacol
@genghiskhan
@seko7356
@Hakazul
@Vinnie Moore
@realdark86
@eriCartman
@adze55
@pis metalci
@MrBaris
@samet_419
@LostProphet
@demirarslan
@brnsln
@legolas3806
@Ecthelion
@canary
@g.c.
@gitarisyen
@ensarcan10
@serdardemirkiran
@alotonx
@CpoeT
@benteksizhepiniz
İletiTarih: 07 Ocak 2018 15:08
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
MrBaris

İletiler: 52

Özel mesaj gönder
Bir şey değil, her zaman Gülücük

İletiTarih: 07 Ocak 2018 15:58
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Lestat de Lioncourt
Yorumbaz

İletiler: 37

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Beavis and Butt-Head
1993
Beavis and Butt-Head
Animasyon / Komedi / Müzik15 dk

Yönetmen: Mike Judge, Yvette Kaplan, Mike de Seve
Animasyon dizisi, canları sıkıldığı için arada sırada saçma şeyler de yapan iki heavy metal hayranı gencin hikayesini anlatıyor. Bu iki gence göre her şey ya “süper”dir ya da “iğrenç”tir. Beavis ile Butt-head’in hayatı üç basit şeyin etrafında...
7.5 (24,039 Oy)

İzlediğim absürd komedi tarzındaki en iyi dizidir ve 90'ların ruhunu yansıtıyor. Bazı bölümlerini izleyemediğim için altyazısını bulamasamda izlediğim bölümlerine katıla katıla gülmüştüm. Punky

İletiTarih: 07 Ocak 2018 18:46
realdark86
Yorumbaz

İletiler: 57

Özel mesaj gönder
Star Trek: The Animated Series
1973
Star Trek: The Animated Series
Animasyon / Aksiyon / Macera30 dk

Yönetmen: Hal Sutherland, Bill Reed
Uzay Yolu: Animasyon Seri, (İng: Star Trek: The Animated Series) popüler Uzay Yolu dizisinin animasyon olarak yapılmış devamıdır. Orijinal adı Uzay Yolu olmasına rağmen Orijinal Seri'den ayırmak amacı ile Animasyon Seri adıyla anılmaktadır. ST:TAS veya TAS...
7.7 (4,138 Oy)

Özellikle günümüz olanakları ile bakmaya kalkarsak, pek başarılı bir dizi gibi görünmeyebilir, ama tüm animasyon serileri arasında o kadar özel bir yeri vardır ki, değinmeden geçmek olmaz. Orijinal seri oyuncularının seslendirmede görev aldığını da düşünürsek... Burada sözü Abaddon'a bırakıyorum, çünkü söylenecek pek fazla şey bırakmamış: Saygılar

"(Star Trek: The Animated Series) Uzay Yolu: Animasyon Serisi Filmation adlı firma tarafından yapıldı ve iki sezon boyunca gösterimde kaldı. Orijinal seriden Walter Koenig haricinde diğer bütün başrol oyuncuları sesleri ile diziye katıldılar. Koenig bütçe sıkıntıları yüzünden yapımcılar tarafından çağrılmamıştı. Animasyon tekniği egzotik ve geniş uzaylı dünyaları ve manzaralarına izin verse de, bütçe sıkıntıları yüzünden animasyonlar vasat olarak kaldı. İlk başta Paramount tarafından onaylanmış olmasına rağmen tam olarak resmi Uzay Yolu sayılmadı. Buna rağmen bu serideki bir çok eleman daha sonra dizilerde ve/veya filmlerde resmileştirildi. Örneğin Kirk'ün orta adı Tiberius ilk olarak Animasyon seride ortaya atıldı, daha sonra Uzay Yolu VI: Keşfedilmemiş Ülke ile resmiyete kavuştu.

Orijinal Seri'den ayırmak amacı ile Animasyon Seri adıyla anılmaktadır. ST:TAS veya TAS (Star Trek: The Animated Seried, The Animated Series) olarak kısaltma hallerinde de kullanılır. Türkiye'de 1987-1989 yılları arasında TRT 1'de yayınlanmıştır."

@Abaddon

İletiTarih: 07 Ocak 2018 19:44
En son realdark86 tarafından 11 Ocak 2018 13:21 tarihinde değiştirildi.
darkdiva
Yorumbaz

İletiler: 79

Özel mesaj gönder
Listede çok sevilen adaylar olsa da Pokemon'un benim için yeri başka.

İletiTarih: 07 Ocak 2018 20:04
Alper2003
Yorumbaz

İletiler: 899

Özel mesaj gönder
Avatar: The Last Airbender Saygılar

İletiTarih: 07 Ocak 2018 22:33
TheJoKeR
Yorumbaz

İletiler: 272

twitter Özel mesaj gönder
Rick and Morty furyasına henüz katılamadığım için onu ayrı tutarak söylüyorum ki.Shingeki no Kyojin nasıl listede bile olamaz büyük hayal kırıklığı içerisindeyim açıkcası.2 nci si ise Death Note u aradı gözlerim göremediğim için diğeri işaretedim ama varmış listede yow yow

İletiTarih: 07 Ocak 2018 23:08
Nobunaga_Oda

İletiler: 112

Özel mesaj gönder
Listedeki Pokemon'un yeri benim için ayrıdır. Ama Avatar: The Last Airbender tüm ailecek izlediğimiz animasyon dizisiydi. Bunun için Avatar'dan yana oy kullandım.

2003
Animasyon / Aksiyon / Macera23 dk

Yönetmen: Giancarlo Volpe, Ethan Spaulding, Lauren MacMullan
[b:97022cb490]Aang adlı 12 yaşındaki (Buz dağında 100 yıl donarak kalması düşünülünce 112 yaşındadır) bir Hava Bükücü, Güney Hava Tapınağı'nda yaşamaktaydı. Yaşlı keşişlerden kendisinin Avatar olduğunu öğrendi. Normalde bir Avatar'a gerçek...
9.2 (170,349 Oy)

İletiTarih: 07 Ocak 2018 23:57
111orbital111
Yorumbaz

İletiler: 38

Özel mesaj gönder
Rick and Morty'i seçtim. Liste çok güzel olmuş, emeğinize sağlık ama animasyon dizisi ayrı anime seriler ayrı olsa daha iyi olmazmıydı...

İletiTarih: 08 Ocak 2018 00:40
kymophobia
Müdavim

İletiler: 187

Özel mesaj gönder
Diğer dedim, Fullmetal Alchemist olsa oylardım.
O olmazsa Wolf's Rain, Cowboy Bebop, Ghost In The Shell ya da Witch Hunter Robin de olabilirdi.

İletiTarih: 08 Ocak 2018 09:44
isvcnox

İletiler: 91

Özel mesaj gönder
Dragon Ball
1995
Dragon Ball
Animasyon / Aksiyon / Macera24 dk

Yönetmen: Minoru Okazaki, Daisuke Nishio
8.6 (43,499 Oy)

Naruto: Shippûden
2007
Naruto: Shippûden

Yönetmen: Hayato Date
Naruto, Sasuke ile şelaledeki dövüşünün ardından Sasuke'yi geri getirmekte başarısız olmuştur. Orochimaru'nun Sasuke'nin vucudunu tamamen ele geçirmesi 3 yıl sürecektir. Bu süre içinde Naruto'nun, Sasuke'yi geri getirmesi gereklidir. Ancak bu kez Sakura da,...
8.4 (58,964 Oy)

Bleach
2004
Bleach

Yönetmen: Wendee Lee, Noriyuki Abe
Lise öğrencisi Kurosaki Ichigo yaşıtlarına benzemiyordu; çünkü hayaletleri görebiliyor ve onlarla iletişim kurabiliyordu. Bir gün kendisi ve ailesi Hollow denilen kötü ve aç ruhlardan birinin saldırısına uğrayınca hayatı tamamen değişir. Görevi, iyi...
8.2 (36,632 Oy)

Desu nôto
2006
Desu nôto
Animasyon / Suç / Dram24 dk

Yönetmen: Tetsuro Araki, Tomohiko Ito, Hiroyuki Tsuchiya
Desu nôto (Death Note) ; Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe...
9.0 (161,479 Oy)

The Animatrix
2003
The Animatrix
Animasyon / Aksiyon / Macera100 dk

Yönetmen: Peter Chung, Andrew R. Jones, Yoshiaki Kawajiri
Animatrix, Matrix dünyasının animasyon ortamına aktarılmış öykülerinden oluşuyor.Osiris'in Son Uçuşu ise 9 kısa filmden oluşan serinin en çarpıcı örneklerinden biri.Bilgisayarlı animasyon teknolojinin ulaştığı yeri görmek açısından da önem taşıyan...
7.4 (63,213 Oy)

İletiTarih: 08 Ocak 2018 13:24
R3hab
Cinema mondiale
Editör

« TheJoKeR » yazdı:
Rick and Morty furyasına henüz katılamadığım için onu ayrı tutarak söylüyorum ki.Shingeki no Kyojin nasıl listede bile olamaz büyük hayal kırıklığı içerisindeyim açıkcası.2 nci si ise Death Note u aradı gözlerim göremediğim için diğeri işaretedim ama varmış listede yow yow

Maalesef her film/dizi anket seçeneklerine giremiyor. Shingeki no kyojin ise listede 13. Sırada yer almaktadır efendim. Saygılar

İletiTarih: 08 Ocak 2018 14:42
R3hab
Cinema mondiale
Editör

« 111orbital111 » yazdı:
Rick and Morty'i seçtim. Liste çok güzel olmuş, emeğinize sağlık ama animasyon dizisi ayrı anime seriler ayrı olsa daha iyi olmazmıydı...

Bu liste zaten Görülmesi Gereken 150 Dizi listesinden Animasyon Dizilerini ayırmak gerek düşüncesiyle oluşturuldu. O yüzden tekrar böyle bir girişim içerisine girilmedi. Saygılar

İletiTarih: 08 Ocak 2018 14:45
witch_king

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
Avatar : The Last Airbender kesinlikle bu benim için. Felsefesi çok değişik. Bambaşka bir dünyaya kurgulanmış (ABD yapımı). Kim suyu veya havayı kontrol etmek istemez ki. Tabi Avatar gibi bir kurtarıcı figürünün yerleştirilmiş olması da mesaj içerikli. Bunu diziyi izlerken anlamadığı itiraf etmeliyim Gülücük Sonrasında gelen The Legend of Korra da o kadar iyi değildi ama yine de felsefeyi yansıtmışlar.
2. seç deseler çok zorlanırdım. Mesela Tom ve Jerry çok iyidir (özellikle klasik müzikle) ama çağın çok gerisinde kaldı artık. Pokemon 90 - 95'li neslin baş çizgi filmidir, zamanında deli gibi izledim ama felsefesi Avatar kadar değil. Sonra Pokemon'a benzer çakma çok çizgi film çıktı (Digimon vb). Pokemon'un çakması bir sürü pokemon çıktı. Onlara da ara ara baktım nasıl gidiyorlar diye. Ama ilk çizgilerinden çok uzak. Ayrıca eklemem gerekir Naruto hastaları listede olmamasına kızarlar.

İletiTarih: 08 Ocak 2018 16:19
nickmickyook

İletiler: 7

Özel mesaj gönder
Bence animeler bu listeden çıkarılmalı, animeleri de listeye eklersek ve gerçekçi bir sıralama olursa bir çok animasyonun bu listeye girememesi lazım.

İletiTarih: 08 Ocak 2018 17:23
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 27 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018